رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهروز جان اگر امکان داره فایلی که می گفتی توی دوره پیشرفته گذروندی را برام بزار مرسیفکر کنم این سوال که به عنوان پروژه از ما خواسته شده جزئیات دیگه ای هم داشته که استاد داره ما را می پیچونه منون از لطفطون

لینک به دیدگاه
اینم یه عکس بعد از 7 ساعت آنالیز بی نتیجه که به اتمام نمی رسید

بهروز جان تصویر های شرایط مرزی را ببین که توی نوع step و type و مقدار اشتباه نکردم؟

step باید Explicit باشه.

یه عکس از خروجی odb بزار.

من یه حدس دیگه هم می زنم، یه ران بگیر ولی در یه ساعت اول دکمه results رو برای دیدن جوابها نزن. بعد یه ساعت دکمه results رو بزن.

احتمالش هست داری جوابها رو ایتدای انالیز می خونی

لینک به دیدگاه

سلام، خسته نباشید

چطور میتونم با mesh free توی abaqus ، سرعت زاویه ای رو به عنوان load تعریف کنم ؟ تحلیل من در مورد دو چرخ دنده ساده هست که با هم در گیرن.

به جای سرعت زاویه ای ، توی قسمت load ، از surface traction استفاده کردم . وقتی تحلیل کرد در چرخ دنده محرک به جای اینکه دنده درگیرش با چرخ دنده متحرک تغییر شکل بده منبسط و منقبض میشه ؟:ws38:

یه بار static , general در نظر گرفتم یه بار هم dynamic , implicit.

یه بار دیگه load رو حذف کردم ، به جای اینکه تمام تنشها صفر باشه تنشها همون تنشهای قبلی شد با همون تغییر شکل.انگار اصلا surface traction رو توی حالت اول در نظر نگرفته!!!!!!!!! ..........

برای شرایط مرزی هم نقطه های وسط دو چرخ دنده رو یه بار pin در نظر گرفتم یه بار دیگه برای چرخ دنده محرک pin گذاشتم برای متحرک هم encastre تعریف کردم ولی فرقی نکرد ... contact ها رو این بار حذف کردم تنشها صفر شد .... انگار فقط contact ها رو به عنوان load در نظر گرفته که چیز عجیبیه :ws52:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لطفا راهنماییم کنید . اگر هم لینک خاصی در مورد تحلیل چرخ دنده ساده سراغ دارید معرفی کنید .

ممنون

لینک به دیدگاه
سلام، خسته نباشید

چطور میتونم با mesh free توی abaqus ، سرعت زاویه ای رو به عنوان load تعریف کنم ؟ تحلیل من در مورد دو چرخ دنده ساده هست که با هم در گیرن.

به جای سرعت زاویه ای ، توی قسمت load ، از surface traction استفاده کردم . وقتی تحلیل کرد در چرخ دنده محرک به جای اینکه دنده درگیرش با چرخ دنده متحرک تغییر شکل بده منبسط و منقبض میشه ؟:ws38:

یه بار static , general در نظر گرفتم یه بار هم dynamic , implicit.

یه بار دیگه load رو حذف کردم ، به جای اینکه تمام تنشها صفر باشه تنشها همون تنشهای قبلی شد با همون تغییر شکل.انگار اصلا surface traction رو توی حالت اول در نظر نگرفته!!!!!!!!! ..........

برای شرایط مرزی هم نقطه های وسط دو چرخ دنده رو یه بار pin در نظر گرفتم یه بار دیگه برای چرخ دنده محرک pin گذاشتم برای متحرک هم encastre تعریف کردم ولی فرقی نکرد ... contact ها رو این بار حذف کردم تنشها صفر شد .... انگار فقط contact ها رو به عنوان load در نظر گرفته که چیز عجیبیه :ws52:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لطفا راهنماییم کنید . اگر هم لینک خاصی در مورد تحلیل چرخ دنده ساده سراغ دارید معرفی کنید .

ممنون

اول گام به گام بریم جلو.

mesh free چه ربطی به سرعت زاویه ای داره! اصلا نفهمیدم چکار کردی!

لینک به دیدگاه
اول گام به گام بریم جلو.

mesh free چه ربطی به سرعت زاویه ای داره! اصلا نفهمیدم چکار کردی!

