رفتن به مطلب

شما چه حجابی را دوست دارید؟

شما چه پوششی را برای خود یا همسر خود دوست دارید؟  

178 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. شما چه پوششی را برای خود یا همسر خود دوست دارید؟

ارسال های توصیه شده

وقتی عصبانی هستی بهتره فکر نکنی یا حرفی نزنی که دیگران ناراحت شن ... :hanghead:

دلایل عصبانی شدنم اون بالایی ها هستن اول فکر کردم به نتیجه رسیدم از نتیجه ی گرفته شده عصبانی شدم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 348
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

تو به پیامبر خدا زرتشت ایمان داری؟

گفتار نیک پندار نیک کردار نیک

مهم نیست مسلمون باشی مسیحی باشی یا یهودی مهم این هستش که به حضرت حق ایمان داشته باشی

لینک به دیدگاه
دلایل عصبانی شدنم اون بالایی ها هستن اول فکر کردم به نتیجه رسیدم از نتیجه ی گرفته شده عصبانی شدم

افشین عزیز همیشه سعی کن خشم خودت رو بخوری چون ممکنه این خشم باعث ناراحتی دیگر دوستانت بشه و سر یه مثئله کوچیک یه دعوای بزرگ راه بیوفته

لینک به دیدگاه
تو به پیامبر خدا زرتشت ایمان داری؟

گفتار نیک پندار نیک کردار نیک

مهم نیست مسلمون باشی مسیحی باشی یا یهودی مهم این هستش که به حضرت حق ایمان داشته باشی

زرتشت با اسلام قابل مقایسه نیست

ولی در تمام ادیان اومده که اگر دینی غیر از این دین انتخاب کنی کافر هستی؟

از کجا می دونی که زرتشت پیامبر خدا بوده ؟

و مانند مانی مدعی دروغین نبوده؟

لینک به دیدگاه
زرتشت با اسلام قابل مقایسه نیست

ولی در تمام ادیان اومده که اگر دینی غیر از این دین انتخاب کنی کافر هستی؟

از کجا می دونی که زرتشت پیامبر خدا بوده ؟

و مانند مانی مدعی دروغین نبوده؟

مگه زرتشت پیامبر خدانیست

افشین مهم رسیدن به خداست الباقیش وسیله ای برای بهتر رسیدن هستش

در کجا اومده؟

مگه در دین نیامده

لا اکراه فدین؟

مگه خداوند نفرمودن برین در باره دین اسلام تحقیق کنید بعد ایمان بیاورید؟

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام!!!

ببخشید که وسطه بحثتون می پرم.من تا ص 11 رو خوندم بقیشو حوصلم نشد.با اجازه نظر خودمو می گم و می رم.

من به عنوان یک دختر زمانی که حجاب پوشیده ای دارم(منظورم همیشه چادر نیست)خیلی بیرون از خونه راحتترم.اعتماد به نفسم هم بیشتره.خیلی بدم می یاد که یه نفر بهم زل بزنه.

اما نمی دونم چرا بعضی ها فراموش کردن حجاب و حیا برای مردا هم هست .خیلی ناراحت می شم که میبینم بعضی ها معتقدند که زن ها مسئولیت سنگینی به عهده دارند و اگر مردی با دیدن آن ها به گناه بیفتد آن ها مسئولند. اصلا به ما چه که بعضی ها جلوی خودشونو نمی گیرند.من اگه حجابمو رعایت می کنم برای خودمه.و دلایل خودمو دارم.برای چی من باید گناه کنم.بله اگه من با هدف به گناه انداختن فردی از پوشش نا مناسب استفاده کنم و این کارم هم عمدی باشه مسئولم.خیلی دلیلشون برای توجیه حجاب مسخرس.

خدافظ!!!

لینک به دیدگاه
مگه زرتشت پیامبر خدانیست

افشین مهم رسیدن به خداست الباقیش وسیله ای برای بهتر رسیدن هستش

در کجا اومده؟

مگه در دین نیامده

لا اکراه فدین؟

مگه خداوند نفرمودن برین در باره دین اسلام تحقیق کنید بعد ایمان بیاورید؟

:icon_gol:

بودن خدا در گرو همین دین هاست

گفته لااکراه فدین ولی اگه کافر شدی اعدامت می کنیم

ممکن باشه ممکنه نباشه چون ما مدعی دروغ زیاد داشتیم مثل همون مانی

لینک به دیدگاه
بودن خدا در گرو همین دین هاست

گفته لااکراه فدین ولی اگه کافر شدی اعدامت می کنیم

ممکن باشه ممکنه نباشه چون ما مدعی دروغ زیاد داشتیم مثل همون مانی

نه خدا پرستی یک صفت ذاتی هستش هرکس خداش رو به یه صورت پرستش میکنه و هر کسی خداش در یه چیزی میبینه

