رفتن به مطلب

روشهای تولید قطعات مختلف در صنعت ساخت وتولید

ارسال های توصیه شده

سلامم بچه ها.....خوبید؟

قیمتت این 3 تا آلیاژ رو میخوام..مخصوصا اولی..ممنون

Carbon composite(HM graphite fiber

[TABLE]

[TR]

[TD]Titanium alloy(Ti-6Al-4V)

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Steel alloy(Tool L2)

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • پاسخ 196
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

کسی میدونه چطوری میشه قالب از جنس فایبر گلاس ساخت؟

البته شکل قالب ها هم پیچیدس....مثلا شکل یه گل یا سر شیر(سلطان جنگل)..

من دیدم با نمونه سازی سریعprototype modeling همچین اشکالی رو با رزین بسازن

به هرحال مواد اولیه فایبر گلاس هم رزین کبالتی هستش

فک کنم بشه:ws52:خودت چی فکر میکنی؟

لینک به دیدگاه
من دیدم با نمونه سازی سریعprototype modeling همچین اشکالی رو با رزین بسازن

به هرحال مواد اولیه فایبر گلاس هم رزین کبالتی هستش

فک کنم بشه:ws52:خودت چی فکر میکنی؟

ممنون سهیل جان

این قالبا که من گفتم حتما باید از جنس فایبر گلاس باشند

من با پرس و جویی که از استادا کردم...به نظر میاد که میشه مهم فقط شکل قالبه که چون شکلا یکم پیچیدس کارو سخت میکنه...

من از یکی استادا پرسیدم میگفت که فایبر گلاس الیافی ست شبیه مثلا پارچه که اون رو داخل قالب قرار میدن و بعدش پخت میدن تا سفت بشه...و شکل قالب رو به خودش بگیره..

نمونه سازی سریع هم که میگی من ندیدم ولی به نظرم خوبه اما فکر کنم هزینه اش زیاده...درسته؟؟

مثلا سر شیر رو که حالا تقریبا یه شکل پیجیدست چطور میشه یه قالب ازش تهیه کرد که بعدا قطعه کارمون(قالب)که از جنس فایبرگلاسه رو بتونیم در بیاریم؟؟یه جور باشه که هزینه هاشم هم زیاد نباشه.

لینک به دیدگاه
بعله. شما رو كه متوجه شدم حال و حوصله نداري:sigh: :whistles: :ws3: حالا به هر حال، من اين روش رو به استاد گفتم:
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
و فرمودن اين طوري كه نمي شه، وقتي نازك بشه تحمل نمي كنه و مي شكنه اون پايه ي آخرش كه نگهش داشته. ولي اينجا الان خيلي خوب تا آخر كره تراشيده و مشكلي هم نداشته. استاد چرت گفته؟ يك سوال ديگه اين كه تو سي ان سي هاي تراش، مي شه به قلم گير زاويه هم داد؟ اون دو و نيم محوري كه فرمودين منظور همينه؟ يا بجاي زاويه دادن بايد از قلم خاصي استفاده كنم؟ سوال آخر، يه جا ديدم گفته بود بايد همواره نوك قلم به سمت مركز كره اي كه قصد تراشش رو داري قرار بگيره. لازمه اين كار؟ و اصلا شدني هست؟ متچكريم پيشاپيش
اقا کره کامل در اوردن شدنیه . اما هر کاملی ی تلرانسی داره دیگه . ولی هدف دقیقا چی هست ؟ اموزش تراشکاری شه ؟؟ ببین . کره با دستگاه تراش. ی وسیله الحاقی داره ب نام کره تراش، دانشکده فنی مشهد (منتظری ) چندین مدل بچه ها درست کردن. با خود تراش هم می شه تراشید . مهارت می خواد . ( مهارت متوسط ب بالا ) معمولا یکی رو اتومات می زاری ی جهت رو با دست می ری. کلا باید مشخص کنی. می خوای با فرز بزنی یا تراش؟ کره بزنی یا نیم کره ؟ داخلی یا خارجی. در مورد مرکز قلم و این حرفا، اگر قلم روتراشی باشه اره . ولی اگه قلم مخصوص براش بتراشی نه .
سلامم بچه ها.....خوبید؟ قیمتت این 3 تا آلیاژ رو میخوام..مخصوصا اولی..ممنون Carbon composite(HM graphite fiber [TABLE]

[TR]

[TD]Titanium alloy(Ti-6Al-4V)[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Steel alloy(Tool L2)[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

