رفتن به مطلب

شما چه حجابی را دوست دارید؟

شما چه پوششی را برای خود یا همسر خود دوست دارید؟  

178 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. شما چه پوششی را برای خود یا همسر خود دوست دارید؟

ارسال های توصیه شده

مرتضی عزیز:

دوست داره با اینکه راه حل برخورد با بد چشمی بعضی رو در پوشش سخت تر میدونه فرق داره

دقیقا" گفتن ما اینکارو میکنیم!نگفتن اینکارو بکنید!

یعنی نظر شخصی و شما گفتی اشتباه میکنید!

یعنی سعی در تحمیل نظر شخصیتون کردید!

این یعنی خودتون با آزادی انتخاب پوشش مخالفید و طرفدار نوع پوشش مورد علاقه خودتونید!

مخالفم...هر دو باید اینقدر شعور و ظرفیت داشته باشن که به ازادی های همدیگه احترام بذارن

و صد البته نقش قانون مهم تر از همه ست...قانون باید زمینه ازادی برابر رو فراهم کنه

شما نمیتونید با غریزه انسان بجنگید!

خود دار ترین انسانها وقتی شهوت سراغشون بیاد در اوج کار میتونن چند دقیقه مقاوت کنن برا همینه همیشه سعی میکنن مکان رو ترک کنن!

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 348
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

این یعنی خودتون با آزادی انتخاب پوشش مخالفید و طرفدار نوع پوشش مورد علاقه خودتونید!

خود دار ترین انسانها وقتی شهوت سراغشون بیاد در اوج کار میتونن چند دقیقه مقاوت کنن برا همینه همیشه سعی میکنن مکان رو ترک کنن!

حاجی اگر اشتباه نکنم شما داستان شیخ بهایی رو شنیدی که یه شب با یکی از زن های ناصر الدین شاه صبح کرده؟

ما باید به قدری زهد و تقوامون قوی بشه که شهوانی یا به قول یکی از روحانیون حیوانی نشیم

لینک به دیدگاه
حاجی اگر اشتباه نکنم شما داستان شیخ بهایی رو شنیدی که یه شب با یکی از زن های ناصر الدین شاه صبح کرده؟

ما باید به قدری زهد و تقوامون قوی بشه که شهوانی یا به قول یکی از روحانیون حیوانی نشیم

یا همون داستان بودا و زن هرزه:w16:

لینک به دیدگاه

شاهین جان اینا شعاره که تقوارو ببرین بالا تا فلان نشین و فلان نشین!

قبلا" هم گفتم با تقوا ترین انسانها فوقش بتونن چند دقیقه با نفسشون کشتی بگیره!!

آیت الله و مهندس و حاج آقا و دکتر و بی سواد نمیشناسه!!!

پیامبر خدا فرار کرد و خدا گفت اگه ما مواظبش نبودیم ممکن بود فریب بخوره!

لینک به دیدگاه
منم که خودم همین مسئله رو گفتم که انسان به پوشش گرایش داره...

ما نمیتونیم به کسی که دوست داره زیاد لباس بپوشه بگیم شما حق ندارید ؟ ولی اگر کسی براساس همون منطق دوست نداشته باشه زیاد لباس بپوشه میتونیم بگیم شما حق ندارید ؟

اتفاقا علم روانپزکشی خیلی خوب مشخص کرده که زمانی که این توجه از حدی بیشتر شد اون فرد میشه بیمار... تا حد مشخصی عادی هست...

باید دید شما چه نوع پوششی رو زننده میدونید...

و به نظر من خیر... در جامعه شما نمیتونید برای دیگران مشخص کنید که اگر شما فلان لباسی که ما میگیم رو تنت نکردی دیگه حقوق اجتماعی نداری...

در جامعه مسلما باید همه با هم زندگی کنند و همکاری کنند... ولی در جامعه معمولا یک مسئله ای هم به نام آزادی های فردی وجود داره که میگه شما اجازه دارید کاری رو که دوست دارید انجام بدید تا زمانی که آزادی های دیگران رو از اونها نگیرید... و این آزادی ها هم توسط قانون دقیق تعریف شده...

البته فرق ما با بقیه ی موجودات تنها داشتن یک مغز هست که توانایی تحلیل و پردازش بالایی داره...

من متوجه این مسئله نمیشم که شما چه مشکلی با تحریک شدن دیگران دارید ؟

چه مشکلی پیش میاد اگر برای مثال فردی تحریک بشه ؟

یک فرد میتونه با خیلی چیزها تحریک بشه... ولی این مسئله چه مشکلی رو ایجاد میکنه ؟

تحریک شدن فرد به خودش مربوطه... وظیفه ی دیگران نیست که چاره ای برای جلوگیری از تحریک شدن دیگران پیدا کنند...

