رفتن به مطلب

حجاب برداشته می شود!

ooraman

ارسال های توصیه شده

یعنی می شه یه روزی تو همچین کشوری زندگی کنیم؟؟ :ws44::ws37:

حالت بدبینانه که فکر میکنم واقع بینانس :

اگه میخوای ایران بمونی نه

.

اما ارزومه که اینطوری باشه.

البته برای رسیدن به این وضعیت به نظر من اول باید فکر خودمونو اصلاح کنیم.

یعنی واسه هر اندیشه و عقیده احترام قائل بشیم.

اگه یه تیپ میبینیم که اصلا باهش موافق نیستیم تو دلمون نگیم اه قیافشو

البته باید اینم بگم که این شکل تفکر تضادی با صمیمیت و توجه به افراد پیرامونمون نداره ( من میگم خوبه که همه همو دوست داشته باشند و احترام بذارن نه اینکه نسبت به هم بینوجه باشن ) فکر میکنم فرقش واضحه :w16:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 101
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چرا بهشت برین یکمی صبر کنید میروید ان شاالله لذتشم میبرید .....جوی شیر و عسل.......وای من که بخورم میمیرم تقدیم به شما:ws3:

بنده به شخصه ترجیح میدم برم جهنم... هیجانش بیشتره... :ws3:

از شیر و عسل هم خیلی بدم میاد... چه با هم چه جدا جدا... :icon_razz:

از نظر حوری و این حرفها هم چه نیازی به اونا هست وقتی جنیفر لوپز داره میاد جهنم پیش خودمون ؟ :w02:

لینک به دیدگاه
من هم همین رو میگم... من خودم طرفدار دموکراسی هستم...

ولی به قول شما و همونطوری که خودم هم گفتم همیشه این مشکلات هست... همیشه عده ای ناراضی هستند... اصلا امکان نداره دولت یا جامعه ای به شکلی باشه که همه رو راضی نگه داره...

خوب اره درسته ، اما نکته اینجاس که رضایتمندی نسبیه

یعنی اینکه هدف دولت نباید فقط رضایتمندی اکثر مردم باشه بلکه در کنارش باید رضایت حداقلی از انواع اقشار جامعه هم باشه .

لینک به دیدگاه
بنده به شخصه ترجیح میدم برم جهنم... هیجانش بیشتره... :ws3:

از شیر و عسل هم خیلی بدم میاد... چه با هم چه جدا جدا... :icon_razz:

از نظر حوری و این حرفها هم چه نیازی به اونا هست وقتی جنیفر لوپز داره میاد جهنم پیش خودمون ؟ :w02:

جدا مطمئنی که جنیفر لوپز میره جهنم ؟ ( البته این یه بحث جداس، میدونم جاش اینجا نبود :icon_gol: )

:ws3:

لینک به دیدگاه
این حق ماهاس که تو کشور خودمون ، وطن خودمون شرایط دلخواهمونو داشته باشیم...فرانسه و سوئد مال مردم خودشه:icon_pf (34):

خوب عزیز من وقتی ملت آمادگی ندارند چطوری میخوای داشته باشی ؟

یادتون رفته چرا انقلاب شد ؟

فکر میکنید انقلاب شد چون شاه دزدی میکرد ؟ یا اینکه به حقوق مدنی زنان احترام نمیزاشتند ؟ شاید هم حقوق بشر در ایران درست اجرا نمیشد... هم شما میدونید هم من که دلیل اصلی شورش 58 این بود که کشور آزاد داشتیم... حداقل آزادی های ابتدایی رو داشتیم...

مسئله از اون روزی شروع شد که شاه و فرح با رئیس جمهور آمریکا و همسرش در یک مجلس شبانه مشروب خوردند و عکس اون در روزنامه ها چاپ شد... مردم ما احمق بودند... و اگر واقعیت رو بخواید بدونید هنوز هم هستند... ما لیاقت آزادی رو نداریم...

لینک به دیدگاه
جدا مطمئنی که جنیفر لوپز میره جهنم ؟ ( البته این یه بحث جداس، میدونم جاش اینجا نبود :icon_gol: )

:ws3::ws3:

فکر کنم دیگه... من که تا حالا ندیدم حجابش درست باشه... :ws3:

من فقط میدونم خمینی و جنیفر لوپز نمیتونند جفتشون برند یک جا... :thk:

لینک به دیدگاه
:ws3::ws3:

فکر کنم دیگه... من که تا حالا ندیدم حجابش درست باشه... :ws3:

من فقط میدونم خمینی و جنیفر لوپز نمیتونند جفتشون برند یک جا... :thk:

خو بهشت که همش یجا نیست ! کلی طبقه داره :دی

اما من فکر میکنم بهشت و جهنم به حجاب نیست ، به دین نیست ، به نماز و روزه هم نیست ، به دله . به جون خودم به دله انسانه که میره جهنم یا بهشت.

