رفتن به مطلب

╬♥╬ آخرین اخبار باشگاه پرسپولیس ╬♥╬

zafar

ارسال های توصیه شده

بنگر با 33 سال سن به‌جاي بازنشستگي با قرارداد ميلياردي به پرسپوليس آمده است! پرسپوليس مدرسه پيرمردها که نيست

يكي از تماشاگران ويژه در بازي تداركاتي پرسپوليس و فولاد مرتضي فنوني‌زاده مدافع سال‌هاي گذشته پرسپوليس بود. فنوني‌زاده در دهه 60، سال‌ها با حضور خود در خط دفاعي تيم ملي و پرسپوليس بازي‌هاي شايسته‌اي را به نمايش گذاشت. او در کنار محمد پنجعلي آنچنان اطمينان و اعتمادي به اين خط مي‌بخشيدند که تماشاگران با خيال آسوده از عدم دريافت گل‌هاي ساده به فکر حمله‌ور شدن تيم‌شان و رسيدن به گل بودند. بي‌ترديد خواندن نقطه نظرات او در خصوص تيم محبوبش و پستي که بازي مي‌کرده و اينک دستخوش حوادث است مي‌تواند راهکار مناسبي براي نسل جوان فوتبال ايران باشد. سايت پارس‌فوتبال گفتگويي با اين پيشکسوت فوتبال انجام داده که گزيده‌اي از آن را در سايت گل مي‌خوانيد.

بازي پرسپوليس و فولاد را چطور ديديد؟

بازي بدي نبود، با اين حال من از تيم پرسپوليس آن صلابت گذشته را نديدم. وقتي براي تماشاي تمرينات پرسپوليس ندارم اما نوعي سردرگمي در خط دفاعي و بازي رو به عقب از سوي هافبک‌ها در سراسر بازي مشهود بود. ضمن اينکه به‌کارگيري بازيکنان در پست‌هاي غيرتخصصي فقط باعث اتلاف وقت مي‌شود. تغييرات تاکتيکي اين بازي هم نشان از همين مسئله بود. البته مربي جديد هنوز تيم خود را نشناخته و بايد به او زمان بدهيم تا شالوده تفکرات او در بطن پرسپوليس نمودار شود.

ارزيابي‌تان در خصوص ساختار دفاعي حال حاضر پرسپوليس چيست؟

سيدجلال حسيني بازيکن خوبي است اما در پاره‌اي از موارد در حين بازي با بنگر فاصله زيادي مي‌گيرد که اين نقطه مي‌تواند پاشنه آشيل يک تيم باشد. ضمن اينکه جابجايي‌هاي مداوم مدافعين کناري با هافبک‌ها نيز نمي‌تواند براي اين تيم شاخصه قابل توجهي باشد. اگر پولادي مدام حمله‌ور شود، در بازگشت‌ها آيا جانشين او مي‌تواند به وظايف دفاعي خود به خوبي عمل کند؟ جابجايي محيطي انفرادي در خط دفاعي پرسپوليس مشهود است اما اين جابجايي به مجموعه تيمي تعميم نمي‌يابد و اين موضوع سرعت تيمي و هماهنگي بازيکنان را دستخوش رکود مي‌کند.

آيا شما با حضور بازيکنان مسن در پرسپوليس موافقيد؟

اگر وحيد هاشميان هم از اين تيم نمي‌رفت ديگر جمع آنها جمع بود، البته علي کريمي و مهدوي‌کيا برايم احترام‌شان واجب است. اما بي‌پرده بگويم من فنوني‌زاده، پرسپوليس برايم مهم‌تر از بازيکن است. وجود اينگونه بازيکنان براي پرسپوليس حکم سم را دارد. ساق‌هاي خسته، بدن‌هاي ناآماده و افکاري که ديگر براي بازي کارايي لازم را ندارند. انگيزش اين بازيکنان به صفر رسيده است. بازي در تيم ملي و لژيونري را تجربه کرده‌اند. ديگر چه چيزي مي‌تواند براي آنها خوشايند باشد. اينها باعث مي‌شود شادابي يک تيم از بين برود مگر يک جوان هم نمي‌تواند وظايف اين روزهاي آنها را انجام بدهد. در همين بازي به غير از يکي دو حرکت، خبري از آن علي کريمي ويران‌کننده نبود. اگر جواد کاظميان هم گل زد به‌واسطه درخشش انصاري‌فرد بود که يک توپ را مثل هلو براي جواد ساخت. همين دوهزار نفر تماشاگر بازي هم مي‌توانستند اين توپ را به راحتي تبديل به گل کنند. باور کنيد يکي از دلايل اصلي نيامدن دنيزلي هم به حضور علي کريمي در تيم برمي‌گشت!

فکر نمي‌کنيد پرسپوليس از عدم وجود يک فرمانده در خط دفاعي رنج مي‌برد؟

همينطور است. خط دفاعي نيازمند يک راهبر است. در دهه 40 ابراهيم آشتياني، در دهه 50 بيوک وطنخواه، در دهه 60 محمد پنجعلي، در دهه 70 افشين پيرواني و رهبري‌فرد و در دهه 80 شيث رضايي و نصرتي حافظ اين مقوله بودند. اما مدتي است اين خط يک فرمانده در شأن به خود نديده است. نگين و حلقه گمشده پرسپوليس همين نقطه است. نقصان يک بزرگ‌تر در اين خط پرسپوليس را به اين حال و روز انداخته که در مواقع ضدحملات حريفان اين ضعف به وضوح مشهود است. فوتبال امروز واقعا نيازمند اين فاکتور است. مرور بازي‌هاي جام ملت‌ها مي‌تواند پاسخ مناسبي براي اين سوال باشد.

مديريت رويانيان در پرسپوليس را چطور مي‌بينيد؟

رويانيان انسان فرهيخته و باشخصيتي است. اين درست که او از جنس فوتبال نيست اما وقتي براي هر کاري نظرات پييشکسوتان را مهم مي‌داند و با نظرات آنها تصميم‌گيري مي‌کند، اين خودش احترام به وجود مي‌آورد. درست برعکس مديرعامل استقلال که دوست دارد در تمامي کارها تصميم شخصي اعمال کند.

آيا صرف هزينه‌هاي هنگفت در فصل نقل و انتقالات، زمينه‌ساز موفقيت پرسپوليس است؟

آخرين قرارداد من و درخشان با پرسپوليس 120هزار تومان با ماهي 12هزار تومان بود که همه تيم حتي تدارکات هم همين مبلغ را دريافت مي‌کردند. به‌خاطر همين تنشي در تيم به وجود نمي‌آمد. بازيکني که امروز 400 ميليون مي‌گيرد به اندازه بازيکن ميلياردي ديگر عرق جبين نخواهد ريخت. سردار رويانيان مي‌گويد چکار کنم پايه فوتبال پرسپوليس خروجي بازيکن ندارد اما خود من سال پيش در رده پايه مشغول به کار بودم. موقع سال تحويل رفتم دفتر باشگاه و چندرغاز پول گرفتم که شرم دارم مبلغ آن را بگويم. امسال پرسپوليس 11 بازيکن جذب کرده که 9 نفر از آنها ملي‌پوش‌اند. فاصله ذخيره‌ها بايد 20 درصدي باشد. همين بازي امروز وقتي نيمه دوم قاضي به بازي رفت از انصاري‌فرد بهتر بود. خود اين نزديکي فني بازيکنان در آينده بحران به وجود مي‌آورد.

به نظر مي رسد موافق جذب محسن بنگر نيستيد؟

بله همين طور است چون من با 32 سال سن از پرسپوليس رفتم تا جا براي بازيکنان شايسته خالي شود اما بنگر با 33 سال سن به‌جاي بازنشستگي با قرارداد ميلياردي به پرسپوليس مي‌آيد. او چه کمکي مي‌تواند به پرسپوليس بکند؟ همين نورمحمدي مي‌توانست با تمرين بيشتر در کنار جلال موفق باشد. پرسپوليس مدرسه پيرمردها که نيست!

