رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

ممنون

بله اینها رو مطالعه کرده بودم. این مطالب خیلی جزئی پارامترهای موجود در مدل کاریو توضیح میده و هیچ دیدی نسبت به اینکه چه مقداری برای پارامترها باید داد به ما نمیده

(مثلا دمای آلفا یا اتای صفر و اتای بینهایت برای رقیق برشی روی استوانه رو حول و حوش چقدر باید قرار بدیم؟ الته این رو میدونم که آلفا معمولا یه عددی بین 0 تا 2 هست...و گاما برای سیال رقیق برشی عدد بسیار کوچکی در حد چند صدم و هزارم و..هست)

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • پاسخ 178
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

من میخوام جریان گل آلودی رو که غلظت زیادی داره رو جزو سیالات غیرنیوتنی قرار بدم اما چند تا سوال دارم

1- آیا انتخاب مدل اصلاح شده ی بینگهام برای این سیال انتخاب درستیه؟

2- چطور میتونم خواص چنین سیالی رو پیدا کنم ؟ مثلا اگر مدل بینگهام رو انتخاب کنم یه سری پارامترا داره که نمیدونم چطور میتونم پیداشون کنم.

3- اگر بخوام این سیالو توی یه حوضچه با استفاده از فلوئنت شبیه سازی کنم برای تنش برشی و نرخ برش و غلظت حتما باید از کد udf استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 4 ماه بعد...
  • 4 هفته بعد...
سلام دوستان عزیز

کسی مقاله ای یا مطلبی در مورد جریان آدیاباتیک و غیر آدیاباتیک و همچنین جریان لزج و غیر لزج اگه داره بزاره نیاز مبرم دارم ؟؟

کافیه یه سرچ ساده با نوع فایل پی دی اف بزنین تو گوگل

البته انگلیسی

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...

علی_ بچه ها من پروژم تحقیق در مورد سیالات غیر نیوتنی خواهش میکنم بهم کمک کنید اخه تا 5 روز دیگه باید تحویل بدم اگه امکان داره مطلب بدرد بخوری دارید برام بفرستیدali.tarahomi@ymail.com

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
  • 3 هفته بعد...
مرسی یوسف جان

خیلی مطالب و مقالات خوب و مفیدی گذاشتی

انشاالله از این ترم (بعد از 1 ترم مرخصی) باز هم در دانشگاه حاضر میشم و جو درس میگیرم و بیشتر و با علم بیشترتر در این موضوعات وارد میشم...

من(و شاید خیلی از دانشجوهای کارشناسی) هنوز درک کاملی از سیالات غیر نیوتنی ندارم...

در دوره کارشناسی یادم میاد سیال نیوتنی رو تعریف میکردند و برای تعریف سیال غیر نیوتنی میگفتند هر سیالی که نیوتنی نباشه... و بیشتر توضیح نمیدادند چون از حیطه کارشناسی خارج بود...

به هر حال مرسی بابت زحماتی که میکشید با اینکه میدونم خیلی سرت هم شلوغه

:a030:

آموزنده بود. مطلب زیر هم به بررسی تفاوتهای سیال نیوتنی و غیرنیوتنی پرداخته است.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام.چند تا سوال :

1- نفت خام از کدام گروه سیالات غیر نیوتنی محسوب میشه؟

2- برای محاسبه رینولدز نیاز به مقادیر n و k هست که نمیدونم از کجا باید بدست بیارم؟

مقادیر ویسکوزیته و دمای نمونه نفت خام به ترتیب:

T=5-10-20-30-40

0.0067 و 0.0088 و 0.0124 و 0.0200 و 0.0247 =µ

نمودار رسم شده منحنی است.اما باید بصورت خطی تبدیل بشه.

لطفا راهنمایی فرمایید.

با تشکر

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...
  • 4 هفته بعد...
  • 10 ماه بعد...

سلام . در مورد مدل سازی لاستیک با نرم افزار فلونت سوال داشتم . میخواستم بدونم چجوری باید پارامتر ها رو تعریف کنم . فایل یا پروژه ای هست که این موارد داخل ثبت شده باشه .

منظورم از لاستیک ، پلیمر پخت نشده است . میخوام جریان سیال Ruuber را با فلونت بررسی کنم . مشابه این کار را با نرم افزار mold flow انجام دادن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...