رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

خیلی خیلی خیلی سپاسگزارم از پیگیری دوستان خانم شیوا و آقای امین و خانم مریم:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

از اسمش مطمئنین؟

احیانا منظورتون once upon a time in America نیست؟:ws38:

حق با شماست! روزی روزگاری در آمریکا هم داریم! اتفاقا کارگردانش هم همون سرجیو لئونه کارگردان روزی روزگاری در غرب هستش!

• Like 3
لینک به دیدگاه

giw2ihv12n7ogy3ty4ib.jpg

Psycho روانی

کارگردان :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

نویسنده :

بازیگران:

,
,

1960

جوایز :

نامزد اسکار: بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین طراحی صحنه، بهترین فیلمبرداری، بهترین کارگردانی

خلاصه داستان :

«مارین کرین» پولهای کارفرمایش را می دزدد و از شهر محل سکونتش خارج می شود و بین راه در هتل بیتس، که جوانی به نام «نورمن» اداره اش می کند، به استراحت می پردازد. «نورمن» به او می گوید که همراه مادر از لحاظ روانی نامتعادلش در خانه کنار هتل زندگی می کند...

امروز بالاخره سعادت نصیب من شد که این فیلم رو ببینم. بعد از مدتها لذت فراوانی بردم از فیلم دیدن. یک فیلم هیچکاکی تمام عیار با هیجان و تعلیقی که تا لحظه ی آخر شما رو میخکوب میکنه. بعد از حدود 40 دقیقه یه شوک تکان دهنده به بیننده میده و شما رو هاج و واج میزاره.

تو این فیلم بیش از هرچیز کارگردانی استادانه ی هیچکاک خودنمایی میکنه. میبینیم که ایشون با مهارت چطور باعث میشن که کاملا با شخصیت اول فیلم و ترسهاش همراه بشیم و حتی در پایان احساس دلسوزی هم کنیم.مثل همیشه فضا و موسیقی متن فیلم هم عالیه.

از بین کارایی که از ایشون دیدم روانی برای من بهترین کارش بوده تابحال.

این فیلم فصل جدیدی رو در سینمای ترسناک بوجود آورد و منبع الهام کارگردانای زیادی شده.

تجربه ی فوق العاده ای بود دیدن این فیلم

:a030:

• Like 3
لینک به دیدگاه
اینجا میشه سریالای جدیدی هم که دیدیم تعریف کنیم عایا ?!؟ :w02:

درود بر شما،

اتفاقا چند وقتی بود میخواستم یه تاپیک جداگانه درباره سریال بزنم، شما سبب خیر شدی:w02:

این تاپیک که برای فیلمه.

شما میتونید تو تاپیک زیر درباره سریالایی که میبینید بنویسید:

امیدوارم مشارکت کنن همه :icon_gol:

بحث و گفتگو در مورد سریال های خارجی

• Like 3
لینک به دیدگاه

giw2ihv12n7ogy3ty4ib.jpg

Psycho روانی

کارگردان :

نویسنده :

بازیگران:

,
,

1960

جوایز :

نامزد اسکار: بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین طراحی صحنه، بهترین فیلمبرداری، بهترین کارگردانی

خلاصه داستان :

«مارین کرین» پولهای کارفرمایش را می دزدد و از شهر محل سکونتش خارج می شود و بین راه در هتل بیتس، که جوانی به نام «نورمن» اداره اش می کند، به استراحت می پردازد. «نورمن» به او می گوید که همراه مادر از لحاظ روانی نامتعادلش در خانه کنار هتل زندگی می کند...

امروز بالاخره سعادت نصیب من شد که این فیلم رو ببینم. بعد از مدتها لذت فراوانی بردم از فیلم دیدن. یک فیلم هیچکاکی تمام عیار با هیجان و تعلیقی که تا لحظه ی آخر شما رو میخکوب میکنه. بعد از حدود 40 دقیقه یه شوک تکان دهنده به بیننده میده و شما رو هاج و واج میزاره.