در برهه فعلي کدام مدافع مي‌توانست براي پرسپوليس موثرتر باشد؟

بي‌شک شيث رضايي! او از نظر فني خوب بود اما اخلاقش کار دستش داد و کسي هم دست او را نگرفت. اگر شيث در زمان ما بازي مي‌کرد يکي مثل علي‌آقا يک بار گوشش را براي هميشه مي‌کشيد تا به بازي برگردد.

الان که وضع فوتبال ايران و ريخت‌وپاش‌هايش را مي‌بينيد، حسرت نمي‌خوريد که اي کاش در اين دوره فوتباليست مي‌شديد؟

از ته دل بگويم در زمينه بازيگري به حق خودم رسيدم. براي تيم ملي کشورم و تيم پرسپوليس سال‌ها بازي کردم اما امروز وقتي از محل کارم بدون وسيله به ورزشگاه درفشي‌فر آمدم، تحت تاثير خودروهاي گرانقيمت بازيکنان قرار گرفتم. به قول شاهرودي بازيکني که 10 ميليون تومان يکجا نديده با 800 ميليون هار مي‌شود و ديگر نبايد انتظار بازي از او داشت و او را کنترل کرد!

و صحبت پاياني شما؟

از امير قلعه‌نويي گله دارم و دلخورم. در مراسم ختم پدرم حتي استقلالي‌ها هم سنگ‌تمام گذاشتند اما خبري از او نشد. به ستار همداني هم گفته بود زود از ختم برگردد تمرين عقب نماند! روي سخنم با قلعه‌نويي فقط نصيحت پدرم است که خدابيامرز مي‌گفت: «عروسي نرفتي نرو، ولي از مراسم ختم جا نماني!!»

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 724
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مهرزاد معدنچي قرارد اد خود را با پرسپوليس در هيات فوتبال استان تهران به ثبت رساند.

هافبك سال‌هاي دور تيم پرسپوليس كه در دو سال گذشته به دليل مصدوميت نتوانسته بود به طور ثابت در تيمي به ميدان برود، پس از حضور در تست‌هاي پزشكي باشگاه پرسپوليس و گرفتن تاييد مانوئل ژوزه، سرمربي سرخپوشان امروز با حضور در هيات فوتبال قرارداد خود را با پرسپوليس ثبت كرد

لینک به دیدگاه

درست است که احمدرضا عابدزاده دروازه*بان خوب و قابلي بوده ما اين موضوع ملاک خوبي نيست که پسرش هم گلر خوبي باشد

بهروز سلطاني، دروازه*بان اسبق پرسپوليس از انتقال پسر احمدرضا عابدزاده به اين تيم شديدا انتقاد کرد.

بهروز سلطاني در گفت*وگو با قانون ابتدا در مورد وضعيت شهاب گردان دروازه*بان اول سرخ پوشان مي گويد:« من در ملاقاتي که با گردان داشتم به اين دروازه*بان گفتم يادت باشد اينجا پرسپوليس است. اگر تو در اصفهان و در باشگاه ذوب*آهن روزي سه ساعت تمرين مي*کردي بايد اين مساله را بداني که در اينجا بايد روزي پنج ساعت تمرين داشته باشي! چرا که شرايط پرسپوليس با تيمي مثل ذوب*آهن خيلي فرق دارد. حتي تيم*هاي ضعيف هم در بازي* برابر پرسپوليس انگيزه دارند و بايد آمادگي*ات به مراتب بهتر از تيم سابقت باشد.با شرايطي که من در ليگ امسال مي*بينم خدا بايد به گردان رحم کند! اما به هر حال گردان دروازه*بان خوبي است که برايش آرزوي موفقيت دارم.»

سلطاني در ادامه درباره مهدي مهدوي*کيا هم اينگونه حرف*هايش را مطرح مي کند:« به نظر من فوتباليستي که سن وسالش از 25 سال بالاتر است ديگر به درد فوتبال نمي*خورد! البته در اين ميان استثنائي چون علي کريمي را بايد از اين شرط جدا دانست اما به نظر من امثال مهدوي*کيا ديگر کارايي براي پرسپوليس ندارند و بايد جاي خود را به جوان*ترها بدهند.»

سلطاني امير عابدزاده عقاب را هم از انتقادات تندش بي*نصيب نمي*گذارد:« نمي*دانم اين انتخاب بر چه اساس و ملاک انجام شده اما براي من جاي تعجب دارد که چرا اين اتفاق رخ داده است. اينجا هم همان سلسله مراتبي که گفتم رعايت نشده است و براي امير قبول اين مسئوليت خيلي زود است. درست است که احمدرضا عابدزاده دروازه*بان خوب و قابلي بوده ما اين موضوع ملاک خوبي نيست که پسرش هم گلر خوبي باشد. اگر ملاک اين مساله است پس من هم بروم و بگويم پسرم بايد بيايد پرسپوليس! البته شنيده*ام پرسپوليس قصد دارد يک دروازه*بان برزيلي را هم به خدمت بگيرد که هيچ کس او را گزينش نکرده است و بدون شناخت قصد دارند پيراهن پرسپوليس را بر تن او کنند، موضوعي که جاي تاسف دارد.»

لینک به دیدگاه

تيم فوتبال پرسپوليس نخستين ديدار خود در فصل جديد ليگ برتر را با پيروزي پشت سر گذاشت.

از ساعت 20:45 پنجشنبه شب و در يكي از مهم*ترين بازي*هاي هفته نخست ليگ برتر، پرسپوليس به مصاف نفت آبادان رفت و در نهايت با يك گل ميزبانش را شكست داد تا نخستين پيروزي خود را با مانوئل ژوزه به دست بياورد.

پرسپوليس در اين بازي با تركيب شهاب گردان، محسن بنگر، سيد جلال حسيني، حسين ماهيني، اميرحسين فشنگچي، مهرداد پولادي، افشين اسماعيل*زاده، سامان آقازماني، *روبرتو سوسا، كريم انصاري فرد و محمد قاضي به ميدان رفته است.

نكته جالب در اين بازي غيبت علي كريمي، محمد نوري و مهدي مهدوي كيا در تركيب اصلي پرسپوليس است ضمن اينكه بازوبند كاپيتاني پرسپوليس در اين نيمه بر بازوي سيد جلال حسيني بسته شده بود.

نيمه نخست اين بازي از كيفيت بالايي برخوردار نبود و دو تيم نتوانستند موقعيت*هاي خطرناك زيادي روي دروازه يكديگر خلق كنند.

تركيب پرسپوليس كه كاملا متفاوت از تركيب اين تيم در بازي*هاي دوستانه بود، آنچنان موفق كار نكرد و سرخ*پوشان نتوانستند فرصت خطرناكي براي خود در اين نيمه به وجود بياورند. با اين حال مهدي دغاغله در دقيقه 39 يك ضربه آزاد خطرناك را از فاصله دور شليك كرد كه شوت او با فاصله كم از كنار دروازه گردان به بيرون رفت.

نيمه نخست اين بازي در نهايت بدون گل مساوي به پايان رسيد.

* نيمه دوم

در آغاز نيمه دوم حميدرضا علي*عسگر به جاي افشين اسماعيل*زاده براي پرسپوليس وارد زمين شد با اين حال در اين نيمه آباداني*ها بازي را بهتر آغاز كردند و در دقايق 55 و 60 به وسيله مهاجم تازه*وارد خود يعني روح*الله عرب صاحب دو موقعيت خوب گلزني شدند اما هر دو فرصت از دست رفت.

