رفتن به مطلب

.:. گاه نوشـــــته های نواندیشـــــانی ها .:.

ارسال های توصیه شده

قضاوت ...

به جرات میتونم بگم در تمام عمرم حتی یک بار بدون اینکه از موضوعی اطلاع کامل داشته باشم ، به خودم اجازه قضاوت ندادم .تا از چند و چون ماجرا از دید دو طرف مسئله به قضیه آگاه نشدم ،به خودم اجازه قضاوت ندادم .

قضاوت اصولی داره و اصل مهم اون عادل بودن قاضی هست .من هیچ وقت نه قاضی بوده ام و نه علاقه ای به قضاوت داشتم. اما گاهی در زندگی های روزمره اتفاقاتی پیش میاد که ناچارا باید در نقش یک بیطرف و شاید یک قاضی عمل کنی.

حتی در مورد پیش پا افتاده ترین مسائل هم وقتی کسی حرفی رو با من در میون گذاشت ، خودم رو جای فرد مقابل که غایب بود گذاشتم .نظرات خودم رو ارائه دادم اما از حق طرف مقابل برای حرف زدن و دفاع از خودش هم نگذشتم .

تا جایی که تونستم قضاوت بد نداشتم . و با همه این تفاسیر هیچ وقت هم انتظار نداشتم که قربانی قضاوت های بد کسی در مورد خودم باشم .

خیلی سخته که تو بخوای یکی از دوستانت رو با این نظرات احتمالی طرف مقابل آشنا کنی و بدون هیچ واهمه ای مورد قضاوت قرار بگیری !!!!

اینجاست که گیج میشی ،تو سعی داشتی کمک کنی به بهتر دیده شدن قضایا اما قضاوت شدی ، اینجاست که میفهمی اون دوست آیا واقعا دوستت بوده یا نه ، اینجاست که میفهمی این عقیده تو که در هیچ شرایطی از حرفهایی که برای همدلی یا شاید سبک شدن بهت میگن سو استفاده نکردن و استفاده ابزاری نداشتن برای قضاوت نابجا و ناصحیح ، ممکنه برای بعضی ها هیچ ارزشی نداشته باشه ....

بغض گلوتو به اسارت میگیره و میشکنی.... به وسعت همه لحظه هایی که گذشت ....

اما مثل همه اتفاقات و لحظه های دیگه زندگی ،این هم خواهد گذشت....

......................

لینک به دیدگاه

تعریف شما از مردانگی چیه ؟؟؟

برای اونهایی که علاقه دارن بدونن ساده ترین راه استفاده از روش جستجو هست ....

تعریف مرد : واژه مردانگی در ادبیات فارسی و فرهنگ ایرانی ، هم‌سنگِ جوانمردی و فتوت است و مصادیق دلاوری و شجاعت، عدالت‌ورزی ، حق‌طلبی ، ظلم‌ستیزی و حمایت از ستمدیدگان و ضعیفان را نیز با خود دارد.

البته با احترام به همه دوستان و مخالفان ،توجه داشته باشید این تعریف صرفا برای " نر بودن " نیست .البته شاید شرط لازم محسوب شود اما شرایط کافی دیگه ای هم مطرح هست ....

لینک به دیدگاه

درود

ضمن عذرخواهی از بعضی از دوستان که پستهاشون پاک میشه یک باره دیگه قوانین تاپیک گاهنوشته هارو یادآور میشم

امیدوارم با رعایت دوستان من هم مجبور نباشم پست های این عزیزان رو پاک کنم.

ممنون از همکاریتون

ترجیحا سعی کنید مطالب کپی نزارید و نوشته ها از خودتون باشه.

برای شعرهای کپی می تونید از تاپیک های کلبه شعر استفاده کنید.

برای ادامه بحث یا نظر درمورد نوشته های دوستان می تونید از پیام عمومی و پیام خصوصی استفاده کنید.پس از نوشته های هم نقل قول نگیرید.

درصورت مشکل داشتن با کاربری سعی کنید مشکل رو بین خودتون حل کنید و بهم کنایه نزنید.

فقط شکلک و یا فقط عکس در پستی قرار ندید.

ممنونم از همکاری همه دوستان :icon_gol:

1-دوستان لطف کنند در هرروز حداکثر دو پست بگذارند.

2-اطلاع رسانی تاپیک ها و سایر بخش های انجمن در تاپیک گاه نوشته ها ممنوع می باشد.

3-در صورت مخاطب قرار دادن کاربری از انجمن پست شما پاک می شود.

لینک به دیدگاه

این یک فایل هست . نه حجم زیادی داره و نه وقت زیادی ازتون خواهد گرفت ...

فقط برای اجرای خودکار پسوند ppt رو به pps تغییر نام بدید .

