رفتن به مطلب

ضایع ترین خواننده های ایرانی (اخر خنده)

ارسال های توصیه شده

تو میتونی برا خودت تصمیم بگیری ولی نمیتونی عقاید دیگران رو به سخره بگیری...

منم برا خودم تصمیم می گیرم بعضی از عقاید دیگران رو به سخره بگیرم:ws37: کی به کیه دو دو تا میشه 16 تا!

لینک به دیدگاه
تو میتونی برا خودت تصمیم بگیری ولی نمیتونی عقاید دیگران رو به سخره بگیری...

ببین عزیز من دیروز به عزیز دیگری هم گفتم به صرف اینکه ما دچار مدرنیزه شدیم نمیشود هر کاری رو صورت بدیم

آزادی تعریف داره

جلوی ناهنجاری ها باید گرفته بشه حالا من اینو ناهنجاری نمیبینم و بیشتر بی تناسبیه که باعث خنده میشه.....هرچیزی که تناسب و هارمونی نداشته باشه موجب خندس

ولی فرض کن الان بچه هشت سالت تو خیابون ببینه که خانومی یا آقایی با یه حیوانی مقاربت میکنه این باعث دوگانگی شخصیت پسرت میشه عزیز من

موجب چندین بیهویتی و بیماری های روانی میشه

و چندین و چندین مثال دیگر که اکثر کشور های پیشرفته اجازه همچین کارهایی رو نمیدن

پس هرکاری رو نمیشه انجام داد

بازم تاکید میکنم که آزادی تعریف داره

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
ببین امین جان.

یه هر حال برای حضور توی عرصه ی عمومی یه سری قوانین هست که باید رعایت بشه.

در هر صورت حضور با لباسای ناشایست توی فضای همگانی درست نیست و اون فرد انگشت نما خواهد شد. این نوع لباس پوشیدن توی جوامع مختلف فرق میکنه.

من خودم به شخصه نمیپسندم یکی با لباس زیر بیاد تو فضای شهری. هرچقدر هم آزادی باشه، یه سری قوانین محدود کننده همیشه هست.

این دوستان هم که تصاویرشون رو دیدیم، فقط تاسف منو برانگیخت. درک نادرست و کپی برداری ناقص از نمونه های موجود، باعث بوجود اومدن چنین پدیده هایی میشه.

درسته....قوانین هست و ما هم ملزمیم به رعایت اون قوانین!

ولی بحث سر یه چیز دیگست...بحث سر اینه که چرا من نوعی باید با دیدن این تصاویر شاد بشم و قهقهه سر بدم؟

اینکه اینجور افراد چنین ظاهری رو برای خودشون پسند میکنن مربوط میشه به ساختار های فکریشون و بحثی جداست که شاید به مبحث هنجار شکنی مربوط بشه...

اینکه یکی با لباس ناشایست بیاد دلیلی برای مورد تمسخر واقع شدن نمیشه... برای اینجور افراد قوانینی وضع شده (شاید تنبیه بشه و شایدم تشویق) ، خنده ی ما ذهنیتی برای ما ایجاد میکنه تا به هر چیزی که با سلیقه ی ما جور در نمیاد بخدیم....و این خیلی بده...

الان یک سوال...من به شخصه با چادر مشکل دارم..آیا میتونم این حق رو به خودم بدم که تو مکان های عمومی افراد چادری رو به باد تمسخر بگیرم؟

لینک به دیدگاه
.من به شخصه با چادر مشکل دارم..آیا میتونم این حق رو به خودم بدم که تو مکان های عمومی افراد چادری رو به باد تمسخر بگیرم؟

مشکل داشتن ربطی به تمسخر نداره موضوع رو باهم قاطی کردی

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
ببین عزیز من دیروز به عزیز دیگری هم گفتم به صرف اینکه ما دچار مدرنیزه شدیم نمیشود هر کاری رو صورت بدیم

آزادی تعریف داره

جلوی ناهنجاری ها باید گرفته بشه حالا من اینو ناهنجاری نمیبینم و بیشتر بی تناسبیه که باعث خنده میشه.....هرچیزی که تناسب و هارمونی نداشته باشه موجب خندس

ولی فرض کن الان بچه هشت سالت تو خیابون ببینه که خانومی یا آقایی با یه حیوانی مقاربت میکنه این باعث دوگانگی شخصیت پسرت میشه عزیز من

موجب چندین بیهویتی و بیماری های روانی میشه

و چندین و چندین مثال دیگر که اکثر کشور های پیشرفته اجازه همچین کارهایی رو نمیدن

پس هرکاری رو نمیشه انجام داد

بازم تاکید میکنم که آزادی تعریف داره

ببین سهیل...داری مباحث رو میپیچونی...

مساله ی سـکس تو همه جای دنیا استاندارد هایی داره... تو ممالک دیگر هم این استاندارد ها تعریف شدست....فیلم پخش میشه،کنار تلوزیون مینویسه که چه گروه سنی میتونن ببینن فیلمو...

یا یه بچه ی 8 ساله نمیتونه بره تو کاباره ها و دیسکو ها...نمیتونه بره سایت های مستهجن!