مهم اون صفت انسانیته هستش و خواهشی که افشین ازت دارم این مثئله رو در اینجا تموم کنیم.من زمینه اگاهی در این زمینه ها به صورت زیاد ندارم وترجیح میدم با اطلاعات بیشتر و در یه تاپیک دیگه بحث کنیم .ولی در اینجا ازت میخوام بحث خدا شناسی رو در اینجا نگه داریم و در جای دیگه به بحث بنشینیم

لینک به دیدگاه
بحث خوبیه کاش از اولش بودم و کاش اسپمی توش نمیشد

(از خوندن کل تاپیک با این همه پست که بی ملاحظه پر اسپمه، خسته و کسل شدم)

اما درباره ی تاپیک یه موردی برام جالب بود که میگم

فقط اولش اینو بگم:

اره خب این راه واسه ادب کردن یا تربیت اون شخص نیست

واسه راحتی خود ادمه

مثلا منم شخصا ببینم جایی یکی بی جنبه س و دارم حکم وسیله ای برای لذت بردنش و ابزار ارضای عقده هاشو پیدا میکنم پوشیده تر میشم، چون دلم نمیخواد با چنین دیدی بهم نگاه بشه و اگر خودمو میپوشونم واسه اینه که بگم "آی مردک از من نمیتونی لذت ببری برو سراغ یکی دیگه"

حالا میخواد اون ادم خودشو اصلاح کنه یا نه به من ربطی نداره و برامم مهم نیست ولی تا زمانی که اصلاح نشه و دیدشو به من عوض نکنه نمیتونه احترام و برخورد خوبی رو که باید، از من ببینه و احتمال اینکه کلا از طرف من طرد بشه هم هست

یعنی یه جورایی بهش میفهمونم اشتباه گرفتی اگه میخوای نزدیک من بیای دیدتو پاک کن و برای خودم بیا، برای افکارم، برای شخصیتم برای تواناییهام و ... نه برای جسمم و نه به حکم زن بودنم

و پشت این کار حرفه و برای راحتی و ارامش خود ادمه نه ادب کردن طرف مقابل و نه گناه نکردن اون و ...

حالا من اینجوری احساس راحتی میکنم یکی دیگه براش مهم نیست و اذیت نمیشه کاری نمیکنه میگه بذار اینقد نگاه کنه تا چشش دراد یا یکی راه دیگه ای پیش میگیره و ... هرکی هرطور راحته عمل میکنه و تو انتخاب عملش راحتی خودش فقط براش مهمه نه شخص مقابل

فکرم نمیکنم تو با این موضوع مخالفتی داشته باشی فروغ. نه؟

اما درباره ی بقیه صحبتها

من با همه ی حرفا موافقم و به نظر من تمام اینها یک چیزه و همه دارن یه چیز رو میگن

یه دور بدون پیش زمینه ی شخصی این جملات رو بخونید:

همه تو یه مورد توافق دارید اونم اینکه ازادی برای همه هست

هردو طرف دارید میگید اگه یکی ازاده و پوششی رو انتخاب میکنه که چندان پوشیده نیست طرف مقابل هم ازاده و میتونه نگاه کنه و اون هم حق اعتراض نداره چون زوری وجود نداشته (حرفی که مرتضی میزنه)

فقط تنها تفاوتی که هست اینه که مرتضی رو بحث قانون زیاد صحبتی نکرده

اینکه باید قانونی باشه که حق تجاوز رو چه به زن و چه به مرد نده و برای هردوشون حقی برای اعتراض و شکایت و رسیدگی قائل باشه

که تجاوزم تعریف داره و درصورتیه که شخص نخواد و اجازشو نده و طرف مقابل به زور اون کارو انجام بده

پس اینکه یکی پوشش خوبی نداشته باشه و دیگری بتونه بدون هیچ اجبار و زوری و بدون نیاز به ایجاد تغییری تو وضع شخص بهش نگاه کنه و لذت ببره یعنی بهش اجازه داده شده و اگر اون هم از این اجازه ای که بهش داده شده استفاده کنه و لذت ببره، تجاوز به حساب نمیاد.

فکرم نمیکنم فروغ و سامان با این موضوع مشکلی داشته باشن و به نظرم تمام صحبت مرتضی از عدم حق اعتراض برای نگاه کردن هم همین بود که فقط با لحن دیگه ای گفته بود

(البته اگه اون تیکه ی حق تجاوزشو نادیده بگیریم و رو حساب برداشت غلط از واژه ی تجاوز بذاریم وگرنه این بدیهیه که تجاوز همیشه حقی رو برای تجاوز شونده و مجازاتی رو برای متجاوز بهمراه داره و باید داشته باشه و عدالت و انصاف هم همینو میگه)

این برداشت و نظر من درباره موضوع تاپیک و تمام صحبتها بود. اگه جاییشو اشتباه کردم بگید لطفا

بسیار عالی...