تو این فیلم بیش از هرچیز کارگردانی استادانه ی هیچکاک خودنمایی میکنه. میبینیم که ایشون با مهارت چطور باعث میشن که کاملا با شخصیت اول فیلم و ترسهاش همراه بشیم و حتی در پایان احساس دلسوزی هم کنیم.مثل همیشه فضا و موسیقی متن فیلم هم عالیه.

از بین کارایی که از ایشون دیدم روانی برای من بهترین کارش بوده تابحال.

این فیلم فصل جدیدی رو در سینمای ترسناک بوجود آورد و منبع الهام کارگردانای زیادی شده.

تجربه ی فوق العاده ای بود دیدن این فیلم

اتفاقا منم 2 شب پیش این فیلم رو دیدیم و بسیار لذت بردم .کلا فضای فیلمای هیچکاک رو دوس دارم . :icon_gol:

فیلم دیگه ای که دیدیم old boy بود .در کل فیلم خوب و قوی ای بود .ازون فیلما که اصلا به تایم نگاه نکردم که ببینم کی تموم میشه ولی در نهایت پایان فیلم خیلی تلخ و ناخوشایند بود برام . یا اینکه در پایان با یه هیپنوتیزم یه رابطه ناخوشایند رو عادی جلوه میده با تم تقریبا مذهبی من سازگار نبود

• Like 3
لینک به دیدگاه

فیلم قشنگی بود در مورد شهر باستانی پمپی آخرش غمناک بود:5c6ipag2mnshmsf5ju3

• Like 3
لینک به دیدگاه

220px-Hercules_%282014_film%29_poster.jpg

در مورد هرکول قهرمان افسانه ای یونان باستان ، کلا عاشق فیلمای تاریخی و اساطیریم:ws3:

• Like 3
لینک به دیدگاه
اتفاقا منم 2 شب پیش این فیلم رو دیدیم و بسیار لذت بردم .کلا فضای فیلمای هیچکاک رو دوس دارم . :icon_gol:

فیلم دیگه ای که دیدیم old boy بود .در کل فیلم خوب و قوی ای بود .ازون فیلما که اصلا به تایم نگاه نکردم که ببینم کی تموم میشه ولی در نهایت پایان فیلم خیلی تلخ و ناخوشایند بود برام . یا اینکه در پایان با یه هیپنوتیزم یه رابطه ناخوشایند رو عادی جلوه میده با تم تقریبا مذهبی من سازگار نبود

الله اکبر به این اولد بوی، اصلا زد نابودم کرد این فیلم....

عالی بود عالی

هرچند همه با همین پایانش اندکی مشکل دارن میتونست جور دیگه ای تموم بشه مثلا خودکشی ای چیزی...

البته اون رابطه که گفتی خیلی مرتبط با مذهب نیست، از نظر هر کسی در هر جایی و با هر اعتقادی منزجر کننده است

• Like 3
لینک به دیدگاه

(بدلیل پوستر منشوری فیلم از گذاشتن عکس معذورم):ws3:

Kiss me

کارگردان: Alexandra-Therese Keining

بازیگران: Ruth Vega Fernandez, Liv Mjönes, Krister Henriksson

محصول 2011 سوئد

خلاصه فیلم :

"میا" و "فریدا" در سن سی سالگی و در جشن ازدواج پدر و مادر یکدیگر، همدیگر را ملاقات می کنند. پدر میا با مادر فریدا می خواهد ازدواج کند و این امر این دو دختر را تبدیل به خواهر های ناتنی می کند. اما این آشنایی منجر به بوجود آمدن رابطه بسیار صمیمی بین این دو خواهر می شود که …

بنده دیروز این فیلم رو دیدم، باید عرض کنم فیلم علی رغم اینکه تا میانه هاش خوب جلو میره اما در ادامه کارگردان و نویسنده ی محترم فیلمنامه رو بصورت پکیج میزارن زمین و داد شعار در راستای مظلومیت همجنسگراها و نداشتن جایگاه اجتماعیشون رو سر میدن که هرچه به پایان نزدیک میشیم این دیالوگای شعاری بیشتر میشه، کاملا از فیلم زده بیرون و لطمه زده به کار.

