رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام من به تازگی کتیا p3 v5-6r2015رو نصب کردم طبق راهنما تمام موارد رو نصب کردم لایسنس رو هم همینطور ولی هربار کامپیوترمو روشن میکنم خطای لایسنس میده چه کنم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 972
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خانوم زارع درود

نقاطی که شما وارد کردین از نظر کتیا فقط یک نقطه یا یک پارت شناسایی شدن برا همین شما نمیتونید برای ایجاد منحنی ازشاستفاده کنید

تنها راهش ایجاد نقاط به صورت جداگونه با دستور projection هستش دقت داشته باشین موقع اجرای دستور گزینه create datum (فک کنم همین باشه) فعال باشه

نقطه ها که به طور جداگونه به دست اومد شما میتونی با دستورمنحنی ازشون منحنی اسپیلاین رد کنید

سلام و سپاس فراوان:icon_gol:

مشکلم یک مقدار ساده تر بود خدا رو شکر...:ws3:

ابعاد ورودی به کتیا میلیمتر هست ولی چون فکر کرده بودم متر هست، وقتی داده هام وارد نرم افزار میشدن خیلی زوم میشده و به این دلیل spline درست رسم نمیشد. با اصطلاح ابعاد ورودی مشکل حل شد:w16:

سلام من به تازگی کتیا p3 v5-6r2015رو نصب کردم طبق راهنما تمام موارد رو نصب کردم لایسنس رو هم همینطور ولی هربار کامپیوترمو روشن میکنم خطای لایسنس میده چه کنم

سلام...دوستان متخصص حتما راهنمایی خواهند کرد. ولی هنگام نصب به اینترنت متصل نبودید که؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اگه توجه کنید موقع کار با کتیا قسمت save as , save غیرفعال هستش که به خاطر همین مورده.

روش حل مشکل:

یه فایل به اسم Licensing.CATSettings در پوشه کاربری ویندوزتون وجود داره که با سرچ کردن پیدا میشه (اگه پیدا نشد hidden هستش و باید فایل های مخفی رو از حالت مخفی در بیارید) فایل رو که پیدا کردید رو پاک کنید.

دوبار کتیا رو اجرا کنید و موقع اجرا پنجره ای بالا میاد که یکی از لایسنس هارو تیک بزنید و اوکی کنید.

لینک به دیدگاه
سلام من به تازگی کتیا p3 v5-6r2015رو نصب کردم طبق راهنما تمام موارد ولی گزینه سیو غیر فعاله چکار کنم

دوست عزیز قبل اینکه بگی سیو غیرفعال جواب سوالتو دادم

پست بالایی رو بخون

اینم کپیش:a030:

سلام دوست عزیز

اگه توجه کنید موقع کار با کتیا قسمت save as , save غیرفعال هستش که به خاطر همین مورده.

روش حل مشکل:

یه فایل به اسم Licensing.CATSettings در پوشه کاربری ویندوزتون وجود داره که با سرچ کردن پیدا میشه (اگه پیدا نشد hidden هستش و باید فایل های مخفی رو از حالت مخفی در بیارید) فایل رو که پیدا کردید رو پاک کنید.

دوبار کتیا رو اجرا کنید و موقع اجرا پنجره ای بالا میاد که یکی از لایسنس هارو تیک بزنید و اوکی کنید.

لینک به دیدگاه
سلام من به تازگی کتیا p3 v5-6r2015رو نصب کردم طبق راهنما تمام موارد ولی گزینه سیو غیر فعاله چکار کنم

پیشنهاد میکنم از ریلیزهای متفرقه مثل این ریلیز استفاده نکنید

دردسر زیاد دارن

البته اینم حل شدنیه ... که در بالا گفته شد

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

چند تا سوال دارم ممنون میشم کسی باشه راهنمایی کنه

1-قرار دادن اندازه بصورت half dimantion

2- قرار دادن تلرانس ابعادی H7 برای یک اندازه

این موارد را در محیط اسکچر نیاز دارم

تلرانس گذاری باید انجام بشه حتمن تا هنگام گرفتن خروجی cam اندازه ها رو بتونم وسط تلرانس در بیارم

ممنون از همکاریتون

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

چند تا سوال دارم ممنون میشم کسی باشه راهنمایی کنه

1-قرار دادن اندازه بصورت half dimantion

2- قرار دادن تلرانس ابعادی H7 برای یک اندازه

این موارد را در محیط اسکچر نیاز دارم

تلرانس گذاری باید انجام بشه حتمن تا هنگام گرفتن خروجی cam اندازه ها رو بتونم وسط تلرانس در بیارم

