رفتن به مطلب

Mahnaz.D

ارسال های توصیه شده

فکر میکنم اشتباه ترسیم میکنی!:ws38: روش ترسیمتو میتونی بگی؟ بعد یه چیز دیگه حین ترسیم ویوهای دیگه رو چک نمیکنی؟

من یک آرک ترسیم کردم جابه جا کردم به عقب (از نمای top ) و در نمای front یک خط ترسیم کردم ( اسنپ 2.5 هم فعال بود ) اما ادامه آرک ترسیم نکرده و دقیقا بالای محور y کشیدتش. در واقع ترسیماتم رو دقیقا روی خط x , y میکشه و اگر خطم ( مثل آرک ) عقبتر باشه باید move کنم و به هم برسونمش ! :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 593
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من یک آرک ترسیم کردم جابه جا کردم به عقب (از نمای top ) و در نمای front یک خط ترسیم کردم ( اسنپ 2.5 هم فعال بود ) اما ادامه آرک ترسیم نکرده و دقیقا بالای محور y کشیدتش. در واقع ترسیماتم رو دقیقا روی خط x , y میکشه و اگر خطم ( مثل آرک ) عقبتر باشه باید move کنم و به هم برسونمش ! :icon_pf (34):

خب درسته ترسیمات رو دقیقا روی محور xy میکشه، توی تنظیمات grid and snap تغییری ندادی؟

لینک به دیدگاه
رو این قسمت خیلی کار کردم که شاید مشکلم حل بشه اما نشد :4564:

نمیدونم دیگه مشکل از کجاست!:ws38:

این امکان وجود داره که گزینه های main toolbar کم کنم یا به سلیقه بچینم >؟

67xpwx8klf4iqarqg8mg.jpg

آره، روی هرکدوم از آیکون ها که کلیک راست کنی میتونی حذفش کنی یا ادیت کنی، اگر هم بخوای گزینه ای رو اضافه کنی یا یه منوی کاستوم بسازی روی یه قسمت از منو کلیک راست کن و از گزینه customize/toolbar منو رو بساز.

لینک به دیدگاه

من کار با slice رو بلد نیستم.:sad0:

خیلی بد قلقه.مخصوصا وقتی میخوام بچرخونمش به جا اینکه خودش بچرخه یه لایه دیگه ایجاد میکنه با چرخش.

بعدشم اسلایس کردم تو اون جهتی که باید ساختمون نصف بشه بعدش چیکار کنم ؟move کنم ساختمونو تا مقطعش (نصفش)دربیاد بیرون؟!آیا ساختمون قبلش نمیخواد یکپارچه بشه با چیزی که من نمیدونم چیه!

لینک به دیدگاه

آها فهمیدم.اسلایش وقتی زرده فقط میچرخه/مرسی دوست عزیز......ولی نمیدونم چرا مقطعش جالب در نیومد.مخصوصا تو عکسا جزئیات معلوم نیس.فکر کنم مکس به درد مقطع زدن نمیخوره.درسته؟

آیا کسی با مکس مقطع خوبی زده درحدی که بزاره تو کار شیت بندیش؟!!!!

لینک به دیدگاه
نمیدونم دیگه مشکل از کجاست!:ws38:

آره، روی هرکدوم از آیکون ها که کلیک راست کنی میتونی حذفش کنی یا ادیت کنی، اگر هم بخوای گزینه ای رو اضافه کنی یا یه منوی کاستوم بسازی روی یه قسمت از منو کلیک راست کن و از گزینه customize/toolbar منو رو بساز.

سایز این آیکن ها هم میشه کوچیکتر و جمع و جور تر کرد ؟:ws38:

لینک به دیدگاه
آها فهمیدم.اسلایش وقتی زرده فقط میچرخه/مرسی دوست عزیز......ولی نمیدونم چرا مقطعش جالب در نیومد.مخصوصا تو عکسا جزئیات معلوم نیس.فکر کنم مکس به درد مقطع زدن نمیخوره.درسته؟

آیا کسی با مکس مقطع خوبی زده درحدی که بزاره تو کار شیت بندیش؟!!!!

چرا جالب در نمیاد؟ شاید از جای مناسب مقطع نزدید، اینا نمونه مقطع با مکس هستش:

bjcqhtrtn09mehafdz.jpg

ikh0lsfevb2ozqoba9u.jpg

لینک به دیدگاه

همچین تولباری چطور میتونم بسازم؟ قسمت customize/customize user interface/toolbars نگاه کردم این آیکن ها و کلا این پارامترها توش نبود . مثلا vray camera vray light ... :ws52:

*از مکس 2013 استفاده میکنم*

sq3fe2vj25p8mh0er9cf.jpg

لینک به دیدگاه
همچین تولباری چطور میتونم بسازم؟ قسمت customize/customize user interface/toolbars نگاه کردم این آیکن ها و کلا این پارامترها توش نبود . مثلا vray camera vray light ... :ws52:

*از مکس 2013 استفاده میکنم*

sq3fe2vj25p8mh0er9cf.jpg

تا اونجا که من اطلاع دارم این امکان فقط برای مکس 2015 وجود داره:ws37:

لینک به دیدگاه

موضوع:مقطع زدن در مکس

چقدر عالی شده!!!!!!!!محشره.