متاسفانه ایرادات فاحش فیلمنامه ای در نیمه ی دوم در کنار شخصیت پردازی های سطحی و در ادامه ری اکشن های بچگانه و غیر منطقی بشدت به فیلم ضربه زده. فرم و ریتم فیلم تا نیمه های راه خوب بود ولی بعدش کلا تم رو عوض کرد کارگردان خاصه دقایق پایانیش که بشدت ضعیف بود.البته فیلم بشدت عاشقانه ست و انصافا بعضی سکانسهاش خوب دراومده. بازی یکی از دو شخصیت اصلی خوب بود ولی ضعف بازی اون بازیگر بلونده که اسمش رو نمیدونم بدجوری تو دوق میزد.

با توجه به مواردی که بالا گفتم فیلم در بهترین حالت متوسط رو به ضعیف هست

• Like 4
لینک به دیدگاه

NF-TheFaultInOurStars-4.jpg

The Fault in Our Stars

«بخت پریشان» که از روی رمان پرفروشی با همین نام اثر جان گرین اقتباس شده است، نه تنها به خاطر داستانش بلکه از جهت شیوه احساسی و تاثیرگذاری که داستانش را ارائه می‌کند درخور تقدیر است.

قبلن از شایلین وودلی فیلم The Spectacular Now رو دیده بودم که خوشم نیومده بود ولی توی این فیلم خیلی خوب بازی میکنه ..

دیالوگ های خوبی هم داره این فیلم .

+

خوب

• Like 4
لینک به دیدگاه

The Fault in Our Stars

«بخت پریشان» که از روی رمان پرفروشی با همین نام اثر جان گرین اقتباس شده است، نه تنها به خاطر داستانش بلکه از جهت شیوه احساسی و تاثیرگذاری که داستانش را ارائه می‌کند درخور تقدیر است.

قبلن از شایلین وودلی فیلم The Spectacular Now رو دیده بودم که خوشم نیومده بود ولی توی این فیلم خیلی خوب بازی میکنه ..

دیالوگ های خوبی هم داره این فیلم .

+

خوب

تماشای The Spectacular Now برای من عذابی بس الیم بود، به زور تمومش کردم اونم چون تنها نبودم دیگه تا تهش مجبور بودم بشینم:w000:

این شایلین وودلی کلا بگیر نگیر داره بازیش، بعضی جاها خیلی بده بعضی جاها خیلی خوب

• Like 2
لینک به دیدگاه

2o5hej579ae9stgwd2uu.jpg

Edge of Tomorrow (لبه فردا)

کارگردان :

نویسندگان :

,
,

بازیگران :

,
,

برگرفته از رمانی با نام "

" اثر :

2014

خلاصه داستان :

سرگرد بیل کیج مدیر روابط عمومی حیله گری است که برای آرام کردن توده‌های مردم بر صفحه تلویزیون ظاهر می‌شود، در حالیکه خودش از زندگی نسبتاً آسوده دور از خط مقدم برخوردار است.اما پس از مدتی، بِرَندِن گِلیسِن در نقش ژنرال بِریگام، تصمیم می گیرد کیج را به خط مقدم مهمترین نبرد در جنگ بفرستد. کیج امتناع می کند و به سرباز تنزل درجه داده می شود. یکدفعه می‌بینیم کیج در لباسی جنگی که از آن سردر نمی‌آورد، در میدان جنگ در میانه حمله ای ساحلی با قدم های سنگین در حال حرکت است که...

از فیلمای علمی تخیلی خوبی بود که اخیرا دیدم، تم اصلی داستان که تکرار شدن دوباره و دوباره ی یک روز هست چندین بار در ژانرهای مختلف بکار رفته، بهترین نمونش بنظرم فیلم

هست که خوب ژانرش کاملا متفاوت بود اون فیلم، درام کمدی بود با بازی بیل مورای دوست داشتنی.

این فیلم یه اثر علمی تخیلی هست با اکشن جذاب و همچنین فیلمنامه ی قوی با حداقل چاله چوله ی ممکن، خودم انتظارم خیلی پایین تر بود از فیلم اما خوشم اومد. البته اواسط فیلم یکم خسته کننده میشه ولی در کل خوبه. مهمترین ویزگی این فیلم فیلمنامه ی خوبشه.

