رفتن به مطلب

شما چه حجابی را دوست دارید؟

شما چه پوششی را برای خود یا همسر خود دوست دارید؟  

178 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. شما چه پوششی را برای خود یا همسر خود دوست دارید؟

ارسال های توصیه شده

من با تمام وجود حاضرم تا صبح باايشان در باره احاديث وآيا ت حجاب صحبت كنم

بسم الله

شاهین در مورد لباسهای رنگی صحبت کرد که با حرفهای شما منافات داشت کاملا هم با مدرک گفت شما مخالفی؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 348
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چرا خداوند 124000 پيامبر مبعوث كرد؟

برای اینکه مردم خودشون تصمیم بگیرن که چه انتخابی داشته باشن!

اختیار است اختیار است اختیار .

اگه خدا نمیخواست مردم خودشون انتخاب کنند هیچ وقت اختیار براشون نمیذاشت!

خواهش میکنم اینو متوجه بشین!

لینک به دیدگاه
کاشکی دلایلت رو با ذکر منبع بیان میکردی

خوب بسم الله:

آیات وجوب حجاب

اقسام حجاب : جوارح ، جوانب ، جوانح (اقوال و افعال )

1 – حجاب در رفتار

وَلَا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ مَا يُخْفِينَ مِن زِينَتِهِنَّ ( نور / 31 )

و پاهاى خود را [به گونه‏اى به زمين] نكوبند تا آنچه از زينتشان نهفته مى‏دارند معلوم گردد

وَلَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِيَّةِ الْأُولَى ( احزاب /33)

و مانند روزگار جاهليت قديم زينتهاى خود را آشكار مكنيد

2 - عدم رابطه و دوستی زنان با مردان و بالعکس

وَلاَ مُتَّخِذَاتِ أَخْدَانٍ (نساء /25 ) و( زنان اهل ) دوست‏گيران پنهانى نباشند

وَلاَ مُتَّخِذِي أَخْدَانٍ ( مائده / 5 ) و (مردان ) زنان را نباید در پنهانى دوست‏ خود بگيريد

3 - عدم قرار مخفیانه با زنان :

لاَّ تُوَاعِدُوهُنَّ سِرًّا إِلاَّ أَن تَقُولُواْ قَوْلًا مَّعْرُوفًا وَلاَ تَعْزِمُواْ عُقْدَةَ النِّكَاحِ حَتَّىَ يَبْلُغَ الْكِتَابُ أَجَلَهُ وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ يَعْلَمُ مَا فِي أَنفُسِكُمْ فَاحْذَرُوهُ ( بفره / 235)

با آنان قول و قرار پنهانى مگذاريد مگر آنكه سخنى پسنديده بگوييد و به عقد زناشويى تصميم مگيريد تا زمان مقرر به سرآيد و بدانيد كه خداوند آنچه را در دل داريد مى‏داند پس از [مخالفت] او بترسيد.

قُل لِّلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنّ َ ( نور/ 30و31)

به مردان با ايمان بگو ديده فرو نهند و پاكدامنى ورزند و به زنان با ايمان بگو ديدگان خود را [از هر نامحرمى] فرو بندند و پاكدامنى ورزند.

4 – حجاب در پوشش

يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِن جَلَابِيبِهِنَّ (احزاب / 59)

اى پيامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوششهاى خود را بر خود فروتر گيرند.

وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُيُوبِهِنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ (نور/31)

و زيورهاى خود را آشكار نگردانند مگر آنچه كه طبعا از آن پيداست و بايد روسرى خود را بر سينه خويش [فرو] اندازند( البته در برابر نامحرم )

5- حجاب در گفتار

فَلَا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَيَطْمَعَ الَّذِي فِي قَلْبِهِ مَرَضٌ وَقُلْنَ قَوْلًا مَّعْرُوفًا ( احزاب /32)

پس به ناز سخن مگوييد تا آنكه در دلش بيمارى است طمع ورزد و گفتارى شايسته گوييد.

نتیجه

وَلْيَسْتَعْفِفِ الَّذِينَ لَا يَجِدُونَ نِكَاحًا

و كسانى كه [وسيله] زناشويى نمى‏يابند بايد عفت ورزند.

