رفتن به مطلب

تاپیک رسیدگی به سوالات و درخواست ها

ارسال های توصیه شده

تاجایی که میدونم نامگذاری وتغییرنام خیابوناتودستورکارشورای شهره:ws37:

میدونی پشت اسم هرخیابون همیشه یه فکرخاص نیس.مخصوصن جدیدیاش.البته اصولن بایدباشه.

اره خب اسم نمونه موردی پرتکراره.ولی بنظرم جای اینکه ذهنتودرگیرقضیه پیداکردن تاریخچه اسم کنی توقسمت معرفی خیابونت به بیان شناخت وضع موجود.موقعیتش نسبت به خیابونای مجاور.کاربریها.کاربراو...بپردازجوریکه مخاطب باخوندن معرفیت یه تصویرذهنی نسبی روشن ازفضای خیابون تو ذهنش شکل بگیره.اینجوری باهربارخوندن اسم میرزابابایی تومتنت جای اینکه توجه به اسم خیابون جلب شه.اون تصویرذهنیه میادبه ذهن خواننده که باخوندن هرچه بیشترمتن پررنگتروواضح ترمیشه:w16:

بازاگه تونستی یه سربه شورای شهربزن.

لینک به دیدگاه

سلامممممم بچه ها:icon_gol:

احیاناخیابون مدائن تهران رفتین؟یاعکسی ازش دیدین؟تونازی آباده(یه سرش به رجایی میرسه سردیگش به تندگو)توگوگل ارث اسمشو"خالقی پور"نوشته بود!

هرچی تونت گشتم عکس واضحی نبودازش:ws37:

سوالم اینه که اینکه میگن توخیابون مدائن2تابازاره.ایناکجان؟توبرن؟چه بازاری هستن؟

اون پارکه اول خیابون مدائن فقط فضای سبزه یاچه جوریه؟

میدون نازی ابادکه توخیابون مدائنه چه جورمیدونیه؟

لینک به دیدگاه

احیاناخیابون مدائن تهران رفتین؟یاعکسی ازش دیدین؟تونازی آباده(یه سرش به رجایی میرسه سردیگش به تندگو)توگوگل ارث اسمشو"خالقی پور"نوشته بود!

با سلام جواب دو سوال اول شما رو نمیدونم ولی از میدون بازم منظورتونو نفهمیدم ولی اگه میخواین بدونید از نطر کاربردی اینکه دو نوع هسداریم میدان ومیدانچه که میدان جایی برای تفریح وگذراندن اوقات فراغت افراد وخیلی بزرگتر از میداچه هست در واقع در میدانچه حضور افراد دیده نمیشه وفرم انها با وسعتش متفاوت هست با میدان واینکه نباید با فلکه ها اونا رو اشتباه گرفته چون فلکه ها معمولا در طرح هایی احداث میشن که راه به بن بست برخورد کردهه باشه و بخوان یک راه رو ادامه دار کنن مثل بعضی دور برگرادانها

امیدوارم درست توضیح داده باشم وشما به جوابتون رسیده باشید...

....

لینک به دیدگاه
درود به هممممممممگی:icon_gol:

سوالم اینه که درخت مناسب اقلیم گرم وخشک چیه؟

مثلااگه بخوایم حاشیه خیابون شهرکرمان یایزدودرخت بکاریم چه درختی مناسبه؟

با سلام

شما باید با تجه به شرایط اب و هوایی که شهر یزد داره شاخص های رشد درخت در این قسمت بسنجید مثل1-جایگاه کاشت چه طوری باشه،مثلا اون درخت تو چه جهتی رشد میکنه یا فقط تو ابراهه یا تو سنگ ریزه

2-سیستم ریشه درخت انتخابی شما چگونه هست عمیق هست یا نیمه عمیق گسترده است

3-فرم رویشی این بوته به چه طریقی هست بوته یا درخچه

4-وویزگی هایی از این قبیل مثل مقاومت در برابر کم ابی گرمای شدید وجنس خاک واین نوع شاخصه ها...

نوع پیشنهادی انواع کاکتوس سنجد انجیر توت وشاه توت وانواع کاج....البته بازم باید در مورد این دخت ها بیشتر تحقیق کنید...

البته خیلیی خیلییییی بهتر هستش که اصلا در هیچ کدوم از طراحی ونمونه های پیشنهادی از کاج استفاده نشه به خصوص فکر کنم کاج امریکایی چون علاوه بر اینکه الاینده های ناشی از خودروها رو کم نمیکنه بلکه با پس دادن اونها به هوا مقدارشو زیادتر میکنه

واینکه از چوبش استفاده ایی نمیشه کرد .. واینکه حتی پرندگان هم برای لونه سازی اونو زیاد انتخاب نمیکنند. ومیوه به خصوصی نداره...واینکه مواد معدنی داخل خاک رو بعد از یک مدتاز بین میبره و اینکه هیچ گیاهی رو دیگه در اطراف اون نمیشه کاشت...البته بازم میگم اسم دقیق این درخت رو نمیدونم ولی یک نوع کاج هست که از امریکا اورده شده...

