رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 178
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با تشکر از سجاد جان

مقاله اولدروید رو برای دوستی که گفته بود پیدا نکرده بود.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای کتاب رئولوژی تنر هم به زودی

لینک به دیدگاه

هر چقد با خودم کلنجار رفتم که این پست و بزنم یا نه دیدم باید حرف رو زد

ببینید دوستان من در این باشگاه من هیچ منتی سر کسی ندارم که دارم اینجا وقت میگذارم و مطالب و می نویسم و تایپ می کنم و ...

اما من دوست دارم که دوستان بیان تو این آموزش شرکت کنند و نظر بدن

جزء چندتا تایپیک که 2 دوست عزیز لطف کردن و زدن چیز دیگه ای ندیدم.

من در قبال کار نیازی به زدن دکمه ی تشکر ندارم... فقط بیاین با هم همکاری کنیم.

تا بتونیم تالار رو به کمال برسونیم.

من از کسی گله ندارم و مثل قبل به کارم ادامه میدم، اما اگر شرکت کنید بسیار برایم لذت بخش تر خواهد بود.

مرسی

لینک به دیدگاه

ببینید دوستان من در این باشگاه من هیچ منتی سر کسی ندارم که دارم اینجا وقت میگذارم و مطالب و می نویسم و تایپ می کنم و ...

من از کسی گله ندارم و مثل قبل به کارم ادامه میدم، اما اگر شرکت کنید بسیار برایم لذت بخش تر خواهد بود.

مرسی

ممنون مهندس

واقعا از بابت اموزش عالی ومطالب کاربردیت سپاسگزارم

متاسفانه طیف دانشجویی ما عوض اینکه به بحث ومباحثه واموختن بها بدن دنبال استفاده حاضری از مطالب هستند

شاید بهانه های همیشگی وقت نداریم وگرفتاریم مددرسان دوستان برای این منظورباشه ولی خداییش تا حالا فکرکردین تایپ وایجاد چنین مباحثی چه حوصله ای نیاز داره

چرا وقتی بستری برای اموختن ویاددادن ویادگرفتن حاضرهست بهش ارزشی نمیدیم

کافیه لینک دانلودها از کاربیفته تا هرروز شاهد اعتراض یکی از دوستان باشیم

ولی اگرهرکدام از دوستان درهریک ازمباحث مورد علاقه خودشون روزانه فقط یک پست یک سوال یک نکته اضافه کنند چالشهایی نو وبستری جذاب برای اموختن فراهم میشه

به امید روزوروزگاری خوش:icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنون مهندس

واقعا از بابت اموزش عالی ومطالب کاربردیت سپاسگزارم

متاسفانه طیف دانشجویی ما عوض اینکه به بحث ومباحثه واموختن بها بدن دنبال استفاده حاضری از مطالب هستند

شاید بهانه های همیشگی وقت نداریم وگرفتاریم مددرسان دوستان برای این منظورباشه ولی خداییش تا حالا فکرکردین تایپ وایجاد چنین مباحثی چه حوصله ای نیاز داره

چرا وقتی بستری برای اموختن ویاددادن ویادگرفتن حاضرهست بهش ارزشی نمیدیم

کافیه لینک دانلودها از کاربیفته تا هرروز شاهد اعتراض یکی از دوستان باشیم

ولی اگرهرکدام از دوستان درهریک ازمباحث مورد علاقه خودشون روزانه فقط یک پست یک سوال یک نکته اضافه کنند چالشهایی نو وبستری جذاب برای اموختن فراهم میشه

به امید روزوروزگاری خوش:icon_gol:

بله مهندس جان کاملا درست می فرمایید.

ان شاء الله

لینک به دیدگاه

خب امروز می ریم سراغ رابطه ی بین معادلات متشکله

دانلود

کم کم داریم به امتحانات نزدیک میشیم.

انشاء الله تا قبل از شروع امتحانات من این آموزش رو تموم می کنم و بعد از امتحانات یک مبحث دیگرو شروع می کنم.

لینک به دیدگاه

خب دوستان گرامی آموزش ویسکوالاستیک به پایان رسید و ادامه دادن دیگه در فضای مجازی امکان پذیر نیست. اگه از این سیالات خوشتون اوومده می تونید به مراجع مراجعه کنید و دنبالشو بگیرید من پایه کار رو تماما گفتم و هیچ چیز و از قلم ننداختم.

این آشنایی اولیه با سیالات ویسکوالاستیک بود و شما می تونید در مورد خواص جریان ، انتقال حرارت ، معادلات لایه مرزی و ... تحقیق کنید.

در پایان یک مقاله 1 صفحه ای قرار می دم که چطور معادلات متشکله رو انتخاب کنید.

اگر سوال، نظر ، پیشنهاد یا انتقادی هست بگید تا در آموزش های بعدی اصلاح بشه.

