رفتن به مطلب
  • 0

کمک برای انجام پایان نامه شهرسازی

Moment

سوال

سلام به همه بچه های شهرسازی:w16:

استارت این تایپیک رو زدم تا اگر کسی از بچه ها در انجام پایان نامش به مشکل برخورده بیاد اینجا مشکلش رو بگه و با هم فکری هم به همدیگه کمک کنیم

در ضمن خواهشا اینجا تبدیل نشه به جایی برای رد و بدل کردن فایل:w000:

فقط سوال در زمینه پایان نامه:whistle:

از همه بچه های شهرسازی هم دعوت میکنم که بیان اینجا وگرنه به زور متوسل میشم:ws3:

امیدوارم بتونیم با کمک هم به سوالاتی که برامون پیش میاد جواب بدیم... راستی قرار نیست من سوالی جواب بدم من فقط از دور نظارت میکنم ببنم بچه ها چقدر به موضوع مسلط هستنws3.gif

لینک به دیدگاه
  • پاسخ ها 183
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

ارسال کنندگان برتر این سوال

ارسال کنندگان برتر این سوال

ارسال های توصیه شده

• 0
میشه کمکم کنید؟ این قسمتی از پروپوزالم هست. که در رابطه با بررسی عوامل تاثیر گذار بر کیفیت زندگی شهریه. اما استاد در رابطه با بیان مساله گفته که ضعیفه و سوالات و اهداف و مدل با هم

هماهنگی نداره

خب توی بیان مسئله، کیفیت زندگی را باید بیشتر باز کنی، جدای از تعریف و اینا که اوردی، بیای یه سیر تاریخی هم ازش بگی که از کجا اومده، کی تو مسائل شهری بهش اهمیت داده شد و اینا. بعد تو ساختاری که نوشتی، چیزی به اسم ادبیات تحقیق و روش تحقیق رو ندیدم. اگه این چارچوب، یه چیز استاندارده که دانشگاه داده، این دو مورد رو باید تو بیان مسئله ذکر کنی. اما اگر خودت این چارچوب رو نوشتی ناقصه.

تو ادبیات تحقیق باید بیای یه سری کارایی که تو این زمینه انجام شده (هم داخلی و هم خارجی) رو خیلی خلاصه فقط بهش اشاره کنی. چون کاملش تو خود پایان نامه میاد. این کارا میتونه از نظریات مختلف تو زمینه کیفیت زندگی باشه تا مقاله ها و کتابایی که تو این زمینه هست و تجربه های عملی و اجرا شده.

تو روش تحقیق باید همون مدل و روشی که میخوای کار کنی رو بسط بدی و توضیح بدی که چی هست و چیکار میخوای بکنی. با چه روشها و ابزارهایی میخوای اطلاعات رو چه تو زمینه مبانی نظری و چه شناخت محدوده مورد مطالعه گردآوری کنی، و همینطور با چه روش ها و ابزارها و مدلهایی میخوای اونا رو تجزیه و تحلیل کنی. یکی از بخشهای خیلی مهم تو پروپوزال هستش.

بعد وقتی هدف اصلیتو میای میگی:

بررسی عوامل تأثیرگذار بر کیفیت زندگی شهروندان شهر آمل

سوال و فرضیه اصلی که مطرح میکنی، باید در راستای رسیدن به این هدف باشه.

ولی اگه بیایم بگیم مثلا عوامل تأثیرگذار بر کیفیت زندگی شهروندان شهر آمل چیست؟ تو بیان فرضیه دچار مشکل میشی، چون یه رابطه چندمتغیره. بهتره سوالا به سمتی بره که جواب مشخصی داشته باشن.

مثلاً آیا کیفیت زندگی شهروندان شهر آمل در وضعیت مناسبی قرار دارد؟ فرضیه مشخصه، یا میگیم کیفیت مناسبه یا نه.

پیشنهاد میشه برای این کار هدف اصلی رو یه تغییری بدی.

به همین شکل اهداف جزئی و سوالات و فرضیات فرعی هم باید باهم مرتبط و در یه راستا باشن.

لینک به دیدگاه
  • 0

درخواست یکی از دوستان:

ببخشید من یه درخواستی داشتم . من دارم برای پایان نامه کارشناسی ام تحقیق میکنم .. چند تا موضوع هست که مطلبی درموردش پیدا نکردم .. میشه لطفا کمکم کنید یا کتابی در این زمینه ها بهم معرفی کنید ؟

اول از همه چند تا تعریف از دیدگاه نظریه پردازان در مورد "سرزندگی شهری " و همینطور معیار های تحقق و سرزندگی

بعد از اون مطلبی در مورد روش های طراحی شهری میخوام ... میتونید کمکم کنید ؟ واقعا ممنون میشم ...:banel_smiley_4:

در مورد سرزندگی این مطالب رو میتونم معرفی کنم:

مقاله مفهوم سرزندگی در طراحی شهری دکتر گلکار تو شماره 44 مجله صفه:

https://www.noandishaan.com/forums/post950932.html#post950932

یه مقاله تو هویت شهر هست:

https://www.noandishaan.com/forums/thread119198.html

و اما منابع اصلی تر، کتاب تئوری شکل شهر کوین لینچ

اپیلیارد که مقالش با عنوان Principles for Measuring and Achieving Livability in Planning and Design Decisions هست.

مرگ و زندگی در شهرهای بزرگ آمریکای جیکوبز هم تا حدی به این مسئله پرداخته

کتاب یان گل با عنوان زندگی در فضای میان ساختمان­ ها

شهرهای انسان محور تیبالدز

مکان های عمومی، فضاهای شهری کرمونا:

https://www.noandishaan.com/forums/thread50770.html

کتاب شهرهای سرزنده لنارد

مقاله سالزانو به اسم Seven Aims for the Livable City

خود کتاب پاکزاد و ...

یه پایان نامه خیلی خوب تو این زمینه، پایان نامه خانم بهنامی فرد تو دانشگاه هنر هست که بیش از 30 نظریه مختلف در این مورد رو مطرح کرده و معیارهاشو استخراج کرده.

منظور از روش های طراحی شهری چیه؟ :ws38:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...