رفتن به مطلب

حجاب برداشته می شود!

ooraman

ارسال های توصیه شده

این حق ماهاس که تو کشور خودمون ، وطن خودمون شرایط دلخواهمونو داشته باشیم...فرانسه و سوئد مال مردم خودشه:icon_pf (34):

اینجا جمهوری اسلامی هست .و 98 درصد از پدران ومادران ما بهش رای دادند.

شاید شما میگید که گول خوردند و هدفشون این نبود.نمیدونستند تو قانون اساسی حجاب و این چیز ها هست.

ولی حداقل کلمه جمهوری اسلامی که وجود داشت

و نمیشه کسی که گول خورده را مقصر ندونست

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 101
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خوب عزیز من وقتی ملت آمادگی ندارند چطوری میخوای داشته باشی ؟

یادتون رفته چرا انقلاب شد ؟

فکر میکنید انقلاب شد چون شاه دزدی میکرد ؟ یا اینکه به حقوق مدنی زنان احترام نمیزاشتند ؟ شاید هم حقوق بشر در ایران درست اجرا نمیشد... هم شما میدونید هم من که دلیل اصلی شورش 58 این بود که کشور آزاد داشتیم... حداقل آزادی های ابتدایی رو داشتیم...

مسئله از اون روزی شروع شد که شاه و فرح با رئیس جمهور آمریکا و همسرش در یک مجلس شبانه مشروب خوردند و عکس اون در روزنامه ها چاپ شد... مردم ما احمق بودند... و اگر واقعیت رو بخواید بدونید هنوز هم هستند... ما لیاقت آزادی رو نداریم...

البته در ماه رمضون بود یا محرم بود.

به نظرت کار درستی کرد.من خودم میدونی نه دین را قبول دارم و نه خدا را

ولی حداقل سعی میکنم شب وفات یک امام یا پیامبر مشروب نخورم تا به بقیه احترام بزارم.

به نظرم حرکت مردم ازبی فرهنگی بود.ولی این شخص شاه همون کشور با اون عقاید بود.

باید به عقایدشون احترام میزاشت.همون مردمی که به خاطر خوردن مشروب در این ماه داغ کرده بودند.بعد محرم عرقشون را میخوردن

در ضمن ببین شما نمیتونی فرهنگ جوون های ما را با 32 سال پیش یکسان بدونی.

اگر ازادی باشه .در سال های اول شاید مشکل بوجود بیاره.ولی اگر اموزش درست داده بشه.

مردم میتونند تغییر کنند.

من فرهنگ را اصلا ژنتیکی نمیدونم.

نمیشه گفت ایرانی ها لیاقت ازادی ندارند.امریکایی ها یا سوئدی ها دارند.

لینک به دیدگاه
:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

البته

همه این مشکلات تقصیر خودمون نیست.

خیلی چیز ها هست که باعث این فرهنگ میشه.

عدم فرهنگ و دانش.

خوب این را باید از یک جایی یاد میگرفتیم.

ایا تو رسانه و یا مدارس که مهمترین جا برای یادگیری هست و بیشترین تاثیر را میتونستند داشته باشند.به ما یاد دادند.

فرق زمان رضا شاه این هست که نه مدرسه وجود داشت و نه رسانه.

ولی الان رسانه و مدرسه در اختیار قشری هست که بی فرهننگی را رواج میدهند.

مشکل از ما ایرانی ها نیست.در تاریخ همه کشور ها این بی فرهنگی ها وجود داشت

صد در صد موافقم... بنده هم عرض کردم که وظیفه ی فرهنگ سازی و ایجاد علم و آموزش و به وجود آوردن بستری برای پیشرفت جامعه وظیفه ی دولت هست و مردم به شکلی گسسته و فردی نمیتونند اینکار ها رو انجام بدند...

در زمان رضا شاه که نه آموزش و پروزشی بود و نه رسانه ای که مردم رو هوشیار کنه... اگر هم چنین بود اینقدر دیکتاتوری وجود داشته که چیزی به مردم نمیرسید... در زمان محمد رضا شاه هم که آزادی در بی حجابی و مشروب خوردن و اینجور کارها خلاصه شده بود... یعنی آزادی های ابتدایی... مردم رو با این چنین مسائل سرگرم نگه میداشتند...