تقدیم با احترام ....

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

هر کسی ارزش بحث کردن نداره:w16:

در مقابل حرف بعضیا باید بشینی نگاش کنی یه خنده مضحک بندازی گوشه لبت همین براش کافیه البته اگررر اگرر درکش برسه به مفهوم این حرکت:w16:

وگرنه بذا تو فکر مسموم و کوته فکری خودش فرو بره عین یه باتلاق و لجن زار:w16:

لینک به دیدگاه

آرتاش حرف دلم زدی....

---

با اینکه کلاسام تو 3روز صبح تا عصره ولی باز سعی میکنم تو دانشگاه زیاد نباشم .....

بین کلاسا یا نماز خونه ام یا تو گوشی مشغولم...

نباشم چون دیدن بعضیا تا عمق وجودم میسوزنه...

کسایی که نمک خوردن و نمکدون شکستن...

نباشم که پسرایی که فقططط واس تفریح میان دانشگاه نبینم....

واس دید زدن واس پیدا کردن یه کی که شب جمع باشن تو خونه هم بگن و بخندن...

کاش بتونم خودم دور کنم از این فضا...

کاش نمیشنیدم که دخترو پسرای دانشگاه 2نفری باهم زندگی میکنن ترس بچه دار شدن دارن...

کسایی رو نبینم که فقط از خانواده دور میشن تا به قول خودشون نفس بکشن....

خدایا اینا رو میبینی و هوامونو داری؟!

خدایا شاکرت باشیم چیکارا میکنی پس....

خدایا همه جوونارو به راه راست هدایت کن...منم تو اونا...

سردرد عجیبی گرفتم....

میخوام دور باشم از این فکرا ولی ناخودآگاه میاد تو ذهنم....

لینک به دیدگاه

سوم ابتدایی بودم بابا بزرگم"پدر مادرم" رفت کربلا...

اون موقع جنگ بود و قاچاق میبردن...

یه مسیر طولانی رو پیاده طی میکردن واس رسیدن به کربلا...

آقاجون رفت...

فرداش براش آش پشت پا پختیم...

خبر آوردن آقاجون عراقیا اسیر گرفتن...

3 تا داماداش خبر داشتن...بابام خبر داشت به بابام زنگ زده بودن تنها دامادی که شمارش پیشش بوده...

خونه قیامت شد...

من و خواهرم بردن گذاشتن خونه عمم....

3شب گذشت...عروس عموم از دهنش دراومد که رفتیم خونه مادر بزرگت یهو ساکت شد...

فهمیدم یه چیز شده به ما نمیگن....

بابام و باجناقاق رفتن عراق...

آقاجون فوت شده بود...وقتی اون مسیر طولانی رو پیاده رفته بود خسته شده و حرم دیده نشسته و صدا کرده یا حسین تموم کرده...

جنازه رو با قاچاق آوردن...

لحظه ایی که اومدن دنبال من و خواهر ثانیه ایی فراموش نمیکنم...وقتی سیاه رو دیوار و حجله رو دیدم...

آقاجونم پاره تنم رفت...

---------

حالا هروقت اسم کربلا میاد زار میزنم هرجا باشم...

حتی مامان و بابام نزاشتم تا الان برن کربلا...

دست خودم نیست....پاره تنم اونجا از دست رفت...

الان گریه میکنم چون tvثانیه به ثانیه کربلا نشون میده و جیگر منو میسوزونه...

کیبردم خیسه آقاجونم...

آقاجون دلتنگتم تو این روزا که همه میرن کربلا...

آقاجونم....

لینک به دیدگاه

:banel_smiley_4:

از اول ازل گفتن شک کن تا به حقیقت برسی شک مقدمه ی هستی شناسی اصل شناسی هست.....

آغا این شکه مختص خودشناسی نیست بلکه دیگران شناسی رو هم در بر میگیره یعنی چی؟

هروقت دیدید یه نفر خوب حرف میزنه و حس میکنی اطلاعاتش زیاده اولش خوشت میاد بعد میبینی نه بابا این بشر نسبت به همه چی همه کس همه ی علوم چه تخصص داشته باشه چه نداشته باشه داره اظهار نظر میکنه اینجاااا باید شک کرد به خودش به علمش اصا به وجودش .... این بشر باد داره به قول مهران مدیری بادش بخوابه درست میشه عین اون بادکنکه حس میکنه خیلی بار علمی و مفهومی داره(دیگران رو پست و ناچیر تصور میکنه) اما یه سوزن لازمه تا بترکه و شروع به توهین کنه اینجا باید گفت(پسته ی بی مغز چون لب وا کند رسوا شود):w16:

عزیز این کارو با خودت نکن از دور خیلی بد دیده میشی از درون فکر میکنی خیلی با معلوماتی اما یه بچه هم خنده اش میگیره....:a030:

لینک به دیدگاه

کاسه درون

هر کسی را کاسه ایست در رون. پیاله افراد ب گستره روحشان است.