حالا ما چمیدونیم جنیفر ما چقدر دلش پاکه !

لینک به دیدگاه
خوب عزیز من وقتی ملت آمادگی ندارند چطوری میخوای داشته باشی ؟

یادتون رفته چرا انقلاب شد ؟

فکر میکنید انقلاب شد چون شاه دزدی میکرد ؟ یا اینکه به حقوق مدنی زنان احترام نمیزاشتند ؟ شاید هم حقوق بشر در ایران درست اجرا نمیشد... هم شما میدونید هم من که دلیل اصلی شورش 58 این بود که کشور آزاد داشتیم... حداقل آزادی های ابتدایی رو داشتیم...

مسئله از اون روزی شروع شد که شاه و فرح با رئیس جمهور آمریکا و همسرش در یک مجلس شبانه مشروب خوردند و عکس اون در روزنامه ها چاپ شد... مردم ما احمق بودند... و اگر واقعیت رو بخواید بدونید هنوز هم هستند... ما لیاقت آزادی رو نداریم...

امروز داشتم با بابام سر همین موضوع دعوا میکردیم اتفاقا :w127:

فکر میکنی چجوری بشه زمینش رو اماده کرد ؟

یعنی چجوری میشه سطح فکر مردم رو بالا برد ؟

چرا مردم ما با دیدن یه صحنه میریزن تو خیابون و با یکی دیگه کل قضیه میخوابه ؟

لینک به دیدگاه
خو بهشت که همش یجا نیست ! کلی طبقه داره :دی

اما من فکر میکنم بهشت و جهنم به حجاب نیست ، به دین نیست ، به نماز و روزه هم نیست ، به دله . به جون خودم به دله انسانه که میره جهنم یا بهشت.

حالا ما چمیدونیم جنیفر ما چقدر دلش پاکه !

اینا همه درسته... یه بار من به یه آقا آخونده گفتم بهشت و جهنم به انسانیته نه به دین همچین ناراحت شد که نگو... البته این مال زمانی بود که هنوز فکر میکردم خدا هست...

کاملا حرفت رو قبول دارم... ولی خدای ابراهیمی این رو نمیگه...

لینک به دیدگاه
اینا همه درسته... یه بار من به یه آقا آخونده گفتم بهشت و جهنم به انسانیته نه به دین همچین ناراحت شد که نگو... البته این مال زمانی بود که هنوز فکر میکردم خدا هست...

کاملا حرفت رو قبول دارم... ولی خدای ابراهیمی این رو نمیگه...

خب بحثه خدا که خیلی گستردس و چون افکارت خیلی قویه الان نمیشه روش بحث کرد .

من میگم اصلا بحث دین و بهشت و جهنم کشک ، ارزش انسانها به چیه ؟

یعنی اگه 100 تا ادم تو یه دنیای خارجی با هم بودن فکر میکنی به خدا ایمان میاوردن ؟ فکر میکنی ارزشاشون بر چه اساس شکل میگرفت ؟ اصلا چیزی از حجابو دین میفهمیدن ؟ پس ارزش واقعی چیه ؟

لینک به دیدگاه
امروز داشتم با بابام سر همین موضوع دعوا میکردیم اتفاقا :w127:

فکر میکنی چجوری بشه زمینش رو اماده کرد ؟

یعنی چجوری میشه سطح فکر مردم رو بالا برد ؟

چرا مردم ما با دیدن یه صحنه میریزن تو خیابون و با یکی دیگه کل قضیه میخوابه ؟

خیلی نیاز به کار داره... یعنی اگر بخوایم واقع گرایانه و علمی و از نظر علوم انسانی قضیه رو بررسی کنیم خیلی راه مونده... شاید هرگز طی نشه... معمولا وقتی من اینها رو میگم همه مخالفت میکنند و الان شما هم فکر کنم متوجه میشید چرا...

به نظر من و با توجه به اونچه که من میدونم اولین قدم در رسیدن به دموکراسی رسیدن به سکولاریسم هست... دموکراسی بدون سکولاریسم بی معناست... حالا چگونه ما میخوایم یک جامعه ی دینی مثل ایران رو به سمت سکولاریسم ببریم ؟ بسیار سخت خواهد بود...

سکولاریسم در فلسفه بدین معناست که دین رو از جامعه و دولت پاک کنیم و به دست فرد فرد افراد تشکیل دهنده ی یک جامعه بسپریم تا کاری که میخواند با اون بکنند... آیا اینکار انجام شدنیه ؟ بله... ولی خیلی سخت...

پس این اولین قدم در مسیر آزادی خواهد بود...