هشدار

إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ كُلُّ أُولئِكَ كَانَ عَنْهُ مَسْؤُولًا

همانا گوش و چشم و قلب همه مورد پرسش خواهند بود

لینک به دیدگاه
خداي من وخداي شما يكي است ...........

او دوجور سخن نمي گويد

شما خواهر گرامي وعزيز از سخنان خدا برايم بگو ؛ من سرپا گوشم

بسم الله

وقتی میگم خدای خودم منظورم این نیست که چند تا خدا داریم

من خدا رو زیبا میبینم ازش نمیترسم برام سیاه نیست چون تو قلبم قبولش دارم

خدا هم حاضر نیست بنده اش ناراحت باشند ونعمت زندگی که بهشون داده و مدتشم بسیار کوتاهه با سختی بگذرونن پس اون جوری که دوست دارم و عرف بهم اجازه میده زندگی میکنم و خدا رو شکر تا حالا هم موفق بودم

لینک به دیدگاه

ای خدا مگه خدا به شما عقل نداده؟

وقتی یه چیزی با دودوتا 4 تا حل میشه ... وقتی به بن بست نمیخوری! چرا حالا این بره فلان حدیثو بیاره ... اون یکی فلان حدیثو!

وقتی انسان در انتخاب دین و کیشش آزاده چرا اجبار؟

لا اکراه فی الدین ... قد اتبین الرشد من الغی!:ws51:

لینک به دیدگاه

برای اینکه مردم خودشون تصمیم بگیرن که چه انتخابی داشته باشن!

اختیار است اختیار است اختیار .

اگه خدا نمیخواست مردم خودشون انتخاب کنند هیچ وقت اختیار براشون نمیذاشت!

خواهش میکنم اینو متوجه بشین!

البته اختيار است .............

اما يك سؤال دارم اگر فردي راه را كج رفت چرا خدا وند متعال براي وي جهنم را مهيا مي سازد؟

لینک به دیدگاه
ای خدا مگه خدا به شما عقل نداده؟

وقتی یه چیزی با دودوتا 4 تا حل میشه ... وقتی به بن بست نمیخوری! چرا حالا این بره فلان حدیثو بیاره ... اون یکی فلان حدیثو!

وقتی انسان در انتخاب دین و کیشش آزاده چرا اجبار؟

لا اکراه فی الدین ... قد اتبین الرشد من الغی!:ws51:

لاَ إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ قَد تَّبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ فَمَنْ يَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِن بِاللّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَاللّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ

ترجمه :

در دين هيچ اجبارى نيست و راه از بيراهه بخوبى آشكار شده است پس هر كس به طاغوت كفر ورزد و به خدا ايمان آورد به يقين به دستاويزى استوار كه آن را گسستن نيست چنگ زده است و خداوند شنواى داناست (۲۵۶)

افرين وارد گود دين شديد افرين ..........بقيه ايه را بخوان :

لا اكراه في دين .....بعد :

فمن يكفر بالطاغوت ...........يعني چه :

طاغوت يعني كسيكه در مقابل فرامين ودين خدا خارج شده وطغيان كند

وما بايد به اين طاغوت كفر بورزيم ............تا به بالعروه الوثقي تمسك جويم

خوب اگر لا اكراه في دين ...........به ما چه كه با طاغوت بجنگيم ............

لینک به دیدگاه
خوب بسم الله:

آیات وجوب حجاب

اقسام حجاب : جوارح ، جوانب ، جوانح (اقوال و افعال )

1 – حجاب در رفتار

وَلَا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ مَا يُخْفِينَ مِن زِينَتِهِنَّ ( نور / 31 )

و پاهاى خود را [به گونه‏اى به زمين] نكوبند تا آنچه از زينتشان نهفته مى‏دارند معلوم گردد

وَلَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِيَّةِ الْأُولَى ( احزاب /33)

و مانند روزگار جاهليت قديم زينتهاى خود را آشكار مكنيد

2 - عدم رابطه و دوستی زنان با مردان و بالعکس

وَلاَ مُتَّخِذَاتِ أَخْدَانٍ (نساء /25 ) و( زنان اهل ) دوست‏گيران پنهانى نباشند

وَلاَ مُتَّخِذِي أَخْدَانٍ ( مائده / 5 ) و (مردان ) زنان را نباید در پنهانى دوست‏ خود بگيريد

