رفتن به مطلب

بهداری نواندیشان

Ala Agrin

ارسال های توصیه شده

من موهام فرٍ و بلند ومجبور میشم همیشه از شامپو نرم کننده استفاده کنم و هر روز استحمام میکنم .

میگن استفاده زیاد از شامپو نرم کننده باعث ریزش مو میشه .درسته؟

استحمام روزانه ممکنه به پوست یا مو آسیب بزنه؟ ( میگن در دراز مدت پوست رو خشک میکنه)

جای استفاده از نرم کننده بعد از حمام روغن بادام تلخ بگیر به موهات بزن

اگر هرروز مجبوری به حمام بری حتما لازم نیست سرت رو بشوری میتونی کلاه حمام بخری (از اینها که وقتی مو رو رنگ میزنند روی سر میکشند تا مو رنگ بگیره) موهاتو و سرت رو بپوشونی و فقط تنت رو بشوری مثل این خارجیها اینجوری کمتر به موهات آسیب میرسه.

روغن بدن هم برای پوست بدنت ...

موهاتو بعد از تموم شدن حمومت هر چند روز یکبار البته سرت رو بشور و با روغن بادام آغشتشون کن فقط چند قطره بریز تو دستات و موهات رو آغشته کنه زیاد نزن و بعد از حموم هم شونه نکش چون موهای فر بعد از خشک شدن اگه شونه بشوند مجعد و وز میشوند و چندبرابر ولی وقتی زیر دوش شونه بشوند بعدم روغن دیگه نیازی به شونه ندارند و بذار طبیعی خشک بشوند تا جلا و زیبائیش حفظ بشه..

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 211
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

حالا که بحث مو و پوست داغه منم یه سوال دارم :ws37:من موهام تا یه حدی رشد می کنه (تا کمر ) ولی از اون به بعد متوقف میشه و شروع به نازک شدن قسمت انتهایی مو می کنه قبلا (تا پیش دانشگاهی ) تا زیر باسن هم موهام میرسد بعد این اتفاق براش می افتاد هیچ مشکل موخوره یا شوره یا خشکی مو ندارم فقط به اون مرحله که توضیح دادم میرسه شروع به نازک شدن می کنه
وقتی حس کردی داره نازک میشه چند سانت پائینشونو کوتاه کن .. مو وقتی بلند میشه رشدش کمتر میشه و احتمالا مواد مغذی بهشون نمیرسه ..یک سری ویتامینها از طریق پوست جذب میشوند...
لینک به دیدگاه

در مورد جذب از پوست بذارید خود خانوم دکتر بیاد کامل توضیح بده

اما اشاره کنم که شما از انواع کرم ها روی سطح پوست استفاده می کنید و اثرات اون رو به چشم می بینید و این خود گواه این هست که پوست قابلیت جذب دارد

در مورد مو هم همین هست

اما این میزان جذب به نظر محدود هست و خیلی کمتر از چیزی هست برخی برند ها تبلیغ می کنند.

علت اینکه طب سنتی بیشتر روی روغن ها و ماساژ هم زمان تاکید می کنه نیز به همین علت هست

لینک به دیدگاه

تبریک میگم آرام جان :icon_gol:

مثل همیشه کارات درست:a030:

خانوم دکتر یه مدته قلبم تیر میکشه چند ثانیه طول میکشه اما دردش وحشتناکه

تازگیا از کوه هم بالا میرم حس اینو دارم سنگینه نفس کشیدنم :sigh:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام دوستان عزیزم......بابت تاخیرم پوزش میخوام .فصل امتحانات بود و درگیر درس و مشغله کاری........:icon_redface:

...............

و اما پاسخ سوالات دوستان رو در چند پست در خدمتم .

ضمن تشکر از تک ، تک دوستان در بهداری سایت که پرسشهای مفیدی رو ارائه دادند........:icon_gol:

لینک به دیدگاه

دوستان در مورد دندان عقل سوال داشتند.

