رفتن به مطلب
  • 0

کمک برای انجام پایان نامه شهرسازی

Moment

سوال

سلام به همه بچه های شهرسازی:w16:

استارت این تایپیک رو زدم تا اگر کسی از بچه ها در انجام پایان نامش به مشکل برخورده بیاد اینجا مشکلش رو بگه و با هم فکری هم به همدیگه کمک کنیم

در ضمن خواهشا اینجا تبدیل نشه به جایی برای رد و بدل کردن فایل:w000:

فقط سوال در زمینه پایان نامه:whistle:

از همه بچه های شهرسازی هم دعوت میکنم که بیان اینجا وگرنه به زور متوسل میشم:ws3:

امیدوارم بتونیم با کمک هم به سوالاتی که برامون پیش میاد جواب بدیم... راستی قرار نیست من سوالی جواب بدم من فقط از دور نظارت میکنم ببنم بچه ها چقدر به موضوع مسلط هستنws3.gif

لینک به دیدگاه
  • پاسخ ها 183
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

ارسال کنندگان برتر این سوال

ارسال کنندگان برتر این سوال

ارسال های توصیه شده

• 0
خواهش میکنم دوست عزیز

شما میخواید بررسی کنید که یک پیاده راه به چه صورتی میتونه تبدیل به یک فضای شهری بشه، خب شما بایستی توی مبانی نظریتون توی قسمت تجارب ویژگی پیاده راه هایی که به عنوان فضای شهری موفق عمل کردن رو بررسی کرده باشید و به یک سری شاخص رسیده باشید که بعدا توی فصل تحلیلتون این شاخص ها رو ارزیابی، برای مثال یکی از مهمترین شاخص ها کیفیت مبلمان شهری و تنوع اونه که شما باید لیستی از انواع مبلمان ها رو از فصل مبانی نظریتون مشخص کرده باشید و توی فصل تحلیل پیاده راه مورد نظرتون رو ارزیابی کنید، بهترین نوع ارزیابی هم پرسشنامه از استفاده کنندگان از اون فضاست

پس اول لیستی از شاخص ها رو مشخص میکنید و طبق اون یک پرسشنامه خوب منطبق با شاخصاتون طراحی میکنید و بعدا میتونید به روش های مختلف پرسشنامتون رو تحلیل کنید

اگه باز ابهامی داشتید بگید تا بیشتر توضیح بدم

موفق باشید

بازم ممنون

فقط من نمیخوام پرسشنامه تهیه کنم،میشه از سوات استفاده کنم؟چون میخوام زود تموم کنم کارارمو

لینک به دیدگاه
  • 0
بازم ممنون

فقط من نمیخوام پرسشنامه تهیه کنم،میشه از سوات استفاده کنم؟چون میخوام زود تموم کنم کارارمو

خب اگه کمبود وقت دارید همین کار رو بکنید چون اگه حتی منم بگم این کار رو نکنید اتوماتیک این کار رو میکنید:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 0
خب اگه کمبود وقت دارید همین کار رو بکنید چون اگه حتی منم بگم این کار رو نکنید اتوماتیک این کار رو میکنید:ws3:

آره والا:w16::w16:

فقط میشه یه نمونه سوات پایان نامه برا ما بفرستید،تا شفاف سازی بشه کاملا. شرمنده از این همه سوال و درخواست.ولی خیلی لطف می کنید که جواب میدید.یه دنیاااااا سپااااااااااااااااااااااس

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام دوستان

برای فصل 5 پایان نامه کارشناسی شهرسازی «موضوع پایان نامه مشارکت مردم دربهسازی و نوسازی» موندم چکار کنم طرح و پروژه می خواد

:ws38:

راهبرد، سیاست بر اساس جدول سوات

کمک کنید چکار کنم ؟

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام دوستان شهرساز

من موضوع پایان نامم نقش فضای شهری در ارتقا هویت شهری هست و نحوه تحلیل هم spss هست

اگه امکان داره در مورد فصل 4 و 5 راهنمایی کنید.اگه نمونه معرفی کنید بهتر:ws3:

مشکل اینکه داخل فصل 5 دقیقا چه مطالب نظری قرار میگیره

و همچنین چند تا سوال کلی برای پرسشنامه

لینک به دیدگاه
  • 0
سلام دوستان شهرساز

من موضوع پایان نامم نقش فضای شهری در ارتقا هویت شهری هست و نحوه تحلیل هم spss هست

