رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

8 و 9 اسفند «من خود آن سيزده ام» منتشر مي شود

1361021250.jpg

پس از جلسه امروز صبح شركت توزيع و پخش آلبوم جديد محسن چاوشي، سرانجام تاريخ انتشار اين آلبوم مشخص شد و 8 و 9 اسفند به عنوان تاريخ نهايي توزيع اين اثر تعيين گرديد.

محسن چاوشي در اين باره گفت : « 8 و 9 اسفند آلبوم وارد بازار خواهد شد و اگر اتفاق خاصي در اين بين رخ ندهد بالاخره «من خود آن سيزده ام» بعد از پنج سال انتظار در بازار موسيقي كشور منتشر خواهد شد.»

چاوشي همچنين درباره حواشي بوجود آمده دو روز گذشته درباره شيطنت يكي از اپراتورهاي تلفن همراه گفت :‌«بهتر است ديگر به اين موضوع پرداخته نشود. اين آلبوم به اندازه كافي حاشيه داشته و ديگر دلم نمي خواهد اين حواشي به خود آلبوم لطمه بزند.»

گفتني ست اپراتوري كه بخش هايي از قطعات آلبوم جديد چاوشي را در اقدامي غير حرفه اي منتشر كرده بود.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • پاسخ 403
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

fcu0ttva051ovfm2me.jpg

به نقل از شرکت ایران گام آلبوم دیگه میرم بعد از چند سال انتظار بالاخره با مجوز وزارت ارشاد روانه ی بازار شد.

«دیگه میرم» با صدای «مجید خراطها» منتشر شد

موسیقی ما – بهمن بابازاده: نخستین آلبوم رسمی «مجید خراطها» از صبح امروز به صورت همزمان در سراسر کشور منتشر شد.این آلبوم «دیگه میرم» نام دارد و گلچینی از قطعات پرخاطره قدیمی و آثار جدید این خواننده است که از سوی شرکت «ایران گام» و «پیام کاست» در بازار موسیقی کشور منتشر شده است.

این آلبوم در 14 قطعه با نام های : «تو غصه منو نخور، بلا تکلیف، دار و ندار، دیگه میرم، حلقه، تغییر کردی، نگران، بهونه، منو ببخش، تو عوض شدی، مسافر، تو آزادی، اشتباه کردم، خدانگهدار» منتشر شده است که ترانه ها و آهنگسازی کل قطعات (به جز قطعه «نگران») را خود «مجید خراطها» سروده و ساخته و در بخش تنظیم نیز مجید لطفی، مجید الماسی و سید سروش طباطبایی این خواننده را همراهی نموده اند.

نکته عجیب آلبوم کاور آن است که مشخصا بدون هیچگونه خلاقیت ای تهیه و طراحی شده و ماجرای کاور این آلبوم زمانی جالب تر می شود که به دلیل نوع چاپ اش هیچکدام از اسامی نوازنده های این اثر قابل خواندن نیست!

گفتنی ست این خواننده قرار است نخستین اجرای زنده اش را در روز 25 اسفند در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی به همت موسسه فرهنگی هنری «سلفا» بروی صحنه ببرد.

مثل همیشه از دوستداران موسیقی کشور انتظار می رود که جهت حمایت از حقوق مولف این آلبوم، اثر این خواننده را به صورت «اورجینال» تهیه نمایند.

لینک به دیدگاه

((نوروز)) قطعه جدید «کوروش یغمایی» پس از سال‌ها منتشر شد

bf1741fe27f3aa6d74fe853d8defe946.jpg

کوروش یغمایی پس از سال‌ها دوری، با انتشار یک قطعه در آستانه نوروز، به دیدار دوستدارانش رفت. این قطعه «نوروز» نام دارد و شب گذشته در سایت رسمی این خواننده منتشر شد تا تب و تاب عجیبی در بین دوستداران این هنرمند بوجود بیاید.

خواننده قطعه پرخاطره «گل یخ» چندی پیش نیز در گفتگو با مجله «بیلبورد» خبر از برخی فعالیت‌های جدید در داخل کشور داده بود.

به کوروش یغمایی لقب پدر و سلطان راک ایران داده شده‌ است. کوروش یغمایی موسیقی راک را همگام با بانیان این نوع موسیقی در جهان یعنی گروه‌های رولینگ استونز و بیتلز وارد ایران کرد و موسیقی راک ایرانی را بنیان نهاد.

جدید‌ترین قطعه این هنرمند نامی کشور را که به نوعی عیدی او به دوستدارانش است را از لینک زیر میتوانید دانلود کنید:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مصاحبه ی کوروش یغمایی با مجله بیلبورد را در ادامه این پست میتوانید بخوانید :

کوروش یغمایی: هرچه که ما ایرانیان داریم از موسیقیِ فولکلوریکمان می‌آید

کوروش یغمایی خواننده راک ایرانی که سالهاست می‌خواهد آلبومی با عنوان «ملک جمشید» را به بازار عرضه کند و هر بار با مشکلاتی روبرو می‌شود در تازه‌ترین گفتگویش که با مجله انگلیسی «بیلبورد» انجام شده نکات جالبی را درباره اوضاع و احوال فعلی‌اش بیان کرده است. مجله «بیلبورد»، یک هفته نامه تخصصی موسیقی است که در دنیا شهرت دارد. توجه ویژه این مجله به صنعت موسیقی و ستاره‌های موسیقی در سراسر دنیا، باعث شده بعد از سال‌ها همچنان «بیلبورد» در صدر مجله‌های تخصصی محبوب موسیقی قرار بگیرد. سردبیری این مجله را بیل ورد بر عهده دارد. این مجله با «کورش یغمایی» به عنوان بنیانگذار راک ایرانی گفت‌و‌گو کرده است. ترجمه متن کامل گفتگوی یغمایی را به نقل از سایت شخصی این هنرمند داخلی در ادامه می‌خوانید:

• * رسانه‌های ایرانی و خارجی خبر درگذشت شما را ۲ سال پیش منتشر کردند، جریان چه بود؟

- یکی از بستگان که شاعر (هم) بود بیماری سختی داشت و در بیمارستان بستری بود. از آنجا که فامیل بودیم نام خانوادگی و ظاهرمان بسیار شبیه به هم بود، حتی باوجودی که ایشان از من خیلی مسن‌تر بودند. ایشان از دنیا رفتند و بیمارستان مشخصا» به اشتباه خبر از فوت من داد. «بی‌بی‌سی» و «وی او اِی» من را درگذشته گزارش دادند بدون اینکه زحمتِ گرفتنِ تاییدیه را به خود بدهند. پسر بیچاره و برادرم که در خارج زندگی می‌کنند، بسیار ترسیدند.

• * پدید آوردن ژانر نو در موسیقیِ دهه ۷۰ ایران، چه حسی داشت؟

-آلات موسیقی بسیار سخت بدست می‌آمد. یا نمی‌توانستم پیدایشان کنم یا اصلا موجود نبود. چون آلات موسیقی بسیار گرانقیمت بودند مجبور بودم آن‌ها را اجاره کنم. که بعضا «بعد از اجاره کردن می‌فهمیدم که خراب است. حتی سیمِ گیتار پیدا نمی‌شد. یک بار به استودیو رفتیم و باید کل آهنگ را در یک اجرای همزمان ضبط می‌کردیم، چون پول زیادی نداشتیم. اگر کسی خراب می‌کرد از استودیو تا بیرون دنبالش می‌کردیم.

• * برداشت شما از شرق در برابر غرب چیست؟

-همه راجع به شرق دربرابر غرب و فرهنگهای جداگانه هرکدام حرف می‌زنند. اول اینکه زمین غرب و شرق ندارد و گرد است. این‌ها قرارداد و فرضیاتی است که جوامع برای خود پدید می‌آورند. من با این ایده که غرب در شرق نفوذ کرده موافق نیستم و یا اینکه یکی بر دیگری برتری‌هایی دارد. هند به عنوان نمونه تاثیر زیادی بر موسیقی غرب داشته است. در مورد ایران، سوال این نیست که غرب چگونه بر ایران تاثیر گذاشت؟ ما (ایرانیان) سازهای زیادی ابداع کرده‌ایم که هنوز استفاده می‌شوند. ولی در ‌‌نهایت این موسیقی است، و به (تمام) بشریت تعلق دارد.

• * با نگاهی به گذشته، نقشِ موسیقایی را که بازی کرده‌اید، چگونه می‌بینید؟

- با استفاده از ملودی‌های غربی من گیتار را تبدیل به پایه‌ای از آوایی متمایزِ (اختصاصا») ایرانی کردم، در سطحی که برای مخاطب بین المللی هم جذابیت داشته باشد. من با بدیهه سازی (نوازی) این کار را انجام دادم (به این مهم دست یافتم). برای من موسیقی وقتی ارزشمند است که یک اروپایی، آمریکایی، اسپانیایی و یا حتی یک عرب و یا آفریقایی آهنگی را بشنوند و از آن لذت ببرند، حتی بدون درک (معنی) شعر.

• * بسیاری از دوستان هنرمند شما ایران را ترک کردند، شما چرا ماندید؟

-هر هنرمندی باید تاریخ خود و هویت فرهنگی خود را درک کند. باید حس هویت داشت. عشق من به تاریخ ایران به نوعی بیماری شبیه است. هرچه که ما ایرانیان داریم از موسیقیِ فولکلوریکمان می‌آید. برای ما ایرانیان موسیقی که از هنر آفریده شده و به صورت سنتهای زبانی (سنتی و زبانی-سینه به سینه) به نسلهای بعدی رسیده است. آن‌ها آواهای زیبایی هستند که بر کاغذ پیاده نشدند بلکه از پدر به پسر رسیدند. ازدست دادن هریک از این هنرمندان بمانندِ از دست دادن گنجینه‌ای است که هیچگاه دست یافتنی نیست. اگر از ایران رفته بودم مطمئنم که به نواختن موسیقی بصورت بین المللی می‌پرداختم، اما احتمالا «فارسی اجرا نمی‌کردم.

