رفتن به مطلب

تاپیک رسیدگی به سوالات و درخواست ها

ارسال های توصیه شده

سلام من میخوام جی ای اسو خیلی عالی یاد بگیرم تو ترمای قبل که چیزی ازش نفهمیدیم کلاس ملاسم که نمیدارن در نتیجه اگه کتاب خوبی میشناسید مممنون میشم معرفی کنید ...برای کارگاه های ترم بعد باید یاد داشته باشیم جی ای اسو

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

علیک سلام

من خودم یادآموزی جی ای اس رو از کلاس های خصوصی جهاد دانشگاهی و کلاس های دانشگاه خودمون یاد گرفتم از بس که از استادمون سوال میکردم واونم موظف بود جواب بده...

اما کتاب راهنمای کاربردی آرک جی ای اس 9.3 سارا سنجری بسیار خوبه.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان شهرساز من یه مشکلی دارم

از اونجایی که یه هوا سرم شلوغه و درگیر انجام کارای پایان نامه هستم و 1هفته دیگه وقت دفاعم هستش ، وقت مطالعه جزوات ترم های قبلیمو ندارم

میخواستم بدونم کسی هست درباره ماتریس مطلوبیت و سازگاری و ظرفیت یه توضیح کامل بده و روش تحلیلشو بگه.

لطف کنید یاری کنید منو در پایان نامه نویسی همکاری بدید.

:a030:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان شهرساز من یه مشکلی دارم

از اونجایی که یه هوا سرم شلوغه و درگیر انجام کارای پایان نامه هستم و 1هفته دیگه وقت دفاعم هستش ، وقت مطالعه جزوات ترم های قبلیمو ندارم

میخواستم بدونم کسی هست درباره ماتریس مطلوبیت و سازگاری و ظرفیت یه توضیح کامل بده و روش تحلیلشو بگه.

لطف کنید یاری کنید منو در پایان نامه نویسی همکاری بدید.

درود بر شما :ws37:

این مورد رو یادمه یه بار یکی دیگه هم درخواست داده بود، سرچ کردم ، ولی لینک پست رو نتونستم گیر بیارم که مستقیم ارجاعتون بدم به اون پست، فقط متنش هست !

در هر صورت ، این پاسخ رو دوست عزیزمون آقای Mohammad Aref دادن به اون درخواست:

مقاله ای که فقط درباره این ماتریسا باشه سراغ ندارم :ws52: معمولاً موضوع مقاله یه چیز دیگه بوده که از این ماتریسا واسه ارزیابی استفاده کردن. مثل اینا:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اما اگه فقط توضیحی درباره این ماتریسا میخوای میشه اینو گفت:

در ارزيابي و انتخاب مكانهاي مناسب براي استقرار تمام كاربريهاي زمين شهري چهار ماتريس مطرح است .

1) ماتريس سازگاري (Compatibilty)

2) ماتريس ظرفيت ( Capacity)

3) ماتريس مطلوبيت (Desirability)

4) ماتريس وابستگي ( Depedency)

ماتريس سازگاري :

در اين نوع ماتريس دو نوع كاربري مجاور بايد هماهنگ بوده و مزاحمتي براي همديگر بوجود نياورند و حتي در بعضي مواقع به همديگر كمك كنند. براي هر فعاليتي با توجه به خصوصياتش ، حوزه نفوذ و اثر كذاري بايد تعريف گردد . در صورتي فعاليتهامي توانند كنار هم قرار بگيرند كه

- آثار سوءبرهم نداشته باشند

- خارج از حوزه نفوذ ديگري قرار گيرند

در اينصورت كاربريهاي تخصيص يافته سازگار محسوب مي شوند.

ماتريس مطلوبيت :

در اين نوع ماتريس رابطه بين سايت (زمين ومحل) با نوع فعاليت يا بعبارت ديگر رابطه زمين با كاربري مورد نظر مطرح است . يعني هر زميني براي كار بري ويژه اي مناسب است و هر كار بري زمين خاصي را مي طلبد كه در مكان گزيني مراكز خدمات شهري يك اصل مهم محسوب ميگردد .

