رفتن به مطلب

تاپیک رسیدگی به سوالات و درخواست ها

ارسال های توصیه شده

انقدر که زیاد زیاد میگی آدم میگرخه بره سراغشون :ws3:

فقط موقع درخواست دادن میای؟ :vahidrk: تو بقیه تاپیکام مشارکت داشته باش دیگه با بقیه بچه ها

:w58::hanghead:

باشه گلم

لینک به دیدگاه
ببخشید

بومی سازی ( کالبدی. فرهنگی و زیبایی) و سبک رو کوکو نمی دونم کجا می تونم اطلاعات مناسبی راجع به این موضوع ها پیدا کنم؟ ممکنه من رو راهنمایی کنید؟

بومی سازی کالبدی رو که حالا ممکنه وارد حوزه اقلیمی هم بشه ... رو تو شهرسازی و به زبان فارسی مطلبی به اون صورت نداریم ، ولی اگر کتابهای نقی زاده رو دارید بهشون نگاهی بندازید اگر اشتباه نکنم در این مورد مطالبی رو داره ... اما کلا برای بومی سازی بیشتر دنبال کتابهای معماری باشد .

سبک روکوکو هم یکی از سبکهای معماری هست که باز تو کتابای معماری میتونید مطالب بیشتری پیدا کنید .

http://www.noandishaan.com/forums/thread75416.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread27567.html

لینک به دیدگاه

سلام من برای انتخاب موضوع پروژه پایانی کارشناسی شهرسازی مشکل دارم

راستش کاملا گیج شدم و نتونستم موضوع مناسبی انتخاب کنم

چون برای کنکور هم باید همزمان درس بخونم و نمیتونم وقت کافی به این کار اختصاص بدم به همین خاطر به شدت استرس هم گرفتم

لطفا راهنماییم کنید... به مباحث برنامه ریزی به جز سکونتگاه های غیر رسمی علاقه دارم اگه موضوعی مد نظرتون هست که منابعش هم زیاد باشه لطفا بهم بگید

لینک به دیدگاه
سلام من برای انتخاب موضوع پروژه پایانی کارشناسی شهرسازی مشکل دارم

راستش کاملا گیج شدم و نتونستم موضوع مناسبی انتخاب کنم

چون برای کنکور هم باید همزمان درس بخونم و نمیتونم وقت کافی به این کار اختصاص بدم به همین خاطر به شدت استرس هم گرفتم

لطفا راهنماییم کنید... به مباحث برنامه ریزی به جز سکونتگاه های غیر رسمی علاقه دارم اگه موضوعی مد نظرتون هست که منابعش هم زیاد باشه لطفا بهم بگید

موضوع برنامه ریزی که منابعش هم زیاد باشه ، چیزایی میشه مثل بافت فرسوده و برنامه ریزی کاربری اراضی و اینا دیگه :ws38:

لینک به دیدگاه

سلام من نیاز شدید دارم به اسکیس طراحی شهری،اشکال گرافیکی که مشکلات شهری مثل گره ترافیکی ،خط اسمان نا منظم و....هرکی داره واسم ایمیل کنهvenousn55@yahoo.com

لینک به دیدگاه

با سلام من یه تحقیق باید ارائه بدم در مورد خیابان مطلوب شهری حالا تو بعضی چیزاش گیر کردم ومفهومشو نمیدونم کلماتی رو هم که معنیشو نمیفهمم رنگشو متفاوت میکنم مثلا....

1-انعطاف خیابانهای شهری در بدنه ی ان نیز قابل تعقیب است

استقرار بدنه های درشت دانه وصلب در لبه ی خیابان به شدت ان بخش از خیابان راتحت تاثیر قرار داده وامکان هر گونه مداخلات مورد نیاز بعدی را کمرنگ میسازد.

یا مثلا لذاکاربریها وفعالیتهای ان میبایستی برای امتزاج با پیرامون انعطالازم را داشته وباانها هماهنگ شوند واین به شرطی است که وحدت کلی خیابان لطمه ایی وارد نشود.

