رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

فایل PDF در تاپیکهای دیگه انجمن هست - اگر هم نباشه تا یکی دو روز دیگه فرصت کنم پیدا میکنم برات آپ میکنم یا لینکشو میزارم

مبحث خستگی در کامپوزیت از مباحث پیچیده آباکوس هست و خیلی کم هستن کسایی که کار کردن - بعیده در نت فایل به درد بخوری ازش

پیدا کنی ولی به هر صورت اگر فایلی تو زمینه پیدا کنم برات میزارم

سلام

این خطا مربوط به ماژول اسمبلی هست

که در صورتی که در ماژول اسمبلی - dependent رو انتخاب کنید پارتیشن بندی و همه ی تغییرات به روی مدل اعمال میشه

و در صورتی که independent رو انتخاب کنید یک کپی از مدلتون میگیره و پارتیشن و تغییراتی دیگه رو روی این کپی انجام میده و مدلتون بدون تغییر میمونه

و قاعدتا بسته به تحلیل ها و شرایط مختلف محدودیت هایی در انتخاب Independent و Dependent وجود داره

باید برگردید به ماژول اسمبلی و Instance رو edit کنید. توجه کنید که اگر dependent رو انتخاب کردید در ماژول های قبل از اسمبلی پارتیشن بندی کنید

اینطوری مطمئن تره

در محیط اسمبلی هم بالای محیط کاری به انتخاب گزینه PART و Assembly توجه کن :a030:

فقط اگه میشه فایل مربوط به کامپوزتو آپ کنید ممنون میشم.....خستگی می دونید میشه از کجا پیدا کرد نحوه اعمال خستگی در کامپوزیت؟؟؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام دوستان.

من میخوام یه مخزن ذخیره آب با آباکوس مدل کنم.

فیل ضمیمه کردم. چندتا سوال داشتم:

جوش چطور توش مدل کنم؟

خواص مواد جوش از کجا می تونم تهیه کنم؟الکترود مورد استفاده 7018e.

فشار آب درون مخزن چطور وارد کنم؟

چطور میشه یا فشار هیدرواستاتیک آب مدل کرد؟

Omo-DebethTanks-Drawings-Model.jpg

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام به مهندسین

من جهت محاسبه گرادیان حرارت یک جسمی نیاز به کمک دارم

فرض کنید می خواهیم نحوه محاسبه انتقال حرارت تو یک آجر از یک دیوار را بررسی کنیم !

حرارت پشت دیوار c 100 و جلوی دیوار c 20 می باشد و در4 وجه باقی مانده با آجر های هم جوار دارای انتقال حرارت می باشد که آجر های هم جوار نیز عینا دارای همین شرایط مرزی می باشند

شرایط مرزی برای این 4 وجه چطوری تعریف میشه؟

لینک به دیدگاه
سلام به مهندسین

من جهت محاسبه گرادیان حرارت یک جسمی نیاز به کمک دارم

فرض کنید می خواهیم نحوه محاسبه انتقال حرارت تو یک آجر از یک دیوار را بررسی کنیم !

حرارت پشت دیوار c 100 و جلوی دیوار c 20 می باشد و در4 وجه باقی مانده با آجر های هم جوار دارای انتقال حرارت می باشد که آجر های هم جوار نیز عینا دارای همین شرایط مرزی می باشند

شرایط مرزی برای این 4 وجه چطوری تعریف میشه؟

پاسخ گذرا میخوای بگیری یا پایدار

خوب در شرایط پایدار میتونی همدما در نظر بگیری

در غیر اینصورت یه لایه عایق مثل سیمان یا گچ بینشون در نظر بگیر و خواصشو بده

میتونی متقارن مدل کنی

اگه در نحوه اعمال شرایط مرزی مشکل داری باید صورت مسئله یا مدلتو بدی - تا انجام بدیم ببینیم چجوریه

مثلا ممکنه حرارت بر اثر تنش بخوای باید از predefined field بری یا ممکنه مدلت صلب باشه

