رفتن به مطلب

بهداری نواندیشان

Ala Agrin

ارسال های توصیه شده

دوستان یه مورد در باره شستن موها یادم اومد که سعی کنید هر روز موهاتون رو نشورید 3 بار در هفته کافیست و اب داغ هم استفاده نکنید سعی کنید با ولرم و موها رو

بشورید و مستقیم هم سر رو برای مدت طوالانی زیر دوش قرار ندید.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 211
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

واقعا متاسفم از اینکه امکانات پزشکی در برخی مناطق کشور کمه و یا نیست...:hanghead:

مریمی از نظر جامعه پزشکی (همیو پاتی)احتیاج به یه درمان واقعی دارن......:ws28:.زیاد روشون حساب باز نکن باور کن خودشون برای جزئی ترین موارد درد به ما مراجعه میکنن:ws28:

........الهی .......خودم فدات خانوم مهندس.......:hapydancsmil:

بله...متاسفانه برخی از پزشکان، ثروت اندوزی براشون مهم تره...اینجا اکثرا تو کار برج سازی هستن و یا واردات...

خو من دوستشون دارم:ws28:

یک دوستی دارم تا سرما میخوره سریع دارو مصرف میکنه و کل زمستان هم مریض بود...ولی من یکبار سرما خوردم و هیچ دارویی مصرف نکردم و تا آخر زمستان حتی با قرار گیری کنار خیلی ها که مریض بودن دیگه سرما نخوردم...همین دوستم بهار هم دچار آلرژی شد...

قربون خانوم دکتر عزیز دل :ws3:

لینک به دیدگاه

درورد و تشکر بابت این تاپیک خوب و کار آمد:icon_gol:

حساسیت فصلی دارم

و اما حساسیت پوستی که سوال اصلیه منه

کوچیک که بودم کنار یکی از رودخانه های جاده شمال بنده با دمپایی رفتم تو آب و یه زنبور که نمیدونم چی بود روز پای منو نیش زد و پام شده بود اندازه هندونه :w000:

با هزار تا خط و نشون قبول کردم بریم دکتر آخه از آمپوول:sad0: تا دکتره گفت آمپول ده تا پا قرض گرفتم و دِ برو ...

حالا همیشه روی پام زخمه یه مدتی دوتا پام بود اما حالا یکیش خوب شده و پای چپم پایین انگشت شصت اندازه سه تا ماش زخمه واینم بگم از بس خارش داره لامصب خوب نمیشه ... خیلی هم دکتر رفتم تا پماد رو بزنم خوبه ولی تموم نمیشه و خارش که میگیره دوباره زخمش باز میشه :sigh:

حالا همه میگن اگه اونرزو اون آمپول رو زده بودی حالا ...vahidrk.gif

لینک به دیدگاه
تبریک میگم آرام جان :icon_gol:

مثل همیشه کارات درست:a030:

خانوم دکتر یه مدته قلبم تیر میکشه چند ثانیه طول میکشه اما دردش وحشتناکه

تازگیا از کوه هم بالا میرم حس اینو دارم سنگینه نفس کشیدنم :sigh:

مرسی رضا جان.......

قرار بود دمبیل زدن رو بذاری کنار ....:banel_smiley_4:.قبلا هم گفته بودم احتمال داره دریچه قلبت بر اثر وزنه گشاد شده باشه این سنگین شدن نفست هم به همین مسئله قلبت بر میگرده.

حرف گوش کن نیستی مهندس......:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
بله...متاسفانه برخی از پزشکان، ثروت اندوزی براشون مهم تره...اینجا اکثرا تو کار برج سازی هستن و یا واردات...

خو من دوستشون دارم:ws28:

یک دوستی دارم تا سرما میخوره سریع دارو مصرف میکنه و کل زمستان هم مریض بود...ولی من یکبار سرما خوردم و هیچ دارویی مصرف نکردم و تا آخر زمستان حتی با قرار گیری کنار خیلی ها که مریض بودن دیگه سرما نخوردم...همین دوستم بهار هم دچار آلرژی شد...

قربون خانوم دکتر عزیز دل :ws3:

فدای مریم نازنینم.......

در مورد دارو مصرف کردن در زمان سرماخوردگی ......کار درست رو کردی گلم.در کشورهای اروپایی و امریکایی برای سرماخوردگی هیچ دارویی تجویز نمیشه اصلا احتیاج به دکتر رفتن نیست چون به هیچ وجه دارویی از طرف دکتر تجویز نمیشه و پزشکان معتقدن با استراحت و خوردن مایعات گرم و غذای گرم ، پوشیدن لباس مناسب در محیط درمان خواهید شد.

