رفتن به مطلب

.: مســابقه علمی و اطلاعات عمومی تابســـتانه 93 :. (دور پنجم)

ارسال های توصیه شده

سوالات ما به صورت زیر بود....

5g7m2txk5wqgis0br4qy.png

و جواب هایی که دوستان فرستادن به این صورت بود

پاسخ های گروه چهارم:

1 . B=3

Aفقط میتونه یه عدد بین 0 و 1 و 2 باشه. چون گه 3 یا بیشتر باشه، جمع چهارتاشون 5 رقمی میشه ولی جواب چهار رقمیه.

یکان جمع چهار تا D میشه A. به خاطر همین A نباید عدد فرد باشه. پس A یا صفر میشه یا 2

اگه A رو 0 بگیریم به همون جوابی میرسیم که اولش گفتم بهت.

ولی اگه A رو 2 بگیریم. جمع هزارگان اعداد (یعنی چهارتا A به علاوه یه عددی که از مرحله قبل اضافه شده) برابرE میشه. پس E باید یا 8 باشه یا 9

اگه E 8 باشه یعنی از مرحله قبل هیچ عددی به جمع چهارتا A اضافه نشده. یعنی جمع چهارتا B برابر با خود Bشده اصلا امکان نداره. به خاطر همین E باید 9 باشه !!

یکن جمع چهارتا D هم که باید همون A باشه یعنی 2

پس D فقط میتونه یکی از اعداد 3 و یا 8 باشه ....

اگه D=3 باشه یه دونه 1 به مرحله بعد میره. یعنی با جمع چهارتا C جمع میشه. تو این حالت جمع چهارتا C به علاوه 1 باید بشه E یا همون 9

2 . اسپم یا جفنگ به معنای پیامی الکترونیکی است که بدون درخواست گیرنده و برای افراد بی‌شمار فرستاده می‌شود.به سوءاستفاده از ابزارهای الکترونیکی مانند ایمیل ،مسنجر گروههای خبری ایمیلی، فکس، پیام کوتاه و... برای ارسال پیام به تعداد زیاد و به صورت ناخواسته اسپم می‌گویند.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

3 . 373

از هر طرف به آن نگاه كنی عدد اول است. اگر یك رقم یك رقم در نظر بگیریم ،هر رقمی یك عدد اول است. و همینطور اگر دو رقم د و رقم در نظر بگیریم باز هم اعداد اول داریم. و خود عدد هم كه سه رقمی است نیز عددی اول است. پس به این عدد ، عدد بسیار اول می گوئیم .

اول قبل اینکه جوابها رو بدم جا داره از اعضای گروه محترم ۴ یه تشکر ویژه بکنم که وقت گذاشتن و به سوالات ما فکر کردن....من خودم بسیار لذت بردم از جواب هایی که به سوالات ما دادن:a030:

جواب سوال های ۱ و ۳ کاملا درست بود با این توضیح که سوال ۳ منبعش خود سایت نو اندیشان بود و سوال از این سایت طرح شده بود هر چند که دوستان از منابع دیگه جواب درست رو دادن

اما سوال دوم با چیزی که ما در ذهن داشتیم متفاوت بود چون ما معنای اسپم رو پرسیده بودیم و ینکه چه جور شد به بعضی از ایمیل ها گفتن اسپم.....

کلمه اسپم مخفف Scientifically Processed Animal Matter و یه چیزی تو مایه های کنسرو الان خودمون بوده...این غذا ها مزه خیلی بدی داشتن و برای سربازای جنگ جهانی دوم فرستاده میشدن....اونا هم به این موضوع به شدت اعتراض داشتن و ایمیل های اعتراض خودشونو به سازنده این کنسرو ها میفرستادن....اینجور بود که صاحب شرکت روزانه هزاران ایمیل دریافت میکرد و این ایمیل ها معروف شدن به اسپم

منبع

ببخشید که یه کم دیر جواب دادم چون منتظر بودم سعید بیاد و ازش جواب کامل سوالی که طرح کرده بود رو بپرسم:a030:

• Like 6
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 256
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

درسته سارا جان اما تو پاسخ فرستاده شده در مورد زاویه قوس و شکست و ... توضیح داده و اولش هم که طریقه تشکیل رنگین کمان (اشاره ی واضحی به جواب درست نیست ):ws37:

خوب پس قضاوت رو بسپریم به ناظران بی طرف :w16:

• Like 5
لینک به دیدگاه
اما سوال دوم با چیزی که ما در ذهن داشتیم متفاوت بود چون ما معنای اسپم رو پرسیده بودیم و ینکه چه جور شد به بعضی از ایمیل ها گفتن اسپم.....

