رفتن به مطلب

.: مســابقه علمی و اطلاعات عمومی تابســـتانه 93 :. (دور پنجم)

ارسال های توصیه شده

خب من نظرم رو میگم، مثل اینکه not found پیداش نیست:

برای گروه 10 و گروه 4، به نظر من جواب گروه 10 درسته، دلیل اصلی همون شکست نور و توضیحاتی که دادن هست.

برای گروه 4 و گروه 2 هم، جواب های گروه 4 درسته، توی سوال اشاره ای نشده که چجوری شد اسم اسپم رایج شد.

برای گروه 5 و گروه 11 هم، توی ویکی پدیا یه نخستین اومده، به نظر جواب گروه 5 درست نیست.

اما برای گروه 2 و گروه 3 هم، به نظر که جواب گروه 2 ربطی به سوال نداره.

به دور از هر گونه شوخی ما تو صورت سوال داشتی معنای اصلی اسپم چیست؟؟

اولا این خودش به موضوع اشاره میکنه

دوما اسپم در اصل یه ماده خوراکی بوده و بعد از اون معنای جفنگ برای اون رایج شده..... به هر دیکشنری ای که دوست دارید رجوع کنید

معنی اولش رو یه نوع غذا میدونه و همونطور که در تاریخچه اش گفتم بعدا طی فرایندی از همون اسم به معنای جفنگ استفاده شده....

حتی اگه همین بخش سوال هم در نظر بگیریم پاسخ درست داده نشده....

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 256
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب اول با توجه به اینکه منبع دو سال دیگه داخل انجمن نبود، آخری باید از انجمن میشد و طبق قوانین مطالب انجمن به عنوان منابع معتبر هستش که تو انجمن به اولین نفر بودن به آفرید اشاره شده :ws3: پس باید منبعتون دقیقاً اشاره میکرد که اولین نفر بابک خرمدین بوده. در حالیکه تو ویکی پدیا به اولین نفر بودن خرمدین اشاره نشده :ws3:

در اصل شما دارین جواب این سوالو میدین که مهمترین کسی که بعد از اسلام ......

ولی سوال ما بوده اولین کسی که بعد از اسلام ......

مهمترین ها همیشه اولین ها نیستن و بالعکس :ws3:

مخترع برق هم الکساندر ولتا بوده. ادیسون در اصل مخترع تولید نور از برق بوده یعنی مخترع لامپ :ws3:

خب اقا محمد ما از کجا باید میدونستیم که دقیقا کدوم سوال از انجمن مطرح شده، که اون رو از انجمن جواب بدیم:banel_smiley_4:

مثلا ممکنه سوال که مطرح میشه، منکه سرچ میزنم ، تو اولین لینکی که هست جواب سوالم رو پیدا کنم ، درصورتی که ممکنه تو انجمن باشه:w16:

یعین اینکه اینطور نیست مطلبی که در انجمن هست جای دیگه نباشه ،پس نمیشه منبع رو حتما مشخص کرد که چون دوتای اول نبوده پس سومی حتما باید از انجمن می بوده:w16:

و اینکه اگه همین سوال رو از شما میپرسیدن چجوری و با چه کلید وازه هایی سرچ میزدید و ایا حتما به این جواب میرسیدید؟معمولا تو این جور سوال ها و مسائل معتبرترین منبع ویکی پیدا هست :w16:

درسته ولی قبول کنید که سوالتون ابهام داشته....:ws3:مثلا من هردوی اینهارو تو ویکی پدیا پیدا کردیم ، ولی چیزی از اولین نبود و با پرس و جو که عرض کردیم خدمتون به این جواب رسیدیم

اینم لینک ها...

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

به نظر من سوال سخت پریدن با سوال ابهانم دار خیلی فرق داره.....شما هم کاش سوال های سخت می پرسیدید:w16:

نظر و قضاوت هم به عهده داوارن عزیز...:a030:

• Like 8
لینک به دیدگاه
توی همون تاپیک این رو هم نوشته:

.