2-یا مثلا تو فضاهای شهری از حیث کاربرد خوب مثلا عمومی مثل پارکها نیمه عمومی مثل مدارس خصوصی مثل خانه ها اما نیمه خصوصی رو موندم مثل چی ؟؟؟؟؟

3-فرق میدان با میدانچه ؟

4-یا مگه حس محصوریت بهترین نوعش 1به 4 نیست.یعنی ارتفاع بدنه به عرض معبر ولی تو تحقیق من اومده در مورد میدان امام خمینی گفته که میشه 4به 1که گفته حس محصوریت کم میشه تاثیر پذیری انسان بیشتر میشه وفضای پیرامون وخط اسمان بهتر درک میشه.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

5-یا مثلا این مورد درباره ی سرزندگی یعنی چ

ی سرریزوتداوم رویداد به داخل بدنه

سریزو تداوم رویدادهای بدنه به داخل فضا ،نقش بسیارمهمی در ایجاد محیطی سرزنده ومتنوع دارد. از این رو به کارگیری انواع سیاست های تشویقی برای استقرار این نوع کاربریها گام موثری

یا این مورد دریاره انعطاف؟؟؟؟؟؟؟؟/////خیابان شهری به عنوان مکان متراکمی از رویدادها وفرصتهای متنوع حیات جمعی،بیش از هرچیزی نیازمند زمینه ای منعطف است.انعطاف این زمینهاین امکان را میدهد که درهرزمان باتغییرنوع رویداد با کمترین تغییرات کالبدی با انرویداد هماهنگ گردد.

لینک به دیدگاه
با سلام من یه تحقیق باید ارائه بدم در مورد خیابان مطلوب شهری حالا تو بعضی چیزاش گیر کردم ومفهومشو نمیدونم کلماتی رو هم که معنیشو نمیفهمم رنگشو متفاوت میکنم مثلا....

درود

من هر کدوم رو تا حدی که می دونم براتون توضیح میدم .

1-انعطاف خیابانهای شهری در بدنه ی ان نیز قابل تعقیب است

استقرار بدنه های درشت دانه وصلب در لبه ی خیابان به شدت ان بخش از خیابان راتحت تاثیر قرار داده وامکان هر گونه مداخلات مورد نیاز بعدی را کمرنگ میسازد.

ببین، این جمله داره میگه یه خیابان مطلوب ، خیایابونی هستش که قطعاتش ریزدانه باشن . نه اینکه مثلا یه قطعه مجاور خیابون باشه که 200 متر از خیابون رو به خودش اختصاص بده ! مثل کاربری های بزرگ و غول پیکر که کنار بعضی از خیابونا می بینیم ، مثلا اداره ها یا سازمان های خیلی بزرگ!

قطعات ریز دانه باشه ، ینی هر چند متر به چند متر ما یه قطعه ی دیگه رو داشته باشیم :w16: بدنه ی صلب هم بدنه ای هستش که بازشو و ورودی ندارهف مثلا یه دیورا رو در نظر بگیر :w16: حالا فکرشو بکن ما تو جداره ی خیابون یه قطعه ی خیلی بزرگ داشته باشیم که بدنه ش صلب هم باشه ! :5c6ipag2mnshmsf5ju3

یا مثلا لذاکاربریها وفعالیتهای ان میبایستی برای امتزاج با پیرامون انعطالازم را داشته وباانها هماهنگ شوند واین به شرطی است که وحدت کلی خیابان لطمه ایی وارد نشود.

اینم مفهوم خیلی خاصی نداره فقط از لغات قلبمه سلمبه استفاده کرده . منظورش از امتزاج همون اختلاط هستش . ینی میخواد بگه کاربری ها و فعالیت های یه قطعه ی مجاور خیابون، باید قابلیت اختلاط با قطعه های دیگه رو داشته باشه (همون اختلاط عملکردی و اختلاط کاربری ها که خودمون میگیم ) .

وقتی یه کاربری درشت دانه و بزرگ مقیاس باشه، دیگه قابلیت اختلاط و امتزاج با قطعات مجاورش رو نداره :w16:

2-یا مثلا تو فضاهای شهری از حیث کاربرد خوب مثلا عمومی مثل پارکها نیمه عمومی مثل مدارس خصوصی مثل خانه ها اما نیمه خصوصی رو موندم مثل چی ؟؟؟؟؟

فضای نیمه خصوصی مثل فضایی که بین بلوک های یه مجتمع مسکونی هستش :ws37: یه مجتمع مسکونی رو در نظر بگیر ، چندین بلوک ساختمونی توش وجود داره . فضایی که بین این بلوک ها هست، متعلق به یک خانواده نیست ، از یه طرف متعلق به همه ی خانواده هاییه که توی مجتمع ساکنن و از طرف دیگه اجازه وزود غریبه ها بهش داده نمیشه چون دور مجتمع دیوار کشی شده و جلوی ورودی اصلی ش هم دربون هست !!