دومین قدم اصلاح فرهنگ جامعه هست که در حقیقت پس لرزه های دینی جامعه ی ما هستند... اینها رو دولت باید اصلاح کنه... نه مردم... مردم به خودی خود نمیتونند فرهنگ سازی کنند... فرهنگ یک ابزار کار هست... برعکس اونچه در جامعه ی ما جا افتاده فرهنگ ها در جوامع دیگر برنامه ریزی میشند و بعد به جامعه تزریق میشند تا جامعه به اون درجه ای برسه که باید برسه... برای مثال آیا برده داری در آمریکا به خودی خود از بین رفت و فرهنگ اون اصلاح شد ؟ خیر... دولت در این مسئله نقش کلیدی داشت...

پس در درجه ی دوم باید فرهنگ ها اصلاح بشند...

قدم های بسیاری برای رسیدن به دموکراسی باید برداشته بشه...

بعد از این میتونیم به برنامه ریزی قانون اساسی... تغییر سیستم آموزشی... تعیین حقوق فردی و حقوق اجتماعی... مرز بندی این دو... تعریف کردن آزادی از نظر فرد و آزادی از نظر جامعه و خیلی چیز های دیگه اشاره کرد که ما هیچ کدوم از اینها رو انجا ندادیم و هیچ یکی از اینها رو نداریم...

لینک به دیدگاه
خب بحثه خدا که خیلی گستردس و چون افکارت خیلی قویه الان نمیشه روش بحث کرد .

من میگم اصلا بحث دین و بهشت و جهنم کشک ، ارزش انسانها به چیه ؟

یعنی اگه 100 تا ادم تو یه دنیای خارجی با هم بودن فکر میکنی به خدا ایمان میاوردن ؟ فکر میکنی ارزشاشون بر چه اساس شکل میگرفت ؟ اصلا چیزی از حجابو دین میفهمیدن ؟ پس ارزش واقعی چیه ؟

فکر میکنم متوجه میشم که چی میگی...

من فکر میکنم هر زمانی در هر جایی که موجودی مثل انسان وجود داشته باشه دین هم میاد... ما نیاز داریم به یک سیستم کنترل...

در مورد ارزش های انسانی هم هنوز معلوم نیست چی به چیه... یک سری از دانشمندان میگند که اصلا چیزی به نام ارزش انسانی وجود نداره... یعنی اینها فقط قوانینی هست که ما برای خودمون ساختیم... اگر این واقعا درست باشه پس ما خیلی چیزها رو شاید مدیون ادیان اولیه هستیم... عده ی دیگه این هم میگند که اینها در دی ان ای ما کد شده و برای بهره وری بیشتر انسان ها به هر حال به وجود میومده و در حقیقت واکنش و جهشی هست که در مغز ما به وجود اومده تا نسل بشریت نسل پیروز باشه... من خودم دومی رو قبول دارم...

لینک به دیدگاه
خیلی نیاز به کار داره... یعنی اگر بخوایم واقع گرایانه و علمی و از نظر علوم انسانی قضیه رو بررسی کنیم خیلی راه مونده... شاید هرگز طی نشه... معمولا وقتی من اینها رو میگم همه مخالفت میکنند و الان شما هم فکر کنم متوجه میشید چرا...

به نظر من و با توجه به اونچه که من میدونم اولین قدم در رسیدن به دموکراسی رسیدن به سکولاریسم هست... دموکراسی بدون سکولاریسم بی معناست... حالا چگونه ما میخوایم یک جامعه ی دینی مثل ایران رو به سمت سکولاریسم ببریم ؟ بسیار سخت خواهد بود...

سکولاریسم در فلسفه بدین معناست که دین رو از جامعه و دولت پاک کنیم و به دست فرد فرد افراد تشکیل دهنده ی یک جامعه بسپریم تا کاری که میخواند با اون بکنند... آیا اینکار انجام شدنیه ؟ بله... ولی خیلی سخت...

پس این اولین قدم در مسیر آزادی خواهد بود...

دومین قدم اصلاح فرهنگ جامعه هست که در حقیقت پس لرزه های دینی جامعه ی ما هستند... اینها رو دولت باید اصلاح کنه... نه مردم... مردم به خودی خود نمیتونند فرهنگ سازی کنند... فرهنگ یک ابزار کار هست... برعکس اونچه در جامعه ی ما جا افتاده فرهنگ ها در جوامع دیگر برنامه ریزی میشند و بعد به جامعه تزریق میشند تا جامعه به اون درجه ای برسه که باید برسه... برای مثال آیا برده داری در آمریکا به خودی خود از بین رفت و فرهنگ اون اصلاح شد ؟ خیر... دولت در این مسئله نقش کلیدی داشت...

پس در درجه ی دوم باید فرهنگ ها اصلاح بشند...

قدم های بسیاری برای رسیدن به دموکراسی باید برداشته بشه...