در دقيقه 65 علي كريمي به جاي محمد قاضي وارد زمين شد و از اين دقيقه به بعد جريان بازي كمي به سود پرسپوليس تغيير كرد به طوري كه در دقيقه 70 كريم انصاري فرد مي*توانست با يك ضربه سر پرسپوليس از حريف پيش بيندازد اما ضربه خوب او را دروازه*بان كروات نفت مهار كرد.

5 دقيقه بعد انصاري فرد باز هم در محوطه جريمه ميزبان صاحب توپ شد كه ضربه زميني او را دروازه*بان نفت با پا به كرنر فرستاد.

جواد كاظميان آخرين تعويض پرسپوليس بود كه در دقيقه 85 به جاي انصاري فرد وارد زمين شد.

در دقيقه 89 بازيكن تعويضي پرسپوليس جواب اعتماد سرمربي*اش را داد و جواد كاظميان توانست روي پاس علي كريمي گل پيروزي*بخش سرخپوشان را به ثمر برساند.

لینک به دیدگاه

رئيس کميته فوتسال در خواست باشگاه پرسپوليس مبني بر فرصت 15 روزه براي حضور در ليگ برتر را رد کرد.

محمد رويانيان، مديرعامل باشگاه پرسپوليس پس از مسائل تباني در هفته پاياني ليگ برتر فصل گذشته تصميم به انحلال تيم فوتسالش گرفت و تا امروز اقدامي براي حضور انجام نداد، اما امروز در نامه‌اي به کميته فوتسال خواستار فرصت 15 روزه براي تيمداري شد و اين در حالي است که فرصت نقل و انتقالات و تحويل مدارک باشگاه‌ها امروز به پايان خواهد رسيد.

عباس ترابيان در گفت‌وگو با فارس در اين مورد گفت: باشگاه پرسپوليس امروز در نامه‌اي خوستار فرصت 15 روزه براي شرکت در ليگ برتر کرد، اما در جواب آنها بايد بگويم که فرصت تمام است. ما 10 روز به باشگاه‌ها مهلت داديم و متاسفانه اين امکان وجود ندارد که اين تاريخ بار ديگر تمديد شود.

وي ادامه داد: باشگاه‌ها مدارک خود را به فدراسيون ارسال کرده‌اند و فردا صبح قرعه‌کشي مجدد ليگ را برگزار خواهيم کرد.

به گزارش فارس، هيئت رئيسه فوتسال تصميم گرفت چهاردهمين دوره ليگ برتر را با حضور 16 تيم برگزار کند که پس از انحلال تيم‌هاي فولادماهان، فيروزصفه و پرسپوليس ليگ با حضور 13 تيم برگزار خواهد شد

لینک به دیدگاه

دروازه‌بان جديد برزيلي پرسپوليس گفت: تا حدود زيادي از شرايط فوتبال ايران باخبر هستم و آن را مي‌شناسم.

نيلسون در گفت‌وگو با فارس در مورد دلايل حضورش در پرسپوليس اظهار داشت: وقتي متوجه شدم يک تيم ايراني مرا مي خواهد از آنجايي که دوست داشتم با شرايط جديد آشنا شوم قبول کردم با مسئولان پرسپوليس پاي ميز مذاکره بنشينم که خوشبختانه اين مذاکره به عقد قرارداد منتهي شد.

وي افزود: تا حدودي از فوتبال ايران شناخت خوبي دارم. بازي‌هاي هفته اول ليگ برتر را پيگيري کردم و بايد بگويم کيفيت فوتبال شما خوب است. من هم اميدوارم در پرسپوليس و ايران موفق باشم.

نيلسون تاکيد کرد: پرسپوليس دروازه‌بانان خوبي دارد و من هم آمده‌ام به اين تيم کمک کنم. سعي مي‌کنيم در فضاي دوستانه به همديگر کمک کنيم.

وي درباره مانوئل ژوزه گفت: ايشان مربي خوبي است و کارنامه درخشاني دارد و مي‌تواند به پرسپوليس کمک کند.

لینک به دیدگاه

علي پروين در جلسه‌اي با رويانيان براي انتخاب سرپرست نهايي پرسپوليس شرکت مي‌کند.

*علي پروين، رئيس کميته فني باشگاه پرسپوليس پس از مشورت با برخي از پيشکسوتان قرار است تا انتهاي هفته در جلسه‌اي با محمد‌ رويانيان شرکت کند تا سرپرست نهايي پرسپوليس مشخص شود. شيريني و 2 گزينه از پيشکسوتان پرسپوليس کانديد حضور به عنوان سرپرست قرمز‌پوشان هستند البته قرار است جلسه‌اي با خود مانوئل نيز برگزار کنند که نظر او درباره سرپرست نيز جويا گردد.

* پس از کاپيتاني سيدجلال حسيني در ديدار برابر صنعت نفت آبادان علي پروين اعلام کرد که براي کاپيتاني پرسپوليس بايد از افرادي که سابقه بيشتري در اين تيم دارند استفاده شود.

* مهرداد اولادي مهاجم فصل گذشته پرسپوليس نيز پس از اينکه با دو تيم ليگ برتري به توافق نرسيد در آستانه بازگشت به پرسپوليس است. وي ديداري با مسئولان قرمز‌پوشان داشته است.

* علي پروين در گفت‌وگوي کوتاه خطاب به کميته استيناف فدراسيون فوتبال گفت: اگر هواداران در ديدارهاي استقلال و پرسپوليس و حتي همه تيم‌ها محروم باشند دود اين موضوع به چشم فوتبال ما مي‌رود و اصلا خوب نيست؛ پس بهتر است محروميت هواداران که به آنها در بازي‌هاي ملي نياز مبرمي داريم هرچه سريع‌تر برداشته شود.

لینک به دیدگاه

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس با ابراز خوشحالي از اينکه ستارگان تيمش خاکي هستند و آنها الگوهاي بسيار خوبي براي جوانان خواهند بود، گفت: شعبده باز و جادوگر نيستم اما از تجربه زيادم براي ساختن تيم در زمان کم استفاده خواهم کرد.

مانوئل ژوزه در مورد ديدار تيم فوتبال پرسپوليس برابر فجرسپاسي ضمن بيان مطلب فوق، گفت: سورپرايز بدي داشتم. نمي‌دانستم اين بازي بدون تماشاگر برگزار مي‌شود. اين مسئله براي ما خوب نيست و اتفاق خوبي براي حريف خواهد بود.

"ما بايد تيم خوبي داشته باشيم که بازي به بازي بهتر شود"، وي با بيان اين جمله افزود: اين اتفاق مهمي است که مقابل تماشاگران و در بازي نخست پيروز شويد، زيرا اين مسئله باعث مي‌شود بازيکنان خودشان را باور کنند.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس اضافه کرد: 14 بازيکن با پرسپوليس قرارداد بسته‌اند و من فقط مسئول "نيلسون" هستم. نمي‌توان در اين زمان کم عادت‌هاي سال‌هاي قبل تيم و بازيکنان را عوض کرد. البته گفته بودم در هفته‌هاي اول کار سختي دارم. شعبده باز نيستم که در مدت کم تيم را درست کنم ولي از تجربه زياد خود استفاده مي‌کنم.

ژوزه با تقدير از عملکرد خوب بازيکنان پرسپوليس در بازي گذشته افزود: آنها بايد در هر مسابقه طوري عمل کنند که انگار فينال است، حال آن بازي با تماشاگر باشد يا بدون تماشاگر. ما در بازي قبل 30 تا 40 درصد از توان‌مان را نشان داديم و اميدواريم فردا و در مصاف با فجر تيم بهتري باشيم.

وي همچنين تاکيد کرد: در اين مرحله برد از همه چيز براي‌مان مهمتر است، البته من دوست دارم تيمم خوب بازي کند و راحت هم پيروز شويم اما چون کارمان را دير شروع کرديم مهم فعلا برنده شدن است.

