رفتن به مطلب

تغییر نام کاربری به نام اصلی

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 93
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اول از همه تبریک بخاطر شروع این حرکت روبه رشد

حرکتی که حتما با برنامه هست و آینده خوبی در ادامه خواهد داشت

و تشکر از دوستانی که این طرح استقبال کردند

دلایل و فواید این طرح گفته شد

ممنون میشم دوستان مخالف هم نظرشون اینجا اعلام کنند و تا بهم بحث دوستانه داشته باشیم و مزایا و معایب طرح بررسی کنیم

ببینید وقتی قراره اینجا کاره علمی داشته باشیم پس دیگه این اسم های غیر واقعی برای چیه از چی می ترسید اخه این اسم های عجیب چه انگیزه داره تو یه محیط علمی ...

فقط به این موضوع فکر کنید اگه یه متخصص یا استاد دانشگاه بیاد این سایت ببینه که الان مدعی یه سایت علمی هست چه واکنشی براش داره ایا اونم میاد و با شما همصدا میشه اونم تو محیطی که حتی مدیران و کربران فعال و یا عادیشم با اسم واقعی فعالیت ندارند و اکثر اسم هم اسم های عجیب می باشد

دوستان من ما قراره اینجا یه محیط علمی داشته باشیم پس لازم نیست پشت نقاب باشیم

چرا باید ترسی وجود داشته باشه بابا ما قراره با دنیای واقعی در زنگی واقعی سرکار داشته باشیم اینکه الان خودمون بنا به دلایلی پشت نقاب بزاریم نشان از عدم اعتماد بنفس ماست که می ترسیم ما رو بشناسند

خب بشناسند مگه کاره بدی می کنیم یا مگه کار بدی کردیم آگه جواب سوال منفی هست که نباید نقاب زد اما اگه جواب مثبت است خواب بازم نباید پشت نقاب بود باید اومد جلو یا از کار بدمون دفاع کنیم یا قبول کنیم بد بوده

معذرت می خوام یه خورده شفاف صحبت کردم امیدوارم نارحت نشده باشید من فقط واقعیت گفتم و امیدوارم درک کنید

ما که داریم رشد می کنیم و بزرگ می شیم اما بهتره اینه یخورده سرعت بالا رفتن سنمون بیشتر کنیم !

سپاس از شما :icon_gol:

• Like 37
لینک به دیدگاه
مخالفم

از زمان های قدیم میزان قابل توجه ای اسپم ازمون مونده

قابل حذف و ویرایش هست

یه بار دیگه هدف اصلی رو یادآوری می کنم اینکه یه روزمه علمی بتونیم برای خودمون بسازیم اونم تو یه محیط علمی

تو خیلی از محیط های علمی هم بحث های آزاد هست اما محوریت کار علمیه

• Like 18
لینک به دیدگاه
قابل حذف و ویرایش هست

یه بار دیگه هدف اصلی رو یادآوری می کنم اینکه یه روزمه علمی بتونیم برای خودمون بسازیم اونم تو یه محیط علمی

تو خیلی از محیط های علمی هم بحث های آزاد هست اما محوریت کار علمیه

حرفتون کاملا درسته

هدف اینه بشه یه سایتی شبیه برنامه نویسان

یه تالار گفتگو کاملا علمی

ولی یه مشکلاتی هست

خیلی از افراد با این فروم آشنا شدن برای فرار از درگیری های روزانه به اینجا اومدن

من نه ولی افراد زیادی اومدن که یا دوست پیدا کنن یا با دوستانشان در ارتباط باشند(مثلا افراد زیادی اینجا شهرسازی هستند:w58:)

این ها جاذبه ی اولیه تالار گفتگوهای به این شکل است وقتی تالار گفتگو کاملا علمی شد این جاذبه از بین رفته و فقط افرادی که همیشه کار علمی انجام می دن باقی می مونند و بقیه میرن و تالار یه جای خشک و بی روح میشه

اگر به نظرتون اعضای فعال در حوزه های علمی به اندازه ی کافی رسیده می تونید تالار رو علمی کنید(مطمئن باش روی بقیه ی افراد نمی شه حساب کرد)

• Like 23
لینک به دیدگاه

سلام

کار پسندیده ای انجام دادید.

تا حدود زیادی با معیارهای من سازگار است.