اگه امکان داره در مورد فصل 4 و 5 راهنمایی کنید.اگه نمونه معرفی کنید بهتر:ws3:

مشکل اینکه داخل فصل 5 دقیقا چه مطالب نظری قرار میگیره

و همچنین چند تا سوال کلی برای پرسشنامه

درود

بنظرم میرسه شما با توجه به عنوانتون باید نمونه موردی تون رو از بین خیابون ها یا میدون ها قدیمی (ترجیحا خیابون ) انتخاب کنید و بعد جایگاهش رو در سطح شهر (از منظر هویت شهری) بررسی کنید ! واضح ترین نمونه ش فک می کنم میشه خیابون ولیعصر توی تهران .... ولی شخصا فکر می کنم اگر روی خیابونای منطقه 12 (مرکز تاریخی تهران) مث ناصر خسرو ، سعدی، حافظ و ... کار کنید بهتر باشه .

فصل 4 که به تحلیل و بحث درباره داده های پرسشنامه می پردازین ، اگر روش یا مدل خاصی برای تحلیل در نظر گرفته باشین خب مسلما پر و پیمون تر میشه فصلتون ، در غیر اینصورت مجبورین به یه سری تحلیلای توصیفی بپردازین و بعد در موردشون بحث کنید.

فصل 5 جمع بندی مطالب و نتیجه گیری هستش ... در انتها هم اصولا راهکارهایی برای بهتر شدن شرایط و امثالهم داده میشه ... می تونید برای پژوهشگرای آتی هم چند تا پروژه پیشنهاد بدید با عنوان " پیشنهادات آتی" .... در حد 3 تا بسه .

تعداد سوالات پرسشنامه هم بستگی به خیلی موارد داره ، مثل مفهوم و واژه ی اصلی پرسشنامه تون، قشر یا گروه سنی ای که میخواید ازشون بپرسید ...و میزان آشنایی شون با این مفهوم و ....... شما ممکنه بتونی با 1 سوال برسی به نتیجه مورد نظرت، ممکن هم هست با 20 تا سوالم نرسی به چیزی که میخوای! ولی خب تعدادش نباید انقدری هم زیاد باشه که جواب ندن ... مثلا به شخصه فک نمی کنم بالای 30 تا منطقی باشه :a030:

در ضمن فک میکنم شما یه مقدار باید موضوعتون رو تدقیق کنید .... این که این مسئله رو چجوری میخواید بررسی کنید ، یا افرادی که مد نظرتون هستن و ...

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام ..

به نظرتون موضوع : هنر عمومی (بیشتر در زمینه گرافیتی) و تاثیرش روی سرزندگی فضای شهری میتونه موضوع خوبی برای پایان نامه باشه ؟ موضوعشو دوس دارم ولی منبع زیاد نداره !:sigh:

اگه موضوع بهتری در نظرتون هست ترجیحا درمورد سرزندگی فضای شهری که منبع خوبیم داشته باشه بفرمایید ..

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام ..

به نظرتون موضوع : هنر عمومی (بیشتر در زمینه گرافیتی) و تاثیرش روی سرزندگی فضای شهری میتونه موضوع خوبی برای پایان نامه باشه ؟ موضوعشو دوس دارم ولی منبع زیاد نداره !sigh.gif

اگه موضوع بهتری در نظرتون هست ترجیحا درمورد سرزندگی فضای شهری که منبع خوبیم داشته باشه بفرمایید ..

نظری نداره کسی؟ :ws52: مقطع کارشناسی.. طراحیم نمیخوام داشته باشه ..

لینک به دیدگاه
  • 0
سلام ..

به نظرتون موضوع : هنر عمومی (بیشتر در زمینه گرافیتی) و تاثیرش روی سرزندگی فضای شهری میتونه موضوع خوبی برای پایان نامه باشه ؟ موضوعشو دوس دارم ولی منبع زیاد نداره !:sigh:

سلام

بررسی و کنکاش در مورد موضوع هنر عمومی موضوع خوبیه. اما اینکه شما میخوایید صرفا به گرافیتی(= نقاشی های دیواری و امثالهم) بپردازید. شاید خیلی نمود عینی نداشته باشه.

