رفتن به مطلب

شما چه حجابی را دوست دارید؟

شما چه پوششی را برای خود یا همسر خود دوست دارید؟  

178 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. شما چه پوششی را برای خود یا همسر خود دوست دارید؟

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 348
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

حجابی که هم مصونیت بیاره برام، هم محدودم نکنه:hxh5v6h2nsqgyuf5c8y.

پ.ن: حجاب فقط مال خانم ها نیست البته، صرفا به پوشش هم محدود نمیشه :w16:.

مهندس میشه بیشتر توضیح بدید!!!!!!!:ws52:

لینک به دیدگاه

البته مهندس نیستم من، ولی از اونجایی که ارادت دارم نسبت به مهندسان عزیز، چی رو توضیح بدم؟:ws52:

خب برای اینکه بشه توی جامعه و محیط های مختلط حضور پیدا کرد و راحت به فعالیت مفید و با راندمان بالا پرداخت، مسلما یه حجابی لازمه. دلیلشم میشه در چرایی تعریف یونیفرم برای خیلی از مدارس، آموزشگاهها، ادارات، کارخانجات و ... درکشورهای مختلف با ادیان مختلف پیدا کرد. مثلا وقتی من در یک محفل علمی حضور پیدا میکنم، اگه واقعا هدفم پیشرفت علمی باشه، اولویتم باید نشون دادن برتری های علمی خودم به افراد حاضر در اون محفل باشه، نه برتری های دیگه. شاید من در خیلی جنبه های دیگه، از جمله ظاهر، هیکل، صدا، تمول مالی و ... برتری هایی داشته باشم، ولی این جنبه های شخصیت من نباید ملاک مقایسه ی من با دیگران در یک محفل علمی قرار بگیرن... درست همونطوری که اگه دانشجویی در یک رشته ی ورزشی مهارت خاصی داشته باشه، نمیتونه ازون مهارتش در راستای گرفتن نمره ی خوب در درس ریاضیات مهندسی بهره ببره... البته اگه دانشجو و استاد هردو انسان های سالمی باشن...:ws3: و اینکه مسلما این حجاب دست و پا گیر هم نباید باشه، چون بازم منو از اهدافم دور میکنه. البته مشخصه که بسته به نوع اهداف، نوع حجاب و پوشش میتونه متفاوت باشه!

پوشش در کنار حجاب فکر و خیال، حجاب گفتار و نوشتار، حجاب نگاه و حجاب رفتار و ... هست که معنی پیدا میکنه. درسته که نوع پوشش میتونه روی رفتار آدم و فرد مقابلش تاثیرگذار باشه ولی اگه افراد جامعه چه دختر و چه پسر، در هر کدوم از حوزه های فکری، گفتاری، رفتاری و ... بخوان افسار گسیخته عمل کنن، صرفا رعایت یک پوشش خاص نمیتونه سلامت جامعه رو تضمین کنه!

نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه! نمیخواستم شعار بدم، ولی مثل اینکه دادم!:ws3:

لینک به دیدگاه

کاش به جای اجباری بودن حجاب در دینم حیا اجباری بود، شرف اجباری بود، راستی و درستی اجباری بود، کاش داشتن معرفت و وجدان اجباری بود.

:sigh:

لینک به دیدگاه

این مسائل بررسیش خیلی خوبه منتها تا یه حدی .مثل یک سوال فلسفی میمونه که افلاطون مطرح کرد خب ما الان دیگه به اون سوال به عنوان یک نردبان نگاه می کنیم که فلسفه امروز روش استوار هست

اینم همینه . به نظرم دانش و اخلاق امروزی به ما یه جواب قانع کننده داده برای عقاید انسان ها و اون اینه که هر عقیده ای ازاده که ابراز بشه و در عمل دیده بشه (و به همون اندازه درسته که عقیده من درسته )مادامی که به محدود کردن و سرکوب کردن عقاید و افراد دیگه دست نزنه

