رفتن به مطلب

.:. گاه نوشـــــته های نواندیشـــــانی ها .:.

ارسال های توصیه شده

@آرتاش عزیز

به عشق همه دوستان دلخور و بی اعتمادم

منصورضابطیان

چندسال پیش که بعد از مدت ها اجازه ساخت یک برنامه تلویزیونی را پبدا کرده بودم،مدیران را راضی کردم تا آیدین آغداشلو را به برنامه دعوت کنم. وقتی توی راهروهای ساختمان پخش سیما، آغداشلو را همراهی می کردم به او گفتم استاد نمی دانم کسی دارد با ما بازی می کند که بعد از سی سال اجازه داده اند شما به تلویزیون بیایید و ما هم برنامه بسازیم؟ اوچشم های تیله ای اش را در چشم هایم دوخت و گفت: مهم نیست،اگر بازی هم هست بگذار باشد، در نهایت برنده بازی آنها ما هستیم.

امروز بسیاری از کسانی که انتخابات را تحریم می کنند از همین زاویه وارد می شوند که این ها همه بازی است و انتخاب ما مهم نیست و شماها فریب خورده اید. شایدپاسخ آن روز آغداشلو جواب امروز ما باشد. حتی اگر نظرآنها را هم بپذیریم که این بازی است، برنده این بازی در نهایت ما هستیم.

بسیاری از ما به سیاستمداران اعتماد نداریم. استدلالمان هم درست است. تفاوت بین آن ها شاید بیست درصد باشد یا حتی اگر بیشتر هم باشد، ساختار موجود به آنان اجازه تفاوت بیشتر را در عمل نمی دهد.

اما همین بیست درصد هم مهم است.بیست درصد آزادتر بودن،بیست درصد احترام بیشتر داشتن،بیست درصد رفاه بیشتر،خودش مهم است...به خدا مهم است. کسی که رای نمی دهد همین بیست درصد را هم از دست می دهد. دلخوری های ما کم نیست اما با رای ندادن دلخوری کمتر نمی شود،بیشتر می شود...انبار می شود و یا می پوسد یا آتش می گیرد.

من این مطلب را در زوریخ نمی نویسم،در تهران می نویسم.همسایه های ما آلمان و فرانسه و ایتالیا نیستند.همسایه های ما افغانستان و پاکستان و عراقند.

آنها تجربه ششصدسال دموکراسی دارند و ما تنها صدویازده سال از انقلاب مشروطیت فاصله داریم. بیایید اشتباه نکنیم...

ایران امروز با موقعیت ویژه ای که دارد،با اشتباهاتی که بعضی بزرگانش مرتکب شده اند،با تغییر ساختارقدرت در جهان و منطقه...می تواند درآستانه یک جنگ یا- زبانم لال- تجزیه قرار بگیرد.

من سوریه را کمی قبل از جنگ هایش دیده ام،عراق را لمس کرده ام... و دلم می سوزد اگر ایران را چنین ببینم...این بازی باشد یا نه،اگر رای ما باعث شود تفکری که احتمال جنگ را کمتر می کند بر سر کار بیاید،بگذارید با ما بازی کنند.برنده این بازی ما هستیم. @mansourzabetian.

واقعاْ‌ انتخاب بین بد و بدتر که هیچ بین خیلی بدتر و خیلی خیلی بدتر هست.

کافیه همین مناظره ها رو نگاه کرده باشید تا ببینید چطور از دزدی های همدیگه خبر میدادن.

و وقتی مقایسه میکنی با مسئله برکناری رئیس جمهور کره جنوبی میشه و رفتار مردم کره فقط یک مفهوم هست که در ذهن آدم پر رنگ تر میشه :‌ ازماست که بر ماست.

ولی بحث سر اینه که اونجا سرانه مطالعه مردم کره جنوبی چندیدن برابر ماهست و همسایه اشون هم ژاپن.

یعنی همین الان به هر آدم منطقی بگن یه اتقلاب دیگه مثل ۵۷ بشه هرحکومتی که مردم بخوان بعدش میاد رو کار مطمئن باش هیچ وقت حاضر نیست قبول کنه.

اینجا از کشورهای عربی همسایه بگیر تا افغانستان و پاکستان و آمریکا و کشور نژادپرست اسرائیل و و روسیه و ... همه منتظر یه بهانه ان که تیکه پاره کنن این کشور رو.

ببین چطور از همه جای دنیا کشورها دارن تو سوریه با هم میجنگن و هرکی دنبال اینه یه تیکه از کشور رو مال خودش کنه.

چطور به زن و دختر تجاوز میشه و مردان رو سر میبرن و تنها کاری که سازمان ملل انجام میده اعلام نگرانیه :-)

همین که بدونن ۷۰-۸۰٪ مردم تو انتخابات شرکت میکنن (جدا از اینکه به کی رای میدن) نشون میده اینا حواسشون به کشورشون هست. نمیشه مثل سوریه و عراق سرشون آورد.

وگرنه در این سیستم هیچ وقت کسی که واقعاْ مورد قبول مردم باشه روی کار نیومده و احتمال خیلی زیاد نخواهد آمد.

