رفتن به مطلب

.: مســابقه علمی و اطلاعات عمومی تابســـتانه 93 :. (دور پنجم)

ارسال های توصیه شده

من اصلا این رای رو منصفانه نمیدونم :banel_smiley_4: خودتون میگید جواب ما درست بوده فقط مد نظر گروه مقابل نبوده. یعنی چون گروه نامبرده سوال مبهم طرح کردن ما مقصریم؟ در ضمن ما که نمیدونستیم جوابی که ما به سوال دادیم با جوابی که تو انجمن بوده متفاوته (اینم ابهام یه سوال رو میرسونه که یه پاسخ شفاف و روشن نداره). توی قوانین اومده یکی از سوالات باید از مطالب انجمن استخراج شده باشه ولی نگفتین که جوابش حتما باید از انجمن باشه که حالا میگین ما به قوانین توجه نداشتیم و سرچ نکردیم!

جوابا رو من نفرستادم هم گروهیم فرستاده بود منم هر جوابی رو که فرستاده تایید می کنم و الانم به نظرم هیچ مشکلی درش نیست و دلیلی که آوردین نمیتونه امتیاز ندادن به گروه ما رو توجیه کنه (البته به نظر من).

هم گروهیم یکی دو روزه نیومده نمیدونم نظرش در این مورد چیه ولی من با این تفاسیر میخوام در اوج از مسابقات خداحافظی کنم :ws3:

این یه مسابقه دوستانست که قرار بود خوش بگذره بهمون نه اینکه این چندتا دوستی هم که اینجا دارم دلخور بشن، بای بدن انصراف بدن:banel_smiley_4:

من توضیحات رو گفتم بهت سارا جان.:ws3:

جواب شما غلط نبود به همین خاطر امتیازتون کم نشد و حق پرسش به شما داده شد.

ولی ما از اول مبنا رو بر این گذاشتیم که انجمن منبع معتبره. یعنی معتبرتر از وبلاگهایی که شما به عنوان منبع ذکر کردین.

شما یه نگاه به پاسخ هاتون مینداختید متوجه میشدید جای انجمن به عنوان منبع حداقل یکی از پاسخ هاتون خالیه.

تو این تایپیک منبع سوال جمله مورد پرسش عینا ذکر شده.

فکر میکنم مینا هم به رای معترض باشه.

خوب پس تکلیف ما چیه؟؟

سعی این بود که دوطرف رو راضی نگه داریم چون اولین بار بود به این مشکل برمیخوردیم.:icon_pf (34):

سری بعد سوال حذف میشه.

حالا جای خوداحافظی گروه رو مشخص کن بقیه تو صفن:w000:

• Like 6
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 256
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

الان ما که گروه آخریم واسه انتخاب گروه تکلیفمون چیه؟؟ تا کی وقت داریم ارسال کنیم سوالارو؟ :ws52:

• Like 4
لینک به دیدگاه
الان ما که گروه آخریم واسه انتخاب گروه تکلیفمون چیه؟؟ تا کی وقت داریم ارسال کنیم سوالارو؟ :ws52:

شما سوالاتتون رو آماده کنید تا فردا ظهر به من و آقای ایمان خصوصی بفرستید لطفا.

تعیین گروه هم که نوبتی انجام میشه. به همون ترتیب که تو پست قبل گفتیم:ws37:

• Like 4
لینک به دیدگاه
چرا کسی گروه انتخاب نمی کنه؟؟ :5c6ipag2mnshmsf5ju3

یه کار دیگه ای هم می تونیم بکنیم، شما 4 تا اولویت انتخاب کنین، هر کدوم رو گروه های قبل از شما انتخاب نکردن، به شما می رسه.

مثلا می خواین از گروه 11 سوال کنین، اگه نشد مثلا گروه 1 و ...

11 - 1 - 8 - 9

:a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه
یه کار دیگه ای هم می تونیم بکنیم، شما 4 تا اولویت انتخاب کنین، هر کدوم رو گروه های قبل از شما انتخاب نکردن، به شما می رسه.

مثلا می خواین از گروه 11 سوال کنین، اگه نشد مثلا گروه 1 و ...

11 - 1 - 8 - 9

صبر می کنیم مهندس :w16:

• Like 5
لینک به دیدگاه

سلام

چند تا از گروه ها سوال کردن که میشه از کتاب سوال طرح کنیم یا نه.

در صورتی که کتاب جنبه ی عمومی داشته باشه، معتبر باشه و از همه مهمتر جواب برای ما و بقیه شرکت کننده های مسابقه قابل اثبات باشه، اشکالی نداره.

اگه مطلب در مورد اون سوال توی اینترنت هم بشه پیدا کرد خیلی بهتره.