دندان عقل معمولا آخرين دنداني است که در فک بالا و پايين و در سنين بين 20-17 سالگي مي‌رويد. در برخي موارد فرد دندان عقل ندارد يا کمتر از 4 دندان عقل در فکين او مشاهده مي‌شود...دندان عقل ممکن است کاملا طبيعي و شبيه دندان‌هاي آسيا باشد، اما بدشکلي در اين دندان‌ خيلي شايع است. دندان‌ عقل معمولا ريشه‌هاي کج و انحناي زيادي دارد. ريشه‌هاي اين دندان‌ ممکن است در فک بالا و در مجاورت سينوس يا در فک پايين و در مجاورت عصب دنداني قرار بگيره و در صورت بروز پوسيدگي يا عفونت مي‌تواند براي بيمار گرفتاري‌هايي ايجاد کند. برخي افراد هنگام رويش دندان عقل دچار درد، ناراحتي و عفونت مي‌شوند ولي در برخي ديگر، بدون بروز درد و ناراحتي مي‌روايد.

مریم جان من نمیدونم الان وضعیت دندونت چطوریه بصورت نهفته هستش یا روئیده؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

خب بچه ها مطالبی در باره دندان عقل و اتوسای عزیز هم از عفونت دندان گفته بودن که میتونن علتشو اینجا بخونندواهمیت اینکه سریعتر در سنی که در پست بالا گفتم به روئیدن دندان عقل بموقع توجه داشته باشند و اقدام کنند....

دندان عقل به 3 صورت روييده، نيمه‌نهفته و نهفته وجود دارد:

دندان عقل روييده: زماني که در فك بالا و پايين فضاي کافي براي رويش وجود داشته باشد، دندان عقل بدون انحراف و در مسير صحيح خود درخواهد آمد. اگر اين دندان کارايي مناسبي داشته و تماس مناسبي با دندان آسياي مقابل خود داشته باشد و در جويدن موثر باشد، نيازي به خارج کردن آن نيست. اگر هم دندان آسياي دوم به علت پوسيدگي بيش از حد قابل نگهداري نباشد، مي‌توان با حفظ دندان عقل از آن به‌عنوان پايه پروتز دندان استفاده کرد. بعد از روييدن دندان عقل، رعايت بهداشت دهان و دندان اهميت بيشتري پيدا مي‌كند زيرا به علت قرار گرفتن اين دندان در انتهاي فک، دسترسي به آن دشوار است و رعايت نكردن بهداشت مي‌تواند باعث تجمع موادغذايي، تشکيل پلاک دنداني و به دنبال آن ايجاد پوسيدگي و عفونت شود. اگر دندان کناري دندان عقل در نيامده باشد، بهتر است اين دندان خارج شود. بديهي است که تشخيص قطعي به عهده دندان‌پزشک است كه پس از معاينه و بررسي کلينيکي و راديوگرافيک، در اين مورد تصميم مي‌گيرد.

دندان عقل نيمه نهفته و نهفته:‌گاهي به علت نبود فضاي کافي يا وجود موانع بافت نرم و سخت، رويش دندان عقل مشكل مي‌شود. اگر فقط قسمتي از تاج دندان در محيط دهان قابل مشاهده باشد، به آن «دندان نيمه‌نهفته» و اگر تمام نسج دنداني زير بافت لثه يا استخوان پنهان مانده باشد و قادر به رويش نباشد، به آن «دندان نهفته» مي‌گويند. تشخيص نهفتگي دندان به عهده دندان‌پزشک است که پس از بررسي‌هاي کلينيکي و راديوگرافيک انجام مي‌شود. باقي ماندن دندان نهفته و نيمه نهفته ممکن است باعث بروز عوارضي شود بنابراين بيماران بايد با مراجعه به دندان‌پزشک و انجام معاينه‌هاي دوره‌اي از بروز اين عوارض تا حد امکان جلوگيري كنند.

