رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 973
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

<a href=42533501533972629650.jpg' alt='425335015

سلام این قطعه رو تو کدوم محیط و با چه روشی ترسیم کنم؟ با تشکر

سلام تو همین محیط پارت میتونی انجام بدی

اول از جانب مدل حجم بده - میتونی کلا در یک sketch نمای جانب رو در بیاری

بعد از بالا حذفیات رو انجام بده - میتونی از packet استفاده کنی

بعد باید صفحه ای عمود بر شیاری که خورده بزنی و شیار وسط رو در بیاری

البته این ساده ترین روش هست ...

لینک به دیدگاه

سلام

چند وقت پیش یه درخواست گذاشتم برای آموزش آنالیز مجموعه های اسمبل شده. گویا کسی سراغ نداشت. :banel_smiley_4:

حالا یه مشکلی تو نصب Catia V5R21 دارم . وقتی طبق آموزش ، لایسنس میکنم درست کار میکنه.اما وقتی ویندوز رو ریستارت کردم و خواستم کتیا رو باز کنم مرتبا با ارور زیر مواجه شدم.

خواهشا اینو دیگه جواب بدین :4564:

Capture.JPG

لینک به دیدگاه
سلام

چند وقت پیش یه درخواست گذاشتم برای آموزش آنالیز مجموعه های اسمبل شده. گویا کسی سراغ نداشت. :banel_smiley_4:

حالا یه مشکلی تو نصب Catia V5R21 دارم . وقتی طبق آموزش ، لایسنس میکنم درست کار میکنه.اما وقتی ویندوز رو ریستارت کردم و خواستم کتیا رو باز کنم مرتبا با ارور زیر مواجه شدم.

سلام

برا پست قبلیتون جهت آموزش اسمبلی پاسخ دادم - حدود 20 کتاب کتیا در بازار هست که تقریبا خیلی از مباحث

و محیط ها رو پوشش میدن - آموزش و رفع اشکال در راستای اموزش وقت میخواد که چنین فرصتی ندارم

خودتون 3-4 ساعت وقت بزارید قطعا نتیجه میگیرید

انتخاب و میزان لقی یا برخورد و تماس و انتخاب پارت یا کل مجموعه

البته گسترده از این هست ولی باید وقت بزاری - اشکال داشتی بنده یا دوستان دیگه در خدمتیم

la4sj8f17k2ek4hpoe6d.jpg

من از 19 و 20 استفاده میکنم تا به حال 21 رو نصب نکردم فقط تو شرکت گاهی ازش استفاده میکنم

امیدوارم دوستان دیگه بتونن پاسخ شما رو بدهند

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
سلام

بعد از نصب نرم افزار سرویس پکشم نصب کردید بعد کرکش کردید دیگه؟:ws38:

لینک به دیدگاه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سلام این قطعه رو تو کدوم محیط و با چه روشی ترسیم کنم؟ با تشکر

سلام

من اگر بودم، با Solid Combine میزدم

2-28-2013 9-22-32 PM.jpg

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
Nod32

احتمالاً وقتی ریستارت کردید مودمتون روشن بوده و وقتی نرم افزار رو اجرا کردید،آنتی ویروستون هنوز Run نشده بوده و نرم افزارتون به اینترنت وصل شده و فهمیده که نسخه کرک شده استفاده کردید...(البته این نظر منه!:ws37:)

برای رفع این مشکل یکبار آنتی ویروس رو از کار بندازید،سرویس پک رو دوباره نصب کنید و مراحل کرک رو دوباره اجرا کنید...

================================================

درضمن...1 بار کتیا رو اجرا کنید کافیه...برای مشاهده ی Run شدنش میتونید کلید های Ctrl+Shift+Esc رو با هم بزنید و از سربرگ Processes فعالیتش رو مشاهده کنید.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
با تشکر از جوابتون

حتما امتحان میکنم.