پس بنظر من باید با این شرایط انجام گیرد:

• تغییر نام کاربری به نام و فامیلی واقعی؛
  • تغییر آواتار به یک آواتار واقعی تر؛

صرفاً تغییر نام بدون تغییر رویکرد مثمر ثمر نخواهد بود و خیلی زود به بی اثر بودن تغییر نام کاربری پی خواهد برد و باز نام کاربری را تغییر خواهد داد. باید هدفدار و با تغییرات مثبت همراه باشد.

البته یک مورد که دوستان فراموش کردند بیان کنند، این است که این کار باعث می شود که بیماری مزمن انجمن هم تا حدود زیادی بهبود یابد، و آن پدیده اسپم است.

به نظر من افراد با نام واقعی کمتر به فکر اسپم های بی مورد و بی محتوا خواهد افتاد.

ضمن اینکه بحث های سیاسی و مذهبی هم در چارچوبهای منطقی تر انجام خواهد گرفت که این ماحصل این تغییر نام خواهد بود.

بهرحال من نیز از این طرح در روزهای آتی حمایت خواهم کرد. :a030:

• Like 28
لینک به دیدگاه
این چند روزه شاهده تغییراتی تو انجمن هستید یکی از اون تغییرات تعویض نام کاربری خودمون به نام اصلی می باشد

آقای هاشمی بقیه تغییراتی که قراره داده بشه چی هستن؟!:ws38:

• Like 19
لینک به دیدگاه

حرکت خیلی خوبیه.کاملا باهاش موافقم.:a030:

اسپم رو کم میکنه و بحث ها با یه روال منطقی تری جلو میره.:icon_gol:

فقط یه لیست از دوستان تو یه پست تهیه کنید که حداقل کاربرا رو بشناسیم.بعضیا نام کاربریشون خیلی تغییر کرده.:ws3:

• Like 27
لینک به دیدگاه

آقا حالا که تغییر و تحولات داره صورت میگیره کاربرایی که عکس خودشونو میزارن لطفا یه عکس واضح تر بزارن با نمای نزدیک برای اعتماد بیشتر گفتم فقط هاااا :whistle:

• Like 23
لینک به دیدگاه
عکسای پرسنلیتون هم بزارید پس :ws37:

آدم این پروفایلا رو که میبینه عکس و اسم دارن زود تر بهشون اعتماد میکنه خوشش میاد :ws3:

سلام دوست عزیز پیشنهاد خوبی دادید ولی شاید برای دخترها جالب نباشه و مایل نباشند که عکس خودشونو بذارند وبیشتر برای پسرها عمومیت داره و کاربرد داره

• Like 21
لینک به دیدگاه

من هیچ جایی توی فضای مجازی به اسم غیر خودم کار نمیکنم

اینجاهم اسمم واقعیه ولی دلایلی وجود داره که من نمیتونم در حال حاضر اینکارو با اضافه کردن نام خانوادگیم انجام بدم:hanghead:

من از خدامه اینجا بیشتر از این که هستم خود واقعیم باشم تازه در اون صورت خیلی خیلی بیشتر میتونم فعالیت مفید داشته باشم ولی....:ws37:

کسی که بخواد با اسم غیر واقعی پیش بره در اون صورت هم اسم غیرواقعی برا خودش میذاره و باز فرقی نمیکنه

ولی اینجا احساس میکنم اول باید تمام زمینه هاش فراهم بشه تا دیدی که توی انجمن هست عوض بشه بعد این کار انجام بشه:w16:

در اون صورت خودم جز اولین افرادی هستم که این کارو انجام میدم:w16:

• Like 26
لینک به دیدگاه

يك پيشنهاد از طرف يك فرد تقريباً قديمي انجمن:

در كنار اين حركت زيبا و مفيد، كه نشان دهنده اين است كه بالاخره (توضيح در پ.ن) دوستان و دست اندركاران انجمن به علمي بودن انجمن پي بردند (!)، بايد تكميل شود. و آن هم ايجاد پيوند ميان رانده شدگان از انجمن و تالارهاي تخصصي مي باشد.

خيلي دوستان به هر نوعي، آزرده شدند و ترك انجمن كردند.

به نظر من ترتيبي اتخاذ شود كه با معرفي چهره جديد انجمن به اين دوستان، ايشان را متقاعد به برگشتن كنند.

من نيز كه مدتي است در انزوا بسر مي برم، سعي خواهم كرد كه در حد توانم در پيشبرد اين هدف هميار و همكار دوستان زحمت كش و دلسوز تالارهاي تخصصي باشم.