اين مربي پرتغالي با اشاره به سابقه 36 سال خود در مربيگري، گفت: در سال‌هاي گذشته نشان دادم تيم‌هاي من خوب هم بازي مي‌کنند و اين قول را به هواداران مي‌دهم که در کنار رسيدن به پيروزي، خوب هم بازي کنيم.

وي با تاکيد بر اينکه در بازي با فجر اول بايد پيروز شويم و بعد به فکر بازي خوب باشيم، ادامه داد: در بازي اول حريف به گرماي هوا بيشتر عادت داشت اما جالب اينجا بود که در آخر بازي ما از لحاظ فيزيک بدني بهتر بوديم. بازيکنان هم خواستند که پيروز شوند اين خيلي مهم است که بچه‌ها بخواهند چه در داخل و چه در خارج از خانه تيم برنده شود.

سرمربي پرسپوليس ادامه داد: تيم بزرگي مانند پرسپوليس که قهرماني مي‌خواهد بايد در همه بازي‌ها به قهرمان شدن فکر کند، البته تماشاگران يار دوازدهم تيم هستند و به آنها نياز داريم، زيرا فوتبال بدون تماشاگر مثل غذايي بي نمک است ولي در اين شرايط هم بايد براي موفقيت تلاش کنيم.

خبرنگاري از ژوزه پرسيد: "شما بر اساس دستورالعمل فدراسيون تمرينات پرسپوليس را زير نور برگزار مي‌کنيد يا به دلايل ديگر؟"، که وي اينگونه پاسخ داد: من هفت سال در مصر و يک سال در عربستان چنين تجربه‌اي داشته‌ام. در آنجا هم ما ساعت 10 تمرين مي‌کرديم و ساعت 10 شب هم بازي‌هاي خود را برگزار مي‌کرديم.

خبرنگار ديگري در مورد اينکه چرا تاکنون با پرسپوليس قرارداد نبسته از ژوزه سئوال کرد که وي گفت: يکسري دلايل وجود دارد که به من و باشگاه مربوط است. همه چيز عادي بوده و حل مي‌شود.

اين خبرنگار در مورد اينکه ژوزه فردا روي نيمکت مي‌نشيند از او سئوال کرد که سرمربي پرسپوليس در پاسخ گفت: بله مشکلي وجود ندارد.

وي در مورد اينکه در بازي نخست به خاطر گرماي هوا از بازيکنان جوان استفاده کرد يا واقعا برايش نام‌ها مهم نيست، تاکيد کرد: اسم ستاره نيست، بلکه ستاره تيم ماست. پرسپوليس بازيکنان زيادي دارد که اسم‌هاي بزرگي هم دارند آنها سوپر استارند اما من خوشحالم بازيکنان باتجربه و حرفه‌اي را در تيمم دارم که خاکي بوده و ستاره نشان نمي‌دهند. آنها براي جوانان الگو هستند به خاطر همين ستاره تيم ماست.

ژوزه با تاکيد بر اينکه همه بايد به تيم فکر کنند، اضافه کرد: در بازي با صنعت نفت به خاطر گرماي هوا بيشتر به بازيکنان جوان و نفراتي که از لحاظ فيزيکي قوي‌تر هستند بازي دادم. آنها نيز مسائل تاکتيکي را به خوبي انجام دادند. حتي در نيم ساعت آخر از لحاظ فيزيکي برتر از حريف بوديم و همه کار انجام داديم. سه تعويض تيم هم تاکتيکي بود و باعث شد روند تيم بهتر شده و نتيجه عوض شود.

وي صحبت‌هايش را اينگونه ادامه داد: مهم نيست کي، چه کسي و چگونه بازي مي‌کند؛ مهم نتيجه گيري تيم است. من فرقي بين نفراتم نمي‌بينم و آنها بايد خودشان را نشان دهند تا فيکس شوند. در پرسپوليس جاي رزرو شده براي هيچکس وجود ندارد و بازيکن بايد جاي خودش را پيدا کند.

سرمربي پرسپوليس با تاکيد بر اينکه تيم بايد هماهنگ شود تا به قهرماني برسيم، تصريح کرد: شايد تمرينات را دير شروع کرديم اما هزار برابر از توان خود مايه مي‌گذاريم تا بتوانيم به قهرماني برسيم. هواداران هم بايد در اين راه به ما کمک کنند.

ژوزه در واکنش به اين موضوع که بازي فجر و پرسپوليس را نبرد پيرمردها مي‌نامند، گفت: پيرمردها نبرد نمي‌کنند بلکه فکر مي‌کنند.

وي در پايان در خصوص نارضايتي هواداران از خط هافبک تيم پرسپوليس گفت: ما 15 روز است کار را شروع کرده‌ايم و نمونه کوچک کارمان بازي با صنعت نفت بود. علاوه بر اين همه تيم‌ها از عقب به جلو ساخته مي‌شوند مانند يک ساختمان که از پايه بايد آن را ساخت. وقتي دفاع قوي باشد تا بالاي تيم بهتر مي‌شود. عوض کردن ساده‌تر از دوباره ساختن است. تماشاگران حق دارند اما ما قدم به قدم مشکلات را حل مي کنيم.

ديدار تيم‌هاي پرسپوليس تهران و فجرسپاسي شيراز در چارچوب هفته دوم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور از ساعت 22 فردا سه شنبه در ورزشگاه آزادي تهران برگزار خواهد شد.

لینک به دیدگاه

سرپرست سازمان ليگ برتر گفت که بازي پرسپوليس و فجرسپاسي بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.

به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، غلامرضا بهروان گفت: بر اساس نامه فدراسيون فوتبال و همچنين راي کميته استيناف، پرسپوليس بايد دو بازي رسمي خود را بدون تماشاگر برگزار کند و به همين جهت دو بازي اين تيم مقابل تيم هاي فجر شهيد سپاسي در تاريخ سوم مرداد و صباي قم در تاريخ 15 مرداد در ورزشگاه آزادي و بدون تماشاگر انجام مي شود.

بهروان در پايان گفت: سازمان ليگ د رنامه اي به مديران عامل دو باشگاه پرسپوليس و فجر سپاسي و همچنين دو هيئت فوتبال استان تهران و فارس اين موضوع را ابلاغ کرده است.

ديدار پرسپوليس و فجر فردا شب برگزار مي شود.

لینک به دیدگاه

کادر فني تيم فوتبال پرسپوليس اسامي 18 بازيکن حاضر در اردوي سرخپوشان را براي ديدار برابر فجر سپاسي از هفته دوم رقابت هاي ليگ برتر فوتبال (جام خليج فارس) اعلام کرد.

به نقل از سايت باشگاه پرسپوليس؛ از سوي کادر فني سرخپوشان، اسامي 18 بازيکن برگزيده براي ديدار مقابل فجر سپاسي به شرح زير اعلام شد:

شهاب گردان، نيلسون کورآ جونيور، سيد جلال حسيني، محسن بنگر، حسين ماهيني، مهرداد پولادي، عليرضا نورمحمدي، حميدرضا علي عسگري، سامان آقازماني، علي کريمي، مهدي مهدوي کيا، محمد نوري، محمد قاضي، جواد کاظميان، کريم انصاري فرد، اميرحسين فشنگچي، سوسا و افشين اسماعيل زاده.

مسعود داستاني، امير عابدزاده، هادي نوروزي، حسين کنعاني، روح ا... سيف الهي، سعيد قدمي، محمدرضا خانزاده، مهرزاد معدنچي، ايمون زايد و غلامرضا رضايي از فهرست اين ديدار خارج شدند.

لینک به دیدگاه

جشن تولد مهدي مهدوي*کيا شب گذشته در هتل اوين برگزار شد.

اردوي تيم فوتبال پرسپوليس براي ديدار امشب مقابل تيم فوتبال فجر سپاسي از شب گذشته در هتل اوين برگزار شد اما يکي از حاشيه*هاي جالب اردوي جشن ويژه*اي بود که براي تولد مهدي مهدوي*کيا گرفته شد.

