رفتن به مطلب

روشهای تولید قطعات مختلف در صنعت ساخت وتولید

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 196
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من فکر می کنم باید رخته گری کنی

اگر تعداد کمی می خوای با قالب های ماسه ای فکر کنم بتونی کارت رو راه بندازی

حالا باز هم نظر دوستان رو بپرس

لینک به دیدگاه

اینو با فرز میشه درآورد فقط اون قسمت شیار مانندشو باید ابزار مخصوص داشته باشی(البته اگه اندازه های دقیق گفته بشه با ابزار ساده فرز هم میشه زدش)

ریخته گری به این جواب نمیده چون دقت لازم رو نداره و بعد ریخته گری هم باید ماشین کاری بشه

قالب اینم خیلی گرون در میاد البته مونده به تعداد تولید

لینک به دیدگاه

کاش جنس قطعه و کار و وظیفه آن را هم توضیح می دادید تا بهتر بتوان نظر داد.

اگر چیزی شبیه نگهدارنده فن یا مجرا و کانال سیال باشد شاید چون یکی می خواهید بهتر باشد از پلاستیک مثل peek یا delrin یا حتی teflon استفاده کنید که ماشینکاری آنها هم ساده و راحت است. اگر قرار است فلزی باشد آلیاژ آلومینیوم با ماشین کاری باید جزو ارزانترین راه ها باشد.

در هر دو حالت پلاستیک یا آلومینیوم، بلوک آماده ماشینکاری موجود است.

برای قطعه به این کوچکی ریخته گری چندان مناسب نیست

لینک به دیدگاه

درسته .

جواب کاملی بود .

در انتخاب روش ساخت می شه 3 فاکتور رو حیاتی دونست .

دقت ساخت - جنس - تعداد.

هر چه عواملی زیادی دخیل هستن مثل هندسه - زمان تولید - هزینه و .....

ماشینکاری این قطعه ساده است .:icon_gol:

زمان : حدود 2-3 ساعت . حداکثر

دستگاه های مورد نیاز .

یک فرز یونورسال و یا یک فرز عمودی .

ترجیحا اگر تراش 4 نظام هم موجود باشه . بهتره و کار سریع تر پیش می ره .

البته . همین طور که مهندس فرمودند فاکتورها رو کاملا مشخص کنید، بهتره.

لینک به دیدگاه
اینو با فرز میشه درآورد فقط اون قسمت شیار مانندشو باید ابزار مخصوص داشته باشی(البته اگه اندازه های دقیق گفته بشه با ابزار ساده فرز هم میشه زدش)

ریخته گری به این جواب نمیده چون دقت لازم رو نداره و بعد ریخته گری هم باید ماشین کاری بشه

قالب اینم خیلی گرون در میاد البته مونده به تعداد تولید

کاملا حق با شماست می شه با فرز زد این کار رو ولی اون دایره وسط رو بخوای در بیاری خیلی از ماده هدر می ره بخصوص اگه ماده اش گرون باشه

نظر من اینه که با یک قالب ماسه ای قطعه رو بریزه (طوری که فقط اون دایره وسط خالی بمونه ) بعد با فرز انگشتی اون شیار کناری رو بزنه که به صرفه تر بشه

این رو هم باید مد نظر داشت که ما جنس رو نداریم شاید اصلا موجود نباشه بلوک های اماده اش

لینک به دیدگاه

ممنون از همه.

وظیفه: محفظه برای توربین.

جنس: هرچیز ارزون که براحتی و در اثر فشار تغییر شکل نده و البته در دسترس باشه.

اندازه ی ورودی شیار: 1سانتیمتر و داخل 3 میلیمتر.

قطر سوراخ: 9.7 سانتیمتر

لینک به دیدگاه

خوب باتوجه به سانتی متر بودن واحد های معرفی کردین . احتمالا دقت چندانی نیاز ندارین و میشه توی یه کارگاه بسیار معمولی تک تولید این قطعه رو داشت .

راستش درباره جنس قطعه که کدوم یکی از لحاظ عملکرد مناسب تره . نظری ندارم !