بعد از این میتونیم به برنامه ریزی قانون اساسی... تغییر سیستم آموزشی... تعیین حقوق فردی و حقوق اجتماعی... مرز بندی این دو... تعریف کردن آزادی از نظر فرد و آزادی از نظر جامعه و خیلی چیز های دیگه اشاره کرد که ما هیچ کدوم از اینها رو انجا ندادیم و هیچ یکی از اینها رو نداریم...

جالب بود ، معلومه که فکر کردی رو این موضوع.

خیلی دوست داشتم که ادامه بدیم بحث رو در خیلی از جوانب ( چون با درونمایه حرفات موافقم اما حس میکنم یه چیزایی کم داره ) اما دیگه در موضوع تاپیک نمیگنجه . tnx a lot waffen :icon_gol:

لینک به دیدگاه
فکر میکنم متوجه میشم که چی میگی...

من فکر میکنم هر زمانی در هر جایی که موجودی مثل انسان وجود داشته باشه دین هم میاد... ما نیاز داریم به یک سیستم کنترل...

در مورد ارزش های انسانی هم هنوز معلوم نیست چی به چیه... یک سری از دانشمندان میگند که اصلا چیزی به نام ارزش انسانی وجود نداره... یعنی اینها فقط قوانینی هست که ما برای خودمون ساختیم... اگر این واقعا درست باشه پس ما خیلی چیزها رو شاید مدیون ادیان اولیه هستیم... عده ی دیگه این هم میگند که اینها در دی ان ای ما کد شده و برای بهره وری بیشتر انسان ها به هر حال به وجود میومده و در حقیقت واکنش و جهشی هست که در مغز ما به وجود اومده تا نسل بشریت نسل پیروز باشه... من خودم دومی رو قبول دارم...

من با هردوش موافقم . فکر میکنم مکمل هم شدن یعنی کمک کردن به هم .

اما شما یه بچه هم که در نظر بگیری قبل از هرگونه اموزشی محبت کردنو یاد داره و یه انسانه . پس فکر میکنم دومی اول به صورت پایه بوده و اولی کمکش کرده تا شکل بگیره و در غالبهای خاص دربیاد .

لینک به دیدگاه

من عمامه ام را بر میدارم و زلف هایم را در خیابان پریشان میکنم.....

امیدوارم اکثر طلاب و حضرات هم با من ، هم صدا شوند.........

لینک به دیدگاه
هول نشید لطفا!!!!!....هیچ خبری نیست...حجابم قرار نیست برداشته بشه!!!!!

ولی یه سوال دارم

فک میکنید اگه در شرایط فعلی ایران حجاب برداشته بشه چه اتفاقی میفته؟.....

اگر این اتفاق بیفته شما جز کدوم دسته قرار میگیرید؟...جز کسایی که حجابشونو بر میدارن یا کسایی که حجابشونو نگه میدارن؟....

شما ببین تو خیابون چند درصد دختر ها مخصوصا قشر جوان مقداری از موهاشون بیرونه.

مطمئن باش کسی که تمام موهش را میپوشونه اکثرشون حجابشون را کامل حفظ میکنند.

ولی من که تو خیابون یا تو دانشگاه دیدم که درصد کمی بودند که تمام موهاشون پوشیده باشه

لینک به دیدگاه
زمان رضا شاه یادش بخیر... سرباز ها دنبال زنان با حجاب میکردند و به زور چادر رو از سرشون در میاوردند و بعد آتش میزدند... مردم از دست شاه خسته شدند و به خمینی روی آوردند... شاه هم رفت... خمینی آمد... یا روسری یا تو سری شد... سربازان دنبال زنان بد حجاب میکردند و اونها رو کتک میزدند به زندان میبردند و به زور اونها رو با حجاب میکردند و راه بهشت رو به اونها نشون میدادند...

خمینی رفت... خامنه ای آمد... خامنه ای هم میرود... ولی ما هنوز نمیدونیم مشکل اصلی خود ما هستیم که نمیتونیم فکر کنیم...

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

البته

همه این مشکلات تقصیر خودمون نیست.

خیلی چیز ها هست که باعث این فرهنگ میشه.

عدم فرهنگ و دانش.

خوب این را باید از یک جایی یاد میگرفتیم.

ایا تو رسانه و یا مدارس که مهمترین جا برای یادگیری هست و بیشترین تاثیر را میتونستند داشته باشند.به ما یاد دادند.

فرق زمان رضا شاه این هست که نه مدرسه وجود داشت و نه رسانه.

ولی الان رسانه و مدرسه در اختیار قشری هست که بی فرهننگی را رواج میدهند.

مشکل از ما ایرانی ها نیست.در تاریخ همه کشور ها این بی فرهنگی ها وجود داشت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...