رفتن به مطلب

Mahnaz.D

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 593
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

تو پروژه ها داخلیم نور از بالا سقف میزنه بیرون و مثل نور مخفی میشه !

82i88z73dpcy4l2wnsw9.jpg

فقط از نور خورشید استفاده شده همه درزها پوشیده شده سقف حجم هست و از plane استفاده نشده در قسمت object properties تیک cast shadow و receive shadow هم فعاله ...

مشکل از کجا میتونه باشه ؟ :sigh:

لینک به دیدگاه

درود

اقا من تازه کارم بعد، یه شمشیر داشتم تو مکس 13 درست می کردم، بعد 14 اومد ادامش رو تو 14 کار کردم، تا اینکه به مرحله استفاده از UV ادیتور رسید بعد تا یجاهایی انجام دادم بعد سیو کردم، مثل همیشه سیو از زدم و سیو جدید کردم،خلاصه که الان 15 اومده بود بعد اموزش دیجیتال توتورز طرف 15 داشت منم وسوسه شدم 15 سرویس پک 2 رو ریختم، اما تو open که میرم عکس کار رو نشون میده سالمه اما وقتی پروژم باز میشه دسته شمشیره منفجر شده انگار یچیز توهم توهمی شده، یاد موهام میافتم از حموم دز میام گره میخوره تو هم تا اینکه با روغن مرتب می کنم! :4564:

الان مشکل رو میشه حل کرد یا نه باید از اول دسته رو درست کنم.. ممنون میشم راهنماییم کنید...:hanghead:

نکته اینکه دسته هه تو سیو های قبلی که مراجل کار رو شمشیر در زمان های مختلف هست هم که زدم درهم برهم شده انگار یه بچه مداد دستش دادی صفحه رو برات خط خطی کرده... اما جالبیش اینه همه عکسای هنگام باز کردن پروژه ها سالم نشون میده... ضد حال خوردم خلاصه!

ممنون

لینک به دیدگاه
تو پروژه ها داخلیم نور از بالا سقف میزنه بیرون و مثل نور مخفی میشه !

82i88z73dpcy4l2wnsw9.jpg

فقط از نور خورشید استفاده شده همه درزها پوشیده شده سقف حجم هست و از plane استفاده نشده در قسمت object properties تیک cast shadow و receive shadow هم فعاله ...

مشکل از کجا میتونه باشه ؟ :sigh:

این تصویر کار خودتونه؟ سطح بالای حجم مستطیلی رو متریال ندادید؟

لینک به دیدگاه
درود

اقا من تازه کارم بعد، یه شمشیر داشتم تو مکس 13 درست می کردم، بعد 14 اومد ادامش رو تو 14 کار کردم، تا اینکه به مرحله استفاده از UV ادیتور رسید بعد تا یجاهایی انجام دادم بعد سیو کردم، مثل همیشه سیو از زدم و سیو جدید کردم،خلاصه که الان 15 اومده بود بعد اموزش دیجیتال توتورز طرف 15 داشت منم وسوسه شدم 15 سرویس پک 2 رو ریختم، اما تو open که میرم عکس کار رو نشون میده سالمه اما وقتی پروژم باز میشه دسته شمشیره منفجر شده انگار یچیز توهم توهمی شده، یاد موهام میافتم از حموم دز میام گره میخوره تو هم تا اینکه با روغن مرتب می کنم! :4564:

الان مشکل رو میشه حل کرد یا نه باید از اول دسته رو درست کنم.. ممنون میشم راهنماییم کنید...:hanghead:

نکته اینکه دسته هه تو سیو های قبلی که مراجل کار رو شمشیر در زمان های مختلف هست هم که زدم درهم برهم شده انگار یه بچه مداد دستش دادی صفحه رو برات خط خطی کرده... اما جالبیش اینه همه عکسای هنگام باز کردن پروژه ها سالم نشون میده... ضد حال خوردم خلاصه!

ممنون

سلام

اگر امکان داره یک تصویر از کارتون بزارید.

این فایل رو با ورژن پایین تر دوباره باز کردید؟

لینک به دیدگاه

ندارم اتوکد قبلیه رو که دوباره بریزم، تازه من رو این ورژن لازم دارم فایلمو ... !

اگه دقت کنید تو عکس هنگام اپن شی من سالمه اما تو لود بهم ریخته دسته ...

sdf.jpg

لینک به دیدگاه
آره . گاهی به این مشکل بر میخورم . فقط متریال سفید رنگ وی ری هستش . :ws52:

اون قسمت بالاش حفره ای که نداره درسته؟به نظر میاد سطح بالاییش متریالش emissive باشه.

لینک به دیدگاه
ندارم اتوکد قبلیه رو که دوباره بریزم، تازه من رو این ورژن لازم دارم فایلمو ... !

اگه دقت کنید تو عکس هنگام اپن شی من سالمه اما تو لود بهم ریخته دسته ...