اون چیزی هم که شما میگین در واقع نتیجه این شکست هست، که نمیشه از یه قطره هم طیف قرمزش به بیننده برسه، هم طیف بنفش، چون شکستاشون فرق می کنن.:a030:

طرح سوال و جواب داخل 2خطِ نه بیشتر نه کمتر : علت این که داخل رنگین کمان بنفش و بیرون آن قرمز دیده میشود آن است که طیف نوری که به چشم ما میرسد از قطرت مختلف خارج شده است بطوری که چشمان ما در هر موقعیت نور قرمز را از قطرات خارجی تر و نور بنفش را از قطرات داخلی تر دریافت میکند .

از نظر ما توضیحات اضافی بوده کامل به جواب اشاره نشده حالا اگه نظر شما چیز دیگه ایست حرفی نیست :|

(ماچگونگی تشکیل رنگین کمان و رنگ های درونش و ... رو نخواستیم )

• Like 5
لینک به دیدگاه

دوما اسپم در اصل یه ماده خوراکی بوده و بعد از اون معنای جفنگ برای اون رایج شده..... به هر دیکشنری ای که دوست دارید رجوع کنید

معنی اولش رو یه نوع غذا میدونه و همونطور که در تاریخچه اش گفتم بعدا طی فرایندی از همون اسم به معنای جفنگ استفاده شده....

مگه تا الان شوخی داشتیم :ws3:

تو سوال چیزی در مورد تاریخچه نگفته معنی خواسته و اینکه چرا بهش اسپم میگن همین !

[h=2]پیشینه[/h] اولین اسپم در سال ۱۹۷۸ توسط

ارسال شد او به قصد تبلیغ شرکتش ششصد نامه به کاربران فرستاد
از نظر فنی، ارسال اسپم تقریباً بدون هزینه‌است و این مساله باعث شده شرکت‌های
، به سمت آن حرکت کنند. از آن‌جایی که ارسال اسپم مشکل فنی چندانی ندارد، بیشتر و بیشتر شاهد افرادی هستیم که به سراغ فرستادن اسپم می‌روند و به همین دلیل کشورها در حال تصویب قوانینی برای مبارزه با این امر هستند.

از اول تا اخر و با دقت بخونید چیزی در مورد داستانی که گفتید نیاورده حتی اشاره هم نکرده :a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه
مگه تا الان شوخی داشتیم :ws3:

تو سوال چیزی در مورد تاریخچه نگفته معنی خواسته و اینکه چرا بهش اسپم میگن همین !

پیشینه

اولین اسپم در سال ۱۹۷۸ توسط

ارسال شد او به قصد تبلیغ شرکتش ششصد نامه به کاربران فرستاد
از نظر فنی، ارسال اسپم تقریباً بدون هزینه‌است و این مساله باعث شده شرکت‌های
، به سمت آن حرکت کنند. از آن‌جایی که ارسال اسپم مشکل فنی چندانی ندارد، بیشتر و بیشتر شاهد افرادی هستیم که به سراغ فرستادن اسپم می‌روند و به همین دلیل کشورها در حال تصویب قوانینی برای مبارزه با این امر هستند.

از اول تا اخر و با دقت بخونید چیزی در مورد داستانی که گفتید نیاورده حتی اشاره هم نکرده :a030:

آخه من خیلی به طنز حرف میزنم گفتم شاید داوران دچار مشکل بشن....!!!:ws3:

حرف شما درسته اما ببینید منبع ما به تاریخ قدیمی تری داره اشاره میکنه.....اون چیزی که شما دارید میگید باز اولین ایمیل اسپم هست....من صحبت اصلیم درباره معنای اصلی اسپم هست که شما اشاره نکردید که یه نوع غذا هست:a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه
اما بنظر من و با توجه به منبع اسرار رنگین کمان

2خط اخر پست دوم پاسخ چگونگی تشکیل رنگین کمان و زوایا اش ربطی به سوال نداره :ws52:

خیلی اصرار میکنی ها مینا جون. بگم بچه ها دادگاه لاهه رو بیارن اینجا؟ :w02: البته به نظرم تو حکم دادگاهم قبول نمیکنی :banel_smiley_4:

• Like 3
لینک به دیدگاه
آخه من خیلی به طنز حرف میزنم گفتم شاید داوران دچار مشکل بشن....!!!:ws3:

حرف شما درسته اما ببینید منبع ما به تاریخ قدیمی تری داره اشاره میکنه.....اون چیزی که شما دارید میگید باز اولین ایمیل اسپم هست....من صحبت اصلیم درباره معنای اصلی اسپم هست که شما اشاره نکردید که یه نوع غذا هست:a030:

نه شما نگران نباشید نمیشن !:ws3:

منم بطور معتبر از بیخ وبن اسپم و گذاشتم براتون :a030:

• Like 3
لینک به دیدگاه
نه شما نگران نباشید نمیشن !:ws3:

منم بطور معتبر از بیخ وبن اسپم و گذاشتم براتون :a030:

خوب خدا رو شکر:ws3:

خوب هر دو منبع گذاشتیم و توضیح هم دادیم.....دیگه قضاوتش با داوران...هم صحت حرف و هم صحت منابع...دیگه هر چی بگن من قبول دارم:w16:

• Like 2
لینک به دیدگاه
اینطوری باید رو صورت سوال قید میکردی جواب دو خطه جانم :w02: اتفاقا من اون شب که سوالا رو دیدم کف دستم رو بو کشیدم ولی بازم متوجه نشدم جواب دو خطه. خلاصه من معذرت میخوام :(87):

:ws52:متوجه منظورتون نمیشم ؟!

توضیحاتمو دادم ...

• Like 4
لینک به دیدگاه

دوستان من یه پیشنهادی دارم....

با توجه به اینکه این سری از سوالا تقریبا با ابهام بودن ، پیشنهاد میدم گروه ها بعد از اینکه سوالاتشون رو مطرح کردن ، خودشون رو به جای کسی که این قراره به این سوال جواب بده قرار بده، و یه سرچ بزنن و با توجه به جوابهای ممکن و لینک های مختلفی که پیشنهاد میشه ببینن همه منابع همون یه جواب رو دارن یا نه، که اگه خودشون به این مشکل برخوردن اون سوال رو مطرح نکن که بعد به این مشکلا بر نخریم:w16:

بازم میگم فقط در حد پیشنهاد بود...:a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه
:ws52:متوجه منظورتون نمیشم ؟!

توضیحاتمو دادم ...

اینکه گفتم شوخی بود عزیزم:icon_gol: منظورم اینه که ما نمیتونستیم بفهمیم جواب مورد نظر شما دو خطه و بیشتر توضیح دادیم. توضیحمون هم کاملا جواب سوال شما رو میرسونه. نمیدونم شما چرا اصرار دارید حتما باید عین همون جواب که شما میخواستید و حتما در دو خط براتون میفرستادیم. این ممکن نیست دقت کن که جواب شما یک کلمه ای نبود اون موقع باید عینش رو میاوردیم ولی الان دلیل رو توجیه کردیم منتها در بیش از دو خط! :w16:

• Like 5
لینک به دیدگاه
دوستان من یه پیشنهادی دارم....

با توجه به اینکه این سری از سوالا تقریبا با ابهام بودن ، پیشنهاد میدم گروه ها بعد از اینکه سوالاتشون رو مطرح کردن ، خودشون رو به جای کسی که این قراره به این سوال جواب بده قرار بده، و یه سرچ بزنن و با توجه به جوابهای ممکن و لینک های مختلفی که پیشنهاد میشه ببینن همه منابع همون یه جواب رو دارن یا نه، که اگه خودشون به این مشکل برخوردن اون سوال رو مطرح نکن که بعد به این مشکلا بر نخریم:w16:

بازم میگم فقط در حد پیشنهاد بود...:a030:

موافقم به شدت. من خودمم بار اول که قرار بود سوال طرح کنیم همین کار رو کردم. در ضمن تلاش کردم جواب سوالا بسیار کوتاه و در حد ممکن یک یا دو کلمه باشه. دوستان سوالات مبهم طرح کردن و خودشونم اصلا قبول ندارن! ما که نمیتونیم از این راه دور ذهن شما رو بخونیم عزیزان دل :ws3:

• Like 5
لینک به دیدگاه
موافقم به شدت. من خودمم بار اول که قرار بود سوال طرح کنیم همین کار رو کردم. در ضمن تلاش کردم جواب سوالا بسیار کوتاه و در حد ممکن یک یا دو کلمه باشه. دوستان سوالات مبهم طرح کردن و خودشونم اصلا قبول ندارن! ما که نمیتونیم از این راه دور ذهن شما رو بخونیم عزیزان دل :ws3:

ممنون سارا جان...:a030:

من و ارتاش هم دقیقا همین کارو کردیم برای همه سوالا... هردومون سرچ میزدیم وقتی به قول شما به جواب میرسیدم مطرح میکردیم...

ایشالله بقیه دوستان هم بیشتر توجه کنن......شاید فکر نمیکردن یه همچین مسائلی هم پیش بیاد...:w16:

• Like 5
لینک به دیدگاه

پاسخ های گروه یک:

1-سریال رئیس از شبکه ای و در چه سالی پخش شد؟

این سریال ساخته کدام کارگردان ایرانی ست؟

فیلم رییس ( boss) :

کارگردان : فرهاد صفی نیا

زمان پخش : بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ میلادی از شبکهstraz پخش شده است

2-کدام یک از مواد گیاهی هست که خوردن آن بسار مفید است ولی اگه به صورت وریدی تزریق شود کشنده است؟

دارچين

3-چه ماده ای هنگام فعالیت زیاد بدن مثل ورزش کردن

باعث ایجاد خستگی میشود؟

اسيد لاكتيك

منبع : مولکول خستگی

حالا درست بيدن ؟؟:ws3:

• Like 5
لینک به دیدگاه
دوستان یه سوال؟ گروه 6 از مسابقه حذف شدن؟ یا گروه کامل نشده؟

انصراف دادن ایشون

آقا ما پاسخ داديم اينبار به خودا :icon_pf (34):

پاسخ ها دست not found هست !!!

براي اون ارسال كردم

براي كي بايد مي ارساليديم ؟؟؟

ییخشید من امشب دست برقضا دیر اومدم.

البته به خاطر همین مشکلات گفتیم واسه من و ایمان هردو بفرستید.

سرعتم هم که افتضاست.

جواب شما رو به دوستان فرستادم دیر شد انگار.

فردا که بیان جواب ها رو میذارن.

ببخشید.

ساعت ارسال رو داریم. حق شما محفوظه.

در مورد سارا، مینا و یاسر هم باید تصمیم گرفته بشه.:icon_pf (34):

فعلا گروه محمد و ناصر طراح هستن تکلیف 3گروه بعد نهایتا تا فردا مشخص میشه

بازم ببخشید

• Like 7
لینک به دیدگاه

سریال رئیس از شبکه ای و در چه سالی پخش شد؟-1

سریال رئیس ساخته فرهاد صفی نیا هست که در سال 2012 از شبکه استارز به نمایش در آمد.

کدام یک از مواد گیاهی هست که خوردن آن بسار مفید است ولی اگه به صورت وریدی تزریق شود کشنده است؟-2

دارچین

چه ماده ای هنگام فعالیت زیاد بدن مثل ورزش کردن-3

باعث ایجاد خستگی میشود؟ اسید لاکتیک http://www.noandishaan.com/forums/thread130771.html

گروه یکی خودشون جواباشونو گذاشتن با توجه به مطالب ما جواب درستو دادن تبریک میگم بهشون:icon_gol:

ما دیشب خیلی منتظر موندیم اما گروه یک انگار میذارن نصف شب میان:icon_redface:حالا خوبه گفتن ساعت 10:whistle:

• Like 7
لینک به دیدگاه

سریال رئیس از شبکه ای و در چه سالی پخش شد؟-1

سریال رئیس ساخته فرهاد صفی نیا هست که در سال 2012 از شبکه استارز به نمایش در آمد.