مدام مقایسه

مدام حس برتری جویی

مدام نیش و کنایه

واقعا اینقدر فضا برا زندگی کم داریم؟

تا کی اخه.

هیچ بشری ب هیچ بشر دیگه ای برتری نداره.

اصلا برای من خنده داره ! برتر ب چی؟؟؟؟!!!!

ب پول؟ ( تهش، چقدر درامد داری ؟)

ب ماشین؟ ( مگه ماشین چیه اخه؟)

ب دانش؟ ( بابا مگه کدوم خراب شده "دانشگاهی" می خونی؟)

بزرگ شیم، آدم شیم.

والا اینجا محل رد شدن ه. فردا شاید نباشه !!

چرا همش باید ب جون هم بپریم؟! حقیقتا نمیشه انسان وار زندگی کنیم؟

نمیشه ب کار بقیه کار نداشته باشیم ؟

حتی تو بهترین دانشگاه کشور نمونه های بارزی برا این تیپ ادما هست! کاش غیر کنکور، حداقل ی ازمون سلامت روحی و اخلاقی هم می گرفتن...

لینک به دیدگاه

متاسفانه قانون جذب را بد فهمیده ایم ...

قانون جذب نمی گوید تو هر چیزی که بخواهی را جذب می کنی و بدست می آوری!

قانون جذب می گوید تو همان چیزی را جذب می کنی که هستی!

این معنای واقعی قانون جذب است.

می خواهی چیز متفاوتی جذب زندگی تو شود؟

راه حل آن ساده است. متفاوت شو! نمیشود اخلاقت ، رفتارت ، کلامت . نشست و برخاستهایت یک چیز باشد و رویاها و آرزوهایت چیز دیگر .

تو باید با آرزوهایت در یک طیف قرار بگیری

کلامت ، رفتارت و ... همگی بوی رویاهایت را بدهد .

در روز هزاران بار از همان کلمات رویاهایت در گفتگوهای روزمره استفاده کنی

مگر میشود تو هنوز هم محسن یگانه گوش کنی ، چاووشی گوش کنی .. هزار غم و درد و رنج دیگر را از طریق گوشهایت بریزی به حلق ضمیر نیمه هشیارت ، بعد رویایت این باشد که زیبا شوی !! که ثروتمند شوی ؟؟ که خوشبخت شوی ؟؟!! نمیشود جانم .. نمیشود رفیق ...

تو باید آنچه گوش میکنی .. آنچه میبینی ، در راستای رویاهایت باشد.

در موسیقیهایت .. در فیلمهایت .. در دوستانت .. در کتابهایت .. در جای جای زندگی ات .... تجدید نظر کن

اگر واقعن خواهان رویاهایت هستی

اگر براستی آرزوهایت را میخواهی

دوست من باید تغییر کنی ..

تعارف هم ندارد...

اگر رویاهایت را میخواهی .. اگر آرزوهایت را میخواهی

باید ، باید ، باید ، باید علایقت را سر و سامان بدهی ، تغییر بدهی و از نو انتخاب کنی

بله .. بی تعارف .. علایقت را از نو ، انتخاب کن

جهان به ندای دل ما گوش میدهد ،

نه حرفهایمان ...

لینک به دیدگاه

ادبیات ما سرشار جملات و ضرب المثل ها و سخنان نغزه ، یک ضرب المثل هست که میگه شتر رو میخواستن نعل کنن قورباغه پاشو بالا آورد، این ضرب المثل حکایت این روزهاست که به وفور قورباغه هایی میبینی که نیاز به نعل دارند، شاید هم حکایت بعضی ها حکایت همون خاک انداز معروف باشه

لینک به دیدگاه

یکی از جسورانه ترین و مهم ترین کارهایی که یک فرد میتونه برای مشکلاتی که با اونها روبرو میشه انجام بده ،تلاش برای حل و رفع اون مشکلات هست ...

روش های حل مسئله گاهی میتونه خیلی وسیع تر از چیزی باشه که فکر میکنیم .میتونه مطالعه باشه ،پرس و جو باشه ، دور شدن از قالبهای ذهنی خود فرد و همفکری با دیگران (البته دیگرانی که بی طرف باشند ) و همینطور متخصصین امر باشه و گاهی شاید ترکیبی از همه اینها و گزینه های دیگه تا در نهایت بتونه یک مسیر درست رو برای ما نمایان کنه....