لینک به دیدگاه

با سلام جواب دو سوال اول شما رو نمیدونم ولی از میدون بازم منظورتونو نفهمیدم ولی اگه میخواین بدونید از نطر کاربردی اینکه دو نوع هسداریم میدان ومیدانچه که میدان جایی برای تفریح وگذراندن اوقات فراغت افراد وخیلی بزرگتر از میداچه هست در واقع در میدانچه حضور افراد دیده نمیشه وفرم انها با وسعتش متفاوت هست با میدان واینکه نباید با فلکه ها اونا رو اشتباه گرفته چون فلکه ها معمولا در طرح هایی احداث میشن که راه به بن بست برخورد کردهه باشه و بخوان یک راه رو ادامه دار کنن مثل بعضی دور برگرادانها

امیدوارم درست توضیح داده باشم وشما به جوابتون رسیده باشید...

....

ممنونممممم:icon_gol:

منظورم این بودکه اگه کسی اونجارودیده یه کم توضیح بده تا یه تصویرذهنی ازاونجاداشته باشم.میخاستم ببینم مبلمان ایناداره .مکث وتوقف داره یا فقط حالت صرفا فلکه روداره؟

بازم ممنونممممم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

هرچی تونت گشتم عکس واضحی نبودازش:ws37:

سوالم اینه که اینکه میگن توخیابون مدائن2تابازاره.ایناکجان؟توبرن؟چه بازاری هستن؟

اون پارکه اول خیابون مدائن فقط فضای سبزه یاچه جوریه؟

میدون نازی ابادکه توخیابون مدائنه چه جورمیدونیه؟

من یکبار بعنوان برداشتگر فضای سبز از طرف یک شرکتی همین یکماه پیش تو نازی آباد رفتم و یه بررسی اجمالی از منطقه کردم.

خیابان مدائن هم تقریبا یکی از خیابان های اصلی نازی آباد و پر از هیاهو

بازاری من اونجا ندیدم یا شاید اصلا بچشمم نخورد ولی فک میکنم احتمالا منظور این بازار های دوره ای و هفته ای بوده مثل جمعه بازار و یا حتی شاید منظور همون کاربری های موجود در مسیر بوده.

میدان نازی آباد (میدان بازار دوم)هم مثل مابقی فلکه های شهری که درخت و نیمکت داره و مردم محله، معمولا میانسالان میرن اونجا باهم تعامل اجتماعی انجام میدن در ضمن اکثرا ترک زبان هستند و یک مسجد (رسول) هم در حواشی میدان هست که وقتی اذان میگن همه میرن به سمت حی الصلاة و داخل مسجد همه اکثرا همدیگرو میشناسن و غریبه و آشنا رو از هم تشخیص میدن.

این پارکی که میگی اسم نداره؟؟؟؟؟ ( چون تقریبا تمام پارکای تهران و میشناسم و برداشت کردم اگه اسمشو بگی بیشتر می تونم کمکت کنم.)

spiteful.gif:ws43::mrsbeasley:

لینک به دیدگاه

[quote=*delaram*;

منظورم این بودکه اگه کسی اونجارودیده یه کم توضیح بده تا یه تصویرذهنی ازاونجاداشته باشم.میخاستم ببینم مبلمان ایناداره .مکث وتوقف داره یا فقط حالت صرفا فلکه روداره؟

بازم ممنونممممم:icon_gol:[/Q

خواهش میکنم... متاسفانه من اونجا رو ندیدم ...

لینک به دیدگاه

با سلام

یک ارایه پاور پوینت دارم که توی خیلی از کلمتش موندم ممنون میشم کمکم کنید موضوعش هم بررسی سیاست های قطب رشد در برنامه ریزی شهری جاهایی رو که بیشتر نمیفهمم با رنگ دیگه مشخص میکنم...

1-از مهمترين ويژگي‌هاي تئوري قطب رشد تمايز بين اصطلاحات «قطب رشد» و «مركز رشد»است. اين اصطلاحات اغلب به صورت جايگزين دراشاره بهمناطق شهري بزرگ استفاده مي‌شوند

2-اثر پخش‌ يعني‌ اينكه‌بمرور زمان‌ ويژگيهاي‌ پيشاهنگي‌ قطب‌ رشد، همچون‌ موجي‌ در فضاي‌ اطراف‌ پخش‌مي‌گردد تا سرتاسر منطقه‌ را دربرگيرد.بخش‌ مهمترين‌جنبه‌ اين‌ تئوري‌ است‌.