ما که نمیدونستیم تو ذهن شما چی میگذره:ws3:

ما هم معناشو گذاشتیم براتون و اینکه چرا بهش میگن اسپم :ws37:

کلمه اسپم مخفف Scientifically Processed Animal Matter و یه چیزی تو مایه های کنسرو الان خودمون بوده...این غذا ها مزه خیلی بدی داشتن و برای سربازای جنگ جهانی دوم فرستاده میشدن....اونا هم به این موضوع به شدت اعتراض داشتن و ایمیل های اعتراض خودشونو به سازنده این کنسرو ها میفرستادن....اینجور بود که صاحب شرکت روزانه هزاران ایمیل دریافت میکرد و این ایمیل ها معروف شدن به اسپم

اگه منظورتون این بوده باید میگفتید تاریخچه اسپم چیه نه معناش چیه و چرا بهش اسپم میگن :w02:(بیشتر شبیه داستانِ :| )

• Like 3
لینک به دیدگاه

و اما سوالات ما از گروه پنجم:

1- اولین شخص معروفی که در ادبیات خود از اصطلاح ثروتمند برای پدر آتیس استفاده کرد که بود؟

جان گاورز اولین شخصی بود که از این اصطلاح استفاده کرد و در سال ۱۳۹۰ میلادی در اثر خود به نامِ «آمانتیس کونفسیوس» از آن در یک قطعه شعر بهره برد.

2- اساس شکل گیری نام هلیا در کشورمان چیست؟

«هلیا» نامی دخترانه است که اولین بار توسط شادروان نادر ابراهیمی در کتاب «بار دیگر شهری که دوست می داشتم» در سال 1345 به کار رفت. پس از انتشار این کتاب در میان مردم رواج یافت و 17499 بار این اسم در سازمان ثبت و احوال ثبت شده است.

3- اولین کسی که بعد از اسلام در ایران به دنبال بازگرداندن دین باستانی ایران بود

به آفرید

http://www.noandishaan.com/forums/thread92683.html

جواب های گروه پنج:

1- جان گاورز

نخستین فرد شناخته‌شده‌ای که اصطلاح ثروتمند را با چنین کاربردی در زبان انگلیسی به کار گرفت شخصی به نام «جان گاورز» بود،

2- هلیانامی دخترانه است که اولین بار توسط شادروان نادر ابراهیمی در کتاب «بار دیگر شهری که دوست می داشتم» در سال 1345 به کار رفت

سال ها پیش، نادر ابراهیمی در حالی که با اتوبوس از تهران به اصفهان سفر می کرد، شروع به بازی و در هم ریختن واژه «الهی» کرد تا بتواند از دل آن نامی خوش آهنگ و متفاوت بسازد. پس از مدتی واژه خود ساخته «هلیا» را از به هم ریختن حروف واژه «الهی» ساخت و در داستان بلندش «بار دیگر شهری که دوست می داشتم» به کار برد

پس از انتشار کتاب، این اسم در میان مردم رواج زیادی پیدا کرد و جزو نام‌های ایرانی محسوب شد. نام دختر بزرگ نادر ابراهیمی هم هلیا است مدت‌ها بعد نادر ابراهیمی متوجه شد که واژه هلیو در لاتین قدیم به معنی خورشید است

3- بابک خرمدین

سوال اول و دوم رو درست جواب دادن. ولی سوال سوم رو متفاوت از اون چیزی که مدنظر داشتیم جواب دادن :ws52:

• Like 8
لینک به دیدگاه
و اما سوالات ما از گروه پنجم:

1- اولین شخص معروفی که در ادبیات خود از اصطلاح ثروتمند برای پدر آتیس استفاده کرد که بود؟

جان گاورز اولین شخصی بود که از این اصطلاح استفاده کرد و در سال ۱۳۹۰ میلادی در اثر خود به نامِ «آمانتیس کونفسیوس» از آن در یک قطعه شعر بهره برد.

2- اساس شکل گیری نام هلیا در کشورمان چیست؟

«هلیا» نامی دخترانه است که اولین بار توسط شادروان نادر ابراهیمی در کتاب «بار دیگر شهری که دوست می داشتم» در سال 1345 به کار رفت. پس از انتشار این کتاب در میان مردم رواج یافت و 17499 بار این اسم در سازمان ثبت و احوال ثبت شده است.