با این پست فکر میکنم به نتیجه ای کلی رسیدیم...

از نظر من بحث به پایان رسید...

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

واووو:banel_smiley_4:

دوستان خوبم این یه نظرسنجیه.قرار نیست کسی با کسی بحث کنه. هر فردی اختیار عقاید و افکارش رو داره.بذاریم آزادی بیان رو توی این بحثا هم که شده نگه داریم.

من خودم به شخصه دوستانی دارم فوق العاده بی حجاب و بر عکس دوستانی با حجاب کامل( البته بدون پوشیه!)

ولی هیچ یک از این دو دسته ادمهای بد با افکار منفی مخرب نیستن.

هرگز نمیشه از روی پوشش یک فرد به تنهایی به قضاوت راجع به اون پرداخت. هر کدوم از این دسته ها با عقاید خودشون دارن زندگی میکنن، عقایدی که به دیگری تحمیل نکردن. ما هم اینجا فقط نظر خودمون رو باید بدیم و نه اینکه افکاری رو تحمیل کنیم.

ما باید یاد بگیریم از هر نوع بینشی که برخورداریم به دیگری تحمیلش نکنیم. توضیح بدیم، شرح بدیم چرایی اون رو اما نخوایم اونم مثل ما باشه.

طبیعت زندگی و دنیا با تفاوتاش قشنگه.

انسان زیبایی طلب هست، با چادر یا بی اون و یا بین این 2. همیشه و همیشه خواسته یه زیبایی رو بیان کنه توشون.

همون طور که انواع پوشش ها رو توی این دسته ها می بینیم.

هووااااا یه عالمه حرف زدما.

:persiana__hahaha:

در هر صورت بیاین به هم فرصت بدیم و با پوشش هم تصمیم برای شخصیت هم نگیریم.

لینک به دیدگاه

دوستان خوبم این یه نظرسنجیه.قرار نیست کسی با کسی بحث کنه. هر فردی اختیار عقاید و افکارش رو داره.بذاریم آزادی بیان رو توی این بحثا هم که شده نگه داریم.

من خودم به شخصه دوستانی دارم فوق العاده بی حجاب و بر عکس دوستانی با حجاب کامل( البته بدون پوشیه!)

هرگز نمیشه از روی پوشش یک فرد به تنهایی به قضاوت راجع به اون پرداخت. هر کدوم از این دسته ها با عقاید خودشون دارن زندگی میکنن، عقایدی که به دیگری تحمیل نکردن. ما هم اینجا فقط نظر خودمون رو باید بدیم و نه اینکه افکاری رو تحمیل کنیم.

ما باید یاد بگیریم از هر نوع بینشی که برخورداریم به دیگری تحمیلش نکنیم. توضیح بدیم، شرح بدیم چرایی اون رو اما نخوایم اونم مثل ما باشه.

انسان زیبایی طلب هست، با چادر یا بی اون و یا بین این 2. همیشه و همیشه خواسته یه زیبایی رو بیان کنه توشون.

:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام!!!

ببخشید که وسطه بحثتون می پرم.من تا ص 11 رو خوندم بقیشو حوصلم نشد.با اجازه نظر خودمو می گم و می رم.

من به عنوان یک دختر زمانی که حجاب پوشیده ای دارم(منظورم همیشه چادر نیست)خیلی بیرون از خونه راحتترم.اعتماد به نفسم هم بیشتره.خیلی بدم می یاد که یه نفر بهم زل بزنه.

اما نمی دونم چرا بعضی ها فراموش کردن حجاب و حیا برای مردا هم هست .خیلی ناراحت می شم که میبینم بعضی ها معتقدند که زن ها مسئولیت سنگینی به عهده دارند و اگر مردی با دیدن آن ها به گناه بیفتد آن ها مسئولند. اصلا به ما چه که بعضی ها جلوی خودشونو نمی گیرند.من اگه حجابمو رعایت می کنم برای خودمه.و دلایل خودمو دارم.برای چی من باید گناه کنم.بله اگه من با هدف به گناه انداختن فردی از پوشش نا مناسب استفاده کنم و این کارم هم عمدی باشه مسئولم.خیلی دلیلشون برای توجیه حجاب مسخرس.

خدافظ!!!

اسلا م به هردو مرد وزن ميگويند ..............نگاهت وحجابت را ولي

به زن بيشتر ميگويند ............حجابت وبه مرد بيشتر ميگويند نگاهت

به كمال زن همه نياز دارند...........لذا بايد بدون پوشش باشد ودر اختيار ........