فقط از الیاژ هاش می تونم حدس بزنم گرونه :ws3: چرا از فولاد مبارکه نمی پرسید ؟
سلام کسی میدونه چطوری میشه قالب از جنس فایبر گلاس ساخت؟ البته شکل قالب ها هم پیچیدس....مثلا شکل یه گل یا سر شیر(سلطان جنگل)..
ممنون سهیل جان این قالبا که من گفتم حتما باید از جنس فایبر گلاس باشند من با پرس و جویی که از استادا کردم...به نظر میاد که میشه مهم فقط شکل قالبه که چون شکلا یکم پیچیدس کارو سخت میکنه... من از یکی استادا پرسیدم میگفت که فایبر گلاس الیافی ست شبیه مثلا پارچه که اون رو داخل قالب قرار میدن و بعدش پخت میدن تا سفت بشه...و شکل قالب رو به خودش بگیره.. نمونه سازی سریع هم که میگی من ندیدم ولی به نظرم خوبه اما فکر کنم هزینه اش زیاده...درسته؟؟ مثلا سر شیر رو که حالا تقریبا یه شکل پیجیدست چطور میشه یه قالب ازش تهیه کرد که بعدا قطعه کارمون(قالب)که از جنس فایبرگلاسه رو بتونیم در بیاریم؟؟یه جور باشه که هزینه هاشم هم زیاد نباشه.

روشی ک سهیل گفت هست.

این روش رو با سیستم مستقیم متال پودر هم ترکیب کردن. یعنی ب جای رزین مستقیم متال ک زینتر می شه . برای الب سازی هم ی تکنیک های تحت عنوان قالب سازی سریع هم هست . ک اساس دیگه از RTاستفاده می کنه تا RP البته هر دو یکی هستن ولی یکم تو تعاریف تفاوت دارن .

درباره قیمت باید کار اماری بکنی دیگه . دستگاه هاشو ک ایران خوردو داره . یا ب خود دانشگاه بگو، ی جا رو براتهماهنگ می کنن زنگ بزن قیمت بگیر.

مهندس این نمونه سازی سریع رو این خیلی روش کار کردن.

دارن تو همه ابعاد زندگی واقعی رشدش می دن. قطعات پیچیده اصلا خوراک خودشه

. CHECK THIS OUT

http://www.georgehart.com/rp/rp.html

روشهای البته زیاده SLA MDF DLMS و چندین اسم دیگه. ک الان حضور ذهن ندارم .

. این ببین گریه کن .

بچه ها در مورد پلاستیکهای شب نما چیزی شنیدین؟ جنسشون چیه!!!:ws52:

چ سوال هایی می پرسی ها . :ws3: یادمه ی بار پرسیدم ها، ولی یادم رفته :ws3:

لینک به دیدگاه
اقا کره کامل در اوردن شدنیه . اما هر کاملی ی تلرانسی داره دیگه . ولی هدف دقیقا چی هست ؟ اموزش تراشکاری شه ؟؟ ببین . کره با دستگاه تراش. ی وسیله الحاقی داره ب نام کره تراش، دانشکده فنی مشهد (منتظری ) چندین مدل بچه ها درست کردن. با خود تراش هم می شه تراشید . مهارت می خواد . ( مهارت متوسط ب بالا ) معمولا یکی رو اتومات می زاری ی جهت رو با دست می ری. کلا باید مشخص کنی. می خوای با فرز بزنی یا تراش؟ کره بزنی یا نیم کره ؟ داخلی یا خارجی. در مورد مرکز قلم و این حرفا، اگر قلم روتراشی باشه اره . ولی اگه قلم مخصوص براش بتراشی نه . فقط از الیاژ هاش می تونم حدس بزنم گرونه :ws3: چرا از فولاد مبارکه نمی پرسید ؟

روشی ک سهیل گفت هست.

این روش رو با سیستم مستقیم متال پودر هم ترکیب کردن. یعنی ب جای رزین مستقیم متال ک زینتر می شه . برای الب سازی هم ی تکنیک های تحت عنوان قالب سازی سریع هم هست . ک اساس دیگه از RTاستفاده می کنه تا RP البته هر دو یکی هستن ولی یکم تو تعاریف تفاوت دارن .

درباره قیمت باید کار اماری بکنی دیگه . دستگاه هاشو ک ایران خوردو داره . یا ب خود دانشگاه بگو، ی جا رو براتهماهنگ می کنن زنگ بزن قیمت بگیر.

