رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

درود

ی قابلیتی وحود داره در نرم افزارهای پارامتریک به اسم TOP DOWN ASSEMBLY البته بهتره بگیم "رویکرد

ب هر صورت، همون طور ک میدونین سالیدورکس علاوه بر این لینک کردن دو قطعه رو هم مقدور کرده، شما فرضا در مونتاژ یک سوراخ و شفت، اگر قطر سوراخ رو عوض کنین قطر شفت هم عوض میشه

بعد مدت زیادی ک از کار کردنم با کتیا گذشته، امشب لازم شد این کار انجام بشه ک دیدم همچین قابلیتی نداره!

اپ دیت دستی رو هم جک کردم نشد.

کسی هست، جواب قطعی بده ک ایا کتیا واقعا چنین قابلیت ساده ای رو نداره ؟؟؟؟؟؟؟ یا من بلد نیستم. امیدوارم دومی باشه البته :icon_gol:

با سلام

علاوه بر قابلیتهای فوق که در کتیا وجود دارد شما میتوانید یک سری قابلیت زیاد تر از این هم در کتیا پیدا کنیید.شما فقط تیک مربوطه را فعال کنید بعد از اون مه چیز حل میشه دقیقا مثل سالید ورک

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 972
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام

علاوه بر قابلیتهای فوق که در کتیا وجود دارد شما میتوانید یک سری قابلیت زیاد تر از این هم در کتیا پیدا کنیید.شما فقط تیک مربوطه را فعال کنید بعد از اون مه چیز حل میشه دقیقا مثل سالید ورک

متشکرم. اون حل شد. درسته.

والا خیلی وقته فاصله گرفتم از کد.

میشه تیتر وار هم ک شده، بگین چ قابلیت های دیگه ای داره؟

لینک به دیدگاه
سلام يه سري تمرن مفيد از محيط shapeو wire frameكتيا ميخواستم ممنون ميشم كمكم كنيد

دورود

سه تا فایل تمرینی براتون گذاشتم ولی شما برای این که روی این محیط تسلط پیدا کنی باید از اشیا اطراف الگو برداری کنید

برای مثال موس ، قاشق ، لیوان و ... شما از هر چیزی که دارای کانتور باشه میتونید به عنوان الگو استفاده کنید

موفق باشید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با سلام

سوالی داشتم ایا امکان تغییر استاندارهای محیط درفتینگ امکان پذیرهست مثلا می خوای اندازه قسمت فلش انازه کم یا زیاد کنی و.....

یا اینکه در قسمت tools>standard می خواهیم یک سری تغییرات بدهیم ولی قفل هست راهی برای ازاد کردنش وجود دارد ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

یه مشکل تو محیط draft داشتم وقتی میخوام از پنجره insert frame and title block یک جدول یا کادری انتخاب کنم هیچ گزینه ای نیست پنجره خالی از گزینه های پیش فرضه؟؟؟/ممنون میشم راهنمایی کنین:ws38::ws38::ws38::ws38::ws38:

لینک به دیدگاه
با سلام

سوالی داشتم ایا امکان تغییر استاندارهای محیط درفتینگ امکان پذیرهست مثلا می خوای اندازه قسمت فلش انازه کم یا زیاد کنی و.....

یا اینکه در قسمت tools>standard می خواهیم یک سری تغییرات بدهیم ولی قفل هست راهی برای ازاد کردنش وجود دارد ممنون

1. روش دوم تهیه فایل استاندارد:
    توجه نمایید که اندازه های ابعاد، فلش ها و ... بر طبق استاندارد نقشه کشی تعریف و بطور خودکار توسط کتیا تنظیم می شود. برای مثال وقتی نقشه جدیدی ایجاد می کنید و استاندارد ISO را برای آن انتخاب می کنید تمامی تنظیمات بر اساس این استاندارد انجام می شود. تغییر دادن این تنظیمات بطور کلی توصیه نمی شود.
    اگر در یک نقشه اندازه ابعاد dimensions و فونتی اشیا استاندارد(مثل فلش ها، متن GD&T و ...) کوچک یا بزرگ است راه حل صحیح تغییر دادن اندازه کاغذ paper size و استفاده از مقیاس مناسب scale برای نقشه یا نما است.