یا مثلا حیاط آپارتمان ها که متعلق یه ساکنان اون آپارتمان هست اما اجازه ورود ساکنای آپارتمان بغلی بهش داده نمیشه ، این مدل فضاها میشن نیمه خصوصی :w16:

3-فرق میدان با میدانچه ؟

:ws38:

اصولا پسوند "چه " وقتی توی یه کلمه استفاده میشه ، یعنی کوچیکتره دیگه ، میدانچه ها از میدان ها کوچکترن از نظر مقیاس و ابعاد ف علاوه بر اون، هرچقدر این مدل فضاها کوچکتر میشن، محلی تر و خصوصی تر هم به حساب میان :w16:

4-یا مگه حس محصوریت بهترین نوعش 1به 4 نیست.یعنی ارتفاع بدنه به عرض معبر ولی تو تحقیق من اومده در مورد میدان امام خمینی گفته که میشه 4به 1که گفته حس محصوریت کم میشه تاثیر پذیری انسان بیشتر میشه وفضای پیرامون وخط اسمان بهتر درک میشه.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

درست متوجه نشدم این قسمت رو

اما اینجوری که نوشتی ، یعنی توی میدان امام خمیین، نسبت ارتفاع بدنه به عرض معبر 1 به 4 هستش درسته؟! خب این یعنی بناها ارتفاع خیلی کمی دارن نسبت به عرض معبر و فضا خیلی با مقیاس انسانی ساخته شده، در نتیجه محصوریت کمتره و چون ارتفاع بناها کمه، خط بام و خط آسمان بناها نزدیکترن به چشم انسان و بهتر درک میشن .

نمی دونم شاید درست متوجه منظورت نشدم :ws38:

5-یا مثلا این مورد درباره ی سرزندگی یعنی چ

ی سرریزوتداوم رویداد به داخل بدنه

سریزو تداوم رویدادهای بدنه به داخل فضا ،نقش بسیارمهمی در ایجاد محیطی سرزنده ومتنوع دارد. از این رو به کارگیری انواع سیاست های تشویقی برای استقرار این نوع کاربریها گام موثری

منظورش کاربری هایی هستش مثل کافه ها ، قهوه خونه ها یا روستوران هایی که بیرون از بنا هم صندلی یا تخت برای نشستن دارن . :w16:

ینی فعالیت و رویداد اون بدنه، علاوه بر اینکه داخل بنا اتفاق می افته، امکان اینکه بیرون از اون هم اتفاق بیوفته رو داره :w16:

این مدل کاربری ها خیلی باعث سرزندگی محیط میشن :ws37:

یا این مورد دریاره انعطاف؟؟؟؟؟؟؟؟/////خیابان شهری به عنوان مکان متراکمی از رویدادها وفرصتهای متنوع حیات جمعی،بیش از هرچیزی نیازمند زمینه ای منعطف است.انعطاف این زمینهاین امکان را میدهد که درهرزمان باتغییرنوع رویداد با کمترین تغییرات کالبدی با انرویداد هماهنگ گردد.

ببین، انعطاف پذیری اینجا ینی اینکه یه سری قطعاتی همیشه برای آینده به عنوان ذخیره نگه داشته بشن ، حالا این قطعات می تونن زمین خالی باشن یا می تونن ساخته شده باشن اما جوری باشن که اگر در آینده لازم بود تغییر کاربری یا تغییر فعالیت در برخی قسمتهای خیابون صورت بگیره تا خیابون سرزنده تر بشه ، بتونن از این قطعات استفاده کنن . بدون اینکه لازم باشه خیلی تغییرات کالبدی توش ایجاد کنن (مثل عقب نشینی ، یا کلا کوبیدن بنا و ... ) . ینی قطعاتی که فقط کاربری یا فعالیتشون عوض بشه و خود بنا تغییری لازم نباشه توش اتفاق بیوفته !