ماتريس ظرفيت :

مثلا ظرفيت مكاني به عنوان يك اصل اساسي تعيين كننده محدوده سطوح آموزشي خواهد بود.اندازه و ابعاد اين سطوح بايد جوابگوي فعاليتهاي آموزشي ، پرورشي و ورزشي در دو بعد جزئي وكلي باشد. در بعد جزئي ظرفيت واحد آموزشي بايد باتعداد جمعيت استفاده كننده از آن واحد آموزشي و در بعد كلي ظرفيت كل واحدهاي آموزشي منطقه در مقاطع مختلف تحصيلي با جمعيت دانش آموزان آن منطقه متناسب باشد. فضاهاي يك واحد آموزشي در صورتي مي تواند بصورت بهينه مورد استفاده قرار گيرد كه داراي ابعاد و اندازه هاي متناسب با عملكردي كه مورد نظر است باشد. اين ابعاد و اندازه با توجه به ظرفيت واحد آموزشي متفاوت است .در هر ناحيه با توجه به شعاع دسترسي ، تراكم جمعيت دانش آموزي لازم التعليم ، سياست دولت و....مي توان تعداد و ظرفيت مورد نياز مكانهاي آموزشي ، پرورشي و ورزشي را تعيين كرد.اين نواحي معمولاًبه دو قسمت دايره اي و لانه زنبوري تقسيم مي شوند.

ماتريس وابستگي :

اين نوع كاربريها مي توانند بصورت زنجيروار بهم وابسته باشند( درست بر خلاف نوع ناسازگاري كه مي توانند مخالف هم باشند و در كنار هم قرار گرفتنشان ممكن است به همديگر زيان برساند) در اين ماتريس تاكيد بر اين است كه كاربريهابصورت زنجيروار بهم وابسته باشند.

منبع: برنامه ریزی کاربری اراضی شهری - پورمحمدی.

http://www.noandishaan.com/forums/thread37096.html#post328584

لینک به دیدگاه

با سلام.من ترم آخر مهندسی شهرسازی هستم.دارم روی پروژم نهاییم کار می کنم.از دوستان میخوام اگه مطلبی در مورد خط آسمان و نحوه و طراحی آن و همچنین مطالعات ترافیکی داره در اختیار به اشتراک بذاره.مرسی.

لینک به دیدگاه
با سلام.من ترم آخر مهندسی شهرسازی هستم.دارم روی پروژم نهاییم کار می کنم.از دوستان میخوام اگه مطلبی در مورد خط آسمان و نحوه و طراحی آن و همچنین مطالعات ترافیکی داره در اختیار به اشتراک بذاره.مرسی.

سلام. خوش اومدین به انجمن :a030:

واسه مطالعات ترافیکی امیدوام اینا مفید باشه

http://www.noandishaan.com/forums/thread74720.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread35.html

واسه خط آسمانم کتاب خوب نمیشناسم بخوام بگم :icon_pf (34):

ولی یکی از بچه ها هم بود کارش درباره خط آسمان بود، نمیدونم به نتیجه رسوند یا اینکه کلاً موضوع کارشو عوض کرد :ws3: می تونی از mohandese shahrsaz هم بپرسی چون پارسال داشت واسه درس مبانی طراحی رو خط آسمان کار میکرد.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام من این ترم اگه خدا بخواد میخوام طرح شهرسازی 3 بردارم کسی میدونه ک این طرح درباره چیه و شیت هایی داره ک بهم کمک کنه بیشتر بدونم .اگه امکانش هست از شیت محله های تهران باشه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من واسه انتخاب موضوع پایان نامم به کمک احتیاج دارم

خودم رشتم برنامه ریزیه اما میخوام کارم مابین طراحی و برنامه ریزی باشه

بنظرم خیلی از موضوعات تکرارین بیا در حد کار کارشناسین.

خوشحال میشم نظراتتون بگین و راهنماییم کنین.

