رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 336
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

امروز دوشنبه هست ...کسی تمرینش رو نمیخواد برامون بنویسه؟

اینا درسته هستی جونم ؟ :5c6ipag2mnshmsf5ju3

il est etudiant

ایل اِ اِتودیان

je suis etudiante

ژُ سویی اِتودیانت

tu es journalist

توو اِ ژوغنالیست

il est iranien difficile

ایل اِ ایغانیَین دفیسیل

elle iranienne affectueux

اِل اِ ایغانیِین اِفِکتیوز

je suis amant hasti un professeur

ژُ سویی آمانت هستی اوون پُغ فِسُوغ

لینک به دیدگاه
یعنی اینطوری:

je suis etudiant

elle est etudiante

vous etes juornalistes

ils sont iraniens

elles sont iraniennes

!!nous sommes professeurs

خیلی خوب بود....فقط جمع رو رعایت نکردین که اون هم بهتون نگفته بودم.....:a030:

در ضمن من sommes رو اشتباهی somme نوشته بودم لطفا تصحیح کنید .....پس در صیغه اول شخص جمع داریم:nous sommes

اینا درسته هستی جونم ؟ :5c6ipag2mnshmsf5ju3

il est etudiant

ایل اِ اِتودیان

je suis etudiante

ژُ سویی اِتودیانت

tu es journaliste

توو اِ ژوغنالیست

il est iranien

ایل اِ ایغانیَین

elle est iranienne

اِل اِ ایغانیِین

je suis professeur

ژُ سویی پُغ فِسُوغ

جمله هات رو اینجوری تصحیح کردم فاطمه جان......خوب بود....:a030:

فقط عجله نکن باشه؟ آروم آرم همه چی رو یاد خواهیم گرفت...:ws37:

لینک به دیدگاه

امروز آموزش نذاشتم برای دوستانی که تازه به جمعمون پیوستن یا نتونستن تا حالا با ما همراه باشند....

صفحه 6 کتاب رو مطالعه کنید و مکالمات رو حفظ کنید....

چهارشنبه آموزش رو ادامه خواهیم داد....:a030:

لینک به دیدگاه
امروز آموزش نذاشتم برای دوستانی که تازه به جمعمون پیوستن یا نتونستن تا حالا با ما همراه باشند....

صفحه 6 کتاب رو مطالعه کنید و مکالمات رو حفظ کنید....

چهارشنبه آموزش رو ادامه خواهیم داد....:a030:

هستی جان. من نتونستم اموزش 3 رو بگیرم و نبودم گلم .بعدم این هفته امتحان دارم اگه از نظر خودت و بقیه دوستان اشکالی نداره اموزش را برای دوشنبه اینده بذاری:hanghead:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان نمیدونم بالاخره تونستید کتاب کفه رو دانلود کنید یا نه

خب اینو هم باید بگم که کتاب کفه واسه کسایی که میخوان شروع کنن یکم سخته چون خیلی چیزا رو خیلی خلاصه گفته و ازش رد شد اما با این حال لینکشو واستون میذارم تا دانلود کنید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
ترجمه هم داره ؟ :hanghead:

نه خوشبختانه

اگه بخواید فرانسوی رو یاد بگیرید باید ترجمه رو بذارید کنار و بفهمیدش چون خیلی از چیزاشو نمیشه ترجمه کرد و در واقع ترجمه باعث میشه عملکردت پایین بیاد و نتونی تو یادگیری فرانسوی پیشرفت داشته باشی

بعضی چیزهاش معادل جالبی تو فارسی نداره مثل اسمهای مشخص و نامشخص

لینک به دیدگاه

من قاعده ی یزون رو متوجه نشدم . میشه بیشتر توضیح بدین و مثال بزنید ؟ :5c6ipag2mnshmsf5ju3

گفتین دو کلمه پیش هم کخ حرف اخر کلمه اول صدادار باشه ینی ( i a o u y e ) و مثال زدین champs elise . خوب حرف اخر کلمه اول که s هست و حرف صدادار نیس که :ws52:

لینک به دیدگاه
من قاعده ی یزون رو متوجه نشدم . میشه بیشتر توضیح بدین و مثال بزنید ؟ :5c6ipag2mnshmsf5ju3

گفتین دو کلمه پیش هم کخ حرف اخر کلمه اول صدادار باشه ینی ( i a o u y e ) و مثال زدین champs elise . خوب حرف اخر کلمه اول که s هست و حرف صدادار نیس که :ws52:

عزیزم اشتباهی شده تو تایپ مطلب....حرف آخر کلمه اول اگر بی صدا باشه و حرف اول کلمه دوم صدادار باشه عمل یزون انجام میگیره....معذرت میخوام...:a030:

از دقتت متشکرم....:icon_gol:

لینک به دیدگاه
عزیزم اشتباهی شده تو تایپ مطلب....حرف آخر کلمه اول اگر بی صدا باشه و حرف اول کلمه دوم صدادار باشه عمل یزون انجام میگیره....معذرت میخوام...:a030:

از دقتت متشکرم....:icon_gol:

این چه حرفیه ؛ خواهش میکنم مهربون . ببخشید اگه اذیتت میکنم . شرمندم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

