رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

آقا یه سوال سخت تو نرم افزار کتیا V6

من میخوام یه فایل نمونه تو نرم افزار باز کنم ولی نمیدونم openesh کجاست! :w58:

چجوریه؟

سلام مهندس :icon_gol:

من قبلا یه بار V6 رو نصب کرده بودم - دقیقا مشکلی که داره همین قابلیت سیو و .... هست

چون V6 تحت شبکه هست

من ندیدم کسی با V6 کار کنه - شاید هموطنامون راهکارهایی پیدا کرده باشن - جایی دیدم قرار میدم استفاده کنیم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 973
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام مهندس :icon_gol:

من قبلا یه بار V6 رو نصب کرده بودم - دقیقا مشکلی که داره همین قابلیت سیو و .... هست

چون V6 تحت شبکه هست

من ندیدم کسی با V6 کار کنه - شاید هموطنامون راهکارهایی پیدا کرده باشن - جایی دیدم قرار میدم استفاده کنیم

بله این نرم افزار تو شرکتهای بزرگ خارجی کاربرد داره و برای همونا طراحی شده و تو ایران قابل استفاده نیست

منم رفتم پسش دادم یه v5 گرفتم

لینک به دیدگاه
بله این نرم افزار تو شرکتهای بزرگ خارجی کاربرد داره و برای همونا طراحی شده و تو ایران قابل استفاده نیست

منم رفتم پسش دادم یه v5 گرفتم

مهندس من خودم از ریلیز 19 استفاده میکنم - 20 رو هم قبلا استفاده میکردم

خیلی فرقی نداره - یعنی در این حدی که ماها استفاده میکنیم تفاوت قابل تشخیصی دیده نمیشه

پیشنهاد میکنم اگه میخواهید حرفه ای ادامه بدید سعی کنید ریلیز های پایین تر رو هم داشته باشید

لینک به دیدگاه
به نظرتون من سالید رو بلدم لازمه کتیا رو هم یاد بگیرم

یه چیزای بلدم ولی نه همشو

سلام

اگه فکر میکنی در حدی قابل توجهی بلدی همون سالید رو ادامه بده

اما اگه ناچیز بلدی اون موقع دقیقا بررسی کن و بعد انتخاب کن

مثلا کاری که شما ( در حد همین قابلیت های متداول) با یک سال وقت گذاشتن در سالید میتونید انجام بدید

با کتیا باید 1.5 سال زمان بزارید

اما اگه میخواهید در بخش های تخصصی تر ورود کنید - مثلا پایپینگ - تجهیزات تاسیساتی - الکترونیک - ارگونومیک

بهینه سازی - تهیه فیلم های حرفه ای

تو سالید در حد معمولی شاید زود تر بتونید کارتون رو راه بندازید اما اگه بخواهید حرفه ای تر کار کنید قطعا باید برید سراغ کتیا

به علاوه اینکه در حال حاضر خیلی از شرکت ها فرمت ها کتیا رو قبول دارن

تجربه شخصیم : برای مدل کردن یک لوله خم (180 درجه) خورده

در کتیا محدودیت شعاع خم وجود داره - که منطقی هم هست

در سالید این محدودیت در مرحله بعد از پارگی لوله بود

از همین میتونید نتیجه بگیرید که در سالید برای مدل سازی دستتون باز تره ولی کتیا هوشمندتره

به نظرم اگه میخوای حرفه ای کار کنی برو سراغ کتیا اما اگه صرفا برای انجام کارهای مدل سازی میخوای استفاده کنی همون سالید خوبه

چرا که وقتتو کم تر میگیره

لینک به دیدگاه
سلام

اگه فکر میکنی در حدی قابل توجهی بلدی همون سالید رو ادامه بده

اما اگه ناچیز بلدی اون موقع دقیقا بررسی کن و بعد انتخاب کن

مثلا کاری که شما ( در حد همین قابلیت های متداول) با یک سال وقت گذاشتن در سالید میتونید انجام بدید

با کتیا باید 1.5 سال زمان بزارید

اما اگه میخواهید در بخش های تخصصی تر ورود کنید - مثلا پایپینگ - تجهیزات تاسیساتی - الکترونیک - ارگونومیک

