رفتن به مطلب

تاپیک رسیدگی به سوالات و درخواست ها

ارسال های توصیه شده

سلاممممممممم به همگی:icon_gol:

بچه ها؟ظاهرن قرار بوده ازمون مرحله دوی ارشدم منطقه ای شه وهرکس توشهرخودش ازمون بده

صحت داره ایا؟یا همه تهرانیم؟

سنجشم که هنوکارتارو نداده

لینک به دیدگاه

بچه ها؟ظاهرن قرار بوده ازمون مرحله دوی ارشدم منطقه ای شه وهرکس توشهرخودش ازمون بده

سلام..فک نمیکنم صحت داشته باشه....بین دوستان شما اولین نفری که همچین چیزی میگی.

برای مرحله دوم یه کم شرایط منطقه ای سخته...مگه چند نفر داخل هر شهر هست.

اما باز تا کارتا نیاد هیچی معلوم نیست:a030:موفق باشی

لینک به دیدگاه

تا پارسال که آزمون مرحله دوم برای همه توی تهران برگزار میشد

احتمالن امسال هم همینطور باشه:a030:

لینک به دیدگاه

کارتا اومد روی سایت سازمان...محل ازمون تهرانه!

امیدوارم همگی موفق باشید:a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
امیدوارم تو اینا چیز مفیدی واستون گیر بیاد:

http://www.noandishaan.com/forums/thread388.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread89561.html

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

http://www.noandishaan.com/uploads/uploads/137166910127331.rar

نقشه ای هم که خواستین تا چه حد باشه؟ کاربری اینا رو میخواین، یا در حد بلوک بندیا کفایت میکنه؟ یا قطعه بندی باشه یا ... ؟

با تشکر از شما

نقشه کاربری ها طوری که همه کاربریهای اصلی + ایستگاه های مترو ف تاکسی ، اتوبوس و خلاصه هرچیزی که مرتبط به حمل و نقل هست داخلش باشه مخصوصا خطوط brt

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز. من فایل پیوستم تموم شده. و دیگه نمی تونم اطلاعات توی سایت بزارم. چیکار کنم؟ چرا توی اطلاعات گذاشتن توی سایت محدودیم؟

لینک به دیدگاه
با تشکر از شما

نقشه کاربری ها طوری که همه کاربریهای اصلی + ایستگاه های مترو ف تاکسی ، اتوبوس و خلاصه هرچیزی که مرتبط به حمل و نقل هست داخلش باشه مخصوصا خطوط brt

تا این حد کاملش رو نداریم :ws3:

سلام دوست عزیز. من فایل پیوستم تموم شده. و دیگه نمی تونم اطلاعات توی سایت بزارم. چیکار کنم؟ چرا توی اطلاعات گذاشتن توی سایت محدودیم؟

ممنون بابت مطالب خوبی که دارین تو انجمن میذارین.

شرمنده ایم به خاطر محدودیتی که تو فایلای پیوست بوده :icon_pf (34): متوسط این مشکل واسه اکثرمون هست. به خاطر اینکه هنوز کلاً تو سایت اونقدر ظرفیت فضا زیاد نیست که بشه ظرفیت فایلای پیوست رو زیاد کرد (که ایشالا بعداً این اتفاق هم میفته و ظرفیت ها زیاد میشه)

ولی فعلاً خودمون اکثر فایلا رو تو پرشین گیگ آپلود میکنیم و لینک میذاریم به بقیه دوستانم اینطوری پیشنهاد کردیم.

که حدود 8 گیگ فضا میده و میشه فایلا رو توش آپلود کرد.

ما هم سعی میکنیم این افزایش ظرفیت فایلهای پیوست رو زودتر به سرانجام برسونیم :a030:

لینک به دیدگاه

:icon_gol: سلام بر همه ی مهندسان شهرساز و معمار. بچه ها کسی در مورد شهر جدید سهند اطلاعات داره؟

اگر محدودتر بخوام بگم در مورد برنامه ریزی مسکن شهر جدید سهند.

