رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اول اینکه یه خانوم معمار شاغل به نظر شما چطور میتونه در زندگی زناشوییش تعادل ایجاد کنه که هم به کارش برسه هم به زندگی شخصیش؟

هنوز تو این موقعیت نبودم...ولی فک میکنم با یه برنامه ریزی بشه تعادل رو ایجاد کرد مثل خیلی از خانوم های شاغل..اما به نظر من طرف مقابل هم شرطه که چقدر همراه این خانوم باشه.

دوم اینکه یه آقایی اگه عاشق یه خانوم معمار بشه چه توصیه هایی براش دارید؟

خیلی خیلی تو کار و زندگی همراهش باشه...درکش کنه از همه لحاظ.....تو کارای خونه هم کمکش کنه..:ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 52
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اوه اوه اوه

اقا این زنبیل من اینجا باشه تا بیام مفصل حرف دارم ....

اقا ما زندگی نداریم :w000:

من کلی دعوا دارم

سر فرصت میام میگم همشو :w000:

:ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28:

من مخـــــــــــــــــــــــــــــــــلص خانومتم.....خیلی باحاله...

لینک به دیدگاه
آره صد در صد قبول دارم.واسه همینه که می گم با یه برنامه ریزی خوب می شه همه چی رو در جای خودش قرار داد....

اما منظور من بیشتر کار خونه و کار بیرون بودا.این چیزی که شما مثال زدین بیشتر جنبه روانی داشت.

اگه هم یه وقت خانوم کارش بیشتر طول بشکه و همسزش با یه لبخند بیاد دم در استقبالش ، خستگی خانوم هم از تنش در می ره :w02:

خوب بانو منم بیشتر جنبه روانی قضیه مدنظرم هست

همینکه زن خونه بیشتر وقتش صرف کارش میشه وکمتر به زندگی ونیازهای روحی وروانی مرد میپردازه یه حس بیعرضگی خاصی رو به مرد القا میکنه اینکه زن داره به نحوی با اینقدر سخت کارکردن به همسرش میرسونه که تو عرضه چرخوندن زندگی رو اونجور که من میخوام نداری

وخیلی نکات منفی که نبود وخلأ زن در خونه وکنار همسرش ایجاد میکنه .راجع بع شاغل بودن زنان بسیار بحث شده ونیازی نمیبینم بحث رو به اون سمت منحرف کنیم

فقط هدفم این بود که شمای که دارید معماری میخونید درآینده چه برنامه ای واسه زندگی مشترک خواهید داشت؟

اگه زمانی به خاطر سختی کار شما همسرتون ازتون سرد بشه کدوم رو انتخاب میکنید؟

میگید من عمرم رو نذاشتم درس بخونم که بشینم توخونه وبیشتر به کارتون اهمیت میدید وهمسرتون باید مشکل کمبودش رو خودش یه جوری حل کنه ؟

یا به خاطر نگه داشتن زندگی تون حتی اگه همسرتون مخالف کار کردن شما کارتون رو کم میکنید وبیشتر به زندگیتون میچسبید وخساراتی که در نبود شما به رابطه زناشوییی تون وارد شده جبران میکنید؟

لینک به دیدگاه
خوب بانو منم بیشتر جنبه روانی قضیه مدنظرم هست

همینکه زن خونه بیشتر وقتش صرف کارش میشه وکمتر به زندگی ونیازهای روحی وروانی مرد میپردازه یه حس بیعرضگی خاصی رو به مرد القا میکنه اینکه زن داره به نحوی با اینقدر سخت کارکردن به همسرش میرسونه که تو عرضه چرخوندن زندگی رو اونجور که من میخوام نداری

وخیلی نکات منفی که نبود وخلأ زن در خونه وکنار همسرش ایجاد میکنه .راجع بع شاغل بودن زنان بسیار بحث شده ونیازی نمیبینم بحث رو به اون سمت منحرف کنیم

فقط هدفم این بود که شمای که دارید معماری میخونید درآینده چه برنامه ای واسه زندگی مشترک خواهید داشت؟

اگه زمانی به خاطر سختی کار شما همسرتون ازتون سرد بشه کدوم رو انتخاب میکنید؟

میگید من عمرم رو نذاشتم درس بخونم که بشینم توخونه وبیشتر به کارتون اهمیت میدید وهمسرتون باید مشکل کمبودش رو خودش یه جوری حل کنه ؟

یا به خاطر نگه داشتن زندگی تون حتی اگه همسرتون مخالف کار کردن شما کارتون رو کم میکنید وبیشتر به زندگیتون میچسبید وخساراتی که در نبود شما به رابطه زناشوییی تون وارد شده جبران میکنید؟

خب این برداشت از جانب مرد کاملا برداشت اشتباهیه! ( احساس بی عرضه بودن رو می گم).همونطور که گفتم الان نیازه که هر دو طرف شاغل باشن. در کل منی که انقدر واسه تحصیل تو این رشته زحمت کشیدم، حتما علاقه ای پشتش بوده و قصد کار هم دارم وگرنه چرا باید بیخودی این قدر به خودم سختی بدم؟! خب قرار شد بحث رو به این سمت منحرف نکنیم..

راستش موضوع تاپیک و سوالاتون کاملا به جاست و منو به فکر فرو برد..اما چقدر خوب می شد اگه از خانومهای انجمن که معماری خونده و این تجربه رو داره بیاد بر اساس واقعیت ها جواب بده.چون جواب ماهایی که تو اون موقعیت نبودیم ممکنه خیلی کلیشه ای و شعارگونه بشه.

