رفتن به مطلب

تاپیک رسیدگی به سوالات و درخواست ها

ارسال های توصیه شده

درود به هممممممممگی:icon_gol:

سوالم اینه که درخت مناسب اقلیم گرم وخشک چیه؟

مثلااگه بخوایم حاشیه خیابون شهرکرمان یایزدودرخت بکاریم چه درختی مناسبه؟

میشه ازنخل استفاده کنیم؟!:ws38:اگه نه کجاهامیشه ازنخل استفاده کرد؟

بینهایت ممنونممممممم

لینک به دیدگاه

با سلامم

نه کسی منو سر کار نداشته دارم میبینم شاید بهتر نباشه ولی بدتر نیست....اخر اخر اخر هر درسی اگه کار پیدا نشد میشی استاد دانشگاه ...

از نظر نرم افزاری کار پیدا میشه تو شهرداری ها نیاز دارن...تکنسین شهرسازی ...طراح شهری....حتی تو مقطع فوق دیلم هم تو دفترای پیشخوان شهرسازی نه شهرداری میشه کار کرد ....حالا شاید زیاد ربطی به درسامون نداشته باشه ولی زیاد بیربطم نیست...از این نظر میگم اوضاع نسبت به سایر رشته ها بهتر هست چون بیست سال بیشتر تو ایران نیومده...تازه تو ایران رشته جدا از رشته معماری هست ولی توی ایتالیا یک استاد دنشگاه که اونجا خونده بود به من گفت که یکی از زیر شاخه های معماری هستش...

درضمن اگه راجع به نرم افزارهایی که گفتید بیشتر توضیح بدید ممنون میشم غیر جی ای اس وتری دی مکس از بقیش خبر ندارم .

کلاً زدین استاد دانشگاه رو ترکوندین که. کسی کار پیدا نکرد میره استاد دانشگاه میشه؟ :w58: یعنی به همین راحتیه؟ :w58: این دید رو یه کمی عوض کنین بهتره به نظرم. البته مگه اینکه فقط منظورتون دانشگاه های پیام نور اینا باشه. که اونم باز به این حالتی که شما گفتین نیست.

خیلی هم خوش بینانه نگاه نکنین. بازار کار شهرسازی از عمران و معماری الان بهتر نیست. (چند سال پیش بهتر بود) الان از طرفی دارن میزنن خزش میکنن از طرف دیگه بازار کارش به سرعت خز شدنش زیاد نمیشه :ws3:

بینهایت ممنونممممممم

فکر کنم بچه های مهندسی فضای سبز یا طراحی منظر در مورد نوع درخت تو اقلیما و جاهای مختلف بهتر می تونن کمک کنن. چون اصلاً درس خاص تو این زمینه دارن

لینک به دیدگاه

کی گفته بازار کاریش از عمران و معماری بیشتره؟؟؟ هرکی گفته خواسته سروکارت بزاره...

آخر آخر آخر رشته شهرسازی میشی دکتر پاکزاد که اونم داره بساز بفروشی میکنه... یا میشی دکتر حبیبی و شیعه و بحرینی که اینا هم دارن استادگری در دانشگاههای ایران میکنند.

با سلامم

نه کسی منو سر کار نداشته دارم میبینم شاید بهتر نباشه ولی بدتر نیست....اخر اخر اخر هر درسی اگه کار پیدا نشد میشی استاد دانشگاه ...

از نظر نرم افزاری کار پیدا میشه تو شهرداری ها نیاز دارن...تکنسین شهرسازی ...طراح شهری....حتی تو مقطع فوق دیلم هم تو دفترای پیشخوان شهرسازی نه شهرداری میشه کار کرد ....حالا شاید زیاد ربطی به درسامون نداشته باشه ولی زیاد بیربطم نیست...از این نظر میگم اوضاع نسبت به سایر رشته ها بهتر هست چون بیست سال بیشتر تو ایران نیومده...تازه تو ایران رشته جدا از رشته معماری هست ولی توی ایتالیا یک استاد دنشگاه که اونجا خونده بود به من گفت که یکی از زیر شاخه های معماری هستش...