• * حدودا» مدت‌ها از اجرا یا ضبط (انتشار) کار‌هایتان ممنوع شدید و یک بار مجاز هم بوده‌اید، این وضعیت چگونه است؟

-به نظرم کمتر مردی تاب و تحمل خاموش شدنِ (صدای) کارش، و وارونه شدنِ رویا (آرزو‌ها) یش را داشته باشد. در هیچ کلامی نمی‌گنجد. در این دوران بعضی ازآهنگ‌هایم را با کاست چهارتراک ضبط کردم. خنده دار بود ولی من انجامش دادم. یک پرنده دست آموزخانگی هم که مجازبه پروازنباشد، باگذشت زمان پرواز رافراموش می‌کند. گرچه پرواز بخش جدانشدنی پرنده است و پرنده بدون پرواز پرنده نیست.

لینک به دیدگاه

محسن یگانه اجرایش را در برج میلاد روی صحنه برد

به نام پدر...

yeganeh-%287%29.jpg

محسن یگانه در شبی که خیلی‌ها منتظر بودند او قطعه جدیدش را اجرا کند، در سالن همایش‌های برج میلاد روی صحنه رفت.

این خواننده مثل همیشه با همخوانی طرفدارانش رو به رو شد و قطعات پرطرفداری از جمله: «دوست دارم، گناهی ندارم، نمی‌شه و...» را برای دوستدارانش به اجرا گذاشت و در انتهای برنامه‌اش سرانجام نوبه به اجرای قطعه جدیدش رسید که او قبل از اجرای آن از همه حاضران خواست که اگر او را دوست دارند سکوت کنند و فقط گوش دهند. او از‌‌ همان لحظه که شروع به خواندن کرد مشخصا بغض کرده بود و در اواسط این قطعه که برای پدر شهیدش ساخته بود، چند باری تا آستانه فروریختن و گریه پیش رفت ولی خود را به خوبی کنترل کرد تا اینکه پس از انتهای آن سرانجام اشک از چشمانش جاری شد و گفت: «ببخشید، این بغض ۲۶ ساله من است...». یگانه با گفتن این جمله سالن را ترک کرد تا دوستداران این خواننده با فضایی حسی و چشمانی خیس سالن اجرای برنامه او را ترک کنند.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

هدیه نوروزی بهرام رادان به دوستدارانش : کلیپ تصویری «تو هستی» بهرام رادان منتشر شد

موسیقی ایرانیان – سودا مولائی:

ویدئو کلیپ «تو هستی» از آلبوم «روی دیگر» بهرام رادان منتشر شد. به گزارش خبرنگار موسیقی ایرانیان، میثم میرزائی کارگردانی این ویدئو کلیپ را برعهده داشته و علی اظهری تصویربردار این کلیپ است. همچنین کیوان هنرمند، بهاره کیانافشار، هومن جاوید، همایون نصیری، آرش پژند مقدم، شاهرخ پورمیامی، رضاخوشنویس و علیرضا باذل در ویدئو کلیپ «تو هستی» حضور دارند.

لینک به دیدگاه

آکادمی موسیقی ایرانی در راه است

در این مجموعه سعید مرادی نژاد به عنوان طراح پروژه و کارگردان هنری، فرهاد اشرفی به عنوان مجری طرح و تهیه کننده، دکتر آباریس تنظیفی به عنوان کارگردان تلویزیونی و دکتر محمد رضا چراغعلی به عنوان کارشناس موسیقی و عضو هیات داوران فعالیت دارند. به گزارش کافه سینما به نقل از آفتاب، مجموعه «صدای ایده آل پارسیان» با هدف شناسایی و به تصویر کشیدن استعدادهای موسیقی در ایران، ساخته میشود.

بر اساس توافقات صورت گرفته ی قبلی با وزارت ارشاد اسلامی و مدیر کل شورای ارزیابی و نظارت سینمایی حرفه ای و مرکز موسقی، مجوز این مجموعه صادر شده است و توسط عوامل این مجموعه در پیگیری است.

فرهاد اشرفی، تهیه کننده و مجری طرح این مجموعه درباره ی تولید آن توضیح داد: این مجموعه که فضایی خاص را در کنار سینما، تئاتر، تلویزیون و موسیقی به تصویر میکشد با اجرای بهترین مجریان ایرانی با انتخاب عوامل حرفه ای و مجرب برای اولین بار متفاوت ترین و خاص ترین آکادمی موسیقی ایرانی در کشور را تولید میکند.

شروع طراحی سایت صدای ایده آل پارسیان برای ثبت نام متقاضیان در مسابقه از ۲۳ بهمن ماه آغاز شده و اطلاعات بیشتر در مورد این سایت از طریق روزنامه های کثیرالانتشار و سایت های خبری و ... در چند روز آینده در اختیار مردم قرار می گیرد.

به گزارش ایسنا،فرهاد اشرفی گفت: دلیل اینکه ما با تحقیق بسیار این پروژه را پیگیری میکنیم، ارائه ی هر چه بهتر مجموعه های در خور بینندگان است. در این مجموعه رقابت سالم ایرانی در فضای ایرانی و جذابیت های خاص خود صورت میگیرد و مردان ایرانی در این مسابقه ی ایرانی صدای ایده آل پارسیان هر یک به اندازه ی توانایی های خود، خود را میسنجد و رقابت انجام میدهند.

لینک به دیدگاه

آلبوم «دوستت دارم» اواخر فروردین منتشر می شود

موسیقی ما – بهمن بابازاده، کیش: گروه «سون» اولین اجرای خود در سال ۹۲ را در یک شب خاطره انگیز در سالن زیبای تالار شهر جزیره کیش به روی صحنه برد که با استقبال شدید دوستداران موسیقی و مسافران نوروزی جزیره كيش روبرو شد.

گروه سون در این کنسرت علاوه بر اجرای قطعات معروف خود از جمله: «ستاره، واست می میرم، یه راهی پیش روم بذار، زمانه، پریا و...) در اواسط برنامه دو قطعه ی جدید دیگر را نیز که برای اولین بار روی صحنه اجرا می شد، به عنوان عیدی به هواداران خود هدیه داد.

اجرای دو قطعه ی " بوی عید" (به مناسبت عید نوروز) و " اعتراف "(در سریال زمانه) که قبلاً از این گروه شنیده شده بود با استقبال گرم وهمخوانی حاضرین روبرو شد. کیارش پوزشی نیز از انتشارآلبوم دوم این گروه به نام«دوست دارم» توسط شرکت فرهنگی هنری ایران گام در اواخر فروردین ماه خبر داد.

در پایان نیز گروه «سون» با اجرای آهنگ پرطرفدار «دوستت دارم» کنسرت خود را به پایان برد تا شب باشكوه و خاطره انگیز دیگری را در اولین روز از سال ۱۳۹۲برای هواداران خود رقم زده باشد. شدت استقبال از این کنسرت به قدری بود که احتمال تمدید این برنامه در شب های پایانی تعطیلات عید نوروز نیز وجود دارد که متعاقباً از طریق سایت «موسیقی ما» اطلاع رسانی خواهد شد.

لینک به دیدگاه

شعرهای کلاسیک با اجرای پاپ

چاووشی "من خود آن سیزدهم" را روایت کرد

آلبوم جدید محسن چاووشی به تهیه*کنندگی مهسا پیراسته با اجرای 9 قطعه متفاوت به لحاظ شعر در نخستین روزهای عرضه*اش کم*توفیق نبوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، آلبوم یاد شده که به خوانندگی و آهنگسازی محسن چاووشی و با تنظیم*هایی از کوشان حداد، شهاب اکبری، امیر جمالفرد و خود چاووشی، تصنیف شده است، بعد از مدت زمان طولانی روانه بازار شد تا مخاطبان خود را پیش از این چشم انتظار نگذارد.

شاید عمده*ترین تفاوت "من خود آن سیزدهم" با دیگر کارهای محسن چاووشی در انتخاب شعرهای آن باشد؛ شعرهایی که همه با قالبی کلاسیک و از سروده*های شاعران نامدار کهن و معاصر ایران هستند.

در جدیدترین کار محسن چاووشی، قطعات "غلط کردم غلط" و "رمیدم" با کلام وحشی بافقی، "کو به کو"، "شیر مردا" و "قراضه چین" از غزلیات مولانا، "نگار" و "بهرام گور" به ترتیب از بابا طاهر و خیام و "ستمگر" و "من خود آن سیزدهم" از سروده*های شهریار شنیده می*شود.

فیروز ویسانلو، شاهرخ پور میامین، پیام طونی و محمد جاسمی نوازندگانی هستند که به ترتیب محسن چاووشی را با گیتار اسپانیش، گیتار الکتریک، ویلن و سه تار و تنبور "در من خود آن سیزدهم" همراهی کرده*اند. همچنین جدا از این که خود محسن چاووشی نوازنده سازهای الکترونیک بوده است، حجت اشرف زاده و محمد جاسمی نیز در این کار با چاووشی هم*آوایی کرده*اند.

IMG14545574.jpg

غزل زیر از شهریار است که محسن چاووشی در آلبوم تازه خود آن را "ستمگر" نام نهاده است.