توی مکالمه داریم : Vous vous appelez comment که با توجه به این قاعده باید s خونده نشه ولی شما نوشتین ووز اَپل ؛ چرا ز خونده میشه ؟

لینک به دیدگاه
این چه حرفیه ؛ خواهش میکنم مهربون . ببخشید اگه اذیتت میکنم . شرمندم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

توی مکالمه داریم : Vous vous appelez comment که با توجه به این قاعده باید s خونده نشه ولی شما نوشتین ووز اَپل ؛ چرا ز خونده میشه ؟

خواهش میکنم ...:icon_gol:

در این مورد 2 تا قاعده داریم:

Liaison :

این حالت زمانی اتفاق می افتد که آخرین حرف کلمه اول بی صدا و اولین حرف کلمه دوم صدا دار باشد.

A,e,I,o,u(حروف صدا دار عبارتند از و حروف حلقی H , y )

هر چند مثالهایی در فرانسه یافت می شود که لیزون اجباری ، اختیاری یا ممنوع است.

نگران نباشید نیازی نیست که همه قوانین را بدانید، اگر دروس رو دنبال نمایید به راحتی همه آنها را فراخواهید گرفت و به آنها مسلط خواهید شد.

مثالی در این زمینه

عبارت les arbes که لِزَغب تلفظ میشود و حرف s به حرف a لینک می شود

Elision:

این حالت زمانی اتفاق می افتد که دو حرف صدا دار از دو کلمه در کنار یکدیگر قرار می گیرند. به این معنی که حرف آخر کلمه اول صدا دار و حرف اول کلمه دوم نیز صدا دار باشد. در این حالت حرف آخر کلمه اول حذف و به جای آن یک آپستروف(') قرار می گیرد و پس از آن شما به راحتی کلمات را با هم می خوانید.

مثالی در این زمینه

عبارت je m'appelle که در واقع je me appelle بوده و e افتاده و ' گرفته است

لینک به دیدگاه

سلام

خب ز خونده میشه چون اگه s بین دو حرف صدادار قرار بگیره ز خونده میشه

البته باید به مواردی که هستی خانوم در پست پایین توضیح دادن حتما" توجه کنید

خواهش میکنم ...:icon_gol:

در این مورد 2 تا قاعده داریم:

Liaison :

این حالت زمانی اتفاق می افتد که آخرین حرف کلمه اول بی صدا و اولین حرف کلمه دوم صدا دار باشد.

A,e,I,o,u(حروف صدا دار عبارتند از و حروف حلقی H , y )

هر چند مثالهایی در فرانسه یافت می شود که لیزون اجباری ، اختیاری یا ممنوع است.

نگران نباشید نیازی نیست که همه قوانین را بدانید، اگر دروس رو دنبال نمایید به راحتی همه آنها را فراخواهید گرفت و به آنها مسلط خواهید شد.

مثالی در این زمینه

عبارت les arbes که لِزَغب تلفظ میشودو حرف s به حرف a لینک می شود

Elision:

این حالت زمانی اتفاق می افتد که دو حرف صدا دار از دو کلمه در کنار یکدیگر قرار می گیرند. به این معنی که حرف آخر کلمه اول صدا دار و حرف اول کلمه دوم نیز صدا دار باشد. در این حالت حرف آخر کلمه اول حذف و به جای آن یک آپستروف(') قرار می گیرد و پس از آن شما به راحتی کلمات را با هم می خوانید.

مثالی در این زمینه

عبارت je m'appelle که در واقع je me appelle بوده و e افتاده و ' گرفته است

لینک به دیدگاه

من دیگه اماده م کلی هم تمرین کردم:a030:

امروزم عصر یه فیلم کمدی فرانسوی رو دیدم خیلی جالب بود به اسم«Intouchables» در ضمن بر اساس داستان واقعی هم هست.وای این دریس جوان سیاهپوست چقد

قشنگ بازی کرد با وجود اینکه اولین تجربه بازیگریش بود .:girl_in_dreams:حالا چرا اینجا گفتم برم بگم شادمهر کیف کنه تو تالارش بذاره :ws3: پیشنهاد میکنم حتما ببینید اهان اصل

موضوع یه نیم ساعتی گذاشتم با زیرنویس انگلیسی بعدش بدون زیر نویس نگاش کردم ( اینو گفتم رو کم کنی...این ناصر هی میاد خودشیرینی جلو استاد..........:whistles:)

خلاصه اینکه.....

دیدم بعد اون همه تمرین واوووووووووووووووو چقده فرانسوی بلد شدم:ws3:

به جان خودم بیشتر از 20 دقیقه شو نگا کردم هیچی دریغ از یه کلمه......:icon_pf (34):.اخر سر هیچی زدیم باز زیر نویسه:hanghead:

بچه ها از هستی اجازه گرفتم میتونیم زنگ تفریح داشته باشیم بعد هر جلسه ای:w16:

لینک به دیدگاه

امروز اعداد رو تا 10 یاد میگیریم و با نحوه سوالی کردن و منفی کردن جملات آشنا میشویم.

موفق باشید...

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...