این قضیه با توجه به اینکه تو کشور ما خیلی بهش توجه نمیشه و در نظر گرفته نمیشه، برای ما ها درکش یه کم سخته :w16:

لینک به دیدگاه

با تشکر فراوان از شما دوست عزیز خیلی کمکم کرد .:w72:

در مورد چهار منظورم این بود که بهترین حالت محصوریت مگه 1به 4 نیست پس چرا اینجا میدان امام خمینی رو با نسبت برعکس نام برده وبراش دلیل های خوبی رو هم عنوان کرده.

من کلا دربارهی مواردی مثل

اصل مقیاس وتناسب اصل محصوریت شفاف سازی که مربوط به خوانایی میشه وحس مکان به مشکل زیادی برخوردم.اگه میشه کمی در این موارد منو هم راهنمایی کنید.

1-مثلا برای شفاف سازی این موارد یعنی چی قابل درک بودن در این مطلب یعنی چه درکی از محیط داشته باشیم موارد نامفهوم تر رو با رنگ متفاوت مشخص میکنم ؟

فراین طراحی باید روح وویژگی های مکان را با یک روش اشکار تسخیر کند.علاوه بران برای بررسی عقاید وتصورابایداز یک روش شناخته شده بهره گرفت تا به منشاء فرم فیزیکی، مصالح، رنگ وطراحی کهباید به راحتی سازماندهی شده و درک شوند دست یافت.

محیطهای شهری مناسب قابل درکهستند.انها همانگونه که یک کتاب خوانده ودرک می شود، قابل ادراکند.تمام این مواردبدان معناست که تمام این محیطها بایذ به راحتی برای مردم عابران پیاده ورانندگانیکه از این محیطها استفاده میکنند قابل درک باشد.علاو ه بران شهر چگونه سازماندهیمیشود ویا چه راههایی برای دست یابی به مکانهای ا وجود دارد؟چه سازمانها وتسهیلاتیمورد نیاز مردم

است؟درضمن مکانهایی که قابل درک هستند این امکان را به طور مثال برای مادر شما فراهم میاورد که به خرید رفته گیج نشود وراه را گم نکند.

نیازهایتوسعه ی جدید ان است که در محیط کیفیت خوانایی قابل درک محیط وجود داشته باشد.فضاهای پیدرپی به وسیله ی نشانه های خاصیکه در ان وجود دارد به ان کمک میکند.

2-یامثلا در محصوریت این متن به چه معناست؟؟؟ بین ساختمانها باید به گونه ایی باشد.که احساس انسانی را برانگیزد.کیفیت هر فضایی چهبزرگ وچه کوچک،با ارتفاع زیاد یا کم عریض یا باریک از نظر بصری واجد خصوصیاتی استکه میتواندبا عکس العملها وانسانهای بزرگ در ارتباط باشدطراحی فضای شهری میتواندان چه نان اگاهانه صورت گیرد که در انسانی که در این فضا قرار میگیرداحساسات ویژهایی پدید اوردیک فضای شهری بزرگ در انسان احساس عظیم نمودن را ایجاد میکیند.

3-یا در رابطه با اصل مقیاس وتناسب این متن به چه معناست؟؟؟؟؟اما مقیاس به رابطهبین اندازه یک فضا یا یک شیئی با فضاها یا اشیاء اطراف آن مربوط می شود . می توانگفت که یک فضا یا یک بنا در مقیاس یا خارج از مقیاس با محیط اطرافش می باشد...4-عدد یک در این توضیح تو همه عددای نام برده شده الان مربوط به عرض بدنه هستش یا مربوط به ارتفاع؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بررسی هایی که درمورد شهرهای قدیمی غرب صورت گرفته نشان می دهد که اگر نسبت ارتفاع ساختمان به عرضفضایی خطی از 1:1 تجاوز کند ممکن است به ناظر نوعی احساس ترس از تنگی فضا دست دهدو اگر این نسبت از 5/2 :1 کمتر باشد ناظر احساس کند که فضا بیش از اندازه باز وگشاد است . به نظر طراحان غربی وقتی می توان گفت فضای خارجی به نحو مطلوبی محصورشده که نسبت ارتفاع ساختمان به عرض فضا 2/1، 3/1 تا 4/1 باشد . اگر این نسبت کمتراز 4/1 باشد خصوصیت محصور بودن فضا از بین می رود.

