رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با سلام ودرود خدمت شما کاربران محترم معماری

تو این چند وقت که دارم تو نت فعالیت میکنم ورشته های مختلف درسی ودانشگاهی رو میبینم ،گرایش بانوان به معماری خیلی زیاد هست .خوب مسلما بانوان نمیرن این رشته که بعداز تحصیلات تو خونه بشینند.اما چیزی که هست اینه که این رشته درسته مزایای زیادی داره مثل جایگاه اجتماعی خوب ،فرصتهای شغلی مناسب ودرآمد بالا،اما خیلی زمانگیر هست وتقریبا بیشتر وقت یک فرد در طول روز صرف کارش میشه.خودتون بهتر میدونید دیگه من چی دارم میگم؟:ws3:خوب همه خانومهای معمار که نمیتونند همسر معمار انتخاب کنند

میخوام از خودتون بپرسم:

اول اینکه یه خانوم معمار شاغل به نظر شما چطور میتونه در زندگی زناشوییش تعادل ایجاد کنه که هم به کارش برسه هم به زندگی شخصیش؟

دوم اینکه یه آقایی اگه عاشق یه خانوم معمار بشه چه توصیه هایی براش دارید؟

نکته:سوال من کاملا جدی هست پس لطفا بدون غرض ورزی یا تعصب جنسیتی پاسخ دهید

ممنونم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 52
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

* v e n o o s * مهمان

اول اینکه یه خانوم معمار شاغل به نظر شما چطور میتونه در زندگی زناشوییش تعادل ایجاد کنه که هم به کارش برسه هم به زندگی شخصیش؟

خب تا وقتی تو موقعیتش قرار نگیریم نمیشه درست جواب داد؛ (2263).gif

مثلا اگه قراره تو یک شرکت مهندسی کار کنیم؛ بستگی داره ساعت کارش کی باشه؛ (2367).gif

زمانی که کارورزی شرکت میرفتم؛ 9 تا 13 و دوباره 5 تا 8 ساعات کاریشون بود؛

خیلی هم زندگی یک خانوم معمار متفاوت نیست ؛همه چیز با یه برنامه ریزی درست حل میشه؛

من یه خانوم خانه دار میشناسم که تا ساعت 1 بعد از ظهر میخوابه؛ تا 2 ناهار درست میکنه؛....

حالا یک خانوم معمار : صبح میره سر کار؛ 1 میاد خونه ؛تا 2 ناهار آماده میکنه ؛....... (2343).gif

معماری تو دوران دانشجویی وقت گیره؛ فک نکنم دیگه بعد این دوران خیلی با رشته های دیگه فرق داشته باشه

توصیه میکنم تو کارای خونه به خانومش کمک کنه ؛ وقتی خانومه خستست ؛محیط خونه رو براش آروم کنه ؛ ....(279).gif

لینک به دیدگاه

من رشتم معماری نیس پس نظریم که میدم ممکن اشتباه باشه (البته با اجازه دوستای معمار)

اینکه شغل همسر(خانوم) چی باشه فک نکنم تاثیر مهمی تو زندگیش بزاره نه اینکه تاثیر نداشته باشه ها منظورم تاثیر زیاده!

خب هر کسی که شاغل طبیعتا یه برنامه ریزی خاصی نسبت به کار و زندگی و ...داره.

و ممکن ساعاتی رو در خونه نباشه و یا حتی اگه باشه ذهنش همچنان درگیر کارش باشه( که بنظر من اصلا صحیح نیس چه در مورد خانوم ها و چه در مورد اقایون)

کسایی که همسرشون مث خودشون معمار به طبع این وضعیت رو بیشتر درک میکنه و اما افراد دیگه باز میتونن با برنامه ریزی دقیق ساعات کاری و...زندگی خوبی داشته باشن بدون هیچ مشکلی از این نظر!