درضمن اگه راجع به نرم افزارهایی که گفتید بیشتر توضیح بدید ممنون میشم غیر جی ای اس وتری دی مکس از بقیش خبر ندارم .

برنامه های کاربردی برای شهرسازی زیاده یه چنتاشو میگم

arcmap و متعلقاتش که خیلی زیاده

depthmap و mildwalk و configue که برای روشspace syntax کاربرد دارن

mapinfo

lisrel و amos graphic و spssو minitab و statistica که واسه تحلیل آماری هستن

what if و urbansim و community viz و i-place3s که واسه تحلیل کاربری زمینه

matlab رو میشه واسه خیلی زمینه ها استفاده کرد مثل شبکه عصبی و الگوریتم ژنتیک و روش فازی و ...

expert choiceو super desicion که واسه روش ahp و anp که روش های وزن دهی هستن کاربرد داره

و خیلی خیلی برنامه های دیگه که ما فکر می کنیم واسه رشته های دیگس ولی به درد رشته شهرسازی هم می خورن

لینک به دیدگاه

بینهایت ممنونممممممم

یه کتابی هست به اسم طراحی باغ و منظر شهری که داخل این کتاب تمام توضیحات مربوط به درختان وگلهای که مورد استفاده در منظر شهری گفته...

الان دقیقا یادم نیست اسم نویسنده و ناشرشو ولی بزودی معرفیش میکنم بهتون تو همین تایپیک...

:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

با سلامم

شما یا مرفح بی دردی و یا پارتی در ارگانهای دولتی دارید و یا بشدت همه چیز را خوش بینانه می بینید...

استاد دانشگاهی به سادگی نیست اگه بدون پارتی بخوای وارد سیستم آموزشی بشوید باید حداقل یه رزومه کلفت و چند کیلویی و البته باید چند تا مقاله علمی پژوهشی ثبت شده داشته باشید...

شهرداری هم فقط از فارغ التحصیلان شهرسازی در قسمت بایگانی پرونده ها استفاده میکنه... و حتی در قسمت جی آی اس هم از فارغ التحصیلان عمران استفاده میکنند و حتی بعضی از شهرداریها در قسمت معاونت شهرسازیش از اشخاصی که کارشناسی و فوقش کارشناسی ارشد عمران دارند استفاده میکنند.

متاسفانه وضعیت نابسامانی داره این رشته...

خواهش میکنم واقعبینانه تر به این رشته نگاه کنید نه آرمان گرایانه... البته دعا میکنیم اوضاع بهتر بشه و همه چی آروم بشه و مسئولین و اساتید شهرسازی کاری کنند که رشته از خزوخیزی در بیاد.

:thumbsdownsmiley: :ws44: 3.gif :ws36:

لینک به دیدگاه

شما یا مرفح بی دردی و یا پارتی در ارگانهای دولتی دارید و یا بشدت همه چیز را خوش بینانه می بینید...

استاد دانشگاهی به سادگی نیست اگه بدون پارتی بخوای وارد سیستم آموزشی بشوید باید حداقل یه رزومه کلفت و چند کیلویی و البته باید چند تا مقاله علمی پژوهشی ثبت شده داشته باشید...

شهرداری هم فقط از فارغ التحصیلان شهرسازی در قسمت بایگانی پرونده ها استفاده میکنه... و حتی در قسمت جی آی اس هم از فارغ التحصیلان عمران استفاده میکنند و حتی بعضی از شهرداریها در قسمت معاونت شهرسازیش از اشخاصی که کارشناسی و فوقش کارشناسی ارشد عمران دارند استفاده میکنند.

متاسفانه وضعیت نابسامانی داره این رشته...