3- اولین کسی که بعد از اسلام در ایران به دنبال بازگرداندن دین باستانی ایران بود

به آفرید

http://www.noandishaan.com/forums/thread92683.html

جواب های گروه پنج:

1- جان گاورز

نخستین فرد شناخته‌شده‌ای که اصطلاح ثروتمند را با چنین کاربردی در زبان انگلیسی به کار گرفت شخصی به نام «جان گاورز» بود،

2- هلیانامی دخترانه است که اولین بار توسط شادروان نادر ابراهیمی در کتاب «بار دیگر شهری که دوست می داشتم» در سال 1345 به کار رفت

سال ها پیش، نادر ابراهیمی در حالی که با اتوبوس از تهران به اصفهان سفر می کرد، شروع به بازی و در هم ریختن واژه «الهی» کرد تا بتواند از دل آن نامی خوش آهنگ و متفاوت بسازد. پس از مدتی واژه خود ساخته «هلیا» را از به هم ریختن حروف واژه «الهی» ساخت و در داستان بلندش «بار دیگر شهری که دوست می داشتم» به کار برد

پس از انتشار کتاب، این اسم در میان مردم رواج زیادی پیدا کرد و جزو نام‌های ایرانی محسوب شد. نام دختر بزرگ نادر ابراهیمی هم هلیا است مدت‌ها بعد نادر ابراهیمی متوجه شد که واژه هلیو در لاتین قدیم به معنی خورشید است

3- بابک خرمدین

سوال اول و دوم رو درست جواب دادن. ولی سوال سوم رو متفاوت از اون چیزی که مدنظر داشتیم جواب دادن :ws52:

اگر دو نفر همچین عقیده رو داشته باشن چی؟خوب سوال دچار دوگانگی بود:ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه

خب تو سوال اولین نفر مدنظر بوده :ws3: بر اساس تاریخ هم بابک خرمدین تقریباً 100 سال بعد از به آفرید بوده و البته خیلی اسم و رسم دار تر و از بزرگترین رهبران تو این زمینه. ولی اولین نفر نبوده :ws3:

• Like 5
لینک به دیدگاه
خب تو سوال اولین نفر مدنظر بوده :ws3: بر اساس تاریخ هم بابک خرمدین تقریباً 100 سال بعد از به آفرید بوده و البته خیلی اسم و رسم دار تر و از بزرگترین رهبران تو این زمینه. ولی اولین نفر نبوده :ws3:

باشه:w16:

• Like 5
لینک به دیدگاه

باشه:w16:

آقا محمد به نظر من هم جواب ما اشتباه نبوده .....:w16:

همونطور که میدونید شاید یکی از بهترین منابع رفرنس ویکی پدیا باشه....تو همین سایت هم من اطلاعات مربوط به هردوی این افراد رو نگاه کردم....صحبتی از اولین و دومین برده نشده:w16:

همونطور هم خودتون گفتید مهمترین فرد هم بابک خرمدین بوده.....همین سوال رو هم من از کسی که تو حوزه تاریخ خلی مطالعه داشتن پرسیدم ،دقیقا اسم بابک خرمدین رو به عنوان جواب گفتن

یه مثال بزنم براتون.....

اگه از شما بپرسن شما اولین فردی که برق رو اختراع کرد چه کسی بود، چهی میگید بهشون؟ :icon_redface:

• Like 7
لینک به دیدگاه
آقا محمد به نظر من هم جواب ما اشتباه نبوده .....:w16:

همونطور که میدونید شاید یکی از بهترین منابع رفرنس ویکی پدیا باشه....تو همین سایت هم من اطلاعات مربوط به هردوی این افراد رو نگاه کردم....صحبتی از اولین و دومین برده نشده:w16:

همونطور هم خودتون گفتید مهمترین فرد هم بابک خرمدین بوده.....همین سوال رو هم من از کسی که تو حوزه تاریخ خلی مطالعه داشتن پرسیدم ،دقیقا اسم بابک خرمدین رو به عنوان جواب گفتن

یه مثال بزنم براتون.....