دوست من شما متوجه نشدی منظورم رو!

قبلا" گفتم راجب جامعه صحبت نمیکنم!

اعتراض به عواقب احتمالی منظورم اعتراض قانونی نبود! (همین غر زدنهای خودمون که چرا فلانی اینطوری کرد چرا فلانی اینطوری نگاه کرد)

قانون یک کشور برای همه مساویه!و نمیتونیم انسان ها رو سلیقگی گزینش کنیم!حق با شماست:icon_gol:

بنده خودم معتقد به آزادی حجابم اما نه تو جمهوری اسلامی!

اگه بحث جامعه است باید بگم چون در جمهوری اسلامی نان اسلام وجود داره و حکومت اسلامیست باید معیارهای حجاب رو اسلام تعین کنه نه افراد!

اگه جمهوری اسلامی نبود حق با شماست....هر کس آزادانه میتونه پوشش رو انتخاب کنه!

من گفتم لباس زننده.بله!

اما تعریف نکردم....لباس زننده رو جامعه و فرهنگش تعیین میکنه!

در غرب هم همچین نیست که هرکی هر جور پوشید!اونجا هم با توجه به فرهنگش هنجار و نا هنجار داره!

لینک به دیدگاه
شاهین جان اینا شعاره که تقوارو ببرین بالا تا فلان نشین و فلان نشین!

قبلا" هم گفتم با تقوا ترین انسانها فوقش بتونن چند دقیقه با نفسشون کشتی بگیره!!

آیت الله و مهندس و حاج آقا و دکتر و بی سواد نمیشناسه!!!

پیامبر خدا فرار کرد و خدا گفت اگه ما مواظبش نبودیم ممکن بود فریب بخوره!

حاجی یه چیزی ادم وقتی از چشم چرونی ارضاع بشه دیگه براش عادی میشه و دیگه پیش نمیره

لینک به دیدگاه
دوست من شما متوجه نشدی منظورم رو!

قبلا" گفتم راجب جامعه صحبت نمیکنم!

اعتراض به عواقب احتمالی منظورم اعتراض قانونی نبود! (همین غر زدنهای خودمون که چرا فلانی اینطوری کرد چرا فلانی اینطوری نگاه کرد)

قانون یک کشور برای همه مساویه!و نمیتونیم انسان ها رو سلیقگی گزینش کنیم!حق با شماست:icon_gol:

بنده خودم معتقد به آزادی حجابم اما نه تو جمهوری اسلامی!

اگه بحث جامعه است باید بگم چون در جمهوری اسلامی نان اسلام وجود داره و حکومت اسلامیست باید معیارهای حجاب رو اسلام تعین کنه نه افراد!

اگه جمهوری اسلامی نبود حق با شماست....هر کس آزادانه میتونه پوشش رو انتخاب کنه!

من گفتم لباس زننده.بله!

اما تعریف نکردم....لباس زننده رو جامعه و فرهنگش تعیین میکنه!

در غرب هم همچین نیست که هرکی هر جور پوشید!اونجا هم با توجه به فرهنگش هنجار و نا هنجار داره!

خوب این جمله کل بحث رو تغییر میده دوست من...

الان بنده اگر بخوام ادامه بدم باید بررسی کنیم که چرا و چگونه به هیچ وجه هیچ جمهوری حالا با هر نام و نمادی که هست نباید اجازه داشته باشه برای مردم چگونگی زندگی خصوصی رو تایین بکنه... حقوق انسانی کاملا مشخص هست و هر کس در هر جامعه و دولتی که باشه به هر حال اون حقوق انسانی رو داراست... آزادی پوشش هم یکی از اونهاست... مگر اینکه شما بفرمایید چون ما در یک جمهوری اسلامی زندگی میکنیم پس ما انسان نیستیم... یا انسان هستیم ولی حق و حقوق انسانی ما رو هم اسلام و یا به هر حال اون حکومت اسلامی باید تعریف کنه...

بنده اینجا کاری به این ندارم که چه چیزی هنجار هست و چه چیزی نیست... اینکه فردی با توجه به هنجار های اجتماعی و فرهنگی جامعه ای که درش زندگی میکنه برخورد کنه یا خیر کاملا مسئله ای شخصی هست... یک انتخابه...

مسلما در غرب هم هنجار ها و ناهنجاری هایی وجود داره... ولی خوب ناهنجاری ها معمولا در اونجا توسط کسانی به وجود میاد که از لحاظ روحی روانی دچار مشکل هستند... منظورم این هست که هنجار های انجتماعی توسط قانون طوری تعریف شدند که برای فرد تا جایی که ممکن هست آزادی هارو منظور کنند... در کشور های دیگه اگر برای مسئله ای فرهنگ کافی در بین مردم وجود نداره دولت اون فرهنگ رو میسازه و خلاء ها رو پر میکنه تا آزادی ها از بین نره... هنجار را باید قانون تعریف کنه نه جامعه...