و باید از Interaction بری

لینک به دیدگاه

سلام با تشکر از اینکه راهنمایی میفرمایید وقتی روی قسمتی از یک صفحه سه بعدی نیروهای افقی یا قائم وارد میکنیم برای اینکه توزیع تنش قائم یا برشی در عمق صفحه ( المانهای میانی ) را مشاهده کنیم باید چکار کنیم ممنون

لینک به دیدگاه
سلام با تشکر از اینکه راهنمایی میفرمایید وقتی روی قسمتی از یک صفحه سه بعدی نیروهای افقی یا قائم وارد میکنیم برای اینکه توزیع تنش قائم یا برشی در عمق صفحه ( المانهای میانی ) را مشاهده کنیم باید چکار کنیم ممنون

سلام

میتونی از display group استفاده کنی - بخشی از مدل رو حذف کنی (موقتیه)

و در xy data و گزینه odb- field output / گزینه uniqu nodal و در تب سمت راستش 3 گزینه انتخاب نود - المان و .. وجود داره - edit بزن و انتخاب کن

میتونی در common option گزینه نشان دادن شماره گره ها و یا المان ها رو بزنی و اگر در history output در خواست کرده باشی و وجود داشته باشه

خروجی مورد نظر اون شماره رو پیدا کنی

روشهای زیادی هست

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

دوستان یه سوال دارم که ذهنم خیلی مشغول کرده و هرچی هم میگردم جواب درست واسش پیدا نمیکنم!! خیلی جاها دیدم نوشته روش xfem فقط برای آنالیز استاتیکی هست،چنین چیزی درسته؟؟؟ من میخوام رشد ترک تو پره توربین گازی بررسی کنم.با توجه به اینکه تنش های حرارتی هم وجود داره به نظرتون از چه روشی استفاده کنم.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...

دوستان من این رو تو سالید کشیدم حالا می خوام شروع به تحلیلش کنم...

می خوام مقدار فشاری که تحمل می کنه وقتی چیزیش رو گذاشته میشه رو بدونم که چقدر می تونه تحمل کنه.

جسم ما رویه ورق های مشکلی قرار می گیره...

ضخامت ورق ها همه 3 و جنس ST7

با تشکر

pge2o0a63a617bwjbo1.jpg

mlq3das6vnyrm26q04.jpg

مرسی

لینک به دیدگاه
با سلام . این ارور واسه چیه ؟

Error in job Job-2: Too many attempts made for this increment

در حالیکه تنظیمات من در قیمت استپ بدین شرح است .

چرا اینقدر مینیمم رو کم کردی !

انالیزت هم استاتیکیه

time priod رو چقدر وارد کردی ؟

ارورت میگه در اون increment همگرا نمیکنه

گاهی وقتها کاهش دادن مینیمم میتونه کمک کنه - ولی اگه اشکال از جای دیگه ای باشه این کاهش دادن وضعیت رو بدتر میکنه

باید بگردی ببینی تو کدوم increment همگرا نمیکنه و مربوط به کدوم لحظه از فرایندت هست که نمیزاره همگرا بشه

ممکنه لازم بشه در روال ماژول دیگه ای دنبال مشکل گشت - به هر ترتیب با یه تصویر نمیشه مشکل رو پیدا کرد

اگه فکر میکنی همه روال درسته - مینیمم رو به 1e-5 کم کن - initial رو یکم کمتر کن

فقط برا مسائل مکانیک شکست هست که اینقدر مینیمم رو کم میکنن حتی خیلی بیشتر از این

لینک به دیدگاه
دوستان من این رو تو سالید کشیدم حالا می خوام شروع به تحلیلش کنم...

می خوام مقدار فشاری که تحمل می کنه وقتی چیزیش رو گذاشته میشه رو بدونم که چقدر می تونه تحمل کنه.

جسم ما رویه ورق های مشکلی قرار می گیره...