در تمامی کتب مرتبط با سیالات ویسکوالاستیک می توانید بخشی از این آموزش رو ببینید در این مطالب از مراجع زیادی استفاده شده است تا با فیزیک و ریاضی سیالات کاملا آشنا بشید.

بچه ها این سیالات جای کار زیاد داره و همچنین خواهان تو دنیا پس اگه به فکر رفتن و چاپ مقاله هستید روش حساب کنید و بهتون توصیه می کنم حتما متلب رو یاد بگیرید چون حل عددی بسیار با ارزشه.

دانلود

لینک به دیدگاه

خب گفتم یه سری بزنم و یه کتاب بذارم واسه دانلود

کتاب پایه در مورد سیالات ویسکو الاستیک کتاب پروفسور فان تین هست به نام

Understanding Viscoelaticity

51AHbfKde%2BL.jpg

Understanding Viscoelasticity

by: Nhan Phan-Thien

لینک به دیدگاه

سلام ممنون به خاطر تاپيكتون خيلي عالي بود. :icon_gol:

من يه سوال داشتم ولي مطمئن نبودم كه به تاپيك مرتبط ميشه يا نه...

من رشته م بيومكانيك هست و روي قلب و دستگاه گردش خون كار مي كنم. براي پروژه ي كارشناسي كه داشتم روي دريچه هاي مصنوعي قلب و تاثيرشون روي هموديناميك خون عبوري كار ميكردم براي انتخاب نرم افزار و مدل سازي خيلي دچار مشكل شدم.

هندسه ي اون ناحيه خيلي پيچيده بود. من مجبور شدم توي كتيا مدل رو بكشم و بعدا تو نرم افزار مقصد ايمپورت كنم.

براي يه تحليل FSI به خاطر تغيير شكلاي بزرگي كه دريچه ها توي حوزه ي سيال بايد اعمال مي كردن، نرم افزار انتخابي مي بايست قابليت Remesh داشته باشه. نرم افزاري كه من بهش دسترسي داشتم و اين قابليت رو داشت ADINA بود كه متاسفانه از نظر هندسي مشكل زيادي داشت و منو مجبور كرد خيلي مدلم رو ساده كنم.

مي خواستم بدونم شما براي تحليل خون توي چنين شرايتي چه نرم افزاري رو پيشنهاد مي كنين؟

بازم ممنون :icon_gol:

لینک به دیدگاه

مرسی

سلام.حتما ادامه بدید من هم سعی میکنم انشاالله اسفند همه مطالب رو از اول مطالعه کنم و به جمع بپیوندم.

اما الان یک سوال داشتم خمیر دندان هم یک سیال غیر نیتوتنی است و یا در دسته بندی جداگانه ای قرار میگیرد؟

لینک به دیدگاه
سلام.حتما ادامه بدید من هم سعی میکنم انشاالله اسفند همه مطالب رو از اول مطالعه کنم و به جمع بپیوندم.

اما الان یک سوال داشتم خمیر دندان هم یک سیال غیر نیتوتنی است و یا در دسته بندی جداگانه ای قرار میگیرد؟

سلام

خمیر دندان پلاستیک بینگهام است چون باید نرخ برشی بهش اعمال کنیم تا جریان پیدا کنه.

لینک به دیدگاه
سلام ممنون به خاطر تاپيكتون خيلي عالي بود. :icon_gol:

من يه سوال داشتم ولي مطمئن نبودم كه به تاپيك مرتبط ميشه يا نه...

من رشته م بيومكانيك هست و روي قلب و دستگاه گردش خون كار مي كنم. براي پروژه ي كارشناسي كه داشتم روي دريچه هاي مصنوعي قلب و تاثيرشون روي هموديناميك خون عبوري كار ميكردم براي انتخاب نرم افزار و مدل سازي خيلي دچار مشكل شدم.

هندسه ي اون ناحيه خيلي پيچيده بود. من مجبور شدم توي كتيا مدل رو بكشم و بعدا تو نرم افزار مقصد ايمپورت كنم.

براي يه تحليل FSI به خاطر تغيير شكلاي بزرگي كه دريچه ها توي حوزه ي سيال بايد اعمال مي كردن، نرم افزار انتخابي مي بايست قابليت Remesh داشته باشه. نرم افزاري كه من بهش دسترسي داشتم و اين قابليت رو داشت ADINA بود كه متاسفانه از نظر هندسي مشكل زيادي داشت و منو مجبور كرد خيلي مدلم رو ساده كنم.

مي خواستم بدونم شما براي تحليل خون توي چنين شرايتي چه نرم افزاري رو پيشنهاد مي كنين؟

بازم ممنون :icon_gol:

چرا از فلوئنت استفاده نمی کنی؟؟ تو گمبیت مش بزن بیار فلوئنت مدل کن

بهترین نرم افزار مدل سازی جریانات فلوئنت هستش که قابلیت های بسیار زیادی داره.