خواهش میکنم واقعبینانه تر به این رشته نگاه کنید نه آرمان گرایانه... البته دعا میکنیم اوضاع بهتر بشه و همه چی آروم بشه و مسئولین و اساتید شهرسازی کاری کنند که رشته از خزوخیزی در بیاد.

:thumbsdownsmiley: :ws44: 3.gif :ws36:

تا حدی با حرفات موافقم ولی اینکه میگی کارشناس شهرسازی توی بایگانی فقط استخدام میشن رو دیگه شرمنده:w58:

به قول فامیل دور ندیدیم نون گندم .. دیدیم دست مردم:ws3:

وضعیت شغلی که میگی نا بسامانه واسه همه رشته ها اینجوریه حتی برق و مکانیک

قبول دارم که در سالهای گذشته توی شهرداری ها و سازمان مسکن و شهرسازی بیشتر بچه های عمران رو می گرفتن ولی الان رویکرد این سازمان ها یه کم بهتر شده...هرچند استخدام دولتی بند پ میخواد شدید

وضعیت شرکت های خصوصی هم به شدت بد شده و کلا امید به کار شبیه امید به زندگی توی گینه بی صاحب(بی سائو:ws3:) شده:w02:

لینک به دیدگاه

با سلام ممنون از راهنمایی شما این نرم افزارها مربوط به چه رشته ایی هستند در مورد کارایی شون اگه بیشتر توضیح میدادین واینکه کجاها ااستفاده میشن ممنون میشدم....

قبلنا در مورد نرم افزار ارچی کد شنیده بودم وقتی طرز کار با نرم افزارشو دیدم چه قدر خوشم اومد ازش وپشیمون شدم از اینکه کد یاد دارم اخه هم کار کد رو انجام میده هم کار تری دی رو با کیفیت خیلی بهتر...

لینک به دیدگاه

سلامممم به همه:icon_gol:

سوالم اینه که بین دوالترناتیوطراحی حتمابایدیکیشوبه عنوان الترناتیونهایی انتخاب کنیم؟

یعنی نمیشه تلفیق مناسبی ازهردوبشه الترناتیونهایی؟یا نکنه اون میشه الترناتیو3 ؟که میتونیم الترناتیو3روبه عنوان طرح نهایی برداریم:ws38:

لینک به دیدگاه

سوالم اینه که بین دوالترناتیوطراحی حتمابایدیکیشوبه عنوان الترناتیونهایی انتخاب کنیم؟

یعنی نمیشه تلفیق مناسبی ازهردوبشه الترناتیونهایی؟یا نکنه اون میشه الترناتیو3 ؟که میتونیم الترناتیو3روبه عنوان طرح نهایی برداریم:ws38:

کلن آلترناتیو یعنی راهکار

حالا شما باید یه راهکاری بدی که از همه راهکارها بهینه تر و مفید تر برای پروژتون باشه...

نه اینکه روش عدد بزاری بگی این 1 یا 2 یا 3

:ws48:

لینک به دیدگاه

باسلام خدمت همه فرهیختگان عرصه شهرسازی

یه سوال فنی تخصصی دارم:

من دنبال یه کتاب یا سایتی میگردم که در اون وجه تسمیه نامگذاری خیابان های تهران رو گفته باشه.

برای مثال چرا یه خیابان رو اسمش و گذاشتن جمهوری

یا انقلاب

یاحافظ

یا میرزابابایی؟

:ws38:

لینک به دیدگاه

سلام

همونطور که دوستمون گفتن شما باید راهکار بهینه بدین . برای این کار میتونید به معیارهای هر گزینه امتیاز بدین (Goals achievement Matrix) و انتخاب کنید . و در کل میتونید گزینه هاتون رو با هم تلفیق کنید و به گزینه نهایی برسید.

لینک به دیدگاه
یه کتابی هست به اسم طراحی باغ و منظر شهری که داخل این کتاب تمام توضیحات مربوط به درختان وگلهای که مورد استفاده در منظر شهری گفته...