شما ازادی هر عقیده ای داشته باشی ولی مشکل وقتی به وجود میاد که عقیدتو طوری تنظیم بکنی که دیگران با عقاید متفاوت رو محدود کنی

جهان امروز جهانیست با انواع عقیده های مختلف که هر عقیده ونظر ممکنه اصول موضوعه اون با اصول شما فرق کنه برای همین ممکنه من و شما در دو دنیایی کاملا متفاوت زندگی کنیم که هیچ هم پوشانی با هم نداشته باشن

وجود هم زیستی مسالمت امیز رو با تمام وجود بهش معتقدم

به عنوان یه پسر هم دوست دارم هرجا میرم لباس راحت داشته باشم خصوصا شلوارک و رکابی رو ترجیح میدم و برای دوست دخترم یا همسرم هر حجابی رو که دوست داشته باشه (البته من قطعا با کسی دوست میشم که عقیده هم نظر با منو داشته باشه )و هیچ مشکلی با حجاب خیلی ازاد ندارم البته این فقط خیال پردازی نیست در عمل هم پیاده سازی کردم:a030::w16:

لینک به دیدگاه

برای خودم: کنار دریا بدون استثنا لخت

بقیه جاها هر جور که راحت بودم ولی معمولا یه تک پوش با شوارک بلند تا بالای مچ پا رو با کفش اسپورت میپسندم.

برای پارتنر هرجور که دوست داره ولی بد لباس به نظر من نرسه.

لینک به دیدگاه
این مسائل بررسیش خیلی خوبه منتها تا یه حدی .مثل یک سوال فلسفی میمونه که افلاطون مطرح کرد خب ما الان دیگه به اون سوال به عنوان یک نردبان نگاه می کنیم که فلسفه امروز روش استوار هست

اینم همینه . به نظرم دانش و اخلاق امروزی به ما یه جواب قانع کننده داده برای عقاید انسان ها و اون اینه که هر عقیده ای ازاده که ابراز بشه و در عمل دیده بشه (و به همون اندازه درسته که عقیده من درسته )مادامی که به محدود کردن و سرکوب کردن عقاید و افراد دیگه دست نزنه

شما ازادی هر عقیده ای داشته باشی ولی مشکل وقتی به وجود میاد که عقیدتو طوری تنظیم بکنی که دیگران با عقاید متفاوت رو محدود کنی

جهان امروز جهانیست با انواع عقیده های مختلف که هر عقیده ونظر ممکنه اصول موضوعه اون با اصول شما فرق کنه برای همین ممکنه من و شما در دو دنیایی کاملا متفاوت زندگی کنیم که هیچ هم پوشانی با هم نداشته باشن

وجود هم زیستی مسالمت امیز رو با تمام وجود بهش معتقدم

به عنوان یه پسر هم دوست دارم هرجا میرم لباس راحت داشته باشم خصوصا شلوارک و رکابی رو ترجیح میدم و برای دوست دخترم یا همسرم هر حجابی رو که دوست داشته باشه (البته من قطعا با کسی دوست میشم که عقیده هم نظر با منو داشته باشه )و هیچ مشکلی با حجاب خیلی ازاد ندارم البته این فقط خیال پردازی نیست در عمل هم پیاده سازی کردم:a030::w16:

اون مرز احترام به اعتقاد دیگران رو کجا میدونید شما؟

یعنی احترام به عقیده دیگران میتونه تا چه میزان رو پوشش شما تاثیر بذاره؟

شما ازدواج کردین یا تو رابطه با پارتنر این قضیه رو پیاده سازی کردین؟

لینک به دیدگاه
بیکیــنی روشم چادر ملی ، بهترین حجابه !:ws37:

من دقیقا یه خانومی رو میشناسم البته بالای 50 سالشه...تقریبا با همین وضعیت + جوراب شلواری + چادر توی فصول گرم سال میگرده :ws3:

