رفتن به مطلب
  • 0

کمک برای انجام پایان نامه شهرسازی

Moment

سوال

سلام به همه بچه های شهرسازی:w16:

استارت این تایپیک رو زدم تا اگر کسی از بچه ها در انجام پایان نامش به مشکل برخورده بیاد اینجا مشکلش رو بگه و با هم فکری هم به همدیگه کمک کنیم

در ضمن خواهشا اینجا تبدیل نشه به جایی برای رد و بدل کردن فایل:w000:

فقط سوال در زمینه پایان نامه:whistle:

از همه بچه های شهرسازی هم دعوت میکنم که بیان اینجا وگرنه به زور متوسل میشم:ws3:

امیدوارم بتونیم با کمک هم به سوالاتی که برامون پیش میاد جواب بدیم... راستی قرار نیست من سوالی جواب بدم من فقط از دور نظارت میکنم ببنم بچه ها چقدر به موضوع مسلط هستنws3.gif

لینک به دیدگاه
  • پاسخ ها 183
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

ارسال کنندگان برتر این سوال

ارسال کنندگان برتر این سوال

ارسال های توصیه شده

• 0
سلام دوستان...

من 2 هفته ی دیگه دفاعیه پایان نامه دارم.

من یه نمونه پایان نامه میخوام که با چهارچوبه پایان نامه ی خودم مقایسه کنم... تا ایراداشو در بیارم.

موضوع پایان نامه ی خودم:

ارزیابی شیوه های برنامه ریزی مسکن در شهرهای جدید با رویکرد موفقیت و عدم موفقیت آنها _ نمونه موردی: شهر جدید سهند (تبریز)

ممنون میشم اگر نمونه پایان نامه ای دارید حالا با هر موضوعی، فقط ترجیحا شهرسازی باشه برام ایمیل کنید...

masoud.moradi84@YAHOO.com

سرعت نتم خیلی پایینه ولی شنبه تهرانم و برات میفرستم

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام

برای پایان نامم استادم گفته باید با یه نرم افزاری شبیه سازی انجام بدی.به نظر شما از چه نرم افزاری برای شبیه سازی ترافیک استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه
  • 0
سلام

برای پایان نامم استادم گفته باید با یه نرم افزاری شبیه سازی انجام بدی.به نظر شما از چه نرم افزاری برای شبیه سازی ترافیک استفاده کنم؟

من نرم افزارای ترافیکی رو نمی شناسم باید از بچه های عمران ترافیک بپرسی

لینک به دیدگاه
  • 0

من برای مقالم از یه سری متن استفاده کردم که از توی یک سایت برداشتمش.ولی به یه مشکلی خوردم.داخل متن یه سری منابع هست که فقط اسم و شماره صفحه داره و کامل نیست ولی من به منبع کاملش نیاز دارم.متنو میزارم اینجا ببینین میتونین توی نوشتن منبع کامل برای اخر مقالم کمکم کنین؟

پيش فرض هاي توسعه پايدار شهري:

در راستاي تحقق توسعه پايدار شهري مي بايست شرايطي فراهم شود تا امكان بستر سازي توسعه پايدار انساني و بهبود رفاه اجتماعي شهروندي، فراهم گردد كه در اين بستر مي توان به برقراري عدالت اجتماعي(هاروي، 1376: ص110- 99) طراحي اقليمي هماهنگ با محيط زيست انساني (بحريني، شيعه، 1380)، تقويت ساختارهاي همبستگي اجتماعي همچون تعهد و مسئوليت پذيري، تقويت بنيانهاي اجتماعي و خانوادگي و احياي محيط زيست همگاني (بحريني، 1378) وايجاد انتظام ساختاري در فضاي شهري براي ادراك زيباشناختي و خوانايي شهري (كوين لينچ، 1381: ص12- 34) و بهبود بهره گيري از فضاهاي شهري و افزايش رضايت شهروندي (بحريني، 1378، ص98- 129) و يكپارچگي بخشي به ساختار بصري محيط و منظر شهري (گوردن كالن، 1377: ص64- 90) اشاره كرد. كميسيون جهاني محيط زيست نيز الزامات توسعه پايدار را چنين بيان مي كند:

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام

یه موضوع خوب میخوام برا پایان نامه دوره ی کارشناسی:ws38:

