رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

ezjp4kht2jsmtv796o1.jpg

باغ کلمات / The Garden of Words

کارگردان : Makoto Shinkai

ژانر : درام

کشور تولید کننده : ژاپن

محصول: 2013

خلاصه داستان:

جوانی به نام تاکائو علاقه زیادی به طراحی کفش دارد و به همین دلیل از مدرسه فرار کرده و برای تمرین طراحی به باغی سرسبز می‌رود. در همین باغ او با دخترعجیبی به نام یوکینو آشنا می‌شود. این دیدارها بدون هیچ قرار قبلی تکرار می‌شود، اما فقط در روزهای بارانی…

بعد از یه هفته ی شلوغ ، دیدن این انیمه خیلی چسبید به من ، مثل یک خواب شیرین، لذت بخش و آرامش بخشه

45 دقیقه هم بیشتر نیست

:a030:

• Like 2
لینک به دیدگاه

Lone Survivor

داستانی واقعی از عملیات 4 نفر ازنیروهای نیوی سیلز آمریکا علیه طالبان که طی یک درگیری خونین تنها یک نفر زنده میمونه :hanghead:

• Like 3
لینک به دیدگاه

special force

دایان کروگر در نقش یک خبرنگار فرانسوی در افغانستان توسط نیروهای طالبان گروگان گرفته میشه که 6 نفر از نیروی های ویژه فرانسه برای آزاد سازی گروگان به افغانستان فرستاده میشن اما عملیات طبق برنامه پیش نمیره ... براساس داستان واقعی

• Like 3
لینک به دیدگاه

[h=3]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
[/h]زندگی نامه موسس اف بی ای.

ب نظر من یک سرباز واقعی برای کشورش بود. کاری ب تصور درست یا غلطش ندارم اما مشخص بود ک فیلم یک طرفانه ب بررسی زندگیش نپرداخته.

اگر درباره سیستمهای فدرالی و ماهیت پلیس فدرال اطلاعی ندارین، ویکی پدیا رو بگردید. مطالب جالبی هست

ب ی بار دیدنش می ارزه. الان هم رفتم winter sleep رو بگیرم ببینم. امیدوارم اونقدری ک تعریفش رو شنیدم خوب باشه ک 3 ساعت وقت بزارم :banel_smiley_4:

• Like 2
لینک به دیدگاه

بیگانه

کارگردان: بهرام توکلی

بازیگران : مهناز افشار، پانته آ بهرام، امیر جعفری و هومن برق نورد

براساس نمایش نامه تراموایی به نام هوس اثر تنسی ویلیامز

هم بهرام توکلی رو دوست دارم هم ترموایی به نام هوس

طبیعتا از فیلم راضیم اما به خوبی فیلم "اینجا بدون من" نبود

• Like 2
لینک به دیدگاه

O Brother Where Art Thou ▪ سال ساخت: ۲۰۰۰

▪ نام کارگردان: جوئل کوئن

▪ محصول: آمریکا

▪ فیلمنامه: برادران (جوئل و ایتن) کوئن

▪ بازیگران: جورج کلونی، جان تارتورو، تیم بلیک نلسون

• Like 2
لینک به دیدگاه

gone_girl23.jpg

Gone Girl (دختر از دست رفته)

نویسنده :

کارگردان: David Fincher

بازیگران :

,
,

2014

خلاصه داستان :

نیک دان پس از ناپدید شدن همسر خود،به عنوان مظنون اصلی پرونده شناخته می شود و در کانون توجه رسانه ها قرار می گیرد و...

خوب بالاخره جدیدترین ساخته ی دیوید فینچر هم منتشر شد و موفق به دیدنش شدم. البته نسخه ی WEB-DL هست ولی کیفیت خیلی خوبی داره.

این فیلم از روی رمانی پر فروش به همین نام ساخته شده و گویا اقتباس وفاداری هم بوده چرا که خود نویسنده ی رمان فیلمنامه رو هم نوشته.

در این فیلم هم شاهد مهارت فینچر در گمراه کردن مخاطب و همینطور تزریق تعلیق به داستان و حفظش تا پایان هستیم. سیر روایی و اتفاقات داستان در کنار استفاده از عنصر غافلگیری به گونه ای هست که کارگردان به بیننده اجازه ی پیش بینی نمیده، با وجود زمان طولانی فیلم، انقدر داستان جذابیت داره که بیننده به هیچ وجه خسته نمیشه.

از نظر فیلمنامه هم کم نقص هستش و فینچر در فضایی سیاه با نگاهی بی رحمانه به مقوله ازدواج و روابط زوج ها پرداخته.

مهم ترین مشخصه ی فیلم، کارگردانی بی نظیر دیوید فینچر هست. مثل بقیه کارهاش از نظر فنی فوق العاده ست. نکته ی ارزشمند فیلم بنظرم سیاه و سفید مطلق نشون ندادن شخصیتای اصلی فیلمه که تا پایان حفظ میشه این رویه.

