رفتن به مطلب

پرسش و پاسخ پیرامون نرم افزار sketch up

Bahram Sh مهمان

ارسال های توصیه شده

آقا من چجوری میتونم یه دایره عمودی بکشم! هرچی میکشم در صفحه xoy هست! نمیدونم چجوری این دایره هه عمودی بشه! البته بجز روتیت و این بازیا!
دوست باید دیدتو عوض کنی

من نمیدونم تو چه ویویی داری کار میکنی اما دایرتو که کشیدی برای چرخوندنش یه ویوویی رو انتخاب کن که بتونی موقع چرخش دو بعدی، عمودی بچرخونی اگه متوجه نشدی بگو بیشتر توضیح بدو

گود لاک

هم با تغییر دیدت تو صفحه هم با تغییر جهت مختصات صفحه با ابزار Axes

با این ابزار میتونی با تغییر جهات صفحه مختصات جهت صفحه ای میخوای توش رسم ها رو انجام بدی رو تعیین کنید. واسه رسم های کم همون تغییر view بهترین کار هستش.

اما اگر تو یه زاویه بخوای زیاد کار کنی، مثلاً چندتا رسم رو میخوای تو زوایه عمودی یا 45 درجه یا ... بکشی، بهتره با این ابزار، صفحه مختصات پیش فرض رو تغییر بدی و بعد از انجام کار دوباره به حالت برگردونی.

تو آموزش ها نحوه کار با این ابزار کاملتر توضیح داده میشه

ممنون از دوستان بابت راهنماییهاشون!

ویوت رو بروی هر آکسی که باشه دایره رو عمود بر اون آکس میکشه!!آکس Z هم که اگه ویوت روبروی دو تا آکس دیگه نباشه عمود بر آکس z میتونی دایرت رو رسم کنی!

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام.

دوست عزيز يك سوال :

من يه پروژه معماري انجام دادم در اسكچ، حالا مي خوام ازش يه رندر به صورت عكس بگيرم كه بتونم پلات كنم ( چون در بيرون براي پلات گرفتن رو سيستم طرف اين نرم افزار نصب نيست ) اما وقتي از گزينه ي اكسپورت استفاده مي كنم و يه عكس جي پي جي تهيه مي كنم كيفيت خوبي نداره. چطور مي تونم اين مشكل رو رفع كنم؟

تشكر.

لینک به دیدگاه
سلام.

دوست عزيز يك سوال :

من يه پروژه معماري انجام دادم در اسكچ، حالا مي خوام ازش يه رندر به صورت عكس بگيرم كه بتونم پلات كنم ( چون در بيرون براي پلات گرفتن رو سيستم طرف اين نرم افزار نصب نيست ) اما وقتي از گزينه ي اكسپورت استفاده مي كنم و يه عكس جي پي جي تهيه مي كنم كيفيت خوبي نداره. چطور مي تونم اين مشكل رو رفع كنم؟

تشكر.

سلام دوست عزیز

اگه کیفیت خوبی میخواین، باید طرح خودتون رو با v-ray یا irender یا سایر پلاگینا رندر بگیرین.

خروجی مستقیم به صورت عکس کیفتیش زیاد خوب نمیشه. حالا خروجی رو به صورت عکس bmp هم بگیرین. ولی بعیده تغییر چندانی کنه.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

هر چند به دلیل سرعت کم من نتونستم اکثر فایلا رو ببینم

اما جا داره از محمد ، مهناز، و بقیه ی دوستانی که اسمشونو یادم نیس

بابت زحمتی که واسه این تاپیک میکشن تشکر کنم

مرسی

روند عالیه

فقط قرار بود انتهای هر فصل یه فایل پی دی اف بزارید

مگه نه؟

میشه زحمتشو بکشید؟

لینک به دیدگاه

چون فصل چهارم کم بود، بعد از پایان فصل چهارم، فصل 3 و چهار رو با هم به صورت PDF میذارم.