البته اگه موضوع میدید کمکم هم بکنین هااااااااااا:whistle:

ممنون:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 0
سلام

یه موضوع خوب میخوام برا پایان نامه دوره ی کارشناسی:ws38:

البته اگه موضوع میدید کمکم هم بکنین هااااااااااا:whistle:

ممنون:icon_gol:

داش علی شما جون بخوا موضوع مهم نیست که:ws3:

اول یه توضیحاتی از اون فردی که میخوای عنوان رو بهش بدی بهم بگو...اینکه به چه گرایشی از شهرسازی علاقه داره و دوس داره موضوعش طراحی شهری، برنامه ریزی یا مدیریتی باشه و اینکه به چه موضوعاتی علاقه داره و چقدر میخواد رو پایان نامه وقت بذاره و از جور مسائل

لینک به دیدگاه
  • 0

موضوعات حضور پذیری و تعاملات اجتماعی شهروندان خوبه.مطلب هم برای حضور پذیری کتاب های تیبالدز، مقالات فروین و مقالات تعاملات اجتماعی هم که زیاد است.می تونی یک فضای رها شده و خالی از رفت و امد شهروندان را انتخاب کنی و کار کنی.

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام

منم باید هفته دیگه پروپوزال بدم

موضوعمم امنیت توی فضای شهریه که دوتا استاد راهنما تایید کردن ولی من هیچی ندارم :)

میشه کمک کنید وقتم ندارم برای پروپوزال:(

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام

موضوع پایان نامه من بهسازی و نوسازی در محلات تاریخی

ببخشید منظور از مبانی نظری در پایان نامه کارشناسی شهرسازی چی میشه ؟

لینک به دیدگاه
  • 0
سلام

ببین بطور خلاصه اینطور بگم که...:w58:

خب یعنی بری درمورد نظریه پردازان و اندیشمندان و آرمانگرایانی که در مورد بهسازی و نوسازی نظریه از خودشون دادن مطلب پیدا کنی...

لینک به دیدگاه
  • 0
سلام

مبانی نطری یه سری تعاریف و مفاهیم از کلیدواژه هاتونه که می خواین تو تحلیل یافته هاتون ازش استفاده کنین

لینک به دیدگاه
  • 0
مبانی نطری یه سری تعاریف و مفاهیم از کلیدواژه هاتونه که می خواین تو تحلیل یافته هاتون ازش استفاده کنین

OMG

خانوم اجازه یه سوال فنی تخصصی

اینکه من گفتم پس چی میشد؟

:ws52:

لینک به دیدگاه
  • 0
سلاممن موضوع پیایان نامه ام پیاده راه هستش.تو فصل شناخت چیا رو بیارم؟نمونه موردی یه خیابان هست که می خوام پیشنهاد پیاده راه بهش بدم

سلام دوست عزیز، ببخشید شما خصوصی هم پیام فرستادید ولی اینجا جواب میدم

عنوان دقیقتون چیه؟فرض کنیم میخواید طراحی پیاده راه یه محور رو انجام بدید، اولا باید مسئله اصلیتون رو بفهمید که چیه و برای چی دارید برای این محور پیاده راه طراحی میکنید، یه سری احتمالا مشکلات توی این محور وجود داره که شما میخواید با طراحی پیاده راه حلش کنید! خب بعد از این اهدافتون رو مشخص میکنید که همه اینا مربوط به فصل اول یا همون کلیاته! بعدش مبانی نظریتون رو انجام می دید و به شناخت می رسید

حالا شناخت یک فصل جدا از فصول دیگه نیستش! شما توی این فصل فقط مطالبی رو که از اونا استفاده می کنید رو بیان میکنید،مثلا اگه توی شناخت در مورد فرضا اقلیم صحبت میکنید بایستی توی فصل تحلیلتون هم به اقلیم پرداخته باشید و اقلیم توی طراحیتون موثر باشه وگرنه آوردنش توی شناخت بیهوده هستش

شما براساس اهدافی که دارید می تونید بخشای مختلف شناخت رو تنظیم کنید، مثلا از خودتون بپرسید برای طراحی پیاده راه به چه اطلاعاتی نیاز دارید و از کدوماش استفاده می کنید؟مثلا مبلمان موجود توی اون محور میتونه مهم باشه، کفسازی معابر، کاربری های اطراف، ترافیک و نحوه دسترسی، نمای ساختمونا، درختکاری و فضای سبز موجود و.... که البته اینا فقط مربوط به بخش کالبدی بود و اگه مباحث اجتماعی و حتی اقتصادی رو وارد کنید به اطلاعات دیگه ای هم نیاز پیدا می کنید، همه این بخش ها به اون سوالی که گفتم برمیگرده