• Like 6
لینک به دیدگاه

سوالات سری سوم ارسال شد (برای گروه سوال کننده هم ارسال میشه که ابهامی نباشه):

qzm9hn4bprdh874vn2lj.png

موفق باشید:a030:

• Like 6
لینک به دیدگاه

سوالات ارائه شده به گروه 7

1 .

su2f9xgp8ihiyurgpatr.jpg

2. عایق حرارتی و صوتی است که بصورت ملات خشک است؟

3. تویزه های گچی کوچکی که لنگه های بزرگ یا شاه تویزه روی آن سوار می شده؟

=================

پاسخ های صحیح :

1 . 20

2 . ورمیکس

3 . لب بند

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

============

پاسخ های دوستان گروه 7 :

1.

20

2. عایق حرارتی و صوتی است که بصورت ملات خشک است؟

بلوک لیکا

3. تویزه های گچی کوچکی که لنگه های بزرگ یا شاه تویزه روی آن سوار می شده؟

تویزه گچی راهنما

========

دوستان گروه 7 به سوال 1 پاسخ درست دادند :a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه

درود دوستان،

گروه ده: سامیار220 به صورت انفرادی ثبت نام کردن. اگر از دوستان کسی مایل به شرکت در مسابقه هست (از اونجایی که هنوز سامیار مورد پرسش قرار نگرفته)

در صورت موافقت سامیار میتونه به عنوان تکمیلی تو مسابقه شرکت کنه.

از sam arch عزیز هم عذرخواهی میکنم که بدون هماهنگی ایشون اسمشون ثبت شد:icon_gol:

• Like 6
لینک به دیدگاه

سلام دوستان :5c6ipag2mnshmsf5ju3

اومدم بگم فعلا هم گروهی من نمی تونه بیاد :sad0:

پس فعلا استعفا میدیم.. :4564:

ولی حذفمون نکنین. شاید برگرده دوباره بتونیم ادامه بدیم :hanghead:

اینو یادتون نره هیچوقت: گـــــــــــــروه ســــــــــــه.. شیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــره :hapydancsmil:

• Like 4
لینک به دیدگاه

1- ریشه انگشتر از باب تاریخ واسطوره چیست؟

جواب:

در اسطوره‌های یونانی پرومتئوس یکی از تیتان های مورد احترام زئوس بود و تنها تیتان باقیمانده تیتان هااز جنگ زئوس بود. پرومتئوس خدای آتش است.

پرومته بخاطر بشر زئوس را فریفت. به این ترتیب که یکبار در قربانگاه مقدس هنگام یک قربانی بزرگ وی قربانی را به دو قسمت تقسیم کرد. گوشت و امحاء گاو قربانی شده را در زیر پوست حیوان مخفی کرده و قسمت دیگر یعنی استخوانها را با چربی پوشاند و به زئوس پیشنهاد کرد که سهم خود را انتخاب کند تا بقیه را به انسانها بدهد. زئوس قسمت دوم را بر گزید ولی چون متوجه موضوع شد برآشفت و کینه پرومته را بدل گرفت و برای تنبیه انسان تصمیم گرفت که آنها را از آتش محروم کند. این بار هم پرومته به کمک بشر شتافت. به این صورت که مقداری از بذر آتش را از چرخ خورشید ربوده و در ساقه گیاه کما پنهان کرد و برای انسان به زمین آورد.

زئوس بعد از آگاهی از قضیه انسان و حامی او، پرومته را تنبیه کرد. برای افراد بشر مخلوق مخصوصی را که پاندور نام داشت فرستاد و برای تنبیه پرومته او را با زنجیرهای فولادین در کوه قفقاز زندانی ساخت و عقابی را مامور کرد تا جگر او را که دائم به حال اولیه بر میگشت پاره کند و ببلعد. زئوس سوگند یاد کرده بود که پرومته را هرگز از بند رها نسازد. همین موقع بود که پرومتئوس به زئوس گفت: روزی خواهد آمد که پادشاهی و خدایی تو از میان برود و کسی بر تخت تو تکیه زند.

اما هراکلس هنگامیکه از آن حدود میگذشت با تیری عقاب را کشت و پرومته را نجات داد البته زئوس از این پیش آمد که یکی از افتخارات پسر او، هراکلس بود خوشحال شد. ولی برای آنکه سوگند خود را حفظ کرده باشد پرومته را واداشت تا انگشتری را که ساخته شده از فولاد همان زنجیر و یک قطعه سنگ از کوههای قفقاز بود خود و تمامی انسانها برای همیشه بدست کنند تا یادآور گناهی که نسبت به خدایان انجام داده بودند بشود.

درواقع اصل جواب این تیکه ست

ولی برای آنکه سوگند خود را حفظ کرده باشد پرومته را واداشت تا انگشتری را که ساخته شده از فولاد همان زنجیر و یک قطعه سنگ از کوههای قفقاز بود خود و تمامی انسانها برای همیشه بدست کنند تا یادآور گناهی که نسبت به خدایان انجام داده بودند بشود.

منبع سایت نواندیشان

http://www.noandishaan.com/forums/th...tml#post890259

سوال 2:

چه کسی باد فضایی را کشف و ازچه طریقی به این نتیجه رسید؟

جواب:

ایانیس دانداروس، فیزیکدان نجومی دانشگاه تولوز فرانسه، موفق به کشف باد پلاسمایی در داده‌های سفینه فضایی Cluster متعلق به آژانس فضایی اروپا شد.