اینکه میگم نمود عینی منظورم این هست که شما تو ایران (حالا فرقی نمیکنه کدوم شهر) میخوایید کار کنید. و ما هنوز مثال هایی از این مورد رو نداریم که بخواییم بررسی کنیم. و بنظرم صرفا جمع کردن یکسری مبانی نظری و موفقیت این مسئله تو جوامع غربی برای یک پایان نامه خیلی مناسب نباشه.

اگر نظر من رو بخوایید من ترجیح میدم این موضوع رو با بررسی زیر مجموعه هاش( مجسه ها، آبنماها، نقاشی های دیواری و....) در یک شهر و نقش اون بر هویت بخشی و شخصیت بخشی به شهر رو بررسی کنم تا ملموس تر باشه.

:a030:

لینک به دیدگاه
  • 0
سلام

بررسی و کنکاش در مورد موضوع هنر عمومی موضوع خوبیه. اما اینکه شما میخوایید صرفا به گرافیتی(= نقاشی های دیواری و امثالهم) بپردازید. شاید خیلی نمود عینی نداشته باشه.

اینکه میگم نمود عینی منظورم این هست که شما تو ایران (حالا فرقی نمیکنه کدوم شهر) میخوایید کار کنید. و ما هنوز مثال هایی از این مورد رو نداریم که بخواییم بررسی کنیم. و بنظرم صرفا جمع کردن یکسری مبانی نظری و موفقیت این مسئله تو جوامع غربی برای یک پایان نامه خیلی مناسب نباشه.

اگر نظر من رو بخوایید من ترجیح میدم این موضوع رو با بررسی زیر مجموعه هاش( مجسه ها، آبنماها، نقاشی های دیواری و....) در یک شهر و نقش اون بر هویت بخشی و شخصیت بخشی به شهر رو بررسی کنم تا ملموس تر باشه.

:a030:

ممنون :icon_redface:

هنر عمومی اگه بخوام تاثیرش روی چیزی رو بررسی کنم سرزندگی, هویت ,کیفیت زندگی کدومش بهتره ؟ یعنی منبع بیشتر داره و راحتتر جمع میشه آخه هویت بخشی یه جورایی پیچیده س.. ینی بچه هایی که کار کردن اینجوری گفتن حداقل..:دی

لینک به دیدگاه
  • 0
ممنون :icon_redface:

هنر عمومی اگه بخوام تاثیرش روی چیزی رو بررسی کنم سرزندگی, هویت ,کیفیت زندگی کدومش بهتره ؟ یعنی منبع بیشتر داره و راحتتر جمع میشه آخه هویت بخشی یه جورایی پیچیده س.. ینی بچه هایی که کار کردن اینجوری گفتن حداقل..:دی

خواهش میکنم

بنظرم این مواردی که گفتین همه از نظر منابع در یک سطح هستن.

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام من رشتم طراحی صنعتی هست ولی کلا کسی زیاد با این رشته اشنا نیست تلفیقی از رشته معماری و شهرسازی و هنر. واسه مبلمان شهری با ما هم کار میشه ولی نه خیلی تخصصی من این ترم پایان نامه دارم و موضوعم هم بررسی مبلمان های شهری اروپا در قرن معاصر انتخاب کردم و موضوع عملیم هم طراحی کیوسک مطبوعات -ابنما-ونیمکت واسه شهر تهان با توجه به بررسی شهرهای اروپایی ولی واقعا هیچ کتابی پیدا نمیشه که شهرهایی مثل پاریس یا رم رو بررسی کرده باشن فقط شهرستان ها و تهرانو و این که چه ویژگی داشته باشه هست شماها که رشتتون شهرسازی مسلما اطلاعاتتون خیلی بیشتره .اگر کسی کتابی میشناسه یا یه منبع معتبر واسه پایان نامه بهم معرفی کنه واقعا لطف کرده

لینک به دیدگاه
  • 0
سلام من رشتم طراحی صنعتی هست ولی کلا کسی زیاد با این رشته اشنا نیست تلفیقی از رشته معماری و شهرسازی و هنر. واسه مبلمان شهری با ما هم کار میشه ولی نه خیلی تخصصی من این ترم پایان نامه دارم و موضوعم هم بررسی مبلمان های شهری اروپا در قرن معاصر انتخاب کردم و موضوع عملیم هم طراحی کیوسک مطبوعات -ابنما-ونیمکت واسه شهر تهان با توجه به بررسی شهرهای اروپایی ولی واقعا هیچ کتابی پیدا نمیشه که شهرهایی مثل پاریس یا رم رو بررسی کرده باشن فقط شهرستان ها و تهرانو و این که چه ویژگی داشته باشه هست شماها که رشتتون شهرسازی مسلما اطلاعاتتون خیلی بیشتره .اگر کسی کتابی میشناسه یا یه منبع معتبر واسه پایان نامه بهم معرفی کنه واقعا لطف کرده

سلام

ببخشید من خیلی خوب متوجه نشدم دقیقا شما به چه منبعی و برای چی نیاز دارید.