لینک به دیدگاه

عوارض مهم دندان عقل

يکي از مهم‌ترين عوارضي که ممکن است براي دندان عقل نيمه‌نهفته رخ دهد، «پري‌کورونيتيس» است. در اين عارضه باکتري‌ها و مواد غذايي در لثه اطراف اين دندان تجمع پيدا مي‌كنند و اين مساله باعث ايجاد عفونت مي‌شود. يکي از علايم معمول اين عارضه، محدوديت در باز و بسته کردن دهان است و در نهايت درد و ناراحتي بيمار را به دنبال دارد. در اين شرايط بيمار بايد به دندان‌پزشک مراجعه كند. دندان‌پزشک ابتدا ناحيه را مي‌شويد و در صورت لزوم براي بيمار آنتي بيوتيک تجويز مي‌كند. پس از بهبود عفونت، جراحي ناحيه يا خارج کردن دندان نيمه‌نهفته انجام مي‌شود و درمان نامناسب باعث پيشرفت عفونت خواهد شد. يکي از عوارض باقي ماندن دندان نهفته در دهان، ايجاد کيست‌هاي دنداني است. اطراف تاج دندان عقل را توده‌اي از سلول‌هاي پوششي در برگرفته که پس از روييدن دندان از بين مي‌رود. اگر دندان عقل نرويد، اين امکان وجود دارد که اين سلول‌ها تکثير و به کيست دنداني تبديل شوند. اين کيست‌ها اغلب خوش‌خيم هستند اما بزرگ شدن و توسعه کيست مي‌تواند مشکلاتي را براي بيماران ايجاد كند؛ مثلا باعث تضعيف استخوان فک ‌شود و استحکام مکانيکي آن را در مقابل ضربه کاهش ‌دهد. از ديگر عوارض، مي‌توان به تحليل ريشه دندان مجاور، درد با منشاء نامعلوم و پوسيدگي دندان آسياي دوم اشاره کرد.

زماني که فقط قسمتي از تاج دندان روييده، خارج کردن آن آسان است اما هنگامي که مقدار مناسبي از تاج دندان نروييده باشد يا دندان نهفته باشد، به درمان‌هاي ديگري نياز است که دندان‌پزشک متخصص انجام مي‌دهد.

لینک به دیدگاه

در مورد موها دوستان گلم نکاتی هستند که خیلی باید بهش اهمیت داد هم در مورد پوستتون و هم مو....اینکه ویتامینها رو در برنامه غذایی همیشه قرار بدیم .سوالی که در مورد چگونگی جذب ویتامینها بر موهاتون داشتید رو به اختصار میگم.......

...........

كمبود مواد غذايي غالباً باعث تأثير بر ساقه مو شده و شكنندگي، ضعف و رشد آهسته آنها را موجب مي گردد. مشكلات مو كه ناشي از كمبود مواد مغذي باشند، با تغذيه صحيح قابل درمان هستند. مواد غذايي اصلي براي رشد مو عبارتند از ويتامين a، ويتامينهاي گروه b، بيوتين، ويتامين c، مس، آهن، روي و آب.

ويتامين a: نوعي ويتامين محلول در چربي است كه در سلامت پوست، مو و غشاء و مخاطي داراي اهميت است. بعلاوه ويتامين a در ديد شب به ما كمك مي كند ويك عنصر ضروري براي رشد استخوان، دندان و ايجاد باروري است. اين عنصر نوعي آنتي اكسيدان است كه در رشد و سلامت سلول و بافت بدن از جمله مو و پوست سر نقش اساسي دارد. كمبود اين ويتامين با تخريب سلولها منجر به ريزش مو و شوره سر مي شود. ميزان نياز روزانه اين ويتامين براي بالغين، 5000 واحد است و بدن نياز به اين ويتامين را از 2 طريق فراهم مي كند.

خب میوه های نارنجی رنگ و زرد رنگ با سبزیجات سبز تیره ویتامین محسوب میشن......پرتغال،نارنگی گریب فروت........هویج.اسفناج.تره.....

و در منابع حیوانی هم جگر، روغن ماهي، تخم مرغ و شير هستن.

لینک به دیدگاه

ويتامين b: انواع ويتامين b داراي خاصيت آنتي اكسيدان بوده و فعاليت سيستم ايمني را تحريك مي كند.

ويتامين b12,b6 و فوليك اسيد كه مواد حياتي در توليد هموگلوبين مي باشند. نقش هموگلوبين حمل اكسيژن از ريه ها به بافتهاي بدن از جمله مو است. موهاي قوي و سالم وابسته به خونرساني خوب و اكسيژن كافي است. كمبود ويتامين b باعث كاهش خونرساني و اكسيژن رساني به مو شده و ساقه مو آسيب ديده و رشد آن كند مي شود.

ميزان نياز روزانه ويتامين b6 2 ميلي گرم براي افراد بالغ است. بهترين منابع ويتامين b6 غذاهاي حاوي پروتئين از جمله مرغ، ماهي، جگر و سويا و دانه هاي گياهي هستند. ميزان نياز روزانه ويتامين b12 بطور متوسط 6 ميكروگرم براي افراد سالم است كه غالباً در مواد غذايي حيواني از جمله گوشت، ماهي، مرغ، تخم مرغ و شير و ساير فرآورده هاي لبني هستند.

