رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با سلام من موضوع تحقیقم سطح تماس لاستیک خودرو با زمین به ازایفشارهای مختلف باد چرخ می باشد بعد از مدلسازی قسمتهایی از سطح لاستیک که تحت تنش یاکرنش زیاد قرار میگرند همان سطح تماس می باشد چطور میتوانم مساحت این سطح رو بدستبیاورم ( یا به عبارتی مساحت قسمتهای رنگی معین) ممنون میشم جوابمو بدین با تشکر

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 3 ماه بعد...
کامپوزیتی داریم ده لایه که تحت بار گذاری خارجی قرار گرفته از کجا میتونیم ببینیم که لایه سوم چقدر تنش رو تحمل میکنه؟:ws52:

مهندس در field output بعد از قرار دادن گزینه domainروی composite و انتخاب خروجی های مورد نظر تیک گزینه All section points in all plies رو فعال کن تا در همه لایه ها خروجی ها رو بنویسه:a030:

qj359sj1t2xqtsu8t2im.jpg

لینک به دیدگاه

با سلام به همگی

من میخوام ترکیب دو نمودار مختلف نیرو زمان و جابجایی زمان برای یه تیر کوچک رو به صورت نموار نیرو جابجایی یا همون هیسترتیس در بیارم . سمت چپ تیر بسته شده سمت راست بهش بار چرخه ای وارد میشه . ست هم برای دو انتها تعریف شده

اوا که برای ترسیم هیسترتیس از یک نقطه باید استفاده کنم ؟ یا چند نقطه ؟‌ با یک نقطه که کلا هیسترتیسش داغونه . اما درست مدل شده . نظر خودم اینه که نمیدونم از مختصات کدوم گره باید استفاده کنم

دوما موقع ترکیب از یک گره فقط میشه استفاده کرد یا بیشتر ؟ برای نمایش نموادر. اسکرین شاتش موجوده . اگه راهی هست بگید

1.jpg2.jpg

لینک به دیدگاه
ممنون گشتم چیزی ندیدم . اگه جای دقیقش یادت هست بگو برم ببینم

http://www.noandishaan.com/forums/thread1298-8.html

قبل از جاب یک ست تعریف کنید و یکی از نقاطی که در مدلتون بیانگر رفتار آنالیز هست رو انتخاب کنید

و در history output جدید و در ست مورد نظر خروجی هاتون رو درخواست کنید

در همین تصویری که گذاشتید و از دستور combine استفاده کردید

خروجی time-disp و time-force و استفاده از دستور combine

در صورتی که میخواهید برای المان - نود - ست و .. دیگه ای نمودار رسم کنه باید از odb field output برید

در صورتی که میخواهید برای یک دسته المان یا نود خروجی بگیرید باید اول path تعریف کنید (با استفاده از ابزارهای ماژول مثل display group)

و create xy data

البته من تجربه زیادی ندارم ولی به نظر میاد شبیه یک بار سیکلی و ارتعاش هست

راستی توجه داشته باشید که time period رو چقدر دادید > در stepی که تعریف کردید- شاید زمانش زیاده شاید بهتر باشه دهم و یا صدم رو امتحان کنید

شاید اشکال از اونجا باشه:a030:

لینک به دیدگاه
http://www.noandishaan.com/forums/thread1298-8.html

قبل از جاب یک ست تعریف کنید و یکی از نقاطی که در مدلتون بیانگر رفتار آنالیز هست رو انتخاب کنید

و در history output جدید و در ست مورد نظر خروجی هاتون رو درخواست کنید

در همین تصویری که گذاشتید و از دستور combine استفاده کردید

خروجی time-disp و time-force و استفاده از دستور combine

در صورتی که میخواهید برای المان - نود - ست و .. دیگه ای نمودار رسم کنه باید از odb field output برید

در صورتی که میخواهید برای یک دسته المان یا نود خروجی بگیرید باید اول path تعریف کنید (با استفاده از ابزارهای ماژول مثل display group)

و create xy data

البته من تجربه زیادی ندارم ولی به نظر میاد شبیه یک بار سیکلی و ارتعاش هست

راستی توجه داشته باشید که time period رو چقدر دادید > در stepی که تعریف کردید- شاید زمانش زیاده شاید بهتر باشه دهم و یا صدم رو امتحان کنید

شاید اشکال از اونجا باشه:a030:

با تشکر جناب مهندس دیشب ور رفتم باهاش فهمیدم

حالا یه سوال دیگه دارم . توی قسمت peroperty برای حالت های مختلف پلاستیک دو پارامتر b q وجود دارند

من هیسترتیس هارو در آوردم با نمونه آزمایشگاهی تقریبا یکیه جز دو سیکل وسط .

شنیدم پارامتر بی و کیو رو تطابق و جابجایی این سیکل ها اثر داره

حالا اصن نمیدونم با چه مقادیری تست رو شروع کنم ...

شما میدونید ؟‌

لینک به دیدگاه
با تشکر جناب مهندس دیشب ور رفتم باهاش فهمیدم

حالا یه سوال دیگه دارم . توی قسمت peroperty برای حالت های مختلف پلاستیک دو پارامتر b q وجود دارند

من هیسترتیس هارو در آوردم با نمونه آزمایشگاهی تقریبا یکیه جز دو سیکل وسط .

شنیدم پارامتر بی و کیو رو تطابق و جابجایی این سیکل ها اثر داره

حالا اصن نمیدونم با چه مقادیری تست رو شروع کنم ...