مبلمان شهری رو متوجه شدم. ولی اینکه کتابی میخوایید که مبلمان رو بررسی کرده باشه در شهرهای اروپا ؟

لینک به دیدگاه
  • 0
سلام

بله کتابی لازم دارم که مبلمان شهری شهرهای اروپا رو بررسی کرده باشه برای پایان نامه ولی خیلی جستجو کردم چیزی پیدا نکردم

سلام

معمولا کتبی که در این زمینه من دیدم همه به نوعی به معرفی پرداختن تا بررسی و تحلیل. یکی از این نمونه ها "مناظر خیابانی شهر" انتشارات همام هست. که نمونه های مختلفی از مبلمان شهری رو معرفی کرده.

اما بنظرم راه حل بهتر جستجوی سایت های سازنده مبلمان شهری است. این سایت اطلاعات جزئی از مبلمان ساخته شده خودشون رو ارائه میدن. حتی بعضی از اونها مکان پروژه های اجرا شده رو هم معرفی کردن .

مورد بعدی بررسی راهنماهای طراحی شهری در زمینه مبلمان شهری است که نمونه های مناسب مبلمان رو برای محدوده مورد نظر معرفی کردن.

برای انتخاب مبلمان فاکتورهایی مث ویژگی های فرهنگی، هزینه تمام شده، راحتی، زیبایی، خلاقانه بودن، و ویژگی های اقلیمی و ... مد نظر هست. اگر قرار هست بررسی هم انجام بشه باید با توجه به این پارامترها باشه.

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام می خوام واسه پایان نامم ی عنوان بذارم،اما قبلش سوالم باید تایید شه:

آیا حس امنیت در بین زنان در محیط های شهری تغییر می کند؟

سوالم خوبه؟ یا عوضش کنم؟

میخوام امنیت زنان در محیط شهری کار کنم،کمکم کنین:sigh:

لینک به دیدگاه
  • 0
سلام می خوام واسه پایان نامم ی عنوان بذارم،اما قبلش سوالم باید تایید شه:

آیا حس امنیت در بین زنان در محیط های شهری تغییر می کند؟

سوالم خوبه؟ یا عوضش کنم؟

میخوام امنیت زنان در محیط شهری کار کنم،کمکم کنین:sigh:

سلام

سوال تحقیق مسئله ی مهمیه و باید به نحوی انتخاب شه که تمام کار شما در راستای جواب دادن به اون سوال باشه. پس بهتره که ابتدا در مورد اون موضوع تا حدودی مطالعه داشته باشین تا چالشی که در اون زمینه براتون مطرح هست خودشو نشون بده. در مورد سوال حواستون باشه که سوال کلی نپرسین مثلا الان اینی که شما پرسیدین قطعا جوابش مثبته"بله حس امنیت قطعا در فضاهای متفاوت تغییر میکنه" مثلا یه سوال بهتر میتونه این باشه که چه عواملی توی فضا بودن که باعث شدن حس امنیت کاهش یا افزایش داشته باشه؟ یا مثلا زنان تمایل به حضور در چه فضاهایی رو دارن؟

یه مسئله دیگه هم که به نظرم اومد اینه که همونطور که سوال خیلی نباید کلی باشه خیلی هم نباید جزیی باشه که هی بخاین 6-7 تا سوال بپرسین.:a030:

لینک به دیدگاه
  • 0

ممنونم، حرفاتون کاملا درسته.منم بخاطر مشکلاتی که برای ما خانم ها هست دغدغه ام شده.اما نمیدونم چطوری بگم.

منابع پیدا کردم.

اما اگه بازم کسی منابعی داره میشه معرفی کنه؟

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام

من قرار درمورد موضوع راهکارهای ارتقا امنیت محله محور پایان نامه بنویسم.

واسه پیشینه تحقیقم به مشکل برخوردم نمیدونم پیشینه های خارجیما چطوری پیدا کنم

یکی به من کمک کنه:sad0:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...