رفتن به مطلب

کسانی که ارشد 91 داشتن بیان تو

ارسال های توصیه شده

با توجه به منحنی تغییرات انتالپی و انتروپی درحرکت ادیاباتیک سیال تراکم پذیر در لوله،کدام مورد باعث شوکینگ میشود؟

گزینه 1 و 3 رو که گفتم

2-درسیالات تراکم پذیر شوکینگ مربوط به نازل ها است.

4 سرعت در خروجی لوله به مافوق سرعت صوت میرسد.

گفته آدیاباتیک و چون در مورد اصطکاک چیزی نگفته پس آدیاباتیک و با در نظر گرفتن اصطکاک لایه مرزی لوله به عنوان مجرای مقطع ثابت:

پس فانو هست

پس همون گزینه ص درسته

افزایش دبی غلط

نازل غلط

مافوق هم غلط

برگرفته از متن شیمز

• Like 4
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بچه ها دوتا سوال از جریان های تراکم پذیر راهیان

همتون چاپ امسال دارین دیگه؟:ws52:

سوال 5 واسه کنکور سال 77 شیمی و بیوتکنولوژی

گفته کدام مورد باعث ایجاد شوک میشه؟

خود راهیان گفته گزینه 3 ، ولی پوران گفته گزینه 1:w58:

گزینه 1:حداکثر سرعت در لوله سرعت صوت است و افزایش دبی باعث این پدیده میشود.

گزینه 3:سرعت در خروجی لوله به سرعت صوت میرسد.

کدوم درسته؟:ws52:

یا؟

اگه منظور از لوله ، نازل همگرا وا گرا باشه گزینه یک نادرسته

• Like 4
لینک به دیدگاه
اگه منظور از لوله ، نازل همگرا وا گرا باشه گزینه یک نادرسته

مقطع ثابت هم باشه بازم گزینه 1 نادرسته

• Like 4
لینک به دیدگاه

سلام كسي اينجا ازمون جامع سنجشو داده ؟ اگه سوالاشو ديدين نظرتون چيه؟ من كه خيلي نا اميد شدم خيلي سخت بود.:4564:

• Like 4
لینک به دیدگاه
سلام كسي اينجا ازمون جامع سنجشو داده ؟ اگه سوالاشو ديدين نظرتون چيه؟ من كه خيلي نا اميد شدم خيلي سخت بود.:4564:

گریه میکنی دختر؟ منو یاد امتحان پایان ترم مقاومت انداختی یکی از همکلاسی هام که دختر هم بود وسط جلسه گریه اش گرفت:w58: حالا مگه استاد کوتاه می اومد..

صبر کنید رتبه تون بیاد بعد قضاوت کنید..

• Like 4
لینک به دیدگاه

آقا منم درباره زبان به شک افتادم.:sad0:

این سری واسه زبان وقت گذاشتم passage های زبان تخصصی و گرامرها رو میشد خوب زد.

تو این آزمونه هم ظاهرا اثر خوبی داشت تو رتبم.

واسه خود کنکور شک کردم الان که بیخیالش شم یا نه.

• Like 2
لینک به دیدگاه
گریه میکنی دختر؟ منو یاد امتحان پایان ترم مقاومت انداختی یکی از همکلاسی هام که دختر هم بود وسط جلسه گریه اش گرفت:w58: حالا مگه استاد کوتاه می اومد..

صبر کنید رتبه تون بیاد بعد قضاوت کنید..