ترکیب تیم بازیگری هم خیلی خوب بود تام کروز که پای ثابت این نقش هاست و در این فیلم هم مانند بقیه ی نقش های این شکلیش موفق عمل کرده (البته تو این فیلم اوایلش برعکس نقشای همیشگیش خیلی دست و پا چلفتی و بی جربزه ست) و صد البته امیلی بلانت دوست داشتنی و جذاب که بنظرم بهترین انتخاب ممکن برای این نقش بود. ابعاد مختلف شخصیتی این نقش رو بخوبی درآورد.بازیگر کاریزماتیکیه.

هر چند خودم خیلی سلیقه م نیست این سبک فیلما ولی انصافا از کارای خوب چند سال اخیر تو این ژانر محسوب میشه

• Like 5
لینک به دیدگاه

f0aagn34uvug0nvc5uzg.jpg

سگ آندلسی

کارگردان : لوئیس بونوئل

بازیگران : پییر باچف - سیمونه مارویل - لوئیس بونوئل - سالوادور دالی

سال تولید : ۱۹۲۹ - فرانسه

۲۱ دقیقه

خلاصه :

داستان این فیلم (اگر بشود اسمش را داستان گذاشت) مجموعه ای از تصاویر نامربوط به یکدیگر است. و در واقع مجموعه ای از رویاهای بونوئل و دالی میباشد که به صورت فیلم در آمده است.

اولین تجربه ی من از سینمای بونوئل که اتفاقا همزمان شد با اولین فیلم این کارگردان ، گویا این فیلم اولین فیلم سورئال ساخته شده هست و پدربزرگ این ژانر به حساب میاد. من هم که از علاقه مندان سورئال هستم کنجکاو بودم ببینمش، متاسفانه بدلیل عدم شناخت و آشنایی با سینما و دنیای ایشون خیلی سر در نیاوردم از فیلم و دست به دامان نقدهای مختلفی که از فیلم موجوده شدم :ws3:

البته ماهیت گنگ و رویا گونه ی این جنس فیلمها طوریه که هر کسی میتونه برداشت های مختلفی ازش داشته باشه و اصلا زیبایی و ویژگی اصلی این فیلما همین هست، بیننده باید خودش رو رها کنه درفیلم و فقط ازش لذت ببره. این فیلم مرجع و منبع الهام بسیاری از کارگردان های مطرح سورئال هم شده گویا.

تجربه ی عجیب غریبی بود برای من، یه استارتی شد که بقیه آثارش رو هم ببینم خاصه "ملک الموت" که از کارای معروفش هست.

• Like 3
لینک به دیدگاه
تماشای The Spectacular Now برای من عذابی بس الیم بود، به زور تمومش کردم اونم چون تنها نبودم دیگه تا تهش مجبور بودم بشینم:w000:

این شایلین وودلی کلا بگیر نگیر داره بازیش، بعضی جاها خیلی بده بعضی جاها خیلی خوب

درسته، واقعن که عذابی بود دیدنش ، از شایلین وودلی که بگذریم ، بازیگر نقش پسره خیلی بد بود ..

----------------------------------------------

5.jpg

The Dictatore :

دیکتاتور فیلم خنده داری ست، علاوه بر این فیلمی وقیح، مخالفت برانگیز، بی نزاکت، عامیانه و ناهنجار است.

اولین فیلمی که از ساشا بارون کوئن دیدم سوئینی تاد بود . فکر نمیکردم انقد خوب نقش کمدی بازی کنه ..! حالا بماند که کلن کمدین هست. و با borat مشهور شده

نمیدونم چرا همیشه با دیدن پوستر فیلم منصرف میشدم از دیدنش

ولی خب فیلم مجموعه ای از سکانسای خنده داره ( مثلن قضیه HIV علاالدین بودن ، یا اونجا که تو هلیکوپتر بودن و ... )

اگر ندیدین پیشنهاد میشه ..