5-وسوال اخر ادر مورد حس مکان؟؟؟ برداشت كلي حاصلا زتعاريف حس مكان نشان ميدهدكه حس مكان حاصل ا رتباط دروني انسان،تصورات ذهني او و ويژگيهاي محيطي است. اين مفهوم ازيك سوريشه درتجربه هاي ذهني همچون خاطره، سنت،تاريخ،فرهنگ،اجتماع وغيره داردوازسوي ديگرمتأثراززمينه هايي عيني وبيروني درمحيطمانندطرح،منظره،بووصدااست كه نشان ميدهدحس مكان مفهومي پيچيدهازاحساسات ودلبستگي انسا ن نسبت به محيطاست كه دراثرانطباق واستفاده انسان ازمكانبه وجودميآيد.ممنوم میشم اینارو هم هر کس میدونه یک توضیح کوچیکی بدهفورییییییییییی:th_running1:

لینک به دیدگاه

1-مثلا برای شفاف سازی این موارد یعنی چی قابل درک بودن در این مطلب یعنی چه درکی از محیط داشته باشیم موارد نامفهوم تر رو با رنگ متفاوت مشخص میکنم ؟فراین طراحی باید روح وویژگی های مکان را با یک روش اشکار تسخیر کند.علاوه بران برای بررسی عقاید وتصورابایداز یک روش شناخته شده بهره گرفت تا به منشاء فرم فیزیکی، مصالح، رنگ وطراحی کهباید به راحتی سازماندهی شده و درک شوند دست یافت.

ببیند یه مسجد رو در نظر بگیرد با یک گنبد فیروزه ای (رنگ مصالح) ، گلدسته (نوع معماری) و بنای مسجد(فرم فیزیکی) براحتی قابل شناسایی و درک هست . و اجزائش هم بخوبی با هم کار میکنه . مثلا گلدسته با گنبد و فرم مسجد در هماهنگی هست .

محیطهای شهری مناسب قابل درکهستند.انها همانگونه که یک کتاب خوانده ودرک می شود، قابل ادراکند.تمام این مواردبدان معناست که تمام این محیطها بایذ به راحتی برای مردم عابران پیاده ورانندگانیکه از این محیطها استفاده میکنند قابل درک باشد.علاو ه بران شهر چگونه سازماندهیمیشود ویا چه راههایی برای دست یابی به مکانهای ا وجود دارد؟چه سازمانها وتسهیلاتیمورد نیاز مردم

است؟درضمن مکانهایی که قابل درک هستند این امکان را به طور مثال برای مادر شما فراهم میاورد که به خرید رفته گیج نشود وراه را گم نکند.

نیازهایتوسعه ی جدید ان است که در محیط کیفیت خوانایی قابل درک محیط وجود داشته باشد.فضاهای پیدرپی به وسیله ی نشانه های خاصیکه در ان وجود دارد به ان کمک میکند.

این قسمت هم بیشتر بحث خوانایی شهر و محیط شهر رو بیان میکنه . یعنی مسیرها قابل بازشناسی از هم باشن . مثلا همه بصورت یک شکل و یکنواخت نباشن که نشه اونها رو از هم متمایز کرد .

نشانه هم معمولا به بناهایی اطلاق میشه که با توجه به شکل ، کارکرد و یا قابلییت رویت پذیری که دارن از سایر بناها قابل تمایز هستن . مثلا شما حرم امام رضا رو در نظر بگیرد ، از هر قسمتی قابل دیدن و شناسایی هست وهر کس براحتی مسیرش رو به سمت حرم پیدا میکنه. برای محلات ساختمان مسجد و یا یک بنای مسکونی مرتفع تر از بقیه یا با یک شکل متفاوت تر از بقیه میتونه نشانه باشه . و بعنوان راهنمای مسیر شما رو راهنمایی کنه

2-یامثلا در

محصوریت این متن به چه معناست؟؟؟ بین

ساختمانها باید به

گونه ایی باشد.که احساس انسانی را برانگیزد.کیفیت هر فضایی چهبزرگ وچه کوچک،با ارتفاع زیاد یا کم عریض یا باریک از نظر بصری واجد خصوصیاتی استکه میتو

اندبا عکس العملها وانسانهای بزرگ در ارتباط باشدط

راحی فضای شهری میتواندان چه نان اگاهانه صورت گیرد که در انسانی که در این فضا قرار میگیرداحساسات ویژهایی پدید اوردیک فضای شهری بزرگ در انسان احساس عظیم نمودن را ایجاد میکیند.