در این مسیر دید سیستمی داشتن نسبت به مسائل میتونه خیلی راه گشا باشه . جایی که شما از مسئله اصلی فاصله می گیرید و جایی در خارج از مسئله به اون موضوع و از همه جوانب اون نگاه می کنید ...

همه انسانها در معرض اشتباه هستن اما برخی اصرار به تکرار و در جا زدن دارند .اما کسانیکه بخوان برای حل مشکلشون قدمی بردارند ،این کارشون برای من قابل تحسین هست .

همیشه عقیده م بر این بوده که کسی که برای حل مشکل خودش نخواد هیچ کاری انجام بده یک فرد بسیار ضعیف و بی اراده هست . برای ناراحت شدن و در جا زدن کار خاصی لازم نیست و هر لحظه میشه موضوعی برای ناراحتی پیدا کرد اما کسی که بخواد علیرغم همه جریانهای مخالف تلاش کنه تا موفقیت و در نهایت شادی و آرامش رو به دست بیاره ،برنده واقعی هست ...

شاید برخی اشتباهات هیچ وقت قابل جبران نباشند ،شاید پل های فرو ریخته هیچ وقت دوباره بنا نشوند ،شاید اعتمادی که سلب شد هیچ گاه دوباره جمع نشود اما با همه اینها باز هم میشه ادامه داد ، چون زندگی جاریست و صداقت و روراستی آدمها با خودشون مهم ترین عنصر ادامه ی حیات ....

.............................

لینک به دیدگاه

آرتاش جونم هستي جونم ، حرفاتونو دوست دارم پر از اكسيژنه پر از حرف تازه و بديعه

از اينكه تو نوشته هاي كسي اون ديد كلي داشتن نويسنده رو پيدا كنم خوشم مياد شما تو نوشته هاتون اين ديدكليو از بالا مسايل رو ديدن رو داريد

از حرفاتون ياد مي گيرم

مرسي

لینک به دیدگاه

ما آدما موجودات عجیبی هستیم:|

گاهی نسبت به واقعیات و بدیهیات چنان جبهه میگیریم که گویی اون واقعیت دروغ محض هستش.

و گاهی هم در برابر بعضی دروغها و چنان کرنشی از خودمون نشون میدیم مثال زدنی:|

و این کج فهمی ها و جبهه گیری ها بر میگرده به مواردی از قبیل منافعی که بدست میاریم یا تعصب داشتن نسبت به موضوعی خاص. و این ویژگی در وجود تمامی نوع بشر نهادینه هستش و هیچکدوممون ازش بری نیستیم و هرزگاهی خودش رو در وجودمون نشون میده اگه به خودمون توجه بیشتری کنیم به وفور این ویژگی هارو در خودمون میبینیم.

معمولا آدم های آروم کنترل بیشتری روی این خصیصه دارن و معمولا واقع گرا تر نشون میدن.

مشکل دنیا این است که احمق ها کاملا به خود یقین دارند

درحالیکه دانایان سرشار از شک و تردیدند ...

لینک به دیدگاه

خوبیه بعضی آدما واسشون دردسر میشه، همه ازشون انتظار خوبی کردن دارن و اجازه ندارن که کوچکترین بدی کنن. همه ازشون انتظار توجه دارن، بخصوص خانما که حاضر نیستند که توجه کسی رو با کس دیگه تقسیم کنن:whistle:. امیدوارم همه آدمای خوب، همیشه خوب باقی بمونن و به بهترینا برسن.:icon_gol::icon_gol:

یکی از این خوبا تو زندگیم نقش کوچیک ولی موندگاری داشته، هنوزم که هنوزه واسم عزیزترینه، نمی دونم چه حسیه ولی حتی مواقعی که خیلی ازش عصبانی میشم، به نیم ساعت نمیکشه که همه چیز برعکس میشه. حقو بهش میدم و خودمو مقصر میدونم، تازه واسه اذیت کردن طرف، خودمو سرزنشم میکنم:vahidrk:(طفلی خودم که حتی خودمم طرفدارش نیستم :ws3:)

امیدوارم همونطور که بهترینه، به بهترینام تو زندگی برسه و خوشبخت بشه چون لایق بهتریناس. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

یادش بخیر تفریح مون تو انجمن یه زمانی این بود که بابچه های پایه یه ساعتی رو قرار میزاشتیم حاضر میشدیم تو انجمن میریختیم تو پروفایل یکی انقدر عکس و نوشته میزاشتیم تا میومد میدید هنگ میکرد.. خیلی حال میداد.. واقعا یادش بخیر.......

یاد دوستایی که اینجا بودن و الان نیستن بخیر هرجاهستن سلامتو شاد باشن.. دوستای خوبی داشتم ودارم.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...