دختر و همسر مهدي مهدوي*کيا براي اين بازيکن در هتل اوين گل و کيک تولد فرستادند. همين موضوع باعث شد تا بازيکنان به مدت نيم*ساعت دور يکديگر جمع شوند و تولد مهدي مهدوي*کيا را جشن بگيرند.

همچنين سرپرست تيم فوتبال پرسپوليس هديه ويژه*اي از سوي باشگاه پرسپوليس به مهدي مهدوي*کيا هديه داد و گفت: شما هميشه افتخار باشگاه پرسپوليس هستيد.

از سوي ديگر علي کريمي نيز به عنوان نماينده بازيکنان به مهدي مهدوي*کيا بابت تولدش تبريک گفت و براي او آرزوي موفقيت کرد همچنين خاطراتي از هم*بازي بودن با مهدوي*کيا را براي بازيکنان بازگو کرد.

در پايان کليه بازيکنان و کادرفني پرسپوليس يک عکس يادبود در کنار يکديگر انداختند.

گفتني است؛ صورت کيکي مهدي مهدوي*کيا نيز که با شيطنت برخي از بازيکنان به شکل عجيبي درآمده بود در نوع خود بسيار جالب بود.

لینک به دیدگاه

قرارداد يک ساله دروازه*بان برزيلي پرسپوليس در هيئت فوتبال استان تهران به ثبت رسيد.

نيلسون کوره*آ جونيور که سابقه حضور در تيم گيمارش پرتغال را در کارنامه دارد، امروز (يکشنبه) بعد از جواب تست پزشکي و صدور ITC به همراه نماينده باشگاه راهي هيات فوتبال استان تهران شد و قرارداد خود را با پرسپوليس به مدت يک سال ثبت کرد.

اين دروازه*بان 36 ساله برزيلي با پيراهن شماره 40 براي پرسپوليس به ميدان خواهد رفت.

nilson.jpg

لینک به دیدگاه

مهرزاد معدنچي پرسپوليسي شدنش را لطف رويانيان مي داند و مي گويد اينکه وي سرقولش ايستاده، مردانگي کرده است. همچنين وي شايعه صحبتهاي فشنگچي را درجمع بازيکنان باور نکرده و مي گويد فکرنمي کنم اميرحسين پشت سرمن چنين صحبتهايي راکرده باشد.

گفتگوي هافبک تيم فوتبال پرسپوليس با ايپنا، را در ادامه مي خوانيد:

*از آخرين وضعيت خودت بگو؟

- مدتي بود که خودم تمرينات انفرادي را انجام مي دادم الان هم حدودا 10 روز است که تمريناتم را باتيم شروع کردم خداراشکر ديگر از ناحي? آسيب ديد? پا مشکلي ندارم.

* ازچه زماني کاملا آماد? حضور در ميادين مي شوي؟

- وقتي با مانوئل صحبت کردم وي به من گفت که هر زماني بهتر شوم مرا به ميدان مي فرستد اما خودم فکرمي کنم هفت? چهارم يا پنجم شرايط بهتر شود وبتوانم براي تيم محبوبم به ميدان بروم.

*صرفا فقط به خاطر علاقه ات به پرسپوليس به اين تيم آمدي؟

- من قبلا در پرسپوليس بازي کردم و روزهاي خوب و بد فراواني را با اين تيم سپري کردم خيلي علاقمند بودم به تيم و خان? خودم برگردم و علاقه ام به اين تيم باعث شد که به اين تيم بيايم.

* از رقابت با بازيکناني مانند فشنگچي و پولادي نمي ترسي؟

- تمام زيبايي و جذابيت فوتبال به رقابت است اما اين رقابت بايد سالم باشد. اين قضيه طبعا بايد بين بازيکنان وجود داشته باشد تا آنها دريک خط و مسيرحرکت کنند. اگر بازيکن به عنوان فيکس راهي ميدان شد بايد تمام تلاشش را بکند وآن بازيکني هم که نيمکت نشين شد نبايد غر بزند و ناراحت شود بلکه بايد فقط فاز مثبت به رقيبش بدهد.

* اين حرف را تو مي گويي اما فشنگچي بابت آمدن تو به پرسپوليس چندان خوشحال نيست و يکي دو بازيکن گفتند که اين بازيکن اعلام کرده اگر مي دانستم معدنچي به پرسپوليس مي آيد هرگز دراين تيم نمي ماندم! البته صحت وکذب اين صحبت هنوز مشخص نشده؟

- من که نشنيدم اميرحسين چنين حرفهايي را زده باشد. فشنگچي دوست من است و يکي از جوانترين بازيکنان پرسپوليس بشمار مي رود. ما باهم تمرين مي کنيم و هيچ مشکلي نيست. مهرداد و اميرحسين بچه هاي خوب و بازيکنان بزرگي هستند و بايد هر3 درخدمت تيم باشيم.

من نمي دانم نظر فشنگچي چيست اما اگر ما يک دقيقه يا 90 دقيقه به ترکيب راه يافتيم بايد ازجان و دل براي پرسپوليس مايه بگذاريم.

*پس ازنيمکت نشيني نمي ترسي؟

- ببينيد اين خيلي خوب است که ما درهر پست چند بازيکن خوب دراختيار داريم چرا بايد از نيمکت نشيني بترسم؟ من با مربيان خارجي بسياري کارکردم و خوشبختانه مربيان خارجي با اسم ها کاري ندارند و هر بازيکني که خوب باشد را به ميدان مي فرستند. اگريک روز بازي به من نرسيد نبايد ناراحت شوم و مي خواهم با تمرينات خوب خودم را به کادر فني ثابت کنم.

* چرا با پرسپوليس 3ساله بستي؟

- باشگاه اصرار کرد 3ساله ببندم البته من قراردادم با پرسپوليس 2ساله است نه 3ساله اما سال سوم بين من وباشگاه به طورتوافقي است.

* مي گويند کريمي باعث آمدنت به پرسپوليس شد؟

- اصلا چنين چيزي نيست. قضي? پرسپوليسي شدنم به هيچ وجه ربطي به کريمي نداشت. علي يکي ازبهترين دوستان من است اما يک ماه قبل ازسوي باشگاه تماس گرفتند و گفتند دنيزلي تو را مي خواهد به همين دليل به تهران آمدم تا زيرنظر او تست پزشکي بدهم که وي به ايران نيامد.

جادارد از زحمات بي دريغ آقاي رويانيان واقعا تشکرکنم، رويانيان درحق من مردانگي کرد وسرقولش ماند. او مرا دوباره به فوتبال و پرسپوليس برگرداند که هيچوقت بزرگواري ايشان رافراموش نمي کنم.

بعد از اينکه مانوئل به پرسپوليس آمد وگفت بازيکن چپ پا مي خواهم رويانيان مرا به اين مربي معرفي کرد. مانوئل هم با من جلسه گذاشت و گفت بايد از سلامت تو مطمئن شوم.

بعد ازتأييد ژوزه قراردادم را باپرسپوليس ثبت کردم که من اين قضيه را مديون لطف رويانيان هستم.

*چه جايگاهي را براي پرسپوليس در آخر فصل پيش بيني مي کني؟

- خداراشکر بازيکناني که به پرسپوليس آمدند ازلحاظ اخلاقي وفني نمونه هستند. ما تيم يکدستي داريم و براساس نيازمان بازيکن گرفتيم. اميدوارم سال خوبي را در پايان فصل رقم بزنيم.

لینک به دیدگاه

علي انصاريان هنوز هم به پرسپوليس متعصب است. اين بازيکن به هيچوجه شکست تيم محبوبش را مقابل فجر سپاسي باور ندارد.