:banel_smiley_4::banel_smiley_4::banel_smiley_4:

ترم یک فقط واسه اینکه کنار دستیم بادوم زمینی تو کلاس توزیع میکرد استاد دو نفر کنارش و خودش رو به حذف تهدید کرد..............در صورتیکه اصلا به من هم تعارف نشده بود.......یک اخم هم نکردم..........با افتخار هم پاسش کردم:whistles:

ترم 4 هم واسه اینکه بجای یه نفر میان ترم رو تحویل دادم و بعد که خیلی ضایع شد........خودم رفتم به استاد گفتم و تعهد نامه نوشتم.ولی باز یه اخم هم نکردم:whistles:

سمیه جان............این آزمونا اصلا استاندارد نیستن.........نه به رتبه خوبشون مغرور شو و نه از بد دادنشون ناراحت............به تلاش خودت ادامه بده:w16:

• Like 4
لینک به دیدگاه
بچه ها دوتا سوال از جریان های تراکم پذیر راهیان

همتون چاپ امسال دارین دیگه؟:ws52:

سوال 5 واسه کنکور سال 77 شیمی و بیوتکنولوژی

گفته کدام مورد باعث ایجاد شوک میشه؟

خود راهیان گفته گزینه 3 ، ولی پوران گفته گزینه 1:w58:

گزینه 1:حداکثر سرعت در لوله سرعت صوت است و افزایش دبی باعث این پدیده میشود.

گزینه 3:سرعت در خروجی لوله به سرعت صوت میرسد.

کدوم درسته؟:ws52:

یکی دیگه هم سوال 22 واسه کنکور 90 فراوری و انتقال گاز

درجریان آدیاباتیک با سطح مقطع ثابت(فانو) کدام گزینه در مورد اصطکاک صحیح است؟

خودش گفته گزینه 3 ولی فک کنم میشه 4.

گزینه 3 : در جریان مادون صوت باعث کاهش سرعت و درجریان مافوق صوت باعث افزایش سرعت میشود.

گزینه 4 : در جریان مادون صوت باعث افزایش سرعت و درجریان مافوق صوت باعث کاهش سرعت میشود

مگه در انتهای لوله ماخ نباید به 1 برسه؟

خب پس تو مادون صوت باید سرعت افزایش پیدا کنه و تو مافوق صوت باید سرعت کم بشه/نظر شما؟

سوال اول:جریان آدیاباتیک همراه با اصطکاک در یک کانال یا لوله با مقطع یکنواخت

شرایط دقیقا مشابه خط فانو

خط فانو:مکان هندسی حالتهایی است که دارای آنتالپی سکون و شار جرمی یکسان هستند پس گزینه 1 غلط است

برای گزینه 3:چه جریان در ورودی لوله مافوق صوت باشد و چه مادون صوت جریان در پایین دست به سمت عدد m=1 میل میکند و شرایط صوت در انهای لوله برقرار میشود

در بحث نازل در درس ترمودینامیک در نازل(شیپوره همگرا) همیشه تغییرات فشار عکس تغییرات سرعت است

از طرفی برای تغییر خواص خواص گاز در یک جریان ادیاباتیک همراه با اصطکاک در حالت مادون صوت عدد ماخ افزایش و سرعت افزایش و فشار کاهش و چگالی کاهش و دما کاهش و انتروپی افزایش می یابد

تذکر:در حالت مادون صوت و مافوق صوت انتروپی افزایش یافته ولی در دو حالت آنتالپی سکون ثابت می ماند

پس گزینه 4 درست است

• Like 2
لینک به دیدگاه

دوست عزیز به نظر من اصلا نباید به سراغ آزمون بریم

من هم مثل مریم معتقدم این آزمونها استاندارد نیست و فقط میخوان با سخت جلوه دادن سوالاتشون به نوعی وجهه علمی به خودشون بدن

شما بشین کنکورهای سال گذشته رو در منزل شبیه سازی کن و بعد ببین چقدر در روحیه ات برای کنکور تاثیر داره

• Like 4
لینک به دیدگاه

ترم یک فقط واسه اینکه کنار دستیم بادوم زمینی تو کلاس توزیع میکرد استاد دو نفر کنارش و خودش رو به حذف تهدید کرد..............در صورتیکه اصلا به من هم تعارف نشده بود.......یک اخم هم نکردم..........با افتخار هم پاسش کردم:whistles:

ترم 4 هم واسه اینکه بجای یه نفر میان ترم رو تحویل دادم و بعد که خیلی ضایع شد........خودم رفتم به استاد گفتم و تعهد نامه نوشتم.ولی باز یه اخم هم نکردم:whistles:

سمیه جان............این آزمونا اصلا استاندارد نیستن.........نه به رتبه خوبشون مغرور شو و نه از بد دادنشون ناراحت............به تلاش خودت ادامه بده:w16:

می بینم که اخیرا بجای هندوانه خوردن زبون در می آرین:ws37:

البته شما بین دخترا استثنا هستین..