می خوام دور دلخواهی مثلا 2000 rpm برای چرخ دنده محرک تعریف کنم ، چه کار کنم ؟

لینک به دیدگاه
می خوام دور دلخواهی مثلا 2000 rpm برای چرخ دنده محرک تعریف کنم ، چه کار کنم ؟

باید یه نقطه رفرنس تعریف کنی، بعد اونو به چرخدنده کوپل کن بعد به نقزه رفرنس سرعت دورانی وارد کن

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

اگه می‌شه من مشکلمو بگم تا اشکالشو بگید

۲تا قطعه دارم که بالایی‌ آلومینیوم هستش و پایینی مس

۲تا قطعه باید کاملا به هم متصل باشن مانند جوش

دمای اولیه هم ۱۶۰ درجه هستش که بد از مدت ۱ ثانیه به دمای ۲۵ درجه میرسه

اگه بتونید رو این قطعه کمکم کنید و اصلاح کنید تا نتیجه بگیرم خیلی‌ ممنون میشم

میخوام تغییرات شکل قطعه رو ببینم

مشکلی‌ که من دارم اینکه نمیدونم کجا دمای اولی‌ رو باید وارد کنم چون تو قسمت لود وقتی‌ میگم بک تعریف کنم که دما بدم خودش از من دما رو نمی‌گیره و صفر فرض می‌کنه

همچنین نمیدونم کجا مدت زمانی‌ که سرد شدن اتفاق میفته رو باید وارد کنم

و از همه مهمتر اینکه برای دمای نهایی من مجدد باید یه BC مشخص کنم که با دمای محیط خنک کننده یکسان باشه یا تو قسمت load یک heat-transfer تعریف کنم و خودم مقدارشو مشخص کنم

یا اینکه تو قسمت Step نوعش رو static,general انتخاب کردم و در قسمت load به وسیلهٔ predefiend بهش یه دمای اولی‌ و یه دمای نهایی دادم و بقیه ماجرا‌ تا حل

البته راهنمایی بفرمایید تا مراحلش رو هم بدونم، اگرم حل اینو تو سایت بذارید که دیگه من شرمنده میشم

حتی اگه برای یک متریال هم بگین و اینجوری ترکیبی نباشه هم بازم کمک یزرگی کردین

با سپاس فراوان

لینک به دیدگاه
سلام

اگه می‌شه من مشکلمو بگم تا اشکالشو بگید

۲تا قطعه دارم که بالایی‌ آلومینیوم هستش و پایینی مس

۲تا قطعه باید کاملا به هم متصل باشن مانند جوش

دمای اولیه هم ۱۶۰ درجه هستش که بد از مدت ۱ ثانیه به دمای ۲۵ درجه میرسه

اگه بتونید رو این قطعه کمکم کنید و اصلاح کنید تا نتیجه بگیرم خیلی‌ ممنون میشم

میخوام تغییرات شکل قطعه رو ببینم

مشکلی‌ که من دارم اینکه نمیدونم کجا دمای اولی‌ رو باید وارد کنم چون تو قسمت لود وقتی‌ میگم بک تعریف کنم که دما بدم خودش از من دما رو نمی‌گیره و صفر فرض می‌کنه

همچنین نمیدونم کجا مدت زمانی‌ که سرد شدن اتفاق میفته رو باید وارد کنم

و از همه مهمتر اینکه برای دمای نهایی من مجدد باید یه BC مشخص کنم که با دمای محیط خنک کننده یکسان باشه یا تو قسمت load یک heat-transfer تعریف کنم و خودم مقدارشو مشخص کنم

یا اینکه تو قسمت Step نوعش رو static,general انتخاب کردم و در قسمت load به وسیلهٔ predefiend بهش یه دمای اولی‌ و یه دمای نهایی دادم و بقیه ماجرا‌ تا حل

البته راهنمایی بفرمایید تا مراحلش رو هم بدونم، اگرم حل اینو تو سایت بذارید که دیگه من شرمنده میشم

حتی اگه برای یک متریال هم بگین و اینجوری ترکیبی نباشه هم بازم کمک یزرگی کردین

با سپاس فراوان

مهندس جان

من که به شما گفتم اینارو چکار کنید!

در ضمن گفتم که step شما باید couple temp-displacement باشه نه static-general!