مهندس این نمونه سازی سریع رو این خیلی روش کار کردن.

دارن تو همه ابعاد زندگی واقعی رشدش می دن. قطعات پیچیده اصلا خوراک خودشه

. CHECK THIS OUT

http://www.georgehart.com/rp/rp.html

روشهای البته زیاده SLA MDF DLMS و چندین اسم دیگه. ک الان حضور ذهن ندارم .

. این ببین گریه کن .

چ سوال هایی می پرسی ها . :ws3: یادمه ی بار پرسیدم ها، ولی یادم رفته :ws3:

مرسی مهندس جان.....:a030:

لینک به دیدگاه
سلام میشه برای من محاسبات چرخ دنده مخروطی رو بفرستید بیشتر می خوام یک چرخ دنده مخروطی با سالید طراحی کنم لطفا برام بفرستید

sd.bm1992@yahoo.com

می تونید در بخش سالید دنبال جواب سولتون باشید .

محاسبات چرخ دنده ها در هندبوک ها هست . (محاسبات رسم و محاسبات ساخت جداست )

این دو تا لینک رو بررسی کنید

http://www.noandishaan.com/forums/thread14976-23.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread11987.html

لینک به دیدگاه
می تونید در بخش سالید دنبال جواب سولتون باشید .

محاسبات چرخ دنده ها در هندبوک ها هست . (محاسبات رسم و محاسبات ساخت جداست )

این دو تا لینک رو بررسی کنید

http://www.noandishaan.com/forums/thread14976-23.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread11987.html

میشه یک هندبوک خوب و مختصر رو به من معرفی کنی که برای طراحی انواع چرخدنده کلا برای طراحی خوب باشه چون من تا به حال با هندبوک کار نکردم

لینک به دیدگاه

بفرمایید

G. Maitra, "Handbook of Gear Design"

McGraw-Hill Inc | 1994 | ISBN: 0074602373 | 536 pages | PDF | 8 MB

لینک های دانلود:

لینک به دیدگاه
بفرمایید

G. Maitra, "Handbook of Gear Design"

McGraw-Hill Inc | 1994 | ISBN: 0074602373 | 536 pages | PDF | 8 MB

لینک های دانلود:

ممنون ولی این لینک که *****ه چطوری دانلودش کنم

لینک به دیدگاه

می تونید از سایت های لیچر اکانت تهیه کنید.

مشابه

توسط این سایت شما می تونید لینک های سیلتر شده رو دانلود کنید .

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...

دوستان یک قطعه میخوام بسازم

اما به مشکلاتی اینطوری خوردم، همین و بگم فرق لاستیک و پلاستیک رو یه هفته هستش که فهمیدم :banel_smiley_4:

یک قطعه لاستیکی مستطیل شکل هست که سر و تهش دو تا گیره پلاستیک داره

بعد یک قطعه لاستیکی دیگه هم مثل بالایی دارم که به جای دو تا پلاستیک سرش سوراخ دایره ای شکل داره

حالا به صورت متناوب اینها میخوان توی هم گره بخورن

چند تا سوال برام پیش اومده اینکه چطوری بتونم 1000 بسته رو با کمترین هزینه تولید کنم به عنوان نمونه

بعد اینکه قطعه پلاستیک چسب بخوره داخل قطعه لاستیکی بهتره یا اینکه روش بهتری هم وجود داره

روش لقمه گذاری با روش تزریق لاستیک توی محصول نهایی خیلی تفاوت می کنه؟ از نطر رنگ و اندازه و ظاهر و ...؟

untitled.JPG

لینک به دیدگاه

والا من زیاد تو پلاستیک سر رشته ندارم .

ولی می دونم جنس برای انتخاب روش تولید اهمیت زیادی داره .

اگر جنس دقیق رو نمی دونید، ی حدس دربارش بزنید .

ابعاد قطعه هم از فاکتورهای مهم انتخاب روش تولید هست .

اگر ابعاد دقیق رو نمی تونید بگین، حدودش مهمه .

من فکر می کنم تو پلاستیک ها روش های تولید گستره بزرگتری نسبت ب فلزات داره

1000 بسته ؟

منظور 1000 قطعه هست یا بسته شامل چندین قطعه

اگر نمونه خارجی داره، پیشنهاد می کنم کامل کپی کنید، کپی ناقص ب مراتب نتیجه بدی خواهد داشت

از نطر رنگ و اندازه و ظاهر و ...؟

این قسمت رو متوجه نشدم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...