البته فکر کنم PDF فصل 2 هم تهیه نشده :ws38: اگر نشده بود PDF اون قسمت هم میذارم.

این 2تا پست هم بعد از گذاشته شدن قسمت بعدی آموزش پاک میشه :ws3:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

من هم اتوكد3بعدي هم آرشيكد رو بلدم ،اما هيچ وقت نتونستم يه رندر خوب و حرفه اي بگيرم.

واسه همين حالا كه اسكچاپ رو به لطف شما ياد گرفتم ازتون خواهش ميكنم كمكم كنيد و مرحله به مرحله اينجا ياد بديدكه چه جوري از يه حجم يه رندر عالي و حرفه اي بگيرم. يه ساختمان واقعي رو براي نمونه اينجا بذاريدو رندر گرفتنش رو توضيح بديد..من شديدا بهش احتياج دارم.:ws21:

ممنون ميشم...

لینک به دیدگاه

رندر هم تو ادامه کار آموزش، توضیح داده میشه. مرحله به مرحله پیش میریم.

البته ببخشید بابت تأخیر زیادی که تو ادامه آموزش افتاده. سعی می کنم، فردا قسمت پایانی فصل 4 رو هم بذارم :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام.من کاربر جدید هستم.یه مشکلی داشتم.اسکچاپ من فقط یه نوار ابزار بالا رو داره.چطور میتونم بقیه نوار ابزارارو پیدا کنم؟ خیلی ممنونم.

سلام.

از منوی بالا، به آدرس زیر برین:

View > Toolbars

هر کدوم از نوار ابزارها رو که خواستین می تونید تیکش رو بزنید و بعد تو جابجا کنید و جایی که میخواین قرارش بدین. :a030:

ajns9khmzpraov3aejpb.jpg

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
يه سوال

چطوري يه مدلينگ كه با اسكچ اپ زدم رو ببرم توي تري دي مكس؟؟

موقع خروجی گرفتن تو حالت 3d با پسوند 3ds خروجی بگیرین و بعدش این فایل رو تو مکس می تونید باز کنید و استفاده کنید.

البته من چون تا حالا با مکس کار نکردم نمیدونم با چه جزئیاتی و کیفیتی این خروجی گرفته بشه. فکر نکنم قوی باشه :ws38:

لینک به دیدگاه

البته الان چک کردم دیدم خروجی درستی نمیگیره.

پلاگینی واسه این کار هست به اسم PolyTrans 3D Pro File Conversion System که اگه بتونم لینک دانلودش را گیر میارم و میذارم :a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
يه سوال

چطوري يه مدلينگ كه با اسكچ اپ زدم رو ببرم توي تري دي مكس؟؟

من ی بار export کارم با sketch up رو تو مکس بردم وقتی میخاستم متریال بدم تمام صفحات متصل بود

پیشنهاد میکنم قبل از export کردن جاهایی ک متریال یکسان دارن رو group کنی :w16:

لینک به دیدگاه
موقع خروجی گرفتن تو حالت 3d با پسوند 3ds خروجی بگیرین و بعدش این فایل رو تو مکس می تونید باز کنید و استفاده کنید.

البته من چون تا حالا با مکس کار نکردم نمیدونم با چه جزئیاتی و کیفیتی این خروجی گرفته بشه. فکر نکنم قوی باشه :ws38:

من این کارو کردم اما کارم خیلی جالب شد:w16:

لینک به دیدگاه
من ی بار export کارم با sketch up رو تو مکس بردم وقتی میخاستم متریال بدم تمام صفحات متصل بود

پیشنهاد میکنم قبل از export کردن جاهایی ک متریال یکسان دارن رو group کنی :w16:

ممنون از راه حلی که دادی :a030:

من شنیده بودم خیلی ها حجمشون رو تو اسکتچاپ میکشن و رندر رو تو 3دی مکس میگیرن. اما نمی دونستم چطور این انتقال انجام میشه که اون حجم کشیده شده تو اسکتچاپ، عیناً و با همون متریال ها و سطوح منتقل میشه :a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...