ولي دوستان!! اين مورد را فراموش نكنيد كه در كنار اين تالارهاي وزين تخصصي، بايد فعاليت هاي غيرتخصصي هم باشد كه آن نشاط و صميميت ميان دوستان از بين نرود.

بنده با راه اندازي مسابقات تخته نرد سعي كردم كه ميان دوستان پيوندي ايجاد كنم، آغشته به رقابت! كه به نظر خودم 70% موفق بودم.

پس خلاصه پيشنهادات من به اين صورت است:

• دعوت از دوستان قديمي براي حضور در انجمن (دوستاني كه واقعاً دوست بودند و سابقه بداخلاقي نداشته باشند)؛
  • انجام فعاليت هاي سالم در كنار كارهاي تخصصي.

پ.ن: قبلاً در علمي بودن سايت بسيار تأكيد كرده بودم كه يكي از دلايل عمده در كناره گيري من از مديريت تالار بزرگ و قدرتمند مهندسي مكانيك، بي اعتنايي به برخي نظرات بنده در راه پيشرفت تالار بود. كه اكنون با اين عمل زيبا، اين انتظار از مديريت انجمن بوجود آمده است كه به نظرات و پيشنهادات مديران تالارهاي تخصصي با ديد بازتر نگريسته شود.

• Like 33
لینک به دیدگاه

پس قضیه تغییر نام کاربری ها به این خاطر بوده :ws3:

اگه جمع به این نتیجه برسه پس خوبه، بنابراین چند روز دیگه در صورت نیاز منم اقدام می کنم :a030:

• Like 24
لینک به دیدگاه

ما رو که عالم و آدم میشناسن!

درسته تخلصمون تکرو هست اما خیلی ها میدونن حمید قبادی هستم

تغییرش بدید آقا :w02:

• Like 25
لینک به دیدگاه

درود دوستان عزيز :icon_gol:

بسيار كار نيك و پسنديده‌ايه به شرطي كه همونطور كه دوستان اشاره كردن، در حد تغيير نام كاربري و آواتار نمونه :w02:

من معمولا سعي مي‌كنم ساز مخالف نباشم تا پديده‌هاي خوب به خوبي و خوشي جلو برن ولي به نظرم بد نيست كه به عنوان يه ديد ديگه، نظرم رو مطرح كنم. من نام كاربري يا آواتارم رو به اسم و عكس خودم تغيير نمي‌دم! (50).gif

(اين دفه رو اول شخص حرف مي‌زنم كه گناه من پاي دگران ننويسند :دي)

دوستان بين صحبتاشون به يه سري موارد اشاره كردن. تقريبا هيچ كدوم در مورد من صادق نيست!

من (تقريبا) 80 درصد فعاليتم تخصصي بوده. از گذشته و يا حتي آينده‌ي فعاليت مجازي خودم ترسي ندارم، اعتماد به نفسم بيسيار بالاست و نگراني هم از بابت برملا شدن هويت واقعيم ندارم. بحث نقاب و اين حركتا هم نيست.

به همين خاطر توي ميتينگا شركت مي‌كنم، خيلي از دوستان انجمني من رو به اسم مي‌شناسن، شماره تلفنم رو دارن و بعضياشون حتي موقعيت دقيق جغرافيايي من رو هم مي‌دونن :دي

بنابراين دليلي براي پنهان‌كاري وجود نداره. :w16:

ولي من اين موج رو همراهي نمي‌كنم به اين دليل كه اين چيزيه كه دوست دارم! همين! :persiana__hahaha:

اگه در زمينه‌ي اعتمادسازي هم مشكلي هست، دوستان بيان من خودم معتمدشون مي‌كنم :دي (اون اوايل يه نفر اومد به من گفت شما اميد نوايي هستي؟ :دي به نظرم اسمم بدم نيست:whistle: )

اميدوارم همگي شاد و موفق باشيم و اين كار هم به جاهاي خوبي برسه. flowerysmile.gif

پ.ن: لطفا براي يه مدت كوتاه هم كه شده نام كاربري قبلي اعضا زير آواتارشون نمايش داده بشه. بعضي از دوستان رو مي‌شه حدس زد ولي خيليا رو نميشناسم من :|

• Like 29
لینک به دیدگاه

درود...