الان که خودمو می زارم تو اون شرایط ، اگه همسرم احساس کنه ازش سرد شدم و بخواد کارمو ول کنم ، در مرحله اول تمام سعیمو می کنم تا وضعیت رو جبران کنم و ببینم کجای کار ایراد داشته تا درستش کنم...( یعنی اولویت با داشتن کار و همسر در کنار هم و ایجاد تعادله)...اگه بازم مشکل ادامه داشت ، ( خیلی شرایط سختیه ) خب نمی دونم TAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif مسملا همسرم رو ول نمی کنم به خاطر کار! ولی خب خیلی هم به رفتار و برخورد همسر با این شرایط پیش اومده داره.

پس تا جایی که بتونم سعی می کنم همون خسارات رو جبران کنم :w16:

لینک به دیدگاه

با همکاری! زن به مرد, مرد به زن کمک کنه.

هردو به هم آرامش بدن نه اینکه یکی‌ فک کنه دیگری وظیفه آرامش دادن داره!!!!

تقسیم کارهای خونه!کار خونه فقط مال زن نیست! هردو دارن تو اون خونه زندگی‌ می‌کنن!

درک متقابل و پایین آوردن سطح توقع...

تو همه نوع زندگی‌ و شغل.

لینک به دیدگاه

ممنون از دعوتتون:ws3:

نمیتونم در مورد معمارا نظر خاصی بدم چون بینشون نبودم

در کل تو هر کاری که باشی اگه تعادلو رعایت نکنی و برنامه ریزی نداشته باشی به کارت نمیرسی

من دو تا خانم معلم میشناسم یکی همیشه غذای گرم جلوی شوهرش میذاره ویکی دیگه غداهای آماده و .....

هر دو شغلو زمان کاریشون یکیه اما یکی با برنامه است اون یکی هم هر چه پیش امد خوش آمد:banel_smiley_4:

البته به نظر در مورد کارایی که پر زحمت , زنو شوهر هم رشته باشن یا از کارای هم اطلاع کافی داشته باشن

بهتر همدیگرو درک کنند.

برای همه آرزوی زندگی شادی رو دارم.:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
با همکاری! زن به مرد, مرد به زن کمک کنه.

هردو به هم آرامش بدن نه اینکه یکی‌ فک کنه دیگری وظیفه آرامش دادن داره!!!!

تقسیم کارهای خونه!کار خونه فقط مال زن نیست! هردو دارن تو اون خونه زندگی‌ می‌کنن!

درک متقابل و پایین آوردن سطح توقع...

تو همه نوع زندگی‌ و شغل.

ممنونم از مشارکت شما دربحث:icon_gol:

حرف شما درسته ....میشه با همکاری این قضیه حل وفصل بشه ....اما واسه آرامش یه زندگی تقسیماتی یه مرور انجام شده که نبودش باعث این همه مشکلات در جامعه شده به مضراتی که نبود همسر در خونه میتونه ایجاد کنه به کرات اشاره شده ونیازی به تکرار نیست

این تاپیک فقط یه سوال بود....واسه دخترانی که دارند با تحمل این همه مشقت درس میخونند تا به هدفشون برسند اما باید اینو مد نظر بگیرند که پسری که میاد خواستگاری دختر به امید این میاد که همسری داشته باشه که مواقع خستگی بتونه زیر سایه آرامش همسرش به آرامش برسه نه اینکه تازه با این همه دغده های ذهنی که مرد داره ،وقتی میاد خونه تازه اول مشکلاتی که کار زن واسه اش ایجاد کرده ،مشکلاتی از قبیل استرس های ناشی از کار ،شکستهایی که در کا پیش میاد ،بدرفتاری ارباب رجوع وکارفرما ،گاه ناراحتی های که ناشی از تعرضهایی که در محیط بیرون خونه ودر محیط کار به زن وارد میشه رو حل کنه اگه زن اعصاب داشت خودش بتونه به ارامش روحی برسه...امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم خیلی سعی کردم بحث به سمت تعصب جنسیتی نره اما چون اصل مشکل بین دوجنس هست خواه ناخواه بحث به اون سمت کشیدicon_pf%20(34).gif

هدفخ رو از این تاپیک دو سه بار مطرح کرده ام ،اصلا قصد ندارم زنانه مردانه اش کنم:a030:

اول فكر كنين به همه ي جوانب بعد زن معمار اختيار كنين لطفا

خوب اگه مردی بخواد به تمام این جوانب فکر کنه که اصلا هیچ ازدواجی صورت نمیگیره .....:banel_smiley_4:

نمیدونم چرا توقعات باید همواره یه طرفه باشه؟:ws52:همونقدر که مردان در خیلی شرایط ،شرایط زن را میپذیرند ،زنان هم باید در بعضی مواقع از موضع خود کمی عقب بشینند تا بشه زندگی کرد وگرنه همینی که هست اگه بشه ساده ترین اتفاق که برای یک زندگی میافته در آینده خیانت همسران نسبت به هم است ،که سهم هر طرف یکسان است در این اشتباه، چون دربیشتر مواقع اصل خیانت روی مقابله به مثل یا لج ولجبازی شکل میگیره:icon_gol:

لینک به دیدگاه

دوست عزيز اين خانوما هستن كه بيشتر با همسرانشون راه ميان

بيشتر مواقع خانوما حاضر ميشن از شغلشون به خاطر همسرشون , دست بكشن

يادمون باشه كه زن و مرد تكميل كننده ى هم هستند

لینک به دیدگاه

از نظر من کار کردن و شاغل بودن خانمها خوبه.

:sigh:من اگه یه روزی ازدواج کردم دوست دارم خانمم شاغل باشه.

مثلا دندونپزشک یا متخصص پوست ... بره واسه خودش مطب مریض ببینه...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...