دغدغه: دوستان ، من یک ماه دیگه ارائه ی پایان ناممه ولی نتونستم اطلاعاتی از سهند گیر بیارم به دلایلی...!

موضوع پایان نامم: ارزیابی شیوه های برنامه ریزی مسکن در شهرهای جدید با رویکرد موفقیت و عدم موفقیت شهرهای جدید. (نمونه موردی: شهر جدید سهند)

اگر کسی در مورد سهند اطلاعاتی داره ممنون میشم توی سایت قرار بده و یا اگر به بخش طلایی دسترسی دارین و در مورد سهند، حالا هر موضوعی، اطلاعاتی گذاشته شده ممنون میشم برام ایمل کنید...:icon_gol: (اگر کسی بعدها هم اطلاعاتی در این زمینه پیدا کرد ممنون میشم مطلع ام کنه.)

ایمیل: masoud.moradi84@yahoo.com

:icon_gol: بازم از تمام کاربران و مدیرانی که برای این انجمن و این سایت زحمت می کشند، بی نهایت سپاسگذارم. :a030:

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها.Arc GIS 9.3 ی من سرعتش خیلی پایینه.برای باز شدنش باسد 10 دیقه صبر کنم و ابزاراشم دیر جواب میده.کسی راه حلی برای افزایش سرعتش میدونه؟

کلن برنامه جی آی اس یه هوا دیر عملکرد داره.ولی اینکه میگید 10 دقیقه طول میکشه تا برنامه بالا بیاد این مشکل از رم و کارت گرافیک کامپیوترتونه.

:whistle:

لینک به دیدگاه

درود دوستان ..

من نیاز به نمونه کار انجام شده دارم برای درس کارگاه دارم...که با کمک از اونها کار خودم رو بتونم بهتر انجام بدم.

• نمونه کار انجام شده جدول جدول اهداف سیاست راهبرد...
  • و برای سناریو نویسی باید سناریوی حداقل -متوسط و حداکثر رو بنویسم...ممنون میشم اگر نمونه کار دارید اینجا بذارید که بتونم از اونها ایده بگیرم.
  • کسی از دوستان قبلا روی شهر رودهن کار کرده و اطلاعات و فایل از شهر رودهن و احتمالا فایل کد لایه بندی شده داره ممنون میشم واسم بذاره.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
درود دوستان ..

من نیاز به نمونه کار انجام شده دارم برای درس کارگاه دارم...که با کمک از اونها کار خودم رو بتونم بهتر انجام بدم.

• نمونه کار انجام شده جدول جدول اهداف سیاست راهبرد...
  • و برای سناریو نویسی باید سناریوی حداقل -متوسط و حداکثر رو بنویسم...ممنون میشم اگر نمونه کار دارید اینجا بذارید که بتونم از اونها ایده بگیرم.
  • کسی از دوستان قبلا روی شهر رودهن کار کرده و اطلاعات و فایل از شهر رودهن و احتمالا فایل کد لایه بندی شده داره ممنون میشم واسم بذاره.

:icon_gol:

سلام

کارگاه های دانشگاهی بنا به تشخیص اساتید معمولا در مقیاس های متفاوتی انجام میشه ... بهمین دلیل بعید میدونم کاری پیدا کنید که با مشخصات و سرفصل کارگاه شما همپوشانی کامل داشته باشه .

بنظرم اگر میخوایید از تجربیات و دانسته های دوستان در این زمینه استفاده کنید . بهتره کارتون رو تا هر جا که پیش میبرید اینجا بزارید تا دوستان در صورت نیاز موارد اصلاحی مد نظرشون رو اعلان کنن .

لینک به دیدگاه
سلام

کارگاه های دانشگاهی بنا به تشخیص اساتید معمولا در مقیاس های متفاوتی انجام میشه ... بهمین دلیل بعید میدونم کاری پیدا کنید که با مشخصات و سرفصل کارگاه شما همپوشانی کامل داشته باشه .