موفق باشید.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
چرا از فلوئنت استفاده نمی کنی؟؟ تو گمبیت مش بزن بیار فلوئنت مدل کن

بهترین نرم افزار مدل سازی جریانات فلوئنت هستش که قابلیت های بسیار زیادی داره.

موفق باشید.:icon_gol:

سلام

ممنون :icon_gol:

فلوئنت مگه FSI هم حل ميكنه.

من پروژه ي CFD با فلوئنت انجام دادم.

ولي براي تحليلي كه من ميخواستم، نميشد ازش استفاده كنم.

من نميخوام خودم حركت رو تو سيال ايجاد كنم. بايد فاز جامد اين حركت رو خودش توي سيال ايجاد كنه.

من فك ميكردم فلوئنت اين كارو نميتونه بكنه. :w127:

(راستي اگه بحث تاپيك منحرف ميشه بگيد كه جاي ديگه اي بپرسم)

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون :icon_gol:

فلوئنت مگه fsi هم حل ميكنه.

من پروژه ي cfd با فلوئنت انجام دادم.

ولي براي تحليلي كه من ميخواستم، نميشد ازش استفاده كنم.

من نميخوام خودم حركت رو تو سيال ايجاد كنم. بايد فاز جامد اين حركت رو خودش توي سيال ايجاد كنه.

من فك ميكردم فلوئنت اين كارو نميتونه بكنه. :w127:

(راستي اگه بحث تاپيك منحرف ميشه بگيد كه جاي ديگه اي بپرسم)

سلام مهندس

یه کم گیجم کردی! واضح تر بگو!تا اگه خودمم بلد نبودم از اساتید به نام فلوئنت بپرسم و بهت بگم.

لینک به دیدگاه
سلام

خمیر دندان پلاستیک بینگهام است چون باید نرخ برشی بهش اعمال کنیم تا جریان پیدا کنه.

بله..ولی من متوجه نشدم که این پلاستیک بینگهام هم جز سیالات نیوتنی است یا غیر نیوتنی یا کاملا با این دو دسته متفاوت:ws52:

لینک به دیدگاه
بله..ولی من متوجه نشدم که این پلاستیک بینگهام هم جز سیالات نیوتنی است یا غیر نیوتنی یا کاملا با این دو دسته متفاوت:ws52:

تا جایی که من میدونم غیر نیوتنی هست:ws52:معادلاتش هم فرق میکنه ولی اطلاع بیشتری ندارم

و خیلی تخصصی میشه

لینک به دیدگاه

مرسی

سلام یوسف عزیز

ممنون از زحمتی که توی این سایت می کشی به خصوص با این تاپیک علمی که ایجاد کردی

ولی من فکر میکنم پست شما یک مقدار کم لطفی هست در قبال دوستان

من خودم از این تاپیک که ایجاد کردید خیلی خوشم میاد ولی چون زمینه کاریم در این مورد نیست خیلی کم پیش میاد بیام کل مطالب شمارو بخونم و یا اینکه نظر بدم

ولی لااقل میتونم از شما تشکر کنم

به هرحال این تشکر به منزله احترام به زحمات شما هست از طرف من

با تشکر بانو

لینک به دیدگاه

جزء سیالات غیر نیوتنی است.

در حالت کلی

مشخصه این حالت از رفتار سیال وجود تنش تسلیم است که قبل از تغییر شکل یا جریان یافتن سیال بایستی باید از آن عبور کرد . اگر تنش اعمال شده کمتر از تنش تسلیم باشد ماده به صورت الاستیک تغییر شکل داده یا مانند یک جسم جامد جریان می یباد . در حالتی که مقدار تنش اعمال شده از تنش تسلیم تجاوز کند منحنی جریان ممکن است خطی یا غیر خطی باشد اما قطعا از مبدا عبور نخواهد کرد(اگر نمودار تنش بر حسب نرخ برش را بکشیم) در غیاب اثرات کشش سطحی ، سطح چنین ماده ای تحت اثر نیروی جاذبه صاف و یکنواخت نخواهد شد. این رفتار را می توان اینطور توجیه کرد که چنین ماده ای ساختار شبکه ای با سختی کافی است که می تواند در برابر هر گونه تنش خارجی کمتر از تنش تسلیم مقاومت نماید. در مقادیر تنش بالاتر از تنش تسلیم این ساختار شکسته و همانند یک ماده ویسکوز عمل خواهد کرد .

دیده شده است در برخی موارد فرایند شکست و تشکیل ساختار برگشت پذیر است و ماده می تواند مقدار تنش تسلیم اولیه را بدست آورد.

3 مدل ریاضی هم برای پلاستیک های بینگهام ارائه دادند:

1- مدل پلاستیک بینگهام

2- مدل هرشل - بالکی

3- مدل کاسن

تو اینترنت در مورد این مدلهای مطلب هست.

اگه سوال دیگه ای داری در خدمتم دوس خوبم

اگه هم میخوای معادلاتشو واست بگم؟ معدلات برحسب تنش و نرخ برش هستش.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...