اگه از شما بپرسن شما اولین فردی که برق رو اختراع کرد چه کسی بود، چهی میگید بهشون؟ :icon_redface:

خب اول با توجه به اینکه منبع دو سال دیگه داخل انجمن نبود، آخری باید از انجمن میشد و طبق قوانین مطالب انجمن به عنوان منابع معتبر هستش که تو انجمن به اولین نفر بودن به آفرید اشاره شده :ws3: پس باید منبعتون دقیقاً اشاره میکرد که اولین نفر بابک خرمدین بوده. در حالیکه تو ویکی پدیا به اولین نفر بودن خرمدین اشاره نشده :ws3:

در اصل شما دارین جواب این سوالو میدین که مهمترین کسی که بعد از اسلام ......

ولی سوال ما بوده اولین کسی که بعد از اسلام ......

مهمترین ها همیشه اولین ها نیستن و بالعکس :ws3:

مخترع برق هم الکساندر ولتا بوده. ادیسون در اصل مخترع تولید نور از برق بوده یعنی مخترع لامپ :ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه

جوابهایی که از گروه دو به ما رسیده به این صورته:

سوال:

1. سیر روند در آفیس چیست؟

منبع جواب: ترفند های excel

جواب گروه دو:

۱-Trend Line يا سير روند؛ نمايشی گرافيگی از روند سری داده‌هاست، مثل خط شيب‌داری كه افزايش فروش را طی چند ماه نشون میده. سير روند كه اغلب برای مطالعه مشكلات پيش‌بينی استفاده میشه «تجزيه و تحليل براساس رگرسيون» بهش میگن.

منبع:ترفند های excel

سوال :2. این جمله از کیست و در چه کتابی عنوان گشته؟

اگر آتش نباشد مشکل است چیزی را بتوان دید، و اگر سختی نباشد نمی توان لمس کرد، و بدون خاک سختی نیست. از این رو صانع چون شروع به ساختن جسم جهان کرد نخست آتش و خاک را به هم آورد و با (دو رابط) آب و هوا را در وسط خاک و آتش قرار داد و در میان همه آنها تناسبی واحد برقرار ساخت تا نسبت آتش به هوا عیناً چون نسبت هوا به آب، و نسبت هوا به آب مانند نسبت آب به خاک باشد، و از امتزاج و پیوند آنها جهانی دیدنی و قابل لمس به وجود آورد.

منبع جواب:

جواب گروه دو:

۲-افلاطون در رساله تیمائوس

منبع

3. تعداد پرهای گنجشک چندتاست؟

منبع جواب:

جواب گروه دو:

۳-در گنجشک سانان پرها در 8 ناحیه قابل تشخیص است:

تنوع در ناحیه طولی و عرضی و بخصوص تفاوتشان در تعداد و توزیع پرها غالبا در تعیین روابط بین پرندگان استفاده میشود. این مسئله همچنین در طبقه بندی تعداد پرهای پروازی کاربرد دارد. شاهپرهای بزرگ (پرهای پروازی که روی بال ها قرار دارند) در بیشتر گنجشک سانان شامل 10

بر روی دست ها (manus) و 9 شاهپر ثانویه بر روی ساعد (ulna) میباشد. در تمام پرندگان شاخه نشین دهمین (خارجی ترین) شاهپر اولیه چند درجه کاهش میابد و در بسیاری از تیره ها ممکن است فقط 9 تا دیده شود. تعداد پرهای ثانویه متغیر است و در بعضی گونه ها تا 14 عدد هم میرسد (مانند مرغ کریچ ساز اطلسی- Ptilonorhynchus violaceus). بین پرهای ثانویه بال 4 و 5 فاصله نیست. تعداد پرهای دمی (rectrices) نیز بسیار متغیر است. بسیاری از گنجشک سانان 12 پر دمی دارند اما محدوده تعداد پرها در گونه های مختلف از 6 تا 16 تا متفاوت است.

در بعضی گونه ها طول نسبی شاهپرهای نخستین مهم است. این "فرمول بال" غالبا برای تشخیص گونه هایی که تمیز دادنشان از یکدیگر سخت است مانند 2 گروه مگس گیر بر جدید و مگس گیر بر قدیم کاربرد دارد.