بنظرم اگر میخوایید از تجربیات و دانسته های دوستان در این زمینه استفاده کنید . بهتره کارتون رو تا هر جا که پیش میبرید اینجا بزارید تا دوستان در صورت نیاز موارد اصلاحی مد نظرشون رو اعلان کنن .

مرسی که جواب دادید..

این شرح خدماتی هستید که از الان تا شهریور باید انجام بدیم...

یه مقدار در مورد این شرح خدمات میشه برام توضیح بدید..

سناریوی حداقل که باید در حد توضیح و جانمایی پروژه های در حال احداث باشه اما شرح خدماتی که با ما دادن یک فرت کلی داره..یه مقدار گیج شدم.

1- تدوین سناریو ها

4-1- سناریوی حد اقل:

4-1-1- نقشه ناحیه بندی پیشنهادی (دلایل ناحیه بندی)

4-1-2- نقشه محله بندی پیشنهادی (دلایل محله بندی) و توزیع جمعیت

4-1-3- مراکز ناحیه هی پیشنهادی

4-1-4- مراکز محله های پیشنهادی

4-1-5- سلسله مراتب راه ها

4-1-6- نقشه پهنه بندی

4-1-7- نقشه استخوان بندی

4-1-8- تراکم پیشنهادی

4-2- سناریوی متوسط:

4-2-1- نقشه ناحیه بندی پیشنهادی (دلایل ناحیه بندی)

4-2-2- نقشه محله بندی پیشنهادی (دلایل محله بندی) و توزیع جمعیت

4-2-3- مراکز ناحیه هی پیشنهادی

4-2-4- مراکز محله های پیشنهادی

4-2-5- سلسله مراتب راه ها

4-2-6- نقشه پهنه بندی

4-2-7- نقشه استخوان بندی

4-2-8- تراکم پیشنهادی

4-3- سناریوی حداکثر:

4-3-1- نقشه ناحیه بندی پیشنهادی (دلایل ناحیه بندی)

4-3-2- نقشه محله بندی پیشنهادی (دلایل محله بندی) و توزیع جمعیت

4-3-3- مراکز ناحیه هی پیشنهادی

4-3-4- مراکز محله های پیشنهادی

4-3-5- سلسله مراتب راه ها

4-3-6- نقشه پهنه بندی

4-3-7- نقشه استخوان بندی

4-3-8- تراکم پیشنهادی

5- ارزیابی گزینه ها و انتخاب سناریوی برتر (بدیهی است در این قسمت معیار ها و نحوه ارزیابی توضیح داده می شود.)که گفتن به روش ahp باید باشه.

مرحله دوم: طرح تفصیلی محله

1- انتخاب محله و معرفی محله مورد نظر(شناخت)

2- جمع بندی شناخت و ارائه نقاط قوت، ضعف، فرصت و تهدید

3- مطالعات مربوط به چشم انداز( مراحل چشم انداز، چارچوب و بیانیه چشم انداز)

4- جداول اهداف، راهبرد، سیاست، پروژه

5- مطالعات جمعیت و سطح و سرانه پیشنهادی و مورد نیاز برای افق طرح

6- نقشه ی تقسیمات کالبدی(واحد های همسایگی و مراکز آن ها )

7- کاربری اراضی پیشنهادی

8- بررسی ماتریس ها

9- کاربری های محلی و فرا محلی

10- ریز دانه و درشت دانه

11- ورودی های محله

12- تراکم های پییشنهادی

13- سلسله مراتب راه های پیشنهادی

14- عرض معابر و مقطع(برش)[2] برای هر نوع معبر پیشنهادی

15- نقشه نقاط دید استراتژیک

16- نقشه استخوان بندی

17- ارائه پلان راهبردی

مرحله سوم: طراحی و ساماندهی یک پروژه محلی

منظورش از ریز دانه و درشت دانه و نقشه نقاط دید استراتژیک چی هست.؟

به ما گفتن یک پلان استراتژی هم بیارید که نمیدونم باید شامل چه چیزهایی باشه؟؟

لینک به دیدگاه
مرسی که جواب دادید..