بهینه سازی - تهیه فیلم های حرفه ای

تو سالید در حد معمولی شاید زود تر بتونید کارتون رو راه بندازید اما اگه بخواهید حرفه ای تر کار کنید قطعا باید برید سراغ کتیا

به علاوه اینکه در حال حاضر خیلی از شرکت ها فرمت ها کتیا رو قبول دارن

تجربه شخصیم : برای مدل کردن یک لوله خم (180 درجه) خورده

در کتیا محدودیت شعاع خم وجود داره - که منطقی هم هست

در سالید این محدودیت در مرحله بعد از پارگی لوله بود

از همین میتونید نتیجه بگیرید که در سالید برای مدل سازی دستتون باز تره ولی کتیا هوشمندتره

به نظرم اگه میخوای حرفه ای کار کنی برو سراغ کتیا اما اگه صرفا برای انجام کارهای مدل سازی میخوای استفاده کنی همون سالید خوبه

چرا که وقتتو کم تر میگیره

سالید رو کامل بلدم و مشکلی ندارم

من بیشتر منظورم همون قسمتهای پایپینگ

تجهیزات تاسیساتی - الکترونیک - ارگونومیک و ... بود

مرسی از جوابت

لینک به دیدگاه

پست بالا مشورت بود :ws3:

این پیشنهاد : سعی کن همون سالیدت رو تقویت کنی در حدی که بتونی تمام خواسته ات رو از یک نرم افزار مدل ساز تامین کنی

دیگه نرو دنبال یک نرم افزار مدل سازی دیگه چرا که موازی کاریه و وقتت رو تلف میکنی

بررسی کن و با توجه به شرایط کاریت و خواسته هات یک نرم افزار تحلیلی رو شروع کن

ماشالله نرم افزار های تحلیلی زیاد هستن : اباکوس - انسیس - کاسموس ( پلاگین سالید) - سیم دیزاینر ( پلاگین کتیا که انتخاب نکن) و ....

اگه احیانا میخوای کاسموس رو انتخاب کنی - منطقی تره - ولی ببین تا حد کارتو راه میندازه و در مورد اعتبار نتایجش تحقیق کن

که بعدا پشیمون نشی این همه وقت گذاشتی

خوب ما یه جوری گفتیم که دیگران هم استفاده کنن:ws3:

لینک به دیدگاه
پست بالا مشورت بود :ws3:

این پیشنهاد : سعی کن همون سالیدت رو تقویت کنی در حدی که بتونی تمام خواسته ات رو از یک نرم افزار مدل ساز تامین کنی

دیگه نرو دنبال یک نرم افزار مدل سازی دیگه چرا که موازی کاریه و وقتت رو تلف میکنی

بررسی کن و با توجه به شرایط کاریت و خواسته هات یک نرم افزار تحلیلی رو شروع کن

ماشالله نرم افزار های تحلیلی زیاد هستن : اباکوس - انسیس - کاسموس ( پلاگین سالید) - سیم دیزاینر ( پلاگین کتیا که انتخاب نکن) و ....

اگه احیانا میخوای کاسموس رو انتخاب کنی - منطقی تره - ولی ببین تا حد کارتو راه میندازه و در مورد اعتبار نتایجش تحقیق کن

که بعدا پشیمون نشی این همه وقت گذاشتی

خوب ما یه جوری گفتیم که دیگران هم استفاده کنن:ws3:

قربون دستت خیلی لطف کردی:a030:

من کاسموس رو بلدم و کارامو با همون انجام میدم ولی چیکار کنیم که هرجایی با یه چیز کار میکنن و در حد ... بلدم:icon_redface:

ولی الان دارم رو آباکوس کار میکنم اصلا" یه وضعیه نگو آدم قاطی میکنه همش لقمه رو دور سر میپیچونه:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
قربون دستت خیلی لطف کردی:a030:

من کاسموس رو بلدم و کارامو با همون انجام میدم ولی چیکار کنیم که هرجایی با یه چیز کار میکنن و در حد ... بلدم:icon_redface:

ولی الان دارم رو آباکوس کار میکنم اصلا" یه وضعیه نگو آدم قاطی میکنه همش لقمه رو دور سر میپیچونه:icon_pf (34):

خوب خیلی عالیه - جسارتش رو داشتی و بهترین انتخاب رو کردی

اگه تو اباکوس هم مشکل داشتی در حد بضاعت و وقتم در همون تاپیک مربوطه در خدمت دوستان هستم:a030:

لینک به دیدگاه
مهندس من خودم از ریلیز 19 استفاده میکنم - 20 رو هم قبلا استفاده میکردم

خیلی فرقی نداره - یعنی در این حدی که ماها استفاده میکنیم تفاوت قابل تشخیصی دیده نمیشه

پیشنهاد میکنم اگه میخواهید حرفه ای ادامه بدید سعی کنید ریلیز های پایین تر رو هم داشته باشید

مرسی رفیق

19 رو داشتم و بخاطر مشکل ویندوز و اینکه حس پاک کردن و ریختن ویندوز جدید نبود رفتم یکی دیگه بگیرم

با 20 کار نکردم و اینی که الان گرفتم 21 هست

ظاهرا آخرین ورژنش باشه

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام

توی محیط Drafting

1- چجوری میشه اندازه پشت تا پشت دوتا کمان رو مشخص کرد ؟( مثلا با دستور Elongated Hole یه بادامی رسم کردیم و میخوایم فاصله پشت تا پشت نیم دایره هاش رو مشخص کنیم .)

2- چجوری میشه نقطه مرکز یه کمان رو نمایش داد ؟ ( دستور خاصی داره ؟ )

لینک به دیدگاه
سلام

توی محیط Drafting

1- چجوری میشه اندازه پشت تا پشت دوتا کمان رو مشخص کرد ؟( مثلا با دستور Elongated Hole یه بادامی رسم کردیم و میخوایم فاصله پشت تا پشت نیم دایره هاش رو مشخص کنیم .)

2- چجوری میشه نقطه مرکز یه کمان رو نمایش داد ؟ ( دستور خاصی داره ؟ )

هنگام اندازه گیری - راست کلیک و ... - یعنی برای هر طرف از خط اندازه جند گزینه داری و امکان اندازه زدن هست

اگه خوشت نیومد - روی زمینه کلیک نکرده باشی این روال رو مجدد میتونی انجام بدی

vpn1cc2amnuy23k1jit.jpg

برای مرکز میتونی از دستورات dress up که معنی هر کدوم مشخصه استفاده کنی

oba2bn20m1szwuhgieu.jpg

اگه فقط میخوای نقطه مرکز رو نشان بده - کادر نما رو فعال کن - انتخاب دستور و جابجایی در محدوده - مثل تصویر مرکز رو پیدا میکنه

و بعد جهت تایید کلیک کن

nci9aj1hdi0pkn72tw43.jpg

لینک به دیدگاه

سلام:icon_gol:

چرا وقتی فایل کتیا رو روی Desktop ذخیره میکنم بعد میبرم داخل یک درایو دیگه میخوام مجدد باز کنم فاسد میشه و باز نمیشه؟باید یک کپی دوباره ازش تو Desktop ببرم تا باز بشه؟

لینک به دیدگاه

چرا وقتی فایل کتیا رو روی Desktop ذخیره میکنم بعد میبرم داخل یک درایو دیگه میخوام مجدد باز کنم فاسد میشه و باز نمیشه؟باید یک کپی دوباره ازش تو Desktop ببرم تا باز بشه؟

من وارد نیستم ولی همچین مواقعی حتماً یه فایل تکمیلی یا بکاپ کنارش ساخته میشه و باید هر دو رو ببرید یه جای دیگه. یعنی برای اجرا شدن به اون فایل کمکی نیاز داره.

شاید

:ws38:

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز:icon_gol:

فک کنم این مشکلتون بر میگرده به مسیر دهی ویندوز

احتمالا" شما از اون فایل شورت کات گرفتین و تو دسکتاپ گذاشتن و وقتی فایل اصلی رو جابجا میکنید در واقع مسیر اون فایل رو تو ویندوز عوض میکنید که این باعث میشه اون شورت کات شما بی مصرف بشه و شما مجبورید که از اون فایل بازم شورت کات بگیرید

در واقع شورت کات یه فایل کم حجم هستش که شما رو خیلی سریع به فایل اصلیتون میرسونه

البته اینایی که گفتم مال موقعیه که فایلی که تو صفحه دسکتاپ دارید شورت کات باشه

مشخصش اینه که این علامتMisc-Shortcut-icon.png9k= گوشه فایل مورد نظرتون وجود داره

اگه اینجوریه که مشکلتون همینه اگه نه که باید یکم بیشتر توضیح بدید تا بشه بیشتر راهنماییتون کرد