لینک به دیدگاه
خب تا وقتی تو موقعیتش قرار نگیریم نمیشه درست جواب داد؛ (2263).gif

مثلا اگه قراره تو یک شرکت مهندسی کار کنیم؛ بستگی داره ساعت کارش کی باشه؛ (2367).gif

زمانی که کارورزی شرکت میرفتم؛ 9 تا 13 و دوباره 5 تا 8 ساعات کاریشون بود؛

خیلی هم زندگی یک خانوم معمار متفاوت نیست ؛همه چیز با یه برنامه ریزی درست حل میشه؛

من یه خانوم خانه دار میشناسم که تا ساعت 1 بعد از ظهر میخوابه؛ تا 2 ناهار درست میکنه؛....

حالا یک خانوم معمار : صبح میره سر کار؛ 1 میاد خونه ؛تا 2 ناهار آماده میکنه ؛....... (2343).gif

معماری تو دوران دانشجویی وقت گیره؛ فک نکنم دیگه بعد این دوران خیلی با رشته های دیگه فرق داشته باشه

توصیه میکنم تو کارای خونه به خانومش کمک کنه ؛ وقتی خانومه خستست ؛محیط خونه رو براش آروم کنه ؛ ....(279).gif

یعنی توخونه کار نمیاره؟وهمه کارهاش فقط تو ساعات کاری وشرکت انجام میشه؟گمان نکنم :ws52:

لینک به دیدگاه

اوه اوه اوه

اقا این زنبیل من اینجا باشه تا بیام مفصل حرف دارم ....

اقا ما زندگی نداریم :w000:

من کلی دعوا دارم

سر فرصت میام میگم همشو :w000:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
یعنی توخونه کار نمیاره؟وهمه کارهاش فقط تو ساعات کاری وشرکت انجام میشه؟گمان نکنم :ws52:

خب بستگی به کار داره؛ کار واسه شرکته دیگه،چرا خونه بیاره (279).gif

کار کجا بود حالا؛ :sigh:

لینک به دیدگاه

اول اینکه نمی دونم چرا یه خانوم معمار رو از بقیه خانوما جدا کردین؟ یه خانوم می تونه هر رشته ای خونده باشه و مشغله کاریش هم زیاد باشه. موافقم با ونوس که بعد از تموم شدن درس، دیگه شرایط مثل دوران دانشجویی سخت و با فشار زیاد نیست.

یه برنامه ریزی خوب و قاطی نکردن مطائل کار با زندگی مشترک. و البته مهم تر از اون همکاری که همسر خانوم باهاش داره می تونه شرایط رو عادی و خوب نگه داره.

همونطور که گفتم همکاری لازم رو داشته باشه...ممکنه گاهی کار طراحی یا هر چیزی آدمو خسته و کلافه کنه.همین شرایط رو درک کنه :ws3:

لینک به دیدگاه

راستش از بین استادامون چه زن چه مرد هیچکدوم زندگی درستی نداشتن

یا کلا مجرد بودن یا طلاق گرفته بودن

یه استادمون می گفت معمارا مغرورن اینه که زندگی کردن باهاشون کمی سخته کلا هنریا چون تو کارشون خلق کردن و ایناس مغرور می شن باید کمی درکشون کنین!

خوب حالا به عنوان یه معمار که کمی هم کار کردم فکر می کنم اول باید کمی متواضع باشم:دی بعدم با یه برنامه ریزی خوب می شه زندگی خوب داشت این همه آدم کار می کنن ما هم یکیش... البته به شرط اینکه کارو خونه نبرم...تو معماری این کار زیاده معمولا یه عالمه کارم با خودت میاری خونه!

توصیه م به آقایون اینه که کمی خانومشونو درک کنن در هر شغل و مسلکی که باشه کمی هم توی کارای خونه کمکش کنن همین

زندگی نمی تونه زیاد سخت باشه...

لینک به دیدگاه
اول اینکه نمی دونم چرا یه خانوم معمار رو از بقیه خانوما جدا کردین؟

هاتف از غیب رسید:ws3:

اوه اوه اوه

اقا این زنبیل من اینجا باشه تا بیام مفصل حرف دارم ....