این شرح خدماتی هستید که از الان تا شهریور باید انجام بدیم...

یه مقدار در مورد این شرح خدمات میشه برام توضیح بدید..

سناریوی حداقل که باید در حد توضیح و جانمایی پروژه های در حال احداث باشه اما شرح خدماتی که با ما دادن یک فرت کلی داره..یه مقدار گیج شدم.

1- تدوین سناریو ها

4-1- سناریوی حد اقل:

4-1-1- نقشه ناحیه بندی پیشنهادی (دلایل ناحیه بندی)

4-1-2- نقشه محله بندی پیشنهادی (دلایل محله بندی) و توزیع جمعیت

4-1-3- مراکز ناحیه هی پیشنهادی

4-1-4- مراکز محله های پیشنهادی

4-1-5- سلسله مراتب راه ها

4-1-6- نقشه پهنه بندی

4-1-7- نقشه استخوان بندی

4-1-8- تراکم پیشنهادی

4-2- سناریوی متوسط:

4-2-1- نقشه ناحیه بندی پیشنهادی (دلایل ناحیه بندی)

4-2-2- نقشه محله بندی پیشنهادی (دلایل محله بندی) و توزیع جمعیت

4-2-3- مراکز ناحیه هی پیشنهادی

4-2-4- مراکز محله های پیشنهادی

4-2-5- سلسله مراتب راه ها

4-2-6- نقشه پهنه بندی

4-2-7- نقشه استخوان بندی

4-2-8- تراکم پیشنهادی

4-3- سناریوی حداکثر:

4-3-1- نقشه ناحیه بندی پیشنهادی (دلایل ناحیه بندی)

4-3-2- نقشه محله بندی پیشنهادی (دلایل محله بندی) و توزیع جمعیت

4-3-3- مراکز ناحیه هی پیشنهادی

4-3-4- مراکز محله های پیشنهادی

4-3-5- سلسله مراتب راه ها

4-3-6- نقشه پهنه بندی

4-3-7- نقشه استخوان بندی

4-3-8- تراکم پیشنهادی

5- ارزیابی گزینه ها و انتخاب سناریوی برتر (بدیهی است در این قسمت معیار ها و نحوه ارزیابی توضیح داده می شود.)که گفتن به روش ahp باید باشه.

مرحله دوم: طرح تفصیلی محله

1- انتخاب محله و معرفی محله مورد نظر(شناخت)

2- جمع بندی شناخت و ارائه نقاط قوت، ضعف، فرصت و تهدید

3- مطالعات مربوط به چشم انداز( مراحل چشم انداز، چارچوب و بیانیه چشم انداز)

4- جداول اهداف، راهبرد، سیاست، پروژه

5- مطالعات جمعیت و سطح و سرانه پیشنهادی و مورد نیاز برای افق طرح

6- نقشه ی تقسیمات کالبدی(واحد های همسایگی و مراکز آن ها )