گفتگوي انصاريان با ايپنا، را در ادامه مي خوانيد:

*ديدار پرسپوليس و فجر سپاسي را تماشا کردي؟

- بله، واقعا از شکست اين تيم ناراحت شدم، از آن جا که طرفداران پرسپوليس نتوانستند به ورزشگاه بروند هيچ حرفي نمي توانم بزنم. تنها موقعيت خوب پرسپوليس همان صحنه هاي گلزني بود. بايد درخصوص تيم بگويم که اين بازيکن خارجي يعني سوسا اصلا فوتباليست خوبي نيست. او در حد يک بازيکن ليگ در جه 3 هم بازي نمي کند! واقعا متأسفم که اين پولها را به پاي چنين بازيکناني مي ريزند.

معلوم نيست او را با کدام تور ماهيگيري گرفتند(!) و کدام دلال بابت سوسا پول گرفته البته بابت ارنج پرسپوليس هم نمي توان به مانوئل خرده گرفت چرا که هنوز اول بازيها است و ارنج دست اين مربي نيامده است.

تيمي که ميلياردي خرج کرده وبازيکنان ميلياردي گرفته بايد ميلياردي هم بازي کند. ازطرفي فجرسپاسي که نصف پرسپوليس بازيکن ندارد واقعا درخشش خوبي داشت و از جان و دل مايه گذاشت.

من 2 سال در فجر سپاسي بازي کردم و خاطرات خوشي از شيراز دارم؛ فوتبالم را مديون سپاسي هستم چرا که از آنجا به تيم ملي رفتم اما بازيکنان فجر با شجاعتشان همه راشگفت زده کردند.

*فکرمي کني هدر دادن موقعيتها از سوي انصاري فرد چه دلايلي دارد؟

- کريم هنوز در پرسپوليس جا نيفتاده، نبايد او را تحت فشار گذاشت. قبل ازکريم خيلي از فوتباليستهاي بزرگتر که آقاي گل بودند به پرسپوليس آمدند اما در اينجا نتوانستند کاري کنند و محو شدند. مشکل کريم گل اول است. اگر او بتواند گل اولش را به ثمر برساند، شرايط بهتري پيدا مي کند. انصاري فرد بازيکن و پسر خوبي است، او نبايد اينقدر بد بازي مي کرد؛ درهر صورت من معتقدم که پرسپوليس اين همه خرج نکرده که تيمش مانند پارسال ببازد. پس بهتراست هرچه زودترنقاط ضعف را برطرف کنند.

* بنگر هم در اين بازي يک پنالتي داد و درحد خودش نبود؟

- محسن بنگر فقط با من يکسال تفاوت سني دارد، پنالتي که از سوي او اتفاق افتاد درست بود البته محسن بازيکن بزرگي است که تجرب? کاپيتاني راهم دارد اما او بايد بداند که اينجا پرسپوليس است و با هم? تيمها فرق مي کند. در اينجا کوچکترين اتفاق هم پنهان نمي ماند و فرق پرسپوليس با تيمهاي ديگردرهمين است.

* جنگ مديران تيمها درضعف اين تيم نقش داشته است؟

- من واقعا از ديدن برنام? 90 متأثر شدم و متعجبم که چطور مديران تيمها اينقدرراحت دروغ مي گويند. اين همه ادعا دارند که در ماه رمضان نبايد دروغ بگوييم چرا خودشان دروغ مي گويند؟! خدا راشکر مردم ما خيلي زرنگند وخيلي چيزها رامي دانند ونبايد به شعور مردم توهين کنيم.

*گويا از شکست پرسپوليس خيلي ناراحتي؟

- چراناراحت نباشم؟! من يک پرسپوليسي متعصبم و مي خواهم هميشه اين تيم را سربلند ببينم. انتظار از اين تيم خيلي بالاست. جلال حسيني، ماهيني، پولادي و ... نامها را ببينيد، اين بازيکنان خط دفاع تيم ملي ايران هستند. درمورد گردان هم بايد بگويم او گلر خوبي است و بايد با روحيه تربازي کند. اميدوارم هرچه زودتر آنها بهتر شوند چرا که فرقي با قديم ندارند.

پارسال پرسپوليسيها پولشان را بابت جذب ممدوتال دور ريختند امسال هم چنين کاري رادرخصوص اين بازيکن برزيلي کردند و 90 دقيقه هم به اوميدان دادند.

*مانوئل اعلام کرده به بازي نوري اعتقاد ندارد...

- او بايد به محمد نوري بيشتر ميدان بدهد، خدا وکيلي بهتر از سوسا است؛ بايد هرچه زودتر تيم راجمع وجورکنند.

* مهدوي کيا هم شانس حضور در ميدان را پيدا نکرد؟

- مهدوي کيا را خيلي دوست دارم؛ همين که گفته به نيمکت نشيني در پرسپوليس افتخارمي کنم و با اين تيم قرارداد بست باعث افتخارمن و طرفداران پرسپوليس است. اميدوارم او امسال خداحافظي خوبي از دنياي فوتبال داشته باشد.

* استقلال را چطور تيمي ديدي؟

- قبل ازاينکه بخواهم جواب سوال شمارا بدهم بايد بگويم که خيلي دوست داشتم فرهادمجيدي به استقلال بيايد. او از لحاظ فني عالي است و قلعه نويي بايد به اين بازيکن کمک مي کرد. هواداران استقلال فرهاد را دوست دارند و اگر او به اين تيم مي آمد خيلي قشنگ تر بود.

استقلالي ها امسال خيلي خوب تيمشان را بستند و شاهکار مسئولين با جذب جواد نکونام تکميل شد چراکه او يکي از بهترين بازيکنان ايران و افتخار فوتبال ما است. يکي مانند نکونام که جذب استقلال مي شود و يکي هم مانند هاشميان که خيلي غريبانه ازفوتبال خداحافظي کرد. وحيد بازيکن بي حاشيه اي بود که براي تيم ملي سالها زحمت کشيد.

* ازآخرين شرايط خودت بگو؟

- خودم بد نيستم فعلا مشغول بازي دريک سريال تلويزيوني هستم.

* راجع به اين سريال توضيح بيشتري مي دهي؟

- نام اين سريال خان? اجاره اي است و کاري ازشاهد احمد لو از شبک? 3 است. شاهد يکي ازبهترين کارگردان هاي ايراني و بهترين دوستم است و من نتوانستم پيشنهاد او را رد کنم. دراين سريال بازيگران بزرگي مانند حميدلولايي، بهنوش بختياري، آرش نوذري و اشکان اشتياق حضوردارند و من مي دانم کارجالبي خواهد بود.

* پس فوتبال چي؟

- فعلا که مشغول تمرين انفرادي هستم تا ببينم درآينده خدا چه مي خواهد.

لینک به دیدگاه

علي كريمي پس از تساوي پرسپوليس مصاحبه نكرد.

كاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس پس از پايان بازي اين تيم مقابل گهر و در حالي كه همه خبرنگاران منتظر صحبت‌هاي او بودند بابيان اين جمله كه "حرفي براي گفتن ندارم" از صحبت با خبرنگاران امتناع كرد.

پرسپوليس دوشنبه شب با نتيجه يك بر يك برابر تيم گهر متوقف شد.

لینک به دیدگاه

جعفر كاشاني با مديرعامل باشگاه پرسپوليس ديدار و گفت‌وگو كرد.

جعفر كاشاني كه همواره به عنوان يكي از بنيانگذاران باشگاه پرسپوليس نامش مطرح بوده و چندين سال هم به عنوان كاپيتان اين تيم بازي مي‌كرد و در مقطعي عضو هيات رييسه فدراسيون فوتبال بود، در نشستي با مديرعامل باشگاه پرسپوليس، شركت كرد كه اين ملاقات به احتمال فراوان به همكاري كاشاني با باشگاه پرسپوليس منجر خواهد شد.