الان دقیقا یادم نیست اسم نویسنده و ناشرشو ولی بزودی معرفیش میکنم بهتون تو همین تایپیک...

کتاب طراحی باغ و احداث فضای سبز

مولف: مهندس غزاله روحانی

انتشارات فرهنگ جامع

لینک به دیدگاه
باسلام خدمت همه فرهیختگان عرصه شهرسازی

یه سوال فنی تخصصی دارم:

من دنبال یه کتاب یا سایتی میگردم که در اون وجه تسمیه نامگذاری خیابان های تهران رو گفته باشه.

برای مثال چرا یه خیابان رو اسمش و گذاشتن جمهوری

یا انقلاب

یاحافظ

یا میرزابابایی؟

بعید می دونم همچین کتاب یا سایتی وجود داشته باشه ... حداقل سایت که وجود نداره، باز کتاب امکانش هست ...

اما اصولا توی پروژه ها از ساکنای قدیمی محدوده می پرسن این چیزا رو :ws37:

لینک به دیدگاه
بعید می دونم همچین کتاب یا سایتی وجود داشته باشه ... حداقل سایت که وجود نداره، باز کتاب امکانش هست ...

اما اصولا توی پروژه ها از ساکنای قدیمی محدوده می پرسن این چیزا رو :ws37:

بخدا رفتم پرسیدم از اهالی اون خیابان موردنظرم ولی اکثراً تازه وارد بودن و چیزی از وجه تسمیه خیابان نمیدونستم...

الان من موندم یه عالمه خاطرات گمشده داخل خیابانونم...

TAEL_SmileyCenter_Misc%20%28305%29.gif

لینک به دیدگاه
بخدا رفتم پرسیدم از اهالی اون خیابان موردنظرم ولی اکثراً تازه وارد بودن و چیزی از وجه تسمیه خیابان نمیدونستم...

الان من موندم یه عالمه خاطرات گمشده داخل خیابانونم...

TAEL_SmileyCenter_Misc%20%28305%29.gif

ببین آخه مسئله ی وجه تسمیه توی ایران که خیلی چیز شاخی نیس

اکثر اسما بعد از انقلاب مجددا گذاشته شدن و همشونم مشخصن ، مثلا همین جمهوری ، انقلاب و ...

یا اسامی انقلابی ن یا اسامی شهدا (مث همون میرزابابایی و ...)

این دیگه علت خاصی محسوب نمیشه که برای تسمیه :5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

اکثر اسما بعد از انقلاب مجددا گذاشته شدن و همشونم مشخصن ، مثلا همین جمهوری ، انقلاب و ...

آخه مشکلم اینه که این خیابون میرزابابایی اسم شهید نیست نمیدونم رو چه حسابی اسم خیابان و گذاشتن.

بالاخره این نامگذاری براساس یه موضوعی بوده و توسط یه ارگانی این خیابان نام گذاری و افتتاح شده ؟

اصلا من باید پیش کدوم مسئول دولتی برم این موضوع رو بپرسم؟

شهرداری یا شورای شهر یا وزارت راه؟

w000.gif5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif:sad0:TAEL_SmileyCenter_Misc%20%28305%29.gifhanghead.gif

لینک به دیدگاه

اصلا سوالم و عوض میکنم و اینجور مطرح میکنم که:

در پایان نامه در قسمت کلید واژه ها خیابان میرزابابایی یکی از کلید واژه های پایان نامم حالا در اینجا در قسمت مفاهیم و واژگان پایان نامم در مورد خیابان میرزابابایی باید چه توضیح و تعریفی بدم.؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

اخه اسم خاص که کلیدواژه نیس:ws38:

کلیدواژه شما"خیابان" میشه که بایدتوفصل مبانی نظری پایان نامه به مفهومش پرداخته شه واینکه چ نوع خیابونی هستش. اگه اسم خیابون برمبنای فعالیت غالبی بودکه توقدیم دراونجاانجام میشدمیشدبراش وجه تمسیهنوشت.مث محله نجارخونه.شیشه گرخونه .یامثلاحادثه یااتفاق مهمی که جایی صورت گرفته مث میدون شهدا...نامگذاری بقیش ی جورحالت یادبود داره.یادبودشعرای نامی .شهداو...