محصوریت هم همون بحث تناسب ارتفاع به عرض هست که هر چی اندازه ارتفاع نسبت به عرض بیشتر باشه فضا تنگ تر میشه و عمق پیدا میکنه . اینجور فضاها معمولا احساس خفگی رو القا میکنن. برعکس هم اگر نسبت عرض خیلی بیشتر از ارتفاع باشه . احساس ترس از فضای باز رو القا میکنه .

3-

یا در رابطه با اصل مقیاس وتناسب این متن به چه معناست؟؟؟؟؟

اما مقیاس به رابطهبین اندازه یک فضا یا یک شیئی با فضاها یا اشیاء اطراف آن مربوط می شود . می

توانگفت که یک فضا یا یک بنا در مقیاس یا خارج از مقیاس با محیط اطرافش می باشد

.

بزار یک مثال اغراق آمیز بزنم ..مثلا قرار گیری برج میلاد درون یک محله مسکونی.... محله با بناهایی با ارتفاع و اندازه کم باید بناهای پیرامونش هم با اون مقیاس هم خوانی داشته باشن . الان برج میلاد اینجا در خارج از مقیاس با محیط اطراف هست .

4-

عدد یک در این توضیح تو همه عددای نام برده شده الان مربوط به عرض بدنه هستش یا مربوط به ارتفاع؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بررسی هایی که درمورد شهرهای قدیمی غرب صورت گرفته نشان می دهد که اگر نسبت ارتفاع ساختمان به عرضفضایی خطی از 1:1 تجاوز کند ممکن است به ناظر نوعی احساس ترس از تنگی فضا دست دهدو اگر این نسبت از 5/2 :1 کمتر باشد ناظر احساس کند که فضا بیش از اندازه باز وگشاد است . به نظر طراحان غربی وقتی می توان گفت فضای خارجی به نحو مطلوبی محصورشده که نسبت ارتفاع ساختمان به عرض فضا 2/1، 3/1 تا 4/1 باشد . اگر این نسبت کمتراز 4/1 باشد خصوصیت محصور بودن فضا از بین می رود.

مثال . یه خیابون داریم با ارتفاع 3 متر و عرض 3 متر ... سه تقسیم برسه میشه یک .... یعنی نسبت یک به یک هست ... حالا اگر ارتفاع بشه 6 متر و عرض همون 3 متر باشه . حاصل تقسیم 6 بر 3 میشه 2 ... عدد یکی که اینجا منظورش هست بله همون ارتفاع هست .

5-وسوال اخر ادر مورد حس مکان؟؟؟

برداشت كلي حاصلا زتعاريف حس مكان نشان ميدهدكه حس مكان حاصل ا رتباط دروني انسان،تصورات ذهني او و ويژگيهاي محيطي است. اين مفهوم ازيكسوريشه درتجربه هاي ذهني همچون خاطره، سنت،تاريخ،فرهنگ،اجتماع وغيره داردوازسوي ديگرمتأثراززمينه هايي عيني وبيروني درمحيطمانندطرح،منظره،بووصدااست كه نشان ميدهدحس مكانمفهومي پيچيدهازاحساسات ودلبستگي انسا ن نسبت به محيطاست كه دراثرانطباق واستفاده انسان ازمكانبه وجودميآيد.

حس مکان ، جس دلبستگی و نوعی احساس تعلق هست . مثلا احساسی که به حرم امام رضا وجود داره (فکر کنم خیلی بد توضیح دادم)

بهترین حالت محصوریت مگه 1به 4 نیست پس چرا اینجا میدان امام خمینی رو با نسبت برعکس نام برده وبراش دلیل های خوبی رو هم عنوان کرده.

من کلا دربارهی مواردی مثل

ببینید محصوریت رو باید با توجه به فضا بسنجین و بگین خوبه یا بده ... ولی اینکه یک نسبت برای همه جا مناسب باشه این نیست . مثال رد کننده هم شرایط اقلیمی هست . که این نسبت ها رو بشدت تحت تاثیر قرار میده ..

اگر متوجه نشدید بگید دوباره توضیح بدم خیلی عجله ای شد

لینک به دیدگاه

با سلام من نمدونم اسمارو چه جوری تو تاپیک بیارم که تشکر کنم ازشون از شما placemakerبسیار متشکرم راهنمایی وکمک شما خیلی به درد من خرد.

