رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

Circumstance.jpg

شرایط / Circumstance

نویسنده و کارگردان :

مریم کشاورز

بازیگران : نیکول بوشهری (عاطفه) ، سارا کاظمی (شیرین) ، رضا سیکسو صفایی (مهران) ، سهیل پارسا (فیروز)

محصول :2011

خلاصه:

داستان کلی فیلم مربوط به دختری است (با نام های عاطفه و شیرین با بازی نیکول بوشهری و سارا کاظمی) که به هم علاقه شدیدی دارند و متمایل به همجنس گرایی هستند و به دلیل "شرایط" نامناسب حاکم در کشور ایران آنها در جلسه پارتی توسط نیرو های پلیس گرفتار می شوند و...

واژه ی آشغال بهترین توصیف برای این فیلمه. هیچوقت به خودم اجازه نمیدم در وصف فیلمی از این واژه استفاده کنم اما این فیلم دیگه چاره ای برام نذاشت

به جرات میتونم بگم ضعیفترین فیلمی هست که تو این چند سال دیدم. فیلم ابتدایی ترین اصول اولیه فیلم سازی رو هم رعایت نکرده از نظر فنی یه چیزی اونور صفر هست. تنها دلیلی که باعث شد فیلم رو ببینم و وسطش قطع نکنم این بود که کنجکاو بودم ببینم یک ایرانی چطور به مقوله ی همجنسگرایی پرداخته. هرچند بعدش احساس کردم به شعورم توهین شده.

:icon_razz::icon_razz:

گویا خانوم کارگردان خودشون هم گی هستن. نساز خواهر من نساز، کسی مجبورت نکرده که!

:icon_razz:

لینک به دیدگاه

nonstop

بازیگران: لیام نیسون، جولین مور

فیلم طرح معمای خوبی داره اما باز شدن گره فیلم خیلی سهل بود.

در فیلمهای معمایی فکر پشت جنایت از خود جنایت مهمتره

اما تو این فیلم با 5تا دیالوگ میگه به این خاطر این کار رو کردم !!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه
بله فاجعه ای بود در نوع خودش این فیلم، لکه ی ننگیست در تاریخ سینما :ws3:

والا این خانوم گویا کلا تا حالا ایران تشریف نیاوردن و این تصوراتی که از ایران دارن و تو فیلم پیاده ش کردن ظاهرا از والدینشون دارن که مربوط به 20 30 سال پیشه. نکرد یه کم آپدیت کنه خودشو که اینجوری به شعور مخاطب ایرانی توهین نشه حداقل :banel_smiley_4:

اینا برا اینکه بتونن اونور کار کنن و تو جشنواره های کشک اونور از اسکار گرفته تا کن بتونن جایزه بگیرن به غربیا خوش خدمتی کنن. کشور خودشونو میفروشن و یه سری احمقم

به اسم دفاع از حقوق زن از اینا حمایت میکنن. اینا همشون مثل همن از این خودشیفته فراهانی گرفته تا همین بهمن غبادی و مریم خانوم

لینک به دیدگاه
بله فاجعه ای بود در نوع خودش این فیلم، لکه ی ننگیست در تاریخ سینما :ws3:

والا این خانوم گویا کلا تا حالا ایران تشریف نیاوردن و این تصوراتی که از ایران دارن و تو فیلم پیاده ش کردن ظاهرا از والدینشون دارن که مربوط به 20 30 سال پیشه. نکرد یه کم آپدیت کنه خودشو که اینجوری به شعور مخاطب ایرانی توهین نشه حداقل :banel_smiley_4:

من این فیلمو ندیدم

اما برام همیشه جای سواله !!!!

اگر گفتن مشکلات اغراق آمیز باشه یا به قولی واسه 20 30 ساله گذشته باشه. این چه مشکلی داره؟؟؟

راستی امروز برای بار سوم Snowpiercer رو دیدم

واقعا این فیلم خوبه

از هر نظر

لینک به دیدگاه

transcendence

Pfister كارگردان

محصول ٢٠١٤

علمي تخيلي

با بازي جاني دپ

با توجه به كاراي قبلي كارگردان فيلم ، بي صبرانه منتظر بودم اين فيلم دستم برسه و ببينم

اون چيزي نبود كه تو ذهنم بود و قبلا راجع بهش خونده و شنيده بودم. نمي دونم شايد من بي حوصله ديدم فيلم رو. لذتي نبردم از تماشاي فيلم، ارتباط هم نتونستم برقرار كنم. ريتمش به نظرم خيلي كند بود. يكسري فرمول تكراري و كليشه اي تو فيلم بود. البته پايان فيلم رو خيلي دوست داشتم، فارغ از نتيجه گيري هاي رايج و معمول بود.