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون.اول اینکه من تاحالا ندیدم کتیا بکاپ ایجاد کنه، اتوکد رو دیدم اما کتیا نه.دوم اینکه من برای اولین بار سیو رو روی دسکتاپ انجام میدم که اینجوری شورت کات نمیشه.و بعد از اینکه سیو روی دسکتاپ انجام میدم بعد نیاز میشه اونو داخل یه درایو دیگه ببرم، وقتی موو میکنم دیگه اون سیو داخل اون درایو اجرا نمیشه مگر اینکه دوباره خودش یا یه کپی ازشو برگردونم روی دسکتاپ تا باز اجرا بشه!و در هیچکدوم از این مراحل شورت کاتی ایجاد نمیشه!!!

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون.اول اینکه من تاحالا ندیدم کتیا بکاپ ایجاد کنه، اتوکد رو دیدم اما کتیا نه.دوم اینکه من برای اولین بار سیو رو روی دسکتاپ انجام میدم که اینجوری شورت کات نمیشه.و بعد از اینکه سیو روی دسکتاپ انجام میدم بعد نیاز میشه اونو داخل یه درایو دیگه ببرم، وقتی موو میکنم دیگه اون سیو داخل اون درایو اجرا نمیشه مگر اینکه دوباره خودش یا یه کپی ازشو برگردونم روی دسکتاپ تا باز اجرا بشه!و در هیچکدوم از این مراحل شورت کاتی ایجاد نمیشه!!!

سلام

خب بعضی وقتا پیش میاد قصد جسارت نداشتم

من با کتیا کار کردم و حتی موو و کات و کپی رو هم انجام دادم و مشکلی نداشته احتمالا" مربوط به تنظیمات کتیاتونه

میشه بگید وقتی میخواید اجراش کنید و اجرا نمیشه چه پیغامی میده؟

لینک به دیدگاه

سلام

1- فکر کنم کتیا رو تو یه درایو دیگه نصب کردید و مشکل سیستمی باشه نه از کتیا

2- open with و معرفی مجدد برنامه رو انجام دادید ؟ اگه در اون پنجره کتیا رو نداشت

برید در پوشه نصب برنامه و سعی کنید برنامه رو بهش معرفی کنید

احتمال میدم قبلا یه بار یکی از فایل های کتیا رو open with کرده باشید و با یه برنامه دیگه باز کردید و از اون موقع اینطور شده باشه

چنین مواقعی حتما اون تیک always در پنجره open with رو بردارید که صرفا برای یک بار در نظر بگیره

ببخشید دیگه همه احتمالات رو در نظر گرفتم

لینک به دیدگاه
سلام

1- فکر کنم کتیا رو تو یه درایو دیگه نصب کردید و مشکل سیستمی باشه نه از کتیا

2- open with و معرفی مجدد برنامه رو انجام دادید ؟ اگه در اون پنجره کتیا رو نداشت

برید در پوشه نصب برنامه و سعی کنید برنامه رو بهش معرفی کنید

احتمال میدم قبلا یه بار یکی از فایل های کتیا رو open with کرده باشید و با یه برنامه دیگه باز کردید و از اون موقع اینطور شده باشه

چنین مواقعی حتما اون تیک always در پنجره open with رو بردارید که صرفا برای یک بار در نظر بگیره

ببخشید دیگه همه احتمالات رو در نظر گرفتم

سلام،:icon_gol:

مرسی مهندس دقیقا مشکل سیستمی بود چون ویندوز رو عوض کردم این مشکل برطرف شد.از دوستان دیگه هم که راهنمایی کردن ممنونم:a030:

لینک به دیدگاه

سلام .

توی محیط اسمبلی ، برای هم محور کردن آکس یاتاقان و درپوش اون ، قید Coincidence رو استفاده کردم + Snap برای چسبیدن سطوح دو قطعه .

اما بعد از چسبیدن ، محور دوتا قطعه دقیقا منطبق نمیشه و با هم فاصله داره .

چیکار کنم که این دوتا محور دقیقا منطبق بشن ؟؟

Screenshot_50.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...