• Like 2
لینک به دیدگاه

9zbxe50aett9rmdem52n.jpg

Sin City: A Dame to Kill For (شهر گناه: بانویی که به خاطرش می کشم)

کارگردانان :

,

نویسنده :

بازیگران :

,
,

2014

خلاصه داستان :

در شهری پر از خشونت که حتی پلیس هم در آن به شدت فاسد است، فردی به نام دوایت مک کارتی توسط عشق قدیمی اش آوا لورد فرا خوانده شده است تا به او برای فرار از دست همسر بدنامش کمک کند؛ اما دوایت متوجه می شود که هدف های اصلی آوا از آنچه که به نظر می رسد بار گناه بیشتری به همراه دارد ...

خوب بالاخره انتظارها به پایان رسید و این فیلم هم بلوریش اومد، برای طرفداران sin city این فیلم هم لذت بخشه، چون تو همون سبک و فضا سپری میشه، ولی بنظرم اصالت و همینطور جسارت فیلم اول رو نداره، از نظر فیلمنامه و شخصیتا هم کار اول، بهتر و جذاب تر بود، اما از این فیلم هم میشه مثل قبلی کاملا لذت برد. چندتا شخصیت جدید هم اضافه شدن که در راس اونها اوا گرین هست که کاملا میدرخشه در فیلم و بار اصلی فیلم به دوش ایشون هست، در توصیف نقش و بازی ایشون به عبارت "خیره کننده" بسنده میکنم.

در کل برای طرفدارای sin city از جمله خودم کاملا راضی کننده بود :a030:

• Like 1
لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

Lucy-2014.jpg

نام فیلم : لوسی – Lucy

اطلاعات کامل :

IMDB

ژانر : اکشن | علمی تخیلی

محصول : 2013 فرانسه

کیفیت : WEBRip 720p

زمان : 89 دقیقه

کارگردان : Luc Besson

ستارگان : Scarlett Johansson , Morgan Freeman, Analeigh Tipton

نقد فیلم: فیلم درباره ی زنی به اسم "لوسی" با هنرمندی فوق العاده اسکارلت یوهانسون هستش...داستان در مورد کشف نوعی جدید از مواد مخدره که هنوز به بازار عموم عرضه نشده و سازندگانش قصد انتقال این مواد از طریق محموله های انسانی به نقاط مختلف جهان جهت فروش رو دارن که یکی از اون محموله ها لوسی هستش.حین انتقال،قسمتی از این مواد جذب بدن لوسی میشه و به لوسی این امکان رو میده تا بتونه از 100% ظرفیت مغزش استفاده کنه...فیلم رو ببینید تا بفهمید با استفاده از 100%ظرفیت مغز چه کارهایی میشه انجام داد...:ws3:

حتماً این فیلم رو ببینید...بازی مورگان فریمن در کنار اسکارت یوهانسون ترکیب جالبی بود!:ws37:

لینک دانلود مستقیم با کیفیت Webrip

دانلود زیرنویس (البته خیلی جالب ترجمه نکرده)

لینک به دیدگاه
gdrjotq7fr7xwl92pb4h.jpg

من هم امروز به تماشای Maleficent نشستم

بیش از هر چیز بخاطر دیدن دوباره ی آنجلینا جولی دوست داشتنی :w16:

این فیلم روایت دیگری هست از انیمیشن معروف زیبای خفته (محصول 1959) که این بار به شخصیت منفی اون داستان یعنی ملفیسنت پرداخته که اتفاقا بشدت دوست داشتنی هم از آب در اومده، خودم ندیدم اون انیمیشن رو، خیلی در جریان داستانش نبودم ولی این فیلم رو دوست داشتم، سرگرم کننده است و فیلمنامه ی سر راستی داره و اینکه کارگردان علاوه بر مخاطب کودک به بزرگسالا هم توجه داشته و چند تا اکشن درست حسابی رو قرار داده در فیلم. البته فیلم بیشتر مخصوص سن های پایین تره.