ويتامين c: نوعي آنتي اكسيدان مهم است كه بدن را در مقابل راديكالهاي آزاد محافظت مي كند و بنابراين در محافظت بدن از انواع سرطانها، بيماريهاي قلبي و استرس نقش دارد. بعلاوه ويتامين c در بخشي از سلول كه مسئول توليد انرژي است نقش دارد و براي توليد اسپرم و باروري، توليد غضروف، مفاصل، پوست و عروق خوني نقش اساسي بازي مي كند.

كمبود اين ويتامين باعث استعداد مو به ريشه ريشه شدن و شكنندگي مي شود. ويتامين c در توليد كلاژن كه يك بافت همبند براي نگهداري بافت در كنار هم از جمله بافت مو است، قش دارد.

ميزان نيازروزانه ويتامين c، 60 ميلي گرم است. افراد سيگاري به ميزان دو برابر افراد غير سيگاري به اين ويتامين نياز دارند، ويتامين c در مركبات، توت، خربزه، فلفل، سبزيجات با برگ تيره، سيب زميني و گوجه فرنگي يافت مي شود.

ويتامين e: فرم فعال ويتامين e، آلفاتوكوفرول است كه نوعي آنتي اكسيدان قوي است. اين ويتامين سلولها را از اثرات راديكالهاي آزاد كه ناشي از متابوليسم سلولي است و باعث آسيب سلولها مي شود، محافظت مي كند

لینک به دیدگاه

سوالی که فاطمه عزیز( اریودخت) در مورد شکنندگی مو و ریزش و دوستی در مورد سفید شدن موهایشون گفته بودن.....

دوست خوبم سفید شدن موها تا حدودی درسته ژنتیکیه ولی خب میتونیم پیشگیری کنیم با استفاده از مواد مغذی که سلنیوم و روی نقش بسیار بسزایی درشون دارند.

.......

سلنيوم: يك ماده ضروري است كه در طب پيشگيري ارزش ويژه اي دارد. كمبود آن باعث ريزش مو، سفيد شدن و شكنندگي موها مي شود. منابع سلنيوم عبارتند از غلات، جگر، نان كامل، تن ماهي، پياز، گوجه فرنگي و كلم بروكلي ميزان نياز روزانه آن 66 ميكروگرم است.

روي: روي ماده اساسي در فعاليت 200 نوع آنزيم مختلف است. در تشكيل استخوان، ترميم زخم، توليد پروتئين و توليد انسولين كه ماده ضروري در متابوليسم كربوهيدراتها است، نقش اساسي دارد.كمبود روي غالباً با شوره سر و ريزش مو همراه است. روي يك ماده ضروري در فعاليت سلولها و رشد بافت ترميم آن است. روي همچنين در نگهداري غدد مترشحه چربي كه در كنار فوليكولهاي مو هستند، نقش دارد. منابع خوب روي شامل: منابع حيواني از جمله غذاهاي دريايي است. تخم مرغ و شير به ميزان كمتري داراي روي هستند. حبوبات و غلات نيز داراي روي هستند.

ساير آنتي اكسيدانها عبارتند از Carotenoid, Carnosine, Bilberries، كوآنزيم، Q10 و چاي سبز كه غالباً سلولها را از تأثير مخرب راديكالهاي آزاد محافظت مي كنند.

لینک به دیدگاه
برای رفع سردرد من شنیدم جوشانده زنجبیل خیلی خوبه می خوام ببینم از لحاظ علمی ثابت شده؟اینی که شنیدم واقعیت داره یا نه؟

هادی جان حقیقتا ازلحاظ علمی ثابت نشده اما اگر شما تیجه رضایت بخشی ازش گرفتین استفاده کنین....

اما نظر خود من اینه که سر درد رو میشه با استراحت در محیطی ارام و بدون نور و سر و صدا و نوشیدن یه قهوه البته با معده خالی نه.....میتونه نتیجه خوبی داشته باشه و درد رو برطرف کنه......

لینک به دیدگاه

دوستانی که در مورد زدن نرم کننده به موها سوال داشتند قبلا گفتم که میتونین هفته ای یه بار از تقویت کننده مو استفاده کنید و بعد خشک شدن موهاتون هم از روغن مخصوص مو استفاده کننین.

قول عکس هم به الهه عزیزم داده بودم که الان میذارم...با شرحشون.