کدام یک از مواد گیاهی هست که خوردن آن بسار مفید است ولی اگه به صورت وریدی تزریق شود کشنده است؟-2

دارچین

چه ماده ای هنگام فعالیت زیاد بدن مثل ورزش کردن-3

باعث ایجاد خستگی میشود؟ اسید لاکتیک http://www.noandishaan.com/forums/thread130771.html

گروه یکی خودشون جواباشونو گذاشتن با توجه به مطالب ما جواب درستو دادن تبریک میگم بهشون:icon_gol:

ما دیشب خیلی منتظر موندیم اما گروه یک انگار میذارن نصف شب میان:icon_redface:حالا خوبه گفتن ساعت 10:whistle:

بلک بنر دیروز ساعت 13:28 جواب هارو برای من فرستادن که من نتونستم بیام.

البته مقصر هم بودن تا حدودی چون گوش نمیدن چی میگیم. گفتیم واسه هردو نفر ما(من و ایمان) بفرستید. که اگر هرکدوم نبودیم خللی ایجاد نشه.

به هرحال ببخشید :icon_redface:

• Like 5
لینک به دیدگاه

سلام یاسر جان

ببخشید، حواسم به اصلی نبود، ولی خب جواب گروه 4 هم حداکثر تعریف اسپم بود، قسمت دوم سوال رو شامل نمی شد. اما از طرفی جوابی که شما برای پاسخ این سوال مشخص کردین هم درست نیست. حکایت های دیگه ای هم وجود داره، این یکی رو بیشتر دیدم بهش استناد بشه، معتبر تره، دلیلی هم نداره چیزی که شما گفتین درست باشه. برای همین امتیاز به گروه شما داده میشه، چون گروه 4 جواب درستی به سوال ندادن، اما سری بعد طراح سوال گروه 4 میشه.

هر سه تا یه حکایت روایت کردن که با روایت شما متفاوت هست.

• Like 5
لینک به دیدگاه

درود دوستان.

حکایت این سری از سوالا حکایت 5+1 بود!

ما سعی کردیم یه جوری امتیازات رو بین دو گروهی که دچار مشکل بودن (از نظر پاسخ ها) که تا جایی که میشه هر دو گروه امتیاز بگیرن.

چون هردو گروه یه جورایی حق داشتن.

1- وضعیت گروه 1و 5 که مشخصه. 20 امتیاز از گروه 5 کم میشه و به گروه 1 اضافه میشه + طراح سوال سری بعد گروه 1 هست.

2- وضعیت گروه 5 و 11 هم مشخصه، 30 از گروه 5 کم میشه و به گروه 11 اضافه میشه + گروه 11 همچنان طراح سوال هست.

3- وضعیت گروه 2 و 3 هم مشخصه؛ 30 امتیاز از گروه 2 کم میشه و به گروه 3 اضافه میشه + گروه 3 همچنان طراح سوال هست.

و اما گروه 4و 10:

گروه 10 به سوال پاسخ درستی دادن(اشتباه نیست) پس نمیتونیم ردش کنیم از طرفی اگر به قانون مسابقه توجه میکردن و یه سرچی تو انجمن میزدن عین جمله مورد نظر گروه 4 رو به راحتی پیدا میکردن.

رو این حساب هیچ امتیازی بین دو گروه جابجا نمیشه و از اونجایی که گروه 10 نهایتا به سوال پاسخ درست دادن سری بعد طراح هستن.

گروه 4 و 2 هم همونطور که آقا ایمان گفتن 30 امتیاز از گروه 4کم میشه و به گروه 2 اضافه میشه ولی حق طرح سوال به گروه 4 داده میشه.

گروه هایی که با رنگ قرمز بولد شدن تا فردا ساعت 12 ظهر فرصت دارن سوالات رو برای من و آقا ایمان بفرستن.

موفق باشید :))

پیشنهاد:

سوالات رو طوری طرح کنید که صرفا یک جواب صحیح داشته باشه در غیر این صورت سری بعد سوال این مدلی حذف میشه که به ضرر سوال کننده هست.

و اینکه منبع سوال وبلاگ نباشه لطفا. مرسی

نکته: خطر گروه های مورد سوال قرار نگرفته رو جدی بگیرید:whistle:

• Like 7
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...