لینک به دیدگاه
حاجی یه چیزی ادم وقتی از چشم چرونی ارضاع بشه دیگه براش عادی میشه و دیگه پیش نمیره

البته هرگز از اینکار کسی ارضا نمیشه... ولی به درجه ای از بلوغ جنسی و روانی میرسه که دیگه برای تحریک کننده و عجیب نباشه...

لینک به دیدگاه
عجب... پس در این ایران خودمون که تجاوز داره بیداد میکنه و خیلی هاش حتی گزارش هم نمیشه و حتی یک آمار درست و دقیق هم در مورد اون نیست دلیلش بی حجابیه ؟

طبق آخرین آمار بهداشت جهانی 19 درصد دختران زیر 23 سال در ایران در سال 2009 ارتباط جنسی داشته اند.

لینک به دیدگاه

گفتن ما اینکار رو میکنیم چون راه مقابله با ادم بد چشم رو این میدونن من این راه حلی که پیدا کردن رو گفتم اشتباه هست..اما در هر حال چه دوست داشته باشن چه به جبار به عقیده شون احترام میذارم هر چند معتقدم این راه حل اشتباه هست!

من فقط طرفدار ازادی انتخاب و ابراز عقیده هستم ..همین

دوست عزیز وافن خوب جواب شما رو داد....جواب ایشون رو بخونید..دلیلتون اصلا منطقی نیست...چون نمیشه با غریزه جنگید و چون یه عده ادم یاد گرفتن که میشه غرایزشون رو حیوانی ارضا کنن زنا مجبور به استتار و پوشش سخت هستند...خودتون هم میدونید این غیر منطقی و مسخره هست و نه به نفع زن هست نه مرد نه جامعه....اگه میخواست اثر مثبتی داشته باشه تا الان باید میدیدیم..

لینک به دیدگاه
من بسیجی نیستم بهشونم ارادتی ندارم اما...

ادبیاتدون توهین امیزه

بحث خوبه اما توهین به هیچ کسی در هیچ شرایطی درست نیست دست کم توسط...

بنده هم بسیجی نیستم و بهشون هم به هیج وجه ارداتی ندارم...

ادبیات بنده توهین آمیز نیستند دوست من, شما زمانی که از ادبیات بنده ایراد میگیرید کاش لطف کنید و به این حقیر نشون بدید که کجای اونها توهین آمیز هست تا بنده هم مطلع بشم و اونها رو اصلاح کنم... به نظر میرسه که تصور بنده از توهین با تصور شما از توهین کمی تفاوت داره...

مطلبی که بنده اینجا عنوان کردم واقعا اتفاق افتاده... من فقط مطلبی رو نقل کردم...

ببینین بسیجی ها برا خودشون اعتقاداتی دارن درست یا غلط من حرفی نمی زنم...

اما بهتره با همون اعتقاداتشون بشناسیمشون و نقدشون کنیم ...

بایه داستانی که اصلا با کلیت بسیجی بودن در تناقضه تخریبشون نکنیم...

بسیجی ممکنه یه افکاری داشته باشه که به نظر خود من شخصا درست نباشه که این اعتقادم دارم واقعا...

اما یه بسیجی این عملی که دوستمون گفتند را انجام میده؟؟؟ حتی اگه واقعا برای اون خانم مهم هم نباشه حتی اگه خوششم بیاد اون خانم به فرض محال ...

اما بسیجی چون با اعتقاداش جور نیست چنین کاری نمی کنه حتی اگه مجبور باشه من به بسیجی نما ها کاری ندارم...

نتیجه توهین این میشه که اونا هم طوری دیگه توی جامعا عکس العمل نشون بدن ...

ببخشین که از بحث خارج شدم

به هیچ وجه اهمیتی نداره که چه کسی چه اعتقاداتی داره... در زمان عمل هست که این اعتقادات خودشون رو نشون میدند... در بین تئوری و عمل یک شکاف بسیار بزرگ وجود داره دوست من...

اعتقادات اهمیت ندارند... عمل فرد اعتقاد قلبی اون رو نشون میده...

یکی از دلایل وجود بسیج کمک و همراهی به زن و مرد مسلمان هست... اگر نیست بفرمایید تا این تصور غلط من اصلاح بشه...

در نتیجه ی این تفکر هر زمان زن یا مرد مسلمانی وجود نداشته باشند یک بسیجی کلا وظیفه ی خاصی نسبت به اونها نداره... این رو بنده نمیگم... این رو رفتار اون افراد اثبات میکنه... اگر باور ندارید میتونید تشریف ببرید در یک فروم دیگر که چنین افرادی توش زیاد هستند و ازشون بپرسید...