لینک به دیدگاه
من این فیلمو ندیدم

اما برام همیشه جای سواله !!!!

اگر گفتن مشکلات اغراق آمیز باشه یا به قولی واسه 20 30 ساله گذشته باشه. این چه مشکلی داره؟؟؟

راستی امروز برای بار سوم Snowpiercer رو دیدم

واقعا این فیلم خوبه

از هر نظر

نمیخوام هی اسپم شه ،

فرشید جان برو ببین فیلم رو خودت به عمق فاجعه پی میبری . اصلا نشون دادن ایران 30 سال پیش و شعارای سیاسی فیلم به کنار، کیفیت فیلم یه چیزی اونور داغونه. فیلمنامه، شخصیت پردازی، منطق، بازی، کارگردانی و .... اصلا محلی از اعراب نداره تو این فیلم.

پ.ن: Snowpiercer رو دیدم چند وقت پیش، بنظرم فیلم متوسطی اومد در سبک خودش. یه سری ابهام و چاله چوله ی تابلو هم داشت

لینک به دیدگاه

[h=3]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
[/h]بد نبود، جالبه ک بعضی جاها ب نظر می یومد نوح می خواد خواست خودش رو خواست خدا می دونست و ب خدا هم می گفت بگو ک همین رو می خوای!

لینک به دیدگاه

آخرین فیلمی که دیدم The.Conjuring.2013 بود که زیاد ترسناک هم نبود حالا نمیدونم که یا من زیادی صحنه های خشن دیدم یا اینکه این ترسناک نبود:ws3:

ولی جالب بود../

لینک به دیدگاه

فیلم کلوزآپ

کارگردان: عباس کیارستمی

1990

این شاهکار دیدنش بر هر عاشق سینما واجبه !!!

راستی شیوا جان قضیه این چاله چوله چیه !!!؟

لینک به دیدگاه

sq6evsv76bx100t9rtrn.jpg

بغض

نویسنده :

ضا در منشیان

بازیگران: باران کوثری بابک حمیدیان مهران احمدی

2012

خلاصه داستان :

دو جوان که به طور اتفاقی در استانبول ترکیه با هم آشنا شده اند، می خواهند از این شهر به جایی دیگر بروند و در ساعات پایانی پیش از سفر، درگیر مشکلاتی می شوند.

فیلم بدی نبود، فیلمنامه ی خوبی داشت، شیوه ی رواییش هم خوب بود منتها شکل گره گشایی آخرش رو خیلی دوست نداشتم. جدیدا داره از بازی باران کوثری خیلی خوشم میاد. تو این فیلم هم واقعا خوب بود

7zxlxrryuucmtbqd1p3j.jpg

من ترانه ۱۵ سال دارم

کارگردان: رسول صدر عاملی

بازیگران: ترانه علیدوستی مهتاب نصیرپور حسین محجوب

1380

متاسفانه هیچ وقت کامل ندیده بودمش، امروز بالاخره دیدمش و دوست هم داشتم فیلم رو، فیلم خوش ساختیه،شجاعانه است، فیلمنامه ی قدرتمندی داره، خوب روایت میشه، و مهم تر از همه بازی ترانه ی عزیز فوق العادست. مخصوصا بازی بی دیالوگش تکان دهندست.نکته ی ای که فیلم رو ارزشمند کرده اینه که بر خلاف تصورم، علی رغم موضوع خاصی که داره کارگردان سعی نمیکنه با عبور از خط قرمزها و شعار دادن فقط بیانیه صادر کنه و به نقد مذهب بپردازه و صرفا نگاه لیبرالیستی داشته باشه به فیلم یا بخواد شرایط سیاسی حاکم رو زیر سوال ببره. نگاه کارگردان به این موضوع و همینطور هوشیاریش در همراه کردن بیننده با اتفاقای داستان واقعا ارزشمنده.

فیلم شریفیه و به مخاطبش احترام میزاره و مهم تر از اون صداقت داره.

سکانس های خوب و ماندگار هم زیاد داره فیلم که با بازی بی نظیر ترانه دیدنش لذت بخش تر هم شده

:a030:

لینک به دیدگاه

eqcp84tzz49bn78qihjh.jpg

خون بازی

کارگردان:رخشان بنی اعتماد محسن عبدالوهاب

تهیه‌کننده:جهانگیر کوثری رخشان بنی اعتماد

بازیگران:باران کوثری بیتا فرهی مسعود رایگان بهرام رادان

1385

خلاصه:

فیلم درباره دختری است به نام «سارا» که همراه مادرش عازم سفر می‌شود. سفری در کشاکش خون بازی برای التیام زخمی به عمق تباهی