[ATTACH=CONFIG]17749[/ATTACH]

فایل رو توی یک صحنه جدید ایمپورت کنید، ببینید مشکل حل میشه؟

بک آپ های فایل رو دارید؟

لینک به دیدگاه

من فقط از سیو از استفاده کرده بودم چون کامل نبود می خواستم چندتا چیز تزئئینی بهش اضافه کنم... برا همین اکسپورت نکرده بودمش... حالا پس میبرم میدم دوستم که 14 داره ببینم کلا سیوش خراب شده یا با 15 میونه نداره... ممنون :hanghead:

لینک به دیدگاه
من فقط از سیو از استفاده کرده بودم چون کامل نبود می خواستم چندتا چیز تزئئینی بهش اضافه کنم... برا همین اکسپورت نکرده بودمش... حالا پس میبرم میدم دوستم که 14 داره ببینم کلا سیوش خراب شده یا با 15 میونه نداره... ممنون :hanghead:

نه من بحثی از اکسپورت نکردم توی پوشه document یه پوشه از تری دی مکس هست که فایل های autoback کار رو ذخیره میکنه یکی از اونارو باز کن ببین همین مشکل رو داره. بعد اینکه منظورم از ایمپورت این بود که همین فایل مکسی که داری رو توی یک صحنه جدید ایمپورت کن از مسیر File->Import->Merge

لینک به دیدگاه

اهان شرمنده تازه واردیو هزار مشکل :ws3:

.............

اقا با ایمپورت هم نشد انگار با یچیزی که تو ادیت پلی انجام دادم مشکل داره ...

ریکاوری هم داشتم بک اپ هم چند تا بود اما اونها هم همین مشکلو داشتن ...

تازه تو uv ادیتور هم همه چی به هم ریخته باید از اول انجام بدم انگاری...

لینک به دیدگاه
اون قسمت بالاش حفره ای که نداره درسته؟به نظر میاد سطح بالاییش متریالش emissive باشه.

سامیار جان مرسی از پاسخگوییت . مشکل حل شد گفتم اینجا هم بگم اگه کسی این مشکل رو داشت مشکلش حل بشه ...

سقف رو من به صورت plane نکشیده بودم و با باکس کشیده بودم واسه همین فکر نمیکردم مشکل از اینجا باشه اما دقیق مشکل همین بود که ضخامت این باکس رو که زیاد کردم مشکل حل شد . به خاطر ضخامت کم این باکس نور خورشید رو میفرستاد داخل !! :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
سامیار جان مرسی از پاسخگوییت . مشکل حل شد گفتم اینجا هم بگم اگه کسی این مشکل رو داشت مشکلش حل بشه ...

سقف رو من به صورت plane نکشیده بودم و با باکس کشیده بودم واسه همین فکر نمیکردم مشکل از اینجا باشه اما دقیق مشکل همین بود که ضخامت این باکس رو که زیاد کردم مشکل حل شد . به خاطر ضخامت کم این باکس نور خورشید رو میفرستاد داخل !! :icon_pf (34):

مگه میشه؟شما ضخامت باکس رو 2میلیمتر هم بدی نباید همچین اتفاقی بیفته!!:ws38: بالاش رو مگه شما حفره گذاشتی؟

لینک به دیدگاه
مگه میشه؟شما ضخامت باکس رو 2میلیمتر هم بدی نباید همچین اتفاقی بیفته!!:ws38: بالاش رو مگه شما حفره گذاشتی؟

اصلا حفره ای وجود نداشت و یه باکس ساده با ضخامت کم بین 2 تا 4 میلیمتر با متریال ساده وی ری!! همین منو به خطا انداخت که مشکل از این نیست و تغییر ضخامت رو تست نکردم اما وقتی ضخامت سقف رو زیاد کردم مشکل رفع شد :ws3::a030:

لینک به دیدگاه

یه مشکلی که تو رندرام دارم قسمت پرده هست که شدت نور خیلی خیلی زیاده و نور و پرده یکی شده و کار سوخته :icon_pf (34):پشت پنجره هم فقط نور آفتاب هست و نور مستطیلی قرار نداره. تنظیمات color mapping هم روی exponential هست .

eaaqmh1fh9vyoovlw5c7.jpg

چیکار کنم که پرده مثل رندر پایین بشه ؟

b4zgqxld4rlv7k27vsal.jpg

لینک به دیدگاه
یه مشکلی که تو رندرام دارم قسمت پرده هست که شدت نور خیلی خیلی زیاده و نور و پرده یکی شده و کار سوخته :icon_pf (34):پشت پنجره هم فقط نور آفتاب هست و نور مستطیلی قرار نداره. تنظیمات color mapping هم روی exponential هست .

eaaqmh1fh9vyoovlw5c7.jpg

چیکار کنم که پرده مثل رندر پایین بشه ؟

b4zgqxld4rlv7k27vsal.jpg

intensity رو روی چند گذاشتین؟

لینک به دیدگاه
intensity خورشید روی حالت پیش فرض یعنی 1 هستش

علی آقا این آموزش رو دانلود کن

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
علی آقا این آموزش رو دانلود کن

مرسی اما مشکل به این سادگی نبود . یکی از دلایلی که بهش رسیدم متریال پرده بود که با تغییر دادنش بهبود پیدا کرد و رفع شد اما حتما راه حل دیگه ای هم داره که تو رندر دوم اینقدر خوب شده :ws38:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...