• Like 4
لینک به دیدگاه

آواتورتم که داره گریه میکنه:دی

نگران نباش

ریاضیاتش بدک نبود،من 42 زدم

جامداتش که خیلی خوف بود!اصلا سوال ساده نداشت مثل کنکور

ترمودینامیکش که محاسباتش به شدت خفن داشت!!!!!!!!!!(عدد نپر به توان 0.04واینا که من بیخیالش شدم)

دینامیک ماشینش که خداییش آسون بود:دی

در کل از کنکور بالاتر بود به نظرم

آخه شاخ بازی و تقلب هم افتخار داره دختر:vahidrk:

درود ..دقیقا سال گذشته هم همچین موقع هایی این شایع پخش شد........اگر قرار بود همچین اتفاقی بیوفته بنظرم سازمان سنجش باید از تیر اعلام میکرد تا بچه ها بر اساس اون دروسشون رو مطالعه کنند. پرداختن به این جور شایعات در این زمان فقط وقت تلف کردنه ...چون اون چیزی که بخواد اتفاق میوفته...........شما اصلا ذهنتون رو آشفته نکنید.......یعنی واسه 20 تا سوال سازمان میاد این همه خرج اضافه کنه؟بعید میدونم...........اگر هم حالا این اتفاق افتاد.....15 دقیقه که بیشتر نیست.....هر چی بلدید بزنید هر چی هم که نمیدونید بی خیال............

منم در جا مثل تو اونور جوابشو دادم:ws3:

دوستان، یه سوال در مورد ریاضی عمومی: تو بخش کاربردهای مشتق، جدول تغییرات رو چطوری تعیین علامت میکنیم؟ میشه یه کم توضیح بدید؟

سلام

مشتق رو هم مثل تابع تعیین علامت میکنند،چون خود مشتق هم تابع هست و میگن تابع مشتق بهش دیگه...

بستگی داره که چی باشه،درجه 1 یا 2 یا...فرقی با تابع نمیکنه تا جایی که من میدونم

مریم ببخشید به خاطر شکستن عهد،مجبور شدم:4564:

این عینا یکی از پست های مهندسانه:

بچه ها خبر خوبی ندارم.از یکی از آشنایان که باباش تو سازمان سنجش کار میکنه شنیدم که امسال میخوان دفترچه های زبان رو جدا بهمون بدن وبا وقت جداگونه،یعنی دقیقا مثل رشته برق.البته تو کلاسهای مدرسان شریف هم این قضیه پیچیده بود بین بچه ها ولی من اون موقع اهمیت ندادم . ولی مثل اینکه قضیه جدیه.اینجوری درس زبان تاثیرگذار میشه تو رتبه.اینم از شانس ما. گویا قراره قربانی بشیم برا عبرت بچه های سال بعد.

:4564::4564::4564::4564:

چکار کنیم الان؟:sad0:

تو مگه محروم نیستی؟:w02:

هیچی بشین زبان بخون:vahidrk:اگر درصدت هم پایین باشه رتبه کلی بالا پایین میشه:vahidrk:

اونور جواب دادم،باور نکن...مشابهش پارسال اتفاق افتاد(alimech شاهده:ws3:-خودش یه جزوه هم گذاشت برا دانلود گفت شروع کنید اینو بخونید:ws3:)

• Like 4
لینک به دیدگاه

درود بر خودم

فک نکنم همچین کاری کنن واسه زبان

بازیشون که نگرفته! کنکور برق رو زبانش رو بردن قاطی سوالای دیگه بعد بیان مکانیکو اینجوری کنن؟ بچه هه برقی بود می گفت بردن. نمی دونم دیگه