• نخست باید یک environment جدید ایجاد کرد.( به علت انکه شما می خواهید فایل های استاندارد تعریف شده برای کتیا را تغییر دهید برای جلوگیری از آسیب دیدن فایل های استاندارد اصلی باید یک environment جدید ایجاد نمایید و تغییرات را در آن اعمال نمایید در این صورت یک بک آپ از فایلهای اصلی در سیستماتان همیشه هست )

• برنامه Environment Editor را از Start\Program Files\Catia\Tools\ Environment EditorV5R20 اجرا نمایید از منوی Environment یک Environment جدید ایجاد نمایید توجه نمایید ModeEnvironment جدید روی User باشد.

• حال به شاخه C:\Program Files\Dassault Systemes\B19\intel_a\resources\standard رفته یک کپی از محتویات فولدر بردارید ودر پوشه resources با نام My Standard پست نمایید.

• به برنامه Environment Editor برگشته و تنضیمات زیر رل تنظیم نمایید:

• روی Catia.V5R20 کلیک نمایید

آدرس زیر را به شاخه CATCollectionStandard = بدهید( روی CATCollectionStandard = راست کلیک کرده ادیت را انتخاب نمایید)

C:\Program Files\Dassault Systemes\B19\intel_a\resources\standard

آدرس زیر را به شاخه CATReferencSettingPath بدهید( روی CATReferencSettingPath راست کلیک کرده ادیت را انتخاب نمایید)

C:\Program Files\Dassault Systemes\B19\intel_a\code\bin

• روی Environment جدید (Env001)کلیک نمایید

آدرس زیر را به شاخه CATCollectionStandard = بدهید( روی CATCollectionStandard = راست کلیک کرده ادیت را انتخاب نمایید)

C:\Program Files\Dassault Systemes\B19\intel_a\resources\my standard

آدرس زیر را به شاخه CATReferencSettingPath بدهید( روی CATReferencSettingPath راست کلیک کرده ادیت را انتخاب نمایید)

C:\Program Files\Dassault Systemes\B19\intel_a\code\bin

• حال شما در دسکتاب خود یک آیکون از کتیا دارید که استانداردهای شما را پشتیبانی میکند(آیکن اصلی استاندارد شما و استاندارد های اصلی را پشتیبانی میکند.

نحوه تهیه استاندارد و اعمال تنظیمات:

• در RUN ویندوز عبارت cnext.exe –admin را برای اجرای حالت ادمین کتیا تایپ کنید ( توجه کنید قبل از–admin یک فاصله هست)حال از منوی Tools\Standard به قسمت استانداردهای کتیا بروید.

• از Category درفتینق را انتخاب نمایید از قسمت ÷ایین یک استاندارد با نام Mystandard ذخیره نمایید.Mystandard را انتخاب نموده تغییرات فونتها و ... را اعمال نموده استاندارد را ذخیره نمایید.

• Catia را بسته به آدرس زیر بروید

C:\Program Files\Dassault Systemes\B19\intel_a\resources\standard

فایل Mystandard را کات کرده به پوشه My Standard انتقال داده واستاندارد های غیر دلخواهتان را از پوشه My Standard پاک نمایید

• حال شما دو شورت کات برای کتیا دارید:

شورت کات اصلی با همه استانداردها

شورت کات دوم با استاندارد های تنظیمی شما

لینک به دیدگاه
سلام

یه مشکل تو محیط draft داشتم وقتی میخوام از پنجره insert frame and title block یک جدول یا کادری انتخاب کنم هیچ گزینه ای نیست پنجره خالی از گزینه های پیش فرضه؟؟؟/ممنون میشم راهنمایی کنین:ws38::ws38::ws38::ws38::ws38:

به آدرس نصب برو

درایو نصب:\Program Files\Dassault Systemes\B21\win_b64\VBScript\FrameTitleBlock

ببین تو این آدرس فایل سمپل داری اگر داشتی با دبل کلیک بازش کن و از این به بعد این پنجره را کتیا برای ادرس درخواستی شما ذخیره میکنه

لینک به دیدگاه
با سلام

روش اولش رو هم میتونی بری با یه سرچ کوچک تو اینترنت روش اولش رو راحت پیدا میکنی

لینک به دیدگاه

دستون درد نکنه ویک سوال دیگه داشتم من وقتی اندازه کذاری میکنم در محیط درفت می خوام اندارهای دروسط قرار بکیرن میام روی انداره راست کلیک کنم وبعد باpropertice انتخاب inside ولی انداره دروسط قرار نمی گیره و زیر اندازه منم خط انداازه وجود دارد یعنی خط برایروی انداره من قرار می گیره

لینک به دیدگاه
دستون درد نکنه ویک سوال دیگه داشتم من وقتی اندازه کذاری میکنم در محیط درفت می خوام اندارهای دروسط قرار بکیرن میام روی انداره راست کلیک کنم وبعد باpropertice انتخاب inside ولی انداره دروسط قرار نمی گیره و زیر اندازه منم خط انداازه وجود دارد یعنی خط برایروی انداره من قرار می گیره

با سلام یک مشکل اساسی دارم

در شکل زیر انداره قرار گرفته زیرش خط دیده می شه برای خذف خط باید چکار کرد

دادا مشکلاتت خیلی شخصی شده گویا

چون از صب هر کاری کردم نتونستم این مدلیش کنم اندازه ها رو :ws3:

پاک کن از اول نصب کن یا ورژنشو عوض کن که از این باگا نداشته باشه

لینک به دیدگاه
با سلام یک مشکل اساسی دارم

در شکل زیر انداره قرار گرفته زیرش خط دیده می شه برای خذف خط باید چکار کرد

سلام روی اندازه کلیک راست کنیید روی تب value قسمت value orientation روی offset کلیک کنیید و انداز 10 رو به اون اختصاص بدید. مشکلتون حل میشه.

اما چرا این مشکل پیش اومده؟احتمالا شما یا قرار بوده استاندارد های اندازه گزاریتون را تغییر بدید یا در هنگام انتخاب صفحه از استاندارد iso استفاده نکردید. اگر اقدام اول را انجام داده باشید برگرددید به تنظیمات اولیه و اگر دومی رو انجام داده باشید استانداردتون را عوض کنیید.7d6s_12.jpg

سلام روی اندازه کلیک راست کنیید روی تب value قسمت value orientation روی offset کلیک کنیید و انداز 10 رو به اون اختصاص بدید. مشکلتون حل میشه.

اما چرا این مشکل پیش اومده؟احتمالا شما یا قرار بوده استاندارد های اندازه گزاریتون را تغییر بدید یا در هنگام انتخاب صفحه از استاندارد iso استفاده نکردید. اگر اقدام اول را انجام داده باشید برگرددید به تنظیمات اولیه و اگر دومی رو انجام داده باشید استانداردتون را عوض کنیید.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با عرض سلام و خسته نباشید

مشکلی واسم پیش اومده

من وقتی غلتک موس رو فشار میدم (برای استفاده زوم و روتیت ....)

شکل هرمی میاد و تغییر جهت میده

کلیک چچ و راست هم کار نمیکنن

چطور میتونم مشکلم رو حل کنم؟؟

<a href=908p_untitled_thumb.jpg' alt='908p_untit

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان کسی میدونه داخل محیط تراشکاری کتیا چطور میشه وقتی جی کد میگیریم خروجی را بر اساس قطر بده.اخه در حالت معمول خروجی بر اساس شعاع است ولی دستگاه cnc قطر را حساب میکنه.

ممنون میشم اگه کسی جواب بده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...