رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

یکی از بزرگترین مزایاش اینه که شوهرامون مستقل می شن...:ws3:

چند شب پیش من تحویل پروژه داشتم...دیدم شوهرم اومده با یا قابلمه و یه گونی پرنج...میگه: مهناز اینا رو چیکار کنم...برنج بپزم؟ :hanghead:

:ws28::ws28:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 52
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اول اینکه نمی دونم چرا یه خانوم معمار رو از بقیه خانوما جدا کردین؟ یه خانوم می تونه هر رشته ای خونده باشه و مشغله کاریش هم زیاد باشه.

دلایلی که خانومهای معمار رو جدا کردم از سایرخانومهای شاغل اینه که :

1. هیچ شغلی غیر از این تیپ مشاغل(گرافیستهاهم همینطور هستند)ازشغلشون چیزی خونه نمیارن مثلا یه پرستار بیمارشو میاره خونه؟
  2. گرایش شدیددخترها به این رشته درسی
  3. ساعات کاری نامشخص وزیاد

موافقم با ونوس که بعد از تموم شدن درس، دیگه شرایط مثل دوران دانشجویی سخت و با فشار زیاد نیست.

به این قضیه فکرنکرده بودمicon_pf (34).gif

یه برنامه ریزی خوب و قاطی نکردن مسائل کار با زندگی مشترک. و البته مهم تر از اون همکاری که همسر خانوم باهاش داره می تونه شرایط رو عادی و خوب نگه داره.

خوب مشکل اصلی همین مورد هست دیگه:w74:

اغلب معمارها به اقتضای شغلشون نمیتونند قاطی نکنند:banel_smiley_4:

خوشبختیشون مولتی خوشبختی میشه...

w58.gifتا تعریف شما از خوشبختی چی باشه؟w58.gif

چه چیزی باعث میشه چنین فکری داشته باشید که ازدواج با یه خانوم معمعار مولتی خوشبختی میاره؟از خودم نظر نخواهید چون نمیدونمicon_pf (34).gif

حالا آقایون معمار از لحاظ مشکلات بی مشکلن...فقط خانوماشون مشکل اداره زندگی دارن؟:ws52:

خوب اول اینکه آقا وظیفه اشه کار کنه وکار مرد جزءلاینفک وجود مردان هست وهنگامی هم که به خواستگاری میره هیچ کس نمیگه شغل خانوم چیه وباید اصلا شاغل باشه ودرآمدش چنده؟اما مرد مهمترین واولین ملاک برای انتخاب شدن شغل ودرآمدش هست که درآمد بالاتر میزان بالاتری از کار رو میطلبه واین شرایط معمولا از همون اول حتی تو دوران نامزدی مشخصه.

همچین مشکلی رو پرستار و دکتر و بازیگر و خیلی از مشاغل دارن...

بله اما کمتر این مشاغل بعدساعت کاری بازم کار دارند:banel_smiley_4:

نترسید بابا خانومهای معمار هم مثل بقیه میرن سرکار تازه 7 صبح هم نمیرن 9 میرن...3 هم میان خونه...البته بستگی به نوع کار هم داره...ولی اکثرن همین شکلیه....اول باید تکلیف خودشون رو با کار خانومشون مشخص کنه...

خوب بینید اول درموردساعت کاری اگه اینجوری که گفتید باشه که خیلی خوبه اما اکثرا کارهای عقب مونده شون رو میارن خونه از ساعات زندگی شون برای کارشون میزنند....غیرازاینه؟

دوم اینکه مسلما تا وقتی شغل یه فرد مشخص نباشه ودر شرایط قرارنگیره نمیتونه قول بده که کارش وزندگیش در هم دخیل نمیشن وتا وقتی شغل خانوم زندگی شو مختل نکنه هیچ شوهری با کار خانوم مخالف نیست:a030:

:banel_smiley_4:

همسر ایشونم تا جایی که من می دونم دانشجوی معماری هستن .خب ما که می گیم دانشجوی معماری خواب و خوراک نداره ...:banel_smiley_4:.:w02:

بله اینو میدونستمicon_razz.gif

لینک به دیدگاه

وا ! چرا چشم غره می زنی آقا پیمان :ws3:

منظور من از قاطی نکردن مسائل کار با زندگی ، این بود که اگر هم خانوم مجبور بشه کارشو ببره خونه(هیچ بعید نیست ) ، بتونه این مساله رو مدیریت کنه.یعنی نشینه همش پای کاراش و نسبت به همسر یا شاید بچه ش بی توجه بشه...مثلا ساعتهایی که همسرش خوابه یا بیرونه ، به کاراشو انجام بده، که وقتی همسرش هم خونس ، بتونن اون ساعتهارو با هم باشن...