لینک به دیدگاه
من یکبار بعنوان برداشتگر فضای سبز از طرف یک شرکتی همین یکماه پیش تو نازی آباد رفتم و یه بررسی اجمالی از منطقه کردم.

خیابان مدائن هم تقریبا یکی از خیابان های اصلی نازی آباد و پر از هیاهو

بازاری من اونجا ندیدم یا شاید اصلا بچشمم نخورد ولی فک میکنم احتمالا منظور این بازار های دوره ای و هفته ای بوده مثل جمعه بازار و یا حتی شاید منظور همون کاربری های موجود در مسیر بوده.

میدان نازی آباد (میدان بازار دوم)هم مثل مابقی فلکه های شهری که درخت و نیمکت داره و مردم محله، معمولا میانسالان میرن اونجا باهم تعامل اجتماعی انجام میدن در ضمن اکثرا ترک زبان هستند و یک مسجد (رسول) هم در حواشی میدان هست که وقتی اذان میگن همه میرن به سمت حی الصلاة و داخل مسجد همه اکثرا همدیگرو میشناسن و غریبه و آشنا رو از هم تشخیص میدن.

این پارکی که میگی اسم نداره؟؟؟؟؟ ( چون تقریبا تمام پارکای تهران و میشناسم و برداشت کردم اگه اسمشو بگی بیشتر می تونم کمکت کنم.)

spiteful.gif:ws43::mrsbeasley:

واقعا خیییییییییلی کمکم کردین.عالیه.کلی چیزدسگیرم شد.دستتون بی بلا

با گوگل ارث که رفتم روخیابون مدائن.همین اولش یعنی تقاطعش بارجایی یه تورفتگی بودباتراکم فضای سبز.به چشتون نخورداصن؟

ی عکس سیاه سفیدتارازش دارم درست مفهوم نیس نوشتش ولی فک کنم پارک مادر نوشته بود:ws37:

خیلی خیلی ممنونممممممممم

لینک به دیدگاه

سلاممممم به هممممه.عصرتون بارونی:icon_gol:

بچه هامیدونین فرق پیاده راه بامسیرپیاده گردشگری چی هست؟

گشتگاه همون مسیرپیاده گردشگریه؟

مسیری گشتگاه میشه که قدمت داشته باشه یاساختمونای تاریخی؟:ws38:

لینک به دیدگاه

با سلام

من میتونم اینو توضیح بدم که فرق پیاده رو با پیاده راه در این هست که پیاده رو در حاشیه خیابونها وجود دارد وداخل خیابونها ش وسایل نقلیه موتوری واتومبیل ها رفت امد دارند.ولی پیاده راهها داخلش خیابون نداره فقط فقط عابرین پیاده از توش راه میرن مثل خیابون جنت در مشهد....وکناره ها مغازه وجود داره ویا مراکز اداری یا اموزشی..

لینک به دیدگاه

با سلام

یک ارایه پاور پوینت دارم که توی خیلی از کلمتش موندم ممنون میشم کمکم کنید موضوعش هم بررسی سیاست های قطب رشد در برنامه ریزی شهری جاهایی رو که بیشتر نمیفهمم با رنگ دیگه مشخص میکنم...

1-از مهمترين ويژگي‌هاي تئوري قطب رشد تمايز بين اصطلاحات «قطب رشد» و «مركز رشد»است. اين اصطلاحات اغلب به صورت جايگزين دراشاره بهمناطق شهري بزرگ استفاده مي‌شوند

2-اثر پخش‌ يعني‌ اينكه‌بمرور زمان‌ ويژگيهاي‌ پيشاهنگي‌ قطب‌ رشد، همچون‌ موجي‌ در فضاي‌ اطراف‌ پخش‌مي‌گردد تا سرتاسر منطقه‌ را دربرگيرد.بخش‌ مهمترين‌جنبه‌ اين‌ تئوري‌ است‌.

لینک به دیدگاه

قطب رشد رو فکر کنم فرانسوا پرو مطرح کرده بود.

شاید فرق مرکز با قطب در سلسله مراتبی بودنش باشه.

یعنی ما مرکز رده 1 داریم و رده 2 و الی آخر که خدماتی که ارائه میدن با هم فرق دارن و متناسب با سطحشون هست. ولی توی قطب کلا همه چی همونجا هست.

اثر پخش هم یعنی اینکه مثلا ما یه کارخونه یا چندتا کارخونه تاسیس میکنیم توی قطب، بعد به دلیل اینکه اینا نیاز به سری خدمات دارن، کم کم توی پیرامون قطب این خدمات شکل میگیره و منجر به توسعه میشه.