برو ای ترک که ترک تو ستمگر کردم

حیف از آن عمر که در پای تو من سرکردم

عهد و پیمان تو با ما و وفا با دگران

ساده*دل من که قسم های تو باور کردم

به خدا کافر اگر بود به رحم آمده بود

زآن همه ناله که من پیش تو کافر کردم

تو شدی همسر اغیار و من از یار و دیار

گشتم آواره و ترک سر و همسر کردم

زیر سر بالش دیباست تو را کی دانی

که من از خار و خس بادیه بستر کردم

در و دیوار به حال دل من زار گریست

هر کجا نالهٔ ناکامی خود سر کردم

در غمت داغ پدر دیدم و چون در یتیم

اشک*ریزان هوس دامن مادر کردم

اشک از آویزهٔ گوش تو حکایت می کرد

پند از این گوش پذیرفتم از آن در کردم

بعد از این گوش فلک نشنود افغان کسی

که من این گوش ز فریاد و فغان کر کردم

جای می خون جگر ریخت به کامم ساقی

گر هوای طرب و ساقی و ساغر کردم

شهریارا به جفا کرد چو خاکم پامال

آن که من خاک رهش را به سر افسر کردم

این آلبوم به تهیه*کنندگی مهسا پیراسته به قیمت 2500 تومان منتشر شده است

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

گوتنبرگ میزبان «هـمـایـون» و «پـورنـاظـری»‌ها

n00085353-b.jpg

همایون شجریان با همراهی برادران پورناظری، آوریل امسال در شهر گوتنبرگ سوئد به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

کنسرت این گروه، دو شب پیاپی، در تاریخ‌های جمعه 19 آوریل برابر با 30 فروردین در سالن (Artisten) این شهر به‌روی صحنه خواهد رفت. رزرو بلیت این برنامه هم‌اکنون به صورت تلفنی امکان‌پذیر است و فروش بلیت از روز دوشنبه (15 اپریل) آغاز خواهد شد. این زوج هنری پیش از این با اجرای کنسرت آینه‌ها در تهران، بسیاری از علاقه‌مندان به موسیقی را دور هم گرد آورده بودند، تا آنجا که برگزار کنندگان مجبور به تمدید اجرای این کنسرت شدند.

این دو هنرمند همچنین در شهرهای مختلف ایران، کنسرت آینه‌ها را برای علاقه‌مندان به موسیقی ایرانی اجرا کرده‌اند.

لینک به دیدگاه

آراء برخی از شرکت کنندگان در نظرسنجی بزرگ «موسیقی ما»

بهترین‌های موسیقی 91 از نظر ستاره‌های موسیقی پاپ

موسیقی ما – با گذشت نزدیک به دو ماه از شروع نظرسنجی بزرگ «موسیقی ما» برای انتخاب بهترین‌های سال ۹۱ در شاخه‌های مختلف، تقریبا تمام چهره‌های حاضر و فعال در موسیقی کشور، با ثبت نام در سایت، آراء خود را به ثبت رساندند تا سهمی عمده در انتخاب بهترین‌های سال داشته باشند.

در این بین بد ندیدیم که تا زمان انتشار اسامی کاندیدا‌ها، تعدادی از آراء حاضران در نظرسنجی را منتشر کنیم تا شما کاربران محترم سایت «موسیقی ما» از انتخاب‌های ستاره‌های محبوبتان مطلع شوید.

سری اول آراء شرکت کنندگان در نظرسنجی را اختصاص دادیم به ستاره‌های پاپ که قطعا خواندن انتخاب‌هایشان خالی از لطف نیست.

spoiler2.gifمحتوای مخفی: نظرات خوانندگان پاپ

”خشایار اعتمادی:“

* بهترین آلبوم موسیقی پاپ: تو محکومی به برگشتن (خشایار اعتمادی)، دلت با منه (محمد علیزاده،) عاشقانه‌‌ها (احسان خواجه‌امیری)

* بهترین آلبوم موسیقی سنتی: در چشم باد - حسین علیزاده

* بهترین آلبوم موسیقی تلفیقی: ساقی سرمست - آریا عظیمی‌نژاد

* بهترین ترانه (شعر): لحظه - روزبه بمانی

* بهترین ترانه‌سرای سال: روزبه بمانی / بابک صحرایی/ افشین مقدم

* بهترین ملودی‌ساز (آهنگساز) برای موسیقی پاپ: علیرضا افکاری / سیروان خسروی

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی تلفیقی: گروه دارکوب / گروه رستاک

* بهترین تهیه‌کننده و ناشر آلبوم: هنر اول - مجید محسنی

* بهترین نوازنده‌ها: امید حجت / بهنام حکیم / نوازندگان گروه دیوار (مسعود همایونی، یاشار و ایلیار خسروی، بابک رباحی‌پور، پویا نیکپور، مهران فرشباف) / احسان نی‌زن

* بهترین قطعات تیتراژهای تلویزیونی یا سینمایی: بوسیدن روی ماه - محمد اصفهانی.

”کیارش پوزشی :“

* بهترین آلبوم موسیقی پاپ : جاده رویا‌ها - سیروان خسروی/ من و بارون - بابک جهانبخش

* بهترین قطعه موسیقی پاپ: من و بارون - بابک جهانبخش / شهر باران - محمد علیزاده

* بهترین ترانه‌سرای سال: روزبه بمانی / افشین یداللهی / علیرضا پیروزی

* بهترین ملودی‌ساز (آهنگساز) برای موسیقی پاپ : بابک جهانبخش / بابک زرین

* بهترین تنظیم‌کننده موسیقی پاپ و تلفیقی : سیروان خسروی

* بهترین آهنگساز موسیقی سنتی (اصیل ایرانی) : فردين خلعتبري

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی پاپ: رضا صادقی

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی سنتی (اصیل ایرانی): همایون شجریان

* بهترین تهیه‌کننده و ناشر آلبوم : ایران‌گام - صدرالدین حسین‌خانی

* بهترین تهیه‌کننده و برگزار‌کننده کنسرت: ایران گام - صدرالدین حسین خانی

* بهترین نوازنده‌ها: رضا تاجبخش / بهنام حکیم / دارا دارایی/ امیر فتحی

* بهترین قطعات تیتراژهای تلویزیونی یا سینمایی: اعتراف (سریال زمانه) - گروه سون

”بابک جهانبخش:“

بهترین آلبوم پاپ: من و بارون / عاشقانه ها / حباب

بهترین آلبوم سنتی : کنسرت سیمرغ (همایون شجریان)

بهترین قطعه موسیقی پاپ: من و بارون / هوایی شده / نابرده رنج

بهترین قطعه سنتی: رودابه و زال (همایون شجریان)

بهترین آلبوم سایر ژانر ها : رومی 3

* بهترین ترانه (شعر) : نابرده رنج – لحظه

* بهترین ترانه سرا: محسن شیرالی / یاحا کاشانی / روزبه بمانی

* بهترین ملودی ساز موسیقی پاپ: بابک جهانبخش/ محسن یگانه / بنیامین بهادری

* بهترین تنظیم کننده پاپ: کوشان حداد – پیام هوشمند – سیروان خسروی

* بهترین ملودی ساز موسیقی سنتی: فردین خلعتبری

* بهترین اجرای زنده موسیقی پاپ: رضا صادقی / گروه «سون» / شهرام شکوهی

* بهترین اجرای زنده موسیقی سنتی: سالار عقیلی

* بهترین اجرای زنده موسیقی تلفیقی: گروه دیوار / رومی

* بهترین نوازنده ها: رضا تاجبخش / نوازنده های گروه دیوار / پدرام درخشانی / اشکان آبرون / بهنام حکیم

* بهترین تهیه کننده آلبوم : اکسیر نوین

* بهترین تهیه کننده کنسرت : اکسیر نوین

* بهترین تیتراژ تلویزیونی: زمانه (گروه سون)

* بهترین طراحی جلد : من و بارون

* بهترین آلبوم موسیقی محلی: رستاک

”محسن چاوشی :“

* بهترین آلبوم موسیقی پاپ: جاده رویا‌ها - سیروان خسروی

* بهترین قطعه موسیقی پاپ : کجایی - احسان خواجه‌امیری

* بهترین ترانه‌سرای سال : روزبه بمانی / حسین صفا

* بهترین تنظیم‌کننده موسیقی پاپ و تلفیقی: کوشان حداد / امیر جمالفرد/ بهروز صفاریان

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی پاپ: محسن یگانه

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی سنتی (اصیل ایرانی) : همایون شجریان

* بهترین نوازنده‌ها : شاهرخ پور میامی / امید حجت/ بابک صفرنژاد / هومن نامداری / همایون نصیری

* بهترین قطعات تیتراژهای تلویزیونی یا سینمایی

* مسیر انحرافی - سینا حجازی

”سینا حجازی : “

* بهترین آلبوم موسیقی پاپ : من خود آن سیزدهم - محسن چاوشی

* بهترین آلبوم موسیقی تلفیقی : آقای بنفش - گروه پالت

* بهترین قطعه موسیقی پاپ : کو به کو - محسن چاوشی / من و بارون - بابک جهانبخش

* بهترین ترانه‌سرای سال : روزبه بمانی

* بهترین ملودی‌ساز (آهنگساز) برای موسیقی پاپ: محسن چاوشی / احسان خواجه امیری

* بهترین تنظیم‌کننده موسیقی پاپ و تلفیقی: بهروز صفاریان

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی تلفیقی: گروه دارکوب

* بهترین نوازنده‌ها: رضا تاجبخش / محمد جاسمی/ بابک صفرنزاد / هومن نامداری / همایون نصیری

* بهترین قطعات تیتراژهای تلویزیونی یا سینمایی: واسه آبروی مردمت بجنگ (برنامه پشت صحنه) - فرزاد فرزین و محسن چاوشی

* بهترین آلبوم موسیقی نواحی ایران: سرنای نوروزی - گروه رستاک

”احسان خواجه امیری:“

* بهترین آلبوم موسیقی پاپ: عاشقانه‌‌ها، جاده رویا‌ها، حباب

* بهترین آلبوم موسیقی ستنی: کنسرت سیمرغ (همایون شجریان)

* بهترین ترانه (شعر): کجایی - روزبه بمانی / لحظه - روزبه بمانی / نابرده رنج - روزبه بمانی

* بهترین ملودی‌ساز (آهنگساز) برای موسیقی پاپ : علیرضا افکاری

* بهترین تنظیم‌کننده موسیقی پاپ و تلفیقی : سیروان خسروی / هومن نامداری

* بهترین تهیه‌کننده و ناشر آلبوم: آوای هنر - محمد جلیل‌پور

* بهترین تهیه‌کننده و برگزار‌کننده کنسرت : آوای هنر - محمد جلیل‌پور

* بهترین نوازنده‌ها: هومن غفاری / هومن نامداری / احسان نی زن / امید حجت / آرش مقرم / همایون نصیری

* بهترین قطعات تیتراژهای تلویزیونی یا سینمایی : یه تیکه زمین

”سیروان خسروی : “

* بهترین آلبوم موسیقی پاپ: جاده رویا‌ها - سیروان خسروی

* بهترین قطعه موسیقی پاپ : تو خیال کردی بری (نسخه جدید) - سیروان خسروی / بی‌قرار - سیروان خسروی