البته اینو می دونم که وقتی درگیر پروژه های معماری بشیم، دیگه متوجه گذر زمان نیستیم یهو می بینیم چندساعت گذشته icon_pf (34).gif

به هر حال الان که تو شرایطش نیستم اما امیدوارم بتونم برنامه ریزی کنم که نه به کارم لطمه وارد بشه نه زندگی مشترکم...(البته بازم تاکید میکنم که همکاری و درک همسر خیلی مهمه)

اصلا حالا کو کارررررررررررررر TAEL_SmileyCenter_Misc (305).gif

لینک به دیدگاه

یه موضوع دیگه ! شما اولش گفتین بحث رو سمت تعصبات جنسیتی نکشونیم .ولی یه موضوعی بگم...خیلی از آقایون هم یه سری از کارهای اداریشون رو میارن خونه انجام بدن . یعنی این مساله فقط در مورد خانومهایی که معماری یا گرافیک و ..می خونن نیست. الان دیگه اون دوره ها نیست که همه کارهای خونه پای خانوم باشه و اقا همه چیز براش حاضر و آماده ! پس وقتی یه آقا هم مسائل کاری شو وارد خونه کنه، همونقدر ( یا یه کوچولو کمتر ! ) میتونه مشکل ساز بشه که یه خانوم این کارو می کنه..امیدوارم منظورمو رسونده باشم5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه

مامان من معماره...با اينكه خيلي رشتشو دوس داره و تو خونه كار هم مي كنه ولي از زندگيش چيزي كم نذاشته!

تا همين چندسال پيشم ميرفت سركار

معماري يه چيز مثل موسيقيه...يه هنره...آرامش بخشه واسه كسي كه اهلش باشه

هنر هم هيچوقت جلوي زندگي رو نميگيره!!

لینک به دیدگاه
  1. هیچ شغلی غیر از این تیپ مشاغل(گرافیستهاهم همینطور هستند)ازشغلشون چیزی خونه نمیارن مثلا یه پرستار بیمارشو میاره خونه؟

والا همسر من برنامه نویس کامپیوتره...عصر که میاد خونه تازه ادامه ی کارای شرکت شروع می شه :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
مامان من معماره...با اينكه خيلي رشتشو دوس داره و تو خونه كار هم مي كنه ولي از زندگيش چيزي كم نذاشته!

تا همين چندسال پيشم ميرفت سركار

معماري يه چيز مثل موسيقيه...يه هنره...آرامش بخشه واسه كسي كه اهلش باشه

هنر هم هيچوقت جلوي زندگي رو نميگيره!!

واااااااااااااای چه خوببببببببببب :girl_in_dreams:

لینک به دیدگاه
اوه اوه اوه

اقا این زنبیل من اینجا باشه تا بیام مفصل حرف دارم ....

اقا ما زندگی نداریم :w000:

من کلی دعوا دارم

سر فرصت میام میگم همشو :w000:

مگه بده دو رشته ای داری فارغ التحصیل می شی؟ از خدات هم باشه :w000:

لینک به دیدگاه
یه موضوع دیگه ! شما اولش گفتین بحث رو سمت تعصبات جنسیتی نکشونیم .ولی یه موضوعی بگم...خیلی از آقایون هم یه سری از کارهای اداریشون رو میارن خونه انجام بدن . یعنی این مساله فقط در مورد خانومهایی که معماری یا گرافیک و ..می خونن نیست. الان دیگه اون دوره ها نیست که همه کارهای خونه پای خانوم باشه و اقا همه چیز براش حاضر و آماده ! پس وقتی یه آقا هم مسائل کاری شو وارد خونه کنه، همونقدر ( یا یه کوچولو کمتر ! ) میتونه مشکل ساز بشه که یه خانوم این کارو می کنه..امیدوارم منظورمو رسونده باشم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

والا همسر من برنامه نویس کامپیوتره...عصر که میاد خونه تازه ادامه ی کارای شرکت شروع می شه :banel_smiley_4:

حق باشماست.:a030:..در بین آقایان هم بسیار زیاد اتفاقا داریم که زندگی شو فدای کارش میکنه اینو قبول دارم و به شما حق میدهم که شاکی باشید....:icon_gol::w16:

زندگی مشترک هست یعنی قطعا هر ایراد و اشتباهی دوسر داره که باید از هر دو جهت مورد ارزیابی قراربگیره.