3 - عدم قرار مخفیانه با زنان :

لاَّ تُوَاعِدُوهُنَّ سِرًّا إِلاَّ أَن تَقُولُواْ قَوْلًا مَّعْرُوفًا وَلاَ تَعْزِمُواْ عُقْدَةَ النِّكَاحِ حَتَّىَ يَبْلُغَ الْكِتَابُ أَجَلَهُ وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ يَعْلَمُ مَا فِي أَنفُسِكُمْ فَاحْذَرُوهُ ( بفره / 235)

با آنان قول و قرار پنهانى مگذاريد مگر آنكه سخنى پسنديده بگوييد و به عقد زناشويى تصميم مگيريد تا زمان مقرر به سرآيد و بدانيد كه خداوند آنچه را در دل داريد مى‏داند پس از [مخالفت] او بترسيد.

قُل لِّلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنّ َ ( نور/ 30و31)

به مردان با ايمان بگو ديده فرو نهند و پاكدامنى ورزند و به زنان با ايمان بگو ديدگان خود را [از هر نامحرمى] فرو بندند و پاكدامنى ورزند.

4 – حجاب در پوشش

يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِن جَلَابِيبِهِنَّ (احزاب / 59)

اى پيامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوششهاى خود را بر خود فروتر گيرند.

وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُيُوبِهِنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ (نور/31)

و زيورهاى خود را آشكار نگردانند مگر آنچه كه طبعا از آن پيداست و بايد روسرى خود را بر سينه خويش [فرو] اندازند( البته در برابر نامحرم )

5- حجاب در گفتار

فَلَا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَيَطْمَعَ الَّذِي فِي قَلْبِهِ مَرَضٌ وَقُلْنَ قَوْلًا مَّعْرُوفًا ( احزاب /32)

پس به ناز سخن مگوييد تا آنكه در دلش بيمارى است طمع ورزد و گفتارى شايسته گوييد.

نتیجه

وَلْيَسْتَعْفِفِ الَّذِينَ لَا يَجِدُونَ نِكَاحًا

و كسانى كه [وسيله] زناشويى نمى‏يابند بايد عفت ورزند.

هشدار

إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ كُلُّ أُولئِكَ كَانَ عَنْهُ مَسْؤُولًا

همانا گوش و چشم و قلب همه مورد پرسش خواهند بود

جهل از انواع بسیط و مرکب از موانع ایمان هستش

مراد از جهل بیسط ان است که انسان فاقد علم باشد و بر عالم نبودن خویش نیزاذعان داشته باشد.

جهل مرکب عبارتست از ان که ادمی عالم نبوده و بهره ای از واقعیت در ذهن ندارد ولی معتقد است که او واقعا به حقیقت دست یافته است او در واقع نمی داند که نمی داند و به دو امر جاهل است.

منبع کتاب اخلاق اسلامی ویراست دو صفحه ی 76 اخر صفحه

لینک به دیدگاه

اما يك سؤال دارم اگر فردي راه را كج رفت چرا خدا وند متعال براي وي جهنم را مهيا مي سازد؟

اون دیگه با توجه به عقلش و شرایطش تصمیم میگیره ...

شاید اصلا یکی نخواد به خدا اعتقاد داشته باشه که به بهشت و جنم اعتقاد داشته باشه!

شاید یکی به تناسخ اعتقاد داشته باشه!

این اختیار رو داره که خودش انتخاب کنه ...

هر انسانی تو زندگیش در برابر پیشنهادهایی برای ادامه زندگی برخورد میکنه که یکیش اسلامه!

کی گفته اسلام از همه دین ها بهتره؟ یا مسحیت؟ یا هر چیز دیگری... مرجع قضاوت چیه؟ یا کیه؟ مسلمون میگه دین من بهتره، مسیحیه میگه دین من! یکی هم اصلا میگه خدا وجود نداره! هر کدومشون هم برای خودشون دلائلی دارن!

این ادمهان که با توجه به شرایطشون دینشونو انتخاب میکنن!