* بهترین ترانه (شعر) : بهار نزدیکه

* بهترین ترانه‌سرای سال : زانیار خسروی, امیر ارجینی

* بهترین ملودی و آهنگساز موسیقی پاپ: زانیار خسروی, شهاب رمضان, سیروان خسروی

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی پاپ: سیروان خسروی, احسان خواجه امیری, بهنام صفوی

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی تلفیقی : شهرام شعرباف / گروه کامنت

* بهترین تهیه‌کننده و ناشر آلبوم : آوای فروهر - محمد و مجتبی حاتم‌پور

* بهترین تهیه‌کننده و برگزار‌کننده کنسرت : آوای فروهر - محمد و مجتبی حاتم‌پور

* بهترین نوازنده‌ها : امیر میلاد نیکزاد / نیما رمضان / امید حاجیلی

* بهترین طراحی جلد آلبوم : جاده رویا‌ها - سیروان خسروی

* بهترین قطعات تیتراژهای تلویزیونی یا سینمایی : خوشبختم (مجموعه شام ایرانی) - شهاب رمضان /ساختمان پزشکان - سیروان خسروی / بهار نزدیکه- سیروان خسروی

”مجید خراطها: “

* بهترین آلبوم موسیقی پاپ: عاشقانه ها

* بهترین آلبوم موسیقی سنتی: کنسرت سیمرغ (همایون شجریان)

* بهترین قطعه موسیقی پاپ : آخرین روز (سیروان خسروی)

* بهترین قطعه موسیقی سنتی: رودابه و زال (همایون شجریان)

* بهترین ترانه (شعر) : دیگه میرم

* بهترین ترانه سرا : افشین یداللهی – روزبه بمانی

* بهترین تنظیم کننده موسیقی پاپ: پدرام کشتکار – سیروان خسروی – بهروز صفاریان

* بهترین آهنگساز موسیقی سنتی: سهراب پور ناظری

* بهترین اجرای زنده موسیقی سنتی: همایون شجریان

* بهترین طراحی جلد آلبوم : روی دیگر - جاده رویاها

* بهترین نوازنده: مهرداد نصیری – پیمان رشیدی – شیراک عیشوزاده – ادیک عزیزی – مجتبی لطفی

بهترین تیتراژ تلویزیونی یا سینمایی: یه تیکه زمین (محمد اصفهانی)

* بهترین آلبوم موسیقی نواحی :سرنای نوروز (رستاک)

”مانی رهنما : “

* بهترین آلبوم موسیقی پاپ: خاطرات مبهم - رضا یزدانی / تو محکومی به برگشتن - خشایار اعتمادی / شاه ماهی- هومن جاوید

* بهترین آلبوم موسیقی سنتی : حریق حزان - علیرضا قربانی / گاهی سه‌گاهی - محمد معتمدی/ در چشم باد - حسین علیزاده

* بهترین آلبوم موسیقی تلفیقی :هیچم خبر از هیچ - میلاد درخشانی / رومی 3 - پدرام درخشانی

* بهترین قطعه موسیقی پاپ : ادامه بده - رضا یزدانی / گرامافون - رضا یزدانی / نوار- رضایزدانی

* بهترین قطعه موسیقی سنتی : آخرین جرعه این جام - علیرضا قربانی / تصنیف آرزو - محمد معتمدی / پری چهره - سینا سرلک

* بهترین قطعه موسیقی تلفیقی : عزای عالم ـ آریا عظیمی نژاد / فصلی که گذشت - میلاد درخشانی / طالب بی قرار - رومی3

* بهترین ترانه (شعر) : چه سلامی - افشین مقدم

* بهترین ترانه‌سرای سال : افشین مقدم, بابک صحرایی

* بهترین ملودی‌ساز (آهنگساز) برای موسیقی پاپ : کارن همایونفر

* بهترین تنظیم‌کننده موسیقی پاپ و تلفیقی : نیکان

* بهترین آهنگساز موسیقی سنتی (اصیل ایرانی) : محمد معتمدی / حسین علیزاده/ حمید متبسم

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی تلفیقی : گروه دارکوب

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی سنتی (اصیل ایرانی): همایون شجریان / محمد معتمدی / سالار عقیلی

* بهترین تهیه‌کننده و برگزار‌کننده کنسرت : ترانه شرقی - محسن رجب‌پور

* بهترین نوازنده‌ها : نوازندگان گروه دیوار (مسعود همایونی، یاشار و ایلیار خسروی، بابک رباحی‌پور، پویا نیکپور، مهران فرشباف) / رضا تاجبخش / پویا سرایی / علی جفعری پویان

* بهترین طراحی جلد آلبوم : خاطرات مبهم - رضا یزدانی

* بهترین قطعات تیتراژهای تلویزیونی یا سینمایی : یه تیکه زمین - محمد اصفهانی

* بهترین آلبوم موسیقی نواحی ایران : سرنای نوروزی - گروه رستاک

”شهرام شکوهی :“

* بهترین آلبوم موسیقی پاپ : خاطرات مبهم - رضا یزدانی / ضربدردو- میلاد ترابی / من و بارون - بابک جهانبخش

* بهترین آلبوم موسیقی سنتی: حریق حزان - علیرضا قربانی

* بهترین آلبوم موسیقی تلفیقی : رومی 3 - پدرام درخشانی

* بهترین قطعه موسیقی پاپ : آرامش - بهنام صفوی / دلت با منه - محمد علیزاده / من و بارون - بابک جهانبخش

* بهترین قطعه موسیقی سنتی : حریق خزان - علیرضا قربانی

* بهترین قطعه موسیقی تلفیقی : فصلی که گذشت - میلاد درخشانی

* بهترین ترانه (شعر) : من و بارون - بابک جهانبخش / نابرده رنج - روزبه بمانی / یلدای این خونه - مسعود امامی

* بهترین ترانه‌سرای سال : مونا برزویی / علی بحرینی / روزبه بمانی

* بهترین ملودی‌ساز (آهنگساز) برای موسیقی پاپ : بابک زرین/ محمد علیزاده / کارن همایونفر

* بهترین تنظیم‌کننده موسیقی پاپ و تلفیقی : میلاد ترابی / آرون حسینی / کارن همایونفر

* بهترین آهنگساز موسیقی سنتی (اصیل ایرانی) : سهراب پورناظری / حسین علیزاده

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی پاپ : بابک جهانبخش / رضا صادقی / رضا یزدانی

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی تلفیقی : گروه دیوار / گروه رستاک / شهرام شعرباف

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی سنتی (اصیل ایرانی) : همایون شجریان / علیرضا قربانی / شهرام ناظری

* بهترین تهیه‌کننده و ناشر آلبوم: آوای باربد - حمید اسفندیاری : آوای هنر - محمد جلیل‌پور : سلفا - مجید طوسی

* بهترین تهیه‌کننده و برگزار‌کننده کنسرت : آوای هنر - محمد جلیل‌پور / اکسیر نوین - محمدرضا خانزاده / سلفا - مجید طوسی

* بهترین نوازنده‌ها: امیر حسین کاشانیان

* بهترین طراحی جلد آلبوم : خاطرات مبهم - رضا یزدانی / عصر ها به یاد تو - کیان مقدم / فرکانس - احسان حق‌شناس

* بهترین قطعات تیتراژهای تلویزیونی یا سینمایی : عیدی - مهدی یراحی

”شهرام شعرباف: “

بهترین آلبوم پاپ : کامران رسول زاده / جاده رویاها

بهترین آلبوم تلفیقی: صدای سکوت (پویا نیک پور )

بهترین اجرای زنده پاپ: سیروان خسروی

بهترین تهیه کننده کنسرت و آلبوم : آوای فروهر

”بهنام صفوی : “

* بهترین آلبوم موسیقی پاپ: عاشقانه‌‌ها - احسان خواجه‌امیری / جاده رویا‌ها - سیروان خسروی / من و بارون - بابک جهانبخش

* بهترین آلبوم موسیقی سنتی : کنسرت سیمرغ - همایون شجریان

* بهترین آلبوم موسیقی تلفیقی : ساقی سرمست - آریا عظیمی‌نژاد / هیچم خبر از هیچ - میلاد درخشانی

* بهترین قطعه موسیقی پاپ : روزای رویایی - سیروان

* بهترین قطعه موسیقی سنتی : رودابه و زال - همایون شجریان

* بهترین قطعه موسیقی تلفیقی : فصلی که گذشت - میلاد درخشانی

* بهترین ترانه (شعر) : دلتنگتم - محمد کاظمی

* بهترین ترانه‌سرای سال : امیر ارجینی / زانیار خسروی / سید محمد کاظمی

* بهترین ملودی‌ساز (آهنگساز) برای موسیقی پاپ : سیروان خسروی / شهاب رمضان / زانیار خسروی

* بهترین تنظیم‌کننده موسیقی پاپ و تلفیقی : سیروان خسروی / زانیار خسروی / مهدی فردی

* بهترین آهنگساز موسیقی سنتی (اصیل ایرانی) : حسین علیزاده / سهراب پورناظری/ محمد جواد ضرابیان

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی پاپ : فرزاد فرزین / احسان خواجه‌امیری / سیروان خسروی

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی تلفیقی : شهرام شعرباف / گروه دارکوب / گروه دیوار

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی سنتی (اصیل ایرانی): همایون شجریان / علیرضا قربانی / سالار عقیلی

* بهترین تهیه‌کننده و ناشر آلبوم : آوای هنر - محمد جلیل‌پور : هنر اول - مجید محسنی

* بهترین تهیه‌کننده و برگزار‌کننده کنسرت: آوای هنر - محمد جلیل‌پور

* بهترین نوازنده‌ها : نوازندگان گروه دیوار (مسعود همایونی، یاشار و ایلیار خسروی، بابک رباحی‌پور، پویا نیکپور، مهران فرشباف) /امید حجت / دارا دارایی / حسين شريفي