رويانيان و كاشاني توافق كردند كه اين پيشكسوت سرخپوشان طبق توافق دو طرف نقش پررنگي در باشگاه داشته باشد، هرچند سمت كاشاني در باشگاه پرسپوليس در چند روز آينده مشخص مي‌شود

لینک به دیدگاه

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در جمع هواداران گفت:‌شرايط‌مان بهتر شده و نگران دربي نباشيد.

ژوزه مانوئل قبل از تمرين ديروز در هنگام ورود به ورزشگاه درفشي‌فر وقتي که با يک هواداري که با زبان انگليسي مسلط بود برخورد کرد، در پاسخ سؤال اين فرد که هواداران کمي نگران هستند، گفت: خوشبختانه شناختم از اين تيم بهتر شده و من از شما مي‌خواهم که نگران دربي نباشيد.

وي افزود: شما فقط بياييد و ورزشگاه را پر کنيد. تا نتايج خوب بدست آيد. من هم کار خودم را بلد هستم.

ژوزه در پاسخ سؤالي که وضعيت مهدي‌کيا چه مي‌شود، گفت: من به همه بازيکنان پرسپوليس علاقه دارم

لینک به دیدگاه

«تيم من مشكل بدني ندارد. مشكل تيم من روحي است. ترس از نبردن ويروسي است كه اين روزها در پرسپوليس شايع شده و مشكل اصلي تيم همين موضوع است.»

حامد وفايي

90: «تيم من مشكل بدني ندارد. مشكل تيم من روحي است. ترس از نبردن ويروسي است كه اين روزها در پرسپوليس شايع شده و مشكل اصلي تيم همين موضوع است.»

اين مهم‌ترين و كليدي‌ترين جملاتي بود كه مانوئل ژوزه در نشست مطبوعاتي پس از مسابقه با صباي قم مطرح كرد. مانوئل در حالي روي اين موضوع تاكيد ويژه‌اي دارد كه افت بدني سرخپوشان در 20 دقيقه پاياني دو مسابقه كاملا محسوس بوده و نگاهي به عملكرد پرسپوليس در 4 مسابقه اخير نشان مي‌دهد كه 5 گل دريافتي پرسپوليس – از 6 گل – در 15 دقيقه پاياني بوده است، يعني از دقيقه 75 به بعد.

* * *

سرخپوشان مشكل بدني دارند. نگاهي به آن چه طي 2 ماه اخير بر پرسپوليس گذشته به خوبي اين مشكل را عيان خواهد كرد. پرسپوليس در ابتداي آغاز دور جديد تمرينات خود و هنگامي كه بدون سرمربي در كشمكش ماندن و رفتن دنيزلي و مذاكره با مربيان خارجي مانند متسو، كالدرون و مانوئل بود، زيرنظر محسن عاشوري كار را آغاز كرد. حضور چهره‌اي كاملا ناشناس در بين اهالي فوتبال و البته كاملا شناخته شده در رشته بسكتبال به عنوان مربي بدنساز از همان بدو امر شبهاتي را آغاز كرد. «فرهاد چيذري» مربي بدنساز مهرام و چهره‌اي كاملا شناخته شده در بدنسازي بسكتبال در تمرينات پرسپوليس سئوالاتي را براي رسانه‌ها ايجاد كرد. اين‌كه اين مربي چگونه و چطور سر از فوتبال در آورده، چگونه توانسته به پرسپوليس راه پيدا كند، چه كسي معرف او بوده و چرا پرسپوليس از يك مربي بدنساز تخصصي در رشته فوتبال بهره نبرده سئوالاتي بود كه البته چند تاي آن به جواب هم رسيد.

اين‌كه پروفسور فريد، رئيس كادر پزشكي پرسپوليس معرف چيذري بوده و دليل آن نيز كارنامه درخشان اين مربي در بدنسازي بوده است، البته در رشته بسكتبال. تمرينات آغاز شد. سرخپوشان فشار سنگيني را تحمل مي‌كردند. كار انتخاب سرمربي به درازا كشيد، خيلي از اهالي فن و بالطبع اهالي رسانه دير شدن پروسه انتخاب سرمربي را به ضرر سرخپوشان دانستند. اما هر بار مسئولان باشگاه، محسن عاشوري و حتي بازيكنان با بيان اين‌كه مشكلي از اين جهت احساس نمي‌شود و چيذري با قدرت هر چه تمام‌تر مشغول ساخته و پرداخته كردن بدن‌هاست. اين انتقادها را غيرمنطقي قلمداد مي‌كردند. در نهايت اما سرمربي انتخاب شد و مانوئل ژوزه به همراه چند دستيار منتخب خود به تهران آمد. او در ابتداي كار فيلم بازي تداركاتي پرسپوليس را كه با شكست همراه شده بود تماشا كرد و در همان ابتداي امر با محسن عاشوري صحبت كرد كه چرا بدن‌ها اين قدر خشك و بدون انعطاف هستند.

«چرا بدن‌ها اين قدر خشك است؟ اين درست كه كار بدنسازي انجام مي‌داديد اما هيچ پيشرفت بدني در تيم ديده نمي‌شود. مربي بدنسازتان كيست؟ چه سابقه‌اي دارد و...؟!»

مانوئل درد اصلي تيم را متوجه شد و در اولين اقدام فرهاد چيذري را از مجموعه كنار گذاشت تا آن چه در ذهن اين مربي براي اجرا نقش بسته بود - درست يا نادرست – عقيم بماند و او نتواند به طور كامل برنامه‌هايش را اجرا كند. در ادامه مربي بدنساز مانوئل كار را در دست گرفت و تمرينات بدنسازي را با توپ ادامه داد.

كار ادامه پيدا كرد، پرسپوليس در اولين گام در آبادان و در گرماي بيش از 50 درجه آبادان به يك پيروزي شيرين رسيد. با حداقل اختلاف اين پيروزي باعث شد تا مانوئل همواره در مقابل منتقدان نوع بدنسازي پرسپوليس به همان يك پيروزي اشاره كند. در حالي كه در آبادان هم پرسپوليس در 15 دقيقه پاياني موقعيت‌هاي زيادي را به آباداني‌ها داد كه البته مهاجمان نفتي در به ثمر رساندن اين موقعيت‌ها موفق عمل نكردند تا مشكل بدن‌ها زير اين برد خفيف پنهان بماند.

* * *

پرسپوليس مشكل بدني دارد. مشكلات روحي – رواني، دست‌هاي بسته مانوئل در دفاع‌هاي كناري، نداشتن يك هافبك دفاعي 6 دانگ، اشتباهات پياپي و بچگانه مدافعان مركزي پرسپوليس همگي مي‌توانند از دلايل عدم نتيجه‌گيري پرسپوليس در هفته‌هاي اخير برشمرده شوند، اما بدون شك يكي از اصلي‌ترين مشكلات پرسپوليس شانه‌هاي افتاده، بدن‌هاي خشك و نفس‌هاي لاغر بازيكناني است كه براي حضور در پرسپوليس كلي شرط و شروط داشتند و با هزينه‌هاي گزاف حاضر شدند پيراهن سرخ را به تن كنند.

آيا «ساحر» فوتبال مصر، امپراتور فوتبال پرتغال، فاتح بلامنازع داربي‌ها در تمام دوران مربيگري‌اش و در نهايت مرد 3 ميليارد دلاري پرسپوليس متوجه اين نقصان بزرگ خواهد شد؟! آينده همه چيز را مشخص خواهد كرد. مطمئن و البته منتظر باشيد.

لینک به دیدگاه

هافبک پرسپوليس در جمع هواداران گفت: خودتان بازي‌هاي ما را مي‌بينيد و اگر در مورد مسائل فني سؤال داريد از سرمربي بپرسيد.