همونطور که از یه اسکیمو نباید انتظار داشت مسلمون بشه!

از یه انسان مدرن امروزی هم که در برابر ارتباطات رسانه ای گسترده در برابر سیل اطلاعات فرقه های مختلف قرار داره هم نباید انتظار حتمی بودن مسلمانیش را داشت! :ws51:

انسان ها با توجه به شرایطشون راه زندگیشون رو انتخاب میکنن. پس یه فرمول خوشبختی برای همه صادق نیس!

لینک به دیدگاه
لاَ إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ قَد تَّبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ فَمَنْ يَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِن بِاللّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَاللّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ

ترجمه :

در دين هيچ اجبارى نيست و راه از بيراهه بخوبى آشكار شده است پس هر كس به طاغوت كفر ورزد و به خدا ايمان آورد به يقين به دستاويزى استوار كه آن را گسستن نيست چنگ زده است و خداوند شنواى داناست (۲۵۶)

افرين وارد گود دين شديد افرين ..........بقيه ايه را بخوان :

لا اكراه في دين .....بعد :

فمن يكفر بالطاغوت ...........يعني چه :

طاغوت يعني كسيكه در مقابل فرامين ودين خدا خارج شده وطغيان كند

وما بايد به اين طاغوت كفر بورزيم ............تا به بالعروه الوثقي تمسك جويم

خوب اگر لا اكراه في دين ...........به ما چه كه با طاغوت بجنگيم ............

اونشو دیگه باید خود آدم تصمیم میگیره به هیچ کسی هم ربطی نداره! اگه هشدارو قبول کرد که مسلمون میشه ولی اگه نه خب دوس نداره که مسلمون باشه خب وقتی اولش میگه اجباری نیست یعنی میگه به هیچ کس ربطی نداره خودت انتخاب کن!

اختیار!

لینک به دیدگاه

اگر مسلمان هستيم ..............الگوي ما پيامبر وائمه اطهار هستند

سوال:

سران حكومتها ونظام هاي آن روز همگي مخالف دين بودند وعقيده (لا اكراه في الدين ) را داشتند

چرا پيامبر وائمه اطهار با مخالفين دين مبارزه كردند وحتي در اين راه كشته شدند

تمام پيامبران خدا در طول تاريخ با مخالفين ومعاندين دين جنگيدند ...............چرا؟

مگر لا اكراه في دين نيست؟

يزيد اهل شراب وميمون وسگ بازي بود .........اهل نماز وروزه نبود

خوب چرا امام حسين با اين فرد مخالف دين مبارزه كرد؟

يزيد اسلام ا نمي خواهد به امام حسين چه ربط دارد؟ لا اكراه في الدين

لینک به دیدگاه

سوال:

سران حكومتها ونظام هاي آن روز همگي مخالف دين بودند وعقيده (لا اكراه في الدين ) را داشتند

چرا پيامبر وائمه اطهار با مخالفين دين مبارزه كردند وحتي در اين راه كشته شدند

تمام پيامبران خدا در طول تاريخ با مخالفين ومعاندين دين جنگيدند ...............چرا؟

مگر لا اكراه في دين نيست؟

يزيد اهل شراب وميمون وسگ بازي بود .........اهل نماز وروزه نبود

خوب چرا امام حسين با اين فرد مخالف دين مبارزه كرد؟

يزيد اسلام ا نمي خواهد به امام حسين چه ربط دارد؟ لا اكراه في الدين

اتفاقا از نظر من امامان و حضرت محمد برای آزادی انسانها اومدن ... برای ظلم و ستمی که بر مردم روا داشته میشد به اسم دین اومدن ... یزید و معاویه از علی و حسین جلوی مردم مسلمون تر بودن ...

اتفاقا حضرت محمد برای همین لا اکراه فی الدین اومد... برای مبارزه با بت پرستی اجباری! برای مبارزه با فشار اقتصادی بر مردم ... بت پرستی هم یک نوع آئین بود...

حد نهایت دین به نظر من آزادیه ...

اون جایی که انسان با نهایت تمایل و توجیه عقلی تمام و آزادی کامل دین اسلام رو انتخاب کرده و اون با ارزشه.