البته تو این فیلم هم کارگردان نقد جدی به رسانه ها و نقش اساسی رسانه ها در کنترل افکار مردم داره.

بازی تیم بازیگری هم عالیه، بن افلک که بازی دقیق و قدرتمندی رو ارائه داد با توجه به نقش سختی که داشت، این استیصال و سردرگمی رو بخوبی منعکس کرده در بازیش، بهتر از ایشون رزاموند پايک در نقش امی بازی بسیار خوبی رو به نمایش گذاشت نقشش بسیار پیچیده بود و بازی سختی رو می طلبید، یحتمل نامزد اسکار هم بشه برای ایفای این نقش.

سایر موارد مثل موسیقی، تدوین و فیلمبرداری هم در حد اعلای خودشون هستن.

در کل فیلم بسیار خوبیه، غافلگیر کننده، تلخ و گزنده و تاریکه، و خیلی برای من جالب بود که در فیلمی این چنینی گاها رگه های طنز رو هم شاهدیم

پیشنهاد می کنم حتما ببینید

• Like 3
لینک به دیدگاه

Big Lebowski

داستان این فیلم در مورد چند روز از زندگی یک بیکار آمریکایی در شهر لس‌آنجلس آمریکاست که روزی با یک میلیونر همنام خود اشتباه گرفته می‌شود.

ژانر در سینما دارای قواعد است. این یک اصل کلی است. یعنی شما برای ساخت یک فیلم جنایی قواعدی را باید رعایت کنید. برای یک فیلم کمدی نیز قاعده مشخص است. این قواعد اگرچه داخل کتابهای درسی نیست اما نسل به نسل از کارگردانان صاحب سبک به دیگران رسیده و تیدیل به قانون و قاعده شده. حالا کوئن ها آمده اند و با زیرکی و ظرافت زیرآب هرچه قانون و قواعد در ژانر های مختلف است را زده اند و در این راستا هیچ کس هم به آنها ایراد نمی گیرد. چرا که روش کوئن ها در ساخت قصه هایشان از اول اینگونه بوده است و ربطی به خودنمایی های مرسوم بعضی از فیلمسازان بی عقل ندارد.

• Like 1
لینک به دیدگاه

xcijsfmxnkiyl61v29n.jpg

I'm Here

نویسنده و کارگردان: اسپایک جونز

محصول 2010

زمان: 35 دقیقه

این اثر یکی از کارهای کمتر دیده شده ی اسپایگ جونز کارگردان خوش ذوق آمریکایی هست، حتی زیرنویس انگلیسی هم ازش نیست!

ایشون رو همه بخاطر فیلم تحسین شده ی

به خاطر داریم، اون فیلم رو شخصا بی نهایت دوست داشتم، کلا خیلی خلاقه، فیلم مطرح دیگه ی ایشون
هست که کار خوبیه اون هم.

این فیلم کوتاه هم مانند بقیه کاراش خیلی خوش ساخت ، خلاقانه و دوست داشتنیه، کلا این کارگردان نگاه جالبی به مقوله ی عشق و تکنولوژی داره . این نگاه، هم در این فیلم و هم در آخرین ساخته ش Her بخوبی مشهوده.

این فیلم یک عاشقانه ی تاثیرگذاره، پیشنهاد می کنم ببینید

• Like 4
لینک به دیدگاه

.

Room_8_C-190838129-large.jpg

Room 8

کارگردان:

محصول 2013

زمان: 8 دقیقه

درباره فیلم:

اتاق هشت یا بعبارتی سلول شماره ۸ فیلم کوناهی است ساخته فیلمی کوتاه از James W. Griffiths and Sophie Venner محصول کشور بریتانیا .

داستان فیلم در مورد یک زندانی روسی تازه وارد است که در سلول با مردی مواجه میشود که صاحب یک جعبه عجیب و غیرمعمولی است.

این فیلم کوتاه تاکنون موفق به دریافت چندین جایزه جهانی شده است که از جمله می توان به بهترین فیلم کوتاه مراسم بفتا (آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا) در سال ۲۰۱۴ اشاره کرد.

فیلم کوتاه جالب و قابل توجهی هست، ببینید دوستان

گویا این فیلم ایده ش رو از فیلم کوتاهی به نام "حشره" به کارگردانی کریستوفر نولان گرفته . حشره جزء اولین تجربه های فیلمسازی نولان هست.

میتونید از لینک زیر این فیلم کوتاه رو هم ببینید:

• Like 5
لینک به دیدگاه
xcijsfmxnkiyl61v29n.jpg

I'm Here

نویسنده و کارگردان: اسپایک جونز

محصول 2010

زمان: 35 دقیقه

این اثر یکی از کارهای کمتر دیده شده ی اسپایگ جونز کارگردان خوش ذوق آمریکایی هست، حتی زیرنویس انگلیسی هم ازش نیست!