مردم ما چه میدانستند حکومت شاهی چیه ؟ چه میدونستند حکومت دینی یعنی چه ؟

حقوق بشر معنایی نداشت... آزادی بیان هنوز مسئله ی با اهمیتی نشده بود... خیلی از مسائلی که امروزه هر جوانی اونها رو درک میکنه اون زمان کاملا ناشناخته و نا معلوم بودند و هنوز هم وقتی به نسل های گذشته نگاه میکنیم می بینیم که این نسل ها هنوز هم از این مسائل بی خبر هستند...

شاید اگر پدران ما در جامعه ای آزاد با آموزش و فرهنگ سازی صحیح زندگی کرده بودند و 50 سال دیکتاتوری پشت دیکتاتوری وجود نداشت الان وضعیت ما غیر از این بود...

لینک به دیدگاه
صد در صد موافقم... بنده هم عرض کردم که وظیفه ی فرهنگ سازی و ایجاد علم و آموزش و به وجود آوردن بستری برای پیشرفت جامعه وظیفه ی دولت هست و مردم به شکلی گسسته و فردی نمیتونند اینکار ها رو انجام بدند...

در زمان رضا شاه که نه آموزش و پروزشی بود و نه رسانه ای که مردم رو هوشیار کنه... اگر هم چنین بود اینقدر دیکتاتوری وجود داشته که چیزی به مردم نمیرسید... در زمان محمد رضا شاه هم که آزادی در بی حجابی و مشروب خوردن و اینجور کارها خلاصه شده بود... یعنی آزادی های ابتدایی... مردم رو با این چنین مسائل سرگرم نگه میداشتند...

مردم ما چه میدانستند حکومت شاهی چیه ؟ چه میدونستند حکومت دینی یعنی چه ؟

حقوق بشر معنایی نداشت... آزادی بیان هنوز مسئله ی با اهمیتی نشده بود... خیلی از مسائلی که امروزه هر جوانی اونها رو درک میکنه اون زمان کاملا ناشناخته و نا معلوم بودند و هنوز هم وقتی به نسل های گذشته نگاه میکنیم می بینیم که این نسل ها هنوز هم از این مسائل بی خبر هستند...

شاید اگر پدران ما در جامعه ای آزاد با آموزش و فرهنگ سازی صحیح زندگی کرده بودند و 50 سال دیکتاتوری پشت دیکتاتوری وجود نداشت الان وضعیت ما غیر از این بود...

باهات موافقم.

شما همین مصر را ببین.خیلی ها میگند که میخواد انقلاب اسلامی بشه.

ولی اگر 30 سال پیش بود باورمیکردم.

ولی الان اوضاع فرق کرده.دانشگاه هست.اینترنت هست.

مطمئن باش اگر الان انقلابی بشه.خیلی بهتر میشه.مردم همون مردم نیستند.تغییر کردند.

تو فامیلمون چند تا بچه 7 یا 8 ساله داریم.

یک روز من دیدم دارند بحث سیاسی میکنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!:jawdrop:

یک بار دیدم دارند یکی از سریال های فارسی وان را تحلیل میکنند.

داشتند شخصیت های داستان نقد و تحلیل میکردند

بچه 7 ساله امروز اب را تو لیوان پر کرده بودم .نصفش را خوردم.به من میگه همش را بخور.

چون دهن زدی دیگه کسی نمیخوره.میگم حالا چرا گیر دادی.میگه اصراف میشه.

خودش زنگ میزنه به دوستش .فرکانس جدید فارسی وان را میگیره.خودش هم سرچ میکنه .

به جان خودم بابای من که یک معلم بوده.بلد نیست.:ws3:

:jawdrop:

لینک به دیدگاه

البته در ماه رمضون بود یا محرم بود.

به نظرت کار درستی کرد.من خودم میدونی نه دین را قبول دارم و نه خدا را

ولی حداقل سعی میکنم شب وفات یک امام یا پیامبر مشروب نخورم تا به بقیه احترام بزارم.

به نظرم حرکت مردم ازبی فرهنگی بود.ولی این شخص شاه همون کشور با اون عقاید بود.

