رفتن به مطلب

.:. گاه نوشـــــته های نواندیشـــــانی ها .:.

ارسال های توصیه شده

ماه رمضان اصلا برای من برکت که نداشت هیچ.. کلی منو از زندگی و مالی عقب انداخت.. موندم با این همه بدهکاری چیکار کنم.. تاحالا بدهکار کسی نبودم.. :hanghead:

• Like 5
لینک به دیدگاه

مثل قسمتی از زمینم که کوه ها روی اون نقطه قرار دارن.

گاهی ترس اتشفشان رو دارم

گاهی فرو ریختن بهمن

بزرگ شدن سخته .... خیلی سخت .

ای خدایی که افریدی و کوه غم و درد و شکست رو هدیه دادی ، هدف از خلقت چیه؟ برای یکبار هم که شده جواب بده ... منم ... انسانی که تو افریدی و من ناخواسته وارد دنیایی از درد شدم

تو مسئولی ... و من برای جبران کاری که کردی محکوک به جنگیدنم ...

• Like 7
لینک به دیدگاه

دلم برای ماشینم تنگ شده :sad0:

دو هفته پیش یه آقایی رنده عقب گرفت زااااارت کوبوند پهلوی ماشینم. :whistles:

گفت خیلی معذرت میخوام, اشک تو چشمام بود, گفتم ۳ هفته بود ماشینمو گرفته بودم. :4564:

حالا از بیمه ش زنگ زدن, گفتن: توضیح بده صحنه ی تصادف رو, همه رو ول کردن, اونجایی که گفتم داستم میرفتم خرید, واستادم منتظر پیدا کردن جای پارک بودم..... مسئول بیمه گیر داده واسه چی رفتی خرید؟ چی میخواستی بخری؟ واجب بود حالا؟ :w58:

با زبون بی زبونی گفتم به تو چه چی میخواستم بخرم فضول :w000:

• Like 6
لینک به دیدگاه

دنبال اینجا می گشتم پیداش نمی کردم

خیلی استرس اینده رو دارم نمیدونم وضع اینده چی میشه گرونی ، بیکاری ،و...

۲۶ سالمه باید خوشحال باشم که چی وضعیتم بهتره از پارساله تونستم کار پیدا کنم ولی میزان حقوق و بیمه همه رو هواس تا یه هفته پیش تو تاپیک ارزش زندگی فازم مثبت بود ولی الان خیلی استرس بعد رو دارم:4564:

• Like 10
لینک به دیدگاه

ایرانی ها بلد نیستند با توانائیهای خود زندگی کنند ، رفتار اجتماعی و اخلاق فردیشون هم قابل پیش بینی نیست.بنابراین باید نسبت به آنها بی تفاوت باشی تا بتونی راحت زندگی کنی.

• Like 5
لینک به دیدگاه

اندیشه و تفکر هرگز حاصل از تقلید نبوده ، این مطالعس که به تفکر و اندیشه بال و پر میده .

• Like 8
لینک به دیدگاه

آنها که از قدرت سیاسی امتیاز دانشگاهی گرفتند ، ما را بیچاره مون کردند.سیاست افسار گسیخته فرهنگ و دانشگاه ما را از کار انداخت.

• Like 1
لینک به دیدگاه

من راه رفتن را از یک سنگ آموختم، دویدن را از یک کرم خاکی و پرواز را از یک درخت!

بادها از رفتن به من چیزی نگفتند، زیرا آن قدر در حرکت بودند که رفتن را نمی شناختند!

پلنگان دویدن را یادم ندادند، زیرا آنقدر دویده بودند که دویدن را از یاد برده بودند.

پرندگان نیز پرواز را به من نیاموختند، زیرا چنان در پرواز خود غرق بودند که آن را به فراموشی سپرده بودند!

اما سنگی که درد سکون را کشیده بود، رفتن را می دانست و کرمی که در اشتیاق دویدن سوخته بود، دویدن را می فهمید و درختی که پاهایش در گل بود، از پرواز می دانست.

آنها از حسرت به درد رسیده بودند و از درد به اشتیاق و از اشتیاق به معرفت...

وقتی راه رفتن آموختی، دویدن بیاموز. و دویدن که آموختی، پرواز را...

• Like 8
لینک به دیدگاه

مُسکن دردی که زندگی تو را فرا گرفته:

چرا ناراحتی بابا؟! جای فلانی بودی چی کار می کردی؟! اون که وضعش از تو هم بدتره! برو خدات رو شکر کن!

نتیجه گیری اخلاقی: همیشه بدتری هست و تو باید برای اینکه گرفتار اون بدتره نیستی از وضع بد نسبی خودت راضی باشی!:icon_redface:

.

.

.

من نمی دانم به چه زبان بگویم که درد هر کس برای او بدترین درد است...مُسکنش شنیدن آن که درد دیگری بزرگ تر است نیست...:icon_redface:

شاید مُسکنش این باشد که فقط بشنوی...و یا اینکه بگویی..فلانی که این درد را داشت رها شد....تو هم رها می شی...این بهتر نیست؟ هوم؟:icon_redface:

• Like 13
لینک به دیدگاه

یک نسان میتونه چقدر مقاوم باشه؟

و یک زن میتونه چقدر مقاوم باشه

بعنوان یک فمنیسم میتونم با قاطعیت بگم خیلی ، خیلی زیاد ... و من حتی بیشتر از یک زن مقاوم هستم ... و گاهی از خودم تعجب میکنم ودنبال این زره درون خودم میگردم

این مقاومت از کجا میاد ... فراز و نشیبهای زندگی که من داشتم ، شکستها و دردها و رنجهایی که من داشتم ، اتفاقاتی که بر من گذشت به جرات میگم بر معدود انسانها گذشته . و حالاا هم که ... هزار فکر و درد و آه ...

اما دارم زندگی میکنم ، پایان نامه مینویسم ، همزمان کلاس ارایشگری و همزمان خیاطی میکنم و همزمان بدنبال کار ...

برای اینده برنامه ریزی میکنم ، چیزهایی رو که از دست دادم بدست بیارم ،برای جبران اشتباهات به اوج برسم .

من بسیار مقاوم هستم .... بسیار

• Like 14
لینک به دیدگاه

برای یه سری واقعا متاسفم دیگه..

میزارمتون کنار..

یه سری که متوجه نشن که در قبال یه سری صحبتها جبهه نگیرن و بجای اینکه طرفو بهش تذکر بدن و ببینن هرکی در چه جایگاهی قرار دارن.. نمیدونم چی بگم..

متاسفم برای خیلی ها...خیلی هم متاسفم/

• Like 7
لینک به دیدگاه

كسي‌ كه ‌به‌ سخن‌ خود ‌احترام ‌نمي‌گذارد، به ‌خود ‌احترام‌ نمي‌گذارد. اين ‌هم ‌يكي‌ از سرچشمه‌هاي‌ گرفتاري‌هاي ‌ماست. وقتي ‌وعده ‌مي‌دهيم ‌و وفا نمي‌كنيم ‌و سخن ‌مي‌گوييم ‌و راست‌ نمي‌گوييم، جفاکار هستیم.

همگرايي ‌و نيز ابزار گفتگو و همكاري، كلمه ‌است. اگر گفتار شخص صادقانه ‌نباشد، بناي‌ جامعه ‌لرزان ‌و دروغين خواهد شد.

• Like 6
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...