شما میدونید ؟‌

متاسفانه نمیدونم - دقیقا نمیدونم منظور شما چه پارامترهایی هست و در کدام حالتش

اگر براتون مقدور هست یه مختصر توضیحی بدید که ما هم دایره اطلاعاتمون کاملتر بشه:a030:

لینک به دیدگاه
متاسفانه نمیدونم - دقیقا نمیدونم منظور شما چه پارامترهایی هست و در کدام حالتش

اگر براتون مقدور هست یه مختصر توضیحی بدید که ما هم دایره اطلاعاتمون کاملتر بشه:a030:

والا من خودمم نمیدونم فقط شنیدم . اینم عکس ازونجاش :دی

1.JPG

1.jpg

لینک به دیدگاه

سلام امیدوارم هر جا هستید حالتان خوب باشه برای پروژه تخصصی استادم گفته تا روی به دست آوردن فرکانس طبیعی و رفتار دینامیکی تیر ترک دار توسط آباکوس کار کنم میخواستم ببینم کسی میتوانید راهنماییم کند،اگر چیزی در این زمینه میدانید یا مطلبی فارسی یا انگیلیسی دارید در این زمینه باشه ممنون میشم کمکم کنید.(اینم بگم که من تازه کارم و تا الان فقط رفتار الاستیک پلاستیک یه تیر آلومینیومی را مدل کردم) با تشکر از شما

لینک به دیدگاه
سلام امیدوارم هر جا هستید حالتان خوب باشه برای پروژه تخصصی استادم گفته تا روی به دست آوردن فرکانس طبیعی و رفتار دینامیکی تیر ترک دار توسط آباکوس کار کنم میخواستم ببینم کسی میتوانید راهنماییم کند،اگر چیزی در این زمینه میدانید یا مطلبی فارسی یا انگیلیسی دارید در این زمینه باشه ممنون میشم کمکم کنید.(اینم بگم که من تازه کارم و تا الان فقط رفتار الاستیک پلاستیک یه تیر آلومینیومی را مدل کردم) با تشکر از شما

اگه به عنوان همکاری باشه - شما شروع کن سعی میکنیم در حد توان کمک کنیم

منابع هلپ نرم افزار خوبه - یه سری کتاب هم هست در زمینه fracture سرچ کنی پیدا میکنی

لینک به دیدگاه
اگه به عنوان همکاری باشه - شما شروع کن سعی میکنیم در حد توان کمک کنیم منابع هلپ نرم افزار خوبه - یه سری کتاب هم هست در زمینه fracture سرچ کنی پیدا میکنی
منبع مشخصی که در این زمینه باشه نیست ،منظورم اینکه مثلا هلپ نرم افزار هزاران صفحه است اما 10 20 صفحه اش یه مثال راجب تیر یکسر گیر دار + یه مقاله فارسی تیر پلاستیک کردم کار ح شد اما آخه اینکه داخل 1هزاران صفحه هلپ دنبال این موضوع بگردم...نمیدونم به هر حال من بایاد این کا رو انجام بدم اگه شما هم بتوانید بیشتر کمکم کنید ممنون میشم با شتکر
لینک به دیدگاه
دوستان میخواهیم قالب پرسی رو مدل کنیم که هم پولک میزنه هم سوراخکاری میکنه

نظر دوستان درمورد مدل کردن فرایند برش چیه؟

به نظرم هر عملیات رو سوا باید تحلیل کنی

باید چندتا step در نظر بگیری - رسیدن سنبه به ورق - برش- بعد برش و برگشت

در مورد step برش تجربه ای ندارم ولی میشه روش کار کرد

لینک به دیدگاه
به نظرم هر عملیات رو سوا باید تحلیل کنی

باید چندتا step در نظر بگیری - رسیدن سنبه به ورق - برش- بعد برش و برگشت

در مورد step برش تجربه ای ندارم ولی میشه روش کار کرد

بله این مراحل تقریبا یکسانه در فرایند های مشابهه

چیزی که من نمیتونم مدل کنم نحوه برش است

متاسفانه با مرگ و تولد المان ها هیچ آشنایی ندارم و به جای برش ورق کش میاد:icon_redface:

لینک به دیدگاه
منبع مشخصی که در این زمینه باشه نیست ،منظورم اینکه مثلا هلپ نرم افزار هزاران صفحه است اما 10 20 صفحه اش یه مثال راجب تیر یکسر گیر دار + یه مقاله فارسی تیر پلاستیک کردم کار ح شد اما آخه اینکه داخل 1هزاران صفحه هلپ دنبال این موضوع بگردم...نمیدونم به هر حال من بایاد این کا رو انجام بدم اگه شما هم بتوانید بیشتر کمکم کنید ممنون میشم با شتکر

اگه میشه دقیق تر مشخص کن هدف از تحلیل چیه بهتر میشه کمک کرد

تحلیل فرکانسی ساده هست و فقط بحث ترکش زمان میبره که چجور ترکی رو میخوای مدل کنی

اما اگه بخوای رشد ترک انجام بدی خودش کلیه ....

در مورد منابع fractureیه سری کتاب هست سرچ کنی حتما پیدا میکنی-اینا معروفترین هستن

Broek_ David - Elementary Engineering Fracture Mechanics

ANDERSON - Fracture.mechanics.fundamentals.and.applications

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...