لینک به دیدگاه
به چه دلیل تنها اسلام دین حق است و سایر ادیان باطلاست؟

جوابش را

بشر آفریده شده تا به کمال برسد، و چون به تنهایی و با تکیه بر عقل خود نمی تواند راه سعادت را تشخیص دهد و نیاز مند پیام و راهنمایی الهی است، خداوند پیامبران را به عنوان راهنمای راه سعادت برانگیخت. در این را ادیان الهی از ادیان غیر الهی جدا می شود و اصولاً در قدم اول ضرورت آمدن پیامبران از طرف خداوند ثابت می شود که طبعاً ادیان غیر الهی مانند بودا و هندو (اگر غیر الهی باشند) جدا می شوند. اما در مورد ادیان الهی که بحث اصلی و بلکه تمام بحث این نوشتار است، انسان در تعلیمات انبیا مانند یک دانش آموز بوده که او را از کلاس اوّل تا آخرین کلاس بالا برند. از این رو بشر در هر دوره ای طبق مقتضیات زمان و پیشرفتی که پیدا می کرد، نیازمند پیام نو و پیام آور نو بوده است که بدین لحاظ ظهور پیامبران، تجدید دائمی شرایع نزول کتاب های آسمانی انجام می گرفت. با تکامل انسان، دین هم متکامل می شد، تا این که بشریت به حدی رسید که بتواند برنامه کامل سعادت را دریافت نماید. در این زمان که دورة خاتمیت است، توسط حضرت محمد(ص) که آخرین پیامبر الهی است، دین اسلام به صورت کامل عرضه شد و با آمدن اسلام همة ادیان گذشته منسوخ گردید و همة بشر مکلف شدند از اسلام پیروی نمایند.[1]

امیدوارم این حق رو برای مسیحیان و یهودیان و زرتشتیان و ... هم قائل باشی که در مورد باطل بودن دین تو هم نظر بدهند!

لینک به دیدگاه
من موندم حجاب رو چه به صحرای کربلا و ...

دوستان لطفا از بحث اصلی خارج نشیم

بي حجابي نمادي از بي ديني است ....................

كربلا نمادي از مبارزه با بي ديني است ...................

واگر كربلا نبود ............انقلابي عليه ضد ارزشها نبود

لینک به دیدگاه
بي حجابي نمادي از بي ديني است ....................

كربلا نمادي از مبارزه با بي ديني است ...................

واگر كربلا نبود ............انقلابي عليه ضد ارزشها نبود

شما درست میگی شما علامه ولی خواهش در این تاپیک ما نیومدین در باره دیگر ادیان بحث کنیم خواهش میکنم دیگر پست اینجوری نده در صورت تکرار به عنوان خراب کردن جو بحث مجبورم گزارش رد کنم

چون در این انجمن از دیگر اقلیت ها هم وجود دارند و من خودم به شخصه احترام زیادی برای ادیانشان قائل هستم:w73:

لینک به دیدگاه
در ضمن كسيكه دين اسلام را نمي شناسد ؛ هچون مردم اسكيمو ؛ خداوند متعال براساس عقلشان آنان را محاسبه وپاداش يا كيفر ميدهد

امام جواب سخنان اين كاربر محترم را .........:

http://noandishaan.com/forums/showpost.php?p=390592&postcount=254

من پروردگارم رو ان گونه باور دارم پرستش می کنم

و من معتقد هستم صد تا ادم بد حجاب شرف داره به یه ادم مومن نما

لینک به دیدگاه
قبول ........:w16::icon_pf (44):

ولي چه كنم كه خدا در قران چنين فرموده است :

هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ ﴿۹﴾

ترجمه :

خداكسى كه فرستاده خود را (محمد) با هدايت و آيين درست روانه كرد تا آن را بر هر چه دين است فائق گرداند هر چند مشركان را ناخوش آيد (۹) ...................

شما درست میگی دوست عزیز ولی این بحث ها در این تاپیک جاش نیست اگر شما به این جور بحث ها علاقه دارید به تاپیک ادیان مرجعه کن و بحث هایت رو اونجا مطرح کن

که شاید من نامسلمان و برکت شما فیض ببرم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...