اما فعلا بیشتر نوک پیکان به سمت بانوانی ست که زندگی شون رو فدای کار میکنند با توجه به اینکه کسی اصلا از زن توقع کار نداره شاید بگید توقع نیست ومیل شخصیشه درسته :w16:اما کار واسه مرد میل شخصی نیست چیزی که این دو رو از هم تمیز میده همین مسئله هست که اگه مرد مجبوره گاهی زندگی شو فدای کارش کنه چون تمام بار زندگی گردن مرد هست وزن ذاتا دوست نداره به مردی تکیه کنه که واسه زندگیش کم میذاره یا نمیتونه به خواسته های مالی زن پاسخ بده حتی اگه ابرازنکنه نمیتونه درصدد مقایسه بر نیاد.پس گاهی مردان مجبورند واسه جبران کمبودهای مالی درزندگی گاهی مسائل شغلی شو با زندگیش دخیل کنه نمیگم کار درستی میکنه ونمیخوام تأیید کنم اما یه مرد خیلی واسه اش سنگینه نتونه از پس مخارج زندگیش بربیاد این غرور رو مردهای ایرانی مخصوصا زیاددارند شاید استثنا باشه کسانی که این رگه هارو ندارن اما نمیشه استثنائات رو در کل تعمیم داد:a030:

لینک به دیدگاه
حق باشماست.:a030:..در بین آقایان هم بسیار زیاد اتفاقا داریم که زندگی شو فدای کارش میکنه اینو قبول دارم و به شما حق میدهم که شاکی باشید....:icon_gol::w16:

زندگی مشترک هست یعنی قطعا هر ایراد و اشتباهی دوسر داره که باید از هر دو جهت مورد ارزیابی قراربگیره.

اما فعلا بیشتر نوک پیکان به سمت بانوانی ست که زندگی شون رو فدای کار میکنند با توجه به اینکه کسی اصلا از زن توقع کار نداره شاید بگید توقع نیست ومیل شخصیشه درسته :w16:اما کار واسه مرد میل شخصی نیست چیزی که این دو رو از هم تمیز میده همین مسئله هست که اگه مرد مجبوره گاهی زندگی شو فدای کارش کنه چون تمام بار زندگی گردن مرد هست وزن ذاتا دوست نداره به مردی تکیه کنه که واسه زندگیش کم میذاره یا نمیتونه به خواسته های مالی زن پاسخ بده حتی اگه ابرازنکنه نمیتونه درصدد مقایسه بر نیاد.پس گاهی مردان مجبورند واسه جبران کمبودهای مالی درزندگی گاهی مسائل شغلی شو با زندگیش دخیل کنه نمیگم کار درستی میکنه ونمیخوام تأیید کنم اما یه مرد خیلی واسه اش سنگینه نتونه از پس مخارج زندگیش بربیاد این غرور رو مردهای ایرانی مخصوصا زیاددارند شاید استثنا باشه کسانی که این رگه هارو ندارن اما نمیشه استثنائات رو در کل تعمیم داد:a030:

ما فقط به فکر استقلال همسرانمون هستیم :ws3:

اگه زندگی مشترکه همه چی باید مشترک باشه...همکاری مهمه...نه اینکه چون مرد بیرون از خونه کار می کنه بیاد خونه و بشینه جلوی تلویزیون....

با اون جمله ای که قرمز کردم هم موافقم...

اما خب به نظر من همکاری مهمه...

مگه یه زن چقدر جون داره که هم کار بیرون رو انجام بده و هم کار خونه رو تمام و کمال انجتم بده؟

فکر کنید خانوم خونه باید 1 ماه بره ماموریت خارج از کشور...اون موقع آقایون چیکار می کنن؟ همش غذای بیرون که نمی شه...می شه؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

بازم مجبورم بگم الان دیگه زندگی جوری شده که هم مرد و هم زن باید کار کنند.باید !