ایشون رو همه بخاطر فیلم تحسین شده ی

به خاطر داریم، اون فیلم رو شخصا بی نهایت دوست داشتم، کلا خیلی خلاقه، فیلم مطرح دیگه ی ایشون
هست که کار خوبیه اون هم.

این فیلم کوتاه هم مانند بقیه کاراش خیلی خوش ساخت ، خلاقانه و دوست داشتنیه، کلا این کارگردان نگاه جالبی به مقوله ی عشق و تکنولوژی داره . این نگاه، هم در این فیلم و هم در آخرین ساخته ش Her بخوبی مشهوده.

این فیلم یک عاشقانه ی تاثیرگذاره، پیشنهاد می کنم ببینید

چه جالب

من عااااااااااشق فیلم Her ام

خیلی

خیلی

متاسفانه نمیدونم کی از رو هاردم پاکش کردم والا خیلی دلم میخواد دوباره و دوباره ببینمش :w16:

شیوا در مورد این فیلم کوتاهش و داستانش کمی بیشتر توضیح میدی عزیزم :icon_redface:

• Like 4
لینک به دیدگاه
چه جالب

من عااااااااااشق فیلم Her ام

خیلی

خیلی

متاسفانه نمیدونم کی از رو هاردم پاکش کردم والا خیلی دلم میخواد دوباره و دوباره ببینمش :w16:

شیوا در مورد این فیلم کوتاهش و داستانش کمی بیشتر توضیح میدی عزیزم :icon_redface:

بله، کاملن باهات موافقم

عالیه

Her برای من بهترین فیلم پارسال بود.:w16:

خلاصه ش رو برات میزارم:

شلدون یک روبات خاکستری با سری شبیه به کامپیوترهای قدیمی است. او هر روز با اتوبوس به کتابخانه عمومی می‌رود و به خانه برمی‌گردد و در پایان روز خود را دوباره شارژ می‌کند. او غمگین و بی‌کس به نظر می‌آید تا اینکه یک روز که در ایستگاه اتوبوس منتظر ایستاده، روبات زنی به نام فرانچسکا را می‌بیند که سوار بر خودرویی با دوستان خود در حال عبور است …

فیلمش کوتاهه، خودم فضاش رو خیلی دوست داشتم، ساده و صمیمیه و از همه مهم تر خیلی صادقه،

حالا در ادامه ی داستانش که بالا نوشتم، می بینیم که این شلدون در راه عشقش یه سری جان فشانی هایی می کنه که واقعن تاثیرگذاره ، (حالا بیشتر باز نمی کنم که اسپویل هم نشه) دیدن این فداکاری ها از جانب یک ربات (اونم تو این عصر تکنولوژی که عشق علنا مُرده) برای شخص من خیلی لدت بخش و دوست داشتنی بود.

این جنس عشق در عصر ما، دقیقن موضوع اصلی 2 فیلم آخر جونز هست.

حالا اگر خواستی ببینی بگو لینکشو بدم بت، چون تو نت فقط یکی دوجا هست

• Like 4
لینک به دیدگاه
بله، کاملن باهات موافقم

عالیه

Her برای من بهترین فیلم پارسال بود.:w16:

خلاصه ش رو برات میزارم:

شلدون یک روبات خاکستری با سری شبیه به کامپیوترهای قدیمی است. او هر روز با اتوبوس به کتابخانه عمومی می‌رود و به خانه برمی‌گردد و در پایان روز خود را دوباره شارژ می‌کند. او غمگین و بی‌کس به نظر می‌آید تا اینکه یک روز که در ایستگاه اتوبوس منتظر ایستاده، روبات زنی به نام فرانچسکا را می‌بیند که سوار بر خودرویی با دوستان خود در حال عبور است …

فیلمش کوتاهه، خودم فضاش رو خیلی دوست داشتم، ساده و صمیمیه و از همه مهم تر خیلی صادقه،

حالا در ادامه ی داستانش که بالا نوشتم، می بینیم که این شلدون در راه عشقش یه سری جان فشانی هایی می کنه که واقعن تاثیرگذاره ، (حالا بیشتر باز نمی کنم که اسپویل هم نشه) دیدن این فداکاری ها از جانب یک ربات (اونم تو این عصر تکنولوژی که عشق علنا مُرده) برای شخص من خیلی لدت بخش و دوست داشتنی بود.

این جنس عشق در عصر ما، دقیقن موضوع اصلی 2 فیلم آخر جونز هست.

حالا اگر خواستی ببینی بگو لینکشو بدم بت، چون تو نت فقط یکی دوجا هست

به نظر جالب میاد:w16:

مرسی عزیزم:icon_gol::icon_gol:

آره اگه لطف کنی لینکشو بدی خیلی ممنون میشم:icon_redface:

خیلی وقته فیلم ندیدم :hanghead:

• Like 4
لینک به دیدگاه

ام(m)

ساخت 1931 بیشترین چیزی که درگیرش بودم این بود تمام این افراد به احتمال زیاد مردن

فیلم هم عالی بود

• Like 4
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...