”رضا صادقی: “

* بهترین آلبوم موسیقی پاپ: عاشقانه ها – من خود آن سیزده ام

* بهترین آلبوم موسیقی سنتی: حریق خزان

* بهترین قطعه موسیقی پاپ : نابرده رنج (احسان خواجه امیری)

* بهترین قطعه موسیقی تلفیقی و سایر ژانر ها: مجموعه قطعات گروه دیوار

* بهترین ترانه (شعر) موسیقی پاپ: نابرده رنج – من و بارون

* بهترین ترانه سرای پاپ: روزبه بمانی -ترانه مکرم – بابک صحرایی

* بهترین ملودی ساز موسیقی پاپ : علیرضا افکاری

* بهترین تنظیم کننده پاپ: بهروز صفاریان – آورن حسینی – سیروان خسروی

* بهترین اجرای زنده موسیقی پاپ: بابک جهانبخش

* بهترین اجرای زنده موسیقی سنتی : شهرام ناظری

* بهترین اجرای زنده موسیقی تلفیقی: گروه دارکوب

* بهترین تهیه کننده آلبوم : آوای هنر – ترانه شرقی

* بهترین تهیه کننده کنسرت : ققنوس – رجب پور

* بهترین نوازنده ها: پیام طونی – مسعود همایونی – دارا دارایی- رضا تاجبخش- پویا نیک پور

* بهترین تیتراژ تلویزیونی و سینمایی: نابرده رنج

* بهترین آلبوم موسیقی نواحی: رستاک

”محمد علیزاده: “

* بهترین آلبوم پاپ: عاشقانه‌ها

* بهترین قطعه پاپ: دلت با منه – این حقم نیست

* بهترین ترانه (شعر): غلط کردم غلط

* بهترین ترانه سرا: فرید احمدی – محمد کاظمی – مونا برزویی

* بهترین ملودی ساز پاپ: مهرداد نصرتی – امیر بهادری- بنیامین

* بهترین تنظیم کننده پاپ: شهاب اکبری- فرشاد حسامی – آرتین زمانی

* بهترین ملودی ساز موسیقی سنتی: سهراب پورناظری

* بهترین اجرای زنده موسیقی تلفیقی: شهرام ناظری

* بهترین نوازنده‌ها: رضا تاجبخش – علی‌پور نگهبان – بهمن میرزا زاده- امیر علیزاده- دارا دارایی

* بهترین تهیه کننده آلبوم: صدر الدین حسین خانی

* بهترین کنسرت گذار: صدر الدین حسین خانی

* بهترین طراحی جلد آلبوم: جاده رویا‌ها

* بهترین آلبوم محلی: رستاک (سرنای نوروز)

”فرزاد فرزین: “

* بهترین آلبوم موسیقی پاپ : من خود آن سیزدهم - محسن چاوشی

* بهترین قطعه موسیقی پاپ : امید جانم - فرزاد فرزین

* بهترین تنظیم‌کننده موسیقی پاپ و تلفیقی: کوشان حداد / سیروان خسروی/ فرزاد فتاحی

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی پاپ : فرزاد فرزین

* بهترین تهیه‌کننده و ناشر آلبوم : هنر اول - مجید محسنی

* بهترین نوازنده‌ها : زایا سلیمان / مهرداد معافی / امیر میلاد نیکزاد

* بهترین قطعات تیتراژهای تلویزیونی یا سینمایی: یکی هست - مهرزاد امیرخانی / لباس نو (ویژه برنامه ی نوروز) - محسن چاوشی / واسه آبروی مردمت بجنگ (برنامه پشت صحنه) - فرزاد فرزین و محسن چاوشی

”امیر قنادی : “

* بهترین آلبوم موسیقی پاپ : تو محکومی به برگشتن - خشایار اعتمادی/ من و بارون - بابک جهانبخش

* بهترین قطعه موسیقی پاپ: من و بارون - بابک جهانبخش

* بهترین ترانه‌سرای سال: مونا برزویی / افشین یداللهی

* بهترین ملودی‌ساز (آهنگساز) برای موسیقی پاپ: بابک جهانبخش

* بهترین تنظیم‌کننده موسیقی پاپ و تلفیقی: سیروان خسروی

*بهترین آهنگساز موسیقی سنتی (اصیل ایرانی): فردين خلعتبري

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی پاپ: رضا صادقی

* بهترین تهیه‌کننده و ناشر آلبوم: ایران‌گام - صدرالدین حسین‌خانی

* بهترین تهیه‌کننده و برگزار‌کننده کنسرت : ایران گام - صدرالدین حسین خانی

* بهترین نوازنده‌ها: رضا تاجبخش / نوازندگان گروه دیوار (مسعود همایونی، یاشار و ایلیار خسروی، بابک رباحی‌پور، پویا نیکپور، مهران فرشباف) / امیر فتحی

* بهترین قطعات تیتراژهای تلویزیونی یا سینمایی: جشن رمضان - محمد علیزاده

”آرش قنادی: “

* بهترین آلبوم موسیقی پاپ : عاشقانه‌‌ها - احسان خواجه‌امیری / من و بارون - بابک جهانبخش

* بهترین قطعه موسیقی پاپ: خوشبختی - احسان خواجه امیری / من و بارون - بابک جهانبخش

* بهترین ترانه (شعر): من و بارون - بابک جهانبخش/ احساس آرامش - احسان خواجه امیری

* بهترین ترانه‌سرای سال: روزبه بمانی / حسین صفا / حدیث دهقان

* بهترین ملودی‌ساز (آهنگساز) برای موسیقی پاپ: مرتضی پاشایی / محسن یگانه

* بهترین تنظیم‌کننده موسیقی پاپ و تلفیقی : شهاب اکبری / مرتضی پاشایی / بهروز صفاریان

* بهترین تهیه‌کننده و برگزار‌کننده کنسرت : آوای فروهر - محمد و مجتبی حاتم‌پور / آوای هنر - محمد جلیل‌پور / ققنوس - محمدحسین توتونچیان

* بهترین نوازنده‌ها: رضا تاجبخش / آرش پژند مقدم / امید حاجیلی/ فیروز

* بهترین قطعات تیتراژهای تلویزیونی یا سینمایی: خداحافظ بچه - علی لهراسبی

”علی لهراسبی : “

* بهترین آلبوم موسیقی پاپ: حباب - محسن یگانه / عاشقانه‌‌ها - احسان خواجه‌امیری / من خود آن سیزدهم - محسن چاوشی

* بهترین قطعه موسیقی پاپ : احساس آرامش - احسان خواجه امیری

* بهترین ملودی‌ساز (آهنگساز) برای موسیقی پاپ: مرتضی پاشایی / محسن یگانه

* بهترین تنظیم‌کننده موسیقی پاپ و تلفیقی : شهاب اکبری / مرتضی پاشایی / بهروز صفاریان

* بهترین تهیه‌کننده و برگزار‌کننده کنسرت : آوای فروهر - محمد و مجتبی حاتم‌پور / آوای هنر - محمد جلیل‌پور / ققنوس - محمدحسین توتونچیان

* بهترین نوازنده‌ها: رضا تاجبخش / آرش پژند مقدم / امید حاجیلی/ فیروز ویسانلو / بابک یوسفی

* بهترین قطعات تیتراژهای تلویزیونی یا سینمایی: خداحافظ بچه - علی لهراسبی

”رضا یزدانی :“

* بهترین آلبوم موسیقی پاپ : خاطرات مبهم - رضا یزدانی

* بهترین قطعه موسیقی پاپ: ادامه بده - رضا یزدانی / بلاتکیف - رضا یزدانی / نوار- رضایزدانی

* بهترین قطعه موسیقی سنتی : رودابه و زال - همایون شجریان

* بهترین قطعه موسیقی تلفیقی : جیغ - بهرام رادن / روی دیگر - بهرام رادان / زمونه - بهرام رادان

* بهترین ترانه‌سرای سال: اندیشه فولادوند / علیرضا باران

* بهترین ملودی‌ساز (آهنگساز) برای موسیقی پاپ : رضا یزدانی / کارن همایونفر

* بهترین تنظیم‌کننده موسیقی پاپ و تلفیقی : بهروز پایگان / کیوان هنرمند/ کارن همایونفر

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی پاپ : رضا یزدانی

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی تلفیقی : گروه دارکوب

* بهترین اجرای زنده برای موسیقی سنتی (اصیل ایرانی) : همایون شجریان

* بهترین تهیه‌کننده و ناشر آلبوم : آوای فروهر - محمد و مجتبی حاتم‌پور /آوای سوته دلان - مهدی میرزا باقریان، علی اوجی

* بهترین تهیه‌کننده و برگزار‌کننده کنسرت : آوای فروهر - محمد و مجتبی حاتم‌پور

* بهترین نوازنده‌ها : نوازندگان گروه دیوار (مسعود همایونی، یاشار و ایلیار خسروی، بابک رباحی‌پور، پویا نیکپور، مهران فرشباف) / آرش زمانیان / همایون نصیری

* بهترین طراحی جلد آلبوم: خاطرات مبهم - رضا یزدانی / روی دیگر - بهرام رادان

* بهترین قطعات تیتراژهای تلویزیونی یا سینمایی : راز این خونه - رضا یزدانی

”محسن یگانه: “

* بهترین آلبوم پاپ: حباب – عاشقانه ها – من خود آن سیزده ام

* بهترین آلبوم سنتی: در چشم باد

* بهترین آلبوم تلفیقی و سایر ژانر ها: رومی 3 – صدای سکوت – هیچم خبر از هیچ

* بهترین قطعه موسیقی پاپ : بیت آخر – کجایی – من و بارون

* بهترین قطعه موسیقی سنتی: بیقرار (علیرضا قربانی)

* بهترین قطعه موسیقی تلفیقی: عزای عالم (آریا عظیمی نژاد ) – فصلی که گذشت (میلاد درخشانی)

* بهترین ترانه (شعر) : لحظه – نابرده رنج

* بهترین ترانه سرای سال: مونا برزویی – روزبه بمانی – اندیشه فولادوند

* بهترین ملودی ساز پاپ : علیرضا افکاری – محسن چاوشی – محسن یگانه

* بهترین تنظیم کننده پاپ: آرون حسینی – سیروان خسروی- مهران عباسی

* بهترین آهنگساز موسیقی سنتی: حسین علیزاده

* بهترین اجرای زنده پاپ: احسان خواجه امیری – فرزاد فرزین – محسن یگانه

* بهترین اجرای زنده موسیقی سنتی: علیرضا قربانی

* بهترین اجرای زنده موسیقی تلفیقی : گروه دارکوب

* بهترین تهیه کننده وناشر آلبوم : آوای فروهر – آوای نکیسا – آوای هنر

* بهترین تهیه کننده کنسرت : آوای فروهر

* بهترین نوازنده ها: رضا تاجبخش – نوازنده های گروه دیوار- میثم مروستی

* بهترین طراحی جلد آلبوم : جاده رویا ها – حباب – من خود آن سیزده ام

* بهترین تیتراژ تلویزیونی یا سینمایی : یه تیکه زمین (محمد اصفهانی)

* بهترین آلبوم موسیقی نواحی: سرنای نوروز ( رستاک )

منبع: اختصاصی سایت موسیقی ما

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

آثار انجمن موسیقی ایران در نمایشگاه كتاب عرضه میشود.