8i0bs0b7vu83aic0zred.jpg

لینک به دیدگاه
دوستان در مورد دندان عقل سوال داشتند.

دندان عقل معمولا آخرين دنداني است که در فک بالا و پايين و در سنين بين 20-17 سالگي مي‌رويد. در برخي موارد فرد دندان عقل ندارد يا کمتر از 4 دندان عقل در فکين او مشاهده مي‌شود...دندان عقل ممکن است کاملا طبيعي و شبيه دندان‌هاي آسيا باشد، اما بدشکلي در اين دندان‌ خيلي شايع است. دندان‌ عقل معمولا ريشه‌هاي کج و انحناي زيادي دارد. ريشه‌هاي اين دندان‌ ممکن است در فک بالا و در مجاورت سينوس يا در فک پايين و در مجاورت عصب دنداني قرار بگيره و در صورت بروز پوسيدگي يا عفونت مي‌تواند براي بيمار گرفتاري‌هايي ايجاد کند. برخي افراد هنگام رويش دندان عقل دچار درد، ناراحتي و عفونت مي‌شوند ولي در برخي ديگر، بدون بروز درد و ناراحتي مي‌روايد.

مریم جان من نمیدونم الان وضعیت دندونت چطوریه بصورت نهفته هستش یا روئیده؟:banel_smiley_4:

اخه من هنوز 14 سالمه خانوم دکتر:whistle:

نهفته هستhanghead.gif ترسیدم ...باید حتما برم دکتر پسhanghead.gif من از دندانپزشکی خوشم نمیادTAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

لینک به دیدگاه

ببینید بچه ها مو و پوست و دندان اهمیت بسیار ویژه ای دارند هم از لحاظ سلامتی و نظافت و هم از لحاظ زیبایی....یه قیافه و شکل و شمایل زیبا رو دندانها و نحوه مو و لطافت پوست روش تاثیر گذاره......پس ما بهتره علاوه بر استفاده از مواد مغذی که تا حدودی در پستهای بالا شرح دادم و بازم نیاز باشه در خدمدت شما عزیزانم .....اما نکته مهم استفاده از بهترینهاست یعنی سعی کنید شامپوی خوب و مناسب ، خمیر دندان و مسواک مناسب و با کیفیت و مواد ارایشی معتبر و با کیفیت رو انتخاب کنید..حتی اگر گرون هم باشند اما میدونید که جنس معتبر و خوب رو برداشتین.

شما شاید یه محصول ارزون رو بخرین اما وقتی منتیجه رضایت بخش نباشه مجبورین مارک و اانواع دیگه ای امتحان کنید و این هم اصلا مقرون به صرفه نیست اما جنس خوب حداقل هر چند ماه یه بار می خرین و نتیجه هم مطمئنا عالی خواهد بود.......

اما تصاویری که من گذاشتم به هیچ وجه تبلیغ برای نوع کالا نیست فقط جهت اشنایی با موارد انهاست..........

نرم کننده های مو نمیتونن بد باشن چرا که ساختار بعضی از موها نیاز به مراقبت بیشتر و استفاده از موادی که مختص همین کارند هست..

یکی از دوستان گفتند که نرم کننده یا هیچی به موها نمیزنن و موهاشونم وز میشه ...خب سوال من از تو گلم واقعا مو وقتی وز شده و حتی شونه کردن هم راحت نیست سلامتی و شادابی به موهات میده؟

پس گلم جنس موهای شما به نرم کننده بعد شامپو زدن نیازمنده.......حتما نرم کننده بزن:w16:

لینک به دیدگاه
اخه من هنوز 14 سالمه خانوم دکتر:whistle:

نهفته هستhanghead.gif ترسیدم ...باید حتما برم دکتر پسhanghead.gif من از دندانپزشکی خوشم نمیادTAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

ای جانم.......14 ساله .......:ws3:

اره مریمی حتما دندانپزشک برو تا قبل اینکه عفونت کنه یا کج و کوله در بیاد..........:banel_smiley_4:

دکترا نازن ، خوبن، مهربونن ..........:ws3:.نامردا چرا از دکترا خوشتون نمیات؟:4564:

لینک به دیدگاه

خب این شامپو و نرم کننده و تقویتی که من خودم برای موهام استفاده میکنم..

بعد شامپو من موهامو رو حتما نرم کننده میزنم تقریبا 2 تا 3 دقیقه رو موهام میمونه و بعد با یه ماساژ کوچولو ابکشی میکنم نرم کننده م اینجا کرم رنگه..