ولي جمال زن اختصاصي است وفقط مال خودش ومحرم اش وبس لذا بايد در پوشش باشد

لینک به دیدگاه

به نظر من با این پست دیگه حرفی برای گفت و گو نمی مونه انسان از ابتدا تا به امروز فردی تنوع طلب هستش اگر در جامعه ی ما همه یک نوع پوشش رو داشته باشن که دیگه زیبایی حجاب بی معنی میشه

باید به نظر من همه ی این نوع پوشش ها باشه که خود فرد تصمیم بگیره چه نوع پوششی رو انتخاب کنه

و یک نکته که برام جالب بود بیشتر ما ها به این فکر میکردیم که حجاب مختص خانوم ها هستش در صورتی که اقایون هم حجاب دارن درسته چادر و... برتن نمیکنن ولی پوشش اون ها هم شرایطی داره که در اینجا بحث نشد.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

پرسش: معناى آيه شريفه «لااكراه فى الدين» چيست؟

پاسخ: دين داراى سه بخش:

اعتقاد قلبى،:

اقرار زبانى

و عمل به دستورات دينى است.

اما ركن اساسى دين اعتقاد قلبى و باور است. و به همين دليل هيچكس را نمیـتوان مجبور به پذيرش اعتقادى خاص كرد.

معتقدات هر كس در صندوقچه فكر و قلب اوست كه براى كسى دسترسى به آنجا ممكن نيست.

و معناى آيه شريفه بيان همين امر واقعى و تكوينى است كه گوهر دين قابل اكراه و اجبار نيست.

لینک به دیدگاه

امّا در مرحله گفتار و عمل آيا اجبار كردن مجاز است يا نه؟

اين بحث را بايد در دو مرحله دنبال كرد:

الف ـ آيا كسى را كه اسلام نياورده، میـتوان وادار كرد كه اقرار به اسلام كند يا مقررات دينى را رعايت كند؟

ب ـ آيا يك مسلمان را میـتوان الزام كرد كه دستورات دينى را مراعات نمايد؟

درباره دسته اول بايد گفت اسلام بعضى اديان و مذاهب را به رسميت شناخته است. قدر مسلّمِ اين اديان، يهوديت، مسيحيت و دين زرتشت است كه پيروان آنها به عنوان اهل كتاب و ذمّه بر طبق مقرّراتى خاص میـتوانند تحت حكومت اسلامى زندگى كنند. حتى كفّار هم اگر معاهَد (ملتزم به معاهده و قرارداد) باشند، مىتوانند در مملكت اسلامى زندگى كنند. اسلام هيچگاه به يهودى يا زرتشتى نمىگويد نماز بخوان يا طبق دستور اسلام عمل كن

لینک به دیدگاه

دسته ديگر از غيرمسلمان ها كفّار حربى و اهل عناد و جنگ هستند كه در صورت درگير شدن بايد با آنها جنگيد تا تسليم شوند.

و اما درباره دسته دوم;

يعنى مسلمانان بحث بر سر اين است كه آيا مسلمان مىتواند بگويد دوست دارم علناً در خيابان و كوچه و مغازه شراب بنوشم

، يا مايلم قماربازى كنم،

دوست ندارم حجاب شرعى را عمل كنم،

دوست دارم بر عليه اسلام تظاهرات كنم؟

كسانى پنداشته اند كه با استفاده از حق آزادى مىتوان چنين كارهايى را مجاز دانست و گاهى در مقام جدال مىگويند: مگر در صدر اسلام هم كسانى مثل ابن ابى العوجاء وجود خدا را انكار نمىكردند؟

مگر به امام معصوم نسبت گناه نمىدادند؟

و... مگر در قانون اساسى اين آزادىها تضمين نشده است و...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ آن است كه خير، اسلام جلوى تظاهر به فسق را مىگيرد.

آزادى عمل و بيان در اسلام نامحدود نيست.

هر عمل و گفتارى را نمىتوان در حكومت اسلامى انجام داد.

تشريع امر به معروف و نهى از منكر براى رعايت مرزهاست

ويكى از علل تأسيس حكومت در اسلام جلوگيرى از محرّمات و تخلّفات دينى است.

لینک به دیدگاه
دوست عزیز طبق مقرارات لطفا از کپی پیست کردن مطالب خود داری کنید.....

پستها حذف میشن ...

اقاي محترم اين سخنان من هست ومن كپي پست نمي كنم

اين سخنان سه سال پيش در اصفهان سخنراني كردم واين شبهه لا اكراه في دين را دارم به تدريج جواب ميدهم

لینک به دیدگاه

اسلام در مواقعى و تا حدودى دخالت در امور ديگران و محدود كردن انسان ها را اجازه داده و بلكه لازم دانسته است.

تمام سخن بر سر تعيين حدود آزادى است.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...