اما اگه قرار به تفلون باشه . این کار به راحتی و با توجه به مهارت اپراتور در عرض 1-1.5 ساعت انجام می شه .

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

098vdae5fp97dfzd5c.jpg

fvygptw8isduny2f1q.jpgoq5f8lnpo4uwmuxblb9w.jpg

0ibcsgz0avsvpds6odb.jpg

n3srugt8z6ikb0ul8gue.jpg

این ها چی؟

اولی حکم یک شفت رو بازی میکنه و طولش 11.7 سانتی متره

بعدی جنسش آلومینیومه

و 2 تای بعد هم جنسش متناسب با اولین قطعه ی آپ شدست.

کسی میتونه تو محاسبه ی گشتاور کمک کنه؟ من محاسبه کردم و اعداد عجیب بدست آوردم بطوری که متناسب با اون گشتاور قدرت کل دستگا از یه ال90 هم بیشتر میشد!!!!

لینک به دیدگاه
کاملا حق با شماست می شه با فرز زد این کار رو ولی اون دایره وسط رو بخوای در بیاری خیلی از ماده هدر می ره بخصوص اگه ماده اش گرون باشه

نظر من اینه که با یک قالب ماسه ای قطعه رو بریزه (طوری که فقط اون دایره وسط خالی بمونه ) بعد با فرز انگشتی اون شیار کناری رو بزنه که به صرفه تر بشه

این رو هم باید مد نظر داشت که ما جنس رو نداریم شاید اصلا موجود نباشه بلوک های اماده اش

به نظر من روشی که دوستان گفتن (ماشینکاری) مناسبتره! ریخته گری اکثرا زمانی استفاده میشه که شکل پیچیده باشه و نشه با ماشینکاری درآورد! اینجا نیازی نیست که بری قالب بسازی و ریخته گری کنی و بعدشم ماشینکاری!

اون قسمت وسط رو میشه کاملا سالم درآورد و ازش واسه کارای دیگه استفاده کرد

لینک به دیدگاه

کسی میتونه تو محاسبه ی گشتاور کمک کنه؟ من محاسبه کردم و اعداد عجیب بدست آوردم بطوری که متناسب با اون گشتاور قدرت کل دستگا از یه ال90 هم بیشتر میشد!!!!

شکل به همراه بارگذاری را بگذارید،شاید بتونم کمک کنم.....

لینک به دیدگاه

من اول تو سالیدورکز و با کمک ماشین حساب حجم شفت رو بدست آوردم. بعدش اونو در چگالی جنس(فرض آهن بود) ضرب کردم درنتیجه وزن نسبی رو بدست آوردم. بعدش به همین روش وزن اون دیسک(جنس=آلومینیوم(صفحه ی hdd)) رو بدست آوردم و گشتاور یک دیسک رو. بعد چون 26 عدد دیسک هست، گشتاور حاصل رو ضردبدر 26 کردم و باگشتاور شفت جمع کردم (دور فرضی برای محاسبه ی گشتاور 20000 بود)

اگه سالید ورکز دارید بگید تا فایل این 2 قطعه رو قرار بدم.

لینک به دیدگاه
098vdae5fp97dfzd5c.jpg

fvygptw8isduny2f1q.jpgoq5f8lnpo4uwmuxblb9w.jpg

0ibcsgz0avsvpds6odb.jpg

n3srugt8z6ikb0ul8gue.jpg

این ها چی؟

اولی حکم یک شفت رو بازی میکنه و طولش 11.7 سانتی متره

بعدی جنسش آلومینیومه

و 2 تای بعد هم جنسش متناسب با اولین قطعه ی آپ شدست.

کل قطر های و طول تمام رو در دو مرحله در تراش انجام میدیم بعدش سوراخها و شیارها و قسمت مربعی رو در فرز...

قطعه سختی نیست

لینک به دیدگاه

راستش من نمیدونم بارگزاری یعنی چی من فقط چند تا فرمول بلدم که اونا رو هم از ویکیپدیای انگلیسی گرفتم. حالا اگه به هر نحوی قرار دادن فایل سالیدورکز نقشه ها کمک میکنه بگید مگر نه اطلاعات لازم رو بگید تا من بهتون بگم.

ممنون

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...