ممنون از همکاریتون

اون قسمت اول سوال معنی حالف دایمنشن رو نمیدونم اما برای تلرانس گذاری روی عدد میتونی بعد از دبل کلیک روی اندازه روی کادر باز شده روی عدد مورد نظر کلیک راست بکنی و تمام سوالهای مربوطه را پیدا کنی تلرانس دستی هم گزینه سوم هستش . اگر هم تعدا اندازه ها زیاده و نمی خوای برا همه این کا رو بکنی میتونی بری به قسمت(ببخشید فارسی می نویسم شما انگلیسی بخونیدشون)تولز/آپشن/جنرال/پارامتر &میسور/میسور و در این قسمت با فعال کردن تیک و دادن اندازه تلرانس همیشه اندازه هات تلرانس خواهند داشت.اگر بعد از این که این روش رو رفتی ابعادت درست نشد کتیا رو یه بار ببند و دوباره باز کن.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام خسته نباشید آقا من جدیدا نرم افزار کتیا ورژن v5-6r2014 را نصب کردم .هر موقع از نوار ابزار یا همون toolbars استفاده می کنم یه پنجره ای از اون ابزار جدید روی صفحه باز میکنه و موقعی که میبندم اون پنجره جدید رو کل اون ابزار محو میشه.نگا کنید تصویر خودش گویای مطلب هست.حتی تو این مسیر هم رفتم ریست کردم فایده نداشت

view

toolbars

customize

toolbars

C:\Users\Dell\Picturesreset all con

خواهشا دوستان کمک کنید .:ws52:

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه
سلام خسته نباشید آقا من جدیدا نرم افزار کتیا ورژن v5-6r2014 را نصب کردم .هر موقع از نوار ابزار یا همون toolbars استفاده می کنم یه پنجره ای از اون ابزار جدید روی صفحه باز میکنه و موقعی که میبندم اون پنجره جدید رو کل اون ابزار محو میشه.نگا کنید تصویر خودش گویای مطلب هست.حتی تو این مسیر هم رفتم ریست کردم فایده نداشت

view

toolbars

customize

toolbars

C:\Users\Dell\Picturesreset all con

خواهشا دوستان کمک کنید .:ws52:

خیلی ممنون

تصویرتون در انجمن ارسال نشده

لینک به دیدگاه
سلام

می خواستم بدونم چه زمان هایی باید از فیکس کردن در محیط اسکچ برای سبز شدن استفاده کرد؟

ممنون

زمانی که میخواید یک اسکچ دیگه رو نسبت به یک اسکچ دیگه که مبدا هست قید گذاری کنید

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
با سلام و چطور ميتونم تو كتيا يه بسته نايلوني طراحي كنم منظور همون بسته هاي بسته بندي حبوباته يه چيزي شبيه اونا

طراحی اجسام متحرک مثل پلاستیگ پارچه و یا حتی طناب و سیم نیاز مند تلسط به محیط های شیپ و صورفیس داره .

سوال آیا تسلط به این محیط ها را دارید.

در صورت داشتن تسلط که چه بحتر و در صورت نداشتن تنها قسمت قفل این پلاستیک رو میتونی در محیط اسکچ و پارت طراحی و استفاده کنید.

لینک به دیدگاه
سلام چطور ميتونم اندازه اي رو كه تو محيط Draft كتيا تغيير دادم رنگش رو عوض كنم كه موقع پرينت واضح باشه هر اندازه اي رو كه تغيير ميدم رنگش قرمز ميشه .

دوست عزیز در کتیا محیط ها بهم مرتبطن

اگر تغییری در محیط پارت ایجاد میشه باید در محیط درفت هم اعمال بشه که برای این کار در محیط درفتینگ باید گرینه Update رو بزنید

اما اگر میخواید تغییرات در محیط دزفت اعمال نشه باید روی نمای مورد نظرتون کلیک راست کرده وارد گزینه view object...... و گزینه Isolat رو بزنید با این کار ارتباط بین نقشه و قطعه از بین میره و اگر تغییری در قطعه ایجاد شد تقشه ثابت میمونه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام مشکل من اینه که یه اندازه ای رو خودم به صورت دستی تو محیط درفت تغییر میدم از طریق ‍گزینه ‍‍‍value در properties با این کار رنگ اندازه تغییر میکنه و موقع پرینت مشکل پیش میاد چیکار باید کنم که رنگ اندازه مشکی بشه .

لینک به دیدگاه
سلام مشکل من اینه که یه اندازه ای رو خودم به صورت دستی تو محیط درفت تغییر میدم از طریق ‍گزینه ‍‍‍value در properties با این کار رنگ اندازه تغییر میکنه و موقع پرینت مشکل پیش میاد چیکار باید کنم که رنگ اندازه مشکی بشه .

فکر نمیکنم بتونید رنگشو عوض کنید چون وقتی قرمز میشه ینی خطا !

بازم صبر کنید تا دوستان جواب بدن شاید پاسخ بهتری داشتن :w16:

لینک به دیدگاه

سلام راه داره نه اینکه راه نداشته باشه اما باید بری تو ادمین کتیا و از اونجا تعویض کنی یکم دردسر داره (اونم مطمئا نیستم خودم بلد باشم از اونجا) اما اگه جزئ کار روزانه شما می باشه بگید تا راه حلش رو پیدا کنم . در ضمن سامان جان قرمز نمیشه رنگش ،رنگش قهوه ای هستش به معنای اندازه دستی تو محیط درفت.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...