فکر کنم متوجه نشی :ws52:

لینک به دیدگاه
سلاممممم به هممممه.عصرتون بارونی:icon_gol:

بچه هامیدونین فرق پیاده راه بامسیرپیاده گردشگری چی هست؟

گشتگاه همون مسیرپیاده گردشگریه؟

مسیری گشتگاه میشه که قدمت داشته باشه یاساختمونای تاریخی؟:ws38:

به نظرم وجود ساختمونای تاریخی الزام نیست واسه مسیر گشتگاه

چیزی که میگم با قطعیت کامل نمیگما. نظرمه :ws3:

مسیر پیاده گردشگری بیشتر حالت تفرجی داره. نه فقط داخل شهر، میتونه حتی خارج شهرا هم باشه.

ولی پیاده راه فقط این حالت تفرجی و گشت و گذاری نداره و داخل محدوده شهری یا روستایی هستش.

لینک به دیدگاه

واضح بود فقط با این تعریف زیاد نمیخونه..

كهعده‌اي تمايل دارند كه تفاوت بين قطب رشد و مركز رشد را بدين نحو ترسيم كنند كه «قطب رشد» به فعاليت‌‌هاي بخشي و صنعتي و «مركزرشد»به اجتماعات شهري (جاييكه اين فعاليت‌‌ها استقرارمي‌يابد) اشاره دارد.

معنی این جمله رو هم نمیفهمم که یکی از محاسن قطب رشد هست ...اخه به کجا یاری میرساند..

قطب رشد به تدریج به فرایند انتشار نواوری هااز طریق نظام سلسله مراتب شهری یاری میرساند... .......

وهمچنین این جملات رو مگ قطب رشد باعث نمیشه که در پیرامون هم یک سری خدمات به وجود بیاد باز چرا اینجا یکی از معایبش طبقاتی شدن بالاترین رده های فقر به وجود می اید..ایجاد شکاف طبقاتی در شهرها و به خصوص بین روستا و شهر و به تبع آن افزایش مهاجرت هایروستا-شهرییجاد فقر از پایین ترین رده تا بالاترین رده های اجتماع درکشور های جهان سوم

ه

لینک به دیدگاه

به خاطر اینکه در عمل اینجوری نشده. نیروی کار از روستا به شهر اومده، کشاورزی کم شده و قس علی هذا.

بخش صنعت یعنی صرفا کارخونه ها و مراکز تولیدی. با مقیاس بزرگ که توی قطب های رشد قرار میگیره..

شاید مرکز بیشتر به خدمات و فعالیت هایی مثل بیمارستان، مراکز تجاری، آموزشی و اینا ربط داشته باشه. چون هرکدوم از اینها آستانه های جمعیتی دارن، که توی سلسله مراتب مرکز توزیع میشن. ولی در قطب رشد کلا همه چی اونجاس.

اگر که اشتباه نکنم.:ws52:

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت همه عزیزان

یک دوشواری برای بنده اتفاق افتاده و منو بدجور درگیر خودش کرده و آن دوشواری اینه که:

یکسری pdf دارم که به شکل زیر می باشد

دلیلش چیه؟

چیکار باید بکنم درست بشود؟

آقا و خانوم خواهش دارم نجاتم بدید...

w000.gif

:sad0: icon_pf%20%2834%29.gif hanghead.gif

pgcdqb3jlnle3do9e1ft.jpg

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت همه عزیزان

یک دوشواری برای بنده اتفاق افتاده و منو بدجور درگیر خودش کرده و آن دوشواری اینه که:

یکسری pdf دارم که به شکل زیر می باشد

دلیلش چیه؟

چیکار باید بکنم درست بشود؟

آقا و خانوم خواهش دارم نجاتم بدید...

w000.gif

:sad0: icon_pf%20%2834%29.gif hanghead.gif

سلام

خونسردی خودتو حفظ کن :ws3:

اتفاقی نیوفتاده ... فقط فونت پی دی اف ها رو نداری ... فونتش رو به مجموعه فونت های ویندوز اضافه کن درست میشه

لینک به دیدگاه
سلام

خونسردی خودتو حفظ کن :ws3:

اتفاقی نیوفتاده ... فقط فونت پی دی اف ها رو نداری ... فونتش رو به مجموعه فونت های ویندوز اضافه کن درست میشه

اااااااااااااااااااااا

واقعاااااااااااااااااااااااااااااً

الان از کجا بفهمم فونتش چیه که تو فونتای ویندوزم اضاف کنم؟

icon_pf%20%2812%29.gif

لینک به دیدگاه
اااااااااااااااااااااا

واقعاااااااااااااااااااااااااااااً

الان از کجا بفهمم فونتش چیه که تو فونتای ویندوزم اضاف کنم؟

icon_pf%20%2812%29.gif

یه قسمت از متن رو سلکت کن و تو ورد paste کن ... اونجا مشخص میشه .... بعد فونت مورد نظر رو اضافه کن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...