اینجا چون همه چی سیاه و سفیده این ذهنیت برات ایجاد شده....

ولی وقتی یکی به قول خودت تو خیابون اونکارو بکنه،تو نباید هر هر بخندی،حق داری که بری بزنی تو گوش اون طرف و بهش بگی که اینجا جای اینجور کارا نیست...یا برو تو خونت این کارو بکن یا از مکان های عمومی تعیین شده استفاده کن!

آزادی تعریف داره و منو تو مفصرش نیستیم...منو تو فقط میتونیم دیدمون رو به قضایا تغییر بدیم...

تو تا حدی آزاد هستی که به دیگران صدمه ای وارد نکنی...

به فرض مثال،دختری از جلوی پسری رد میشه و اون پسر از 3 جهت اسکنش میکنه،

این یک بیماری روانیه....و این بیماری باعث سلب آسایش ازون خانوم میشه....الان کی مقصره؟

کسی که کفش قرمز پوشیده یا کسی که اون کفش رو از پای صاحبش دزدیده؟

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
مشکل داشتن ربطی به تمسخر نداره موضوع رو باهم قاطی کردی

نمیتونم بگم چی رو یادم میندازه...خیلی خنده داره ولی تو مهندسان سر همین اخطار گرفتم! :banel_smiley_4:

بله....چادر منو به خنده میندازه....دلیلشم بماند...

لینک به دیدگاه
درسته....قوانین هست و ما هم ملزمیم به رعایت اون قوانین!

ولی بحث سر یه چیز دیگست...بحث سر اینه که چرا من نوعی باید با دیدن این تصاویر شاد بشم و قهقهه سر بدم؟

اینکه اینجور افراد چنین ظاهری رو برای خودشون پسند میکنن مربوط میشه به ساختار های فکریشون و بحثی جداست که شاید به مبحث هنجار شکنی مربوط بشه...

اینکه یکی با لباس ناشایست بیاد دلیلی برای مورد تمسخر واقع شدن نمیشه... برای اینجور افراد قوانینی وضع شده (شاید تنبیه بشه و شایدم تشویق) ، خنده ی ما ذهنیتی برای ما ایجاد میکنه تا به هر چیزی که با سلیقه ی ما جور در نمیاد بخدیم....و این خیلی بده...

الان یک سوال...من به شخصه با چادر مشکل دارم..آیا میتونم این حق رو به خودم بدم که تو مکان های عمومی افراد چادری رو به باد تمسخر بگیرم؟

قیاست قیاس مع الفارقه.

هنوزاکثریت عرف نپذیرفته که چادر چیز جالبی نیست. تو میتونی مسخره کنی! اما با مقاومت گروه چادری ها مواجه میشی.

اما اگر لخت بیاد بیرون مطمئنا کسی که مسخره میکنه، در برابرش کسی مقاومت نمیکنه مثلا گروه لخت ها! چون همچین چیزی هنوز جا نیافتاده.

ببین ما مسئول چهره ی خودمون، تیپ خودمون هستیم.

اگر این افراد معلول بودند یا بیماری خاصی داشتند، تمسخرشون به شدت محکومه.

اما این افراد در موردشون تمسخر کار درستی نیست، اما همیشه 50 درصدش تقصیر خودشونه.

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
قیاست قیاس مع الفارقه.

هنوزاکثریت عرف نپذیرفته که چادر چیز جالبی نیست. تو میتونی مسخره کنی! اما با مقاومت گروه چادری ها مواجه میشی.

اما اگر لخت بیاد بیرون مطمئنا کسی که مسخره میکنه، در برابرش کسی مقاومت نمیکنه مثلا گروه لخت ها! چون همچین چیزی هنوز جا نیافتاده.

ببین ما مسئول چهره ی خودمون، تیپ خودمون هستیم.

اگر این افراد معلول بودند یا بیماری خاصی داشتند، تمسخرشون به شدت محکومه.

اما این افراد در موردشون تمسخر کار درستی نیست، اما همیشه 50 درصدش تقصیر خودشونه.

ببین دوتاشونم یه جریانن...من مثال برهنگی رو آوردم که شدیدترن تبو شکنی عنوان میشه....

ولی بین فردی که چادریه و پسری که موهاشو سیخ سیخ میکنه ، نمیشه وجه تمایزی پیدا کرد.

دوتاشونم برای عقایدشون میجنگن و منم به عقیده ی هردو ارزش قائلم و به خودم اجازه نمیدم که مسخرشون کنم!

میگی همچین چیزی هنوز جا نیوفتاده ولی احتمالش هست که جا بیوفته...فقط 1 درصد احتمال بده...اگر جا بیوفته اونوقته که اون شخص میتونه با طرح شکایتی شمایی که مسخرش کردی رو محکوم کنه....پس تمسخر دیگران کلاً عادت بدیه....