منبع:

سوال3:

نام دیگر سیارات فراخورشیدی چیست؟

جواب

سیاراتی که در اطراف ستاره‌های قرمز کوتوله می‌چرخند(سیارات فراخورشیدی) همیشه تنها یک سوی آنها به سمت ستاره میزبان بوده

پاسخ های گروه دو

-از نظر تاریخی:به نظر می رسد که انگشتر، از مصر باستان، در پی تکامل «مُهر» سرچشمه گرفته باشد؛ چون مُهرها نشانه قدرت بودند، افرادی که مُهرهای برجسته و انگشتر خاتم «مُهر» داشتند، به عنوان اشخاص قدرتمند و بانفوذ، مورد احترام مردم قرار می گرفتند. مقامات بالای حکومت نیز با اعطای انگشترشان به نماینده هاشان، برای اجرای فرامینشان، اختیار تام می دادند که در تورات نیز به نمونه ای از این عمل، اشاره شده است: «سپس فراهه، انگشترش را درآورد و به جوزف داد»

از نظر اسطوره: پِلینی (pliny)، در کتاب «تاریخ طبیعی»می گوید: «انگشتر، اوّلین بار در اساطیر یونانی، وارد شده است. وقتی که «پرومتئوس (پرومیته)» جرئت پیدا می کند تا آتش را برای استفاده زمینی ها از آسمان بدزدد. به خاطر این خطای عمدی، «زئوس»، خدای خدایان، او را به مدّت سی هزار سال، به قلّه کوه «کاوکازوس (قفقاز)»، می بندد. در این مدّت، کرکسی از جگرش او را غذا می داد. بعد از سال ها تلاش و کوشش، پرومتئوس، موفّق به کندن قسمتی از صخره ای که زنجیر به آن بسته شده بود می شود و خود را از اسارتْ نجات می دهد. سرانجام، زئوس نیز دلش نرم می شود و پرومتئوس را از زنجیرها رهایی می بخشد؛ ولی برای این که پرومتئوس دیگر بی حرمتی نکند، زئوس به او دستور می دهد که حلقه ای از زنجیر خود را در انگشتش فرو کند».با این که داستان پلینی، افسانه به نظر می رسد، ولی با وجود این، در آداب و رسوم، جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

منبع:

=================================================

۲-ایانیس دانداروس، فیزیکدان نجومی دانشگاه تولوز فرانسه، موفق به کشف باد پلاسمایی در داده‌های سفینه فضایی Cluster متعلق به آژانس فضایی اروپا شد.

با تغییر شکل ماده پلاسمایی به نام پلاسماسفر اطراف زمین که به شکل دونات باقی نمی ماند.به دلیل این باد، پلاسماسفر هر روز بیش از 90 تن ماده را آزاد می‌کند.پس از این که اختلال در میدان مغناطیسی زمین موجب می‌شود که ماده پلاسماسفری به بیرون تراوش ‌کند، پلاسماسفر در نهایت دوباره پر می‌شود، اما جریان بیرونی دائم توضیح می‌دهد که چرا این موضوع بسیار کندتر از آن چه انتظار می‌رود، ممکن است رخ می‌دهد.

به دلیل باد پلاسمایی، پلاسمای تجهیزکننده برای دوباره پر کردن پلاسماسفر، مانند ریختن ماده به درون یک کانتینر حفره‌دار است.

منبع

=================================================

۳-این پنج سیاره که WASP-17b ،HD209458b ،WASP-12b ،WASP-19b و XO-1b نام دارند، حول ستارگان مجاورشان می‌چرخند و شدت نشانه‌های آب در آن‌ها متغیر بود.

منبع:کشف نشانه‌های آب در پنج سیاره فراخورشیدی توسط «هابل»

سوال 3 و پاسخی که براش درنظر گرفته شده اصلا متناسب نیستن.

سوال در مورد نام سیارات فراخورشیدی هست و پاسخ توضیحاتی راجع به چرخش و وجود حیات در اونها.

به همین خاطر سوال حذف میشه و مبنا 2سوال باقی مونده هست که گروه 2 بهشون پاسخ صحیح داده.

• Like 8
لینک به دیدگاه
يار من نيست

عيب نداره تنهايي ميگويم

گروه 9

1. واحد سنجش انرژي دريافتي اشعه در بدن چيست ؟؟

ميلي سيورت ( millisievert )

منبع :

2. چه عاملي باعث افزايش ارزش اقتصادي يك كالا ميشود ؟؟

كاهش عرضه نسبت به تقاضا

منبع : پایان نامه تعیین ارزش اقتصادی آب ‌سد میل مغان با توجه به الگوی کشت بهینه

3. ماده موجود در انار كه باعث حفاظت پوست در برابر آفتاب ميشود چيست ؟؟

اسيد الاجيك

منبع :

پاسخ های گروه نه

.UV

2.نوع مواد به کار رفته در تولید کالا

3.اسید الاجیک...منبع:http://www.noandishaan.com/forums/sitemap/t-128965.html

• Like 8
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...