فعلا افتادم رو دور فیلم ایرانی :ws3:

فیلم خوبی بود، البته یه مقداری کارگردان تو نشون دادن اوج بدبختی و استیصال سارا و برانگیختن احساسات مخاطب زیاده روی کرده بود و بعضی صحنه ها هم کلیشه ای در اومده بود ولی در مجموع فیلم خوبی بود. با بازی استثنایی باران کوثری

لینک به دیدگاه

Noah نوح بد نبود ولی به نظر من ایراداش انتخاب بازیگراش بود که به نظر من خیلی بد بود بعد لباساشون مخصوصا لباسای زنش که انگار تو فشن شو دارن کار میکنن شلوارای

لوله ای که تن اون کردن رنگ چشماشون که خوانوادشو شبی به غربیا درس کردن بعد بچه های قابیلو چسبوندن به شرقیا بعد تو یه قسمت که دارن فرار میکنن

میرن تو یه معدن که دمو دسگاهایی که اونجا بود تو اون زمان الان تو ایران نیست. ولی جلو ویژش خیلی عالی بود خوب درست کرده بودن

pi28uezphfjvgw6rs61.jpg

لینک به دیدگاه

The Amazing Spiderman 2 _2014

مرد عنکبوتی شگفت انگیز

قشنگترین مرد عنکبوتی بود که تا الان دیدم مخصوصا اونجایی که دختره میمیره غافلگیرم کرد

rrku6mhjcfauba17dnpo.jpg

لینک به دیدگاه

Hard Candy

2005

یهو از تو آرشیو تصمیم گرفتم اینو ببینم.

فیلم در قصه کلیشه زدایی کرده بود. که جالب بود. و حتی بعضی مفاهیم جالب رو در بین دیالوگها ببان کرده بود. اما باز مشکلم با این فیلم این بود که گره گشایی جالبناکی نداشت.

لینک به دیدگاه

5u7qilguzvie0gkf0jt5.jpg

نویسنده و کارگردان: اصغر فرهادی

بازیگران:

،
، آهو خردمند،
، محمدرضا رحمانی

خلاصه داستان:

این فیلم داستان فردی به نام اعلا است که برای رهاندن دوستش از زندان تلاش می کند رضایت شاکی را بگیرد. اما در این راه با مشکلات بغرنجی رو به رو می شود.

در ادامه ی دیدن فیلم های ایرانی دیروز به تماشای شهر زیبا دومین ساخته ی اصغر فرهادی نشستم.

باید بگم که فیلم رو دوست داشتم و ازش لذت بردم. برجسته ترین نکته ای که با دیدن این فیلم متوجه میشید کارگردانی قدرتمند فرهادی هست که در جای جای فیلم خودش رو نشون میده، اساسا فرهادی درام رو خیلی خوب میشناسه و در فیلم هاش لایه های مختلف اجتماعی فرهنگی در طبقات مختلف جامعه رو به خوبی به تصویر میکشه. در این فیلم هم بخوبی این مساله هویداست. در کنارش فیلمنامه ی قوی که تا پایان تعلیق لازم رو داره، ریتم مناسب و همینطور بازی درخشان ترانه علیدوستی رو میبینیم.

بازی ایشون واقعا منو شگفت زده کرد، در بیست سالگی ارائه ی همچین بازی پخته ای کار هر کسی نیست.

لینک به دیدگاه

اخرین فیلم؟

بزار اروم اروم و از اخر شروع کنیم!

اخرین فیلمی که دیدم فیلم دنباله رو Il conformista ساخته برناردو برتولوچی محصول 1970 بود

برتولوچی یک نابغه و شاید اخرین نابغه در عصر طلایی کارگردان های ایتالیایی بود و هست

شاگرد خلف پازولینی فقید در فیلم دنباله رو به بهترین شکل نشان می دهد ایدئولوژی حتی بر عشق این عصیان بزرگ انسانها بر علیه خود نیز غلبه می کند

سینمای برتولوچی واقعا با ارزش هست و این فیلمش فوق العاده ارزشمند...

لینک به دیدگاه

فیلم پیش از انقلاب Before the Revolution محصول 1964 ساخته برناردو برتولوچی

برتولوچی در این فیلم به نمایش پرده های پشت سرهم یک انقلاب در قالب شخصیت یک جوان عصر جنگ سرد در ایتالیا و شهر پارما(زادگاه برتولوچی) میپردازد

شاید بنوعی بیوگرافی خود برتولوچی باشد این فیلم

سرگیجه های مدرنیسم و اخلاق ، انقلاب ، جامعه و مارکسیسم و سوسیالیسم چندوجهی به زیبایی در این فیلم به نمایش گذاشته شده است

Before_the_Revolution_poster.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...