ینی فقط ب این فک میکنم که ی موقع چادرش ب ی چیزی گیر کنه پاره بشه اون وسط خیابون میخاد چیکار کنهw58.gif

لینک به دیدگاه
من دقیقا یه خانومی رو میشناسم البته بالای 50 سالشه...تقریبا با همین وضعیت + جوراب شلواری + چادر توی فصول گرم سال میگرده :ws3:

ینی فقط ب این فک میکنم که ی موقع چادرش ب ی چیزی گیر کنه پاره بشه اون وسط خیابون میخاد چیکار کنهw58.gif

من دوست دارم طوفان بشه چادرش رو با بزنه ببره بالا اون صحنه دیدنی هستش:ws28:

لینک به دیدگاه
اون مرز احترام به اعتقاد دیگران رو کجا میدونید شما؟

یعنی احترام به عقیده دیگران میتونه تا چه میزان رو پوشش شما تاثیر بذاره؟

شما ازدواج کردین یا تو رابطه با پارتنر این قضیه رو پیاده سازی کردین؟

نه من بد بیان کردم .منظورم از احترام سرکوب و محدود کردن دیگران بود مثلا عقیده من میگه همه باید جوری بیان بیرون از مردا گرفته تا زنا که نوک دماغشون بیرون باشه لذا شما باید برای احترام به عقیده من این طوری بیای بیرون!خب این قطعا نوعی محدود کردن دیگرانه .اگر من همچنین حقی برای خودم در نظر گرفته باشم خب دور از انتظار نیست یکی بر عکسشو در نظر گرفته باشه (عقاید متفاوتند )

چاره چیه؟شما دارای عقیده ای هستی و به نوعی بی حجابی یا حجاب معتقدی تا اینجای کار همه چی خوبه .ولی این انتظار که دیگری باید برای من خودش رو محدود کنه خیر

در واقع محیط عمومی جایی هست که انتظار همه جور سلیقه ای رو باید داشت .با حجاب بی حجاب و .......

من ازدواج نکردم ولی وقتی به خارج از کشور می رفتم هیچ مشکلی با نوع لباس پوشیدن پارتنرم نداشتم (از کنار دریا گرفته تا داخل شهر)

داخل کشور هم عموما وقتی میگم حجابتو رعایت کن که از گشت ارشاد داریم رد میشیم منم اون موقع قیافه پرهیزکاری به خودم میگیرم!در واقع وقتی بوی خطر میاد :whistle:

یا نهایتا جایی که به نظرم یه عده افرادی دور و برمون هستن که به خاطر شرایط مکانی خودشون عموما با دیدن بیش ازیک تار مو غیر طبیعی برخورد می کنند (به قولی از راه راست منحرف میشن!!:banel_smiley_4:)

لینک به دیدگاه
نه من بد بیان کردم .منظورم از احترام سرکوب و محدود کردن دیگران بود مثلا عقیده من میگه همه باید جوری بیان بیرون از مردا گرفته تا زنا که نوک دماغشون بیرون باشه لذا شما باید برای احترام به عقیده من این طوری بیای بیرون!خب این قطعا نوعی محدود کردن دیگرانه .اگر من همچنین حقی برای خودم در نظر گرفته باشم خب دور از انتظار نیست یکی بر عکسشو در نظر گرفته باشه (عقاید متفاوتند )

چاره چیه؟شما دارای عقیده ای هستی و به نوعی بی حجابی یا حجاب معتقدی تا اینجای کار همه چی خوبه .ولی این انتظار که دیگری باید برای من خودش رو محدود کنه خیر

در واقع محیط عمومی جایی هست که انتظار همه جور سلیقه ای رو باید داشت .با حجاب بی حجاب و .......