اما هفته ای یه بار بعد شامپو تقویت کننده میزنم قوطی گرد قرمز رنگ که دیگه نیازی به نرم کننده نیست بعد شامپو موهام رو به تقویت کننده اغشته میکنم و خیلی ملایم ماساژ میدم و بلافاصله ابکشی میکنم.

بعد خشک شدن موهام البته نه زیاد خشک نه خیس هم کل موهام رو با روغن مخصوص مو چرب میکنم شیشه زرد رنگ.....

موهام بسیار خوش حالت و شفاف و نرم میشن و خیلیم راضیم......این تقویت کننده و روغن هم تقریبا برای 3 ماه کافین ......

البته یه عکس مونهد که یادم رفت بعدا میذارم اونم برای کسانی که موهاشون سخت شونه میشه بعد حموم که اسپره ای هست به موها زده و خیلی راحت شونه میشن

در پست بعد میذارم.......

8i0bs0b7vu83aic0zred.jpg

لینک به دیدگاه
ای جانم.......14 ساله .......:ws3:

اره مریمی حتما دندانپزشک برو تا قبل اینکه عفونت کنه یا کج و کوله در بیاد..........:banel_smiley_4:

دکترا نازن ، خوبن، مهربونن ..........:ws3:.نامردا چرا از دکترا خوشتون نمیات؟:4564:

:ws3:

مشکل اینجاست که ما هیچ وقت بندرعباس دکتر نمیریم و باید بریم یک شهرستان دیگه..وگرنه همین الان میرفتم...sigh.gif کیفیت خدمات پزشکی اینجا خیلی پایینه..متاسفانهicon_pf%20(34).gif

:ws28: خودم با پزشکا خیلی مشکل دارم:ws3:...همیوپاتی میگه که هیچ داروی شیمیایی بدون عوارض نیست...یک خونه رو در نظر بگیر که سر تا سرش به دزدگیر مجهزه..یک شب دزد میاد و صدای آژیر بلند میشه... جراحی مانند قطع برق است....در صورتیکه باید در یک پرسه علل بیماری کشف و درمان شود..

قبلا هر کس بچه بود حصبه و وبا میگرفت ولی اگر خوب میشد و زنده می موند، بدنش مقاوم بود و خیلی از بیماری های امروز وجود نداشت..با واکسینه شدن، درسته که از یک سری از بیماری ها عبور میکنیم اما احتمال بوجود اومدن بیماری های جدید هست.

اما یک سری از خانم دکترها رو خیلی دوست دارمhapydancsmil.gifhapydancsmil.gif

لینک به دیدگاه
:ws3:

مشکل اینجاست که ما هیچ وقت بندرعباس دکتر نمیریم و باید بریم یک شهرستان دیگه..وگرنه همین الان میرفتم...sigh.gif کیفیت خدمات پزشکی اینجا خیلی پایینه..متاسفانهicon_pf%20(34).gif

:ws28: خودم با پزشکا خیلی مشکل دارم:ws3:...همیوپاتی میگه که هیچ داروی شیمیایی بدون عوارض نیست...یک خونه رو در نظر بگیر که سر تا سرش به دزدگیر مجهزه..یک شب دزد میاد و صدای آژیر بلند میشه... جراحی مانند قطع برق است....در صورتیکه باید در یک پرسه علل بیماری کشف و درمان شود..

قبلا هر کس بچه بود حصبه و وبا میگرفت ولی اگر خوب میشد و زنده می موند، بدنش مقاوم بود و خیلی از بیماری های امروز وجود نداشت..با واکسینه شدن، درسته که از یک سری از بیماری ها عبور میکنیم اما احتمال بوجود اومدن بیماری های جدید هست.

اما یک سری از خانم دکترها رو خیلی دوست دارمhapydancsmil.gifhapydancsmil.gif

واقعا متاسفم از اینکه امکانات پزشکی در برخی مناطق کشور کمه و یا نیست...:hanghead:

مریمی از نظر جامعه پزشکی (همیو پاتی)احتیاج به یه درمان واقعی دارن......:ws28:.زیاد روشون حساب باز نکن باور کن خودشون برای جزئی ترین موارد درد به ما مراجعه میکنن:ws28:

........الهی .......خودم فدات خانوم مهندس.......:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...