رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

آخه ببینید، وقتی طول لوله در هر پاس 2 متر باشه، اونوقت اگر قرار باشه از لوله های یک تکه استفاده بشه، هر لوله باید چهار (یا دو) پاس رو پوشش بده، البته در یک حالت نباید ضرب بشه، اونم حالتیه که سوال بگه چندتا لوله صرفا 2 متری باید استفاده بشه! اما اگر قرار باشه طول لوله مبدل (از شروع پاس اول تا پایان پاس چهارم (یا دوم)) باید در 4 یا 2 ضرب بشه مساحت!

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 142
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آخه ببینید، وقتی طول لوله در هر پاس 2 متر باشه، اونوقت اگر قرار باشه از لوله های یک تکه استفاده بشه، هر لوله باید چهار (یا دو) پاس رو پوشش بده، البته در یک حالت نباید ضرب بشه، اونم حالتیه که سوال بگه چندتا لوله صرفا 2 متری باید استفاده بشه! اما اگر قرار باشه طول لوله مبدل (از شروع پاس اول تا پایان پاس چهارم (یا دوم)) باید در 4 یا 2 ضرب بشه مساحت!

خب وقتی در محاسبه مساحت لوله ما طول رو 2 متر در نظر میگیریم یعنی تعداد لوله های 2 متری واسمون مهمه....که در یکی 2 تا از اونا هست و در یکی 4 تا....اما طول لوله های پاس رو که کسی حساب نمیکنه..

لینک به دیدگاه

بنظرم هر دو حالتش درسته،

و خب گاهی لوله هارو جوش ممکنه بدن (حرف شما درسته) و گاهی ممکنه خم کاری انجام بدن (حرف من درسته)

مهم اینه که نهایتا سازنده به روش بدست اومدن اعداد توجه کنه!

لینک به دیدگاه

سلام. چه اصراری دارید اینقدر میگید پاس؟! خوب بگید گذر دیگه! خواستم به جمعتون بپیوندم دیدم از جند صفحه قبل شروع کردید. ایشالا سر فرصت. ممنون ا

لینک به دیدگاه
سلام. چه اصراری دارید اینقدر میگید پاس؟! خوب بگید گذر دیگه! خواستم به جمعتون بپیوندم دیدم از جند صفحه قبل شروع کردید. ایشالا سر فرصت. ممنون ا

سلام

خيلي خيلي خوش اومديد دوست عزيز

منتظر حضور شما بين دوستان هستم. :a030:

لینک به دیدگاه

دیگه از اثرات لفظ اساتیده!

اما حق معادلش استفاده بشه بهتره!

لینک به دیدگاه

در کندانسور های تماس غیر مستقیم نیروگاهی تقریبا هیچ فرقی نداره حتی یکم آسون هم هست! چون اختلاف دمای آب خنک کن تقریبا ثابت و برابر 10 درجه سانتیگراد فرض میشه! فقط محاسبات سعی و خطاش برای انتخاب لوله و پاس(گذر:ws3:) لوله ها یکم حوصله سر بره که البته اگه با نرم افزار انجام بشه خیلی هم لذت بخشه،

ما 2 واحد "سیستم های خنک کن و کندانسور" داریم که ترم پیش استادش کندانسورهای تماس مستقیم رو پیچوند!

در برجهای خنک کن تر و فکر کنم در کندانسورهای تماس مستقیم علاوه بر اصول اولیه مبدلهای حرارتی بحث انتقال جرم هم مطرح هست،

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

درود..در مبدل های حرارتی هوا - آب که در حال حاضر دارم روش کار میکنم...یک جا با مفهوم دمای متوسط با تخمین دمای خروجی روبرو شدم که دمای آب خروجی با جمع دمای هوای متوسط و جمع با حاصل تقسیم اختلاف دماهای دو سمت مبدل بر روی حاصل تقسیم لگاریتمی آن حاصل می شود...شما در این مورد اطلاعاتی دارید؟

لینک به دیدگاه
دمای آب خروجی با جمع دمای هوای متوسط و جمع با حاصل تقسیم اختلاف دماهای دو سمت مبدل بر روی حاصل تقسیم لگاریتمی آن حاصل می شود
رابطش رو میشه بنویسید؟
لینک به دیدگاه

چقدر جالبه با ثابت نگه داشتن دمای هوای خروجی بعد از چندتا تکرار دمای آب خروجی همگرا میشه! صحبتی از دبی و نوع مبدل نکرده؟ دمای خروجی هوا و آب هردو فرض میشن؟

لینک به دیدگاه
چقدر جالبه با ثابت نگه داشتن دمای هوای خروجی بعد از چندتا تکرار دمای آب خروجی همگرا میشه! صحبتی از دبی و نوع مبدل نکرده؟ دمای خروجی هوا و آب هردو فرض میشن؟

چرا دبی رو دارم....نوع مبدل هم از نوع لوله های دو پهن پره دار هست...دماها هر دو فرض میشن و بعد اصلاح میشن...اگر به جای اختلاف های فارنهایت اختلاف های سلسیوس بزاریم..جواب فرق میکنه....محاسبه کنید...واسه من عددش متفاوت شد. منطق این روش رو قبول دارید؟

کتاب مورد نظر مبادله کنهای فشرده گرما کیس لندن هست.

لینک به دیدگاه

منطقش اینه که دمای اولیه آب خروجی رو برابر با میانگین دمای هوای ورودی و خروجی گرفته، در هر حدس خودش اصلاح میشه فارنهایت و سلسیوس هم فرقی نداره!

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

دوستان آشنا به مبدل حرارتی و مخصوصا رکوپرتور..من باید مساحت یک رکوپرتور رو حساب کنم..فقط هم 4 تا دما دارم:ws37: چیکار کنم؟

لینک به دیدگاه

دیگه حداقل u اگر مشخص نیست باید قطر لوله ها فیکس باشه و قطر لوله هارو داشته باشیم که بتونیم u رو حساب کنیم! (که البته خطا داره این روش هم)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...