یعنی هر دو مجبورند کار کنن تا چرخ زندگی بچرخه..واقعا الان دختر و پسری هستن که تازه ازدواج کرده باشن و فقط با حقوق مرد بتونن زندگی کنن؟؟:banel_smiley_4:

پس الان و در زمان حاضر این مسئولیت به عده هم مرده و هم زن ! (اینو قبول دارم که غرور اقایون اجازه نمی ده زیاد متکی به حقوق خانومشون باشن و این رو مسئولیت خودشون می دونن) اما واقعا الان دیگه خانوما هم می دونن که با یه حقوق نمی شه زندگی کرد...و یه خانوم تحصیل کرده هم به اندازه اقایون این حس مسئولیت رو داره.:a030:

لینک به دیدگاه

مزایا و معایب همسر معمار...

مزایا :

اگه بتونه پول در بیاره اونم پول هنگفت خوبه!

اگه واقعا تو شتش استاد باشه بازم خوبه به هرحال یه چیزایی هم ازش یاد میگیریم. :hanghead:

اگه این رشته تو اشپزیش تاثیر مثبت بزاره خوبه

معایب :

اگه دانشجو باشه و یا بخواد ادامه تحصیل بده اونوقت قرار باشه همسر خرج تحصیلش رو بده واقعا مشکل سازه...

اگه قرار باشه به بهانه کار همش همسرش رو تنها بزاره بازم فایده نداره! پس کی شام و ناهار درست کنه و به بچه برسه؟ :banel_smiley_4:

اگه قرار باشه تو دکوراسیون خونه همش دست ببره و بهونه بیاره که این خوبه و اون بده و فلان چیز قدیمی شده و فلان چیز مده باز اعصاب خورد کن میشه...

اگه تو اشپزیش تاثیر منفی بزاره که خیلی بده...

کامل و دقیق... :w02:

لینک به دیدگاه

مزایا :

اگه واقعا تو شتش استاد باشه بازم خوبه به هرحال یه چیزایی هم ازش یاد میگیریم. :hanghead:

معایب :

اگه دانشجو باشه و یا بخواد ادامه تحصیل بده اونوقت قرار باشه همسر خرج تحصیلش رو بده واقعا مشکل سازه...

اگه قرار باشه به بهانه کار همش همسرش رو تنها بزاره بازم فایده نداره! پس کی شام و ناهار درست کنه و به بچه برسه؟ :banel_smiley_4:

اگه قرار باشه تو دکوراسیون خونه همش دست ببره و بهونه بیاره که این خوبه و اون بده و فلان چیز قدیمی شده و فلان چیز مده باز اعصاب خورد کن میشه...

:banel_smiley_4::banel_smiley_4::banel_smiley_4:

ینی چی بگم!!!!

لینک به دیدگاه

مزایا :

معایب :

می خوای شما خانوم معمارو فراموش کن اصلا ... با این مزایا و معایب گفتنت :w02:

لینک به دیدگاه
می خوای شما خانوم معمارو فراموش کن اصلا ... با این مزایا و معایب گفتنت :w02:

نه خب شایدم یکی پیدا بشه مزایاشو داشته باشه معایبم نداشته باشه... :whistle:

:banel_smiley_4::banel_smiley_4::banel_smiley_4:

ینی چی بگم!!!!

خب من راستشو گفتم دیگه نخواستم خالی ببندم که

باید همه جوره حواستون به شکم اقایون باشه... :whistle:

لینک به دیدگاه
ما فقط به فکر استقلال همسرانمون هستیم :ws3:

اگه زندگی مشترکه همه چی باید مشترک باشه...همکاری مهمه...نه اینکه چون مرد بیرون از خونه کار می کنه بیاد خونه و بشینه جلوی تلویزیون....

با اون جمله ای که قرمز کردم هم موافقم...

اما خب به نظر من همکاری مهمه...