یه سوال دیگه هم دارم. میشه تو محیط اسمبلی ، قطعات موجود تو درخت طراحی رو دسته بندی کرد ؟ چطور ؟

بله - میشه

میتونید در محیط اسمبلی به جای فراخوانی یک مدل - یک ساب اسمبل رو وارد کنید

یا یک ساب اسمبل ایجاد کنید و فعالش کنید (defined for object ) و پارت بادی ها رو فراخوانی یا ایجاد کنید

یعنی در این محیط دسته بندی ها به صورت subassembly انجام پذیر هست

تاحالا برام پیش نیومده از روش دیگه ای استفاده کنم - اگه بشه بی اطلاعم

دسته بندی بعد از وارد کردن مدلها رو در محیط DMU Navigator قبلا انجام دادم با دستور Group

که خوب تفاوتشون مشخصه

qe1nzf0sqificyuwfsdr.jpg

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
سلام

میخواستم ببینم آیا میشه نسخه پرتابل کتیا رو گیر آورد ؟

من که نه شنیدم و نه دیدم

کجا شنیدی یا دیدی ؟

در هر صورت نسخه پرتابل نمیتونه قابلیت نسخه ای که نصب میشه رو داشته باشه

بعضی نرم افزار ها مثل eDrawings یا ... که به صورت پرتابل عرضه میشن جهت باز کردن , اندازه زدن و بررسی کردن مدل هستن

tr1sb0p100i3ftkbtf7v.jpg

لینک به دیدگاه
من که نه شنیدم و نه دیدم

کجا شنیدی یا دیدی ؟

در هر صورت نسخه پرتابل نمیتونه قابلیت نسخه ای که نصب میشه رو داشته باشه

بعضی نرم افزار ها مثل eDrawings یا ... که به صورت پرتابل عرضه میشن جهت باز کردن , اندازه زدن و بررسی کردن مدل هستن

tr1sb0p100i3ftkbtf7v.jpg

من یه جا تورنت برای کتیا پرتابل دیدم ولی تا 36% فقط دانلود شد. کار من طوری هست که باید مدلی که ساختم رو برم به بعضی جاها نشون بدم و با این قیمت سرسام آور لپ تاپ هم که اصلا نمیشه طرف خریدش رفت. اگه همچین چیزی صحت داشت خیلی کارم راه می افتاد. بازم ممنون از توجهتون

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
من یه جا تورنت برای کتیا پرتابل دیدم ولی تا 36% فقط دانلود شد. کار من طوری هست که باید مدلی که ساختم رو برم به بعضی جاها نشون بدم و با این قیمت سرسام آور لپ تاپ هم که اصلا نمیشه طرف خریدش رفت. اگه همچین چیزی صحت داشت خیلی کارم راه می افتاد. بازم ممنون از توجهتون

میتونی با فرمت stl سیوش کنی و ببری تو solidworks و اونجا سیوش کنی البته با فرمت pdf و تو همون صفحه سیو گزینه ی 3D PDF داره که اگر اونو بزنی بهت فایل PDF 3 بعدی میده که میتونی تو هر دستگاهی که بتونه فایل PDF رو باز کنه،فایل 3 بعدی کارت رو نمایش بدی.:icon_redface::icon_gol:

البته کیفیت و دقت فایلت تو حجم و دقت فایل خروجی PDFات تاثیر قابل توجهی داره.

اگر سوالی داشتی بیا تاپیک سالیدورکز بپرس اونجا جواب میدم.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام

یه سری فایل dwg دارم از قطعات مختلف که میخوام بدم برش پلاسما. بهم گفتن محیط کل قطعات رو بده. چطور میشه محیط کل قطعات موجود تو نقشه dwg رو بدست آورد ؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلام

یه سری فایل dwg دارم از قطعات مختلف که میخوام بدم برش پلاسما. بهم گفتن محیط کل قطعات رو بده. چطور میشه محیط کل قطعات موجود تو نقشه dwg رو بدست آورد ؟

گویا برای این کار تو کتیا راهی نیست. تو solidworks تونستم با استفاده از ابزار Measure و انتخاب کل قطعات ، محیط کل رو بدست بیارم.

البته خود برشکاریها با Autocad این کار رو میکنن اما با سالید راحتتره

لینک به دیدگاه
سلام

من به دنبال یک کتاب خوب اموزشی نرم افزار کتیا هستم

اگه می شناسی لطفا معرفی کنید..

سپاس:w16:

سلام

تازه شروع کردی ؟ جایی دوره رفتی یا خودت میخوای شروع کنی ؟

بیشتر در چه محیطهایی میخوای کار کنی ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...