شاید چهارسالی میشه که در این انجمن عضوم..از کسانیکه بودم که بسیار در نت آموختم و اعتقاد دارم فضای نت پتانسیل آموزشی زیادی داره...در اینجا دوستانی هستن که نظیرشان در فضای واقعی اطراف ما شاید بندرت وجود داشته باشه و یا باشند و ما از وجودشون بی اطلاع باشیم..

هر وقت ناامید شدم، دوستان موفق و کوشا رو دیدم و ازشون انرژی گرفتم...

حالا که فضای به این خوبی رو در اختیار داریم چرا برای رسیدن به اهداف بزرگتر ازش استفاده نکنیم..پتانسیل کاربران اینجا اجازه فعالیت های بزرگتر را هم میدهد...کافی است به هم اعتماد داشته باشیم و اینجا را بخشی از محیط واقعی زندگی خود بدانیم..نه صرفا یک فضا که برای رفع خستگی روزانه و گذراندن ساعات به آن پناهنده شویم.

مسلما حرکتی که آغاز شده بدون هدف نبوده و یک برنامه ریزی پشت سر آن است که به مرور همانگونه که آقای هاشمی :ws3: (اصلا در صفحه اصلی انجمن نام واقعی بچه ها رو که میبینم یک حس خیلی خوبی بهم دست میده ) فرمودن ما بقی رو هم خواهیم دید. این تغییر ناگهانی اسامی که از مدیر سایت و ارشد ها و مدیران شروع شد این سوال رو در ذهن همه ایجاد کرده که چی شده ؟ چه اتفاقی افتاده؟ پس همه منتظریم که ببینیم که ادامه تغییرات چیست ولی مسلما هر تصمیم بزرگی نیاز به زمان و بررسی همه جانبه داره و نمیشه از دوستان انتظار داشت که با عجله بیان کنند.

خیلی از سایت های تخصصی انگلیسی رو از طرف اساتید دانشگاهم دعوت شدم، چرا انجمن ما یک انجمن علمی تک در ایران نباشه که همه اساتید، صنعتگران و دانشجویان آن را به هم معرفی کنند و برای فعالیت در آن تمایل داشته باشن؟

چرا باید برخی از دوستان بعد از مدتی فعالیت این فضا براشون یکنواخت بشه و فکر کنند فقط زمان مفیدشون رو از دست دادن؟ برای تغییر این وضعیت شاید اول از همه بهتر باشه، از خودمون شروع کنیم...

همگی موفق باشیم:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

• Like 23
لینک به دیدگاه

چه کار جالب و خوبی.:icon_gol:

امیدوارم چهره جدید انجمن کمک کنه که اونایی که از انجمن تردد شدن دوباره برگردن.:hanghead:

• Like 14
لینک به دیدگاه

سلااااااااااااااااااااام به همه دوستانhapydancsmil.gif

احسان من با یه جاهایی از صحبتات مخالفم..:ws38:..تا جایی که من میدونم هیچ اجباری پشتِ این تغییر نامها نیست..فقط اگر این کار بشه خیلی بهتر هست.

این هم که اریون میگه عوض نمیکنم چون دوست دارم، خوب من حق میدم....الان چند وقته ما با این نام کاربری ها انس گرفتیم و همه مارو با این ناما میشناسن..و تا این مسئله توو انجمن جا بیفته زمان میبره..خود من به شخصه کاربری قبلیمو خیلی دوست داشتم..اما داوطلبانه خواستم عوض بشه...

اینکه فعالیتا تخصصی میشن تووش حرفی نیست....اما امیدوارم توو جوِ صمیمی که بین بچه ها هست تاثیر گذار نباشه و یه جمع خشک رو درست نکنه

اما یه سوال برام به وجود اومده.....مگه تا الان همون اساتیدو دانشجوها به این سایت ، با همون نام های کاربری قبلی سر نمیزدن؟

عایا آمار انجمن پایین اومده بود؟:ws3:یا اعتراضی از جانب اونا مبنی بر اینکه "اینجا یه انجمن علمیِ...این چه وضعه نام کاربری هست" شده بود؟:ws3:

• Like 22
لینک به دیدگاه

یه وقت برای ایجاد صمیمیت و اعتماد بیشتر گفتگوی آزاد رو حذف نکنیدا :texc5lhcbtrocnmvtp8 به نظر من اعتبار هر انجمنی به کاربران گفتگوی آزادشه، وگرنه خیلیا از جمله من برای کار علمی تو نت نمیگردیم، میگردیم ببینیم کجا کاربراش باسوادن (از نظر اطلاعات عمومی).

• Like 13
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...