لینک به دیدگاه
سلام من این ترم اگه خدا بخواد میخوام طرح شهرسازی 3 بردارم کسی میدونه ک این طرح درباره چیه و شیت هایی داره ک بهم کمک کنه بیشتر بدونم .اگه امکانش هست از شیت محله های تهران باشه

امیدوارم توضیحات لینک زیر واستون مفید باشه:

http://www.noandishaan.com/forums/thread43869.html

سلام دوستان

من واسه انتخاب موضوع پایان نامم به کمک احتیاج دارم

خودم رشتم برنامه ریزیه اما میخوام کارم مابین طراحی و برنامه ریزی باشه

بنظرم خیلی از موضوعات تکرارین بیا در حد کار کارشناسین.

خوشحال میشم نظراتتون بگین و راهنماییم کنین.

فکر کنم موضوعاتی پیرامون رویکردهای نوشهرگرایی تا حدی مناسب باشه.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
سلام بچه ها کسی نقشه کد میدان توپخانه رو داره؟از شهرسازا کسی هست ک رو این میدون کار کرده باشه؟تجزیه و تحلیل و شناخت

امیدوارم لینک زیر مفید باشه:

http://www.noandishaan.com/forums/thread342.html#post48516

در مورد نقشه هم یه نقشه کد دارم ولی خیلی قدیمیه و واسه 15 سال پیشه :ws3:

اما نقشه های جدیدش تو بخش طلایی هست:

نقشه های طرح تفصیلی (ملاک عمل) منطقه 12 تهران (dwg)

نقشه اتوکد کل تهران

و همینطور طرح تفصیلی این منطقه:

طرح تفصیلی منطقه 12 تهران

طرح تجدید ساختار مرکز تاریخی منطقه 12 تهران

گزارش نهایی (فاز دو) طرح تفصیلی منطقه 12 تهران - تیرماه 1386

تو فروشگاه هم نقشه GIS این منطقه هستش:

نقشه gis منطقه 12 تهران

لینک به دیدگاه

با سلام دوستان ممنوم کمکم کنید

)) مطلب میخوام وقت زیادی ندارم اگه مطلبی دارین ممنون میشم

کمک کنید مرسی

منتظرتون هستم

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان من نیاز سریع به اطلاعات پارک ها (تعداد وامکانات )وفضای سبز درکرج دارم یا یک تحقیق آماده درمورد بررسی کاربری اراضی یک شهر یا منطقه که تحویل استاد بدم کمکم کنید

لینک به دیدگاه
با سلام دوستان ممنوم کمکم کنید

)) مطلب میخوام وقت زیادی ندارم اگه مطلبی دارین ممنون میشم

کمک کنید مرسی

منتظرتون هستم

امیدوارم لینک زیر مفید باشه:

سلام خدمت دوستان من نیاز سریع به اطلاعات پارک ها (تعداد وامکانات )وفضای سبز درکرج دارم یا یک تحقیق آماده درمورد بررسی کاربری اراضی یک شهر یا منطقه که تحویل استاد بدم کمکم کنید

تحقیق آماده که تحویل استاد بدین؟ :w58:

لینک به دیدگاه

این شاید بتونه کمکتون کنه :

http://www.noandishaan.com/forums/thread118159.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread118157.html

لینک به دیدگاه

سلام موضوع پایان نامه من در مورد بررسی طرح تفصیلی و تطبیق کاربری هاست . اطلاعات کانلی در این زمینه دارم ولی نمی دونم برای تطبیق کاربری ها از چه مدل یا روشی استفاده کنم اگه کمک کنید ممنون میشم .:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام موضوع پایان نامه من در مورد بررسی طرح تفصیلی و تطبیق کاربری هاست . اطلاعات کانلی در این زمینه دارم ولی نمی دونم برای تطبیق کاربری ها از چه مدل یا روشی استفاده کنم اگه کمک کنید ممنون میشم .:icon_gol:

خوب بررسی کاربری ها چهار تا ماتریس داره که توی کتاب کاربری اراضی شهری پورمحمدی توضیح داده ولی جدیدا یک سری از بچه ها با سوات بررسی کردن خیلی جالب و قوی ازآب دراومده:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...