رفتن به مطلب

پرسش و پاسخ پیرامون نرم افزار sketch up

Bahram Sh مهمان

ارسال های توصیه شده

جواب سوال قبلیمو ک ندادین حالا یک سوال دیگه : من یک پلان کد دارم که طبقه همکف با 4 طبقه بالاش که تیپه فرق میکنه حالا من میخام یک بار نقشمو import کنم طبقه همکف رو بکشم بعد برای بقیه طبقات نقشه رو دوباره import‌ کنم ولی هم ارتفاعش از سطح زمین 3 متر باشه مثلا هم چند متری نقشه پلان رو تو گوگل اسکچآپ جابجا کنم باید چیکار کنم؟

لینک به دیدگاه
جواب سوال قبلیمو ک ندادین حالا یک سوال دیگه : من یک پلان کد دارم که طبقه همکف با 4 طبقه بالاش که تیپه فرق میکنه حالا من میخام یک بار نقشمو import کنم طبقه همکف رو بکشم بعد برای بقیه طبقات نقشه رو دوباره import‌ کنم ولی هم ارتفاعش از سطح زمین 3 متر باشه مثلا هم چند متری نقشه پلان رو تو گوگل اسکچآپ جابجا کنم باید چیکار کنم؟
سلام.متوجه سوال قبلیتون که نشدم متاسفانه.

سوال جدیدتون:

شما باید یکبار پلان صفر رو ایمپورت کنین و بهش ارتفاع بدین .مثلا 3 متر .بعد پلان تیپ بعدی رو ایمپورت کنین و به اون هم ارتفاع بدین.مثلا باز هم 3 متر .حالا به تعداد طبقات که میخاید ازش کپی بگیرید وروی هم قرار بدید.

برای این کار بهتره که اون طبقه رو اول گروپ کنید بعد بزارید روی طبقه صفرتون.حالا مثلا اگر 4 طبقه ازش میخاید.گروهتون رو انتخاب میکنید و میزارید روی طبقه قبلی و تایپ میکنید :(3x) حالا شما یه طبقه صفر دارید و 4 طبقه تیپ که روی اون قرار گرفته.

موفق باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام.متوجه سوال قبلیتون که نشدم متاسفانه.

سوال جدیدتون:

شما باید یکبار پلان صفر رو ایمپورت کنین و بهش ارتفاع بدین .مثلا 3 متر .بعد پلان تیپ بعدی رو ایمپورت کنین و به اون هم ارتفاع بدین.مثلا باز هم 3 متر .حالا به تعداد طبقات که میخاید ازش کپی بگیرید وروی هم قرار بدید.

برای این کار بهتره که اون طبقه رو اول گروپ کنید بعد بزارید روی طبقه صفرتون.حالا مثلا اگر 4 طبقه ازش میخاید.گروهتون رو انتخاب میکنید و میزارید روی طبقه قبلی و تایپ میکنید :(3x) حالا شما یه طبقه صفر دارید و 4 طبقه تیپ که روی اون قرار گرفته.

موفق باشید:icon_gol:

سلام

اون سوالم مربوط به پلاگ این تخصصی مکانیک مربوطه که فک میکردم شما میدونین میشد

خب مشگلم اینه که تمام پلان هاش توی یک پلان هستش یعنی کنار هم هستش

میتونم تو کد پلان هاروجدا جدا سیو کنم بعد ایمپورت کنم؟

واسه اون قضیه گروپ هم هیچی نفهمیدم وتاحالا بهش برخورد نکردم ولی خیلی بکارم میاد من نمیدونم دیگه باید یکجوری بهم بفهمونین :ws3:

بابت جوابتون هم ممنون:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

واسه اون قضیه گروپ هم هیچی نفهمیدم وتاحالا بهش برخورد نکردم ولی خیلی بکارم میاد من نمیدونم دیگه باید یکجوری بهم بفهمونین :ws3:

بله می تونید

گروپ.... ببین همه ی چیز هایی که می خوای رو ساکت کن. ...دکمه ی کنترل رو بگیر روش کلیک کن یا با کنترل +A..... وقتی سلکت کردی راست کلیک کن...نوشته make group. اون رو بزن. گروپ تشکیل می شه. حابجایی برات راخت تر می شه اونوقت.

لینک به دیدگاه
سلام

برای ایمپرت کردن دقیقا باید همین کارو بکنید.یعنی پلانارو تو کد جدا جدا سیو کنید و .......

در رابطه با گروپ:

شما اول کل اون چیزی که قرار گروپ بشه رو سلکت میکنید بعد راست کلیک میکنید و بعد گرینه make group رو میزنید.

حالا دیگه تغیرات گروپ برر رو ی بقیه اجزا تاثیری نداره و کار باهاش ساده تر میشه.

5hhrou5dd56o2x94zgkc.jpg

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 2 ماه بعد...

سلام خسته نباشید فروم آموزنده ای رو دارین من Sketch up کار میکنم یه مدت حدود 8 یا 9 ماه تقریبا به تمام نکاتش واردم ولی مشکل من تنظیمات v-ray هستش چرا که هرگز نتونستم تنظیماتشو یه حد رندر در Archicad یا 3dmax برسونم به قسمت آموزش v-ray هم سر زدم اکثر ویدیو ها رو دانلود کردم کمک چندانی نکرد ببینید من یه تنظیم عالی برای v-ray میخوام تنها برای ندر گیری همین ممنون میشم کمکم کنید در پایان نمونه ای از کارمو قرار میدم لطفا نظرتونو بدین

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام hami_sani وقت بخیر

من میخام با موتور رندر پودیوم به حالت شب رندر بگیرم و نو هم بزارم

چه جوری میتونم حالت شب و ایجاد کنم؟

ممنون:icon_gol:

سلام.وقت شما هم بخیر.