باید به عقایدشون احترام میزاشت.همون مردمی که به خاطر خوردن مشروب در این ماه داغ کرده بودند.بعد محرم عرقشون را میخوردن

در ضمن ببین شما نمیتونی فرهنگ جوون های ما را با 32 سال پیش یکسان بدونی.

اگر ازادی باشه .در سال های اول شاید مشکل بوجود بیاره.ولی اگر اموزش درست داده بشه.

مردم میتونند تغییر کنند.

من فرهنگ را اصلا ژنتیکی نمیدونم.

نمیشه گفت ایرانی ها لیاقت ازادی ندارند.امریکایی ها یا سوئدی ها دارند.

من اصلا موافق این مسئله نیستم که شاه باید به چنین مسائلی توجه میکرد... کاری که شاه انجام داد یک مانور سیاسی بود مثل تمام مسائل دیگه...

اینکه مردم ما به این مسئله اعتقاد داشتند که در شب مرگ یک فردی فلان کار رو نباید انجام داد اعتقاد کاملا اشتباهی هست و نمیشه انتظار داشت که سردم داران مملکت هم به اعتقادات و عادات کاملا نا به جا و نادرست ملت احترام بزارند دوست من... باید با این مسائل مقابله کرد... اگر اینطور باشه پس چطور میخوایم به دموکراسی برسیم ؟ اینطور هر فردی ادعا میکنه که اگر فلان کار انجام بشه به اعتقادات ما توهین شده...

بنده به شخصه اگر شاه بودم دستور میدادم همونطور با این ملت نادان و سطحی نگر برخورد کنند که در کره ی شمالی با مردم برخورد میکنند و همونطور که استالین با مردم روسیه برخورد کرد و همونطوری که در چین با مخالفین حکومت برخورد شد...

لینک به دیدگاه
من اصلا موافق این مسئله نیستم که شاه باید به چنین مسائلی توجه میکرد... کاری که شاه انجام داد یک مانور سیاسی بود مثل تمام مسائل دیگه...

اینکه مردم ما به این مسئله اعتقاد داشتند که در شب مرگ یک فردی فلان کار رو نباید انجام داد اعتقاد کاملا اشتباهی هست و نمیشه انتظار داشت که سردم داران مملکت هم به اعتقادات و عادات کاملا نا به جا و نادرست ملت احترام بزارند دوست من... باید با این مسائل مقابله کرد... اگر اینطور باشه پس چطور میخوایم به دموکراسی برسیم ؟ اینطور هر فردی ادعا میکنه که اگر فلان کار انجام بشه به اعتقادات ما توهین شده...

بنده به شخصه اگر شاه بودم دستور میدادم همونطور با این ملت نادان و سطحی نگر برخورد کنند که در کره ی شمالی با مردم برخورد میکنند و همونطور که استالین با مردم روسیه برخورد کرد و همونطوری که در چین با مخالفین حکومت برخورد شد...

ببین عزیز من.

وظیفه یک پادشاه یا یک رئیس جمهور این هست که اگر بی فرهنگی وجود داره

اگر بی دانشی وجود داره.

به جای اینکه زور بگه به مردم.

به مردم اموزش بده و مردم را از جهل در بیاره.

زوری که نیمشه.

اما در مورد اعتقاد.

یک مثال میزنم

بنده الان کسی هستم که موافق ازادی همجنس گرا هستم.حتی اعتقاد دارم که دیسکو هم براشون درست کنند

95 درصد مردم جامعه ایران باهاش مخالفند.و حداقل اعتقاد دارند که دیگه نباید خیلی علنی بشه و براشون دیسکو درست کرد و فلان

فردا من تو انتخابات شرکت کنم و بشم رئیس جمهور.

ایا من میتونم قانون تصویب کنم که همجنسگرا دیسکو داشته باشند و ازدواج رسمی کنند؟؟؟

مگر همین مردم به من رای ندادند.

ایا اگر در انتخابات میگفتم که من میخوام همجنسگرایی را کاملا ازاد کنم.

و رای میاوردم .مشکلی نبود.

دموکراسی یعنی همین.

من به جای اینکار اموزش میدادم به مردم و هر وقت مردم را قانع میکردم.اجازه باز شدن دیسکو برای همجنسگرا ها را میدادم.

شما الان بری یک مجلس ختم سعی میکنی خودت را خندان نشون ندی.