اصلا بحث مسخره کردن نیست.اگه مسخره کردن بده که منم قبول دارم مسخره کردن اعتقادات آدما هم بده.همون چیزی که تو این انجمن کم نیست

بله بده...بخاطر همینه که دکمه ی گزارش تخلف برای هر پست تعبیه شده...:a030:

لینک به دیدگاه
ببین دوتاشونم یه جریانن...من مثال برهنگی رو آوردم که شدیدترن تبو شکنی عنوان میشه....

ولی بین فردی که چادریه و پسری که موهاشو سیخ سیخ میکنه ، نمیشه وجه تمایزی پیدا کرد.

دوتاشونم برای عقایدشون میجنگن و منم به عقیده ی هردو ارزش قائلم و به خودم اجازه نمیدم که مسخرشون کنم!

میگی همچین چیزی هنوز جا نیوفتاده ولی احتمالش هست که جا بیوفته...فقط 1 درصد احتمال بده...اگر جا بیوفته اونوقته که اون شخص میتونه با طرح شکایتی شمایی که مسخرش کردی رو محکوم کنه....پس تمسخر دیگران کلاً عادت بدیه....

بله بده...بخاطر همون که دکمه ی گزارش تخلف برای هر پست تعبیه شده...:a030:

در این که تمسخر کار درستی نیست، شکی وجود نداره.

اما به هرحال نباید از سهم خودشون هم گذشت.

ممنون. لذت بردیم.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
ببین سهیل...داری مباحث رو میپیچونی...

مساله ی سـکس تو همه جای دنیا استاندارد هایی داره... تو ممالک دیگر هم این استاندارد ها تعریف شدست....فیلم پخش میشه،کنار تلوزیون مینویسه که چه گروه سنی میتونن ببینن فیلمو...

یا یه بچه ی 8 ساله نمیتونه بره تو کاباره ها و دیسکو ها...نمیتونه بره سایت های مستهجن!

اینجا چون همه چی سیاه و سفیده این ذهنیت برات ایجاد شده....

ولی وقتی یکی به قول خودت تو خیابون اونکارو بکنه،تو نباید هر هر بخندی،حق داری که بری بزنی تو گوش اون طرف و بهش بگی که اینجا جای اینجور کارا نیست...یا برو تو خونت این کارو بکن یا از مکان های عمومی تعیین شده استفاده کن!

آزادی تعریف داره و منو تو مفصرش نیستیم...منو تو فقط میتونیم دیدمون رو به قضایا تغییر بدیم...

تو تا حدی آزاد هستی که به دیگران صدمه ای وارد نکنی...

به فرض مثال،دختری از جلوی پسری رد میشه و اون پسر از 3 جهت اسکنش میکنه،

این یک بیماری روانیه....و این بیماری باعث سلب آسایش ازون خانوم میشه....الان کی مقصره؟

کسی که کفش قرمز پوشیده یا کسی که اون کفش رو از پای صاحبش دزدیده؟

ها تعریف شدست....فیلم پخش میشه،کنار تلوزیون مینویسه که چه گروه سنی میتونن ببینن فیلمو...

این اطلاعات رو از کجا آورده ای؟:ws17:

امین جان عجیب غریب قیاس میکنی

اتفاقا چون قانون رو منو تو نوشتیم مفسرشم خودمونیم

ارجاع میدم به پست مهدی

تموم حرف من اینه که کاری نباشه که برخلاف عرف جامعه باشه اگر هم هست حداقل گامی مثبت باشه نه اینطوری خودمونو دلقک کنیم .....به دلقک میخندن!

این مدل تیپ شاید در کشورهای ارووپایی شاید عادی باشه و موجب خنده نباشه

ولی در ایران چون درر راه گذر از میانراه سنت گرایی و مرن گرایی هستیم یخورده عجیب غریبه

تمسخر کار اشتباهیه ولی همانطور که مهدی گفت خود شخص هم مقصره باید فرهنگ ها بازسازی بشه تا شاهد همچین مسائلی نباشیم

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
این اطلاعات رو از کجا آورده ای؟:ws17:

امین جان عجیب غریب قیاس میکنی

اتفاقا چون قانون رو منو تو نوشتیم مفسرشم خودمونیم

ارجاع میدم به پست مهدی

تموم حرف من اینه که کاری نباشه که برخلاف عرف جامعه باشه اگر هم هست حداقل گامی مثبت باشه نه اینطوری خودمونو دلقک کنیم .....به دلقک میخندن!

این مدل تیپ شاید در کشورهای ارووپایی شاید عادی باشه و موجب خنده نباشه

ولی در ایران چون درر راه گذر از میانراه سنت گرایی و مرن گرایی هستیم یخورده عجیب غریبه

تمسخر کار اشتباهیه ولی همانطور که مهدی گفت خود شخص هم مقصره باید فرهنگ ها بازسازی بشه تا شاهد همچین مسائلی نباشیم

تو فرهنگ خودتو بساز...فرهنگ دیگران پیش کش....

تا وقتی که تصور درستی از آزادی نداریم،نمیتونیم شاهد تغییرات فرهنگی باشیم...همینجوری میزنیم تو سرو کول همو هی به هم میخندیم غافل ازینکه کمه کم 50 سال تا مدرنیته فاصله داریم!

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...