لینک به دیدگاه
درورد و تشکر بابت این تاپیک خوب و کار آمد:icon_gol:

حساسیت فصلی دارم

و اما حساسیت پوستی که سوال اصلیه منه

کوچیک که بودم کنار یکی از رودخانه های جاده شمال بنده با دمپایی رفتم تو آب و یه زنبور که نمیدونم چی بود روز پای منو نیش زد و پام شده بود اندازه هندونه :w000:

با هزار تا خط و نشون قبول کردم بریم دکتر آخه از آمپوول:sad0: تا دکتره گفت آمپول ده تا پا قرض گرفتم و دِ برو ...

حالا همیشه روی پام زخمه یه مدتی دوتا پام بود اما حالا یکیش خوب شده و پای چپم پایین انگشت شصت اندازه سه تا ماش زخمه واینم بگم از بس خارش داره لامصب خوب نمیشه ... خیلی هم دکتر رفتم تا پماد رو بزنم خوبه ولی تموم نمیشه و خارش که میگیره دوباره زخمش باز میشه :sigh:

حالا همه میگن اگه اونرزو اون آمپول رو زده بودی حالا ...vahidrk.gif

درود بر شما گلم..........:icon_gol:

خانومی خب باید در جوابتون بگم اصلا این زخمی که گفتید مربوط به دوران کودکیتون نیست.گلم هیچ زخم و عفونتی نمیتونه در بدن به مدت طولانی بمونه اگه چنین بود دور از جونت تا حالا که......:whistle:

خانومی گفتی زیر انگشت پات زخم میشه و خارش داره ایا عفونت لای ناخنت هست؟ انگشت پات ورم میکنه موقع زخم؟

لطف کن دقیق بگو رنگ عفونت رو و همچنین در چه فصلی زخم میشه؟با کفش بسته (پوتین ،اسپورت) زخم بیشتر خودشو نشون میده؟

لینک به دیدگاه
فدای مریم نازنینم.......

در مورد دارو مصرف کردن در زمان سرماخوردگی ......کار درست رو کردی گلم.در کشورهای اروپایی و امریکایی برای سرماخوردگی هیچ دارویی تجویز نمیشه اصلا احتیاج به دکتر رفتن نیست چون به هیچ وجه دارویی از طرف دکتر تجویز نمیشه و پزشکان معتقدن با استراحت و خوردن مایعات گرم و غذای گرم ، پوشیدن لباس مناسب در محیط درمان خواهید شد.

اگه گلو درد هم بگیریم نباید دارو مصرف کنیم؟:ws52:

یه بار رفتم دکتر 6 نا آمپول واسم نوشت منم آمپولا رو بردم پیش دکتر بهش گفتم اگه کم نوشتی بازم بنویس این کیسه هنوز پر نشده:ws3:

بعدش که آمپولو زدم به تزریقاتی گفتم مگه خودت بچه نداری بی انصاف این چه وضعشه شمشیرم انقد درد نداره! چرا با حرص میزنی این آمپول صاب مرده رو:4564:

لینک به دیدگاه

کومار جان نشد ازت نقل قول بگیرم ببخش......

اصلا دارو نمیخواد همین هایی رو که در پست بالا گفتم رعایت کن تا دوره خودش رو طی کنه معمولا یک هفته تا 10 روز فوقش طول بکشه اگه بیشتر شد مدت زمانش انموقع به دکتر مراجعه میکنی.....

امپول هم به هیچ عنوان توصیه نمیشه........:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
کومار جان نشد ازت نقل قول بگیرم ببخش......

اصلا دارو نمیخواد همین هایی رو که در پست بالا گفتم رعایت کن تا دوره خودش رو طی کنه معمولا یک هفته تا 10 روز فوقش طول بکشه اگه بیشتر شد مدت زمانش انموقع به دکتر مراجعه میکنی.....

امپول هم به هیچ عنوان توصیه نمیشه........:banel_smiley_4:

خواهش میکنم

پس دیگه دکتر نمیرم

راستی من یه مشکل دارم موقع سرماخوردگی شدید

وقتی سرما میخورم( البته نه همیشه) بعضی وقتا 10 دقیقه پشت سر هم انقد سرفه می کنم که دیگه نمیتونم توی محیط بسته بمونم و آخرشم حالت تهوع بهم دست میده(البته بالا نمیارم)

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم

پس دیگه دکتر نمیرم

راستی من یه مشکل دارم موقع سرماخوردگی شدید

وقتی سرما میخورم( البته نه همیشه) بعضی وقتا 10 دقیقه پشت سر هم انقد سرفه می کنم که دیگه نمیتونم توی محیط بسته بمونم و آخرشم حالت تهوع بهم دست میده(البته بالا نمیارم)

خب علت سرفه هات بخاطر ابریزش بینی و گرفتگی بینیت هست ترشحات پشت بینیت جمع میشه و نمیتونی خوب نفس بکشی در همچین مواقعی بهتره پنجره اتاق رو باز کنی و یا چند لحظه بری بیرون و هوایی تازه کنی.....