کما بیش متوجه شدم فقط نمدونم این نسبتی که تو محصوریت دارم میگم درست هست یا نه که تو محصوریت بهترین نسبت یک به چهار هستش یا نه؟؟؟:ws38:

واینکه اگه بخوام تو پاورم درباره ی نقش انگیزی محصوریت خوانایی حس مکان عکس بذارم چه عکسایی باید بذارم مثلا در مورد خاطره انگیزی که تقریبا میشه گفت همون نقش انگیزی هستش من اومده بودم عکس مردم موقع انقلاب گذاشته بودم گفتم به عنوان خاطرات جمعی بعدا استادم گفت نه اشتباه فهمیدی بیشتر باید چیزی بذاری که یعنی مکانی که باعث ایجاد خاطرات میشه مثل صف بستنی فروشی ها یا اغذیه فروشی از این قبیل .و اینکه یک مقدار کوچولو در مورد خوانایی وانعطاف بیشتر میخوام بدونم .

ممنون میشم تا دو سه روز سوالای منو تحمل کنید اخه واقعا به مشکل بر خوردم وجایی جز این سایت نمیتونم کمک بگیرم...........

با تشکر......

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید

من بالاخره موضوع پایان نامه ام رو انتخاب کردم : امکان سنجی ایجاد قطار شهری (تراموا) و تاثیر آن بر توسعه پایدار شهر

دوستان اگه در این باره منبعی سرغ دارید بهم معرفی کنید

در ضمن من بخشنامه جدید رو درباره اصول فصل بندی پایان نامه احتیاج دارم برای شروع کار

اگه یه پایان نامه مشابه هم باشه بتونم ازش ایده بگیرم خیلیییییی خوشحال میشم hapydancsmil.gif

لینک به دیدگاه
سلام خسته نباشید

من بالاخره موضوع پایان نامه ام رو انتخاب کردم : امکان سنجی ایجاد قطار شهری (تراموا) و تاثیر آن بر توسعه پایدار شهر

با سلام من یه تحقیق درباره ی متروها باید انجام بدم تو دو تا چیز موندم یک اینکه حرایم متروها چگونه است دو اینکه ایستگاه گذاری هاش بر چه اساسی تشکیل میشه گفتم شما که موضوع پیان نامه تون این هستش شاید بتونید یک راهنمایی بکنید.

لینک به دیدگاه
اگه بخوام تو پاورم درباره ی نقش انگیزی محصوریت خوانایی حس مکان عکس بذارم چه عکسایی باید بذارم مثلا در مورد خاطره انگیزی که تقریبا میشه گفت همون نقش انگیزی هستش من اومده بودم عکس مردم موقع انقلاب گذاشته بودم گفتم به عنوان خاطرات جمعی بعدا استادم گفت نه اشتباه فهمیدی بیشتر باید چیزی بذاری که یعنی مکانی که باعث ایجاد خاطرات میشه مثل صف بستنی فروشی ها یا اغذیه فروشی از این قبیل

خب خاطره انگیزی یه حسه و نشون دادنش توی عکس خیلی راحت نیس اما با توجه به چیزایی که استادتون گفته، مثلا بستنی فروشی های جداره ولیعصر یا کلا اون قسمتش که بازار صفوی هست (تو لبه ی پارک) .

یا خود کافه نادری تو خیابون جمهوری :ws38:

جاهایی که معروفن و اگه مثلا پای حرف پدربزرگ مادر بزرگا بشینی، خیلی از خاطراتشون توی اینجور جاها میگن :ws37:

.و اینکه یک مقدار کوچولو در مورد خوانایی وانعطاف بیشتر میخوام بدونم .

پیشنهاد میکنم کتاب محیط های پاسخده رو بخونی ، همه ی این ها توش به صورت کامل توضیح داده شده :ws37:

لینک به دیدگاه
سلام من میخوام یه پایان نامه دانلود کنم ولی نمیشه باید چیکار کنم؟عضو طلایی هم هستم ولی بازم نمیتونم دانلود کنم

درود بر شما دوست عزیز

همونطور که در بخش طلایی نوشته شده، دسترسی بخش به پایان نامه ها با 20 امتیاز طلایی امکان پذیر هستش .

شما الان هیچ امتیاز طلایی ای ندارین، در واقع فقط اشتراک 1 ساله ی اون بخش رو دارین ، برای اطلاعات بیشتر این قسمت رو مطالعه کنید:

http://www.noandishaan.com/forums/thread80577.html

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...