از نظر جلوه های بصری هم قابل قبوله و نماها چشم نوازه

مهم ترین نکته ای که تو فیلم به چشم میخوره آنجی هست که بخوبی این شخصیت رو درآورده طوری که کاملا بیننده همراه میشه باهاش. ظاهرا بخاطر درخواست بچه هاش بازی تو این فیلم رو قبول کرده و یکی از بچه هاش هم نقش کوتاهی رو بازی کرده در فیلم.:ws3:

کارگردان این فیلم هم اولین تجربه ی کارگردانیش هست و تا کنون در حوزه جلوه های ویژه فعالیت میکرده و آثار قدرتمندی مثل آواتار رو در کارنامه ش داره.

در کل در فیلمای تابستانی اثر قابل قبولیه از همه ی اینا گذشته مگه میشه از دیدن بازی آنجی گذشت؟ یکی از کاریزماتیک ترین بازیگرای حال حاضره بنظرم

این فیلم امروز دیدم خیلی خوشم اومد مخصوصا بازی انجلینا :ws37:

• Like 2
لینک به دیدگاه

da5wazvfittyryjdap78.jpg

Only God Forgives (فقط خدا می بخشد)

کارگردان :

نویسنده :

بازیگران :

,
,

2013

خلاصه داستان : جولیان (رایان گاسلینگ) نقش خلاف کاری آمریکایی در بانکوک را به عهده دارد که تحت پوشش باشگاه مشت زنی،معاملات مواد مخدر انجام می دهد و زمانی زندگی برای او پیچیده تر از گذشته می شود که مادرش از او می خواهد قاتل برادرش را پیدا کرده و نابود کند و ...

خیلی مختصر نظرم رو مگم دربارش: خواب آور، نچسب و بشدت پر ادعا :banel_smiley_4:

فیلم قبلی این کارگردان به نام Drive خیلی خوش ساخت بود ولی این فیلم واقعا ضعیف بود

dglt5zo3xaop5r2y0.jpg

Transformers: Age of Extinction

کارگردان :

نویسنده :

بازیگران :

,
,

2014

خلاصه داستان : یک تعمیرکار و خانواده‌اش به آتوبات‌ها محلق می‌شوند، در حالی که یک شکارچی از دنیایی دیگر در پی آنهاست.

خیلی هوس کرده بودم یه فیلم با جلوه های ویژه ی عالی ببینم، تصمیم بدیدن جدیدترین فیلم تبدیل شوندگان گرفتم.:banel_smiley_4:

ولی این فیلم نبود، جلوه های ویژه ای بود که یه دو تا دیالوگ هم تهش انداخته بودن برای خالی نبودن عریضه. کلا به فیلمنامه هیچ اعتقادی ندارن کارگردان و نویسنده گویا

فقط 2:45 وقت گرانبهای شماست که تلف میشه با این فیلم

یه چیزی اونور فاجعه بود، تنها چیزی که داره جلوه های ویژه ی کار شده و اکشن فوق العاده زیادشه که اونم چون در راستای هیچی نیست از اواسط فیلم ببعد آزار دهنده میشه

:icon_razz:

• Like 3
لینک به دیدگاه

فیلم فوق العاده زیبای her محصول 2013

در مورد زندگی شخصی فردی که در آینده زندگی میکنه

مردی که نامه های عاشقانه برای مردم مینویسه و حتی نامه هاش به صورت کتاب چاپ میشه ولی خودش توی روابط عاطفیش با مشکل مواجه شده

مردی که مثل خیلی از مردم دیگه عاشق یه سیستم عامل میشه و به صورت مجازی باهاش ارتباط داره

دیگه بیشتر از این تعریف نمیکنم فقط دیالوگی زیبا از فیلم رو هم میذارم...

..............................

مثل اینه که دارم یه کتاب میخونم، و ...

یه کتاب که از ته قلب دوسش دارم

اما الان دارم آروم آروم میخونمش...

برای همین کلمات واقعا از هم دورن و ...

فاصله بین کلمات تقریبا بی پایانه.

من هنوز میتونم تو رو حس کنم...

و کلمه های داستانمون رو،

اما در این فاصله بی پایان کلمات...

من خودم رو پیدا می کنم

اینجا مکانیه که مال دنیای واقعی نیست

جایی که چیزهای دیگه ای هستن