مگه یه زن چقدر جون داره که هم کار بیرون رو انجام بده و هم کار خونه رو تمام و کمال انجتم بده؟

فکر کنید خانوم خونه باید 1 ماه بره ماموریت خارج از کشور...اون موقع آقایون چیکار می کنن؟ همش غذای بیرون که نمی شه...می شه؟:banel_smiley_4:

ای بابا..کسی از زنان انتظار نداره کار کنند اما از مردان انتظار دارند فرض کنید یه مرد چند روز نره سرکار به این یهانه که کارهای خونه مونده یا میخوام کارهای خونه رو انجام بدم آیا برای شما قابل هضمه؟:banel_smiley_4:

خوب شما ندارید ما مردها هم نداریم مگه یه مرد چقدر جون داره که هم کار بیرون رو انجام بده و هم کار خونه رو تمام و کمال انجام بده؟

بازم مجبورم بگم الان دیگه زندگی جوری شده که هم مرد و هم زن باید کار کنند.باید !

یعنی هر دو مجبورند کار کنن تا چرخ زندگی بچرخه..واقعا الان دختر و پسری هستن که تازه ازدواج کرده باشن و فقط با حقوق مرد بتونن زندگی کنن؟؟:banel_smiley_4:

پس الان و در زمان حاضر این مسئولیت به عده هم مرده و هم زن ! (اینو قبول دارم که غرور اقایون اجازه نمی ده زیاد متکی به حقوق خانومشون باشن و این رو مسئولیت خودشون می دونن) اما واقعا الان دیگه خانوما هم می دونن که با یه حقوق نمی شه زندگی کرد...و یه خانوم تحصیل کرده هم به اندازه اقایون این حس مسئولیت رو داره.:a030:

قبول اما اینو هم قبول دارید که یه سری مسئولیتها هست که گردن زنه وهیچ کس وهیچ چیز دیگه نمیتونه جای خالی اونو واسه مردها پر کنه؟مثل آرامشی که حضور زن درخانه وبودن کنار مرد به مرد القا میشه ویا اینکه یه استقبال گرم وهمراه لبخندی ساده میتونه تمام خستگیهای یه مرد رو ازش بگیره؟

مزایا :

معایب :

حامد:w74:

آبروی مردها رو که بردی عزیزicon_pf%20(34).gif

دیگه اینقدرهم شکم پرست نیستند مردهاTAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

لینک به دیدگاه
دیگه اینقدرهم شکم پرست نیستند مردها

هستید...شدید...مرسی حامد :ws3:

خوب شما ندارید ما مردها هم نداریم مگه یه مرد چقدر جون داره که هم کار بیرون رو انجام بده و هم کار خونه رو تمام و کمال انجام بده؟

تمام و کمال که نه...ولی یه بخشیش آرههههههههههه :w02:

لینک به دیدگاه
ای بابا..کسی از زنان انتظار نداره کار کنند اما از مردان انتظار دارند فرض کنید یه مرد چند روز نره سرکار به این یهانه که کارهای خونه مونده یا میخوام کارهای خونه رو انجام بدم آیا برای شما قابل هضمه؟:banel_smiley_4:

قبول اما اینو هم قبول دارید که یه سری مسئولیتها هست که گردن زنه وهیچ کس وهیچ چیز دیگه نمیتونه جای خالی اونو واسه مردها پر کنه؟مثل آرامشی که حضور زن درخانه وبودن کنار مرد به مرد القا میشه ویا اینکه یه استقبال گرم وهمراه لبخندی ساده میتونه تمام خستگیهای یه مرد رو ازش بگیره؟

حامد:w74:

آبروی مردها رو که بردی عزیزicon_pf%20%2834%29.gif

دیگه اینقدرهم شکم پرست نیستند مردهاTAEL_SmileyCenter_Misc%20%28305%29.gif

بابا منظورم شکم پرستی نبود که

یه خورده درجشو بیار پایین...

هستید...شدید...مرسی حامد :ws3:

تمام و کمال که نه...ولی یه بخشیش آرههههههههههه :w02:

مخلصیم آبجی ولی اشتباه برداشت کردید... :whistle:

:w02:

لینک به دیدگاه

آره صد در صد قبول دارم.واسه همینه که می گم با یه برنامه ریزی خوب می شه همه چی رو در جای خودش قرار داد....

اما منظور من بیشتر کار خونه و کار بیرون بودا.این چیزی که شما مثال زدین بیشتر جنبه روانی داشت.

اگه هم یه وقت خانوم کارش بیشتر طول بشکه و همسزش با یه لبخند بیاد دم در استقبالش ، خستگی خانوم هم از تنش در می ره :w02:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...