ولی به نظر من زبانو نزن. اولاً زمان خیلی میگیره. دوماً یه سالایی خیلی سخت می گیرن و تا سوالا رو نخونی نمی تونی بفهمی سخته یا آسونه. بعد نفله می شی اگه سخت باشه دیگه. به ریسکش نمی ارزه. باور کن من یه سالو زدم فقط 20 درصد دراومد از توش

به نظر منم گزینه ی 3 درسته.:w16:

حوصله quato muato ندارم. سرکار خانم سمیه، نگران نباش ما خوبیم :ws3::hanghead:

دلم می خواد امسال 4تا از 5تای مهندسی رو مشتقات جزئی بدن. همونجا سر جلسه هاراگیری می کنم

• Like 2
لینک به دیدگاه

آقا دو سه تا سوال از انتقال تشعشعی پوران

سوال 39:

بین دوصفحه نامحدود یک صفحه دیگر قرار میدهیم.نسبت انتقال حرارت در حالت با سپر به حالت بدون سپر؟دمای صفحه ها هم 400 و 800 درجه سانتیگراد.ضرایب نشر هم مساوی.

الف) 1.3

ب) 1.4

ج) 1.2

د) 1

اولا چرا همه گزینه ها بزرگتر از یکه؟

مگه وقتی سپر میذاریم انتقال کم نمیشه؟

پس نسبت انتقال در حالت با سپر به حالت بدون سپر کمتر میشه:w58:

خودش گفته گزینه 3.توضیح هم نداده.چرا؟

یکی دیگه سوال 128

سوالش زیاده تایپ گزینه ها هم سخته.

بی زحمت کتابتونو نگاه کنین:icon_redface:

خودش گزینه 2 رو انتخاب کرده.

ولی یه سوال :

مگه ضریب جذب با ضریب نشر همیشه مساوی نیستند؟:ws52:

پس افزایش نسبت اون ها چجوری انتقال رو افزایش میده؟

• Like 1
لینک به دیدگاه
سرکار خانم سمیه، نگران نباش ما خوبیم :ws3::hanghead:

:ws52:ميگم اين چند روزه چرا حالم خوب نبود نگو نگران حال شما بودم و خبر نداشتم .حالا مطمئنين خوبين؟؟؟؟؟/ :ws38:

راستي طراحي اجزا رو كي قراره تموم كنين و جواب سوالمو بدين؟

• Like 1
لینک به دیدگاه
آقا دو سه تا سوال از انتقال تشعشعی پوران

سوال 39:

بین دوصفحه نامحدود یک صفحه دیگر قرار میدهیم.نسبت انتقال حرارت در حالت با سپر به حالت بدون سپر؟دمای صفحه ها هم 400 و 800 درجه سانتیگراد.ضرایب نشر هم مساوی.

الف) 1.3

ب) 1.4

ج) 1.2

د) 1

اولا چرا همه گزینه ها بزرگتر از یکه؟

مگه وقتی سپر میذاریم انتقال کم نمیشه؟

پس نسبت انتقال در حالت با سپر به حالت بدون سپر کمتر میشه:w58:

خودش گفته گزینه 3.توضیح هم نداده.چرا؟

جواب درسته ديگه. 1.2 نيس . 2/1 0.5
  • Like 1
لینک به دیدگاه
جواب درسته ديگه. 1.2 نيس . 2/1 0.5

:icon_pf (34):

چه سوتی دادم.:ws3:

مرسی

اون یکیش چی؟5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

• Like 1
لینک به دیدگاه
:ws52:ميگم اين چند روزه چرا حالم خوب نبود نگو نگران حال شما بودم و خبر نداشتم .حالا مطمئنين خوبين؟؟؟؟؟/ :ws38:

راستي طراحي اجزا رو كي قراره تموم كنين و جواب سوالمو بدين؟

ما یعنی من و تو

یعنی منم خراب کردم. چیش!!! مطمئن باش قبول نمی شی با این وضع :vahidrk:

طراحی رو کامل گذاشتم کنار. شرمنده

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...