منبع

جواب سوال یک و دو رو کاملا" درست دادن و هیچ مشکلی نیست

اما در مورد سوال 3

منظور ما از سوال تعداد پرهای گنجشک بود و فقط تعداد کل پرهارو میخواستیم که 3500 عدد بود

ایا میدانید گنجشک 3500 پر در بدنش دارد که میتواند درسرد ترین روز حرارت بدنش را به 41 برسانند

اما گرو دو نوع پرها و اینکه در کدام قسمت بدن گنجشک رشد میکنن توضیح دادن

این هم لینک های منبع

دز لینک زیر هم 10 خط مونده به آخر بهش اشاره شد

کلی لینک دیگه هم در این مورد هست که عنوان کرد گنجشک 3500 پر داره

از گروه دو خیلی ممنونم جواب هاشون عالی بود اما جواب سوال 3 با جوابی که باید میدادن متفاوت بود:a030:

براشون آرزوی موفقیت دارم:icon_gol:

• Like 7
لینک به دیدگاه

با احترامی که برای ناصر قائلم اما زیر بار نمیرم.....تقاضای ویدئو چک دارم......داوران رسیدگی کنن:w000:

بی شوخی گفتما!!!!!!!:ws3:

• Like 5
لینک به دیدگاه
با احترامی که برای ناصر قائلم اما زیر بار نمیرم.....تقاضای ویدئو چک دارم......داوران رسیدگی کنن:w000:

بی شوخی گفتما!!!!!!!:ws3:

یاد اون جوک جدید افتادم طرف میمیره بهش میگن بفرستینش جهنم میگه من اعتراض دارم تقاضای ویدئو چک دااااااارم:w02:

عزیز منی یاسر جان بدور از شوخی حاظرم همه امتیازامو بهتون بدم:a030:

ولی جواب سوال سه مورد مد نظر ما 3500 بود برای همین فقط به نعداد پرها اشاره کردیم نه تعداد و نوع پرها ها و اینکه کجااها رشد میکنن:icon_gol:

• Like 6
لینک به دیدگاه

خب من نظرم رو میگم، مثل اینکه not found پیداش نیست:

برای گروه 10 و گروه 4، به نظر من جواب گروه 10 درسته، دلیل اصلی همون شکست نور و توضیحاتی که دادن هست.

برای گروه 4 و گروه 2 هم، جواب های گروه 4 درسته، توی سوال اشاره ای نشده که چجوری شد اسم اسپم رایج شد.

برای گروه 5 و گروه 11 هم، توی ویکی پدیا یه نخستین اومده، به نظر جواب گروه 5 درست نیست.

اما برای گروه 2 و گروه 3 هم، به نظر که جواب گروه 2 ربطی به سوال نداره.

• Like 10
لینک به دیدگاه
خب من نظرم رو میگم، مثل اینکه not found پیداش نیست:

برای گروه 10 و گروه 4، به نظر من جواب گروه 10 درسته، دلیل اصلی همون شکست نور و توضیحاتی که دادن هست.

برای گروه 4 و گروه 2 هم، جواب های گروه 4 درسته، توی سوال اشاره ای نشده که چجوری شد اسم اسپم رایج شد.

برای گروه 5 و گروه 11 هم، توی ویکی پدیا یه نخستین اومده، به نظر جواب گروه 5 درست نیست.

اما برای گروه 2 و گروه 3 هم، به نظر که جواب گروه 2 ربطی به سوال نداره.

اما بنظر من و با توجه به منبع [h=1]اسرار رنگین کمان[/h]2خط اخر پست دوم پاسخ چگونگی تشکیل رنگین کمان و زوایا اش ربطی به سوال نداره :ws52:

• Like 4
لینک به دیدگاه
اما بنظر من و با توجه به منبع اسرار رنگین کمان

2خط اخر پست دوم پاسخ چگونگی تشکیل رنگین کمان و زوایا اش ربطی به سوال نداره :ws52:

توی همون تاپیک این رو هم نوشته:

می‌دانیم که نور سفید ترکیبی از هفت رنگ است که بوسیله منشور و ... تجزیه می‌شود، همان طوری که در منشور ، نوری که کمترین طول موج را دارد (بنفش) بیشتر منحرف می‌شود، لذا رنگ بنفش با حداکثر انحراف در پایین طیف قرار می گیرد و رنگ قرمز که بیشترین طول موج را دارد، در بالای کمان دیده می‌شود. ترتیب رنگها بصورت زیر است:

قرمز ، نارنجی ، زرد ، سبز ، آبی ، نیلی ، بنفش

.

اون چیزی هم که شما میگین در واقع نتیجه این شکست هست، که نمیشه از یه قطره هم طیف قرمزش به بیننده برسه، هم طیف بنفش، چون شکستاشون فرق می کنن.:a030:

• Like 7
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...