من ازدواج نکردم ولی وقتی به خارج از کشور می رفتم هیچ مشکلی با نوع لباس پوشیدن پارتنرم نداشتم (از کنار دریا گرفته تا داخل شهر)

داخل کشور هم عموما وقتی میگم حجابتو رعایت کن که از گشت ارشاد داریم رد میشیم منم اون موقع قیافه پرهیزکاری به خودم میگیرم!در واقع وقتی بوی خطر میاد :whistle:

یا نهایتا جایی که به نظرم یه عده افرادی دور و برمون هستن که به خاطر شرایط مکانی خودشون عموما با دیدن بیش ازیک تار مو غیر طبیعی برخورد می کنند (به قولی از راه راست منحرف میشن!!:banel_smiley_4:)

درسته منم حرف شمارو در مورد احترام به آزادی دیگران قبول دارم.

ممنون میشم نطرتون رو در این مورد بدونم که اگر مثل دوران اوایل انقلاب رفراندومی برگزار بشه و تو اون 98% مردم (فکر میکنم این امار دستکاری نشده بوده) بگن ما اینجوری میخوایم چی؟

ما دوست داریم مملکتمون اسلامی باشه و قوانین اون هم مشخصه. ما دوست نداریم مردامون با شلوارک بیان بیرون. زنامون تو جامعه باید حجاب داشته باشن و ... اون موقع تکلیف چیه؟

بعد یه نکته ای.

به نظرم رابطه با همسر با بقیه رابطه ها یجورایی متفاوته. اونم تو خارج از کشور.

لینک به دیدگاه
درسته منم حرف شمارو در مورد احترام به آزادی دیگران قبول دارم.

ممنون میشم نطرتون رو در این مورد بدونم که اگر مثل دوران اوایل انقلاب رفراندومی برگزار بشه و تو اون 98% مردم (فکر میکنم این امار دستکاری نشده بوده) بگن ما اینجوری میخوایم چی؟

ما دوست داریم مملکتمون اسلامی باشه و قوانین اون هم مشخصه. ما دوست نداریم مردامون با شلوارک بیان بیرون. زنامون تو جامعه باید حجاب داشته باشن و ... اون موقع تکلیف چیه؟

بعد یه نکته ای.

به نظرم رابطه با همسر با بقیه رابطه ها یجورایی متفاوته. اونم تو خارج از کشور.

اگه فرض کنیم همچنین رای گیری که شما می فرمایید با همچنین درصدی شده باشه بله حرف شما کاملا متین هست اما

ویژگی یک دولت که بر اساس دموکراسی کار می کنه اینه که روند قانون گذاری رو طوری مشخص بکنه که اون دو درصد اقلیت قابلیت تبدیل شدن به اکثریت رو داشته باشن اینجاست که ممکنه یه زمان مردم به شدت مذهبی باشن و یه زمان شما در سفر به قشم متوجه بشی یه ساحل هایی مردم تشکیل دادن که جوونا به رقص و شادی می پردازن(در واقع زیرزمینی!)

مسئله منم همینه .تغییر در جامعه وجود داره در واقع جامعه بدون تغییر جامعه مردست (خوب و بدش هم بر اساس هر برداشتی فرق داره)

بعد یه چیز دیگه هست که عموما جامعه به جز شرایط خاص اینقدر یک دست نیست که مثلا 99 درصد یک صحبت یکسان داشته باشن (یکم شبیه کتاب 1984!)

و حالا فرض کنید 60 درصد یه بیان دارن و 40 درصد یه بیان دیگه .در برداشت اول ادم میگه خب قانون میگه دموکراسی یعنی نظر اکثریت پس فلان

اما اگه دقیق تر بخوایم بشیم (تقریبا شبیه همون بحث اول)دموکراسی فقط بیان نظر اکثریت نیست بلکه مهم تر ازون حفظ حقوق اقلیت هم هست نمیشه که 40 درصد یا 30 درصد یا حتی ده درصد رو نادیده بگیریم چون 90 درصد به یک مطلب رای دادن

در واقع جایی که حتی اکثریت به مطلبی که می خوان برسن ولی اقلیت در محرومیت به سر می برن رو نمی تونیم دموکرات بنامیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...