در موتور رندر پودیوم رنگ پس زمینه هستش که زمان تقریبیه شما رو در هنگام رندر گیری بیان میکنه.

مثلا در حالت پیش فرض این رنگ ابیه که نماد اسمانه

حالا اگه اسمان شب میخای باید از منوی ویندوز گزینه استایل رو انتخاب کنی و از منوی باز شده سربرگ ادیت رو بزنی و در قسمت مشخص شده تغییرات لازم رو اعمال کنی

باید تیک sky رو برداری و به background رنگ سیاه بدی به این ترتیب اسمان شما شب شده.

در مورد نور هم که روال عادیو طی میکنی.بازم اگه سوالی بود در خدمتم

mdkex8jpp1oi9hpeqwe.png

75j9m6b06xaes1izch1k.png

لینک به دیدگاه

سلام کسی تا به حال حجم کروی با اسکچاپ ساخته؟

راستش بلدم خود کرده و اینا رو بکشم ولی اینکه یه حجم کروی که کمی توش ظرافت وجود داشته باشه نساختم میشه چند تا نمونه بذارین تا ایده بگیرم

مرسی:a030:

لینک به دیدگاه
سلام کسی تا به حال حجم کروی با اسکچاپ ساخته؟

راستش بلدم خود کرده و اینا رو بکشم ولی اینکه یه حجم کروی که کمی توش ظرافت وجود داشته باشه نساختم میشه چند تا نمونه بذارین تا ایده بگیرم

مرسی:a030:

منظورت از ظرافت چیه؟:ws52:

لینک به دیدگاه
سلام.وقت شما هم بخیر.

در موتور رندر پودیوم رنگ پس زمینه هستش که زمان تقریبیه شما رو در هنگام رندر گیری بیان میکنه.

مثلا در حالت پیش فرض این رنگ ابیه که نماد اسمانه

حالا اگه اسمان شب میخای باید از منوی ویندوز گزینه استایل رو انتخاب کنی و از منوی باز شده سربرگ ادیت رو بزنی و در قسمت مشخص شده تغییرات لازم رو اعمال کنی

باید تیک sky رو برداری و به background رنگ سیاه بدی به این ترتیب اسمان شما شب شده.

در مورد نور هم که روال عادیو طی میکنی.بازم اگه سوالی بود در خدمتم

mdkex8jpp1oi9hpeqwe.png

75j9m6b06xaes1izch1k.png

سلام

دوست گرامی با توجه به این توضیحاتی که فرمودین اگر بخوایم با وی ری رندر بگیریم باید چه طوری آسمون رو در حالت شب قرار بدیم؟ چون من این تغییرات رو اعمال کردم ولی وقتی رندر گرفتم بازم آسمون رو آبی نشون داد!!

میشه راهنمایی کنین ، ممنون

لینک به دیدگاه
سلام

دوست گرامی با توجه به این توضیحاتی که فرمودین اگر بخوایم با وی ری رندر بگیریم باید چه طوری آسمون رو در حالت شب قرار بدیم؟ چون من این تغییرات رو اعمال کردم ولی وقتی رندر گرفتم بازم آسمون رو آبی نشون داد!!

میشه راهنمایی کنین ، ممنون

سلام

عزیزم من با وی ری کار نمیکنم و اطلاعاتی راجع بهش ندارم.

لینک به دیدگاه
یه مشکل دیگه ای که دارم الان SU Podium رو دانلود کردم اما جز لیست پلاگینها ظاهر نمیشه باید چیکار کنم؟

اطفا بیشتر توضیح بدید تا ببینم مشکل چیه؟

لینک به دیدگاه
اطفا بیشتر توضیح بدید تا ببینم مشکل چیه؟

پودیوم رو که نصب کردم باید جز لیست پلاگین ها ظاهر شه درسته؟ ولی متاسفانه نمیتونم پیداش کنم!!

لینک به دیدگاه
پودیوم رو که نصب کردم باید جز لیست پلاگین ها ظاهر شه درسته؟ ولی متاسفانه نمیتونم پیداش کنم!!

ببینید احتمال داره در زمان نصب به عدد ورژن نرمافزارتون توجه نکردید

بطور مثال اگر شما قبلا چند ورژن مختلف از su رو نصب داشتید و الان از یکیش استفاده میکنید ممکنه پلاگینتون تو شخه پلاگین یک ورژن دیگه نصب شده .میتونید برید تو درایو c و وارد پروگرم فایل بشید .بعد به شاخه google برید و ببینید چند تا ورژن دارید؟اگر بیش از یکی هست برید داخلش و ببینید پودیومتون تو کدوم یکی نصب شده.اگر هم خوانی نداشت پاکش کنید و دوباره تو مسیر درست نصبش کنید

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
سلام دوستان

آقا من دوتا مشكل دارم بدجور

1. ميخواستم سطحي رو به صورت مارپيچ در بيارم كه هر كاري ميكنم نميشه. يعني ميخوام شيب يه سطح منحني رو به صورت مارپيج از ارتفاع 40 به 10 برسونم با يه شيب تقريبا 6 درجه توي خود سطح .

2 . محاسبه مساحت رو بلد نيستم با اين نرم افزار ميشه محاسبه مساحت كرد؟

اگر ممكنه به من عاجز كمك كنيد

مرسي

برای اندازه گیری مساحت هر سطح ابزار text (نه 3d text!) رو انتخاب کنید و دوبار روی سطح مورد نظر کلیک کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...