به گزارش هنرآنلاین، بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران در حالی از امروز 11 اردیبهشت ماه در محل مصلی تهران برگزار می شود كه انجمن موسیقی نیز بخش عمده ای از تولیدات خود را در این نمایشگاه به مخاطبانش عرضه می كند.

در این نمایشگاه انجمن موسیقی ایران آثار منتشر شده خود را شامل «كتاب ردیف آوازی موسیقی سنتی ایران به روایت محمود كریمی»، «كتاب هفت دستگاه موسیقی ایران به روایت موسی معروفی»، «كتاب آوازهای ایرانی فریدون حافظی»، «آلبوم موسیقی مناطق مختلف نواحی ایران شامل 17 مجموعه»، آلبوم «شهرزاد به رهبری شهرداد روحانی»، «پرنده آتشین به رهبری شهرداد روحانی»، «تیام به آهنگسازی هادی منتظری»، «داغلار(موسیقی آذربایجان باكو)» و خسوف- روایت موسیقایی عاشورا به آهنگسازی محمدسعید شریفیان»، «ماه مجلس به خوانندگی عبدالحسین مختاباد»، «سوئیت سمفونی انقلاب به رهبری مجید انتظامی»، آلبوم موسیقی مقامی تربت جام با عنوان «مبارك باد آن معراج» از عبدالله سرور احمدی، آلبوم موسیقی مقامی تاجیكستان با عنوان «بهار آمد» به خوانندگی و آهنگسازی دولتمند خلف، آلبوم موسیقی دستگاهی ایران شامل ردیف آقا حسینقلی به روایت و اجرای علی اكبر خان شهنازی و ... به نمایش می گذارد.

در غرفه انجمن موسیقی ایران همچنین آثاری از ناشران دیگر همچون انتشارات چهار باغ ، دل آواز، نواگر و ... به نمایش گذاشته می شود.

غرفه انجمن موسیقی ایران در سالن هنر نمایشگاه كتاب واقع در مصلی تهران، بعد از شبستان، خیابان بیست و یكم ، سالن هنر، غرفه شماره 2 دایر است.

لینک به دیدگاه
  • 5 هفته بعد...

ترانه مکرم :

شاید من ممنوع‌الکار باشم ولی ترانه که ممنوع نیست

67706_NZLplRpF.jpg

ترانه مکرم که عنوان یکی از پرکارهای عرصه ترانه سرایی را با خود یدک می‌کشد، اعلام کرد: اینکه نامی از من در آلبوم‌ها نیست دلیل بر کم کاری یا بی‌کاری من نیست، بلکه صرفا به این دلیل است که نامم در آلبوم‌ها نیست اما ترانه‌هایم در آن‌ها استفاده می‌شود و توسط خواننده‌ها اجرا می‌شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: شاید من ممنوع الکار باشم ولی ترانه که ممنوع نیست و ترانه‌های من حق دارند مانند هر ترانه‌ای به مرحله اجرا در آیند. در حال حاضر نیز اصلا بیکار نیستم و مشغول همکاری با خواننده‌های بسیاری هستم که آلبوم‌هایشان منتشر شده و یا خواهد شد.

مکرم در ادامه با بیان اینکه هم اکنون ترانه‌هایی در دست اجرا برای انتشار دارد، گفت: حرف حساب عنوان کاری از من است که با بابک جهانبخش در دست اجرا دارم. همچنین در آلبوم مهدی مقدم دو ترانه با عناوین «یه هفته بارونه» و «ادعا» آماده انتشار دارم که قرار است منتشر شود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: از میان کارهای دردست انجام دیگرم می‌توانم به همکاری با دکتر محمد اصفهانی اشاره کنم. همچنین با رضا صادقی نیز با ترانه‌ای به نام «ظاهری» در آلبوم جدیدش همکاری دارم. این آلبوم‌ها به زودی منتشر و روانه بازار موسیقی خواهند شد.

ترانه مکرم در ادامه از وضعیت ترانه ایران گفت: بسیاری از دوستان معتقدند ترانه مظلوم واقع شده در صورتی که من اعتقادی به این مساله ندارم، بلکه بر این باورم که ترانه دم‌دستی و بی‌ارزش شده است. چون از آن به عنوان یک کالای مصرفی استفاده می‌شود و این نه به نفع ترانه است و نه به نفع ترانه سرا! با چنین اوصافی ترانه رو به زوال می‌رود. باید برای چنین جامعه ترانه‌ای تاسف خورد.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

حمید عسکری در آتلانتا، واشنگتن و کالیفرنیا می خواند

klyedf2e8pe6p42qk2t.jpg

خواننده سه گانه های «کما» پس از اجرای ۱۵ ژوئن (۲۴ خرداد) خود در سن خوزه، اجراهای جدیدی را نیز در ابالت های مختلف امریکا بروی سن می برد.

بر اساس این گزارش، این خواننده طبق برنامه ای که اعلام شده ۲۲ ژوئن (اول تیر) در آتلانتا، ۲۳ ژوئن (۲تیر) در واشنگتن دی سی و ۲۹ ژوئن (۸ تیر) در اورنج کانتی کالیفرنیا به روی صحنه می‌رود.

حمید عسکری چندی پیش نیز درسالن کداک لس آنجلس که تا کنون میزبان خوانندگان مطرحی از سراسر جهان بوده به روی صحنه رفته بود. این سالن که همه ساله میزبان مراسم اسکار است در هنگام برگزاری کنسرت شاهد حضور تعداد زیادی از ایرانی های خارج از کشور بود.

عسکری مدتی ست که به صورت موقت در آمریکا سکونت دارد و قرار است پس از برگزاری کنسرت های خود در ایالت های مختلف آمریکا به کشور بازگردد و کارهای آلبوم خود را از سر بگیرد.

این خواننده پس از انتشار آلبوم نخست خود «کما» و موفقیت های ویژه ای که سراغش آمد، با فاصله ای چند ساله آلبوم های بعدی خود را وارد بازار موسیقی کشور کرد ولی دیگر نتوانست به موفقیت های آلبوم نخست اش حتی نزدیک شود و آرام آرام کنسرت هایش نیز مخاطبان کمتری را به خود دید و همین باعث شد که اجراهای زنده اش را در خارج از کشور بروی صحنه ببرد.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با انتشار آلبوم «اُوزون دَرَه» توسط موسسه راوی؛

آلبوم موسیقی های شادِ آذربایجانی به بازار آمد

beeguhmuthnf9j1l1byi.jpg

مجموعه موسیقی های بی کلام شادِ آذربایجانی «اُوزون دَرَه» برگرفته از اجرای استاد وحید اسداللهی، غلام میرزا میرزائیو و جیحون قاقاش لی توسط مؤسسه فرهنگی هنری «راوی» عرضه شد.

آلبوم «اُوزون دَرَه»، که پس از آلبوم دیگری از این مجموعه با عنوان «اِئلین» منتشر می شود، برگرفته از سلسله مجموعه نغمات عالی موسیقی آذربایجانی ایران است که به مدد استاد «وحید اسداللهی» و به منظور اجرایی متفاوت از برخی آهنگ های قدیمیِ محلی و فراموش شده ی موسیقیِ آذری ایران اجرا شده است.

انتخاب آهنگ ها با دقّتِ خاص ِ وحید اسداللهی، نوازنده ی ناغارا، صورت گرفته و تلاش شده تا با همنوازی کلارینت و بالابانِ «غلام میرزا میرزائیو» و پیانوی «جیحون قاقاش لی» اجرایی متفاوت و شنیدنی باشد.

قابل توجه است، خاندانِ اسداللّهی (رحمان و وحید) در سال 1389 به همّت حوزه-هنری مجموعه ی 6 ساعته ی موسیقیِ ردیفِ آذربایجانی که به عنوان «اوّلین ردیف موسیقی آذربایجان» تلقی می شود را عرضه کردند و در ثبت و ضبط این گنجینه ی مهم میراث معنوی شنیداری افتخار آفریدند.

گفتنی است آلبوم «اُوزون دَرَه» به مدیریت تولید رضا مهدوی، ضبط استودیو یاشار باکو و میکس استودیو مدرن صادق نوری و با طراحی گرافیک سهیل حسینی به دوستداران موسیقی غنیِ خطّه ی آذربایجان ایران از سوی پخش رها عرضه شده است.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

به رغم هشدارهای پزشکان معالج

«شهرام شکوهی» از تخت بیمارستان، روی صحنه رفت!

rsp2gd14e34aklnp2l0.jpg

خواننده آلبوم «مدارا» پس از درد شدید در ناحیه سینه که به علت انسداد برخی از عروق قلب گریبان اش را گرفته بود، به رغم هشدارهای سفت و سخت پزشکان معالج، کنسرت اش را با همان حال نامساعد به بهترین شکل ممکن در اهواز بروی صحنه برد. «شهرام شکوهی» که از مدت ها قبل تبلیغ کنسرت بزرگش در اهواز، خوشحالی طرفداران جنوبی این خواننده را در پی داشت، به رغم شدت گرفتن مشکل قلبی اش و هشدارهای تند وتیز پزشکان ، سر ساعت مقرر در اهواز برنامه اش را روی صحنه برد. ماجرا هم از این قرار بود که این خواننده اوایل هفته گذشته پس از احساس درد در ناحیه قفسه سینه بلافاصله به بیمارستان پارس تهران منتقل شد و پزشکان معالج ایشان (آقایان دکتر عباسلو «جراح قلب» و دکتر موید اخلاقی)، به قدری اوضاع قلب این خواننده را وخیم تشخیص دادند که عمل قلب باز را به دلیل ریسک بالا برای عمل های جایگزین مانند «آنژیو پلاستی» برای این خواننده تجویز کردند.