ضخامت ورق ها همه 3 و جنس ST7

با تشکر

سلام

پس میخوای با اباکوس تحلیلش کنی

یا باید روال مدل سازی رو در اباکوس انجام بدی یا باید از سالید import کنی و اشکالاتی که در مدلت به وجود میاد رو edit کنی

که منطقی تر اینه که تو خود اباکوس مدل کنی و از ساده سازی و تقارن استفاده کنی

دو نوع المان داری - المان سالید یا بیم برای پروفیل هایی که استفاده کردی و المان shell برای ورق

برا پروفیل هایی که به عنوان مقاوم کننده زیرش استفاده کردی باید از stringer استفاده کنی و قاب دور رو هم ساده سازی کنی و به نظرم از rigid

استفاده کنی بهتر باشه چرا که تاثیر بارگذاری روی قاب قاعدتا باید ناچیز باشه

بعد اگه اشتباه نکنم از انالیز post bukle و ricks استفاده کنی و به صورت نرمالیزه تحمل بار رو به دست بیاری

حالا شروع کن به ماژول استپ برس تا اون موقع منم یه نگاهی میندازم و انشالله انجامش میدی

به این تاپیک هم یه نگاهی بندازید - فکر کنم پستی که اونجا گذاشتم مربوط به همین انالیز باشه

لینک به دیدگاه

برای اینکه تو ایمپورت کردن مشکلی پیش نیاد ابتدا تو کتیا ایمپورت کنید بعد با پسوند stp تو آباکوس ایمپورت کنید و لذت ببرید:دی

لینک به دیدگاه

سلام اقا یک سوال همین اول

من که اینا رو ایمپروت کردم حالا مصلا می خوام قاب دور رو rigid کنم؟!

چطوری این کارو انجام دهم؟

هر کار می نمی شه!

باید حتما تو اباکوس کشیده بشه که بعدش بشه تعریف کردن مثلا براش wire یا rigid?

اخه من تو پروفیل هام خم دارم و باید تو یک نرم افزار دیگه بکشم و اینجا import کنم!

لینک به دیدگاه
سلام اقا یک سوال همین اول

من که اینا رو ایمپروت کردم حالا مصلا می خوام قاب دور رو rigid کنم؟!

چطوری این کارو انجام دهم؟

هر کار می نمی شه!

باید حتما تو اباکوس کشیده بشه که بعدش بشه تعریف کردن مثلا براش wire یا rigid?

اخه من تو پروفیل هام خم دارم و باید تو یک نرم افزار دیگه بکشم و اینجا import کنم!

[h=1]فایل های آموزش abaqus[/h]

سلام مشکلی نیست وقتی وارد اباکوس کردیش تو همون ماژول پارت در درخت طراحی زیر مجموعه های پارت مورد نظرت رو باز کن

در پله اول کلیک راست کن و گزینه edit رو بزن میتونی تغییر بدی - باقی تغییرات موجود رو در پله دوم کلیک راست و edit

بعید میدونم مشکلی ایجاد کنه ولی اگه مشکلی بود و ارور داد مدلت رو برام بفرست

لینک به دیدگاه

سلام نمی زاره ادیت کنم!

یک سوال دیگه الان من واسه المان دادن اونایی رو که می خوام solid می دم...

و اونایه دیگه رو هم shell می دم منظورم ورق هاست!

اما واسه پروفیل مثلا ناودانی هام پروفیلی به این نام نداره چیکار کنم؟

لینک به دیدگاه
سلام نمی زاره ادیت کنم!

یک سوال دیگه الان من واسه المان دادن اونایی رو که می خوام solid می دم...

و اونایه دیگه رو هم shell می دم منظورم ورق هاست!

اما واسه پروفیل مثلا ناودانی هام پروفیلی به این نام نداره چیکار کنم؟

ببین تا جایی که میتونی تو خود اباکوس مدل کن - اگر هم ایمپورت میکنی پیچیده ها شو وارد کن

باقی رو تو خود اباکوس مدل کن - برا ناودانی یا هر پروفیل استاندارد دیگه ای ابتدا با wire که از مرکز مقطع ات بگذره ایجاد کن

بعد بهش پروفیل رو نسبت بده

لینک به دیدگاه

اقا مرسی فقط یک چیزی ببین من الان این باکش رو تعریف کنم یک مکعب مانند میشه پروفیل ما ولی ما یک ناودانی داریم

خودش تشخیص میده؟اره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...