چون داری احترام میزاری بهشون.

شاه هم میتونست کاری کنه که هم مشکلات دیپلماتیک پیش نیاد و هم عکسی وجود نداشته باشه از این کار.

راهش بود.نگو گه نبود

لینک به دیدگاه
ببین عزیز من.

اگر بی دانشی وجود داره.

زوری که نیمشه.

اما در مورد اعتقاد.

یک مثال میزنم

بنده الان کسی هستم که موافق ازادی همجنس گرا هستم.حتی اعتقاد دارم که دیسکو هم براشون درست کنند

95 درصد مردم جامعه ایران باهاش مخالفند.و حداقل اعتقاد دارند که دیگه نباید خیلی علنی بشه و براشون دیسکو درست کرد و فلان

ایا من میتونم قانون تصویب کنم که همجنسگرا دیسکو داشته باشند و ازدواج رسمی کنند؟؟؟

دموکراسی یعنی همین.

من به جای اینکار اموزش میدادم به مردم و هر وقت مردم را قانع میکردم.اجازه باز شدن دیسکو برای همجنسگرا ها را میدادم.

انتخابات راه حل است ونه راه حق است

هيتلر از راه انتخابات وبا 84 % راي اورد .............نتيجه چه شد ............دمار از روزگار دنيا دراورد..........

در دمكراسي بوعلي سينا يك راي دارد وفلان كشاورز يك راي داردواين ضعف آن به حساب مي آيد

لینک به دیدگاه
ببین عزیز من.

اگر بی دانشی وجود داره.

زوری که نیمشه.

اما در مورد اعتقاد.

یک مثال میزنم

دموکراسی یعنی همین.

شما الان بری یک مجلس ختم سعی میکنی خودت را خندان نشون ندی.

چون داری احترام میزاری بهشون.

شاه هم میتونست کاری کنه که هم مشکلات دیپلماتیک پیش نیاد و هم عکسی وجود نداشته باشه از این کار.

راهش بود.نگو گه نبود

خوب بنده هم همین رو دارم میگم... منم دارم میگم باید به مردم آموزش داد و فرهنگ ایجاد کرد و کشور رو ساخت...

شاه هم داشت همین کارها رو میکردم... چه کاری بود که شاه برای این مملکت انجام نداد ؟

من امپریالیست نیستم و خودت هم من رو میشناسی... ولی اگر شاه نبود ما هنوز تو ایران داشتیم تو خزینه حمام میکردیم...

مردم ما احمق و بسیار عقب مانده بودند... این یک حقیقت غیر قابل انکار هست و شاه هم بیش از حد به این مردم آزادی داد... این نظر منه...

لینک به دیدگاه
خوب بنده هم همین رو دارم میگم... منم دارم میگم باید به مردم آموزش داد و فرهنگ ایجاد کرد و کشور رو ساخت...

شاه هم داشت همین کارها رو میکردم... چه کاری بود که شاه برای این مملکت انجام نداد ؟

من امپریالیست نیستم و خودت هم من رو میشناسی... ولی اگر شاه نبود ما هنوز تو ایران داشتیم تو خزینه حمام میکردیم...

مردم ما احمق و بسیار عقب مانده بودند... این یک حقیقت غیر قابل انکار هست و شاه هم بیش از حد به این مردم آزادی داد... این نظر منه...

من منکر خدمات شاه نیستم.مخصوصا رضا خان که اگر نبود ایران افغانستانی بیش نبود

خیلی کار ها ولی وجود داشت که شاه نکرده بود.شاید وقت نکرد.

خوب حالا یک سوال دارم.

چرا مردم ما عقب مانده بودن و احمق

ایا تو ژنتیکشون بود؟؟؟

رضا شاه و پسرش چند سال حکومت کردند.ایا اینها نمیتونستند در این مدت مردم را از حماقت در بیارند؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
من منکر خدمات شاه نیستم.مخصوصا رضا خان که اگر نبود ایران افغانستانی بیش نبود

خیلی کار ها ولی وجود داشت که شاه نکرده بود.شاید وقت نکرد.

خوب حالا یک سوال دارم.