7- کاربری اراضی پیشنهادی

8- بررسی ماتریس ها

9- کاربری های محلی و فرا محلی

10- ریز دانه و درشت دانه

11- ورودی های محله

12- تراکم های پییشنهادی

13- سلسله مراتب راه های پیشنهادی

14- عرض معابر و مقطع(برش)[2] برای هر نوع معبر پیشنهادی

15- نقشه نقاط دید استراتژیک

16- نقشه استخوان بندی

17- ارائه پلان راهبردی

مرحله سوم: طراحی و ساماندهی یک پروژه محلی

منظورش از ریز دانه و درشت دانه و نقشه نقاط دید استراتژیک چی هست.؟

به ما گفتن یک پلان استراتژی هم بیارید که نمیدونم باید شامل چه چیزهایی باشه؟؟

خواهش میکنم

ببنید تفاوت سناریوهای حداقل تا حداکثر به میزان دخالت شما درون یک پروژه بستگی داره . مثلا در گزینه حداقل ممکنه شما زمینه کار رو قبول کنید و کار خودتون رو فقط به منظر سازی نرم و یا سخت محدود کنید . اما در گزینه حداکثر ممکنه شما حتی عملکردها ، فعالیتها و دسترسی ها رو هم تغییر بدید. بنابراین براساس میزان دخالت شما گزینه ها از حداقل تا حداکثر تعیین میشن. که شرح خدماتش درست هست . بعد از اون که گزینه ها مشخص شد شما یکسری معیار و شاخص تعیین میکنید . مثلا معیار امنیت ، شاخص هاش میشه امنیت پیاده و امنیت سواره ...

براساس اینها شما یه جدول میکشید و به گزینه هاتون امتیاز میدین ... مثلا امنیت در گزینه حداقل ، زیاد رعایت نشده ... بنابراین عدد کمتری بهش میدید ولی در گزینه حداکثر کاملا مد نظر قرار گرفته و طبیعتا امتیاز بیشتری میگیره ....

در مورد ریز دانه و درشت دانه .... اندازه قطعات هست . که براساس اندازه به ریزدانه و درشت دانه تقسیم بندی میشن ... مثلا برای مسیرهای تجاری سعی میشه در طول مسیر واحدهای تجاری ریز دانه باشن و در انتها واحدهای درشت دانه قرار بگیرند تا درشت دانه ها بصورت عامل جذب کننده برای ریز دانه ها عمل کنند .

نقاط دید استراتژیک .. بنظرم منظور همون دید منظر هست . یعنی مشخص کردن دیدهای مطلوب و نامطلوب ... در واقع همون برداشت منظر عینی . که شما اگر بخواهید قویتر عمل کنید میتونید دیدهای متوالی رو هم برداشت کنید . (اگر بخوایید مطالعه بیشتری کنید . کتاب view form the road اپلیارد رو ببنید ؛ سرعت نتم خیلی پایین بود که نمونه براتون بزارم )

پلان استراتژی هم منظور نمایش کلی اصول توسعه بصورت گرافیکی هست . (بطورمثال اگر جایی نیاز هست که نشانه ای قرار بگیره یا تقویت بشه نشون بدین ، یا اگر نیاز هست فضای سبزی در قسمتی پیشنهاد بشه ... نشون بدین .. یه چیزی شبیه به این .

)

لینک به دیدگاه
سلام آقای مرتضی در مورد پیاده مداری و محوری مقاله یا پایان نامه ای دارین؟ممنون میشم کمکم کنی

سلام خانومه گنجشک (:ws3:)... در این مورد پایان نامه که ندارم ، ولی مقاله و کتاب زیاد هست ... کتاب معینی ، کتاب کاشانی جو ، این دو نفر رو بحث پیاده مداری کار زیاده دارن ... کتاب تیبالدز رو هم ببینید ... یه سری تکنیک هم برای ارزیابی پیاده مداری هست مثل pedshed یا تحلیل fruin ...

متاسفانه الان به مقاله ها دسترسی ندارم . اگر عجله ندارید تو همین یکی دو روز یه تعدادی اینجا قرار میدم .

لینک به دیدگاه
سلام خانومه گنجشک (:ws3:)... در این مورد پایان نامه که ندارم ، ولی مقاله و کتاب زیاد هست ... کتاب معینی ، کتاب کاشانی جو ، این دو نفر رو بحث پیاده مداری کار زیاده دارن ... کتاب تیبالدز رو هم ببینید ... یه سری تکنیک هم برای ارزیابی پیاده مداری هست مثل pedshed یا تحلیل fruin ...

متاسفانه الان به مقاله ها دسترسی ندارم . اگر عجله ندارید تو همی

ن یکی دو روز یه تعدادی اینجا قرار میدم .