من نمیدونم شما به کی میگید بسیجی و به کی میگید بسیجی نما... بنده به کسی که بسیجی باشه میگم بسیجی... هر زمان اون فرد اشتباهی کرد باز هم بسیجی میمونه دوست من... دیگه من به اون فرد بسیجی نما نمیگم... اگر فردی میخواد به اسم و اعتقاداتش توهین نشه و ارزش اون پایین نیاد باید خودش و تمام اون هم مسلکانش تلاش کنند تا اون اعتقادات رو پاک نگه دارند و دست از پا خطا نکنند...

بله... معمولا نتیجه ی انتقاد از این افراد خطرات جانی به همراه داره...

لینک به دیدگاه
انسان از هرچه منع شود نسبت به آن حریص تر است.

حضرت علی (ع)

هیییییییی

خدا خیرت بده من از دیروزه دارم فکر میکنم این جمله مال کی هستش:icon_pf (17):

لینک به دیدگاه

من اصلا نه دوست دارم و نه اعتقاد دارم که موی سرمو بپوشونم به انتخاب خودم باشه یه کت و شلوار خیلی متین و رسمی برای محل کار یا اموزشی با موهای رو شونه افتاده و ارایش خیلی ملایم و برای محیط های غیر رسمی یه شوار و پیرهن معمولی که با رعایت شوونات اخلاقی درحد معمولی

اما تو شرایط فعلی جامعه ام که دختر بودن و زن بودن بزرگترین گناهه و احتمال بی حرمتی از اطراف خیلی زیاده همین مانتو و مقنعه

لینک به دیدگاه
من اصلا نه دوست دارم و نه اعتقاد دارم که موی سرمو بپوشونم به انتخاب خودم باشه یه کت و شلوار خیلی متین و رسمی برای محل کار یا اموزشی با موهای رو شونه افتاده و ارایش خیلی ملایم و برای محیط های غیر رسمی یه شوار و پیرهن معمولی که با رعایت شوونات اخلاقی درحد معمولی

اما تو شرایط فعلی جامعه ام که دختر بودن و زن بودن بزرگترین گناهه و احتمال بی حرمتی از اطراف خیلی زیاده همین مانتو و مقنعه

من اینقد دوست داشتم یه خانوم معلم این جوری داشتم:pichak29:

لینک به دیدگاه
انسان از هرچه منع شود نسبت به آن حریص تر است.

حضرت علی (ع)

دقیقا جمله درسته

آدم هرچه بیشتر منع بشه بیشتر حریص میشه

این جمله از نظر علمی هم اثبات شده که پیام های عصبی که به طور متناوب به مغز ارسال میشه مغز رو نسبت به اون موضوع بی تفاوت میکنه

ولی حالا که این خانه از پایبست ویران است چه باید کرد

حالا که این پیامها به مغز نمیرسه و یهو بیاد برسه چه فاجعه ای رخ خواهد داد؟

پس کاملا بسته به شرایط و جو زندگی و فرهنگ داره

و داشتن یک حجاب معمول در جامعه ای که مدتها اسلامی بوده برای حفظ شخصیت و اینکه اجازه ندی هر ننه مرده ای به خودش اجازه بده بهت حرف بزنه در حد معقول حتی اگه خلاف عقاید آدم( از جمله خود بنده )باشه لازمه

تا زمانی که آدمهای اطرافمون فرهنگش رو پیدا کنن

در اون موقع دیگه حجاب آزاده

ولی بنده ترجیح میدم اونموقع هم با یه تیپ اپرت و ساده(شلوار جین و بلوز بدون روسری) ظاهر بشم نه لباسای نیم متری

لینک به دیدگاه
من اینقد دوست داشتم یه خانوم معلم این جوری داشتم:pichak29:

میدونم بیشتر حرفات جنبه طنز داره ولی خود منم تو ذهنم یه خانوم باشخصیت و بافرهنگ با چهره بین المللی رو اینجوری ترسیم و تصور می کنم

لینک به دیدگاه
میدونم بیشتر حرفات جنبه طنز داره ولی خود منم تو ذهنم یه خانوم باشخصیت و بافرهنگ با چهره بین المللی رو اینجوری ترسیم و تصور می کنم

امید وارم روزی برسه که هر جور مایلی هستی لباس بپوشی و ما از دیدن تو به خودمون به بالیم که این هم وطن من هستش که این قدر خوشکل هستش

و اگر من به صورت طنز میگم چون داخل مطلب طنز میشه یه دنیا حرف تلخ رو جا داد.:pichak29:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...