اما خود شکوهی به شدت مخالف عمل قلب باز بود و اصرار داشت که با برخی روش های جایگزین مشکل اش تسکین پیدا کند. پزشکان معالج نیز با روش های مثل «بالون» و راهکارهای پزشکی دیگری مشکل او را به صورت موقت حل کردند و استرس بیش از حد را دلیل اصلی این مشکل برای شکوهی معرفی کردند. یک روز قبل از اجرای اهواز و به دلیل دیر صادر شدن یکی از مجوز ها، این خواننده باز هم به صورت ناخواسته استرس و نگرانی فراوانی را تحمل کرد تا باز هم مشکل قلبی اش عود کند و تا روز قبل اجرای برنامه اش، در بیمارستان و تحت جدی ترین مراقبت های پزشکی باشد. به رغم اصرار های مدیر برنامه های شکوهی مبنی بر لغو برنامه، شکوهی با اصرار فراوان مانع از لغو برنامه شد و معتقد بود مردم گناهی ندارند و باید این برنامه روی صحنه برود. با تمام این تفاسیر کنسرت این خواننده برگزار شد و متاسفانه در حین اجرا نیز دو بار برق سالن قطع شد و خود شکوهی نیز سه بار در حین اجرای برنامه از سن پائین آمد و حال نامناسب اش را سر و سامانی داد و دوباره بروی سن برگشت. کنسرت اهواز به رغم همه خطر ها و حاشیه های تلخ اش برای شهرام شکوهی، پایان شیرین و پرخاطره ای برای مردم اهواز داشت ولی نگرانی ها از اوضاع و احوال شهرام شکوهی همچنان ادامه دارد.

این خواننده پس از پیگیری های فراوان خبرنگار ما برای گفتگو ، سرانجام به حرف آمد و در سخنانی کوتاه گفت:«متاسفانه شرایط جوری شده که تا آخرین لحظه و تا قبل از اجرای برنامه هنوز استرس مجوز و داستانهای دیگر، از درون،ش هنرمندان موسیقی را متلاشی می کند. من هم از این قائده مستثنی نیستم و امیدوارم نگرشی اساسی نسبت به شرایط اعطای مجوزهای کنسرت و اجرای زنده صورت بپذیرد. در شرایط کنونی به نظرم هنرمندان در حال معامله با جان خودشان در این راه هستند. امیدوارم صحبت های من به کسی برنخورد و واقعیات موجود را منصفانه قبول کنیم.»

لینک به دیدگاه

به کارگردانی هومن ظریف، و در یک فیلم مستند؛

انوشیروان روحانی برای یمینی شریف نواخت

imnojm9h4ajtxtd6aqk2.jpg

آهنگساز و نوازنده چیره دست کشورمان ، برای مستند یمینی شریف که در حال تدوین است،قطعه یادگار عمر(آقا جون) را نواخت. به گزارش خبرنگار موسیقی ما؛ انوشیروان روحانی از بهترین آهنگسازان تاریخ موسیقی ایران که پیانوی ایرانی با حضور او به رسمیت شناخته می‌شود، در مستند «یمینی شریف» که به کارگردانی هومن ظریف در حال آماده سازی است، نوازندگی کرد.

بنابراین گزارش ؛ در این فیلم مستند، توران میر هادی،توران مقومی،نوش آفرین انصاری،فرشته یمینی شریف،یحیا مافی،جلال رفیع ،نیما پتگر ،پرویز کلانتری،هوشنگ مرادی کرمانی،علی دهباشی ،اسدالله شعبانی ،دکترمنوچهر معین افشار،مصطفی رحماندوست، محمد هادی محمدی و بی‌ژن پیرنیا(نخستین مجری برنامه کودک رادیو)و هومن یمینی شریف ،جلوی دوربین رفته‌اند.

گفتنی است؛ مهدی ارسلانی و جلال رفیع ،بخشی از دوران کودکی عباس یمینی شریف که مربوط به هم نشینی زنده یادان فرخی یزدی با یمینی شریف است را بازسازی کرده‌اند.

این مستند به تهیه کنندگی هومن ظریف و هومن یمینی شریف ساخته شده و اسماعیل جعفری علاوه بر تصویربردای آن به تدوین آن نیز اقدام کرده است.

مسعود طاهری،سجاد تبریزی ، میلاد درویش و بابک داداش زاده دیگر عوامل گروه تصویربرداری هستند و صدابرداری آن رااسماعیل جعفری ومیلاد درویش انجام داده‌اند. بحری و سجاد تبریزی نیز عکاس این مستند بوده‌اند.مستند یمینی شریف دومین فیلم هومن ظریف پس از مستند «مرز پرگهر» است که درباره دکتر حسین گل گلاب،سراینده سرود ای ایران ساخته شده بود.

عباس یمینی شریف، متولد 1298، اولین شعرش در سال ۱۳۲۱ برای کودکان در مجله «نونهالان» منتشر شد. در سال ۱۳۲۳ با ابراهیم بنی‌احمد مجلهٔ بازی کودکان را منتشر کرد. در سال ۱۳۲۴ اشعار او در کتاب‌های درسی دوره ابتدایی ایران وارد شد. در سال ۱۳۲۸ به مدیریت مجلات دانش آموز و سازمان جوانان شیر و خورشید سرخ منصوب گردید. او از اولین شاعران کودک در ایران است و از معروف‌ترین اشعار او می‌توان به شعر معروف سالهای کودکی اشاره کرد با این مضمون:

ما گلهای خندانیم فرزندان ایرانیم

ایران پاک خود را مانند جان می‌دانیم

ما باید دانا باشیم هوشیار و بینا باشیم

از بهر حفظ ایران باید توانا باشیم

آباد باش ای ایران آزاد باش ای ایران

از ما فرزندان خود دلشاد باش ای ایران

لینک به دیدگاه

اعتراض های حمید حامی قبل از انتشار «یک لحظه عاشق شو»:

برای همیشه از ایران می‌روم

ewtkq0axoav1h0m6kxmw.jpg

خواننده موسیقی پاپ در مورد وضعیت ناخوشایند موسیقی ایران گفت: من می روم و در ایران کار نمی کنم، این آلبوم آخر من که پنج سال برای آن زمان گذاشتم را منتشر می کنم و برای همیشه می روم، نه برای فعالیت در موسیقی بلکه برای فرار از محیط موسیقی ایرانی. وی افزود: به دلیل پاک نبودن موسیقی و کثیف و کثیف تر شدن آن در ایران دیگر رغبت نمی کنم کار کنم، میل من به سفر کردن و کوچ کردن از ایران است، باید به جایی بروم که دیگر با دنیای کثیف موسیقی و اهالی آن برخورد نکنم. البته و مسلما آدم هایی که پاک باشند در موسیقی ایران کم نیستند و یقین داشته باشید کسی که پاک است و راهش از راه هنر آلوده به نفرین ایران جداست در این محیط آلوده به پول و سیاست و مافیاگری دوام نمی آورد.

این خواننده تصریح کرد: انسان نماهای صاحب مافیای موسیقی، خوانندگان پای ثابت سریال ها هستند و اعمال نفوذشان باعث شده است مردم فقط تعداد خاصی از خوانندگان که مورد حمایت هستند و فقط و فقط تریبون معرفی آثار در رسانه در دست آنهاست را بشناسند، درحالی که خوانندگان خوب و لایق ما فقط این پنج نفری نیستند که تنها براساس اعمال نفوذ و روابط سیاسی بر سر کار هستند، شاید تک تک آنها هم در روابط اجتماعی به ظاهر فرشتگانی آسمانی بیایند، اما وقتی پای پول در میان است می بینیم که دیگر هیچ چیزی به چشم نمی آید و ارزش ها جای خود را به مفاهیم دیگری می دهند و برسر به دست آوردن سهم بیشتری از این پول کثیف و برای سرپوش گذاشتن به فقر فکری خود، دست به هر کاری اگرچه ناشایست می زنند. وی ادامه داد: یک مسابقه کمدی از یکی از شبکه های تلویزیونی پخش می شود که در مورد تیتراژهای تلویزیونی است، در این برنامه می بینیم پنج خواننده که هر کدام بیش از 15 تیتراژ تلویزیونی را خوانده اند دوباره و دوباره مورد حمایت مجری باسواد این شبکه هستند!

پول و تبلیغات تلویزیونی و تریبون و همه و همه به کنار، اما مردم از خود دلیل این تکرار را نمی پرسند، اینکه چرا دائما نام یک تعداد اندکی در حال تکرار شدن است؟! اما مسلما اگر مردم ایران باهوش و ریزبین باشند که هستند می توانند دلیل این بی عدالتی را به خوبی متوجه شوند. من برای خودم به خاطر حضور و تلاش پانزده ساله ام به امید خدمت به فرهنگ ایران متاسفم، متاسفم از صدای عدالتی که فقط در شعارها شنیده می شود و جز این هیچ اثری از آن دیده نمی شود. حامی عنوان کرد: این تصور وجود داشت که با عوض شدن دولت، خوانندگانی هم که جزو کابینه دولت بوده اند و فیلم های تبلیغاتی دوره قبل را خوانده بودند هم عوض بشوند، ولی سرجهازی مافیای موسیقی در تمامی دولت ها تعدادی خواننده هستند که در این هشت سال اخیر نسبت به هشت سال گذشته عوض شده اند، از x و y رسیدند به z و w و این روند ادامه دارد چرا که این حمایت فقط از جانب کابینه های مختلف در دولت های مختلف نبوده است بلکه آب از چشمه گل آلود است.