کتاب و مقاله زیاد پیدا کردم اما خب شما منبع کاملی هستین:ws3:

اون تکنیکای ارزیابی رو حتما میخامممممممممممم ...مرسیییییییییی...یکی دو روز مشکل نداره:icon_gol:

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم

ببنید تفاوت سناریوهای حداقل تا حداکثر به میزان دخالت شما درون یک پروژه بستگی داره . مثلا در گزینه حداقل ممکنه شما زمینه کار رو قبول کنید و کار خودتون رو فقط به منظر سازی نرم و یا سخت محدود کنید . اما در گزینه حداکثر ممکنه شما حتی عملکردها ، فعالیتها و دسترسی ها رو هم تغییر بدید. بنابراین براساس میزان دخالت شما گزینه ها از حداقل تا حداکثر تعیین میشن. که شرح خدماتش درست هست . بعد از اون که گزینه ها مشخص شد شما یکسری معیار و شاخص تعیین میکنید . مثلا معیار امنیت ، شاخص هاش میشه امنیت پیاده و امنیت سواره ...

براساس اینها شما یه جدول میکشید و به گزینه هاتون امتیاز میدین ... مثلا امنیت در گزینه حداقل ، زیاد رعایت نشده ... بنابراین عدد کمتری بهش میدید ولی در گزینه حداکثر کاملا مد نظر قرار گرفته و طبیعتا امتیاز بیشتری میگیره ....

در مورد ریز دانه و درشت دانه .... اندازه قطعات هست . که براساس اندازه به ریزدانه و درشت دانه تقسیم بندی میشن ... مثلا برای مسیرهای تجاری سعی میشه در طول مسیر واحدهای تجاری ریز دانه باشن و در انتها واحدهای درشت دانه قرار بگیرند تا درشت دانه ها بصورت عامل جذب کننده برای ریز دانه ها عمل کنند .

نقاط دید استراتژیک .. بنظرم منظور همون دید منظر هست . یعنی مشخص کردن دیدهای مطلوب و نامطلوب ... در واقع همون برداشت منظر عینی . که شما اگر بخواهید قویتر عمل کنید میتونید دیدهای متوالی رو هم برداشت کنید . (اگر بخوایید مطالعه بیشتری کنید . کتاب view form the road اپلیارد رو ببنید ؛ سرعت نتم خیلی پایین بود که نمونه براتون بزارم )

پلان استراتژی هم منظور نمایش کلی اصول توسعه بصورت گرافیکی هست . (بطورمثال اگر جایی نیاز هست که نشانه ای قرار بگیره یا تقویت بشه نشون بدین ، یا اگر نیاز هست فضای سبزی در قسمتی پیشنهاد بشه ... نشون بدین .. یه چیزی شبیه به این .

)

باز هم ممنون که جواب دادید..

این نقشه شهر رودهن هست که من میذارم اینجا حس میکنم خیلی کمبود داره ..من گیج میشم وقتی میبینم...

البته عرصه و عیان ها هم بهش اضافه کردم اما چون سنگین میشه اینجا اونا رو نذاشتم..

شما هم نگاه کنید ببینید ن الکی گیج شدم؟ یا فایلش ایراد داره؟

لینک به دیدگاه
باز هم ممنون که جواب دادید..

این نقشه شهر رودهن هست که من میذارم اینجا حس میکنم خیلی کمبود داره ..من گیج میشم وقتی میبینم...

البته عرصه و عیان ها هم بهش اضافه کردم اما چون سنگین میشه اینجا اونا رو نذاشتم..

شما هم نگاه کنید ببینید ن الکی گیج شدم؟ یا فایلش ایراد داره؟

خواهش میکنم

این نقشه ای که من دیدم کمبود که نداره ...چون هیچی نداره ... البته میفرمایید عرصه و اعیانش رو نزاشتین که خوب اصل مطلب هم هموناست ...

این در واقع فک کنم دسترسی ها و بلوک بندی بود ...مقایس کارتون شهر هست یا محله ؟ از روی همون عرصه و اعیان ، میتونید نقشه نولی، گونه شناسی بافت و قطعه بندی رو مشخص کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...