از اون قالیباف بی شرف و بی همه چیز بگیر تا سید محرومان!!! و همین جهانگیری و روحانی.

ما رو با کشورهای اوپایی مقایسه نکن. هرکردوم از تخلفات و دزدی هایی که واسه رجل سیاسی ما خاطره است و عادی تو خارج از اینجا یه دولت رو کله پا میکنه.

ما رو با پاکستان و عراق و عربستان و افغانستان مقایسه کن.

اگر تو هرانتخاباتی ما 5٪ به سمت درست بریم عالیه.

لینک به دیدگاه

چهار سال شاهد دزدی های کلان و اختلاس و نشستن پای میز مذاکره و تمدید و بیشتر شدن تحریم ها علیه ایران و... و البته تورم تک رقمی! بودیم .. خدا چهار سال بعدی رو بخیر کنه

آی کسی ک ملت همیشه در صحنه رو مسخره میکردی، الان ب لطف حضور همین ملت در صحنه برنده شدید!! ب لطف حضور همین ملت در صحنه شاهد مشارکت 70 درصدی مردم شدیم.. این خودش ارزش داره.. با اینکه دل پری از اکثر اقدامات دولت یازدهم دارم ولی واقعا دوست دارم در جهت رشد و بالندگی ملت ایران گام بردارن

لینک به دیدگاه

هنوز هم بوی عطر تنت می آید جانم ...

همان عطری که مرا دیوانه می کرد ...

حیف نیست آخر این هوا ،

این باد ملایم ،

این شب ؛

این من ...

ولی تو نباشی ...!

بیا و تمام معادلات رفتن را بهم بریز ...

بیا و نشان بده به همه که من به احساسم به تو شک نکردم ...

بیا ای جان من ...

لینک به دیدگاه

یاد اینجا بخیر...

سلام دوستای من حالتون خوبه.. امیدوارم حالتون همیشه خوب خوب خوب باشه...

زندگی بر وفق مرادتون باشه دوستای عزیزم..

مواظب خوبیهاتون باشید..

پیشاپیش ماه رمضان بر همتون مبارک.. مارو هم دور سفره های افطارتون دعا کنید.:w16:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان...:icon_gol:

پيشاپيش ماه مبارك رمضان رو به تك تك دوستان تبريك عرض ميكنم.ماه پربركت خدا شباي خوب و دلاي پاك بهترينا رو براتون آرزو ميكنم كنار بهتريناي زندگيتون.

ضمن اينكه چند روز اخير پستايي خوندم كه بهتر ديدم يك بار ديگه قوانين اين تاپيك رو تكرار كنم.

با كمال احترام خواهشمنديم رعايت كنيد.:a030:

ترجیحا سعی کنید مطالب کپی نزارید و نوشته ها از خودتون باشه.

برای شعرهای کپی می تونید از تاپیک های کلبه شعر استفاده کنید.

برای ادامه بحث یا نظر درمورد نوشته های دوستان می تونید از پیام عمومی و پیام خصوصی استفاده کنید.پس از نوشته های هم نقل قول نگیرید.

درصورت مشکل داشتن با کاربری سعی کنید مشکل رو بین خودتون حل کنید و بهم کنایه نزنید.

فقط شکلک و یا فقط عکس در پستی قرار ندید.

ممنونم از همکاری همه دوستان :icon_gol:

1-دوستان لطف کنند در هرروز حداکثر دو پست بگذارند.

2-اطلاع رسانی تاپیک ها و سایر بخش های انجمن در تاپیک گاه نوشته ها ممنوع می باشد.

3-در صورت مخاطب قرار دادن کاربری از انجمن پست شما پاک می شود.

لینک به دیدگاه

راستش این پیام برام مثل یه نوشته مال قبل یه آزمایش میمونه:whistle:

توی دوران تحصیلم چه کارشناسی و چه کارشناسی ارشد همیشه خودم رو زجر دادم! مثلا اگه کتاب درسمون ترجمه ای بود، میرفتم زبون اصلی میخوندم (اگرچه اغلب سر همین خیلی جا ها رو از خیلی از بچه ها کمتر میفهمیدم و مسلما نمره کمتری میگرفتم!!!:icon_pf (34):اما) چه کنم دیگه! یه کِرم وجودی بود!!! کلا خودمو دوست داشتم عذاب بدم! مثلا بچه ها همه با اساتیدِ هلو تو گلو درس و حتی پروژه پایانی شونو میگرفتن! اما من کلا برعکس بودم! هرکی سخت تر بود با اون برمیداشتم! (مسلما گَند هم میزدم به امتحانا نسبت به بقیه!:icon_pf (34):)

برا ارائه ها همیشه روش های جدید به کار میبردم! برنامه می نوشتم یا حتی شکل و شمایلش رو وقت میذاشتم و یه طور خاص درست می کردم! البته اینا رو دیگه نمره هاشو میگرفتم... پایان نامه هم یه کار نسبتا سختی رو گرفتم که کسی جرأت رفتن سمتش رو نداشت! و مسلما نمره ش هم 20 شدم.