لینک به دیدگاه
  • 0
سلام دوست عزیز، ببخشید شما خصوصی هم پیام فرستادید ولی اینجا جواب میدم

عنوان دقیقتون چیه؟فرض کنیم میخواید طراحی پیاده راه یه محور رو انجام بدید، اولا باید مسئله اصلیتون رو بفهمید که چیه و برای چی دارید برای این محور پیاده راه طراحی میکنید، یه سری احتمالا مشکلات توی این محور وجود داره که شما میخواید با طراحی پیاده راه حلش کنید! خب بعد از این اهدافتون رو مشخص میکنید که همه اینا مربوط به فصل اول یا همون کلیاته! بعدش مبانی نظریتون رو انجام می دید و به شناخت می رسید

حالا شناخت یک فصل جدا از فصول دیگه نیستش! شما توی این فصل فقط مطالبی رو که از اونا استفاده می کنید رو بیان میکنید،مثلا اگه توی شناخت در مورد فرضا اقلیم صحبت میکنید بایستی توی فصل تحلیلتون هم به اقلیم پرداخته باشید و اقلیم توی طراحیتون موثر باشه وگرنه آوردنش توی شناخت بیهوده هستش

شما براساس اهدافی که دارید می تونید بخشای مختلف شناخت رو تنظیم کنید، مثلا از خودتون بپرسید برای طراحی پیاده راه به چه اطلاعاتی نیاز دارید و از کدوماش استفاده می کنید؟مثلا مبلمان موجود توی اون محور میتونه مهم باشه، کفسازی معابر، کاربری های اطراف، ترافیک و نحوه دسترسی، نمای ساختمونا، درختکاری و فضای سبز موجود و.... که البته اینا فقط مربوط به بخش کالبدی بود و اگه مباحث اجتماعی و حتی اقتصادی رو وارد کنید به اطلاعات دیگه ای هم نیاز پیدا می کنید، همه این بخش ها به اون سوالی که گفتم برمیگرده

مرسی آقای متخصص خیلی عالی توضیح دادی دمت گرم خدایی، موضوع من پیاده‌راه به عنوان یک فضای شهری مطلوب، الان من فصل شناخت تقریبا بستم تو تحلیل چیکار کنم؟راجع به فصل تحلیل هیچی نمیدونم بی زحمت زیاد راهنمایی کنید،مررررررررسی

لینک به دیدگاه
  • 0
مرسی آقای متخصص خیلی عالی توضیح دادی دمت گرم خدایی، موضوع من پیاده‌راه به عنوان یک فضای شهری مطلوب، الان من فصل شناخت تقریبا بستم تو تحلیل چیکار کنم؟راجع به فصل تحلیل هیچی نمیدونم بی زحمت زیاد راهنمایی کنید،مررررررررسی

خواهش میکنم دوست عزیز

شما میخواید بررسی کنید که یک پیاده راه به چه صورتی میتونه تبدیل به یک فضای شهری بشه، خب شما بایستی توی مبانی نظریتون توی قسمت تجارب ویژگی پیاده راه هایی که به عنوان فضای شهری موفق عمل کردن رو بررسی کرده باشید و به یک سری شاخص رسیده باشید که بعدا توی فصل تحلیلتون این شاخص ها رو ارزیابی، برای مثال یکی از مهمترین شاخص ها کیفیت مبلمان شهری و تنوع اونه که شما باید لیستی از انواع مبلمان ها رو از فصل مبانی نظریتون مشخص کرده باشید و توی فصل تحلیل پیاده راه مورد نظرتون رو ارزیابی کنید، بهترین نوع ارزیابی هم پرسشنامه از استفاده کنندگان از اون فضاست

پس اول لیستی از شاخص ها رو مشخص میکنید و طبق اون یک پرسشنامه خوب منطبق با شاخصاتون طراحی میکنید و بعدا میتونید به روش های مختلف پرسشنامتون رو تحلیل کنید

اگه باز ابهامی داشتید بگید تا بیشتر توضیح بدم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...