اقا ما زندگی نداریم :w000:

من کلی دعوا دارم

سر فرصت میام میگم همشو :w000:

لینک به دیدگاه

من به عنوان یه غیر معمار نظر میدم.:w16:

خانوما کلا خیلی خیلی بیشتر از آقایون به جزئیات اهمیت میدن( جزئیاتی که حتی شاد اقایون متوجهش نباشن)

و معمارها خیلی بیشتر از افراد غیر معمار به جزئیات اهمیت میدن.

حالا خودتون حساب کنید یه خانوم معمار چقدر میتونه جزئی نگر باشه.

برای خود من کار بایه فرد جزئی نگر خیلی سخته! البته زندگی رو نمیدونم.:ws37:

لینک به دیدگاه

البته منم خیلی با این رشته و گرایش هاش اشنا نیستم اما

در مورد ازدواج: تو بخواه خدا خودش درست میکنه:w02:

در مورد زندگی با همسر معمار فکر کنم باید به جزییات بیشتر توجه کنید چون احتمالا هی ازت ایراد میگیره:icon_pf (34):

البته مزایاش اینه کنه اگه شما یه شوهر پایه ای تو کارها باشید میتونید باهم روی منزل مسکونیتون کار کنید و اثار جالبی خلق کنید:w16:

لینک به دیدگاه

اولش که سوالو خوندم یه کم برام مبهم بود ، که خب چرا فقط این مشکلو واسه خانومای معمار مطرح کردی ، خیلی رشته های دیگه هم هستن که ممکنه از این مشکلا ایجاد کنن ، مثل پزشکی ، پرستاری ، یا هر رشته ای که شیفت وایستادن داشته باشه ، اما خب یه بار دیگه که متنتو خوندم جواب سوالمو گرفتم ، درسته ، الان خیلی از دخترا عشق معماری ن :w16:

.

خب من معمار نیستم ، اما ( جدا از کری خوندنای دوستانه و شوخی های رقابتی ) شرایطمون خیلی شبیه همه .

.

خانومای معمار یا شهرساز ، اصولا خیلی جزیی نگرن ( همونی که مینا گفت ) ، یعنی همه چیزو می بینن ، به همه چیز کار دارن و توجهشون کلا زیاده . علاوه بر این ، احتمال اینکه اعصابشون خرد باشه خیلیه :ws3: خب طبیعی هم هس دیگه ، شما ها هم اگه بودین ، یه ساعت سر یه کاری بودین بعد با یه خط فسقلی کل کارتون می رفت رو هوا ، اعصاب نمی موند براوتن که !

.

واسه همین ، فک میکنم طرف مقابل یه همچین آدمی باید خیلی سطح درکش بالا باشه :ws37:

کار سختی هم نیستا ، :ws3: فقط نباید اهل گیر دادن باشه ، همین :ws3:

.

البته خب همیشه توی هر زندگی ای هر دو باید مراعات همدیگرو بکنن ، اگه یکی بخواد همش مراعات کنه بالاخره گندش درمیاد :ws3:

در کل فک میکنم یه معمار بهتره با یه معمار ازدواج کنه ، یا نهایتا یه شهرساز ، یا یه مهندس عمران :ws52: یه چیزی تو همین مایه ها :ws37:

لینک به دیدگاه

خانوما کلا دقیق هستن و طبع حساسی دارن تو یه خانوم معمار هم این موارد دوزش بیشتره:ws3:

با ونوس موافقم که معمولا دوران دانشجویی ادم خیلی پر کاره ،من الان خودم تنها تفریحم نته اونم چون با کامی کار میکنم میشه گفت اصلا وقت بیرون رفتن با خونواده رو ندارم

خودم با ساعت کار ی زیاد برای یه خانوم موافق نیستم ،اما خب ادم میتونه با یه برنامه درست به همه چی برسه:w16:

لینک به دیدگاه

خوشبختیشون مولتی خوشبختی میشه...

حالا آقایون معمار از لحاظ مشکلات بی مشکلن...فقط خانوماشون مشکل اداره زندگی دارن؟:ws52:

همچین مشکلی رو پرستار و دکتر و بازیگر و خیلی از مشاغل دارن...