علي کريمي پس از تمرين امروز در هنگامي که قصد ترک ورزشگاه را داشت با حدود 15 هوادار مواجه شد که اصرار زيادي داشتند تا دقايقي با او صحبت کنند و عکس يادگاري بيندازند. وي به همين دليل از خودروي خود پياده شد و به سؤال هواداران پاسخ داد.

کريمي در پاسخ به اين سؤال که چرا پرسپوليس نتيجه نمي‌گيرد گفت: خودتان بازي‌ها را مي‌بينيد. اگر در مورد مسائل فني سؤال داريد ژوزه در تمرين حضور دارد و مي‌توانيد از ايشان بپرسيد و اگر در مورد من سؤال و انتقادي داريد در خدمت شما هستم.

وي افزود: شما تصور مي‌کنيد من خوشحالم؟ من هم مثل شما هستم و از اين بابت بسيار ناراحتم اما کاري نمي‌توانم بکنم. وظيفه من اين است که هر وقت در زمين و صاحب توپ هستم براي گلزني تيمم تلاش کنم.

در پايان يکي از هواداران پيراهن مسي در بارسلونا را بيرون آورد و با علي کريمي عکس يادگاري انداخت.

لینک به دیدگاه

مدافع پرسپوليس اعتقاد دارد دليل اصلي اينکه اين تيم در 4 بازي اول ليگ 6 گل خورده استفاده حريفان از ضد حملات است.

جلال حسيني در گفت‌وگو با فارس درباره آخرين شرايط پرسپوليس و حضورش در تيم ملي شرکت کرد که در ذيل مي‌خوانيم:

ابتدا از وضعيت پرسپوليس شروع کنيم، چرا اين تيم به نتايج دلخواه نمي‌رسد؟

به هيچ عنوان دنبال بهانه‌گرفتن و اين حرف‌ها نيستيم اما ما نياز به زمان داريم. خودمان هم قبول داريم که به آن تيم دلخواه هواداران نرسيده‌ايم. انشاءالله با تلاش بيشتر و يکدلي بازي به بازي بهتر مي‌شويم تا نتايج تلخ هفته‌هاي اول را فراموش کنيم.

قبول داريد انتظارات از خط دفاعي پرسپوليس زياد است اما برآورده نشده؟

ابتدا بايد بگويم به تيم‌هاي ديگر هيچ کاري نداريم که با 10 گل، بردند يا باختند، ما فقط به فکر پرسپوليس هستيم. فوتبال همين است. اگر آمار گل‌خوردن ما کمي زياد است به دليل استفاده تيم‌ها از ضدحملات است. شما نبايد انتظار داشته باشيد ما اصلا دروازه‌مان باز نشود. اين يک خواسته غيرقابل توجيه است.

حرف‌هاي شما قبول اما برعکس پيش‌بيني‌ها نقطه قوت پرسپوليس در فصل جاري به نقطه ضعف اين تيم تبديل شده است.

اگر همه بازي‌هاي ما را ديده باشيد پي مي‌بريد که اين‌گونه نيست. بازي ما مقابل صبا اصلا فوتبال نبود و نمي‌شود اسم آن را فوتبال گذاشت. 10 نفر در محوطه 18 قدم خود مي‌ايستند و ناگهان توپ را مي‌گيرند و زيرش مي‌زنند، اين شد فوتبال؟

اما سيستم دفاعي و چشم ضد حملات نيز جزئي از فوتبال است...

قبول دارم اما نه اينطور که 10 نفر بايستند، توپ را بگيرند و زيرش بزنند تا يک نفر به سمت دروازه ما حمله کند. واقعا بچه‌هاي ما خسته شده بودند. در اين گونه فوتبال‌ها هيچگونه تاکتيکي و تکنيکي وجود ندارد. نمي‌خواهم بي‌احترامي کنم، ما باخته‌ايم، نوش جون صبا اما اين گونه فوتبال‌ها، فوتبال نيست. ضمن اينکه با توجه به حضور زمان کوتاه مدت ژوزه و برخي بازيکنان نياز به زمان داريم و بايد فشارها را تحمل کنيم.

فکر مي‌کني شرايط درست مي‌شود؟

بايد هفته به هفته بيشتر تلاش کنيم. البته خوشبختانه فهميديم تيم‌ها مقابل ما چگونه به ميدان مي‌آيند و اين يک نکته مثبت براي ماست.

بگذريم. در خصوص شرايط تيم ملي صحبت کنيد.

در حال حاضر معتقدم هر اردويي که کي‌روش برنامه ريزي کند مي‌تواند به تيم ملي کمک کند. دو بازي دوستانه خوب با تونس و اردن در پيش داريم دو تيمي که بايد مقابل ما قرار بگيرد فوتبالشان هم‌طراز لبنان است و مي‌توانيم خودمان را محک جدي بزنيم. کمک اين اردو و بازي دوستانه را در بازي با لبنان خواهيد ديد.

برخي‌ مي‌گويند تيم ملي از قبل مقابل لبنان برنده است، شما اين را قبول داريد؟

اصلا قبول ندارم. صد در صد بازي سخت و حساسي در پيش داريم حتي در حال حاضر بازي‌هاي دوستانه هم براي تيم ملي ايران بسيار حساس است. همه بازي‌ها براي ما جدي است و نبايد هيچ حريفي را دستکم بگيريم. ما در راه رسيدن به جام جهاني هستيم و بايد در تمام بازي‌ها با تمام وجود بازي کنيم. در اين بين هرگز نبايد چشم از لبنان که قطعا مقابل تيم ما با انگيزه است برداريم.

فکر مي‌کني با اين شرايطي که پرسپوليس دارد دعوت 6 بازيکن از اين تيم به تيم ملي منطقي است؟

بازيکنان زيادي به پرسپوليس اضافه شدند و آيا اينکه حق پرسپوليس است که شش بازيکن در تيم ملي داشته باشد يا خير را سرمربي تيم ملي تشخيص مي‌دهد نه من و شما. هر بازيکني دوست دارد به تيم ملي ايران کمک کند مطمئن باشيد تيم ملي نيز براي هيچ‌کس نيست. هرکس تلاش کند مربي مزد زحماتش را مي‌دهد همانطور که از پرسپوليس 6 بازيکن دعوت شده از تيم‌هاي ديگر هم دعوت شده‌اند. اين موارد دست کي‌روش است و ما نبايد دنبال اين مسائل باشيم. درست است به نتيجه دلخواه نرسيديم اما حتما کي‌روش که بازي‌ها را با دستيارانش از نزديک تماشا مي‌کند به نتيجه‌اي رسيده که ما 6 نماينده در تيم ملي داريم.

باتوجه به اينکه به اردوي تيم ملي مي‌رويد و پس از بازگشت بلافاصله بايد با داماش بازي کنيد آيا انتظار نداريد فدراسيون کمي بازي شما را به تأخير بيندازد؟

ما دوست داريم اين تعامل بين باشگاه و فدراسيون برقرار شود البته ما بازيکن هستيم و درباره اين موضوع باشگاه و فدراسيون انشاءالله تصميم درستي خواهند گرفت. همانطور که براي پرسپوليس به ميدان مي‌روم براي تيم ملي زحمت مي‌کشم.

آقاي حسيني! هواداران تيمتان نگران دربي هستند...

صحبت در اين باره زود است اما ما نياز به زمان داريم و بايد بيشتر تلاش کنيم. در مورد دربي نبايد زود حرف زد و انشاءالله در تعطيلات بچه‌ها تمرينات خوبي را پشت سر بگذارند. سعي خواهيم کرد بازي به مراتب بهتري را به نمايش بگذاريم.

و حرف پاياني؟

من از هواداران پرسپوليس تشکر مي‌کنم که در اين چند بازي ما را تحمل کردند و اميدوارم بعد از تعطيلات دل آنها را بدست آوريم. باور کنيد خودمان هم ناراحتيم. همه بازيکنان از هواداران فقط صبر مي‌خواهند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...