لینک به دیدگاه
:ws3:

حالا میگیم بیاد.....:ws3:

مشکلتون رو بگی اگه دانشش رو داشته باشیم در خدمتیم.....

حدود 2 هفته پیش رفتم دندونپزشکی که دندونمو پر کنم وسط کار گفت به عصبت رسیده و اومد عصب کشی کرد به قول خودش یکی از کانالا مسدود بود گفت عفونت داره یه عالمه قرص داد گفت بخور بیا ... هفته بعدش رفتم عصب کشی انجام داد و پر هم کرد ولی گفت بازم عفونت داره داروها رو می خورم ولی الان سه روزه یهو دیدم یه طرف صورتم ورم کرده خیلی ... نمیشه یه آنتی بیوتیک بهم معرفی کنید من بخورم زودی خوب شه ؟ قبلا هم دندون پر کردم ولی اینج.ری نشدم اصلا ... داروهایی که بهم داد (مترونیدازول بود و آموکسی سیلین)

در ضمن به آمپول بی حسی هم حساسیت دارم کل دهنم زخم شده و آفت زده برا این دارویی نیست ؟

لینک به دیدگاه

سلام

یه سوال داشتم واسه گزیدگی حشره

اولش یه جای کوچیک بود یعنی یه دایره قرمز کوچیک بدون اب رفته بودن و یا ورمی مثه پشه! ولی هی بزرگتر میشه قرمزیش انگار پخش میشه یا سمش!

بنظرتون چی گزیده؟ و باید چیکار کرد؟!

لینک به دیدگاه
درود بر شما گلم..........:icon_gol:

خانومی خب باید در جوابتون بگم اصلا این زخمی که گفتید مربوط به دوران کودکیتون نیست.گلم هیچ زخم و عفونتی نمیتونه در بدن به مدت طولانی بمونه اگه چنین بود دور از جونت تا حالا که......:whistle:

خانومی گفتی زیر انگشت پات زخم میشه و خارش داره ایا عفونت لای ناخنت هست؟ انگشت پات ورم میکنه موقع زخم؟

لطف کن دقیق بگو رنگ عفونت رو و همچنین در چه فصلی زخم میشه؟با کفش بسته (پوتین ،اسپورت) زخم بیشتر خودشو نشون میده؟

زیر انگشتم نه، پایین انگشته شصت و روی پامه و اصلا به ناخنم ربطی نداره عفونت اصلا نداره و نمیکنه ...ورم هم اصلا نداره ...

زخمش همیشگیه قبلا تابستونا بود الان همیشه هست چون مدام میخارونمش و زخمش تازه میشه. همیشه دوتا پام بود الان

چن ماهی میشه که یکیشه و کوچیکه زخمش ولی خب خارشش اذیتم میکنه :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
سلام

یه سوال داشتم واسه گزیدگی حشره

اولش یه جای کوچیک بود یعنی یه دایره قرمز کوچیک بدون اب رفته بودن و یا ورمی مثه پشه! ولی هی بزرگتر میشه قرمزیش انگار پخش میشه یا سمش!

بنظرتون چی گزیده؟ و باید چیکار کرد؟!

کمپرس آب سرد

آمپول و قرص ضدحساسیت

پمادکالامین دی

گفتم بگم شاید کسی لازمش شد:ws37:

لینک به دیدگاه

سلام

چند وقته گلو دردای عجیبی دارم...یطوری که فکر می کنم دارم سرما می خورم اما خبری نمی شه...تو بلع هم مشکل پیدا میکنم...خوبخود آروم میشه ولی بازم برمیگرده...نشونه چه امراض و مشکلاتی میتونه باشه؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
مرسی رضا جان.......

قرار بود دمبیل زدن رو بذاری کنار ....:banel_smiley_4:.قبلا هم گفته بودم احتمال داره دریچه قلبت بر اثر وزنه گشاد شده باشه این سنگین شدن نفست هم به همین مسئله قلبت بر میگرده.

حرف گوش کن نیستی مهندس......:banel_smiley_4:

ای سق سیاه :ws3: حرف گوش کن از این بیشتر؟ همون تشخیص جنابت بود:gnugghender:

همه چیز ازم منع شده .دکتره میگه سیگار میکشی میگم نمیکشم میگه میدونی میکشی:ws28:

کوه را چکار کنم نمیتونم که نرم:gnugghender:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...