چرا مردم ما عقب مانده بودن و احمق

ایا تو ژنتیکشون بود؟؟؟

رضا شاه و پسرش چند سال حکومت کردند.ایا اینها نمیتونستند در این مدت مردم را از حماقت در بیارند؟؟؟؟؟؟

نه اصلا نمیگم که مردم ایران از نظر ژنتیکی نادان هستند... این خیلی احمقانه خواهد بود...

من میگم دلیل اصلی اینکه مردم ایران اونطور برخورد کردند این بود که شاه اجازه نمیداد فضای آزاد سیاسی , مطبوعاتی و علمی در کشور وجود داشته باشه و در عین حال نسبت به آخوندها خیلی برخورد عجیبی داشت و اونها رو کنترل نمیکرد... اگر در ایران آزادی های بیشتری وجود داشت هرگز ملت گول آخوند ها و اسلام رو نمیخوردند و به این روز دچار نمیشدند... شاه قربانی اشتاباهات خودش شد...

لینک به دیدگاه
نه اصلا نمیگم که مردم ایران از نظر ژنتیکی نادان هستند... این خیلی احمقانه خواهد بود...

من میگم دلیل اصلی اینکه مردم ایران اونطور برخورد کردند این بود که شاه اجازه نمیداد فضای آزاد سیاسی , مطبوعاتی و علمی در کشور وجود داشته باشه و در عین حال نسبت به آخوندها خیلی برخورد عجیبی داشت و اونها رو کنترل نمیکرد... اگر در ایران آزادی های بیشتری وجود داشت هرگز ملت گول آخوند ها و اسلام رو نمیخوردند و به این روز دچار نمیشدند... شاه قربانی اشتاباهات خودش شد...

شما حرف ها ی بزرگتر ها را گوش کن.

این دیدی که من و شما از اخوند ها داریم .قبلا وجود نداشت.

اخوند ها یک قشر فقیر و مظلوم که گوشه مسجد مینشستند و موقع عذا و عروسی کنار شما بودند.

نه اهل دروغ بودند و نه اهل فساد و ریاه.

دید مثبت وجود داشت.

یعنی اصلا این ها عددی حساب نمیشدند.

ازادی مذهبی هم خواسته مردم بود.انسان جاهل را اگر بخواهس ساکتش کنی.بهش ازادی مذهبی بده.

اتفاقا اگر خمینی را تبعید نمیکردند .انقلاب نمیشد.بعد از سختگیری ها بود که مردم انقلاب کردند .

لینک به دیدگاه

اخ جون:ws3:از این شلوار جین با یه تی شرت گشاد ( تنگ بدم میاد بچسبه احساس خفگی میکنم:w00:) با یکی از این کلاها:ws37:خیلی خوفهههه

اما فکر نکنم من زیاد تغییر کنم:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
اخ جون:ws3:از این شلوار جین با یه تی شرت گشاد ( تنگ بدم میاد بچسبه احساس خفگی میکنم:w00:) با یکی از این کلاها:ws37:خیلی خوفهههه

اما فکر نکنم من زیاد تغییر کنم:banel_smiley_4:

حالا حتما باید کلاه باشه؟؟:ws3:

لینک به دیدگاه

کسی تو چند سال گذشته و جدیدا ترکیه رفته ؟

محجبه هاشون بیشتر شده .

ادم میفهمه که حجابی که از سر معرفت باشه چه طوریه / نه از سر اجبار ؟

تا حالا فکر کردین چرا این همه ادم تو دنیا حجاب دارند ؟

نمیدونم شاید اگه اجباری نبود حجاب اصیل اینقدر به گند کشیده نمیشد ....

لینک به دیدگاه
کسی تو چند سال گذشته و جدیدا ترکیه رفته ؟

محجبه هاشون بیشتر شده .

ادم میفهمه که حجابی که از سر معرفت باشه چه طوریه / نه از سر اجبار ؟

تا حالا فکر کردین چرا این همه ادم تو دنیا حجاب دارند ؟

نمیدونم شاید اگه اجباری نبود حجاب اصیل اینقدر به گند کشیده نمیشد ....

اینجا هم ازاد شه میبینی همینایی که 4 کیلو بتنه کاری میکنن اونموقع اصلا ارایششاون اینجوری نیست:banel_smiley_4: همه معمولی میگردن:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...