من همینقدمیدونستم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

کلیدواژه شما"خیابان" میشه که بایدتوفصل مبانی نظری پایان نامه به مفهومش پرداخته شه واینکه چ نوع خیابونی هستش. اگه اسم خیابون برمبنای فعالیت غالبی بودکه توقدیم دراونجاانجام میشدمیشدبراش وجه تمسیهنوشت.مث محله نجارخونه.شیشه گرخونه .یامثلاحادثه یااتفاق مهمی که جایی صورت گرفته مث میدون شهدا...نامگذاری بقیش ی جورحالت یادبود داره.یادبودشعرای نامی .شهداو...

توی پایان نامه در قسمت بیان مسئله معمولاً آن دسته از کلمات که بیشترین تکرار را داشته بعنوان کلید واژه انتخاب میشن. الان توی بیان مسئله من هم متاسفانه این میرزابابایی دارای تکرار است...

من توی چند تا پابان نامه دیگه که دیدم نگارنده ها اسم نام خیابان و تو مفاهیم و واژگان داده بودند مثلا یکی از اونا اسم خیابان ستارخان (صادقیه تهران) رو گذاشته بود و یه وجه تسمیه و تعریفی از خیابان داده بود. منم بر طبق بر اون میخوام یه تعریفی از خیابان مورد نطرم بدم اما به گل نشسته ام.

:ws28:

لینک به دیدگاه
آخه مشکلم اینه که این خیابون میرزابابایی اسم شهید نیست نمیدونم رو چه حسابی اسم خیابان و گذاشتن.

بالاخره این نامگذاری براساس یه موضوعی بوده و توسط یه ارگانی این خیابان نام گذاری و افتتاح شده ؟

اصلا من باید پیش کدوم مسئول دولتی برم این موضوع رو بپرسم؟

شهرداری یا شورای شهر یا وزارت راه؟

w000.gif5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif:sad0:TAEL_SmileyCenter_Misc%20%28305%29.gifhanghead.gif

من توصیه میکنم از اهالی قدیمی محله بپرسی یا افرادی که عضو شورایاری محله هستن ... ارگان های دولتی هیچکدوم این چیزا رو نمی دونن ...

اصلا سوالم و عوض میکنم و اینجور مطرح میکنم که:

در پایان نامه در قسمت کلید واژه ها خیابان میرزابابایی یکی از کلید واژه های پایان نامم حالا در اینجا در قسمت مفاهیم و واژگان پایان نامم در مورد خیابان میرزابابایی باید چه توضیح و تعریفی بدم.؟؟؟؟

بنظرم من این کارو نکن ... من گفتم حالا شاید توی قسمت نمونه موردی ، به عنوان تاریخچه و اینا میخوای بگی ... وگرنه توی کلیدواژه ها اصلا جالب نمیشه :ws52:

منم با دلآرام موافقم :ws37:

توی پایان نامه در قسمت بیان مسئله معمولاً آن دسته از کلمات که بیشترین تکرار را داشته بعنوان کلید واژه انتخاب میشن. الان توی بیان مسئله من هم متاسفانه این میرزابابایی دارای تکرار است...

من توی چند تا پابان نامه دیگه که دیدم نگارنده ها اسم نام خیابان و تو مفاهیم و واژگان داده بودند مثلا یکی از اونا اسم خیابان ستارخان (صادقیه تهران) رو گذاشته بود و یه وجه تسمیه و تعریفی از خیابان داده بود. منم بر طبق بر اون میخوام یه تعریفی از خیابان مورد نطرم بدم اما به گل نشسته ام.

:ws28:

جالبه من ندیدم توی پایان نامه های دانشگاها همچین چیزیو :ws38:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...