امیدوار بودم بعد از تعویض دولت حداقل در موسیقی به شایسته سالاری برسیم اما اینگونه نیست، موسیقی من با دلایلی که توضیح دادم و پاره ای اتفاقات عجیب قضایی، به پایان رسیده، ولی دلم به حال کسانی می سوزد که هنوز امید دارند و می خواهند وارد عالم موسیقی شوند، اما باید بدانند که برای پیشرفت و موفقیت در هنر ایران مخصوصا موسیقی و سینما هیچ نیازی به استعداد و توانایی در هنر نیست، بلکه تنها به این نیاز دارد که از کودکی برای دلالی و واسطه گری و لابی بازی محض تربیت شده باشی و نه برای هنر، چنانکه بی‌سوادها و نابکارها حاکمان همیشگی دهه اخیر موسیقی و سینمای ایران بوده اند، آلوده تر از موسیقی ایران، خود موسیقی ایران است. خواننده آلبوم «بوی خوب گندم» خاطرنشان کرد: به قول پرویز وکیلی «بگذاریم زمانه به قضاوت بنشیند».

من می روم و در ایران کار نمی کنم، این آلبوم آخر من که پنج سال برای آن زمان گذاشتم را منتشر می کنم و می روم، نه برای فعالیت در موسیقی بلکه برای فرار از محیط موسیقی ایرانی و از سر گرفتن یک زندگی پاک و بدون حضور آلودگی هایی از جنس هنر ایرانی. وی در خصوص پرونده قضایی خود، یادآور شد: راجع به پرونده ی قضایی که در گفت و گوهای قبلی هم به آن اشاره کرده بودم باید بگویم که به مدد و یاری دستهای توانای مسئولین قضایی، مخصوصاً بازپرس مربوط به پرونده ی کلاهبرداری بیست میلیاردی و همچنین به کمک یک سری اتفاقات زنجیره ای عجیب که عملا برای دستگاه قضایی ایران زیاد هم عجیب نیست و با اینکه انجام این جرم توسط متهمین این پرونده مسجل و ثابت شده است، بعد از گذشت یک سال این پرونده هنوز در مرحله تحقیقات کنج یکی از شعب دادسرا خاک می خورد.

به راستی آیا این عدالت است که یک کلاهبرداری با برنامه ریزی قبلی و به این گستردگی اتفاق بیفتند و مجرمین آزادانه به خرید و فروش اتومبیل های میلیاردی و ساخت برج های آنچنانی و گردش و تفریح مشغول باشند؟! تجربه و برخورد با این بی قانونی و بی عدالتی برای من خیلی جالب است. من به امید قدرت و عدالت دستی هستم که از دست های من و شما قدرتمند تر و بزرگ تر است.

لینک به دیدگاه

با ترانه هایی از«حسن علیشیری» و «سروش دادخواه»

آلبوم جدید «رضا یزدانی» پاییز امسال منتشر خواهد شد

l58yrfkbhf6matvwcqj.jpg

«رضا یزدانی» سال 91 را با انتشار آلبوم «خاطرات مبهم» به پایان رساند. اما جدیدترین آلبوم یزدانی که تاکنون حدود هفتاد درصد از مراحل تولید را سپری کرده به زودی منتشر می‌شود. این آلبوم به گفته رضا یزدانی فضایی با ترکیبی از سه آلبوم «ساعت 25»، «ساعت فراموشی» و «خاطرات مبهم» دارد. در این آلبوم «کارن همایونفر» حضور ندارد. در آلبوم جدید یزدانی چهره هایی نظیر «مهدی ایوبی»، «علیرضا باران»، «احسان گودرزی»، «حسن علیشیری»، «سروش دادخواه»، «میلاد عدل»، «بهروز پایگان» و «آرش زمانیان» حضور دارند. این خواننده پس از ماه رمضان علاوه بر تهران به شهرهایی نظیر رشت، اهواز ، بندر عباس و... برای اجرای برنامه سفر خواهد کرد.

خبر جالب دیگر این است که عید فطر باید شاهد اکران فیلم سینمایی «بوی گندم» باشیم که رضا یزدانی علاوه بر ایفای نقش در سکانس پایانی فیلم، قطعه «خلیج فارس» را روی سکوی نفتی ابوذر و در میان آبهای نیلگون خلیج فارس اجرا کرده است.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

شکایت حقوقی اردلان سرفراز پس از انتشار قطعه «وقتی میای» از علی لهراسبی

قطعه وقتی میای بازخوانی آهنگ سوغاتی از بانو هایده میباشد

AliLohrasbi.jpg

«وقتی میای» نام آخرین اثر منتشر شده از علی لهراسبی است که بازخوانی یکی از ترانه های یک خواننده لس آنجلسی ( بانو هایده ) است که قبلا با نام"سوغاتی"منتشر شده بود.

پس از انتشار ترانه "وقتی میای" با صدای علی لهراسبی که فربد یزدانفر آن را تنظیم کرده است،اردلان سرفراز ترانه سرای این قطعه نارضایتی خود نسبت به اجرای این ترانه بدون کسب اجازه از ترانه سرا را ابراز کرد.

گفتنی است افشین سرفراز، برادر و وکیل رسمی اردلان سرفراز از طریق مراجع قانونی پیگیر این مسئله شده اند.

وی در این باره عنوان کرد: « بنده به وزیر معاونت هنری ومرکز موسیقی شکایت کرده ام و منتظر جواب هستم.»

لازم به ذکر است در سال های گذشته ترانه های بازخوانی شده توسط خوانندگان داخل کشور، با نارضایتی صاحبان اثر در خصوص رعایت نشدن حقوق مادی و معنویشان رو به رو شده است.

منبع: ایران نیوز

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

نشست سازهای ابداعی‌ استاد شجریان در خانه موسیقی برگزار شد؛

شجریان: مشتاقم که روی صحنه باشم

byddaxf1iv48ke6w2yhi.jpg

استاد آواز ایران در خانه موسیقی گفت: اگر شرایط مناسبی فراهم شود در ایران کنسرت هم خواهم داد.

محمدرضا شجریان که در نشست سازهای ابداعی‌ خود صحبت می‌کرد، افزود: چند سالی است علی‌رغم انتشار آلبوم موسیقی در ایران فعالیت صحنه‌ای نداشته‌ام و مشتاقم که روی صحنه باشم.

شجریان ادامه داد: آنچه مرا به ساخت ساز وادار کرد و در واقع انگیزه من برای شروع این حرفه شد موسیقی ارکستری کشور ما است. در ارکسترهای ما سازهای سنتی به طور کامل جوابگو نیستند و از طرفی تعدادشان کم است به ویژه اینکه برای صداهای بم، سازی وجود ندارد این در حالی است که در موسیقی غربی برای صدهای بم سازهای کنترباس و ویلنسل وجود دارند.

او همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه با توجه به استفاده از نام شجریان در تبلیغات دولت جدید در مورد باز شدن فضای موسیقی چه نظری دارد گفت: به هر حال نمی‌شود امید نداشت، امیدواریم که موسیقی راه خود را طی کند.

وی افزود: موسیقی نباید نظارت شورایی داشته باشد چرا که این مردم هستند که درباره آثار نظر می‌دهند، انتشار موسیقی باید آزاد باشد و دولت نباید جلوی موسیقی را بگیرد چرا که در این صورت موسیقی زیرزمینی ایجاد می‌شود.

شجریان تصریح کرد: با این حال هم وقت خودشان و هم وقت ما را می‌گیرند و این در حالی است که چنین روندی تا کنون نتیجه نداده است و این حق انتخاب برای مخاطب است.

این هنرمند پیشکسوت درباره نمایشگاه ساز‌های ابداعی خود توضیح داد: ما در موسیقی سنتی ایران استادان بزرگی داریم که سازهایی را به بهترین شکل ممکن نواخته‌اند و ما با نوای ساز آنها زندگی می‌کنیم.

محمدرضا شجریان بخش دیگری از سخنانش را به لزوم اجرای صحنه‌ای اختصاص داد و گفت: ما کار خودمان را به مخاطب ارائه می‌دهیم و آثار هم ساخته می‌شوند. اما به طبع برای این هنر باید صحنه‌ای وجود داشته باشد که مخاطب و صاحب اثر بتوانند با هم ارتباط داشته باشند.

وی افزود: یکی از مسائل ما کمبود سالن برای اجرای صحنه‌ای و تعداد کم این سالن‌ها دست و پای ما را می‌بندد چرا که مردم پشت درهای سالن‌های کوچک می‌مانند و نیاز به یک سالن حداقل سه هزار نفری داریم.

او همچنین بیان کرد: من در زمینه ساخت ساز این فعالیت‌ها را انجام داده‌ام تا افراد دیگر هم که در این زمینه تخصصی دارند سازهایشان ارائه دهند و قطعا از طرف خانه موسیقی نمایشگاهی برای سازهایی که دارای جایگاه هستند برگزار خواهد شد. البته از طریق این سازها می‌توان یک ارکستر مجلسی و یا ارکستر زهی خوب داشت.

شجریان درباره نظر خود درباره آواز ایرانی گفت: من نگران آواز ایران نیستم آنچه را که باید به شاگردانم منتقل کردم و این دیگر شاگردان هستند که باید راهشان را انتخاب کرده و ادامه دهند.

استاد آواز ایران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر غمناک بودن موسیقی‌اش اظهار کرد: موسیقی من غمناک نیست بلکه موسیقی تفکر و اندیشیدن است، من دوست دارم موسیقی‌ام مخاطب را به خاطرات گذشته‌اش بازگرداند و باعث به تفکر او شود.

کارگاه سنتور محمدرضا شجریان از 22 تا 25 شهریور ماه در سالن پاییز خانه هنرمندان برگزار می‌شود و همه روزه از ساعت 10 تا 13 و 14 تا 20 ورود برای عموم آزاد است.منبع: ایسنا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...