فقط این کار هم متریال و هم نورپردازی وی ری داره و مبله شده اس .کار من خام هستش.1-آیا علتش اینه که مقطعهام خوب در نمیاد؟؟؟

در مورد زاویه موافقم بهتره زاویه از جای خوبی زده بشه.استاد ها بیشتر دوس دارن کار از ناحیه ی پله ها برش زده بشه.

و سوال دیگری دارم 2-اینکه پله های من در کارم مشخصه ...پنجره هام هم در خود مکس وقتی میبینم زنده ترن تا توی رندر!اما وقتی رندر میگیرم از مقطعم میبینم پله رو نصفه نیمه نمایش میده و از پنجره ها هاله نشون میده و خطوط پله رو حذف میکنه.آیا ممکنه به خاطر کارت گرافیک لپ تاپم باشه یا مشکل از نورپردازی نکردن وخام بودنشه؟برای بهتر فهمیدن سوالم عکس های پایین رو ببینید.

98501740830269803757.jpg

این عکس واقعیشه واز خود مکس عکس انداختم

این پایین عکس رندرشه!

57775289052073196394.jpg

یا حتی مقطعی داشتم که از 10 پله ای که باید عکسشو مینداخت فقط دوتا پلشو انداخته بود توی رندر!

با تشکر از زحمات شما

لینک به دیدگاه
موضوع:مقطع زدن در مکس

چقدر عالی شده!!!!!!!!محشره.

فقط این کار هم متریال و هم نورپردازی وی ری داره و مبله شده اس .کار من خام هستش.1-آیا علتش اینه که مقطعهام خوب در نمیاد؟؟؟

در مورد زاویه موافقم بهتره زاویه از جای خوبی زده بشه.استاد ها بیشتر دوس دارن کار از ناحیه ی پله ها برش زده بشه.

و سوال دیگری دارم 2-اینکه پله های من در کارم مشخصه ...پنجره هام هم در خود مکس وقتی میبینم زنده ترن تا توی رندر!اما وقتی رندر میگیرم از مقطعم میبینم پله رو نصفه نیمه نمایش میده و از پنجره ها هاله نشون میده و خطوط پله رو حذف میکنه.آیا ممکنه به خاطر کارت گرافیک لپ تاپم باشه یا مشکل از نورپردازی نکردن وخام بودنشه؟برای بهتر فهمیدن سوالم عکس های پایین رو ببینید.

این عکس واقعیشه واز خود مکس عکس انداختم

این پایین عکس رندرشه!

یا حتی مقطعی داشتم که از 10 پله ای که باید عکسشو مینداخت فقط دوتا پلشو انداخته بود توی رندر!

با تشکر از زحمات شما

مقطع رو همیشه باید جایی از کار زد که بیشترین اطلاعات رو از طرح بده.اینکه استاد از شما میخواد مقطع رو از پله ها بزنید برای این هستش که نحوه ارتباط عمودی بین طبقات دیده بشه، شاید شما در طرح قسمتی رو با تغییر ارتفاع کف طراحی کرده باشید مسلما از ناحیه هم نیاز هستش مقطعی دیده بشه یا وید و منظرگاهی ایجاد کرده باشید که این موردم باز نیاز به مقطع داره. پس بسته به طرحتون باید بدونید که از کجا باید مقاطع رو تهیه کنین.

و اما رندرها، درسته حق با شماست باید کار رو کامل متریال دهی و نورپردازی کنید تا بتونه مقطع حرفه ای رو براتون رندر کنه، اون قسمت هایی رو هم که فرمودین توی رندر دیده نمیشه بخاطر همین خام بودن و نداشتن متریال هستش.

موفق باشید

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام دوستان. کسی میدونه اینایی که تو شکل علامت زدم دقیقا چیه و چیکار میکنه؟

سلام اینجا کامل توضیح داده

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سلام. من بازم سوال دارم.ببخشید اگه سوال هام مسخره اس :icon_redface:

چجوری میشه چنین نماهای کلاسیکی و تو مکس درست کرد که انقدر ریزه کاری داره و دقیق باشه؟؟؟

بدون آرک مدل

xq3xk81axkxdid9808c.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...