چه آقای خوشبختی...

توصیه برای این آقا ندارم...برای همست...درک متقابل از علایق؛برنامه های حال و آینده و اهداف و نوع زندگی داشته باشن...

ضمن این که با هم از نظر مذهبی و سیاسی مچ باشن این خیلی مهمه...:ws3:

نترسید بابا خانومهای معمار هم مثل بقیه میرن سرکار تازه 7 صبح هم نمیرن 9 میرن...3 هم میان خونه...البته بستگی به نوع کار هم داره...ولی اکثرن همین شکلیه....اول باید تکلیف خودشون رو با کار خانومشون مشخص کنه...

مگر این که با زاها حدید ازدواج کنی که مدام درگیر پروژه و کنفرانس باشه...:ws37:

تو بقیه مسائل چیزی جز خوشبختی کامل نصیبتون نشده...:whistle:

لینک به دیدگاه

سلام :ws3:

این دومین تاپیک مخصوص معماران و زندگیشونه...بسی مشعوف میشم میبینم کلا معمارا تکن :w02:

سوای همه شوخیا ولی زندگی با یه معمار چه مرد و چه زن درک زیادی از طرف مقابل رو میطلبه

حالا اگه خانوم معمار باشن خب بیشتر اونم به خاطر روحیه حساس تره

درک به خاطر روحیاتشون...معمارا روی کاراشون حتی اگه خیلی کوچیک باشه خیلی ذوق و شوق دارن و دوست دارن همونقدر که خودشون از کارشون سر ذوق میان بقیه هم همین حس رو داشته باشن

مثلا من به شخصه وقتی کلی میشینم پای یه کاری تهش یهو مامان یا داداشم بیاد بگه خب که چی! این چیه! یه حالتی میشم ... حالا بخوام فرض کنم مثلا همسرم همچین حسی نسبت به کارام بهم بده...:icon_razz:

یا مثلا خیلی چیزا رو با یه دید دیگه بهش نگاه میکنن...حتی مثلا یه فیلم رو...جزیی تر نگاه میکنن...حالا وسط این همه ذوق یه نگاه سرد مثه همون خب که چی! یا حوصله داریا....:icon_razz:

من به نظرم اگه آدما با سلایق و علایق نزدیک به هم و مشترک کنار هم باشن اینجور مشکلات کمتر پیش میاد...سلایق مشترک و درک خیلی بالا

اونم که پرسیدین زندگی با خانوم معمار شاغل، باید بگم که زندگی با یه معمار دانشجو خیلی خیلی سخت تر از معمار شاغله

همه اونایی که معماری خوندن طراح نمیشن که بخوان زیاد درگیر کاراشون بشن...به قول هدا همه زاها حدید نمیشن که!

خلاصه سعادتیه :w02:

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر من بايد خانم ها دنبال شغلي برن كه هم بتونن به خونه داريشون و هم به شغل بيرونش رسيدگي كنن

خانم هاي معمار به نظر من بايد با اقايون معمار ازدواج كنن و پروژه هاشون رو طوري بردارن كه بيشتر كنار هم باشن

من خودم شاغل هستم نميرسم ....خدارو شكر هنوز مسئوليتي هم ندارم تو خونه هم فقط مادرم كار ميكنه از سر كار مياد مي ره سراغ اشپزخونه... من بعد از مدرسه اونقدر خسته هستم كه به سختي خودم رو مي تونم جمع و جور كنم ...براي رفع خستگي فقط مي خوابم...من فقط يه شيف تو خونه نيستم ...وضعم اين طوريه ...خدا به داد خانم هايي برسه كه تمام طول روز بيرون از خونه هستن

لینک به دیدگاه

یکی از بزرگترین مزایاش اینه که شوهرامون مستقل می شن...:ws3:

چند شب پیش من تحویل پروژه داشتم...دیدم شوهرم اومده با یا قابلمه و یه گونی پرنج...میگه: مهناز اینا رو چیکار کنم...برنج بپزم؟ :hanghead:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...