این ماجرا توی کارشناسی ارشد هم ادامه پیدا کرد! همون روش ها! همون راه حل ها و برنامه نویسی ها برای حل مسئله و چیزای دیگه!

الانم پایان نامه م تا حالا توی ایران انجام نشده نمونه ش و یا حتی موارد ابتداییش... همون آش و همون کاسه:4564:

سر همین ورجیگ بالا بازی ها (ترجمه: شیطنت ها:ws28:) تا الان نزدیک شاید 20 تا و حتی بیشتر نرم افزار یاد گرفتم!:5c6ipag2mnshmsf5ju3 که شامل مهندسی و غیر مهندسی و آچار فرانسه ایه! چیزی که خیلی از دانشجو ها اصلا سراغش نمیرن!!! و حتی استارت تالیف آموزش یکی شو شروع کردم اما خب اونم موند.

دیپلم زبانم هم گرفتم موقع کارشناسی

بگذریم...

چند تا سوال توی ذهنم بد جوری داره فشار وارد میکنه! و الان که موقع مصاحبه ی دکتری ست خیلی خیلی اثر گذار شده!

بعد این همه مشقت تا الان نه نمره هام خوبه، نه تا حالا یه مقاله دادم جایی!!! و اصلا هم نمیدونم مشکلم از کجای کاره!

نمیدونم! شاید فکر میکنم باید یه چیزی بدم که تکراری نباشه و اونم مقاله ی تاپ باشه.... واقعا نمیدونم!:hanghead:

پی نوشت: اینکه گفتم آزمایش به خاطر اینه که میخوام حالا ببینم مصاحبه قبول میشم یا نه:hanghead:

لینک به دیدگاه

میدونم که از قوانین اینجا، اینه که نوشته ها از خودمون باشه.

ولی خب حالا که حرفی که میخوام بزنم رو یکی دیگه قبلا نوشته، روا نیست تکرارِ تکرار.

.....

سلام !

آمده‌ام خداحافظی کنم !

مرا ببخشید

اگر پاره‌های تنم را جا می‌گذارم

خیال بازگشتن ندارم

لب و دهانم

چشم و گوشم

همه به یادگاری ..

می‌خواهم تنها بروم

سبک و آسوده

فقط انگشتانم را

در جیب‌های پالتوام می‌گذارم

تا سردشان نشود ..

و می‌روم

تا کناره‌ی همه‌ی دریاهای دنیایی دیگر را

دوره کنم ...

لینک به دیدگاه

سر سفره هاي افطارتون منو فراموش نكنيد...

همه اونايي كه درد سنگ كليه دارن فراموش نكنيد...

من با اين درد پير شدم تو اين يه مدت.خدا فقط نصيب هيچكدوم از بنده هاش نكنه.

لینک به دیدگاه

شاهد خیانت به خانوم به همسرشم:sigh:

همسری که جون میکنه تا بهترین زندگی رو واسه همسرو فرزنداش رو به راه کنه و خیلی همموفق بوده ولی...

از اون طرفم شاهد خیانت یه آقا به همسرشم:sigh:

همسری که خیلییییی سختی کشید تا بچه هاشو به بهترین نحو تربیت کنه و ...

طفلی همسراشون خدا کنه اتفاق بدی نیفته:sad0:

خداجون خودت همه رو به راه راست هدایت فرما

الهی آمین:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

امروز تو شرکت یه روز خیلی خاصی بود نسبت به بقیه روزا یه امید و شادی خاصی بود( البته تو قسمت فنی خواهرم تو قسمت مالی اعصاب نداشت:ws3:)

منم شنگولم امیدوارم امیدمون بر باد نره

اگه این امید نشه مناقصه نشه شرکت کلا تعطیل میشه :hanghead:

لینک به دیدگاه

کاش می شد بر عکس زندگی کرد...

از بالا به پایین !

از پیری به نوزادی

اون موقع هر چی سنت بیشتر میشد زندگی لذت بخش تر !

هر چی بزرگ تر می شدی کمتر میفهمدی ...

اولین باری بود که شب تولدم دلم خواب میخواست !

اونقدر زیاد که فرداش عکسم رو قاب کنن .

لینک به دیدگاه

به قول شهریار که میگه:

گینه گلدی رمضان هامی مسلمان اولاجاق

دین اسلام اوجالوب خلق نماز خوان اولاجاق

گله جق غیرتده فاسق ، اولاجاق اهل تمیز

ایتدیقی معصیته جمله پشیمان اولاجاق

ای دل غافل از این جماعت، ای دل غافل از ماه مهمانی که میگن و گرون فروشی، ای دل غافل از دل مردی که شرمنده زن و بچه شه،

تو هر کجای این جهان که به دنیا میومدی بنا به موقعیت جغرافیایی دینی داشتی شاید یهودی شاید مسلمون شاید مسیحی و و و پس خیلی به دیندار بودنت نناز که بخدا چیزی که من اینجا میبینم دینداری نیست بلکه ضد انسانیت هستش...

نمیدونم چطور وجدان ها آسوده هستن...واقعا نمیدونم وای از حال ما

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...