لینک به دیدگاه

1) سلام

2) من تازه اینجا عضو شدم و می خوتم آباکوس یاد بگیرم، از داکیومنتیشن شروع کردم و اگه خدا بخواد خوب پیش میرم

3) تا اونجایی که من می دونم اساس فروم اینه که: یه نفر بپرسه همه جواب بدن، نه همه بپرسن یه نفر جواب بده (مخلص آقا بهروز هم هستیم:ws3:)

4) این یارو طهاکو چی میگه؟ تو سایتش رفتم گذشته از غلط املایی های زیاد، داره آموزش ها رو هم می فروشه؛ اون آموزشی رو که زده 8500 دارم فقط نمی دونم آپلود کردنش درسته یا نه، چون شنیدم که کتابیه و می خواد چاپ بشه (راهنمای مدلسازی با نرم افزار آباکوس نوشته ضیایی و پیغاله) اگه می دونین که چاپ نمیشه آپلودش کنم.

5) امیدوارم از کمک های دوستان عزیز مکانیکیم بتونم نهایت استفاده رو بکنم، اگه کمکی هم از دستم بربیاد در خدمتم

6) فقط تشکر

7) چقدر تایپیدیم هااااcoffee.gif

لینک به دیدگاه
1) سلام

2) من تازه اینجا عضو شدم و می خوتم آباکوس یاد بگیرم، از داکیومنتیشن شروع کردم و اگه خدا بخواد خوب پیش میرم

3) تا اونجایی که من می دونم اساس فروم اینه که: یه نفر بپرسه همه جواب بدن، نه همه بپرسن یه نفر جواب بده (مخلص آقا بهروز هم هستیم:ws3:)

4) این یارو طهاکو چی میگه؟ تو سایتش رفتم گذشته از غلط املایی های زیاد، داره آموزش ها رو هم می فروشه؛ اون آموزشی رو که زده 8500 دارم فقط نمی دونم آپلود کردنش درسته یا نه، چون شنیدم که کتابیه و می خواد چاپ بشه (راهنمای مدلسازی با نرم افزار آباکوس نوشته ضیایی و پیغاله) اگه می دونین که چاپ نمیشه آپلودش کنم.

5) امیدوارم از کمک های دوستان عزیز مکانیکیم بتونم نهایت استفاده رو بکنم، اگه کمکی هم از دستم بربیاد در خدمتم

6) فقط تشکر

7) چقدر تایپیدیم هاااا:coffee:

سلام آقای تایپیست.

چشم من به سوالات شما جواب نمی دم:ws28:

من فکر می کنم بهتره همه سوالات رو من جواب ندم. خوشحال میشم در جمع باشی و در جواب دادن سوالات کمک کنی.:icon_gol:

اون کتابی رو هم که می گی خیلی وقته چاپ شده و توی بازار هست. ولی منم فکر نمی کنم از نظر اخلاقی up کردنش درست باشه.

موفق باشی:icon_gol:

لینک به دیدگاه

ما که هنوز در ابتدای کاریم....

یه سوالی داشتم: استاد گرامی چطور میشه از مثال های داخل Doc. آباکوس استفاده کرد؟ (من فایل پیتون رو تو نوت پد با فرمت py سیو می کنم بعدش Run script رو می زنم و فایل رو بهش می دم اما اجراش نمی کنه)

به نظر شما بهترین راه استفاده از مثال ها چطوره؟ >مثلا یه بار خودت مسئله رو حل کنی بعد جواب ها رو چک کنی ببینی درست رفتی یا نه...این چک کردن جواب چطور امکان داره؟

مرسی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

حالا این یه بار رو جواب بدید :whistle::icon_redface:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

دوستان مکانیکی و اهل عمل، کسی می دونه بهترین راه استفاده از مثال های doc. آباکوس چیه؟

یه سوال دیگه: آیا مدل کردن اجسام غیر همگن مثل تیر بتنی تو آباکوس مشکله؟ اگه ممکنه میشه مثالی درمورد نحوه مدل کردن همچین مصالحی بزنید؟

مرسی کسی جواب بده :icon_gol:

اجرکم عند الله

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
دوستان مکانیکی و اهل عمل، کسی می دونه بهترین راه استفاده از مثال های doc. آباکوس چیه؟

یه سوال دیگه: آیا مدل کردن اجسام غیر همگن مثل تیر بتنی تو آباکوس مشکله؟ اگه ممکنه میشه مثالی درمورد نحوه مدل کردن همچین مصالحی بزنید؟

مرسی کسی جواب بده :icon_gol:

اجرکم عند الله

ببخشید من یه مدتی نبودم.

بهترین راه سرچ مشکلتون توی هلپ نرم افزاره. بعد از سرچ معمولا به اندازه کافی اطلاعات میتونید در مورد موضوع مورد نظرتون بیابید.

در مورد مثالها هم که Tutorial خیلی خوبه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...